Броварський районний центр патріотичного вихованняУчасть у обласному семінарі «Досвід Мужніх» 

   25-26 листопада 2017 року в с. Карапиші Миронівського району Київської області управлінням молодіжної політики та національно- патріотичного виховання спільно з Комунальним закладом Київської обласної ради «Київський обласний молодіжний центр» та громадською спілкою «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» було проведено обласний семінар «Досвід Мужніх» для керівників гуртків, клубів, громадських організацій, які відповідають за організацію та проведення військово-спортивних змагань, військово-патріотичних таборів та ігор. Семінар було організовано з метою презентації всеукраїнських та обласних заходів військово-патріотичного спрямування, їх аналізу та вдосконалення роботи з учнівською молоддю на основі традицій і звичаїв українського народу, формування у підростаючого покоління патріотичної свідомості, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків. У семінарі взяли участь більше 50 осіб.

   Броварщину на даному заході представляв підполковник запасу ЗСУ, керівник гуртка «Патріот» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», що працює на базі Руднянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Нерейко Андрій Борисович. Він презентував, учасникам семінару, досвід роботи КЗ БРР БРЦПВУМ з національно-патріотичного виховання підростаючого покоління у Броварському районі. А також ознайомив присутніх з особливостями організації та проведення нових цікавих масових заходів для учнівської молоді: військово-спортивних ігор «Ігри патріотів», «Врятуй життя», військово-патріотичної гри «Осінній рейд», дитячо-юнацьких ігор «Козацькі розваги», військово-спортивної гри «Бойова готовність» та інших.
  

Т.в.о. директора КЗ БРР «Броварський районний 
центр патріотичного виховання учнівської молоді» В.І. Глей


Хай горять свічки Голодомору, щоби більше не прийшло те горе! 

   24 листопада 2017 року , у переддень Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні, у шкільному краєзнавчому музеї «Духовна спадщина» Тарасівського НВК відбувся урок пам’яті під назвою «Запалимо свічки скорботи». Вихованці гуртка «Юні музеєзнавці» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» зі своїм керівником та завідувачем шкільного музею Юшковець Т.В. підготували захід для учнів 8-11 класів.

   На початку заходу завідувач музею звернулася до дітей словами болю та жалю за українців, на долю яких випали страшенні, нелюдські випробування голодом. Після чого всі присутні переглянули відео під назвою «Голодомор. Ми пам’ятаємо», у якому були висвітлені справжні причини трагедії та її винуватці, а також наведено жахливі цифри «страчених» українців. Вихованці гуртка поетичним словом продовжили розповідь про «жахливі тридцять третього жнива…»

   Вражаючі кадри кінохроніки постали перед школярами під час перегляду фільму «Великий злам» Київської організації товариства «Меморіал».

   На закінчення уроку пам’яті гуртківці запалили свічки скорботи зі словами: «Щоби більше не прийшло те горе, хай горять свічки Голодомору!» і поетичним словом нагадали про необхідність пам’ятати трагічні сторінки історії свого народу, молитися за невинно убієнних голодом.
  
 

Т.в.о. директора КЗ БРР «Броварський районний 
центр патріотичного виховання учнівської молоді» В.І. ГлейВшановуємо пам’ять жертв голодомору 1932-1933 років в Україні 

   21 листопада 2017р. вихованці гуртків КЗ БРР «Броварський районниий центр патріотичного виховання учнівської мололоді», що працюють на базі Русанівського НВК, Літківської ЗОШ І-ІІІст. та учні Княжицької ЗОШ І-ІІІ ступенів (всього 45 чоловік) відвідали Національний музей «Меморіал жертв Голодомору».

   Зі слів екскурсоводів та документальних кадрів, переглянутих в музеї, учасники екскурсії зрозуміли, що голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій. Голодомор в Україні – це геноцид, злочин проти нації, який був наслідком не стихійного лиха, а спрямованих заходів тоталітарного комуністичного режиму.

   Велике враження на учасників екскурсії справили страшні цифри кількості загиблих від штучно організованого голоду, що довгий час замовчувалися і стати відомими лише в роки незалежності України. За оцінками сучасних дослідників вони становлять більше чотирьох мільйонів жертв!

   «Свіча пам’яті», «Дівчинка з колосками», Янголи при вході в музей та Алея «чорних дощок» хвилюють свідомість і найтонші струни людських почуттів. Дитячі очі наповнювалися слізьми за втраченими життями безвинно постраждалих людей.

   Пекло, створене в Україні на початку 30-х років ХХ століття, не можна ні з чим порівняти ні у вітчизняній, ні у світовій історії. Тож схилімося в скорботному доземному уклоні перед пам’яттю жертв страшного злочину. Пам’ять про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім сущим на Землі…
 

Завідуюча методичним відділом КЗ БРР «Броварський районний 
центр патріотичного виховання учнівської молоді» О.В. Семеног 

Вітаємо з перемогою Осіпову Яну! 

   20 листопада 2017 року на базі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулась обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «Герої серед нас: сучасні захисники України», присвячена Дню Гідності і Свободи. Юні краєзнавці Київщини презентували свої творчі напрацювання за такими напрямками: «Революції Гідності присвячується», «Сучасні захисники України», «Доля переселенців», «Пам’ятки Другої світової війни», «Виховуємо патріотів».

   На пленарному засіданні свої було презентовано п’ять найкращих пошукових робіт і серед них робота вихованки гуртка «Юні музеєзнавці» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», що працює на базі Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Чекиня Л.М.) Осіпова Яна. Вона гідно представила Броварщину, презентувавши роботу «Герої нашого часу», про свого тата Осіпова Сергія Миколайовича – учасника АТО, патріота України, героя сучасності, захисника рідної землі. Робота зайняла І місце за напрямом «Сучасні захисники України».

   Тож щиро вітаємо юну дослідницю Яну Осіпову з гідною перемогою!
 

Завідуюча методичним відділом КЗ БРР «Броварський районний 
центр патріотичного виховання учнівської молоді» О.В.Семеног

Вшановуємо подвиг учасників Революції Гідності 

   Вшановуючи світлу пам'ять та героїчний подвиг героїв Майдану, 17 листопада 2017 року вихованці гуртків «Юні музеєзнавці» та «Юний мандрівник» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», що працюють на базі Рожнівського НВК, Літківської та Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (всього 35 учасників) здійснили пішохідну екскурсію знаковими місцями Революції Гідності у м. Києві «Україна – це територія Гідності та Свободи». Екскурсія була присвячена пам’яті подвигу учасників Революції Гідності, які захищаючи ідеали демократії та незалежності України, вийшли на Майдан 21 листопада 2013 року та відстоювали права українців на гідне європейське життя.

   Розпочалася екскурсія з алеї Героїв Небесної Сотні, де екскурсовод ознайомила учасників екскурсії з короткою біографією тих, хто ціною власного життя заплатив за світле майбутнє України. Саме тут було розстріляно снайперами майже сто патріотів, серед яких – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники та просто небайдужі до долі свого народу люди…

   Спустившись до Майдану Незалежності, екскурсовод, учасниця Майдану, пояснила причини початку масових протестів у листопаді 2013 р. та тодішній агресивний і жорстокий натиск з боку влади. Особливо вихованців вразили фотографії, які підтверджували почуту інформацію під час екскурсії, пожежа у Будинку профспілок, розстріл майданівців. Далі екскурсанти піднялися до Михайлівського собору, який луною своїх дзвонів у грудні 2013 р. скликав небайдужих на допомогу пораненим учасникам Майдану, а взимку 2013-2014 р. став укриттям для учасників революції.

   Головним висновком для учасників екскурсії стало твердження, що навіть одна людина може зробити багато для інших, а разом ми – велика сила!

   І ми завжди будемо пам’ятати своїх героїв, бо герої не вмирають! 
 

 

Завідуюча методичним відділом КЗ БРР «Броварський районний 
центр патріотичного виховання учнівської молоді» О.В. СеменогУчасть у обласній літературній акції “Своя. Рідна” 

   10 листопада 2017 р. у місті Ржищів відбулася обласна літературна акція “Своя. Рідна”, присвячена Дню української мови та писемності, організована працівниками Київського обласного молодіжного центру. Учасниками дійства стала активна молодь з різних куточків нашої області. Броварський район мала честь представляти керівник гуртка “Юні фолькларисти” КЗ БРР “Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді” на базі Світильнянського НВК, письменниця Василина Сіденко (Чернійчук).

   Дійство включало в себе патріотичну екскурсію “Стежками Ліни Костенко”, поетичний флеш-моб “Своя. Рідна.”, літературний speed dating (знайомство учасників заходу, під час якого обговорювалися новинки світової літератури), відвідування Ржищівського краєзнавчого музею та конкурс читців поезії Ліни Костенко. Варто зазначити, що бажаючих спробувати себе у декламуванні поезій Ліни Василівни виявилося багато.

   Далі відбувся надзвичайно цікавий і цінний для письменників-початківців майстер-клас “Письменник: хто це і з чим його їдять, персональний досвід” від Світлани Дідух-Романенко, поетеси, письменниці, лауреатки премій Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова”. А для тих, хто хоче присвятити своє життя видавництву книг – майстер-клас “Основи видавничої справи” від Дмитра Стретовича, директора видавництва Pabulum, співзасновника Litosvita, представника Центру літературної освіти. Приємно знати, що сфера книжкового видавництва в Україні стрімко і успішно розвивається.

   На урочистому закритті заходу організатори вручили сертифікати, грамоти та подарунки з логотипом учасникам акції та подяки тим людям, які сприяли її проведенню.
  
 

Директор КЗ БРР «Броварський районний центр 
патріотичного виховання учнівської молоді» 
 О.О. Білановська


Події, що живуть у пам’яті завжди 

   До 73-ї річниці звільнення України від фашистських загарбників вихованці гуртків комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», спільно з учнівськими колективами загальноосвітніх закладів району з 25 жовтня по 07 листопада 2017 року активно долучились до відзначення пам’ятної дати, з метою гідного вшанування пам’яті полеглих, героїчного подвигу жертовності українського народу у Другій світовій війні.

   28 жовтня 2017 р. вихованці гуртка «Дитячий фінтес», що працює на базі Літківської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. М.П. Стельмаха, перебуваючи на Фестивалі хризантем, поклали квіти біля Меморіалу вічної Слави у м. Києві та вшанували хвилиною мовчання пам'ять воїнів, що поклали своє життя визволяючи Україну від німецько-фашистських загарбників.

   До Дня визволення у шкільних музеях «Берегиня» (Рожнівський НВК) та краєзнавчому музеї (Калинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів) вихованці гуртка «Юні музеєзнавці» провели для учнів 5-9 класів тематичні екскурсії «Події, що живуть у пам’яті завжди», «Відомі земляки, учасники Другої світової війни».

   Разом з учнями загальноосвітніх закладів району вихованці гуртків КЗ БРР «БРЦПВУМ», що працюють на базі ОНЗ Гоголівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Пухівської ЗОШ І-ІІІ ст., Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст., були учасниками загальношкільних заходів «Добра пам’ять буде жити в наших серцях», «Ми пам’ятаємо, ми не забудемо», «Гордість у пам’яті – біль у серцях», переглянули відеоматеріал «Україна у другій світовій війні», під час яких акцентувалась увага на визначній ролі України у Другій світовій війні, її внеску у здобутті перемоги антигітлерівської коаліції над нацизмом, жертовності нашого народу.

   Та не забувають юні краєзнавці і про ветеранів, які проживають поряд з ними. Так в музеї історії села Зазим’є була проведена тематична екскурсія «Тих днів не змовкне слава» та відкрита виховна година «Уроки війни та сьогодення» з учнями 8-9 класів за участю Приходька Павла Івановича, який поділився своїми спогадами про визволення Закарпаття.

   Традиційно, до визначної дати, вихованці прибрали території біля пам’ятних місць загиблим у Другій світовій війні, меморіалів Слави та пам’ятників невідомим солдатам, що розташовані в межах їхніх сіл та селищ. Після прибирання територій відбулося покладання квітів.
  
 
 

Директор КЗ БРР 
«Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» 
 О.О. Білановська


Зустріч з мистецтвом-це завжди свято


    5 листопада 2017р. вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», що працює на базі філії ОНЗ « Гоголівська ЗОШ І-ІІІ ступенів»(керівник Дячок О.В.) відвідали Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка.
    Перед виставою дiти пройшлися від Хрещатика старовинною вулицею Городецького, і потрапили в одну з найзатишніших частин Києва – на площу ім. Івана Франка, в центрі якої легко підноситься в небо блакитно-біла будівля, пам'ятка архітектури, що налічує понад 100 років. Юнi театрали побували на виставi "Назар Стодоля". Ця лицарська балада на 2 дії тривалістю 2 години промайнула напрочуд швидко. Вистава сповнена відчайдушних вчинків та сильних пристрастей, у яких тісно переплетені неймовірна сила кохання та високе відчуття лицарського кодексу честі. Дія п’єси Тараса Шевченка «Назар Стодоля» відбувається біля м.Чигирин наприкінці XVII ст., коли великі справи Богдана Хмельницького і його славних сподвижників перетворилися на легенди… Актори майстерно втілили образи українців доби козаччини, захопивши дітей своєю грою.
    Вихованці гуртка вперше зустрілися з мистецтвом театру і були надзвичайно враженi побаченим. Завдяки «Назару Стодолі» звичайний прохолодний осінній день перетворився на свято.

  

 


Вчимося заощаджувати 

   31 жовтня та 1 листопада 2017 року, під час осінніх канікул, вихованці гуртків комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», учні Літківської ЗОШ І-ІІІ ст., Світильнянського та Рожнівського НВК (всього 30 вихованців) відвідали ПАТ КБ ПриватБанк, де для них було проведено цікаву та пізнавальну екскурсію, присвячену Всесвітньому Дню заощаджень.

   Історія святкування Всесвітнього дня заощаджень розпочалася в італійському місті Мілані, коли 27 жовтня 1924 року представники ощадних банків з 29 країн зібралися на свій перший Міжнародний конгрес ощадних банків (1st International Savings Bank Congress), який тривав до 31 жовтня. Саме в цей день один із його учасників – італійський професор Равізза – запропонував щороку відзначати «Міжнародний день заощаджень» на згадку про перші збори представників ощадних банків з різних країн. За задумом організаторів, цей день має бути присвячений економії в широкому розумінні цього слова – від заощадження грошей до дбайливого ставлення до часу, речей, природних ресурсів тощо, а його метою має стати популяризація ідей заощадження коштів та планування витрат. Автори ідеї пропонували, щоб цього дня всі банки працювали і населення мало змогу вносити заощадження на банківські рахунки. У 1989 році Міжнародний день заощаджень офіційно визнаний директивою ООН.

  Саме у Броварському центральному відділенні банку діти змогли побачити роботу установи зсередини, ознайомитися з банківськими та суміжними професіями. Керівник відділення у цікавій формі розповіла про банківські послуги населенню та юридичним особам, провела майстер-клас користування мобільними додатками «Приват-24», «Скарбничка». Школярі мали можливість спостерігати за роботою касирів, отримали відповіді на запитання щодо функціонування банківської системи, активно брали участь у бліц - опитуваннях, що пропонувала працівник-екскурсовод. Учасники екскурсії отримали іменні сертифікати відвідувачів банку та картки «Юніор». Гарні враження від заходу показали і високі бали, якими діти оцінили екскурсію.
 

 На крилах Терпсихори 

   30-31 жовтня 2017 року з метою відродження, збереження та розвитку національної культури, популяризації танцювальних традицій, встановлення творчих контактів між учасниками та обміну досвідом роботи, було проведено обласний фестиваль-конкурс дитячих хореографічних колективів «Терпсихора запрошує...» у приміщенні районного Будинку культури села Новосілки Києво-Святошинського району. 

   До участі у Фестивалі-конкурсі долучилися яскраві колективи Комунального закладу «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» Броварської районної ради Київської області: танцювальний колектив естрадно-народного танцю «Шарм» (керівник Шелест Анастасія Миколаївна), хореографічний колектив «Престиж» (керівник Німчин Світлана Василівна), зразковий хореографічний колектив «Олекса ПЛЮС» (керівник Нагорна Христина Олексіївна). 

   Учасники на високому рівні продемонстрували свої творчі досягнення, виконавську майстерність, оригінальність балетмейстерських робіт, неповторність та індивідуальність. 
 
   Висловлюємо щиру вдячність головам Требухівської і Літківської сільських рад та голові Великодимерської селищної ради за спонсорську допомогу у витратах на проїзд та харчування учасників Фестивалю-конкурсу. 

   Також виражаємо подяку організаторам обласного фестивалю-конкурсу дитячих хореографічних колективів «Терпсихора запрошує...» та сподіваємось, що і надалі заходи, спрямовані на виявлення і підтримку юних талантів та обдаровань, будуть проводитись на теренах нашої славетної Київщини.
  

  
Давайте допомагати дітям разом!

   Пріоритетним напрямком діяльності комунального закладу «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» Броварської районної ради Київської області є робота з дітьми соціально незахищеної категорії. Центр дитячої та юнацької творчості намагається всіляко допомагати та підтримувати таких дітей у їх самоствердженні та самореалізації. 

   Цими вихідними, а саме 28 жовтня 2017 року, до Дитячого реабілітаційного центру «Сонячне світло» завітали гості: керівник гуртка «MODERN ART» Виноградов Максим разом зі своїми вихованцями з Требухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вони прийшли з ідеєю створення новорічних листівок, адже незабаром розпочнуться зимові свята. І оскільки «Сонячне світло» є щорічними учасниками різноманітних благодійних ярмарок, під час майстер-класу діти займались виготовленням святкових листівок для найближчих доброчинних заходів.

   Під час заняття панувала згуртована, творча та дружня атмосфера. Кожна дитина мала активну і відповідальну роль, адже відчувала силу спільної дії.
 
 

Вивчаємо історію рідного краю


22 жовтня  2017 року вихованці гуртка «Юний мандрівник» Комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» (керівник гуртка Ляхор Інна Володимирівна), що працює на базі Великодимерського навчально-вихоного комплексу відвідали древнє, затишне, поетичне місто, що зберегло стару архітектуру – Чернігів. Тут юні краєзнавці ознайомилися з давньоруським городищем (Історичний Вал) та комплексом оборонних споруд, з цікавістю розглядали неймовірну красу Преображенського і Борисоглібського соборів, церкви Св. Катерини. 

Екскурсія продовжилась на Болдиній горі, де поєдналися пам’ятки пов’язані з древньою історією м.Чернігова, події Другої світової війни та ансамблі Іллінського та Успенського монастирів. Із дзвіниці Успенського монастиря відкриваються панорамні види на місто та околиці. Найбільше гуртківцям запам’яталася екскурсія до Антонієвих печер – найдавнішого підземного печерного монастиря Русі.


Як не стати жертвою торгівлі людьми 
(18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми) 


   Цей День був заснований 18 жовтня 2007 року Європейським парламентом, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності про феномен торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, небайдужості громадськості до цього явища і візуалізації проблеми на глобальному рівні. Боротьба з торгівлею людьми визначена одним з пріоритетних напрямів роботи Уряду України в сфері захисту прав людини.

   На виконання доручення КОДА від 10.10.2017 р. №11-13-9106, листа департаменту освіти і науки КОДА від 11.10.2017 р. №12-01-13/3515, «Про проведення інформаційної кампанії з протидії торгівлі людьми» у гуртках Комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» було проведено інформаційно-просвітницькі заходи до відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми: тренінгові заняття «Людина – не товар», «Торгівля людьми – ганебне явище сучасності», «Не стань жертвою торгівлі людьми»,виховні години з елементами тренінгового заняття на тему: "Попередження торгівлі людьми".

   Переглянуто відеоматеріал на тему «Протидія торгівлі людьми», а також ознайомлено вихованців гуртків з інформаційними листівками «Як не стати жертвою торгівлі людьми».
  Козацькі розваги в Броварському районі 

   14 жовтня 2017р. в смт Велика Димерка комунальним закладом Броварської районної ради «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» було проведено районні дитячо-юнацькі ігри «Козацькі розваги», присвячені Дню Захисника України. Учасники заходу – учні 13 загальноосвітніх закладів Броварського району, всього 104 учасники.

   Програмою заходу було передбачено такі козацькі розваги: штовхання гирі (16кг), пересування вантажу, змагання отаманів (змагання з армреслінгу), витягування брички з болота, змагання силачів (перетягування вантажу), втеча з полону, приготування козацької каші, козацький обід. Переможцями в окремих видах стали:

   «Штовхання гирі» (16 кг) – Менжега Дмитро Володимирович (50 разів), учень Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст.
   «Змагання отаманів» (армреслінг) – Менжега Дмитро Володимирович, учень Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст.
   «Витягування брички з болота» (пересування автобуса на відстань) – команда Требухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (33,9 м).
   «Змагання силачів» (пересування вантажу) – Гнідий Ярослав (31 раз), учень Руднянської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
   «Втеча з полону» – команда опорного навчального закладу Гоголівська ЗОШ І-ІІІ ступенів.
   «Приготування козацької каші» (нагрівання 1л води на час) – учні Требухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (04:42 секунди).
   «Козацький обід» (поїдання 10 вареників на час) – Ткаченко Іван Олегович (0:48 секунд), учень Богданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
  
  

   Учасники ігор продемонстрували неабиякі здібності, якими володіли козаки та отримали масу позитивних емоцій і додому поверталися з гарним настроєм та солодкими подарунками від голови Броварської районної ради С. М. Гришка та селищного голови смт Велика Димерка  А.Б. Бочкарьова. 
Шаховий турнір на Броварщині 


   Вже стало традиційним проведення «Покровських зустрічей» – відкритого шахового турніру для юних шахістів, започаткованого Базиром Миколою Степановичем, керівником гуртка «Юний шахіст» Комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», що працює на базі Великодимерського навчально-виховного об’єднання.

   14 жовтня 2017р. в смт  Велика Димерка вже втретє було проведено відкритий шаховий турнір «Покровські зустрічі – 2017», присвячений Дню Захисника України та Дню селища Велика Димерка. Метою проведення змагань є розвиток гри в шахи, як всебічного розвитку шкільної молоді та формування здорового способу життя. У змаганнях взяли участь вихованці гуртків «Юний шахіст» КЗ БРР БРЦПВУМ із Броварського району та гості з м.Бровари та м.Києва (всього 42 учасники). Змагання показали велику зацікавленість школярів даним видом спорту.

   Переможцями змагань в загальному заліку стали юні шахісти м.Києва (шаховий клуб «Оболонь-Гросмейстер»), друге та третє місце посіли команди смт. Велика Димерка та м. Бровари. Команди-переможці були нагороджені медалями та грамотами, а ще – солодкими призами від організаторів змагань.
  
 


Тепло сердець - для дорогих захисників 

   В переддень великих свят – Дня захисника України, Дня українського козацтва та благодатного свята Покрови Пресвятої Богородиці, 13 жовтня, у Тарасівському НВК відбулася літературно-музична композиція під назвою «Тепло сердець - для дорогих захисників». Підготували захід вихованці гуртка «Юні музеєзнавці» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» та учні НВК. Гуртківці оформили зал малюнками та плакатами, створеними власноруч, учні підготували вітальні листівки, квіти для захисників.

   На свято завітали земляки, учасники АТО: Боковня В. І., Кочін А.В. та Герасименко І. В. Спочатку було представлено «козацький» розділ – пісні та танок «козачат», вихованців дитсадка, гуморески, вірші. Бадьорого настрою усім присутнім надав виступ найстарших хлопців з піснею «А ми – з козацької родини». Другий розділ складали поезії, пронизані болем, який несе у собі війна, пісні «Камуфляжне серце», «Плине кача на Тисині» (у виконанні Хижняк Євгенії, доньки загиблого бійця). З надією на світле завтра прозвучали пісні «Ми будемо жити щасливо…» та «Серцем до серця» у виконанні старшокласниць. З вуст дітей звучали щирі слова вдячності тим, кому «вітер війни по душах мете…» та побажання:

   Ми бажаєм Вам щастя й здоров’я,
   перемоги в безглуздій війні
   Хай збуваються мрії, покинуть тривоги.
   Хай завжди буде мир на землі!...

Завершилася зустріч із захисниками спілкуванням за чашкою чаю у шкільному музеї.

 

  


Юні броварчани – учасники військово-патріотичної гри «Вояцький дух» 

   З 29 вересня по 01 жовтня 2017р. вихованці гуртка «Юний патріот» комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», учні Великодимерського НВО (всього 6 вихованців та керівник Яресько Валерій Васильович) були учасниками обласної військово-патріотичної гри «Вояцький дух», яка була проведена управлінням молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської обласної державної адміністрації, за участі ГС «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» на базі 169 навчального центру «Десна» (Чернігівська обл, смт Десна).

   Протягом трьох днів майбутні захисники нашої держави поринули у військове життя, насичене різноманітними заняттями з фізичної, стройової, тактичної, саперної підготовки, снайперської роботи, всього близько 30 видів змагань. Юні патріоти Броварщини показали гарні результати при проходженні мінного поля, розгортанні бойової лінії та переміщенні на полі бою, у розбиранні та збиранні АКМ на час, фізичній підготовці (віджимання на брусах; підтягування на перекладині) та швидкості облаштування ночівлі в природних умовах. Найбільше вражень учасники отримали при обкатці танком з метанням гранати та під час тактичної гри «Сполох» (виконання тактичного завдання повзводно із спец обладнанням – лазертаг), що проходило між керівниками груп та юними патріотами.

   Набуті навички отримані під час військово-патріотичної гри «Вояцький дух» юні гуртківці матимуть змогу у подальшому розвивати та застосовувати, адже в майбутньому саме в їхніх мужніх руках почесна місія боронити рідну землю, забезпечувати мирне життя свого народу!
  Впевнено крокуємо уперед… 

   Київщина святкує своє визволення від фашистських загарбників. Від села до села просувалися лави визволителів-воїнів червоної армії… День визволення села став Днем села. Цими вихідними, 30 вересня 2017 року, відсвяткувала своє свято і село Пухівка: і дорослі, і дітвора зібрались на подвір’ї школи.

  Активну участь у святі прийняли і вихованці гуртка «Історико-технічне стендове моделювання» (керівник Мороз В.П.) Комунального закладу «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» Броварської районної ради Київської області, який плідно працює в селі вже дев’ять років. Своєрідними звітами дітвори про свої успіхи стали щорічні виставки військової мініатюри, які проводяться двічі на рік: на День села та в пам’ятні травневі дні.

   Майстер-класи по виготовленню масштабних пластикових моделей-копій провели вихованці гуртка «ІТСМ» Боря Русін та Діма Туманов. Вони встигали відповідати на запитання дорослих і дітей і ще збирати показово моделі на столі. Старші гуртківці займались забезпеченням виставки та охоче допомагали у вирішенні організаційних питань, встигали на всі боки…
 

  Тепер команда плідно готується прийняти участь у Всеукраїнських змаганнях стендовиків, які пройдуть у Луцьку 26-28 жовтня. Бажаємо результативних успіхів!Найвища вершина України підкорена! 

   Уже традиційно вихованці КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» присвячують свої здобутки і перемоги рідній Броварщині. Цього року також п’ятдесят вихованців гуртків, що працюють на базі Русанівського НВК, Пухівської ЗОШ І-ІІІст., Літківської ЗОШ І-ІІІст., Зазимського НВК поставили перед собою завдання – підкорити найвищу вершину нашої країни – гору Говерла. Це сходження вони присвятили Дню Броварського району, який відзначатиметься 22 вересня. Для цього з 16 по 20 вересня цього року Центром патріотичного виховання під керівництвом методиста закладу Валерія Глея було організовано туристичну експедицію до Українських Карпат, під час якої 18 вересня 50 вихованців КЗ БРР «Центр патріотичного виховання учнівської молоді» успішно здійснили масове сходження найвищу вершину Українських Карпат і нашої країни – гору Говерла.

   Гора Говерла – непроста гора. Її висота становить 2061м, але складність підкорення полягає навіть не стільки в її висоті, як в погодних умовах на вершині гори. Навіть влітку густий туман та дощ не завжди дають змогу підкорити цю вершину, а в міжсезоння – тим більше. Цього вересня Гора зустріла наших вихованців суворими випробуванням. До туману додався ще й холодний, пронизливий вітер, слизьке каміння, розмокла глина під ногами – але всі вихованці, без виключення, а це були школярі віком 11-16 років, святкували свою перемогу на вершині гори не тільки над Горою але мабуть, і це ще більш важливо, над самим собою.

   Крім сходження на Говерлу під час експедиції школярі відвідали м.Яремче, побували на яремчанському водоспаді, відомому лижному курорті Буковель, пройшли стежкою Олекси Довбуша. Спілкування у колі друзів, прекрасні краєвиди Українських Карпат і, саме головне, багато позитивних вражень від побаченого залишиться на все життя у юних мандрівників. 
  
 Юні броварчани – учасники обласного військово-патріотичного вишколу 

   15-17 вересня 2017р. вихованці гуртків «Юний патріот» комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», учні Літківської ЗОШ I-III ст. та Руднянської ЗОШ I-III ст. (керівники гуртків Нерейко Андрій Борисович та Герус Марія Миколаївна) були учасниками військово-патріотичного вишколу учнівської молоді Київщини, який був проведений управлінням молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської обласної державної адміністрації , за участі інструкторів-волонтерів та членів молодіжної громадської організації «Моноліт».

   Відкриття вишколу відбулося в таборі біля села Мигалки Бородянського району. До місця таборування в лісовому урочищі с. Мигалки учасники вишколу пройшли пішою ходою, а це понад сорок учнів 9-11-х класів загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів Київської області, які взяли участь у військово-патріотичному проекті «Мигалки-2017». Протягом трьох днів майбутні захисники нашої держави поринули у цікаве таборове життя, насичене заняттями з психологічної, фізичної, тактичної, саперної, вогневої підготовки, тактичної медицини, тактики виживання, поводження з вибухонебезпечними предметами, змаганнями з пейнтболу.

   Юні гуртківці поверталися додому втомлені, щасливі, але сповнені цікавих вражень та бажанням брати участь у подібних заходах.
 
 
 
 Шляхами героїв Крут
   9-11 вересня 2017 року вихованці КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» взяли участь у туристсько- краєзнавчій експедиції учнівської молоді з активним способом пересування «Шляхами героїв Крут» за маршрутом: м.Бровари – м.Ніжин – ст.Крути – м.Ніжин – ст.Бобрик. – с.Рудня – с.Семиполки – с.Літки. Всього в експедиції приймало участь 36 вихованців гуртків патріотичного спрямування, які працюють на базі Літківської ЗОШ І-ІІІст., ОНЗ Гоголівська ЗОШ І-ІІІ, Руднянської ЗОШ І-ІІІст.

   Історія має властивість повторюватися. 29 січня 1918 року біля ст. Крути так само, як і в 2014 році на Донбасі, на зустріч армії російських загарбників виступили добровольці, які, не шкодуючи власного життя, стали до бою з небезпечним ворогом. Учасники експедиції поставили собі за мету пройти шляхом учасників крутянського бою, який відбувся майже 100 років тому у далекому 1918 році. Біля станції Крути була написана одна з тих сторінок історії, яка досі надихає активних патріотів та громадських діячів.

   Гуртківці ознайомилися з експозицією меморіалу «Пам’яті героїв Крут», червона колона якого нагадує про подібні колони Київського Університету, звідки були більшість студентів, що загинули під Крутами. Музейна експозиція складається з залізничної платформи та 4-х залів-вагонів, які стилізовані зовні під вагони тих часів.

   На відкритій залізничній платформі розміщена гармата, з якої сотник армії УНР Лощенко вів прицільний та досить ефективний вогонь по наступаючих лавах червоногвардійців.

   У залах-вагонах представлені експонати, які розповідають про розвиток українського національного руху початку ХХ століття, ключові події Української революції 1917 року, проголошення Української Народної Республіки, дії більшовицької Росії проти молодої Української держави, бій біля станції Крути та повстання на заводі «Арсенал». Матеріали розташовані за принципом протистояння воюючих сторін, ліворуч – українські військовики, праворуч – більшовицькі, відтворена карта-схема самого бою.

  Завершує огляд музею зал-вагон, де розміщені копії документів та кіно-фото документів, які висвітлюють часи Української революції (1918-1921 рр.), гетьманату П.Скоропадського, доби Директорії, ЗУНР.
Далі шлях учасників експедиції пролягав до ст.Бобрик, на території Броварського району, куди доїхали учасники бою під Крутами, а потім розібрали залізничну колію, щоб не дати можливість ворогу переслідувати себе. Старою Літківською дорогою відступили вони через села Рудня, Семиполки до Літок, де прийняли свій останній бій, склавши голови за незалежність України і поховані в кургані на околиці села Літки. Гуртківці пішки з наплічниками за спиною за два дні подолали той останній шлях героїв та вшанували пам'ять героїв покладанням квітів та виконанням гімну України біля кургану в Літках.

   Ми не повинні забувати уроки історії, інакше вони повторюватимуться знову і знову.
  
  


Здорові діти-здорова нація

    Ось і добігає кінця літо. Школярам знову сідати за парти. Можна вже підвести підсумки виконання програми літнього оздоровлення вихованців КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді». 

   Під час літніх канікул 105 вихованців комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» мали змогу відпочити в дитячих оздоровчих таборах «Богатирьонок», Одеської обл. та «Карпати», Закарпатської обл. 

   Відпочинок для юних броварчан був дуже цікавим та насиченим. Діти, впродовж усієї табірної зміни перебували на свіжому повітрі, мали рухову активність впродовж дня, знайшли нових друзів. 

   А коли відпочинок добіг до кінця, із вуст чулось лише одне: «А можна подовжити путівку?» 

   «Це найкращий відпочинок, який у мене коли-небудь був! Мені навіть ніколи було телефонувати додому – так багато цікавого відбувалося у таборі! Конкурси, змагання, малюнки на асфальті, поїздки на море і у фортецю, а також запальні дискотеки і цікаві фільми вечорами! Я дуже хочу знову туди поїхати!» 
 Анастасія Голуб с.Світильня

   «Все дуже сподобалось! Ці 10 днів пролетіли дуже швидко. Чудовий персонал, круто проведений час. Кожного дня були різні квести, ігри, подорожі в різні цікаві місця». 
Мороз Анна с.Рудня      
«Ми побували у багатьох цікавих місцях: замок Паланок, палац Шенборнів, Ужгородський замок. Піднімались на озеро Синевір, побачили велетенську силу водоспаду Шипіт».
Катерина Клунко с. Літки  

     Своїм відпочинком та гарним настроєм наші вихованці завдячують керівництву Броварської районної державної адміністрації та Броварської районної ради, яке прикладає максимум зусиль, щоб оздоровити якнайбільше школярів Броварського району.

 

 

        


 Вітаємо Завєдєєву Анастасію з перемогою у Всеукраїнському конкурсі «Омріяна Україна очима дітей» 


   24 серпня, на честь 26-ї річниці Незалежності нашої держави, у серці Києва, на Хрещатику, відбулося урочисте нагородження 26 переможців Всеукраїнського художнього конкурсу «Омріяна Україна очима дітей». Серед 5 тисяч учасників конкурсу перемогу здобула представниця Київської області, 15-річна Завєдєєва Анастасія – вихованка гуртка КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді». 

   Також у цей день у Києві, під аркою Дружби народів, юні художники, серед яких була і Настя, взяли участь у встановленні Рекорду України, який зафіксувала представник Книги Рекордів України. Суть рекорду – це створення електронної версії найбільшої карти України з дитячих малюнків, творців «Омріяної України» (2800шт.) і в центрі – символічний герб. 

    Нагороджували переможців організатори конкурсу – Благодійний фонд «Омріяна країна» Валерій та Юліана Толкачови, представник Благодійної організації «Фонд родини Кольгофер» та всесвітньо відомий художник Джамаль Бадван. Діти отримали дипломи та цінні подарунки – графічні планшети. 

   Навіть дощ не завадив відчути ті прекрасні миті, коли талановиті діти майже з усіх областей України зібралися разом, поспілкувалися, мали змогу поділитися своїм творчим баченням майбутнього рідної землі.
 

Літо – пора канікул та активного відпочинку

Літо – найулюбленіша пора, яку завжди з нетерпінням чекають діти. Адже це найдовший період відпочинку, нових пригод, подорожей, знайомств. Збереження здоров’я дітей, відновлення їх життєвих сил шляхом організації якісного, повноцінного відпочинку, створення умов для продовження виховного процесу та розвитку творчих здібностей є важливим напрямком державної політики на сучасному етапі. Саме таку роботу проводить в період літніх канікул Комунальний заклад «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» Броварської районної ради Київської області.

            У період з 10 липня по 20 липня 2017 року група вихованців гуртків
(25 осіб) КЗ «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» БРР КО: «Український сувенір», «Клуб «Шкільна естрада», «Історико-технічне-стендове моделювання», «Престиж», «Умілі ручки», «М’яка іграшка», «Креатив» «Паперопластика», відпочили на березі Чорного моря у дитячому оздоровчому таборі «Богатирьонок» (смт. Сергіївка Білгород-Дністровського району Одеської області). Супроводжуючим групи був Брюхов В.Я., керівник гуртка «Паперопластика».

Під керівництвом Куць Т.Г., директора КЗ «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» БРР КО та Виноградова М.О., керівника гуртка «MODERN ART», з11 липня по 22 липня 2017 року у дитячому оздоровчому таборі «Сонячний» (смт. Лазурне Скадовського району Херсонської області) отримали масу вражень та море позитивних емоцій група вихованців (29 осіб) КЗ «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» БРР КО: «Козацькі джури», «Олекса Плюс», «Струмочок», «Український сувенір», «Клуб «Шкільна естрада», «Чарівний пензлик», «Вокальний», «Креатив», «В’язані фантазії», «МАН Економіка», «Стань творцем свого життя», «MODERN ART».

Програми відпочинку дітлахів були насичені різноманітними культурно-масовими та спортивними заходами – спортивні змагання, веселі естафети, розважальні свята, шоу-програми, інтелектуальні та спортивні ігри, конкурси, пінні дискотеки.

Загалом можна відмітити, що сумувати за рідними домівками під час таких відпочинків у дітей навіть не було і часу. Кожен зміг знайти собі заняття для душі і випробувати себе у будь-якій справі. А мальовнича природа навколо таборів – безкрає море, золотий пісок та ясне сонце, повноцінне збалансоване харчування сприяли хорошому відпочинку дітей.

Саме завдяки підтримці та фінансуванню Броварської районної ради та депутатського корпусу діти з Броварщини отримали можливість відпочити на морі. Тож ми дякуємо за постійну турботу про підростаюче покоління.


 

Змагалися юні джури Київщини 

   26-28 червня 2018 року у смт Володарка відбувся обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної гри «Сокіл» («Джура»). У Грі приймали участь школярі з 31 міст і районів Київщини. Броващину представляли юні джури, переможці районного етапу Гри, школярі Плосківського НВО.

   Протягом трьох днів відбувалися цікаві змагання із стрільби, впоряду, перетягування канату, «відун», бойове розгортання пожежного автомобіля, творчо-мистецький звіт роїв «Ватра», конкурси з надання першої долікарської допомоги та транспортування потерпілого «Рятівник», «Таборування», «Топографія» та конкурс-презентація звіту «Добре діло».

   Змагалися юні козаки з великим завзяттям у безкомпромісній боротьбі. Не всі команди піднялися на п’єдестал пошани під час нагородження, але навички, здобуті під час тренувань та змагань, стануть у пригоді молодим людям у майбутньому.

   Чудова погода, нові друзі та багато нових позитивних вражень все це сприяло гарному настрою і бажанню у наступному році ще більше тренуватись, щоб бути серед кращих команд.
  День молоді в Броварському районі: свято юності, енергії та оптимізму

   Щороку в останню неділю червня українські юнаки та дівчата відзначають своє національне свято – День молоді, яке символізує юність, енергію, запал, натхнення, самоствердження й активність молодих людей на шляху їхнього розвитку, дорослішання і становлення як особистості.

   Юність і молодість — це прекрасні й пам’ятні етапи в житті кожної людини, крім того, це ще й особливий стан душі. Це час пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших надій. Тож, щоб дати старт таким амбіціям і проявити весь молодечий запал під час відпочинку, в Броварському районі цього дня було проведено ряд святкових заходів. Зокрема, 25 червня (цьогоріч святкування Дня молоді припало саме на цю дату) на центральному стадіоні с. Требухів відбувся спортивно-мистецький фестиваль. З ініціативою проведення такого формату заходу виступив депутат Броварської районної ради Корнійко С. О. Його ідея знайшла підтримку серед низки небайдужих організацій, установ та владних структур. Свою допомогу у підготовці та проведенні молодіжного свята надали голова Броварської районної ради Гришко С. М., заступник голови Броварської районної ради Гоголіна А. В., депутати Броварської районної ради
Шибіко Р. М., Оксюта О. В., Горюнов О. В., підприємці Цахло А. О., Дяченко Р. М., Грабовський Е. Р., Стопник Г. В., сільські магазини «Каштан» і «Катруся», а генеральним спонсором свята виступив депутат Київської обласної ради Кищук О. Є. На підтримку пропаганди здорового способу життя та проведення змістовного дозвілля молоді стали також Комунальний заклад «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» Броварської районної ради Київської області, Комунальний заклад Броварської районної ради «Дитячо-юнацька спортивна школа» та Броварський районний спортивний портал.

   Програма святкування Дня молоді виявилася досить насиченою та здивувала гостей своїм різноманіттям. Усі бажаючі мали змогу спостерігати за грою у волейбол, за перебігом футбольних матчів, показати свою силу та витривалість у змаганнях з армреслінгу та пауерліфтингу, подивитися змагання із спортивного туризму та з таких видів спорту як бокс, дзюдо та джиу-джитсу.

   Для малечі було організоване окреме розважальне дійство. Батути, солодка вата, аніматори – все це чекало найменших в ігровому містечку, що знаходилось неподалік основної сцени.

   Перед запальною дискотекою, молодь та гості свята сповна насолодилися чудовими виступами хореографічних колективів («Драйв» (кер. Шейко С.), «Шарм» (кер. Шелест А., Дяченко А.), «Фієста» (кер. Царенко Т.), «Smile» (кер. Дегтярьова О.)) та співом вокалістів
(Пащук С., Овідєнко Я., Кеуш О., Заєць А.).

   Загалом, свято творчості й натхнення вийшло сімейним, добрим і позитивним, адже було сповнене енергією та оптимізмом, що йшли від гарячих сердець молодих людей.
 
 
 


Доки живе пам'ять… 

21 травня 2017 року на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» відбулось вшанування пам’яті жертв політичних репресій, всіх тих, хто був  невинно убієнний та закатований у таборах колишньої імперії. Не залишитися осторонь і вихованці КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», учні Літківської та Требухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів,  адже чорне крило сталінських репресій торкнулось і рідної Броварщини.

Юні требухівські краєзнавці-дослідники впродовж багатьох років досліджуть маловідомі сторінки історії рідного села. Робота в архівах та спогади жителів села дали можливість встановили прізвища 19 односельчан, які були знищенні осінню 1937 року у Биківнянському лісі без суду і слідства, як «вороги народу». На основі зібраних матеріалів вони отримали всю інформацію про підстави арешту їхніх односельчан, які лише у 1989 р. були реабілітовані «за відсутністю складу злочину» тією ж радянською владою, яка зробила їх «ворогами народу».

За розрахунками науковців, у Биківнянському лісі поховано близько 50 тисяч безвинно розстріляних людей: вчених, священників, військових, прокурорів, селян, жінок та дітей…

Цього року на «Биківнянських могилах»  відзначалися вісімдесяті роковини масових політичних репресій 1937-1938 років за участі президента України Петра Порошенка, який наголоси: «такі гіркі в історії нашої держави події, потрібно пам’ятати, озвучувати і висвітлювати злочини радянської влади, які вона так старанно намагалась приховувати, а комуністичним ідолам нема і не буде місця в Україні». Саме злочинні дії радянської влади є причиною проведення декомунізації в Україні. Зміна назв вулиць та інших обєктів проводяться сьогодні аби карта України очистилась від імен її катів і душогубів.

Минули десятки років, перш ніж широка громадськість почала дізнаватись про велику трагедію, пов’язану з Биківнянським лісом. Але людська пам'ять – невичерпний арсенал, який допомагає долати всі неправди світу. Доки жива людська пам'ять, доти живуть серед нас душі страчених, які нагадують і застерігають від подібного лиха.Вшанування пам’яті жертв геноциду кримських татар 

   18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар.

   У цей день вшановують пам'ять жертв цього злочину. Також, з 2015 року відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу. Офіційно причиною депортації вказувалася співпраця кримських татар з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни, що у дійсності не було правдою. Під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб.

   Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар. Протягом року в місцях заслання від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар. Не меншої шкоди зазнало господарство Криму, позбавлене досвідчених працівників.

   Про жахіття, які випали на долю невинних людей, їх свідчення, розповіли 18 травня 2017р. вихованці гуртка «Юні музеєзнавці», КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», що працює на базі Тарасівського НВК. Вони підготували в шкільному музеї стенд і невеличку інсталяцію. Також переглянули відео на дану тему та прослухали пісню Джамали «1944». Хвилиною мовчання та запаленими свічками діти вшанували пам’ять жертв геноциду кримських татар.

 

 


Биківня – територія пам’яті

   До Дня пам’яті жертв політичних репресій 16 травня 2017 р. вихованці гуртків комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», що працюють на базі Калинівської ЗОШ І-ІІІст. Світильнянського та Тарасівського НВК відвідали Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили».

   Густий ліс простягається за Києвом вздовж дороги до Броварів. Саме це затишне та спокійне місце багато років зберігало одну з найтрагічніших таємниць історії українського народу. Тут, серед високих та могутніх сосен знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. В цьому лісі поблизу селища Биківня в 1930-х – 1940-х рр. таємно закопувалися тіла тисяч людей, репресованих та страчених НКВД. Вперше останки знищених радянською владою осіб були виявлені в цих лісах восени 1941 року. Під час німецької окупації ці поховання було розрито загарбниками, щоб представити злочини комуністичного режиму. Проте після визволення територій від німецько-фашистських окупантів радянська влада спробувала приховати правду, засекретивши інформацію про поховання у Биківні та назвавши її місцем поховання в’язнів Дарницького табору військовополонених. Лише урядова комісія у 1988 році встановила, що це є місцем поховання жертв сталінських репресій, страчених у 1936 – 1941 рр. На сьогодні ж встановлені імена 14191 розстріляної людини, а за оцінками дослідників загальна кількість похованих у Биківні складає щонайменше 50 тис. осіб. Та дослідження захоронень у цій місцині триває

   «Биківнянські могили – найбільш живий свідок комуністичного терору, найнеспростовніший доказ злочину проти людства, такого ж масштабного, як ті, що вчинені в Катині, Аушвіці, Бухенвальді, Бабиному Яру, на Соловках. Репресії, депортації, голодомори… До яких лише методів не вдавалася тоталітарна радянська машина, аби зламати дух волелюбної української нації... Тут вбивали не «ворогів народу», не «шпигунів», «диверсантів», а селян і робітників, вчителів, священиків, науковців і головне – письменників,намагаючись вбити душу нашого народу. Тут позбавляли життя цілий народ, який за кілька років до того не встигли знищити Голодомором».

   Довгі десятиліття приховувалися як сам факт злочину, так і його масштаби, і лише зараз науковцями підтверджена цифра понад 50 тисяч убитих. Безіменні поховання жертв сталінських репресій розсіяні по всій українській землі. Вінницькі, харківські, сумські, львівські могили – вони є не тільки в кожному обласному центрі, а фактично вони є у кожному населеному пункті».

     
    І саме розкриття реальних подій є свідченням того, що ми більше не зможемо потрапити у пастку, яка готується за допомогою пропаганди РФ, котра спотворює історію та намагається нав’язати нам неправильне розуміння перебігу історичних подій. Саме значення таких дат гуртуватиме нас у боротьбі за наше майбутнє.
   Пам’ятати минуле – це пам’ятати кожного, хто з нашого українського роду загинув, захищаючи або борючись зі свавіллям влади.
   Пам'ять жертв політичних репресій школярі вшанували хвилиною мовчання та поклали до обелісків весняні квіти.

Завантажити фото Всеукраїнське визнання!


    7 квітня 2017 року у актовій залі Херсонської академії неперервної освіти відбулася церемонія нагородження переможців та призерів IV Всеукраїнського відкритого літературного конкурсу для дітей та молоді «ФантФест». Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки у 2013 році стала ініціатором проведення першого конкурсу, у якому вже у 2017 році взяли участь представники з 18 областей України та Республіки Казахстан. Цьогорічний конкурс вважається міжнародним, адже твори у жанрах фантастики та фентезі надсилали не тільки жителі нашої країни!
    Однією з представників Київської області стала Савотіна Валерія, учениця 10 класу Світильнянського НВК, вихованка шкільного гуртка «Літературна творчість» та гуртка «Юні краєзнавці» від КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» (Керівник – Чернійчук Василина Василівна). Дівчина виборола найвищу нагороду конкурсу – «Гран-Прі» за науково-фантастичне оповідання «Остання надія людства». Юна авторка вразила членів авторитетного журі своїм надзвичайно цікавим твором, філософськими думками та добірною мовою. Особливо приємно було чути слова позитивної крити від відомих українських письменників-фантастів – Дари Корній, Сашка Дерманського та Марини Павленко.
    Додому Валерія їхала з найціннішими для дівчини подарунками: грамотою всеукраїнського визнання її літературного таланту, новими книжками від авторів-фантастів та єдиною в Україні статуеткою Рудого Панька (ручної роботи), що є символом конкурсу та абсолютної перемоги у конкурсі «ФантФест»!


Фото завантажитиКраєзнавча конференція «Київщина – мій заповітний край» на Броварщині


    21 березня 2017 р. у приміщенні Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний етап обласної краєзнавчої конференції учнівської молоді «Київщина – мій заповітний край», організований КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді». Головною метою конференції було залучення школярів району до краєзнавчо-дослідницької діяльності та відбір учасників до обласного конкурсу.
    В конференції взяли участь школярі Княжицької ЗОШ І-ІІІ ст., Гоголівської ЗОШ І-ІІ ст., Великодимерського СЗО НВК, Літківської ЗОШ І-ІІІ ст., Требухівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст. (всього 10 учасників).
    Кожен учасник краєзнавчої конференції «Київщина – мій заповітний край» обирав серед запропонованих секцій: «Географія та екологія рідного краю» (1 робота), «Традиції та сучасність малої Батьківщини» (4 роботи), «Історія Київщини у ХХ-ХХІ століттях» (4 роботи), «Мандруємо Київщиною» (1 робота).
    Найкращими визнано роботи: учениць Требухівської ЗОШ І-ІІІ ст. Грінченко Ксенії та Паніної Тетяни «Наш поет-земляк Микола Сом (керівник Овдієнко Р.М.), учениці Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Бондаренко Ірини «Господар на своїй землі» про Чернишенка В.І. засновника ВАТ «Тепличний» (керівник Чекиня Л.М.) та учениці Требухівської ЗОШ І-ІІІ ст. Білоус Валерії «Требухівський гончар Микола Мельниченко і його кераміка» (керівник Шевченко О.В.).

Завантажити фотоКращий екскурсовод року – 2017

     
    6 березня 2017р. в приміщенні відділу освіти Броварської РДА відбувся районний етап обласного конкурсу екскурсоводів шкільних музеїв «Екскурсовод року – 2017».
    В конкурсі взяли участь школярі загальноосвітніх закладів Броварського району, на базі яких працюють шкільні музеї, вихованці гуртків «Юні музеєзнавці» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» (всього 13 учасників).
    Темами екскурсії цьогорічного конкурсу були – «Етнографічні скарби Київщини» та «Мої земляки – гордість і слава України». Учасники конкурсу відзначилися повнотою розкриття теми, майстерністю екскурсоводів, наявністю ілюстративного матеріалу, культурою мовлення.
    Переможцями конкурсу стали:
    I місце – Кушка Владислав, вихованець гуртка «Юні музеєзнавці» на базі Тарасівського НВК з екскурсією «Ніхто, крім нас!»
    II місце – Шуляк Тектяна, вихованка гуртка «Юні музеєзнавці» на базі Требухівської ЗОШ І-ІІІст. з екскурсією «Требухівець Микола Сом – гордість і слава України»
    III місце – Федоренко Анна, учениця Княжицької ЗОШ I-III ст. з екскурсією «Культура і побут Українців»


Завантажити фото
Виховуємо майбутніх захисників


    25 лютого 2017р. в смт Велика Димерка Броварського району Комунальним закладом Броварської районної ради «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» було проведено районний військово-спортивний турнір «Бойова готовність». Учасниками районного турніру були команди учнів 15 загальноосвітніх закладів Броварського району, яким на день змагань виповнилося 12-13 років (всього 60 учасників).
    Майбутніх захисників вітали Чайка Людмила Григорівна, начальник відділу освіти Броварської РДА, Бочкароьв Анатолій Борисович, селищний голова смт Велика Димерка, Білик Валерій Петрович, голова громадського комітету по наданню допомоги військовослужбовцям ЗСУ та учасникам АТО Броварської районної ради та Броварської районної державної адміністрації, Ємельянов Євгеній Вікторович, голова правління громадської організації АТО-М та Березовський Володимир Олександрович, представник Броварського об’єднаного міського військового комісаріату.
    Змагання з військового триборства були командними і проводилися в три етапи: фізична підготовка – комплексна силова вправа та підтягування на перекладині; розбирання-збирання автомата АКМ на час та стрільба в електронному тирі з пістолета.
    Протягом декількох годин учасники змагань демонстрували свої знання та вміння, силові та фізичні якості.
    В загальному заліку команди-призери так розподілили між собою місця:
I місце – команда Княжицької ЗОШ I-III ст.,
II місце – команда Зазимського НВК;
III місце – команда Великодимерського СЗО НВК;.
    Приємно відзначити, що команда переможців Княжицької Зо\ОШ І-ІІІст. складалася лише з дівчаток.
    Так тримати, наші майбутні захисники!

Вітаємо з перемогою!

    26 лютого 2017р. в м. Києві в приміщенні загальноосвітньої школи №125 відбулася особиста першість відкритого дитячого шахового турніру для школярів 2006-2007 р.н. (всього участь взяло 40 учасників).
    У змаганнях взяли участь 7 команд з м. Києва та команда вихованців КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді, школярі Великодимерського СЗО НВК (Васюк Арсеній, Кіша Владислав, Самандасюк Максим, Мироненко Богдан, Корнієнко Віталій, Литвиненко Владислав, Стеценко Євгеній, тренер команди – Базир Микола Степанович). Приємно відзначити, що I місце у турнірі виборов Васюк Арсеній, вихованець гуртка «Шахи» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді». Вітаємо з перемогою!


Вітаємо з перемогою Барамідзе Анну!


    Барамідзе Анна, вихованка гуртка КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», учениця Тарасівського НВК, уже неодноразово здобувала призові місця у різноманітних конкурсах. Але Гран-прі у Всеукраїнському конкурсі «Мрії про Україну: дитячий погляд» – це висока та особлива відзнака таланту та старання дівчини.
    25 серпня 2016 року Національна бібліотека України для дітей у м.Києві зустрічала гостей з усієї України – фіналістів Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд», який був оголошений фондом Миколи Томенка «Рідна Країна» та Національною бібліотекою України до 25-річчя Незалежності держави. Переможці конкурсу у трьох номінаціях «Прозові твори», «Поетичні твори» та «Малюнок» стали учасниками святкових подій, які для них підготували організатори конкурсу. Спочатку дітям провели цікаву екскурсію – знайомство з Національною бібліотекою. Далі сюрпризом для гостей стала презентація незвичайної виставки плакатів «Діячі України» – проект молодих художників-ілюстраторів «Pictoric». Юні митці познайомилися з трьома молодими художниками – учасниками проекту, які завітали на свято, щоб презентувати виставку плакатів та координатором проекту Оленою Старанчук. Наступним сюрпризом був квест за роботами виставки, в якому взяли участь дві команди у складі фіналістів конкурсу та читачів Національної бібліотеки України, учасників проекту «Персона Ґрата».
    Організатори конкурсу генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, заслужений працівник культури України Алла Гордієнко та представник фонду Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко розпочали церемонію нагородження словами вдячності юним творцям, які своїми мріями надихають дорослих і підказують усім, якою б хотіли бачити свою Батьківщину у майбутньому. Головне журі конкурсу на чолі з доктором політичних наук, кандидатом історичних наук та засновником фонду «Рідна країна» Миколою Володимировичем Томенком визначило переможців та трьох учасників конкурсу, роботи яких, на думку журі, були гідні особливої нагороди. Гран-прі конкурсу вручив представник фонду «Рідна країна», голова «Муніципальної ліги Києва» Олександр Федоренко. Володарем Гран-прі у номінації «Малюнок» стала Анна Барамідзе.


Літо – пора  активного відпочинку! 

    
    12 -18 серпня 2016 року вихованці гуртка «Юний мандрівник» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», що працює на базі Заворицького НВК (керівник Куліда Максим) здійснили цікаву пішохідну мандрівку історичними місцями Чернігівщини. Свій похід юні туристи присвятили святкуванню Дня Держа́вного Пра́пора Украї́ни. Весь похід, а це більше 50 кілометрів, вони пройшли під державним прапором України, відвідавши м.Чернігів, Коропський, Менський, Ріпківський райони, мали можливість скупатися в Голубих озерах (це одне із чудес не тільки Чернігівщини, але і України).
    Учасники походу зустрілися в селі Олешня (Ріпківського району) із народним майстром-гончарем та познайомилися із цим древнім ремеслом. Мали можливість самі попрацювати з глиною. Туризм – це спорт, відпочинок, пізнання – саме такий девіз туристів Броварщини.

Без названия


Гірчить Чорнобиль й через 30 літ…


    Слово «Чорнобиль» болем закарбувалося у людських душах. Своїм чорним крилом Чорнобильська трагедія зачепила і нашу Броварщину. П’ять населених пунктів району увійшли до так званої «зони» посиленого радіологічного контролю. Жителі усіх сіл Броварщини були активними ліквідаторами наслідків катастрофи планетарного масштабу, одними з тих, хто ризикуючи життям та здоров’ям, боролися з незнаним на той час ворогом – атомом.
    Сьогодні, через 30 літ, ми вшановуємо наших мужніх «чорнобильців», і знову перегортаємо болючі сторінки пам’яті. 26 квітня 2016р. у шкільному музеї Тарасівського НВК зібралися школярі, педагоги та гості. Вручити ювілейні нагороди ліквідаторам аварії на ЧАЕС та привітати їх прибули сільський голова Жердівської сільської ради Зубко Тетяна Павлівна, депутат районної ради Шульга Валентина Євгеніївна та депутат обласної ради Гунько Наталія Іванівна.
    Після урочистої церемонії вручення ліквідаторам нагород, до уваги усіх присутніх, вихованці гуртка «Юні музеєзнавці» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» (керівник Юшковець Тетяна Василівна) разом з учнями 8 та 7 класів презентували для учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції літературно-музичну композицію під назвою «Гірчить Чорнобиль й через 30 літ…». На завершення заходу усі висловили ліквідаторам щирі побажання здоров’я, миру, злагоди, діти подарували квіти та зробили спільні фото з людьми, на плечі яких ліг важкий тягар – рятувати світ від біди.    

Фотоальбом Google+
Районні змагання школярів Броварщини з шашок

      
    15 квітня 2016 року у Заворицькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» Броварського району відбулися відкриті районні змагання із шашок серед гуртківців КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді». У змаганнях взяли участь команди загальноосвітніх закладів району, на базі яких працюють гуртки КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді». Загальна кількість учасників 40 чоловік. Змагалися учні середнього та старшого шкільного віку. Учасники змагань з великою зацікавленістю віднеслися до цього незвичного, поки що, виду спорту у Броварському районі.
    За підсумками змагань перше місце виборола команда Великодимерського НВК, друге – Заворицького НВК, на третьому – Тарасівського НВК.
    Переможці та призери були нагороджені Кубком, грамотами і медалями, а всі учасники змагань – солодкими подарунками. Нагороди учасникам змагань вручив голова Броварської районної ради Гришко Сергій Миколайович.

Фотоальбом Google+
Виховуємо справжніх патріотів!

Комунальний заклад Броварської районної ради  «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» докладає максимум зусиль, аби наші школярі виросли патріотами своєї країни, стали свідомими захисниками Батьківщини,  які  беззаперечно знатимуть і виконуватимуть свої конституційні обов’язки. А відтак невід’ємною частиною виховного процесу сьогодення у позашкільному навчальному закладі є навчання мистецтву володіння зброєю. За відсутності вогнепальної зброї в загальноосвітніх закладах району  такої можливості немає, тому адміністрація закладу звернулася за допомогою до Кізька Юрія Анатолійовича, директора спортивно-стрілецького комплексу СП ТОВ «САПСАН СПОРТ» з пропозицією провести районні змагання зі стрільби з малокаліберної гвинтівки серед школярів Броварського району.  Юрій Анатолійович з радістю  і без зволікань зголосився допомогти в цьому, оскільки добре знає і розуміє необхідність проведення такого роду змагань. В день проведення змагань 17 березня 2016р. спортивно-стрілецький комплекс «САПСАН СПОРТ» радо зустрів  22 команди школярів загальноосвітніх закладів Броварського району.

На лінійці відкриття учасників змагань вітали депутат Броварської районної ради 7-го скликання, голова постійної комісії з питань освіти та науки Валентина Євгенівна Шульга, начальник відділу освіти Броварської районної державної адміністрації Людмила Григорівна Чайка, заступник начальника Броварського військового комісара майор Олександр Олексійович Пилипенко, начальник служби безпеки СП ТОВ «САПСАН СПОРТ» Андрій Володимирович Орлов, директор Броварського районного центру патріотичного виховання учнівської молоді Ольга Олексіївна Білановська,

       Наскільки необхідне проведення заходів такого роду, ми запитали у депутата Броварської районної ради Валентини Євгенівни Шульги та заступника військового комісара майора Олександра Олексійовича Пилипенка.

        В.Є. Шульга: «Ми сьогодні на важливому заході по підготовці молоді до захисту Батьківщини. Не дивлячись на те, що існує якийсь скепсис  в суспільстві щодо молодого покоління, я би сказала, що наша молодь не погана. І  останні події, які відбуваються в нашій країні говорять про те, яка патріотична у нас молодь. Хто перший вийшов на Майдан? Насамперед молодь.  Хто в числі перших взяв у руки зброю, щоб боронити цілісність країни на Донбасі? Знову серед перших були молоді люди.

        Наш центр патріотичного виховання учнівської молоді, який є комунальним закладом Броварської районної ради, мабуть, один із найкращих в Україні. Велопробіги по місцях бойової слави нашої Київщини, краєзнавчі експедиції та походи і ось такі заходи, як  сьогоднішній,  які він проводить – дійсно виховують патріотів нашої країни. Я сподіваюсь що наші діти, які займаються у цьому Центрі – вони стануть справжніми громадянами України.  І  такі заходи зараз  дуже потрібні! Тому окремі слова  подяки – директору  СП ТОВ «САПСАН СПОРТ» Кізьку Юрію Анатолійовичу за сприяння та допомогу в проведенні заходу».

       О.О. Пилипенко: «Так, це дуже важливий захід. Такі заходи виховують майбутніх призовників, захисників нашої держави.  І в майбутньому вони вже зовсім по-іншому будуть відноситися до військової служби в ЗСУ».

      Л. Г. Чайка: «На жаль, сьогодні в нас діти виховуються в час, коли на Сході країни іде війна. Ніхто не може дати гарантію,  що і на нашій території не буде війни. Молодь  повинна вміти тримати зброю в руках, бути готовими обороняти себе і своїх близьких. Інструктори – які керують цими  змаганнями –  люди,  які були безпосередніми учасниками АТО на сході країни і мають бойовий досвід, який готові  передати учасникам змагань. Наші школярі також  вболівають за свою родину, за свою державу і уже сьогодні готуються до захисту нашої незалежності».

     Чому так просто і без вагань спортивно-стрілецький комплекс «САПСАН СПОРТ»  ваш комплекс радо прийняв до себе аж 22 команди школярів?  А.В.Орлов: «А хто ж як не ми? Вміти стріляти, володіти навичками поводження зі зброєю молоді люди  повинні зі школи. Школярі мають знати, що зброю не треба боятися, її варто розуміти. Ми завжди раді бути корисними, раді бачити в себе таку кількість дітей – адже ці змагання, це невід’ємний етап у вихованні майбутніх воїнів. Особливо це стосується юнаків 14-15-ти років, тобто 9-11-х класів – це саме той вік, коли хлопці і виявляють бажання навчитися стріляти, і головне розуміють, що зброя – це не іграшка. І ми завжди готові допомогти, чим зможемо».

     По завершенню змагання переможці отримали нагороди, інші учасники теж лишились задоволеними, адже отримали нові навички та вміння.               

Головний підсумок заходу школярі отримали  навички по володінню зброєю та виконанню навчальних стрільб. Змагання показали що наша готова в будь-яку хвилину стати на захист своєї Вітчизни. Ми ж бажаємо їм перемог та мирного неба! 

21 березня 2016 р.


Дорогий подарунок від захисника

      
    4 березня, напередодні свят, у школах всі вітають прекрасну половину людства, дарують подарунки, кажуть приємні слова. А от учениця 8-го класу Тарасівського НВК, вихованка гуртка КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» Барамідзе Аня отримала у цей день особливий подарунок. Боєць добровольчого полку «Азов», Таран Сергій, який щойно прийшов у відпустку, навідався до рідної школи. Головною метою його візиту було - подякувати дівчині, яка весь час підтримує бійця та його побратимів своїми малюнками. До речі, малює Аня не просто гарно, а й з душею, а ще завжди на малюнках пише слова вдячності та щирі побажання, які так необхідні бійцям. Сергій подарував дівчині прапор полку «Азов» і переказав вітання від своїх побратимів. Аня ж знову вручила захиснику прекрасний малюнок – заквітчану українку, яка з вірою у перемогу, тримає прапор України та прапор «Азова».
    Потім бійця запросили до шкільного музею, щоб побачити експозицію «Люди з хоробрими серцями». Сергій був приємно здивований, побачивши експонати, які він передавав, та фото свої та земляків, таких же мужніх та хоробрих захисників.

9 березня 2016 р.


Високий результат юних футболісток Броварщини!


З 03 по 07 березня 2016р. вихованки КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» взяли участь фінальних змаганнях з футзалу Всеукраїнської асоціації сільського футболу України серед сільських дівочих команд. Турнір проходив на базі спортивного комплексу у м. Новояворівськ Львівської області.

Броварщину на цих змаганнях представляли вихованки гуртків КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді»,  що працюють на базі Красилівської ЗОШ І-ІІІст. (керівник Москаленко Григорій Іванович). Наші дівчата виступали у двох вікових категоріях 2000-2001 та 2002-2003 років народження.

Змагання проходили по круговій системі. Ці змагання для спортсменок були дуже вдалими. Команда 2000-2001 року народження зайняла друге місце, а команда 2002-2003 років народження стала четвертою.

Кращим воротарем турніру серед команд 2000-2001 року народження у було визнано Гонтарук Юлію, Менжегу Тетяну – кращим гравцем турніру.   Кращим гравцем турніру серед дівчат 2002-2003 років народження було визнано Міщенко Наталію.      

Організація турніру була на високому рівні і діти отримали велике задоволення не лише від гри, але й від прийому. У вільний від ігор час вони також мали можливість помилуватися містом Лева, і, сповнені надії на участь у подібних заходах в майбутньому, повернулись додому.


9 березня 2016 р.
Небесна Cотня в вирій відлетіла

Вшановуючи пам’ять героїв Майдану вихованці гуртка «Юні музеєзнавці» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», що працює на базі Тарасівського НВК провели  вшанування пам’яті героїв Майдану  «Небесна сотня в вирій полетіла..».

            Цей захід проходив у шкільному краєзнавчому музеї «Духовна спадщина», під час якого учні згадали доленосні події Революції Гідності, криваву розправу з учасниками Євромайдану, запалили Свічу Пам’яті. Діти мали змогу згадати всіх героїв Небесної сотні поіменно, переглядаючи відеоматеріали, повернутися у кривавий лютий 2014 року.

            Школярі читали поезії Майдану, слухали пісні «Плине кача», «Серце плакало». Гуртківці Кушка Владислав, Яковишина Іванна, Дудка Кароліна та Павлова Дарина виконали пісню «Мамо, не плач». Вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання.


22 лютого 2016 р.


Перемоги юних шахістів Броварщини


20 лютого 2016 року вихованці гуртка «Шахи» Комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», що працює на базі Великодимерського НВК (керівник гуртка – Базир Микола Степанович) захищали честь Броварського району у відкритому особистому чемпіонаті міста Бровари  з шахів серед дітей віком до 8-ми та 10-ти років.

За результатами змагань серед хлопців у віковій групі до 10-ти років Басюк Арсеній посів II місце, а серед дівчат у віковій групі до 10-ти юні димерчанки  вибороли всі призові місця:

I місце – Чечота Катерина

II місце – Бала Софія

III місце – Прима Катерина.

Для юних вихованців гуртка «Шахи» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» це лише перші змагання, але, судячи з результатів, вони ще не раз порадують нас своїми здобутками в майбутньому.

22 лютого 2016 р.
Круглий стіл з воїном-земляком Вовканич Сергієм Олександровичем

    20 лютого 2016р. виповнилося два роки з дня масової загибелі протестувальників на вулиці Інститутській і Майдані Незалежності в Києві під час Революції гідності. Згодом жертв протистояння почали називати Небесною сотнею. День пам'яті Героїв Небесної сотні відзначається щорічно в Україні 20 лютого згідно з указом президента від 11 лютого 2015 року.

    Для вшанування пам’яті героїв Небесної сотні в тісному колі школярів Гоголівської ЗОШ І-ІІст. у школу завітав наш земляк, воїн АТО, Вовканич Сергій Олександрович. Вихованці гуртка «Юні музеєзнавці», що працює на базі Гоголівської ЗОШ І-ІІст. влаштували круглий стіл і створили сімейний затишок для зустрічі з воїном АТО, батьком трьох наших учнів, який місяць тому демобілізувався. Сергій Олександрович розповів школярам про нелегкі бойові будні, умови життя, життя між боями, про те, що пережив за час, проведений в зоні АТО, про те, як подолав страх при першій зустрічі з ворогом, коли треба було здійснити свій перший постріл в людину, про те, як боронилися і наступали, про допомогу волонтерів, про солдатську єдність та братство. Його розповідь була пронизана любов’ю до України, прагненням українських військових захищати кожну горстку рідної землі.

    Учні задавали питання, які їх цікавили. Боєць щиро відповідав на їхні запитання. Від усього серця він подякував дітям за те,що вони морально підтримують воїнів АТО своїми листами, малюнками, оберегами. Ця підтримка для них є надзвичайно важливою. На згадку про зустріч Сергій Олександрович написав свої побажання учням і школі, які з гордістю увійдуть у книгу про воїнів АТО села Гоголів, яку учні нашої школи мають намір створити.

    Завершилася зустріч словами подяки солдатові, врученням квітів, фотографією на пам`ять та "солодким столом".

22 лютого 2016 р.Змагання по футзалу серед дівчат у Броварському районі

 

      07 лютого 2016 року у спортивному залі  будинку культури смт Калинівка Броварського району відбувся другий тур відкритої першості гуртківців КЗ «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» по футзалу серед дівчат.

       В змаганнях беруть участь  кращі футбольні дівчачі команди загальноосвітніх закладів Броварського району, на базі яких працюють гуртки КЗ «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді». Вже відбулося три тури цих змагань. В турнірній таблиці перше місце ділять команди Заворицького начально-виховного комплексу та Красилівської ЗОШ І-ІІІст., які виграли всі три матчі і набрали по 9 очок.

        На змаганнях були присутні заступник голови Броварської районної ради Гоголіна Анна Василівна та голова селищної ради смт Калинівка Булкот Вадим Сергійович. Ці змагання проходять під патронатом голови Броварської районної ради Гришка Сергія Миколайовича.  В Броварському районі влада завжди знаходить час і цікавиться питаннями дозвілля і фізичного виховання учнівської молоді.

 

Турнірна таблиця відкритої першості гуртківців БРЦПВУМ по футзалу серед дівчат станом на  07.02.2016

 

 

Результати ігрового дня  07.02.2016

 

                      Шевченківська ЗОШ І-ІІІст. -Красилівська ЗОШ І-ІІІст.  0:4

                          Калитянська ЗОШ І-ІІІст.- Заворицький НВК  0:2

                          Тарасівський НВК -Шевченківська ЗОШ І-ІІІст.  0:0

                          Красилівська ЗОШ І-ІІІст. - Калитянська ЗОШ І-ІІІст.  3:0

 

Команда

І

В

Н

П        

З - П

О

1

Красилівська ЗОШ І-ІІІст.

3

3

0

0

10-1

9

2

Заворицький НВК

3

3

0

0

8-1

9

3

Калитянська ЗОШ І-ІІІст.

3

1

0

2

3-5

3

4

Тарасівський НВК

3

0

1

2

1-6

1

5

Шевченківська ЗОШ І-ІІІст.

4

0

1

3

1-10

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Країна моя, неозора!

 

Усім відомо, що справжній відпочинок повинен приносити не тільки задоволення, а і користь.

Тому з 15 по 20 січня вихованці гуртків КЗ «Броварський  районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», що працюють на базі Великодимерського СЗО НВК (керівник гуртка Ляхор І. В.), Плосківського НВО (керівник Хандуріна Ю. В.) та Мокрецького НВК (керівник  Ясюченко В. В.) здійснили подорож до с. Пилипець Воловецького району Закарпатської області.

Школярі милувалися неймовірної краси гірськими пейзажами зимових Карпат, відвідали водоспад Шипіт, каталися на лижах, і просто насолоджувались чистим, прозорим повітрям. Вони також познайомилися з історією та традиціями Закарпаття.

Під час відпочинку школярі зрозуміли, що природа і історія нашої Батьківщини унікальна, неповторна.21 січня 2016 р.

 

 «РІЗДВЯНІ ЗУСТРІЧІ-2016»

      

    11-14 січня 2016р. вихованки Броварського районного центру патріотичного виховання взяли участь у у IY-мy Всеукраїнсъкому тypнipi з мiнi-фуболу серед дівчат 2000-2001 року народження «РІЗДВЯНІ ЗУСТРІЧІ-2016». Турнір проходив на базі спортивного комплексу у м. Новояворівськ Лвівської області. В змаганнях взяли участь команди дівчат «Надвірняночка» (м.Надвірна), «Надбужжя» (м.Буськ), «Янтарочка» (м.Новояворівськ), ДЮСШ №1 м.Львів, ДЮСШ м.Буськ, «Надвірняночка-2» м.Надвірна. Команду Броварського району на цих змаганнях представляла збірна команда вихованців Броварського районного центру патріотичного виховання, сформована з вихованок гуртків «Футбол», що працюють на базі Заворицького НВК (керівник Куліда М.В.) та Красилівської ЗОШ І-ІІІст. (керівник Москаленко Г.І.)
    Це перший турнір такого рівня для спортсменок Центру патріотичного виховання був досить вдалим. Наша команда виграла дві гри з командами «Надвірняночка-2» 4:5, «Надбужжя» м. Буськ 4:2 та зіграли внічию з командою ДЮСШ №1 м.Львів і в результаті зайняли четверте місце в цьому турнірі.
    Організація турніру була чудова, і діти і тренери отримали велике задоволення не лише від гри, але й від прийому. Юні спортсменки мали змогу безкоштовно покататися на ковзанах, а також поплавати у басейні спортивного комплексу. У вільний від ігор час вони також мали можливість помилуватися зимовим Львовом, скуштувати львівських ласощів, піднявшись на міську ратушу помилувались львівськими краєвидами, відвідали Личаківський цвинтар, знамените кафе «Криївку», прогулялись святковими вулицями і, сповнені надії на участь у подібних заходах в майбутньому, повернулись додому.
    Участь у даному турнірі стала можливою завдяки підтримці голови Броварської районної державної адміністрації Сінька В.О., начальника відділу освіти Чайки Л.Г. та директора Броварської районної ДЮСШ Філіпової Т.А. Це той випадок, коли зусилля всіх небайдужих до майбутнього наших дітей були об’єднані разом і дали такий позитивний результат.


15 січня 2016 р.Кубок Київщини з пішохідного туризму у Бучі


      19-20 грудня  м.Буча  вихованці Броварського районного центру патріотичного виховання учнівської молоді  взяли участь у І етапі Кубку Київської області з пшохідного туризму серед юніорів. Змагання відбулися у місті Буча. За звання кращих туристів-пішохідників змагалися десять команд з міст Буча, Славутич, Бориспіль, Переяслав-Хмельницького та Броварського районів. Честь Броварського району захищала збірна команда гуртківців Центру патріотчного виховання із Шевченківської та Требухівської ЗОШ І-ІІІст. У складі Бурдюка Антона, Кравця Назара, Ковальковського Дениса, Мозгового Олега, Компанця Олександра, Борисенко Анни.

       Змагалися юні туристи-пішохідники  на особисто-командній «Смуга перешкод» та дистанції «зв’язки»  ІІ класу складності. Ці змагання повинні були виявити не тільки найсильніших спортсменів-пішохідників, але і команду, яка захищатиме честь Київської області на Всеукраїнських змаганнях з пішохідного туризму, що відбудуться  у липні 2016 року в Карпатах. Наші спортсмени були кращими на обидвох дистанціях і по-праву зайняли перше місце на цих змаганнях. То ж бажаємо нашим спортсменам вдало виступити і на Всеукраїнських змаганнях туристів-пішохідників. 


Фотоальбом Google+
Змагання по футзалу серед юнаків Броварщини 


    Відбувся останній тур Прем’єр-ліги України, футболісти пішли на відпочинок, але не вщухають турнірні баталії по футзалу у юнаків Броварщини. Змагання з вулиці перемістилися в спортивні зали.
    13 грудня 2015 року в спортивному залі будинку культури смт Калинівка відбувся перший тур відкритої першості гуртківців Броварського районного центру патріотичного виховання учнівської молоді по футзалу серед хлопців.
    Змагання проходять під патронатом голови районної ради Гришка Сергія Миколайовича, який завжди підтримує бажання молоді займатисся спортом, а спортивний зал, щоб діти могли змагатися навіть взимку, люб’язно надав голова Калинівської селищної ради, який також є великим шанувальником спорту.
    У змаганнях взяли участь сім кращих футбольних команд юнаків Броварського району з населених пунктів Гоголів, Велика Димерка, Літки, Шевченкове, Тарасівка, Красилівка, де працюють гуртки футболу Броварського районного центру патріотичного виховання учнівської молоді. Команди провели по три гри. Всі ігри проходили у впертій, безкомпромісній боротьбі, ніхто не хотів поступатися. Звичайно, ще вся боротьба попереду, але після перших трьох ігор лідерство захопили команди сіл Тарасівка та Красилівка, вони набрали по сім очок.

Фотоальбом Google+
Інноваційний урок з елементами футболу  на Броварщині. Міжнародному дню футболу присвячується    Футбол – одна з улюблених спортивних ігор школярів, а якщо є наставник, який допомагає оволодіти технікою гри, захопити по-справжньому дітей, будуть успіхи, бажання боротися за результат і, звісно, перемоги. Таким наставником є Накорчемний В’ячеслав Георгійович, педагог-тренер Тарасівського НВК, вчитель-методист, керівник гуртка «Футбол» при Броварському районному центрі патріотичного виховання автор навчальної програми «Футбол» для позашкільних закладів освіти. Сам В’ячеслав Георгійович у минулому гравець вищої ліги по футболу ще Радянського Союзу, а потім і Незалежної України, ще рік тому грав у команді ветеранів футболу «Інтеркас» (м. Київ), грав з такими відомими футболістами, як Михайличенко, Баль, Яремчук, Аненков, тож має чому повчити не лише підростаюче покоління, а й колег.
    10 грудня 2015 року у Тарасівському НВК Накорчемний В.Г. давав майстер-клас «Урок фізкультури з елементами футболу» для вчителів фізичного виховання та керівників гуртків «Футбол». Школярі, учасники заходу, не просто показували елементи техніки гри, а й демонстрували свою майстерність, теоретичну та практичну підготовку. Інноваційний урок мав ще й характер змагання, бо ж клас був поділений на дві команди – «Динамо» та «Ювентус», що є присвятою Лізі чемпіонів. На мультимедійній дошці демонструвалося технічне виконання вправ, яке діти старанно наслідували. За правильне виконання елементів учні отримували на футболки символічні наліпки-м’ячі, за кількістю яких відбулося оцінювання школярів у кінці уроку. Бали, які отримали учні були високими. Неабияку роль в цьому відіграло те, що ці діти займаються вже четвертий рік у гуртку «Футбол» Броварського районного центру патріотичного виховання, що працює на базі Тарасівського НВК. Перемогу здобула команда «Динамо», а члени команди отримали кубок та медалі. Команда «Ювентус» також була нагороджена дипломами фіналістів. А колеги-гості отримали корисний досвід та гарний настрій.

14 грудня 2015 р.Ми повинні знати своїх героїв 

    8 грудня 2015 року вихованці гурка «Юні музеєзнавці» Броварського районного центру патріотичного виховання, що працює на базі Рожнівського НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ» (керівник Бєляєва Ганна Миколаївнв), зустрілися в рідній школі з випускником цієї школи, учасником бойових дій у зоні АТО Лисенком Олександром. Учні мали змогу поспілкуватися з відомим земляком, почути відповіді на питання, які стосуються служби у лавах збройних сил України, участі у бойових діях, підготовки до служби в армії.
    Героя привітали віршами, піснями. Сам же Олександр подарував шкільному музею «Берегиня» бойовий прапор з підписами побратимів.

9 грудня 2015 р.
Вчимося влучно стріляти

     

    21 листопада 2015р. у Великодимерському НВК Броварського району відбулися районні змагання із стрільби з пневматичної гвинтівки серед учнівської молоді – «Снайпер-2015», присвячені Дню збройних сил України.
    Змагання були проведені Броварським районним центром патріотичного виховання та Броварським військовим комісаріатом. В них взяли участь 23 команди з 22 загальноосвітніх закладів району. До складу команд входили як юнаки, так і дівчата. Всього за звання бути кращим стрільцем змагалися 84 учасники.
    Школярі мали можливість ознайомитися з будовою та тактико-технічними характеристиками не тільки пневматичної зброї, але і автомата Калашнікова АК-74 та потренуватися в його розбиранні та збиранні. Учасники змагань також ознайомилися із правилами поведінки та технікою безпеки при стрільбі із стрілецької зброї, вчилися виконувати приготування до стільби по команді «До бою!» і провели навчальні та залікові стрільби. Керували тренувальними заняттями та навчальнимиі стільбами офіцери Броварського комісаріату під командою майора Пилипенка Олександра Олексійовича та вихованці гуртків БВРЦПВУМ Компанець Олександр, Мозговий Олег, Сапітонов Євген, Савченко Олександр, які пройшли вишкіл на тренувальних зборах у дивізії «Десна» та на навчальному полігоні у с. Велике Половецьке.
    Серед хлопців кращі результати показали Чоп Олександр Гоголівська ЗОШ І-ІІІст. (Гоголівська ЗОШ І-ІІІст.), Марченко Вадим (Мокрецький НВК), Черній Дмитро (Великодимерський НВК). Серед дівчат у особистому заліку кращими були Куделя Аліна (Калитянська ЗОШ І-ІІІст.), Хомич Тетяна (Великодимерський НВК), Карпюк Анастасія (Требухівська ЗОШ І-ІІІст.). У командному заліку перше місце здобула команда господарів – Великодимерського НВК, на другому місці – команда Калитянськогої ЗОШ І-ІІІст., третє місце посіла команда Богданівської ЗОШ І-ІІІст.
    Дуже хочеться, щоб наша молодь демонструвала свою вправність у стрільбі тільки змагаючись у спортивних змаганнях і ніколи у війні, але кожен громадянин нашої країни повинен вміти, якщо прийдеться, із зброєю в руках захищати незалежність і свободу своєї Батьківщини.


23 листопада 2015 р.

Ніхто не залишився без нагород


      На вулиці золота осінь, але суха і тепла погода дає можливість юним туристам із Броварського районного центру патріотичного виховання продовжити туристський сезон. Цими вихідними, 4 жовтня 2015р., вихованці Броварського районного центру патріотичного виховання мали можливість взяти участь у відкритих змаганнях із техніки водного туризму міста Києва. Змагання з техніки водного туризму проходили в зоні відпочинку м.Київ – на  «Гідропарк». Учасники змагань боролися за право бути кращими на дистанції «Слалом». Всі команди БРЦПВУМ додому поїхали із змагань з нагородами. Команда молодшого віку зайняла перше місце, середнього віку третє, а «еліта» старший вік – друге місце.

       Тож туристський сезон у вихованців Броварського районного центру патріотичного виховання  продовжується.


12 жовтня 2015 р.
Вивчаємо історію рідного краю    20 вересня 2015 року вихованці гуртка «Юний мандрівник» Броварського районного центру патріотичного виховання, що працює на базі Мокрецького навчально-вихоного комплексу відвідали древнє, затишне, поетичне місто, що зберегло стару архітектуру – Чернігів. Тут юні краєзнавці ознайомилися з давньоруським городищем (Історичний Вал) та комплексом оборонних споруд, з цікавістю розглядали неймовірну красу Преображенського і Борисоглібського соборів, церкви Св. Катерини.
    Екскурсія продовжилась на Болдиній горі, де поєдналися пам’ятки пов’язані з древньою історією м.Чернігова, події Другої світової війни та ансамблі Іллінського та Успенського монастирів. Із дзвіниці Успенського монастиря відкриваються панорамні види на місто та околиці. Найбільше гуртківцям запам’яталася екскурсія до Антонієвих печер – найдавнішого підземного печерного монастиря Русі.

21 вересня 2015 р.
Мандруючи рідним краєм

    Гарна осіння погода і бажання познайомитися з історією рідного краю підштовхнула вихованців Броварського районного центру патріотичного виховання учнівської молоді, школярів Заворицького НВК, до здійснення цікавого туристичного походу. З 18 по 20 вересня юні краєзнавці (керівник гуртка «Юний патріот», депутат Броварської районної ради Куліда Максим Володимирович) пройшли 45 км по території Київської та Черніговської областей за маршрутом м.Бобровиця – с. Піски – с.Мокрець – с.Заворичі.
    Учасники походу відвідали рідне село великого поета України П.Тичини –с.Піски, ознайомилися з трагічною долею цього села, яке в 1943 році було повністю спалене нацистськими окупантами разом із жителями. В музеї П.Г. Тичини дізналися про сторінки життя великого земляка. Відвідали також краєзнавчий музей села, який поповнився новими експозиціями про події на Сході країни – зокрема про трагедію «Іловайського котла».
    Вихованці БРЦПВУМ, учасники походу, на протязі року долучалися до допомоги нашим воїнам, плели маскувальні сітки, збирали продукти та теплі речі, відвідували поранених наших воїнів у госпіталях. До експозиції сільського краєзнавчого музею вони передали осколки російського «граду» якими найманці-терористи обстрілювали наших воїнів. Ці експонати їм дісталися від воїнів-земляків, які воювали на Донбасі.
    Так тісно межують між собою історія і сучасність.
    Цікаву і пізнавальну подорож юні туристи мали змогу здійснити завдяки підтримці Броварської районної ради і особисто її голови Гришка Сергія Миколайовича, який всіляко підтримує Центр патріотичного виховання у проведенні різноманітних масових заходів патріотичного спрямування.

21 вересня 2015 р.
Літній відпочинок школярів Броварщини 


    Літо – пора відпочинку школярів, гарна можливість добре відпочити та набратися сил перед новим навчальним роком. З 06 по 18 серпня 2015р. 43 школярі Броварського району, діти учасників АТО, діти з багатодітних сімей, вихованці дитячого будинку «Надія», діти-сироти, напів-сироти та позбавлені батьківського піклування, а також вихованці гуртків Броварського районного центру патріотичного виховання, призери Кубку України серед юнаків з пішохідного туризму «Євро-Карпати-2015» були оздоровлені у дитячому оздоровчому таборі «Полонина» с.Лумшори Перечинського району Закарпатської області.
    Під час перебування в оздоровчому комплексі школярі корисно для себе провели час, були активними учасниками різноманітних заходів, купалися в чанах з цілющою водою, дихали цілющим гірським повітрям, підіймалися до вершин Полонинського хребта: г.Лютянська Голиця (1374 м), г.Руна (1482, де захоплювало дихання від погляду на могутні Карпати. Цікавими були екскурсії до Невицького та Ужгородського замків.
    Діти мали можливість відпочити в Карпатах завдяки підтримці голови Броварської районної адміністрації Сінька Володимира Олександровича та начальника відділу освіти Броварської районної державної адміністрації Чайки Людмили Григорівни.
    Батьки висловлюють подяку Броварській районній державній адміністрації та відділу освіти за організований відпочинок їхніх дітей, а діти мріють про наступне літо!

27 серпня 2015 р.
Виховуємо патріотів на засадах козацько-лицарських традицій

    15-17 червня 2015 року команда Броварського району, складена з вихованців гуртка «Спортивний туризм» Броварського районного центру туризму, що працює на базі Требухівської ЗОШ І-ІІІст. (тренер Зінченко В.М.), взяла участь у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура»). Гра відбулася на базі Навчального полігону Державного підприємства «Мобільний рятувальний центр» ДСНС України, що в Обухівському районі, неподалік від с. П’ятихатки. Змагалися в різноманітних дисциплінах команди з 32 районів та міст Київщини.
    Виховання учнівської молоді на засадах козацько-лицарських традицій, формування активної громадянської позиції та готовності до захисту Вітчизни, об’єднання зусиль органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадськості щодо покращення національно-патріотичного виховання підростаючого покоління, саме такою була мета проведення цієї Гри.
    Допомогу у підготовці нашої команди до змагань надало багато організацій та спонсорів з Броварського району: Броварське управління ГУ МНС України в Київській області (керівник Семиног М.М.) надали можливість юним козачатам потренуватися у вправі використання індивідуальних засобів захисту в надзвичайних ситуаціях та в конкурсі «Бойове розгортання», депутат районної, ради Фещун О.В. надав паливо для організації поїздки команди на змагання, ПАТ «Комбінат «Тепличний» (директор Чернишенко В.І.) надав овочі для харчування команди, Плакся Ю.С., керівник районного осередку партійної організації Блок Петра Порошенка «Солідарність» надав кошти, за які було придбано форму для команди, щоб наші спортсмени вигляділи не гірше інших команд на цих змаганнях, та продукти харчування. Коли всі разом, хто зацікавлений у вихованні патріотів нашої країни, беруться за справу, то результат не залишає себе довго чекати. Наша команда гідно представила Броварщину на цих Іграх. У конкурсі «Бойове розгортання пожежного автомобіля АЦ-40(130)63Б» вони були першими, а на туристсько-спортивній смузі перешкод за козацькою легендою – другими. Так тримати козаки, юні захисники Вітчизни!

19 червня 2015 р.Велогонка у Броварському лісі


    Цієї суботи, 30 травня у «Всеукраїнський Велодень», в лісовому масиві Броварського лісництва відбувся Відкритий чемпіонат м. Броварів серед школярів з велоперегонів – на дистанції крос-кантрі.
    Велодень – всеукраїнська акція, яка об'єднує тисячі велосипедистів України. Учасники акції, незалежно від віку та стилю катання, виступають за здоровий і активний спосіб життя, безпеку та взаємоповагу на дорогах і наголошують на необхідності створення цивілізованих умов для руху велосипедистів у відповідності до європейських стандартів.
    Учасниками відкритих змагань були школярі з м.Бровари, м.Києва, та Броварського району. Честь Броварського району на цих змаганнях захищали вихованці гуртків Броварського районного центру туризму. Цікава, захоплююча гонка з масовим стартом по пересіченій місцевості із затяжними підйомами і складними піщаними ділянками змушували «викладатися на повну» учасників змагань. Гонка не залишила нікого байдужим – ні учасників, ні болільників, а високий рівень організації змагань сприяв гарним враженням від велогонки. Приємно, що серед призерів цих змагань був і вихованець Броварського районного центру туризму Ковальковський Денис, який зайняв третє місце.

2 червня 2015 р.
 

             Кубок Броварського району по міні-футболу серед дівчат «Весна-2015»


       23 травня 2015р. в селі Заворичі Броварського району  районним центром туризму проведено відкриті змагання по футболу серед дівчат на Кубок «Весна-2015». Змагання проводяться з ініціативи депутата Броварської районної ради, керівника гуртка Центру туризму Куліди Максима Володимировича чотирнадцятий раз.

     Це футбольне свято було проведено за підтримки голови Броварської районної ради Гришка С.М. та начальника відділу освіти Броварської районної державної адміністрації Чайки Л.Г. На заході були присутні завідувач навчально-методичного кабінету Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів Качуровський В.С., завідувач сектору фізичної культури, молоді і спорту Броварської РДА Федянін В.М., директор районної ДЮСШ Філіпова Т.А., голова Заворицької сільської ради Бабак П.В.

      Учасники змагань –  кращі футбольні дівчачі команди Броварського району, школярки Заворицького, Мокрецького, Тарасівського НВК,  Бобрицької ЗОШ І-ІІІст., Княжицької  ЗОШ І-ІІІст., Руднянської ЗОШ І-ІІІст., Калитянської ЗОШ І-ІІІст.  в заході приймали участь юні спортсменки Марковецької ЗОШ I-III ст Бобровицького району Чернігівської області (всього 8 команд, 80 учасників). Змагання з футболу серед дівчат проводилися за олімпійською системою.

       Перереможцями змагань стали юні футболістки Заворицького НВК, Бобрицької ЗОШ І-ІІІст. та Княжицької ЗОШ І-ІІІст. Команди-переможці були нагороджені кубками, медалями та гамотами та всі учасниці змагань отримали солодкі призи від голови Броварської районної ради Гришка С.М.

23 травня 2015 р.Цікава подорож Українськими Карпатами     3-9 травня 2015р. вихованці Броварського районного центру туризму здійснили цікаву, захоплюючу подорож Українськими Карпатами за маршрутом: Івано-Франківськ – с.Пасічна – водосп. Бухтивецький – водосп. Манявський –хребет Чортка – пол.. Малиновище – с. Стара Гута – р.Бистриця – урочище Пекло – ст. Перенизь - хребет Тавпіширка – перевал Легіонів – р. Рафайловець – с. Бистриця – Івано-Франківськ. У поході взяли участь вихованці гуртків «Спортивний туризм» Броварського районного центру туризму. Свій похід юні туристи присвятили 70-річчю Великої Перемоги.
    Весняні Карпати – випробовували наших туристів і дощем і снігом, але ці випробування були успішно подолані юними мандрівниками. Повні вражень і задоволення юні мандрівники повернулися до дому, щоб знову сісти за парти і успішно закінчити навчальний рік.

 

12 травня 2015 р.                                                                                                                                                    «Ігри патріотів» на Броварщині

    7 травня 2015 року в смт Калинівка Броварського відбулися районні військово-спортивні змагання «Ігри патріотів». Змагання проведені Броварським районним центром туризму, були присвячені 70-й річниці перемоги над нацизмом у Європі.
    На лінійці відкриття змагань серед запрошених гостей були присутні заступник голови Броварської районної державної адміністрації Прянішнікова Катерина Валеріївна, голова селищної ради Пузан Григорій Миколайович, начальник відділу освіти Броварської районної державної адміністрації Чайка Людмила Григорівна.
    Хвилиною мовчання вшанували учасники змагань пам'ять героїв, які загинули 70 років тому, захищаючи незалежність нашої країни і тих, які загинули зараз, захищаючи нашу незалежність на Сході України.
    Похмуре небо і дрібний дощик, який іноді виривався, не могли остудити того запалу, з яким змагалися юні патріоти Броварщини. У змаганнях взяло учать 250 школярів із усіх загальноосвітніх закладів Броварського району. А змагалися вони в різних військових і спортивних дисциплінах: метання гранати на дальність, розбирання та збирання автомата, підтягування на перекладині, штовхання гирі, фігурне водіння велосипеда. Окремо змагалися, демонструючи свої вміння, юні футболісти і баскетболісти. Але найбільший ажіотаж визивали змагання по перетягуванню каната.
    Всі члени команд мали можливість позмагатися в любому із видів змагань. Дівчата нарівні з хлопцями розбирали автомат, метали гранату, показували вправність їзди на велосипеді.
    Змагання юних патріотів Броварщини показали, що у разі потреби стати на захист Батьківщини – молодь Броварщини буде готова до захисту незалежності рідної України.

7 травня 2015 р.
                                                                                                                               Краєзнавча конференція школярів на Броварщині
  
    З метою відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацистськими окупантами та завершення війни у Європі, а також розвитку творчих інтересів учнівської молоді з історичного краєзнавства, пошукової та науково-дослідницької роботи, виховання патріотичних почуттів і любові до рідного краю 6 травня 2015 року Броварським районним центром туризму була проведена районна краєзнавча конференція учнівської молоді «Шляхами подвигу і слави».
    У роботі конференції взяли участь учні всіх загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів району.
    Кожен учасник конференції презентував результати своєї пошукової роботи за обраною темою в одній із запропонованих секцій:
- Живі легенди мого краю – ветерани Другої Світової війни.
- Друга Світова війна у долі моєї родини.
- Герої серед нас: сучасні захисники України.
    Зміст пошукових робіт ґрунтувався на матеріалах, зібраних на території Броварщини.
    Цікавими та змістовними були роботи Поддубного Ярослава (Тарасівський НВК), Краснюк Юлії (Русанівський НВК) та Настича Едуарда (Великодимерський НВК). У своїй роботі «Якщо не я, то хто?» Ярослав розповів про односельців – мужніх захисників України, воїнів АТО. А Краснюк Юлії презентувала роботу «Дорога, яку обрала вона…» – розповідь про живу легенду села Русанів Одарку Соловей. Настич Едуард у роботі «Війна у долі моєї родини» поділився спогадами про свого прадіда Настича Трохима, який всю війну пройшов за кермом своєї «полуторки».
    Всім учасникам краєзнавчої конференції учнівської молоді «Шляхами подвигу і слави» були вручені дипломи відділу освіти Броварської РДА.


                                                                                                                                   

Змагання з пішохідного туризму у місті Києві

      19 квітня 2015р. у м.Київ вихованці Броварського районного центру туризму взяли участь у Х етапі Кубку з туристського багатоборства серед юнацької молоді м. Києва. Змагалися юні туристи-пішохідники на виставці досягнень народного господарства (ВДНГ) на дистанціях  «Крос-похід» І-ІУ класу. У  змаганнях взяли участь спортсмени із 40 команд Києва. Всього понад 300 спортсменів

       Броварщину у цих змаганнях представляли збірні команди молодшого та середнього віку, складені із вихованців гуртків «Спортивний туризм», що працюють на базі Требухівської та Шевченківської ЗОШ І-ІІІст. Гуртківці Броварського районного центру туризму із задоволенням беруть участь у подібних заходах. Високий рівень змагань дає можливість юним спортсменам вдосконалювати знання та вміння, отримані на заняттях гуртків.


                                                                        Краєзнавча конференція учнівської молоді «Шляхами подвигу і слави»

17 квітня 2015 року вихованці Броварського районного центру туризму взяли участь у  обласній краєзнавчій конференція учнівської молоді «Шляхами подвигу і слави», вона відбулася на базі Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років» (м. Київ).  

Метою конференції було відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацистськими окупантами та завершення війни у Європі, а також розвиток творчих інтересів учнівської молоді з історичного краєзнавства, пошукової та науково-дослідницької роботи, виховання патріотичних почуттів і любові до рідного краю.

 Робота Мальця  Станіслава «Мій батько – захисник України»,  вихованця гуртка «Інтегрований курс підготовки музеєзнавців та екскурсоводів шкільних музеїв», учня Калитянської ЗОШ І-ІІІ ступенів була представлена на пленарному засіданні конференції.

Моргун Ярослава, вихованка гуртка «Літературне краєзнавство», учениця Світильнянського НВК взяла участь у роботі секції «Друга світова війна у долі моєї родини» та виступила з доповіддю «І він там був на тій страшній війні…», а Литовченко Тетяна, вихованка гуртка «Берегиня», учениця Гоголівської ЗОШ І-ІІІ ступенів представляла свою  роботу «Молодь Гоголева у німецько-фашистській неволі».

У секції «Живі легенди мого краю – ветерани  Другої світової війни» свою роботу «Дорога, яку обрала вона» представила Краснюк Юлія, вихованка гуртка «Юні музеєзнавці», учениця Русанівського НВК.

В своїх виступах юні краєзнавці  презентували результати пошукової роботи за обраною темою. Зміст пошукових робіт ґрунтувався на матеріалах, зібраних  на території  Броварського району.

Всім учасникам краєзнавчої конференції учнівської молоді «Шляхами подвигу і слави» були вручені сертифікати Департаменту освіти і науки Київської ОДА.
Кращий екскурсовод року – 2015


Шкільний музей є позитивним прикладом патріотичного виховання учнівської молоді. В загальноосвітніх закладах Броварського району працює 21 шкільний музей. На базі цих музеїв працюють гуртки «Юні музеєзнавці» Броварського районного центру туризму.

10 квітня 2015р. Броварським районним центром туризму було проведено конкурс екскурсоводів шкільних музеїв «Кращий екскурсовод року – 2015». Цей конкурс проводиться в Броварському районі вже традиційно та є дуже популярним серед учнівської молоді. З кожним роком зростає кількість учасників та підвищується рівень їх підготовки.

У конкурсі взяли участь юні екскурсоводи з Требухівської ЗОЩ І-ІІІст., Гоголівської І-ІІІст., Гоголівської І-ІІст., Літківської ЗОШ І-ІІІст., Красилівської ЗОШ І-ІІІст., Княжицької ЗОШ І-ІІІст., Плосківського НВО, Калитянської ЗОШ І-ІІІст., та  Зазимського, Світильнянського, Русанівського, Рожнівського, Мокрецького   НВК.

Тематика екскурсій юних екскурсоводів – «Шляхами подвигу і слави», присвячена 70-й річниці Перемоги над нацистськими окупантами та завершення війни у Європі.  Гортаючи сторінки історії свого краю, юні екскурсоводи знайомили присутніх з  подіями воєнного лихоліття.

 Кращими було визнано екскурсії:

І місце – «Требухів у війні 1941-1945 років», Ткачик Андрій, Требухівська ЗОШ І-ІІІст., (керівник Овдієнко Р.М.);

ІІ місце – «Село Гоголів і  друга світова війна», Пригара Антоніна, Гоголівська ЗОШ І-ІІІст.,  (керівник Коцюба О.О.);

ІІ місце – «Трагедія людської долі», Ткаченко Анна, Світильнянський НВК, (керівник Топіха Л.А.);

ІІІ місце – «Моє село в роки другої світової війни», Корнійчук Анна, Зазимський НВК,  (керівник Книш С.С.);

ІІІ місце – «Моє село Княжичі у роки другої світової війни», Федоренко Анна, Княжицька ЗОШ І-ІІІст., (керівник Куценко Л.М.).

ІІІ місце – «Моє село в роки другої світової війни», Новохацька Людмила, Літківська ЗОШ І-ІІІст., (керівник Сацьків Я.Ф.).

Вихованці краєзнавчих гуртків показали високий рівень підготовки та отримали багато позитивних вражень від участі в конкурсі.
Змагання з пішохідного туризму

      5 квітня 2015р. у м.Київ вихованці Броварського районного центру туризму взяли участь у ІХ етапі Кубку з туристського багатоборства серед юнацької молоді м. Києва. Змагалися юні туристи-пішохідники в Голосіївському лісі на дистанціях  «Смуга перешкод» І-ІУ класу. У  змаганнях взяли участь спортсмени із 38 команд Києва. Всього понад 300 спортсменів

       Броварщину у цих змаганнях представляли збірні команди молодшого та середнього віку, складені із вихованців гуртків «Спортивний туризм», що працюють на базі Требухівської та Шевченківської ЗОШ І-ІІІст. Гуртківці Броварського районного центру туризму із задоволенням беруть участь у подібних заходах. Високий рівень змагань дає можливість юним спортсменам вдосконалювати знання та вміння, отримані на заняттях гуртків.
Дівчачий футбол на Броварщині


    5 квітня у смт Калинівка Броварського району відбулася фінальна частина Чемпіонату Київської області з футболу серед дівчат 2000-2001р.н.
    Фінальні ігри неспроста відбувалися на Броващині. У Броварському районі дівчата займаються у гуртках «Футбол» Броварського районного центру туризму і з задоволенням грають у цю гру. Команда Броварського району, фіналіст цих змагань, була складена із юних футболісток Заворицького НВК, Бобрицької ЗОШ І-ІІІст., Тарасівського НВК, Красилівської ЗОШ І-ІІІст. У фінальному матчі за перше місце футболістки Броварського району поступилися команді міста Славутича і здобули друге місце. У грі за третє – четверте місце поборолися команди із Ірпеня та Білої Церкви. Третіми стали дівчата із Ірпеня, а команда із Білої Церкви зайняла четверте місце.Районні змагання з шашок    1 квітня 2015 року у Заворицкому НВК Броварського району відбулися районні змагання із шашок. Змагання були проведені Броварським районним центром туризму. У змаганнях взяли участь команди загальноосвітніх закладів району. Школярі району з великою зацікавленістю віднеслися до незвичного, поки що, виду спорту у Броварському районі.
    За підсумками змагань перше місце виборола команда Великодимерського НВК, друге – Заворицького НВК, на третьому – Тарасівського НВК.

Мандруючи рідною Україною

        З 29 березня по 1 квітня 2015 року вихованці гуртків «Юний мандрівник», Броварського районного центру туризму, учні Великодимерського та Мокрецького НВК здійснили захоплюючу подорож до древнього міста Кам’янець-Подільський. Місто що розташоване  на берегах річки Смотрич  входить до семи чудес України і є дійсно перлиною Поділля.     Школярі прогулялися вулицями древнього міста Кам’янець-Подільський, відвідали Кам’янецьку фортецю, помилуватися храмами та історичними пам’ятками, урвищами каньйону річки Смотрич. Учасники екскурсійної подорожі мали змогу прослухати цікаву оглядову екскурсію про героїчні сторінки українського народу, пов’язані з Кам’янцем-Подільським. Повні вражень і захоплення юні мандрівники повернулися до дому, в душі зберігаючи теплі враження про маленьку частинку нашої Великої України.


Готуємося до змагань

    29 березня 2015 року в урочищі Ялинка Броварським районним центром туризму було проведено тренувальний збір для вихованців туристичних гуртків по підготовці до відкритих змагань м.Києва з пішохідного туризму.
    У заході взяло участь 18 вихованців гуртків «Спортивний туризм» Броварського районного центру туризму. Юні спортсмени відпрацьовували технічні та тактичні навички та готувалися до участі у змаганнях.


Цікаве дозвілля у вихідний день


    22 березня 2015р. у Рожнівському НВК «ЗОШ І-ІІст.-ДНЗ» відбулися відкриті районні змагання Броварського району з пішохідного туризму у закритих приміщеннях серед гуртківців Броварського районного центру туризму. Такі змагання в Броварському районі вже стали традиційними і проводяться щороку. В цьому році вони проходили у щойно обладнаному спортивному залі Рожнівського НВК. Такі зали уже функціонують у чотирьох загальноосвітніх закладах району. В них вихованці Центру туризму мають можливість протягом зими, не припиняючи тренування, шліфувати свою майстерність і перевіряти набуті знання і навички, змагаючись між собою.
    У змаганнях взяли участь 64 вихованці туристичних гуртків Центру туризму, які працюють на базі тринадцяти загальноосвітніх закладів району. Вони змагалися у вмінні долати різноманітні природні перешкоди. Ці вміння стануть їм у пригоді в туристичних походах, подорожах та в повсякденному житті.
    Краще всіх склали іспити команди Требухівської ЗОШ І-ІІІст.,
    Шевченківської та Рожнівського НВК. Саме вони і стали переможцями та призерами змагань.

Весняні зустрічі за шаховою дошкою


14 березня вихованці Броварського районного центру туризму взяли участь у відкритій першості Березанської ДЮСШ «Старт» «Весняні зустрічі за шаховою дошкою». Оскільки турнір був відкритий, то в шахових змаганнях приймали участь кращі юні шахісти Київщини. Перші весняні старти для наших спортсменів були вдалими. Серед хлопців наші вихованці Кравець Максим зайняв за результатами змагань І місце, Кравець Валерій – ІІІ місце, дівчата також були серед кращих – Кожушко Діана посіла І місце а Романенко Ангеліна – ІІІ місце.Вчимося влучно стріляти

    7 березня 2015р. у тирі Зазимського НВК Броварського району відбулися районні змагання із стрільби з пневматичної гвинтівки серед учнівської молоді – «Влучний стрілець-2015», присвячені пам’яті нашого земляка, олімпійського чемпіона, багаторазового чемпіона світу та Європи зі стрільби, уродженця с.Русанів Віталія Романенка.
    Змагання були проведені Броварським районним центром туризму. В них взяли участь команди 15 загальноосвітніх закладів району. Всього за звання бути кращим стрільцем змагалося 70 школярів Броварщини.
    До складу команд входили як юнаки, так і дівчата. Учасники змагань ознайомилися із правилами та технікою безпеки при стрільбі із стрілецької зброї і провели навчальні та залікові стрільби.
    Серед хлопців кращі результати показали Гузенко Володимир (Погребська ЗОШ І-ІІІст.), Суботовський Андрій (Зазимський НВК), Федоровськи Владислав (Заворицький НВК). Серед дівчат у особистому заліку кращими були Гадунська Олена (Літківська ЗОШ І-ІІІст.), Животенюк Любов (Заворицький НВК), Удовенко Дарина (Гоголівська ЗОШ І-ІІІст.), Єлінецька Лада (Літківська ЗОШ І-ІІІст.), Ляшенко Юлія (Бобрицька ЗОШ І-ІІІст.), Гонтарук Юлія (Красилівска ЗОШ І-ІІІст.). У командному заліку перше місце здобула команда господарів – Зазимського НВК, на другому місці – команда Заворицького НВК, третє місце посіла команда Великодимерського НВК.
    Школярі мали можливість також ознайомитися з будовою та тактико-технічними даними не тільки пневматичної зброї, але і автомата Калашнікова АК-74 та потренуватися в його розбиранні та збиранні.
    Найкращий результат у цій вправі (45сек.) показав вихованець гуртка «Спортивний туризм» Броварського районного центру туризму, учень Шевченківської ЗОШ І-ІІІст. Мозговий Олег. Батько Олега, офіцер ЗСУ і воює на Сході, захищаючи країну від іноземного агресора. Саме він виховав у сина повагу до професії захисника Вітчизни і бажання вправно володіти зброєю.
    Дуже хочеться, щоб наша молодь демонструвала свою вправність у стрільбі тільки змагаючись у спортивних змаганнях і ніколи у війні, але кожен громадянин нашої країни повинен вміти, якщо прийдеться, із зброєю в руках захищати незалежність і свободу своєї Батьківщини.Допомога фронту

       Ніколи не виграє війну та армія, яку не підтримує народ. А в Україні народ і армія – єдині.
    25 лютого 2015 року у с.Заворичі Броварського району відбулася зустріч вихованців гуртка «Юний мандрівник» Броварського районного центру туризму (керівник гуртка Куліда Максим Володимирович) з бійцями добровольчого батальйону «Айдар». Школярі, даруючи тепло своїх маленьких сердець, влаштували концерт зі словами подяки захисникам України.
    Жителі невеликого села Заворичі, що на Броварщині, постійно надають допомогу бійцям добровольчих батальйонів «Донбас», «Айдар», «Львів», «Дніпро-1». Але найбільшу увагу приділяють бійцям добровольчого батальйону «Київська Русь», у якому воюють наші земляки. Допомагають фронту, хто як може. Вже більше 20 маскувальних сіток сплетено дитячим руками та відправлено на передову. До дітей долучаються й дорослі. Для відправки на фронт готують одяг, їжу, обмундирування. В цей важкий час і школярі і дорослі не шкодують ні сил, ні коштів, допомагаючи нашим воїнам. Кожен з них хоче внести свій маленький вклад у Велику Перемогу!

2 березня 2015 р.Високі результати у перший весняний день

       1 березня 2015 року вихованці Броварського районного центру туризму взяли участь у відкритих змаганнях школярів Солом’янського району з пішохідного туризму у закритих приміщеннях.
    Гарний сонячний день і теплий подих весни кличе на вулицю, але прохолодний вітер ще не сприяє проведенню туристських змагань на відкритому повітрі. Тому змагання проходили у спортивному залі 144-го ліцею міста Києва. Команда Центру туризму була сформована із вихованців гуртків «Спортивний туризм», що працюють на базі Требухівської та Шевченківської ЗОШ І-ІІІст. Змагалися юні туристи середньої вікової групи на командній та особистій дистанціях «Смуги перешкод».
    Команда із Броварського району виявилася непоступливим суперником для киян і відібрала значну частину нагород із призового фонду змагань. На командній дистанції «Смуга перешкод» серед учасників середньої вікової групи наші спортсмени були третіми, а в особистому заліку Ковальковський Денис був першим, Кравець Назар другим, а Бурдюк Антон показав четвертий результат. Дівчата також серед кращих. У Борисенко Ані – третій результат.
    Гарний настрій, сонячний день, блиск медалей – таким запам’ятається юним туристам із Броварщини цей перший весняний день.


Семінар-практикум керівників шкільних музеїв Броварщини

  

     
24 лютого 2015р. в Калитянській ЗОШ І-ІІІст. відбувся районний семінар-практикум керівників шкільних музеїв Броварщини – «Національно-патріотичне виховання – основа сильної держави».
    Семінар-практикум керівників шкільних музеїв проводився Броварським районним центром туризму.
    Нагальність проведення такого семінару продиктовано зростаючою потребою пошуку нових результативних форм і методів роботи шкільних музеїв по патріотичному вихованню молоді. Керівники шкільних музеїв презентували нові цікаві форми роботи, обмінялися досвідом їх проведення.
    Шкільні музеї є справжніми осередками освіти і виховання, які сприяють формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу.
    Учасникам семінару було презентовано розроблений Броварським районним центром туризму районний цільовий проект «Шкільний музей – осередок національно-патріотичного виховання», та накреслено шляхи його виконання. Провідною ідеєю Проекту є формування у дітей та учнівської молоді патріотизму, сучасної національної свідомості, національної гідності.
    Виконання Проекту дасть змогу підвищити рівень національної ідентичності, відчуття належності до рідної землі, народу, визнання єдності поколінь та спільності культурної спадщини; утвердження почуття патріотизму, відданості у служінні Батьківщині.У нашій пам’яті вони назавжди залишились…

    20 лютого 2015 року вихованці гуртка «Юні музеєзнавці» Броварського районного центру туризму, що працює на базі Рожнівського НВК, взяли участь у виховному заході «У нашій пам’яті вони назавжди залишилися…», присвяченому вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Кожне слово, кожен плакат промовляв до присутніх національним духом, був пройнятий патріотизмом.
    «Герої не вмирають» – провідний мотив заходу, що зачепив за живе кожного. Не стримували сльози не тільки дорослі, а і діти.
    Школярі теплими словами згадували своїх земляків-патріотів: учасника Євромайдану та бійця АТО Березовського Володимира, колишнього учня школи, нині учасника бойових дій на Сході Лисенка Олександра.
    «Ніхто нас не здолає, доки ми пам’ятаємо наших борців за свободу» такими були заключні слова цього заходу.

Обласні змагання юних туристів

  

     
Хоча за календарем ще зима, вихованці Броварського районного центру тризму наполегливо готуються до літніх походів та різноманітних змагань. Таку можливість вони мають завдяки спеціально обладнаним спортивним залам, в яких протягом року можуть відшліфовувати свою майстерність.
    22-23 лютого юні туристи з Броварщини та ще десять кращих команд Київської області демонстрували свої вміння та навички, отримані на заняттях гуртків, на обласних змаганнях з пішохідного туризму у закритих приміщеннях, які відбулися у спортивному залі школи № 3 м.Сквира.
    Наші спортсмени і цього разу були серед кращих і за результатами змагань зайняли третє місце. До складу команди Броварського району, яка стала призером обласних змагань ввійшли Бурдюк Антон, Кравець Назар, Ковальковський Денис, Москаленко Олена, Борисенко Анна. А добитися цього результату учасники команди змогли завдяки наполегливим тренуванням під керівництвом тренера Ладана Сергія.
А пам’ять б’є в набат …


    Афганська війна, яка закінчилася 26 років тому безжально перекреслила тисячі молодих життів, переінакшила надії, плани, понівечила тіла і долі. Але разом з тим, серед страшних небезпек, вогню, крові, нелюдського напруження – ви мужніли і загартовувались.
    До річниці виводу військ з Афганістану в краєзнавчому музеї «Берегиня» при Рожнівському НВК відбулася зустріч вихованців фольклорно-етнографічного гуртка Броварського районного центру туризму з воїнами-афганцями. Були присутні колишні випускники школи, учасники бойових дій Криваль Сергій Петрович, Мехед Микола Іванович, Половко Олександр Васильович, матері воїнів-афганців. Школярі вшанували пам'ять загиблих і живих воїнів-афганців.
    За кожним воїном-афганцем – своя доля, свій життєвий подвиг, свій крок у безсмертя. У страхітливому полум’ї війни народжувались молоді солдати і командири, які з перших днів служби в Афганістані пізнали ціну життя, ціну справжньої чоловічої дружби, ціну взаємовиручки і взаємопідтримки, склали екзамен на зрілість, мужність і гідність.До 90-ї річниці з дня народження Анатолія Луценка

    17 лютого вихованці гуртка «Юні музеєзнавці» Броварського районного центру туризму, що працює на базі Калитянської ЗОШ І-ІІІст. відзначали 90-ту річницю з дня народження свого земляка, педагога, художника і поета Анатолія Луценка. В школі, зусиллями кількох поколінь педагогів та школярів створено музей-світлицю Анатолія Луценка. Адже він тривалий час працював у цій школі, проводив свої уроки, навчав своїх учнів поезії, живопису та складній науці життя.
    Для учнів школи вихованці гуртка підготували цікаву екскурсію про нелегку життєву долю члена Спілки художників України, учасника Руху Опору у Франції під час другої світової війни, Відмінника освіти України – Анатолія Луценка.
    Кожен справжній патріот повинен знати історію своєї Малої Батьківщини, тих видатних людей, які творили цю історію для того, щоб бути гідним своїх великих земляків. 

Народ і армія – єдині!


    Важкі випробування завжди згуртовують людей, роблять ближчими, ріднішими. Події на сході України повністю підтверджують це. Фронт і тил єдині. Саме за допомоги небайдужих громадян України нашим збройним силам вдалося стримати і зупинити агресію Росії на нашу рідну землю. Кожен українець намагається допомогти бійцям ЗСУ, хто чим може, тим самим наближаючи перемогу. Беруть у цій потрібній справі участь поряд з дорослими і школярі Заворицького НВК, вихованці Броварського районного центру туризму.
    А головним генератором і організатором допомоги фронту в с.Заворичі є керівник гуртка Броварського районного центру туризму депутат Броварської районної ради Куліда Максим Володимирович. З його ініціативи в селі організовано збір теплих речей та продуктів на потреби бійців АТО, виготовлення пічок-буржуйок, а зараз у зв’язку з виникненням такої потреби його вихованці разом з учителями і небайдужими односельцями плетуть маскувальні сітки для наших воїнів.
    Зміцнюючи зв'язок між фронтом і тилом 6 лютого до школярів Заворицького НВК завітали бійці добровольчого батальйону "Айдар" (позивні "Бумеранг", "Кардан"). Школярі та дорослі зустріли бійців вигуками "Герої!" "Герої!" "Герої!" та "Слава Україні!" Гості розповіли про бойовий шлях батальйону та відповіли на запитання школярів про події на фронті, а заворичани передали маскувальні сітки, сплетені своїми руками для бійців батальйонів "Дніпро-1" та "Донбас", в яких воюють їх земляки.
    Разом ми переможемо! Слава Україні!!!

6 лютого 2015 р.


Цікаве дозвілля у вихідний день


    24 січня 2015 року в спортивному залі Русанівського НВК відбулися відкриті районні змагання із настільного тенісу серед гуртківців Броварського районного центру туризму, присвячені Олімпійському чемпіону, 20-кратному чемпіону Світу Романенку Віталію Петровичу. Такі змагання в Броварському районі проводяться протягом дев’яти років. Мета змагань – популяризація та пропаганда настільного тенісу, як виду спорту та активної форми відпочинку серед молоді. Програмою змагань передбачено особисті змагання серед хлопців та дівчат у двох вікових групах: до 2000 року народження включно (молодша вікова група), 1998-1999 рік народження (старша вікова група) .
    В змаганнях приймали участь вихованці гуртків Броварського районного центру туризму із 8 загальноосвітніх закладів району: Русанівського, Великодимерського, Світильнянського, Зазимського НВК, Бобрицької , Красилівської, Калитянської, Літківської ЗОШ I-III ст.. (всього 55 учасників) та команда школярів Баришівської ДЮСШ. Результати змагань:
    Cеред дівчат молодшої вікової групи I місце зайняла Кирпенко Роксолана (Баришівська ДЮСШ), II місце – Крук Яна (Бобрицька ЗОШ I-III ст..), III місце – Ромазанова Наталія (Бобрицька ЗОШ I-III ст..),).
    Серед хлопців - I місце зайняв Литус Артем (Баришівська ДЮСШ), II місце – Хлонь Максим (Баришівська ДЮСШ), III місце – Хоменко Роман (Русанівський НВК)..
    Серед дівчат старшої вікової групи I місце зайняла Красножон Вікторія (Баришівська ДЮСШ) , II місце –Литовченко Дарина (Русанівський НВК), III місце – Чунарьова Оксана (Баришівська ДЮСШ)
    Серед хлопців – I місце зайняв Парубець Михайло (Баришівська ДЮСШ.), II місце – Приходько Давид (Бобрицька ЗОШ I-III ст..) , III місце –Ткаченко Роман (Великодимерський НВК). Змагання показали високий рівень підготовки та технічної і тактичної майстерності учасників та велику зацікавленість школярів цим видом спорту.              

Відпочинок у зимових Карпатах

    

    Вже стало доброю традицією для вихованців гуртків Броварського районного центру туризму проводити зимові канікули в Українських Карпатах. Ось і цього року, з 15 по 20 січня,   вихованці гуртків «Юний мандрівник», що працюють на базі Плосківського НВО (керівник гуртка Волосянка Марія Степанівна) та Великодимерського СЗО НВК (керівник гуртка Ляхор Інна Володимирівна) під час зимових канікул відвідали с.Пилипець   Міжгірського  району Закарпатської  області. Крім цікавої екскурсійної програми, а це захоплюючі екскурсії до найбільшого гірського озера Синевір і водоспаду Шипіт – катання на лижах, знайомство з історією та народними звичаями Закарпаття, цілюще гірське повітря, веселе товариство. Гарно відпочивши, повні сил і нових вражень повернулися школярі додому, щоб знову сісти за шкільні парти.
Любимо, пам’ятаємо, чекаємо…

Жоден українець не може стояти осторонь, коли  його країна в небезпеці, коли ллється кров, коли руйнуються не тільки села й міста, а й долі людські.

Вихованці гуртків Броварського районного центру туризму  разом з іншими школярами навчальних закладів нашої країни підтримують захисників Вітчизни – виготовляють обереги,  пишуть листи і готують малюнки зі словами підтримки тих, хто захищає нас на Сході.

     20 січня  на занятті фольклорно-етнографічного гуртка, що працює на базі Тарасівського НВК (керівник гуртка Юшковець Т.В.) відбулась зустріч із  волонтером Олексієм Максаком. Вже не вперше він буває на передовій і розповідає, з якою радістю чекають воїни на фронті дитячі листи, малюнки, обереги. Свої малюнки і побажання землякам, воїнам АТО, школярі Тарасівського НВК передали волонтером Олексієм Максаком. Хай кожен солдат знає, що ми чекаємо його, пам’ятаємо про нього і хочемо, щоб в Україні настав мир.

20 січня 2015 р.
Немає переводу добрим звичаям народу
(У звичаях й традиціях ти душу України пізнай)

 Національно-патріотичне виховання належить до пріоритетних напрямів роботи Броварського районного центру туризму. Нині стає зрозумілим, що духовне відродження української нації, її культури вкрай необхідне і воно має базуватись на рідній мові, народних традиціях, на безцінних зразках фольклору. Вивчення історії рідної  Броварщини, популяризація традицій, культурних цінностей, надбаних народом протягом  століть – одне з найголовніших  завдань фольклорно-етнографічних гуртків Броварського районного центру туризму, які працюють на базі шкільних музеїв  18 загальноосвітніх закладів Броварського району. Вони стали центрами народознавства, осередками відродження тих народних традицій і звичаїв, якими жили наші предки. За період різдвяно-новорічних свят гуртківці Центру туризму підготували і провели велику кількість святкових обрядів, які представили у вигляді театральних дійств. Ми, сучасне покоління, повинні зберегти скарби, що дійшли до нас. Найкращий спосіб це зробити – втілити їх у життя, дати нове звучання.   

                                      «Тікай, кутя, з покуття!»

Учасники музею-театру  «Берегиня», що   діє  у    Рожнівському    НВК 6 січня провели інсценізацію різдвяного обряду «Несу кутю на покутю…».  Члени фольклорно-етнографічного гуртка, вбрані у народні строї, відтворили атмосферу підготовки сім’ї  до Святвечора. Це і приготування дванадцяти страв, обряд принесення куті хрещеним батькам та рідним, яскравим епізодом стала традиційна сімейна вечеря з використанням народних повір’їв, звичаїв. Не оминули дійові особи і звичаю колядування, яке проходить на Різдво.

                                      «Вечорниці на Андрія»

   

    З поміж зимових свят чи не найвеселіше це свято Андрія! Вечір напередодні вважався чарівним, а ніч – доленосною.
    Саме в цей день за українськими звичаями молодь збиралася в одній хаті на вечорниці та влаштовувала там усілякі цікаві дійства.
    Так і цього року напередодні свята Андрія вихованці гуртків «Юні музеєзнавці» та фольклорно-етнографічний «Музей-театр» Броварського районного центру туризму разом зі своїми керівниками провели в своїх навчальних закладах справжні народні дійства – Андріївські вечорниці. Такі вечорниці пройшли в музеях Княжицької ЗОШ І-ІІІст., Тарасівського НВК, Мокрецького НВК, Требухівської ЗОШ І-ІІІст., Світильнянського НВК. Присутні мали змогу поринути у світ давніх традицій святкування Андріївських вечорниць, стали учасниками різноманітних дівочих ворожінь, парубоцьких забав, цікавих ігор.
    Святково прибрана українська світлиця, гарячі вареники на столі, вкритий вишитою скатертиною стіл, колоритні українські костюми, рушники, домоткані доріжки, неперевершена гра учнів творили святкову атмосферу. Невід’ємною частиною свята було частування всіх присутніх варениками, млинцями, пиріжками.
    Але найбільш очікуваним для всіх дітей є день Святого Миколая, бо Святого Миколая завжди вважали покровителем і заступником дітей.
    Тому, в день Святого Миколая у гуртках «Юні музеєзнавці» та фольклорно-етнографічні гуртки «Музей-театр» Броварського районного центру туризму провели ряд цікавих заходів:
- акції милосердя «Чужої біди не буває», «Даруймо радість дітям»;
- благодійний ярмарок;
- перегляд відеороликів про Святого Миколая;
- бесіди та години спілкування на теми «До нас іде Миколай», «Святий Миколай»;
- заочні подорожі на тему « У дитинства край іде Миколай»;
- виставки-конкурси малюнків та плакатів на тему: «Подарунок на День Святого Миколая»;
- літературно-музичні вистави, театралізовані свята на теми «Миколай про всіх пам’ятає», «Ходить по землі Святий Миколай», «Ой, хто Миколая любить».

12 січня 2015 р.


Передноворічний турнір з баскетболу

    Школярі Броварщини уже на довгоочікуваних канікулах. Але в спортивних залах загальноосвітніх закладів району не стихає дитячий гамір. Тут, згідно розкладу, займаються вихованці спортивних гуртків Броварського районного центру туризму. Щоб оцінити свій рівень підготовки, вияснити хто на сьогоднішній день сильніший, час від часу, юні спортсмени проводять спортивні змагання та матчеві зустрічі. От і 27 грудня у Богданівській ЗОШ І-ІІІст. мірялися силами баскетболісти Рудняньської ЗОШ, Тарасівського НВК, Красилівської ЗОШ І-ІІІст. та господарі учні Богданівської ЗОШ І-ІІІст.
    Передноворічний турнір з баскетболу серед хлопців 1999-2000р.н. проходив за круговою системою. Переможцем стала команда Красилівської ЗОШ І-ІІІст., яка святкувала перемогу у всіх зустрічах, друге місце зайняла команда Руднянської ЗОШ І-ІІІст., а третіми стали баскетболісти з Тарасівського НВК

                                                                            Підсумкова таблиця турніру


Команда

Красилівська ЗОШ І-ІІІст.

Руднянська ЗОШ І-ІІІст.

Тарасівський НВК

Богданівська ЗОШ І-ІІІст.

К-ть очок

Місце

Красилівська ЗОШ І-ІІІст.

 

27 : 11

     37:  18

      32 : 11

        9

1

Руднянська ЗОШ І-ІІІст.

      11 : 27

 

     17 : 15

36 : 10

6

2

Тарасівський НВК

       18 :37

      15 : 17

 

32 : 15

       3

3

Богданівська ЗОШ І-ІІІст.

       11:32

       10 : 36

      15 : 32

 

       0

4

 
У дні шкільних канікул


    Школярі Броварщини нарешті дочекалися таких бажаних канікул. Під час канікул вони можуть відпочити, зайнятися спортом, іншими улюбленими справами. Для своїх вихованців Броварський районний центр туризму, під час канікул, намагається організувати цікаве та корисне дозвілля.
    14 грудня 2014р. у спортивному залі Требухівської ЗОШ І-ІІІст. змагалися юні скелелази, вихованці гуртків «Юний мандрівник» Броварського районного центру туризму. У заході взяли участь одинадцять команд загальноосвітніх закладів Броварського району. Учасники змагань проходили дистанції на швидкість. Більше 60 школярів могли помірятися силами, поспілкуватися з друзями – цікаво провести час у дні шкільних канікул. Переможцями цих змагань стала команда Броварського районного центру туризму, відповідно друге та третє місце зайняли команди гуртківців Плосківського НВО та Погребської ЗОШ І-ІІІст. Захист Вітчизни – почесний обов’язок кожного громадянина

Служіння Батьківщині в усі роки і століття вважалося справою благородною, вартою щирої подяки співвітчизників. Ще за часів Київської Русі чоловіків набирали до війська. Були такі, що вважали військову службу справою свого життя, професією, а відтак усе життя проводили на княжій військовій службі, інші – займалися хліборобством, скотарством, ремеслом. Однак у часи лихоліття, коли вороги загрожують рідній країні, піднімались на її захист усі русичі: і професійні військові, і цивільні громадяни. Адже вони розуміли, що захист рідної землі — це обов'язок кожного, і якщо хтось не візьме до рук зброю, то вже завтра ворог може  зруйнувати  його оселю.      Тому захист Вітчизни, в усі віки був почесним обов’язком кожного українця.                      Готуються до захисту Вітчизни і юні вихованці гуртків Броварського   районного центру туризму. Раз на тиждень, згідно встановленого графіка, гуртківці БРЦТ мають можливість у військовій частині Броварського гарнізону навчатися військовій справі.

     11 грудня 2014р. вихованці центру туризму, школярі Тарасівського та Заворицького НВК, навчалися поводитися зі стрілецькою зброєю та на стенді стріляти з електронних моделей автомата Калашникова та пістолета Макарова, адже зовсім скоро гуртківці Центру туризму будуть брати участь у районних змаганнях із  стрільби серед вихованців БРЦТ, тому таке навчання є дуже вчасним і доцільним.

11 грудня 2014 р.Мірялися силами юні скелелази

      22 листопада 2014 року вихованці Броварського районного центру туризму взяли участь у відкритій особистій першості учнівської молоді м.Києва зі скелелазіння. Змагання проходили в ЗОШ І-ІІІст. №102  міста Києва. Всього у змаганнях прийняло участь більше 250 юних киян та команда із Броварського району, яка представляла Київщину.

      Не дивлячись на високу конкуренцію, а в кожній віковій групі виступало по 40-50 спортсменів, наші були серед  кращих.  Так,  у своїх  вікових  групах  Солодкий  Сергій (Ч-12) та Бурдюк Антон (Ч-14)  зайняли четверте місце.  У групі Ч-14 в десятці кращих також Сом Максим, Кисіль Владислав, Болбов Денис. Вихованці БРЦТ гідно продемонстрували на цих змаганнях вміння та навички, які здобули на заняттях гуртків «Спортивний туризм».

26 листопада 2014 р.
                                                                                                                                                                Здорові діти – здорова нація

    Школярі Броварського району із задоволенням приймають участь у різноманітних спортивних масових заходах, які щонеділі проводить для них Броварський районний центр туризму. Адже Для вихованців спортивних гуртків Центру туризму це гарна можливість поспілкуватися, продемонструвати свої вміння, набуті під час навчання в спортивних гуртках, помірятися силами, вияснити, хто на даний момент сильніший.
    5 листопада 2014 року на сільському стадіоні с. Заворичі юні вихованці Броварського районного центру туризму 1999-2002р.н. (хлопці та дівчата) змагалися за право називатися кращими в рамках Кубку по міні-футболу на Кубок М.П. Клюйка. Ці змагання, з ініціативи депутата селищної ради, керівника гуртка БРЦТ Куліди М.В., проводиться щорічно в пам'ять односельця Миколи Петровича Клюйка, людини яка зробила великий внесок у розвиток спорту серед молоді рідного села.
    Участь у змаганнях взяли команди дівчат і хлопців Красилівської ЗОШ І-ІІІст., Тарасівського НВК, Мокрецького НВК, Заворицького НВК, Літківської ЗОШ І-ІІІст., Руднянської ЗОШ І-ІІІст., Калитянської ЗОШ І-ІІІст.
    За підсумками змагань серед дівчат кращими стали, занявши відповідно 1-3 місця, команди Заворицького НВК, Красилівської ЗОШ І-ІІІст., Тарасівського НВК. Серед хлопців призові місця поділили команди Калитянської ЗОШ І-ІІІст., Мокрецького НВК, Тарасівського НВК.
    Майбутнє нації залежить від того, чи будуть здорові наші діти. Виховати здорове молоде покоління можна тільки об’єднавши зусиллями школи, позашкілля та громадськості, що яскраво продемонстрували змагання по міні-футболу на Кубок М.П. Клюйка в с.Заворичі.

17 листопада 2014 р.
                                                                                                                                                                До здоров’я через позашкілля 

    Сьогодення потребує подолати педагогічні стереотипи і шукати нові більш продуктивні, цікаві для молоді дієві форми і методи роботи. Ураховуючи суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні, усе більшої актуальності набуває виховання фізично здорової молоді, здатної стати на захист незалежності своєї країни.
    Тому в рамках районного цільового проекту «До здоров’я – через позашкілля», розробленого Броварським районним центром туризму, 8 жовтня 2014 року на базі Тарасівського НВК Броварського району було проведено районні змагання з міні-футболу серед вихованців гуртків «Футбол» Броварського районного центру туризму, учнів Літківської, Руднянської ЗОШ I-III ст., Тарасівського НВК, Великодимерськог НВК, Калитянської ЗОШ І-ІІІст., Красилівської ЗОШ І-ІІІст. (всього 82 учасники 2001-2003 року народження). Команди юних спортсменів змагалися за круговою системою. Учасників змагань не злякала осіння погода, вони отримали море задоволення та позитивних емоцій від гри.
    В загальному заліку перемогу здобули вихованці гуртка «Футбол», учні Великодимерського НВК, друге місце – Тарасівського НВК, ІІI місце – Красилівської ЗОШ І-ІІІст. Команди-переможці були нагороджені грамотами та медалями.

11 листопада 2014 р.
Успішний виступ вихованців Центру туризму в Ніжині!

     1-2 листопада 2014р. вихованці Броварського районного центру туризму взяли участь у відкритих змаганнях Ніжинського центру туризму і краєзнавства учнівської молоді із пішохідного туризму. Гуртківці змагалися на дистанції «Смуга перешкод» на особисто-командній дистанції та дистанції «зв’язки». В змаганнях взяли участь сім кращих команд Чернігівської області та команда БРЦТ із Київської області. Вихованці Броварського районного центру туризму гідно представили Київщину на цих змаганнях. На особисто-командній дистанції вони зайняли друге місце, а на дистанції «зв’язки» – третє. Вцілому, у загальному заліку наша команда посіла  друге місце. В особистому заліку Ковальковський Денис зайняв перше місце, а Бурдюк Антон – третє. На дистанції «зв’язки» Бурдюк Антон та Кравець Назар показали третій результат.

3 листопада 2014 р.Військово-патріотична гра «Осінній рейд-2014» в Броварському районі 

     18 жовтня 2014 року в урочищі Ялинка Броварським районним центром туризму   була проведена військово-патріотична гра «Осінній рейд». В грі взяли участь школярі із 17 загальноосвітніх закладів району. Захід проводився спільно із Броварським військовим комісаріатом, а офіцери комісаріату були суддями на етапах гри. Гра «Осінній рейд-2014» проводилася з метою набуття школярами знань, умінь та навичок, необхідних майбутньому захиснику Вітчизни. До програми змагань входили такі етапи: «Метання гранати», «Мінне поле», «Військово-історичний», «Долікарська медична допомога», «Подолання небезпечної ділянки по-пластунськи», «Спортивний». Окремо проводився конкурс на швидкісне розбирання та збирання автомата АК-74. Всього  участь у військово-патріотичній грі «Осінній рейд-2014» взяло 102 школярі району.

18 жовтня 2014 р.

       Військово-патріотична гра «Осінній рейд-2014» – складова частина проекту «Патріотичне виховання – основа сильної держави», який розроблений і впроваджується в життя Броварським районним центром туризму. Він спрямований на удосконалення системи військово-патріотичного виховання учнівської молоді, формування національної гідності, прагнення до вивчення героїчних сторінок історії українського народу, професійна орієнтація молоді, популяризація військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях України. Гра показала великий інтерес школярів Броварщини до військової справи. Переможцями гри стали школярі Великодимерського НВК, Літківської та Красилівської ЗОШ І-ІІІс.Цікаве дозвілля у вихідний день 

    На вулиці золота осінь, суха і тепла погода дає можливість юним туристам  Броварського районного центру туризму продовжити туристський сезон. В суботу, 11 жовтня вихованці туристичних гуртків  відшліфовували свою майстерність на тренувальному зборі в урочищі Ялинка Броварського району, відпрацьовували елементи смуги перешкод, долали етапи навісної переправи, траверсу схилу, підйому та спуску.

Учасники тренувального збору – вихованці гуртків спортивного туризму, учні Шевченківської, Требухівської ЗОШ I-III ст, охоче ділилися своїм досвідом з менш досвідченими туристами  Рожнівського НВК. Загалом, дозвілля вихованців Броварського районного центру туризму досить цікаве та різноманітне, адже кожними вихідними днями для них проводяться цікаві заходи: водний   марафон «Зачарована Десна», районний День туризму, туристське орієнтування, різноманітні тренувальні збори,  які з задоволенням  відвідують школярі району.

13 жовтня 2014 р.День туризму на Броварщині

    27 вересня – Міжнародний День туризму. І вже стало доброю традицією для Броварського районного центру туризму проводити в цей день для своїх вихованців районний День туризму. В цьому році в урочищі «Вишеньки» 170 вихованців Центру туризму також взяли участь у цікавих конкурсах та змаганнях. Вони були не тільки розважальним, але і корисними. Адже юні туристи вправлялися у встановленні намету, в’язанні туристичних вузлів, розпалювання багаття, приготування їжі і ще багатьох інших цікавих змаганнях.В час, коли на сході України йде жорстока боротьба за незалежність, молодь Броварщини також готується захищати свою Батьківщину. Гуртківці центру туризму мали можливість взяти участь у майстер-класі по розборці і зборці автомата АК-74. Всі бажаючі, а треба сказати бажаючих було дуже багато, змогли розібрати і скласти бойовий автомат. Майстер-клас провели командир першого батальйону територіальнї оборони Броварщини, підполковник Бізенков Василь Сергійович та його син Дмитро – студент військового ліцею.
На завершення після проведення конкурсу «туристичної каші» всі учасники районного дня туризму мали можливість скуштувати страви, приготовані кашоварами. То ж ситі і задоволені, повні вражень і емоцій юні туристи залишали урочище «Вишеньки».


Школярі Броварщини – воїнам АТО

      Як би це не називали – антитерористична операція, боротьба з сепаратистами  чи що інше, але це – війна. Наша війна з Росією за незалежність України. Сини Броварщини зараз знаходяться в лавах героїв-захисників 25 та 11 батальйонів територіальної оборони Київської області на сході України. Вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків Броварського районного центру туризму намагаються всіляко підтримати бойовий дух своїх земляків. Наші гуртківці взяли участь у Всеукраїнській акції «Напиши листа солдату» і вже двічі листи і малюнки вихованців Центру туризму відправлені в зону АТО.

Любий солдате!

Дякуємо тобі всім серцем і душею! "Дякуємо тобі" за те, що, перебуваючи "На лінії вогню", ти гідно відстоював нашу "Незалежність",  незважаючи на вогняні постріли та нестримний від них біль. Велике спасибі тобі за те, що ти оберігав самостійність та свободу нашої України. Вона в нас одна, а іншої нам не потрібно! Ми будемо щодня,  щогодини молитися за вас, наших захисників, за те, що ви даруєте нам мирне та ясне небо над нашими головами! Бо хто як не ми!? Хто окрім нас!? "Вставай", солдате, ми будемо завжди "З тобою", ми допоможемо, "Коли тобі важко", ти тільки не "Здайся без бою!". Дякуємо тим Героям, які вже "На небі", бо вони зробили більше, ніж могли, більше своїх сил! Ми знаємо, що перемога неодмінно буде за нами, і щиро віримо в те, що нарешті настане "Той день", коли впаде ворожа "Стіна", і кожен з наших захисників нарешті напише "Лист до мами", а в ньому слова: "Я їду додому!"

Дорогий солдате, "Сьогодні" потрібно щиро вірити в те, що нарешті "З нею", нашою Україною, "Все буде добре"! А зараз хочеться просто сказати велике "Дякую" усім нашим захисникам, які "Без бою" не віддавали і "Ніколи" не віддадуть свою землю та її святу "Незалежність".

Слава Україні! Героям слава!

P.S. У лапках назви пісень українського гурту "Океан Ельзи", які підтримають вас своїм патріотичним духом у тяжкий час.

 

Дарина Щербак, староста гуртка «Літературне краєзнавство»  Броварського районного центру туризму на базі Світильнянського НВК (керівник гуртка Сіденко Василина Василівна)

     Нашим захисникам, як ніколи потрібні увага,  людське тепло та добре слово. Але найбільше цього потребують воїни, що отримали поранення в боях та знаходяться у військових шпиталях. Вихованці гуртка «Юний мандрівник» Центру туризму, що працює на базі Плосківського НВО (керівник гуртка Волосянка Марія Степанівна) відвідали Головний військовий клінічний шпиталь, де знаходиться на лікуванні Станович Андрій, боєць 72-ї окремої механізованої бригади, їх земляк,  житель села Плоске.22 серпня 2014 р.

    У рамках обласної туристської «Естафети пам’яті», присвяченої 70-річчю визволення України від фашистських загарбників, з метою патріотичного виховання учнівської молоді, розвитку дитячо-юнацького туризму і краєзнавства, з 11 по 15 серпня 2014 року вихованці гуртків  «Спортивний туризм» Броварського районного центру туризму,  що працюють на базі Шевченківської та Требухівської ЗОШ І-ІІІст. під керівництвом методиста БРЦТ Глея Валерія Івановича провели водний туристсько-краєзнавчий похід ІІІст. скл. по річці Десна. У поході взяли участь 10 юних спортсменів. Похід було здійснено на катамаранах по території Чернігівської та Київської областей. Розпочинався похід у смт. Остер Козелецького району Чернігівської області, а закінчувався у с.Літки Броварського району Київської області. Гуртківці Центру туризму подолали 60 км місцями, де у 1943 році проводилася військова операція по форсуванню річок Десни та Дніпра, метою якої було визволення столиці України м.Київ. Юні туристи відвідали Остерський краєзнавчий музей, де ознайомилися із героїчними подіями тих часів, а в с.Літки відвідали місце на Десні, де під час Київської наступальної операції радянські танки вперше в історії здійснили форсування р.Десна по дну. Це було неочікувано для фашистів і сприяло успішному форсуванню Дніпра і визволення міста-героя Києва. «Естафету пам’яті» туристи Броварщини передали юним туристам м.Бориспіль.

Карпати, Карпати…

   Літні канікули – пора відпочинку для школярів. Вихованці Броварського районного центру туризму завжди вибирають активний відпочинок. Саме тому група гуртківців БРЦТ 4-11 липня 2014р. здійснила туристичний похід ІІІ ступеню складності по Українських Карпатах за маршрутом м.Рахів – с.Луги – Чорна Гора (Піп Іван) – г.Бребенескул – г.Говерла – г.Петрос – с.Кваси. Похід проходив по найвищому гірському масиву Українських  Карпат – Чорногірському. Юні мандрівники підкорили чотири вершини, які мають висоту більше 2000м: Чорна Гору (Піп Іван),  г.Бребенескул,  г.Петрос  ну і найвищу гору України – г.Говерлу!  Було ще багато цікавого: це прекрасні Карпатські краєвиди, найвищі в Україні гірські озера Бребенескул та Несамовите, смачна мінеральна вода із джерела в с.Кваси. Але Карпати просто так не показують всім охочим свою красу. Вихованці Центру туризму подолали 75 кілометрів гірських стежок і підйомів, витерпіли спеку і дощ. Ці труднощі не засмучували школярів, а навіть навпаки – робили їхні досягнення ще вагомішими а враження яскравішими.
                                                                                                                                                                      Готуючись до змагань

    24-30червня в м.Ужгороді відбудуться Всеукраїнські змагання Кубу України з пішохідного туризму «ЄвроКарпати-2014». Честь Київщини на цих змаганнях захищатиме збірна команда Броварського району, складена з школярів Шевченківської та Требухівської ЗОШ І-ІІІст. 
    Готуючись до участі у Кубку України з пішохідного туризму – «ЄвроКарпати-2014», з 19 по 22 червня Броварським районним центром туризму в урочищі Ялинка було проведено тренувальний збір з пішохідного туризму. В зборі взяли участь вихованці гуртків «Спортивний туризм» Центру туризму. 
    На тренувальному зборі гуртківці відпрацьовували подолання різноманітних природних перешкод, вдосконалювали навички орієнтування по карті.


Туристично-краєзнавча експедиція «Шляхами, що ходив Тарас»


    11-12 червня 2014 року вихованці гуртка «Літературне краєзнавство» Броварського районного центру туризму, учні Світильнянського НВК, на чолі з методистом Центру туризму Глеєм Валерієм Івановичем та керівником гуртка Сіденко Василиною Василівною здійснили пішохідну туристично-краєзнавчу експедицію за маршрутом м. Бровари – с. Требухів – с. Гоголів – с. Плоске – с. Світильня. 
    Експедиція була присвячена 120 річниці з дня народження Великого Кобзаря – Т.Г. Шевченка. Метою експедиції було ознайомлення з історичними місцями на території Броварщини, які відвідував Т.Г. Шевченко, адже він неодноразово бував в місті Бровари, селах Требухів та Гоголів і матеріали, з якими він ознайомився під час цих подорожей, лягли в його поетичні твори і згадуються в поемах «Катерина», «Варнак», «Сотник». 
    В шкільних музеях Требухівської та Гоголівської ЗОШ І-ІІІст. члени експедиції дізналися про діяльність інших видатних діячі літератури наших поетів-земляків, Миколу Сома, Григорія Чупринку. 
    Вихованці Центру туризму довідалися багато чого нового і про історію населених пунктів по яких проходив маршрут туристсько-краєзнавчої експедиції. Окрім цього, вони отримали неймовірні враження від ночівлі в наметах під відкритим небом біля озера та від пройдених близько 30 кілометрів мальовничими шляхами Броващини, які колись власними ногами сходив видатний український поет Тарас Григорович Шевченко. Юні туристи повернулися додому втомленими, але дуже задоволеними, по дорозі обговорюючи нові плани на майбутні походи…                                                                                                                                                        Районні змагання з водного туризму

    17 травня 2014 року в селі Требухів відбулися районні змагання з водного туризму серед школярів Броварського району. Вихованці Центру туризму змагалися на катамаранах четвірках на дистанції «Слалом». 
    В змаганнях прийняли участь 42 спортсмени з восьми загальноосвітніх закладів району. Як і очікувалось, основна боротьба розвернулась між давніми друзями-суперниками, вихованцями Броварського районного центру туризму, учнями Требухівської та Шевченківської ЗОШ І-ІІІст. На цей раз перемогу святкували школярі Шевченківської ЗОШ І-ІІІст. (тренер Ходос В.В.), другими були школярі Требухівської ЗОШ І-ІІІст. (тренер Мельниченко О.О.), бронза дісталась команді Великодимерського НВК (тренер Ляхор І.В.).

23 травня 2014 р.

    11 травня 2014р. в селі Заворичі Броварського району було Броварським районним центром туризму проведено відкриті змагання по футболу (серед дівчат) на Кубок «Весна – 2014». Змагання вже стали традиційними, проводяться тринадцятий раз з ініціативи депутата районної ради, керівника гуртка Центру туризму Куліди Максима Володимировича. 

14 травня 2014 р.


    Змагання було проведено за підтримки заступника голови Броварської районної ради Симиненка В.І., депутата районної ради Кищука О.В. голови сільської ради Бабака П.В. начальника відділу освіти Броварської районної державної адміністрації Ткачука В.В. Учасники змагань – вихованці спортивних гуртків Броварського районного центру туризму, школярі Заворицького, Мокрецького, Тарасівського НВК, Бобрицької, Красилівської, Княжицької ЗОШ І-ІІІст., Гоголівської ЗОШ І-ІІст. в заході приймали участь юні спортсменки Броварської ЗОШ I-III ст., Броварської ЗОШ І-ІІІст.№6 команди Макарівської ЗОШ І-ІІІст., Марковецької ЗОШ I-III ст Бобровицького району Чернігівської області та команда Нічогівської ЗОШ I-IIст. Козелецького району Чернігівської області (всього 11 команд, 111 учасників). Змагання з футболу серед дівчат проводилися за олімпійською системою. 
    Перереможцями змагань стали юні футболістки Нічоговської ЗОШ І-ІІст., Заворицького НВК, Бобрицької ЗОШ І-ІІІст. Команди-переможці були нагороджені кубками, медалями та гамотами, а всі учасниці змагань отримали квіти та солодкі призи від спонсорів та організаторів заходу.


  
                                                                                                                                 Рясний дощ медалей на зелену неділю 

    13 квітня 2014 року вихованці Броварського районного центру туризму взяли участь у відкритих змаганнях міста Києва з пішохідного туризму. Змагалися юні туристи молодшої (2001-2003р.н.) та середньої групи (1999-2000р.н.) на дистанціях «Смуга перешкод» І і ІІ класу. Змагання відбулися в урочищі Лиса гора лісопаркової зони міста Києва. 
    Рівень підготовки вихованців Центру туризму, як показали змагання, виявився аж ніяк не нижчим ніж у столичних спортсменів. За результатами змагань обидві наші команди не залишилися без медалей і стали призерами цих змагань. Члени команди середньої вікової групи зайняли друге місце, а молодшої були третіми! То ж додому всі наші спортсмени їхали з медалями та гарним настроєм. Весняні іспити гуртківці Броварського районного центру туризму склали на відмінно.

   

   
                                                                                                                                                В дні шкільних канікул 
 

2 квітня 2014 р.

 
  1 квітня на базі Тарасівського НВК Броварського району було проведено районні змагання з міні-футболу серед вихованців гуртків «Футбол» Броварського районного центру туризму, учнів Літківської, Руднянської ЗОШ I-III ст., Тарасівського НВК (всього 45 учасників 2001-2004 року народження). Команди юних спортсменів змагалися за круговою системою. Учасників змагань не злякала холодна погода, вони отримали море задоволення та позитивних емоцій від гри. 
    В загальному заліку перемогу здобули вихованці гуртка «Футбол», учні Тарасівського НВК- I (керівник гуртка Накорчемний Вячеслав Георгійович), друге та третє місце вибороли учні Руднянської та Літківської ЗОШ І-ІІІст. (тренери Компанець Юрій Григорович та Білановський Ігор Володимирович). Команди-переможці були нагороджені кубком та гамотами, а всі учасники змагань отримали солодкі призи від організаторів заходу.

    23 березня вихованці Броварського районного центру туризму взяли участь у змаганнях із пішохідного туризму, які проходили в м.Буча. У спортивному залі Бучанської ЗОШ І-ІІІ ступенів змагалися юні туристи із Бориспільського, Броварського, Києво-Святошинського району та господарі із м.Буча. В змаганнях прийняли участь 44 спортсмени. Команда Центру туризму була представлена гуртківцями із Требухівської і Шевченківської ЗОШ І-ІІІст. 
    Дистанції, на яких проходили змагання, були досить складними, ІІ-ІІІ класу. Приємно, що серед переможців цих змагань був капітан команди Броварського районного центру туризму Ковальковський Денис. Він зайняв перше місце серед хлопців. 
    Такі змагання дають можливість гуртківцям помірятися силами, перевірити свої вміння та навички, поспілкуватися із своїми ровесниками та і просто цікаво провести вихідний день.

24 березня 2014 р.

                                                                                                                                                                Кінець – ділу вінець

    22 березня 2014р. відбувся третій, завершальний етап Кубку Броварського району з пішохідного туризму у закритих приміщеннях серед гуртківців Броварського районного центру туризму. Завдяки спеціально обладнаним спортивним залам, а вони обладнані у трьох загальноосвітніх закладах району, вихованці Центру туризму мали можливість протягом зими не припиняти тренування і перевіряти набуті навички, змагаючись між собою. 
    З цією метою Броварським районним центром туризму було проведено Кубок Броварського району з пішохідного туризму. Він проходив у три етапи. В змаганнях прийняли участь близько 100 вихованців Центру туризму із десяти загальноосвітніх закладів району. Вони змагалися у вмінні долати різноманітні природні перешкоди. Ці вміння стануть їм у пригоді в туристичних походах, подорожах та в повсякденному житті. 
    Краще всіх склали іспити команди Центру туризму, Шевченківської та Требухівської ЗОШ І-ІІІст. Саме вони і стали переможцями змагань.

24 березня 2014 р.


                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                          Важко в навчанні – легко в бою! 

    14-16 березня в м.Ніжин вихованці Броварського районного центру туризму взяли участь у ІV міжобласному відкритому Кубку м.Ніжина з пішохідного туризму в закритих приміщеннях. Участь у турнірі планувалася як етап підготовки команди Броварського району до обласних змагань з пішохідного туризму. 
    Турнір був досить представницький. В змаганнях взяла участь 31 команда з Чернігівської, Київської та Миколаївської областей (всього 196 спортсменів). Наша команда була сформована з гуртківців Центру туризму, учнів Требухівської та Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст. 

20 березня 2014 р.


    Спортсмени змагались у вікових групах: 2000-2001р.н; 2000-2003р.н; 1999р.н та старші. Змагання проходили на трьох дистанціях: «Смуга перешкод» особиста першість (дистанція 1-3 класу), робота зв'язок (1-3 клас), командна дистанція (дистанція 1-3 класу). Спортсмени Центру туризму показали добру підготовку: Денис Ковальковський (тренер Ходос В.В.) у своїй віковій групі завоював ІІІ місце, а зв’язка Денис Ковальковський – Назар Кравець (тренер Ладан С.Ю.) виборола І місце. 
    Отже, з впевненістю можна сказати, що наша команда на правильному шляху і успішно готується до обласних змагань, на які ми всі з нетерпінням чекаємо.                                                                                                                                             
                                                                                                                                      Школярі Броварщини – за здоровий спосіб життя! 

    Все більшою популярністю серед вихованців спортивних гуртків Броварського районного центру туризму користуються змагання та матчеві зустрічі з різних видів спорту. Під час проведення таких заходів діти мають змогу не лише продемонструвати вміння та навички, які здобули під час навчання в гуртках протягом навчального року, а й більше спілкуватися та і просто цікаво проводити вільний від навчання час. 

20 березня 2014 р.


    15 березня 2014року на базі Рожнівського НВК відбулася матчева зустріч з баскетболу серед вихованців гуртків «Баскетбол» Броварського районного центру туризму, учнів Рожнівського НВК, Красилівської, Богданівської ЗОШ I-IIIст. (всього 20 учасників). Програмою змагань передбачено командні змагання з баскетболу серед хлопців за круговою системою. 
    Вихованці гуртків «Баскетбол» продемонстрували високий рівень фізичної підготовки, володіння техніко-тактичними прийомами гри в баскетбол та бажання до перемоги. Переможцем матчевої зустрічі з баскетболу стала команда Красилівської ЗОШ I-IIIст. (керівник гуртка Самсоненко Олександр Іванович), друге та третє місце зайняли команди Богданівської ЗОШ I-IIIст. (керівник гурка Романенко Іван Іванович) та Рожнівського НВК (керівник гуртка Коваленко Олександр Анатолійович).


                                                                                                                                                «Сторінки життя Великого Кобзаря»

    
    З метою відзначення 200-річниці від дня народження Т.Г. Шевченка, надаючи належну увагу розвитку у дітей творчих інтересів до пошукової, краєзнавчої роботи, формуванню у підростаючого покоління розуміння нерозривного зв’язку минулого, сучасного і майбутнього України Броварським районним центром туризму з 7 лютого по 7 березня 2014 року було проведено в загальноосвітніх навчальних закладах Броварського району конкурс на кращу віртуальну екскурсію «Сторінки життя Великого Кобзаря». 
    Не у всіх є можливість до ювілейної дати відвідати музеї, в яких можна ознайомитися з життєвим та творчим шляхом Тараса Шевченка. Тому Броварським районним центром туризму було ініційовано новий цікавий конкурс на кращу віртуальну екскурсію «Сторінки життя Великого Кобзаря». Гуртківці Центру туризму, разом з педагогами, підібрали цікаві матеріали з життя Т.Г. Шевченка та підготували презентації з використанням мультимедійних комплексів. 
    Участь у конкурсі прийняли 16 загальноосвітніх навчальних закладів району, на базі яких працюють краєзнавчі гуртки Броварського районного центру туризму. На даному етапі підводяться підсумки конкурсу. 
    За результатами конкурсу в Центрі туризму створено електронну бібліотеку віртуальних екскурсій «Сторінки життя Великого кобзаря» і за потребою педагоги району можуть використовувати ці екскурсії під час проведення уроків, виховних годин, занять гуртків.

       
                                                                                                                                                              Цікаве дозвілля у вихідний день 

    1 березня 2014 року на базі Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся ІІ етап Кубку Броварського району з пішохідного туризму у закритих приміщеннях серед гуртківців Броварського районного центру туризму. В змаганнях прийняли участь спортсмени з 10 загальноосвітніх закладів району, ( всього 50 учасників). До програми змагань входила дистанція «Смуга перешкод» І класу. Загальний командний залік змагань проходив за сумою особистих результатів серед хлопців та дівчат. 

3 березня 2014 р.


    Змагання розпочалися хвилиною мовчання в пам'ять про загиблих борців за кращу долю нашого народу під час революційних подій на Майдані та підняттям Державного Прапору. 
    В загальнокомандній першості І місце зайняла команда гуртківців Броварського районного центру туризму (керівник гуртка Мельниченко Олексій Олександрович), другими були вихованці Шевченківсьої ЗОШ І-ІІІст. (керівник гуртка Ходос Владислав Володимирович), третє місце зайняли гуртківці Требухівської ЗОШ І-ІІІст. (керівник гуртка Ладан Сергій Юрійович). В особистому заліку серед хлопців першим був Бурдюк Антон, друге і третє місце поділили Кравець Назар та Коршков Євген (всі з команди БРЦТ), серед дівчат відповідно призові місця зайняли Борисенко Анна, Ляшевська Сніжана (Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ст.) та Козенюк Марта (Калинівська ЗОШ І-ІІІст., керівник гуртка Чекиня Любов Миколаївна). 
    23 березня в Требухівський ЗОШ І-ІІІст. відбудеться завершальний – третій етап змагань, де гуртківці-туристи остаточно з’ясують, хто ж з них є найсильнішим.


                                                                                                                                                      Будуємо майбутнє – пам’ятаючи минуле. 
                                                                                                                        (25-й річниці виведення радянських військ з Афганістану присвячується)

    Минуле назавжди залишається з нами. Тому жодна війна не може бути забутою, навіть та, яка була засуджена суспільством. Рядові солдати воєн не починають, вони гинуть на цих війнах, виконуючи свій обов’язок до кінця. Тому пам'ять про тих, хто назавжди пішов у небуття, вічно живе у наших серцях. 
    13 лютого 2014 року з метою вшанування пам’яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів та патріотичного виховання учнівської молоді для вихованців краєзнавчих гуртків Броварського районного центру туризму було проведено екскурсію до Музею війни в Афганістані, що знаходиться на території меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр.» м.Києва. Екскурсія організовано та проведено Броварським районним центром туризму, при сприянні відділу освіти Броварської РДА. В екскурсії взяли участь вихованці краєзнавчих гуртків Броварського районного центру туризму, учні Гоголівської ЗОШ І-ІІ ступенів, Калинівської, Руднянської, Літківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Русанівського, Світильнянського та Семиполківського НВК (всього 70 учнів навчальних закладів району). 

24 лютого 2014 р.


    Екскурсія розпочалася з покладання квітів до пам’ятника воїнам України, загиблим у війні 1979-1989 роках в Афганістані. Потім юні краєзнавці відвідали експозицію «Трагедія і доблесть Афгану», де представлено понад 4 тисячі експонатів. Численні фотографії, документи, речі, листи, плакати дозволяють відтворити політичну ситуацію в світі та в СРСР у 1979-1989 рр., зрозуміти вірність військовому обов'язку, доблесть та героїзм учасників та трагічні наслідки цієї неоголошеної війни. В експозиції поіменно названо та увічнено понад 3 тисячі вихідців з України, які полягли в Афганістані. Нікого не залишила байдужим експозиція бойової техніки. 
    Екскурсія закінчилася, але жоден з учасників не залишився байдужим, адже дізналися багато нового про героїчні і трагічні події Афганської війни.


Ольга Білановська, директор Броварського районного центру туризму. 
Фото Валерія Глея


                                                                                                                                                                Цікаве дозвілля у вихідний день 

20 січня 2014 р.


18 січня 2014 року . в спортивному залі Требухівської ЗОШ І-ІІІ ст відбулися районні змагання із скелелазіння в особисто-командному заліку серед гуртківців Броварського районного центру туризму. Такі змагання в Київській області було проведено вперше. Даний захід відбувся за сприяння та підтримки голови Броварської районної державної адміністрації Петра Петровича Іваненка та начальника відділу освіти Віталія Володимировича Ткачука. Мета змагань – популяризація та пропаганда скелелазіння як виду спорту та активної форми відпочинку серед молоді. Програмою змагань передбачено особисто-командні змагання подолання маршруту на швидкість. В змаганнях приймали участь вихованці гуртків Броварського районного центру туризму із 17 загальноосвітніх закладів району (всього 75 учасників). За результатами змагань I місце зайняла команда Калинівської ЗОШ I- III ст., II місце – команда Требухівської ЗОШ I- III ст., III місце – команда Шевченківської ЗОШ I- III ст. В особистому заліку серед хлопців переможцями стали Бурдюк Антон (Требухівська ЗОШ I- III ст.) Ковальковський Денис (Шевченківська ЗОШ I- III ст.) та Кириченко Андрій (Літківська ЗОШ I- III ст.). Серед дівчат кращими стали Борисенко Анна (Шевченківська ЗОШ I- III ст.), Русак Наталія (Заворицький НВК) та Хомич Тетяна (Великодимерський СЗО НВК).

    «Даешь Киев!»

    Саме під такою назвою проходив X Міжнародний військово-історичний фестиваль у місті Києві. Члени військово-патріотичних клубів із України, Росії, Литви, Латвії, Польщі, Чехії і тд. в рамках фестивалю відтворювали історичні події 70-річної давнини – битву за столицю України місто Київ. 
    Завдяки підтримці Броварської районної державної адміністрації і особисто голови РДА Іваненка Петра Петровича та начальника відділу освіти Ткачука Віталія Володимировича вихованці Броварського Центру туризму, школярі Гоголівської та Княжицької ЗОШ І-ІІІст. змогли 3 листопада стати учасниками театралізованого дійства, яке відбулося на річці Десенка під Києвом. Танки і літаки, бронемашини, гармати, вибухи, кулеметні черги заворожували школярів. Близько тисячі перевдягнутих учасників реконструкції із близько десяти країн світу реконструювали історичну битву за Київ. Вихованці Центру туризму із захватом переповідали свої враження один одному в автобусі по дорозі до дому.

12 листопада 2013 р.


69-й річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників присвячується 


    27 жовтня 2013 року вихованці гуртків Броварського районного центру туризму, учні Бобрицької та Пухівськї ЗОШ І-ІІІ ступенів взяли участь у поході вихідного дня по «Поясу Слави міста-героя Києва». Похід почався біля пам’ятної стели оборонцям Києва в 1941 році, що знаходиться на Житомирському шосе біля мосту через річку Ірпінь. Маршрут пролягав вздовж р. Ірпінь до села Білогородка, де саме і проходила перша лінія оборони Києва. На цій ділянці учні ознайомилися з довготривалими фортифікаційними спорудами (ДОТ), прослухали розповідь про героїчну оборону столиці України в липні-вересні 1941 року. 
    В кінцевій точці походу, в селі Білогородка, учасники походу розбили туристський бівак. Тепла сонячна погода дала змогу гуртківцям на практиці навчитися ставити намети, розпалювати багаття, готувати їжу на багатті. Повні вражень, з новим досвідом вихованці БРЦТ повернулися цього ж дня додому.

12 листопада 2013 р.

70-річчю визволення Києва присвячується…


    Ми не бачили війни. Лише її привид, криваву сліполицю примару, що живе в очах наших бабусь і дідусів. Для них слово «ВІЙНА» – це смерть і біль, це діти за колючим дротом і невтішні матері, це свист авіабомб і розриви снарядів під ногами – рани, які не лікує час. Для нас війна – це сторінки, рівненькі акуратні рядочки в підручнику історії. Але людська пам'ять чіпко тримає в собі спогади тих часів. 
    70 років тому, здійснивши неможливе титанічне зусилля, Червона армія вирвала з рук фашистів Київ. 
    Цій визначній даті Броварський районний центр туризму присвятив екскурсію до Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році». 
    Завдяки підтримці Броварської районної державної адміністрації і особисто голови РДА Іваненка Петра Петровича, начальника відділу освіти Ткачука Віталія Володимировича та голови Броварської районної Ради ветеранів Хомича Миколи Пилиповича 4 листопада для вихованців Центру туризму історія ожила у музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році». Вихованці Центру туризму, школярі Богданівської та Калинівської ЗОШ І-ІІІст. разом із ветеранами війни Хомичем Миколою Пилиповичем, Смаліговцем Григорієм Івановичем, Бойком Юрієм Івановичем прослухали цікаву екскурсію про визволення міста-героя Києва у 1943 році. На власні очі змогли побачити зброю, одяг, засоби для переправи, якими користувалися радянські бійці що визволяли Київ. Але ніщо так не запало в душу нашим вихованцям, як розповідь 90-річного ветерана війни сивочолого Павла Івановича Приходька. Він розповів про битву за Лютіжський плацдарм, в якій він безпосередньо приймав участь. 
    Ця екскурсія – це відчуття єдності з рідною землею, з своєю історією, трепетна і дзвінка струна, що тягнеться крізь віки.

5 листопада 2013 р.    70 років відокремлюють нас від тих осінніх днів 1943 року, коли Червона Армія звільнила лівобережну Україну від фашистського звіра, коли була завершена небачена в історії битва з ворогом за Дніпро і звільнено столицю України місто-герой Київ. 
    Сьогодні озивається в пам’яті відлуння тих жорстоких боїв, безстрашних битв, партизанських рейдів, слова мужності і доблесті, а за ними – смерті людей, плач матерів. Бо народна біда і людське горе ніколи не забувається, застерігає, навчає нас бути пильними. 
    В пам'ять про ті страшні події вихованці Броварського районного центру туризму – учні-гуртківці з Бобрицької, Требухівської та Шевченківської ЗОШ, 1-2 листопада 2013 року здійснили дводенний туристичний похід по місцях боїв на Лютіжському плацдармі за маршрутом м.Ірпінь – с.Гостомель – с.Горенка – с.Мощун – с.Нові Петрівці. Учасники походу ознайомилися з пам’ятниками та обелісками загиблим воїнам, з оборонними об’єктами колишнього Київського укріпрайону, пройшли стежками «Поясу Слави міста-героя Києва. 
    З цікавістю відвідали вихованці Центру туризму ДОТи, капоніри та напівкапоніри, командно-спостержні пункти. Завершився турпохід у селі Нові Петрівці відвідуванням Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році». 
    Все далі і далі відходять в історію ті страшні роки. Все менше і менше залишається на землі свідків і учасників тієї небаченої в історії людства війни. 
    Тому сьогодні потрібно як можна більше розказати про ту війну дітям, внукам та правнукам, зробити все, щоб більше ніколи на нашу землю не прийшла війна.

12 листопада 2013 р.

В дні шкільних канікул

1 листопада 2013р. на базі Шевченківської ЗОШ І-ІІІст., Броварським районним центром туризму було проведено тренувальний збір  з техніки велосипедного туризму. В цьому заході прийняли участь гуртківці  з Бобрицької, Руднянської, Шевченківської ЗОШ І-ІІІст., Великодимерського НВК (всього 38 учнів). До програми тренувального збору входило навчання гуртківців фігурному водінню велосипеда. Школярі навчилися долати різноманітні перешкоди  змійку, коло, вісімку,  ворота, гойдалку і тд.; безпечно водити велосипед. Під час тренувального збору його учасники ознайомились з Правилами дорожнього руху, які знадобляться в майбутньому для безпечного водіння велосипеда на вулицях сіл і селищ.

12 листопада 2013 р.


На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича, згідно з календарним планом спортивно-масових заходів Броварського районного центру туризму на 2013 рік, на виконання районної Програми відпочинку та оздоровлення дітей Броварського району на 2013 рік з 05 по 08 червня 2013 року вихованці Центру туризму здійснили водний туристичний похід ІІ ступеня складності по р.Десна.

13 червня 2013 р.


    Традиційно вихованці Броварського районного центру туризму щоліта приймають участь у пішохідних, велосипедних, гірських та водних туристичних походах. З початком літа, як тільки прогрілася вода в річці Десна, 22 вихованці гуртків Центру туризму із Великодимерського, Світильнянського НВК, Шевченківської та Требухівської ЗОШ І-ІІІст. вийшли на воду. За чотири дні на трьох катамаранах вони подолали 50 км від м.Остер до с.Літки. Школярі вдосталь накупалися, та з користю для себе провели час, закріпивши навички, набуті під час занять у спортивних туристських гуртках протягом навчального року. Вони навчились облаштовувати табір, ставити намети, готувати їжу на багатті. Відпочиваючи на Десні школярі також змогли перевірити та вдосконалити свої навички з плавання. Отримані знання та вміння стануть їм завжди у пригоді в складних життєвих ситуаціях.


                                                                                        Вихованці центру туризму – Чемпіони України із спортивних походів!

    В гуртках Броварського районного центру туризму займаються школярі району. Але приємно, що закінчивши своє навчання в загальноосвітніх закладах району вони не полишають туризм і разом із вихованцями центру туризму приймають активну участь у туристичних змаганнях і походах, а отримані навички під час занять в туристичних гуртках стають їм у пригоді уже в студентському житті.

13 червня 2013 р.


    Минулого літа студентська група (вихованців Центру туризму) під керівництвом методиста Броварського районного центру туризму здійснила гірський туристський похід І категорії складності на території Карачаєво-Черкеської АР Росії. Похід проходив по гірських хребтах Західного Кавказу в районі селища Архиз за маршрутом: с. Архиз – Грецька поляна (Сонячна) – р.Дукка – пер. Федосєєва І-А (2900м) – р.Дукка – р.Речепста – пер. Реч. Пхія н/к (2650м) – р. Пхія – пер. Пхія н/к (2100м ) – р Дукка – пер Оленій І-А (2870м) – пер. Айюлю І-А (2890м) – р.Біла – р. Псиш – оз.Кратерне – пер. Орльонок І-Б (3000м) – пер. Кара-Джаш І-А (2900м) – Софійські озера – пер. Іркіз І-А (2880м) – р. Ак-Айри – р.Софія – поляна Мостова – с. Архиз (Баритова балка). Довжина активної частини маршруту становила 107км, а загальна тривалість походу – 15 днів. Похід повністю автономний і проводився на територіях, де повністю відсутні населені пункти.
    Молодь нашого району успішно справилася з усіма складнощами і склала іспит на міцність у горах Кавказу і прапори України та Броварського району, підняті ними на гірських вершинах та перевалах, гордо майоріли як нагорода за всі випробування.
    Звіт за цей похід приймав участь у Чемпіонаті України із спортивних туристських походів. І було дуже приємно коли команді школярів Броварського районного центру туризму на обласних змаганнях із пішохідного туризму 18 травня цього року у Володарці разом із нагородами які вони завоювали на цих змаганнях директор Центру дітей та юнацтва Київщини Нестерук Тамара Василівна вручила Кубок Чемпіонів України із спортивних походів (у номінації – гірські походи) для групи студентів із Броварського району – наших Чемпіонів.
    Користуючись нагодою хочу запросити молодь Броварщини до участі у водному марафоні, який буде проведено під патронатом голови Броварської районної державної адміністрації Іваненком П.П. Броварським районним центром туризму у останні вихідні літа 23-25 серпня. Змагання включають в себе дводенну гонку за маршрутом м.Остер – с.Пухівка. Загальна протяжність якої становить 61 км за два дні. Перший день – дистанція «Раллі» протяжністю 50км м.Остер – с.Літки, другий день – «Спинт» 11км с.Літки – с.Пухівка. Змагання проводитимуться серед двох класів суден катамаран (четвірка) та байдарка (двійка). До участі запрошуємо всіх охочих віком від 16 років.

Валерій Глей, методист БРЦТ
Фото Андрія Прибори     
                                                                                                           


                                                                                                                    Кінець – ділу вінець!

    Кінець навчального року – це підведення підсумків роботи. Підводить підсумки роботи за рік і Броварський районний центр туризму. Логічним завершенням сумлінної праці школярів району став районний туристичний зліт, який відбувся 21 травня 2013 року в урочищі "Ялинка".
    Вперше до програми зльоту входили змагання з трьох видів туризму, а саме: командна дистанція з пішохідного туризму "Смуга перешкод", комплексна дистанція з велосипедного туризму та водного дистанція "Слалом".

13 червня 2013 р.


    В змаганнях прийняли участь учні 20 загальноосвітніх закладів району (210 учасників). В загальному заліку переможцями стали: І місце – команда Семиполківського НВК, ІІ місце – команда Зазимського НВК, ІІІ місце – команда Пухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Всі учасники успішно подолали дистанції змагань.
    Здобутими навички та вміння вихованці завжди завдячують своїм педагогам. Саме висококваліфікований педагогічний колектив БРЦТ цілий рік працював над тим, щоб їхні вихованці гідно представляли свій навчальний заклад на районному туристичному зльоті і їхні вихованці не підвели .
    Тож ми вітаємо всіх учасників змагань та керівників із закінченням навчального року і бажаємо успішно використати набуті на заняттях гуртків знання та навички під час літнього відпочинку.
На протязі 2011-2012 навчального року проходив Всеукраїнський конкурс педагогічної майстерності "Джерело творчості" у номінації "Директор позашкільного навчального закладу". Наша колега Білановська О.О. стала переможцем обласного етапу і в сладі шести представників Київської області пройшла відбірковий заочний тур ( таке кількісне представництво на Всеукраїнському конкурсі мало тільки дві області: Київська і Сумська) і в очному завершальному конкурсі виборола третє мвсце серед 16 кращих районних позашкільних закладів України. Перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України Б.М. Жембровський, вручаючи нагороду, відмітив, що Броварський районний центр туризму самий молодий серед закладів що приймали участьу конкурсі. всього за шість років він увійшов до лідерів позашкільної освіти України. Відмічено роботу Ольги Олексіївни також подякою Інституту проблем виховання НАПН України.

6 грудня 2012 р.

Закінчилися  теплі, погожі  осінні  дні,  а  з  ними  і  сезон  активного  туристського  дозвілля.  Для  того,  щоб  школярі  району  могли  і  надалі  активно  займатися  туризмом,  Броварським районним  центром  туризму  цієї осені проводиться  Відкритий  Кубок  Броварського  району  з  пішохідного  туризму  в  закритих  приміщеннях  серед  гуртківців   Центру  туризму.

6 грудня 2012 р.

Перший  етап  Кубку  відбувся  24  листопада  на  базі  Требухівської  ЗОШ  I-III ст., у  ньому  прийняли  участь  школярі  з  14 загальноосвітніх закладів  Броварського  району. Переможцями стали вихованці гуртка «Спортивний туризм», що працює на базі Требухівської ЗОШ І-ІІІст. Друге місце вибороли   школярі з  Великодимерського  НВК  третє  місце – у вихованців гуртка «Юний мандрівник» Шевченківської ЗОШ І-ІІІст. Тож  бажаємо  їм  успіху  на  інших  етапах  Кубку.
Броварський районний Центр туризму створений з ініціативи Броварської районної державної адміністрації.
Зареєстрований у виконавчому комітеті Броварської міської ради Київської області 13 вересня 2005року.
Засновником Броварського районного Центру туризму є відділ освіти Броварської районної державної адміністрації.
Центр туризму – це профільний заклад, який включає в себе систему гуртків, що працюють на базі шкіл району. Головними напрямками роботи є спортивний туризм, краєзнавство, музейна справа, організація дозвілля та відпочинку школярів району. Ми пропонуємо роботу в туристських гуртках, участь у туристичних походах та краєзнавчих експедиціях, екскурсійну та краєзнавчу роботу, участь у спортивних змаганнях, оздоровлення дітей у наметових таборах, змагання, конкурси.
Діти з девіантною поведінкою, з неповних та неблагополучних сімей та й просто діти, які мають власну думку та сильний характер, часто створюють конфліктні ситуації в школі, і в більшості випадків це трапляється тому, що немає виходу їхній енергії. Саме в наших гуртка вони знаходять реалізацію своїх запитів і бажань.
Всі гуртки в закладі працюють безкоштовно, отже відвідувати їх мають можливість діти з різних верств населення.