Служба у справах дітей та сім’ї


   Адреса: 07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Гагаріна, 15. каб. 326
                 ssd_1006@ukr.net; тел. (045-94)7 28 76


    Графік роботи:
Пн. – Чт – з 8:00 до 17:00
Птн. – з 8:00 до 15:45
Обідня перерва: з 12:00 до 12:45
Прийом громадян: Пн., ср., птн. з 9:00 до 12:00 

Начальника служби – Юрченко Ольга Борисівна
Головний спеціаліст – Дмитриченко Ольга Василівна
Головний спеціаліст  Мірошник Віталіна Євгенівна.
Головний спеціаліст – Калініченко Анна Олександрівна

Національна дитяча «Гаряча лінія», що функціонує на базі Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна» : 0800 500 225 та короткий  386.
Увага!!!    В Україні запрацювала Віртуальна платформа емоційної підтримки Моніторингового центру КМДА з протидії COVID - 19 (moncenter.eduhub.in.ua).

    В рамках проекту кожен громадянин має можливість безкоштовно отримати емоційну підтримку, психологічну допомогу та пройти онлайн навчання. А також, індивідуальну консультацію від професійного психолога та тренерів-практиків з емоційного інтелекту Освітнього Хабу м. Києва.    За сприяння начальника служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації Антошко Ірини Ігорівни та експерта Громадської організації «Фундації «Гармонізоване суспільство» Грищенко Наталії Степанівни в приміщенні Броварської райдержадміністрації відбулась консультативна зустріч з представниками служби у справах дітей та сім’ї Броварської райдержадміністрації та представниками об’єднаних територіальних громад щодо посилення координації діяльності відповідних структурних підрозділів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми.
    В рамках зустрічі розглянули питання щодо підвищення обізнаності законодавства у сфері протидії торгівлі людьми, надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі та покращення спроможності виявлення постраждалих від торгівлі людьми, надання їм допомоги та підтримки у відповідності до Закону України «Про протидію торгівлі людьми».
    Нагадуємо що, люди, які постраждали від злочину торгівлі людьми мають право на:
- отримання статусу постраждалого від торгівлі людьми;
- юридичні консультації, складання позовних заяв на відшкодування морального і матеріального збитку, відновлення втрачених документів, допомога у відновленні права власності;
- допомогу в реалізації права на отримання соціальних виплат відповідно до чинного законодавства;
- надання тимчасового притулку;
- допомогу у працевлаштуванні або перекваліфікації;
- допомогу в отриманні чи поновленні освіти;
- матеріальну допомогу на задоволення потреб першої необхідності. 

Карантин – не привід для насильства, а нагода піклуватися про себе та своїх близьких більше.

    З 15 квітня на базі ВГО «Жіночий Консорціум України» запрацювала гаряча лінія підтримки та перенаправлення у відповідні установи у випадках домашнього насильства в період епідемії COVID-19. Гаряча лінія працює в рамках проекту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що втілюється у всіх областях України за підтримки Посольства Канади в Україні та Уряду Канади.
    Чимало людей переживають зараз стрес та потрясіння. Команда Жіночого Консорціуму України прийняла рішення використати свій досвід та відновити роботу гарячої лінії підтримки для жінок. На лінію можуть звертатися жінки та дівчата, які постраждали від домашнього насильства, відчувають стрес та тривожність у зв'язку з пандемією COVID-19, жінки-медики, жінки із вразливих груп, тощо. Досвідчені спеціалістки з психології, психотерапії, соціальної роботи та послуг кризового консультування з багаторічним досвідом працюють з 10:00 до 19:00 з понеділка по суботу анонімно та безкоштовно. Вони вислухають, проконсультують, підтримають, розрадять або перенаправлять до необхідної служби.
    Контакти гарячої лінії «Жіночого Консорціуму України»
    Водафон +(380) 99 32 64 64 9 пн ср пт
    KyivStar +(380) 98 310 16 93 (Вайбер) пн ср пт
    Life +(380) 63 291 23 28 (Вайбер) вт чт сб
    Водафон +(380) 95 419 26 05 (Вайбер) вт чт сб
    Якщо ви вдома і вас
    ❌принижують словами або
    ❌ б'ють, погрожують, шантажують
    ❌ позбовляють грошей
    ❌ примушують до сексу або чинять інші подібні дії - звертайся на одну з гарячих ліній !
    Урядова гаряча лінія для осіб, які постраждали від домашнього насильства 1547
    Національна гаряча лінія ЛаСтрада 116 123 / 0 800 500 335
    Національна поліція 102
     ВГО «Жіночий консорціум України»
    


Районна грабрейн-ринг «Підліток і право» серед учнівської молоді 
   З метою сприяння розвитку правової культури дітей, виховання поваги до права в Україні, підвищення рівня правових знань та умінь, здобуття практичного досвіду щодо вирішення правових питань, профілактики негативних проявів у дитячому середовищі, службою у справах дітей та сімʼї Броварської районної державної адміністрації спільно з відділом освіти Броварської районної державної адміністрації, 01 листопада 2018 року в приміщенні Требухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено районний етап інтелектуальної гри брейн-ринг «Підліток і право». 

   У грі прийняли участь 14 команд, до складу яких входили учні загальноосвітніх навчальних закладів району. Це майбутні юристи, судді, прокурори, адвокати:
   1. Команда «Vivat Lex» Княжицької ЗОШ І-ІІІ ступенів,
   2. Команда «Клас» Плосківського НВО,
   3. Команда «Юрист» Русанівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ»,
   4. Команда «Феміда» Богданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів,
   5. Команда «Ювента» Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів,
   6. Команда «Захист» Требухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів,
   7. Команда «Ліга права» Гоголівської ЗОШ І-ІІІ ступенів,
   8. Команда «Юний правознавець» філія Гоголівської ЗОШ І-ІІІ ступенів,
   9. Команда «Адвокати» Пухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів,
  10. Команда «Страйк» Красилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, 
  11. Команда «Вогонь права» Літківської ЗОШ І-ІІІ ступенів,
  12. Команда «Лицарі права» Рожнівського НВК,
  13. Команда «Сова» Погребської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
  14. Команда «Служителі Феміди» Бобрицького НВО «ЗЗСО – ЗДО»,

  Приємно відмітити, що в грі взяла участь команда Бобрицького НВО «ЗЗСО – ЗДО» Великодимерської об’єднаної територіальної громади.
   Гра проводилася у ІІ тури одночасно для усіх команд, з використанням однакових запитань. Тур складався із 15 запитань. На роздуми одного питання надавалась одна хвилина, протягом якої команда надавала письмову відповідь. Кожна правильна відповідь – 1 бал.
   На кожному етапі гру команд оцінювало журі до складу якого входили:
   Хромець Світлана Миколаївна, начальник служби у справах дітей та сімʼї Броварської райдержадміністрації, голови журі,
   Турченюк Альона Миколаївна, головний спеціаліст служби у справах дітей та сімʼї Броварської райдержадміністрації, секретар журі,
   Цахло Марина Валентинівна, директор Броварського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді,
   Кацуба Анастасія Миколаївна, прокурор Броварської міської прокуратури,
   Мироненко Тетяна Миколаївна, старший інспектор ювенальної превенції, сектору превенції Броварського ВП ГУ НП України
   Стащук Тетяна Петрівна, головний спеціаліст юридичного відділу апарату адміністрації,
   Кружаєва Наталія Леонідівна, психолог КЗ «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» БРР КО.

   Після проведення гри переможцями стали:
   І місце – команда «Юрист» Русанівського НВК;
   ІІ місце розділили команди «Вогонь права» Літківської ЗОШ І-ІІІ ступенів та «Страйк» Красилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
   ІІІ місце зайняла команда «Захист» Требухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

   Учасникам та переможцям гри були врученні грамоти, подяки та цінні подарунки від Броварської районної державної адміністрації.

   Хотілося б висловити слова щирої вдячності колективу Требухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та КЗ «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» БРР КО за допомогу в організації та проведенні заходу.

Про стан роботи в Броварському районі 
щодо розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

   Відповідно до Закону України від 13.01.2005 р. № 2342-IV «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», визначено такі сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновлення; встановлення опіки та піклування; влаштування до прийомної сім’ї (далі – ПС); влаштування до дитячого будинку сімейного типу (далі – ДБСТ).

   Функції щодо сприяння в усиновленні, влаштуванні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування, до ПС та ДБСТ, а також здійснення контролю за їх утриманням і вихованням у сім’ях усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків та батьків-вихователів, покладено на службу у справах дітей та сім’ї Броварської районної державної адміністрації. При цьому Броварський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює підготовку кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, патронатні вихователі, за результатами якої готуються рекомендації ССДС щодо готовності осіб для прийняття дитини у родину; сприяє навчанню прийомних батьків, батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу, підтримки сприятливого психологічного стану батьків. БРЦСССДМ здійснює соціальне супроводження опікунів, піклувальників, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, сімей патронатних вихователів, а також, за зверненням, родин усиновлювачів.

   Найбільш пріоритетною формою влаштування дітей є усиновлення. Процедуру усиновлення регламентовано Сімейним кодексом України, Цивільним процесуальним кодексом України, постановою Кабінету Міністрів України від 8.10.2008 року № 905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей». За даними служби в останні роки відбулися зміни щодо запиту кандидатів в усиновлювачі в частині віку дітей. Якщо раніше кандидатами віддавався пріоритет дітям до 1 року, то сьогодні вік дитини, яку хочуть усиновити, становить від 2 до 3 років. Найчастіше кандидати пояснюють свій вибір небажанням залишати на тривалий час роботу через ризик її втрати. Кандидати висловлюють готовність і усиновлюють по двоє біологічно рідних дітей, якщо це діти віком до 3 – 5 років, більш складна ситуація виникає, якщо один із братів/сестер переходить до підліткового віку. Кількість усиновлених дітей за останні п’ять років подана в таблиці 1.

2013рік2014рік2015рік2016рік2017рік2018 рік
1236115 (заяви на розгляді в суді)

   Найменшу кількість складає усиновлення дітей підліткового віку (15 – 17 років) – у середньому за 5 років кількість усиновлених підлітків становить 11% від загальної кількості усиновлених дітей. Кількість усиновлених за 5 років дівчат є більшою ніж хлопців (69% та 31% відповідно). Мотивація, яку висловлюють кандидати в усиновлювачі готуючись до прийняття дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, у 75% визначається бажанням реалізувати себе в ролі батьків, у 20% – заміщенням біологічної дитини, яку батьки втратили, у 5% – інші причини, серед яких релігійні переконання та ін.. Аналіз статистичних даних показав, що домінуючою віковою групою серед усиновлювачів є особи 35 – 49 років (70%), наступною – 28 – 34 років (25%), вікова група старші 50 років складає 5% відповідно. Прикрим був випадок в 2016 році, коли усиновлювачів було позбавлено батьківських прав відносно малолітньої дитини.

   Порядок передачі дітей на виховання опікунам/піклувальникам відбувається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини».

   Особливостями встановлення опіки/піклування є те, що опікунами/піклувальниками стають особи чи сім’ї, які є родичами дитини (частка саме таких опікунів за останні 5 років зросла з 84,6% до 88%).

   Кількість дітей, які перебувають під опікою/піклуванням, протягом останніх п’яти років подано у Таблиці 2.

 

2013рік 2014рік 2015рік 2016рік 2017рік 2018 рік
93 95 101 104 107 109

   Відповідно до даних служби спостерігається тенденція до збільшення кількості дітей, які щороку передаються під опіку/піклування. Але і трапляються випадки, коли діти потрапляють до інституційних закладів, у зв’язку з неспроможністю опікунів/ піклувальників впоратися із вихованням дитини. Так, до дитячого будинку та дитячого соціально-реабілітаційного центру за 5 років було переміщено трьох дітей.

   Створення прийомних сімей регламентовано Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 № 565 «Про затвердження положення про прийомну сім’ю» (зі змінами), дитячих будинків сімейного типу – Постановою Кабінету Міністрів (16-17) 85 України від 26.04.2002 № 564 «Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу» (зі змінами).

   Кількість створених ДБСТ за останні п’ять років та кількість дітей, які в них виховуються, подано у Таблиці 3.

 

2013рік 2014рік 2015рік 2016рік 2017рік 2018 рік
ПС,
в них дітей
10 10 10 9 6 7
19 17 14 21 14 14

ДБСТ,

в них дітей

6

6

7

7

7

7

31

32

39

39

41

43


   Останні роки в районі 3 ПС перереєстровано в ДБСТ. Середня наповненість дітей в ДБСТ в районі становить сьогодні 7 осіб. Протягом зазначеного періоду жодна сім’я не припинила свого функціонування, кілька ПС змінили місце проживання. Протягом 2013 – 2018 рр. припинило функціонування 2 ДБСТ: у зв’язку з неналежним виконанням своїх обов’язків батьками-вихователями.

   Для зменшення кількості скасувань усиновлень та звільнення від виконання обов’язків опікунів/піклувальників через неналежне виховання дитини, до нуля, ССДС та БРЦСССДМ варто розширювати практику функціонування груп взаємопідтримки осіб, які усиновлюють або приймають на виховання у родину дітей, а також мотивувати їх до конструктивного вирішення проблем, які виникають, ще на ранньому етапі, оскільки саме тоді можливе їх найбільш ефективне вирішення.

   В населених пунктах району функціонує 2 ДБСТ – с.Красилівка (ДБСТ родини Дейкунів) та с.Світильня (ДБСТ родини Афоніних). Решта ДБСТ функціонують в рамках проекту СОС дитяче містечко. 6 прийомних сімей функціонують в таких населених пунктах: с.Заворичі (ПС сім’ї Дутенко), с.Тарасівка (ПС сім’ї Мірко), с.Княжичі (ПС сім’ї Палатова-Фехі), с.Гоголів (ПС сім’ї Поплавської), с.Русанів (ПС сім’ї Юрченко та Юрченко-Зінь). Одна ПС функціонує в рамках проекту СОС дитяче містечко.

   В Броварському районі станом на 25.09.2018 року мешкає 14921 дитина віком від 0 до 17 років включно, в тому числі 2017 дітей проживають в багатодітних сім’ях, 73 дітей проживають в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах, 179 дітей є дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Влаштування дітей в сімейні форми виховання, становить 78%, тоді, як на початок року він становив 87%. На сьогодні 40 дітей з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування перебувають в державних закладах (8 дітей – навчальні заклади різних рівнів акредитації, 8 - ДСРЦ «Сонячне світло», 20 - ДБ «Надія», 4 – будинок дитини м.Боярка та м.Біла Церква). Всього станом на 25.09.2018 в ДСРЦ «Сонячне світло» перебуває 11 дітей, в ДБ «Надія» - 34 дітей.

   Основними причинами влаштування дітей до закладів інституційного догляду є складні життєві обставини, спричинені перш за все бідністю, безробіттям, алкогольною та наркотичною залежністю батьків та іншими соціальними явищами, які не дають можливості батькам забезпечувати належний догляд за своїми дітьми у родині.

   На сьогодні на рівні держави та області гостро постало питання розвитку системи надання соціальних послуг для дітей і сімей з дітьми та реформування закладів інституційного догляду. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 №526-р розроблено та затверджено національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та план заходів з реалізації її І етапу, розпорядженням Київської обласної державної адміністрації від 29.12.2017 №646 затверджено Регіональний план розвитку системи надання соціальних послуг для дітей і сімей з дітьми та реформування закладів інституційного догляду у Київській області на 2017-2026 роки. Регіональним планом передбачено до 2020 року реформування Комунального закладу Броварської районної ради ««Дитячий будинок «Надія» для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» в Центр соціальної підтримки сім’ї та дітей.

  Метою розробки плану реформування є забезпечення права кожній дитині жити і виховуватися в сприятливому сімейному або наближеному до сімейного середовищі, що передбачає розвиток системи соціальних послуг на рівні територіальних громад району для запобігання розлученню дітей з їхніми родинами та забезпечення функціонування альтернативних форм догляду дітей, відмінних від закладів інституційного догляду.

   З метою якісного реформування Комунального закладу Броварської районної ради ««Дитячий будинок «Надія» для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» необхідно забезпечити розвиток системи соціальних послуг сім’ями з дітьми та сімейно-орієнтованих послуг, розвиток сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та форм виховання, наближених до сімейних, для дітей у складних життєвих обставинах; розвинути комплекс послуг (соціальні, освітні, медичні, реабілітаційні тощо) з підтримки сім’ї та реалізації (забезпечення) найкращих інтересів дитини.

   Розширення сімейних форм виховання передбачає збільшення кількості дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які будуть усиновлені, передані під опіку, піклування або ж у ПС чи ДБСТ. Окрім створення нових сімейних форм, існує ще один шлях розширення сімейних форм виховання – довлаштування певної кількості дітей у вже існуючі форми, зокрема ПС та ДБСТ. У цілому на сьогодні існують можливості довлаштування 6-8 дітей у ПС, та 4-5 дітей у ДБСТ. Але в закладах інституційного догляду перебуває на сьогодні:

№ п/п

Назва адміністративно-територівальної одиниці

Кількість дітей в ДБ «Надія»

Кількість дітей в ДСРЦ «Сонячне світло»

Кількість дітей в Будинках дитини та інших закладах

Кількість дітей в ДБСТ

Кількість дітей в ПС

1.       

Великодимерська ОТГ

19

1

 

8

 

2.       

Калитянська ОТГ

12

3

4

3

2

3.       

Богданівська сільська рада

 

 

 

1

 

4.       

Гоголівська сільська рада

 

 

1

 

 

5.       

Княжицька сільська рада

 

2

 

4

 

6.       

Літочківська сільська рада

 

1

 

 

 

7.       

Рожнівська сільська рада

3

 

 

 

 

8.       

Світильнянська сільська рада

 

 

 

4

 

9.       

Требухівська сільська рада

 

 

 

2

 


   У об’єднаних територіальних громадах на сьогодні існує брак ефективних соціальних послуг для сімей, які виховують дитину зі складними життєвими обставинами. Існуючий БРЦСССДМ, маючи не значний кадровий потенціал, не задовольняє потреби сімей у підтримці, через це діти опиняються в інтернатних закладах. Отож, запобіганню інституалізації дітей та збільшенню кількості тих осіб та сімей, які будуть готовими прийняти у родину таку дитину, сприятиме створення ССДС, ЦСССДМ, мережі спеціалізованих служб, центру денного перебування, які надаватимуть систематичні послуги дітям членам сімей, в яких вони виховуються в територіальних громадах.

   З метою привернення уваги суспільства, формування позитивної суспільної думки щодо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та існуючих форм їх сімейного виховання необхідною є розроблення та постійне оновлення цілісних рекламних кампаній, які враховуватимуть специфіку громад району і особливості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують влаштування в сім’ю.

Служба у справах дітей та сім’ї Броварської РДА


Відзначення Дня матері на Броварщині
   
   Кожен з дитинства і до своїх останніх днів несе в душі єдиний і неповторний образ – образ своєї Мами, яка все зрозуміє, пробачить, і завжди любитиме, не дивлячись ні на що.

   У цілому світі мірою гідності людини вважається його подяка Матері за життя, за всі її старання, виховання і самопожертвування. Материнська любов зігріває нас на всьому життєвому шляху, і лише з втратою такої близької людини, ми розуміємо, як нам бракує її мудрості та теплоти.

   В Україні День матері відзначають у другу неділю травня.

   З цієї нагоди, делегація матерів-героїнь від Броварського району 11 травня 2018 року взяла участь в заході з нагоди відзначення в області Дня матері в приміщенні актової зали Київської облдержадміністрації.

   Голова Київської обласної державної адміністрації Горган О.Л. привітав матерів з прекрасним святом - Днем матері, а також нагородив почесними грамотами матерів, які очікують на вручення ордену «Мати-героїня».

   

   В населених пунктах району проведено: святкові концерти «Рідна мати моя», «В цілім світі найдобріша, найдорожча, наймиліша», «Матусю мила, ти для мене диво» (БК сіл: Княжичі, Соболівка, Рожівка, Русанів, Рудня, Калитянська ЗОШ І-ІІІст.), літературно-мистецькі вечори «Щаслива будь, жіноча доле» (БК сіл: Літки, Переможець, Калинівка, Світильня, Требухів, Кулажинці, Бобрик, Шевченкове, Семиполки, Калита), дитячий ранок «Вклонімося мамі доземно» (БК села Гоголів), вечір відпочинку «Я вдячний Богові за маму» (БК села Літочки), тематичний вогник «Мати – символ добра на землі» (БК села Красилівка), театралізовані дійства для мам: «Ангел-охоронець – моя мама…»; «Матінко, матусю, ненько моя мила…»; «Найдорожча в світі – ти єдина»(Калинівська ЗОШ І-ІІІ ст.), години спілкування, поетичні години «Тепло материнських сердець», «Миттєвості сімейного щастя», «Я вдячний Богові за матір», «Цілую ніжно материнські руки», «Поведи нас, мамо добрими стежками» (Пухівська ЗОШ І-ІІІ ст., Красилівська ЗОШ І-ІІІ ст.), флеш-моби «Щаслива родина-міцна Україна» (Літківська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Слова для мами» (Світильнянський НВК), майстер-клас «Листівка для мами» (Пухівська ЗОШ І-ІІІ ст.), виставка малюнків на тему: «Матінко моя єдина, ти для мене – цілий світ» (Пухівська ЗОШ І-ІІІ ст.), загальношкільний захід до Дня Матері «Благословенно слово Мати» (Княжицька ЗОШ І-ІІІ ст.)

      

     

Патронатна сім'я: дітям - родина, патронатним вихователям – робота

     Патронатний вихователь – це професія тих, хто бере дитину на виховання, хто піклується про неї, у чиїй сім’ї дитина живе. Але це не звичайна професія, це робота протягом 24 годин на добу з дітьми, які перенесли трагедію, що відстають з ряду причин у розвитку, не можуть часом обслужити себе, не знають норм поведінки в суспільстві. Але це ще й люди, що володіють душевним теплом, здатні виявити турботу, увагу. На відміну від відомих сімейних форм (усиновлення й опіка, прийомна сім’я) патронатне виховання – найбільш гнучке. Воно може бути використане для дітей з встановленим статусом або без нього


   Що це дасть дитині: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

   Що це дасть батькам дитини: можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та возз’єднанню родини;

   Хто може стати патронатним вихователем?
   Повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником пройшов/ла курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та зі згоди всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають у помешканні, уклала договір про надання послуг патронату з відповідним органом опіки та піклування.

   Окрім названих вимог, кандидат у патронатні вихователі повинен мати відповідне житло (власне, орендоване чи на правах користування), у якому є кімната для прийому дітей.

   Кандидат в патронатні вихователі має пройти спеціальне навчання та за результатами отримати рекомендацію.

   Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.

   Які діти можуть бути влаштовані під патронат?

   новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інщі родичі;
   підкинуті, знайдені діти;
   безпритульні діти;
   діти з сімей, у яких існує загроза їх життю та здоров’ю;
   діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
   діти, батьки (або особи, що їх заміняють) яких померли, безвісно відсутні;
   діти, переміщені із тимчасово окупованої території або району проведення бойових дій в зоні АТО;
   інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, що їх заміняють, не можуть піклуватися про них.

   Скільки дітей може бути одночасно влаштовано в сім’ю патронатного вихователя?
   Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини. Термін перебування дитини під патронатом має бути максимально використаний для подолання наслідків

   Діти якого віку можуть бути влаштовані під патронат та протягом якого часу вони можуть там перебувати?
   До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Діти, старші від 14 років, влаштовуються за їх власної згоди та згоди патронатних вихователів.

   Оптимальний строк перебування дитини в такій сім’ї – до 3-х місяців ( в окремих випадках – до 6-ти місяців).

   Як буде здійснюватися фінансування послуги патронату над дитиною?
   Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною здійснюється шляхом щомісячних виплат грошового забезпечення патронатним вихователям. Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини у сім'ї патронатного вихователя становить п'ять мінімальних заробітних плат. На утримання кожної дитини, влаштованої у сім'ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку (для дітей віком до 6 років: із 01.05.2017 - 1426 грн., що становитиме 2852 грн., із 01.12.2017 - 1492 грн., що становитиме 2984 грн.; для дітей віком від 6 до 18 років: із 01.05.2017 - 1777 грн., що становитиме 3554 грн., із 01.12.2017 - 1860 грн., що становитиме 3720 грн.).

   Також установлена система надбавок у розмірі 10 відсотків за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної тощо.

   Також патронатні вихователі підлягатимуть загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, а платником єдиного внеску на здійснення цього страхування визначено роботодавця.

   Де дізнатися деталі?
   Якщо дана інформація виявилася для Вас корисною та цікавою, чи Ви виявили бажання створити патронатну сім’ю, звертайтеся до служби у справах дітей та сім’ї Броварської районної державної адміністрації за адресою: м.Бровари, вул.Шевченка,21 каб.4
   або за тел. 073-128-79-85, (04594) 4- 11- 74.


 


Поради 
щодо дій у разі неправомірного перешкоджання законному праву спілкування з дитиною 

   Комісією з питань захисту прав дитини Броварської районної державної адміністрації протягом 2017 року розглянуто 26 питань щодо вирішення спорів між батьками про участь одного з батьків у вихованні дитини та прийняті відповідні рішення. Як показує практика, той з батьків з ким проживає дитина не виконує рішення органу опіки та піклування. Відповідно той з батьків, хто проживає окремо від дитини звертається до служби у справах дітей та сім’ї або ж органу опіки та піклування щодо забезпечення виконання рішення органу опіки та піклування. 

   Рішення органу опіки та піклування є обов’язковим для виконання, але не може виконуватися примусово ні державною виконавчою службою, ні органом опіки та піклування Броварської районної державної адміністрації. Тому виконання його покладено на свідомість батьків, їх відповідальність.

   Відповідно до статті 153 Сімейного кодексу України мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом. Крім того, згідно із статтею 157 Сімейного кодексу України той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь в її вихованні i має право на особисте спілкування з нею. Відповідно, той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини. Законом встановлено механізм захисту одного з батьків від такого перешкоджання з боку іншого.

   Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки i піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод (ст. 159 Сімейного кодексу України). Крім того, у разі ухилення одного із батьків від виконання рішення суду або рішення органу опіки i піклування, той з батьків, хто проживає окремо, має право на відшкодування матеріальної i моральної шкоди.

   Якщо ж, не зважаючи на рішення суду, яким встановлено певний графік спілкування батька з дитиною, відбувається подальше перешкоджання дотриманню встановленого порядку та графіку спілкування з дитиною, то варто вчинити наступні дії:
   1. Подати заяву до органу виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження щодо виконання відповідного рішення суду.
   2. В рамках вже відкритого виконавчого провадження подати заяву про здійснення державним виконавцем виїзду за місцем проживання дитини задля складання акту про те, що мати (батько) не надає доступу до житлового приміщення, чим чинить перешкоди у спілкуванні з дитиною та ухиляється від виконання рішення суду.
   Слід також звернути увагу, що задля підготовки доказового матеріалу з метою підтвердження ухилення від виконання рішення суду, відповідні заяви до виконавчої служби та складання актів за фактом виїзду державного виконавця за місцем проживання дитини, необхідно здійснити принаймні декілька разів.
   3. Наступним кроком має бути подання заяви з вимогою до державного виконавця скласти акт про порушення вимог Закону України «Про виконавче провадження» та про звернення державним виконавцем до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення до відповідальності за умисне невиконання рішення суду відповідно до ст. 382 Кримінального кодексу України.
   4. Маючи акти державного виконавця про те, що обмежується доступ до житлового приміщення, чим чиниться перешкоди у спілкуванні з дитиною та відбувається ухиляння від виконання рішення суду, необхідно подати до прокуратури заяву про порушення кримінального провадження про притягнення до відповідальності за умисне невиконання рішення суду за ст. 382 Кримінального кодексу України.

   Крім того, в тому випадку, коли Ви позбавлені будь-якої інформації щодо життєдіяльності Вашої дитини, пам’ятайте про своє законне право на отримання такої інформації та доправляйте відповідні запити до школи, в якій навчається дитина, до медичних закладів, в яких вона обстежується, до секцій, які відвідує, щоб дізнатися, коли вона приходить, коли йде додому, як навчається, чи здорова тощо.

   Зрештою, маючи всі необхідні докази того, що має місце ухилення матері від виконання відповідного рішення суду та продовжується незаконне обмеження у спілкуванні дитини з батьком, батько має право подати позов до суду про встановлення місця проживання дитини з ним відповідно до ст. 159 Сімейного кодексу України: «у разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину на проживання з ним».

   В позові необхідно обґрунтувати, що мати продовжує чинити перешкоди спілкуванню батька i дитини з посиланням на акти державного виконавця, обґрунтувати, що саме з батьком дитині буде комфортніше жити, батько має необхідні статки та можливості і буде приділяти більше уваги на відміну від матері вихованню дитини та опікуватися інтересами дитини. У випадку доведеної позиції по усіх вищезгаданих моментах, а також наявності власного бажання дитини проживати з батьком, суд може задовольнити даний позов.

   Отже, шановні Батьки, слід пам’ятати, що i мати, i батько є рівними в своїх батьківських правах. Не забороняйте один одному спілкуватися з дитиною, адже це спілкування досить важливе для подальшого всебічного розвитку дитини, а будь-які чвари щодо цього будуть впливати на психіку дитини. Радимо на самому початку конфлікту спробувати вирішити питання спільного виховання дитини у доброзичливо-перемовному процесі.

   Бажаємо Злагоди у Ваших оселях!

Служба у справах дітей та сім’ї 
Броварської районної державної адміністрації

Круглий стіл на тему: 
«Сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Патронатне виховання» 

   Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає все більш актуальною і болючішою темою для нашого суспільства. Очевидним фактом є те, що значна частина дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховується в інтернатних закладах. Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але, коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я. Сьогодні в Україні існує механізм, який дозволяє пересічній родині взяти участь у вихованні дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах

   В нашому районі цілеспрямовано проводиться робота з влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у сімейні форми виховання. З метою активізації такої роботи в райдержадміністрації 05.04.2018 проведено круглий стіл на тему «Сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Патронатне виховання» для участі в якому запрошено голів сільських та селищних рад, ОТГ району, керівників установ, причетних до вирішення проблем влаштування дітей в сімейні форми виховання, громадян, які перебувають на обліку в Броварському міськрайонному центрі зайнятості, яким небайдужа доля дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також колег з Броварського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служби у справах дітей та сім’ї Броварської міської ради.

   Захід розпочався з короткого виступу голови постійної комісії Броварської районної ради з питань освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту, охорони здоров'я та соціального захисту - Шульги В.Є., яка наголосила, що діти 100% повинні виховуватися в сімейних формах виховання, а інтернатне виховання - застарілий підхід, який не готує дітей до самостійного життя, призводить виникнення численних психологічних проблем.. Відмітила також, що сьогодення вимагає впровадження нових ефективних форм роботи, які зможуть сприяти вирішенню соціальної проблеми щодо дітей-сиріт та дітей, які залишилися без батьківського піклування, а саме, створення патронатних сімей. Звернула увагу на питання розбудови ефективної системи захисту прав та інтересів дитини на рівні територіальної громади в умовах децентралізації.

   Начальник служби у справах дітей та сім’ї – Хромець С.М. у своєму виступі охарактеризувала основні форми сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,наголосила на потребі та перспективі створення дитячих будинків сімейного типу, прийомних та патронатних сімей на території району, їх роль у житті дітей, а також відмінність у формах виховання в таких сім’ях. Також повідомила, що на території Броварського району на даний час проживає 160 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких під опікою перебуває 107 дітей, 30 дітей виховуються в дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях, 23 дітей перебувають в державних закладах.

   Під час заходу обговорили питання функціонування на території району дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей. Своїм досвідом в напрямку створення патронатних сімей поділилися колеги з Броварського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служби у справах дітей та сім’ї Броварської міської ради.

   Виконуюча обов’язки директора Броварського районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Цахло М.В. звернула увагу присутніх на спектр послуг, які надаються районним Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді дітям, влаштованим в сімейні форми виховання, прийомним батькам та батькам-вихователям.

   Начальник управління соціального захисту населення Броварської районної державної адміністрації – Яіцька Л.П. поінформувала про призначення та виплату державної соціальної допомоги на дітей, грошового забезпечення прийомним батькам, батькам-вихователям.

   Начальник відділу з організації соціального супроводження сімейних форм виховання Міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС-дитяче містечко» - Жиромська В.С., розповіла про основні напрями діяльності Міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС-дитяче містечко» в процесі розвитку і підтримки сімейних форм виховання.
 

Служба у справах дітей та сім’ї 
Броварської районної державної адміністрації

УВАГА КОНКУРС!

   Асоціація благодійників України є засновником Національного конкурсу «Благодійна Україна» - це єдиний загальнонаціональний проект з відзначення кращих благодійників та найефективніших благодійних ініціатив в українському суспільному просторі. Конкурс є знаковою подією у благодійному житті нашої країни. За його підсумками кращих благодійників, волонтерів і меценатів країни, найефективніші доброчинні ініціативи відзначають унікальною нагородою «Ангелом добра».

   У жовтні 2017 року було оголошено активну фазу нового етапу Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2017». Переможців відзначатимуть в п’ятнадцяти колективних, трьох індивідуальних і трьох спеціальних номінаціях. Церемонія нагородження переможців і лауреатів пройде навесні у Києві.

   Останній термін подачі заявок для участі в Національному конкурсі «Благодійна Україна – 2017» - 15 лютого 2018 року.

   Додаткову інформацію про конкурс можна отримати на його офіційному сайті http:// blagoukraine.org або в Оргкомітеті конкурсу.
Служба у справах дітей та сім’ї   Свят, присвячених діткам, в році чимало, але всі вони однаково важливі, тому що діти - наше майбутнє і турбота про них є на першому місці.

   20 листопада відзначається Всесвітній день дітей. Це свято дитячої радості, благополуччя, світового взаєморозуміння та братерства.

   У 1954 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію 836 (IX) і рекомендувала всім країнам ввести в практику, починаючи з 1956 року, святкування Всесвітнього дня дітей. Символічно, що саме 20 листопада 1959 року Генасамблея ООН прийняла декларацію прав дитини, і в 1989 році ― Конвенцію прав дитини, яку правозахисники називають «Дитячою конституцією».

   Основна ідея Конвенції полягає в найкращому забезпеченні інтересів дитини. Головний принцип, який проголошує Конвенція, - визнання дитини повноцінною і повноправною особистістю.

   Відповідно до Конвенції ООН про права дитини реалізується державна політика, що має на меті покращення становища кожної дитини в Україні, зокрема, зменшення числа дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, потерпають від насильства та скрути, забезпечення права кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на сімейне виховання.

   Кожен з нас може змінити життя хоча б однієї дитини, зробити її щасливою та впевненою в майбутньому. А спільними зусиллями можна змінити дитячий світ на краще, розфарбувати його яскравими подіями та наповнити добром і людським теплом.

   У Всесвітній день дитини ми приєднуємося до цієї славної ініціативи і вітаємо всіх наших дітей! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! Зі святом Вас, і нехай цей день залишить у Вас тільки приємні спогади!

Служба у справах дітей та сім’ї


Районна гра брейн-ринг «Підліток і право» серед учнівської молоді

                                                              

    З метою сприяння розвитку правової культури дітей, виховання поваги до права в Україні, підвищення рівня правових знань та умінь, здобуття практичного досвіду щодо вирішення правових питань, профілактики негативних проявів у дитячому середовищі, службою у справах дітей та сімʼї Броварської районної державної адміністрації спільно з відділом освіти Броварської районної державної адміністрації, 03 листопада 2017 року в приміщенні Княжицької ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено районний етап інтелектуальної гри брейн-ринг «Підліток і право».
    У грі прийняли участь 17 команд, до складу яких входили учні загальноосвітніх навчальних закладів району. Це майбутні юристи, судді, прокурори, адвокати:

1. Команда «legislators» Бобрицької ЗОШ І-ІІІ ступенів
2. Команда «Феміда» Богданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
3. Команда «Праволюби» Великодимерського НВО
4. Команда «Ліга Права» ОНЗ Гоголівська ЗОШ І ІІІ ступенів
5. Команда «Астрея» Зазимського НВК
6. Команда «Ювента» Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
7. Команда «VivatLeх» Княжицької ЗОШ І-ІІІ ступенів
8. Команда «Правознавці» Красилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
9. Команда «Юні правознавці» Літківської ЗОШ І-ІІІ ступенів
10. Команда «Клас» Плосківського НВО
11. Команда «Погребські правознавці» Погребської ЗОШ І-ІІІ ступенів
12. Команда «Прокурори» Пухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
13. Команда «Праволюби» Руднянська ЗОШ І-ІІІ ступенів
14. Команда «Правозахисники» Рожнівського НВК
15. Команда «Юрист» Русанівського НВК
16. Команда «Небайдужі» Тарасівського НВК
17. Команда «Я – козацького роду!» Требухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

    Гра проводилася у ІІ тури одночасно для усіх команд, з використанням однакових запитань. Тур складався із 15 запитань. На роздуми одного питання надавалась одна хвилина, протягом якої команда надавала письмову відповідь. Кожна правильна відповідь – 1 бал.
    Окремим етапом гри була презентація домашнього завдання команди.
    На кожному етапі гру команд оцінювало журі до складу якого входили:
    Плакся Юрій Сергійович, заступник голови Броварської райдержадміністрації, голова журі,
    Хромець Світлана Миколаївна, начальник служби у справах дітей та сімʼї Броварської райдержадміністрації, заступник голови журі,
    Турченюк Альона Миколаївна, головний спеціаліст служби у справах дітей та сімʼї Броварської райдержадміністрації,секретар журі,
    Кравець Ярослава Вікторівна, прокурор Броварської міськрайонної прокуратури
    Білик Дмитро Володимирович, інспектор ювенальної превенції, сектору превенції Броварського ВП ГУ НП України
    Швець Олена Геннадіївна, консультант голови Броварської районної ради з юридичних питань
    Столяр Ірина Василівна, депутат Броварської районної ради
    Коваль Олександра Миколаївна, заввідділом КЗ «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» БРР КО
    Заволока Анатолій Олексійович, головний спеціаліст юридичного відділу апарату адміністрації.

    Після проведення гри переможцями стали:

І місце – команда «Праволюби» Великодимерського НВО

ІІ місце – команда «Клас» Плосківського НВО;

ІІІ місце- команда «Ювента» Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.


    Грамоту за найкраще представлення команди вручено команді «Клас» Плосківського НВО.
    Учасникам та переможцям гри були врученні грамоти, подяки та цінні подарунки від Броварської районної державної адміністрації.
    Хотілося б висловити слова щирої вдячності колективу Княжицької ЗОШ І-ІІІ ступенів та КЗ «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» БРР КО за допомогу в організації та проведенні заходу.

  

  


Про підсумки організованого відпочинку
та оздоровлення дітей Броварського району протягом 2017 року

    

    Відповідно Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 23.02.2017 №64 «Про організацію і проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році», Програми оздоровлення та відпочинку дітей Броварського району у 2017 році, затвердженої рішенням Броварської районної ради від 11.11.2016 №219-19-VII, розпорядження Броварської райдержадміністрації від 28.03.2017 №319 «Про організацію і проведення оздоровлення та відпочинку дітей Броварського району», Програм оздоровлення та відпочинку дітей, затверджених сільськими та селищними радами, здійснювалося оздоровлення та відпочинок дітей Броварського району. 
    Загалом, в результаті спільної роботи: служби у справах дітей та сім’ї Броварської районної державної адміністрації, відділу освіти, Комунальних закладів Броварської районної ради «Дитячо-юнацька спортивна школа», «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості», «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», Броварської центральної районної лікарні, профспілок, сільських та селищних рад, а також за ініціативи та фінансової підтримки батьків в районі станом на 01 жовтня 2017 року охоплено оздоровленням та відпочинком: 5460 дітей (75,5%) від загальної кількості дітей шкільного віку за даними держстатзвітності (7230 дітей віком від 7 до 17 років включно). З них охоплено оздоровленням - 699 дітей (12,8%), відпочинком - 4761 дитина (87,2%). 
    Одним із основних чинників забезпечення якісного оздоровлення та відпочинку дітей є належне фінансування. Так, на проведення літньої оздоровчої кампанії 2017 року з районного та місцевих бюджетів використано - 4345,2 тис.грн. 
    Під час підготовки та проведення оздоровчої кампанії першочергова увага постійно приділялася оздоровленню дітей пільгових категорій. Цьогоріч послугами оздоровлення та відпочинку в літній період охоплено: 
150 – дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (всього 167); 
793 – дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей (всього 1374); 
95 – дітей-інвалідів(всього 197); 
150 – дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (всього 150); 
686 – дітей, які перебувають на диспансерному обліку(2867 всього); 
434 – талановитих та обдарованих дітей (всього 743); 
312 – дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села( всього 312); 
213 – дітей, учасників АТО (всього 236); 
54 – дітей внутрішньо переміщених осіб ( всього 79). 

   За рахунок бюджетних коштів діти відпочивали в: ДЗОВ «Санаторій «Зоряний», Миронівський р-н, с.Карапиші; ДП «Санаторій «Україна» смт Ворзель; Український дитячий центр «Молода гвардія» м.Одеса; ДПУ «Міжнародний дитячий центр «Артек» Пуща Водиця; ДОТ «Рассвет» Одеська обл.; санаторій«Карпати» с.Карпати Мукачівського р-ну Закарпатської обл.; Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, смт. Сергіївка ДОТ «Богатирьонок»; Херсонська обл., с.Роздольне, ДТОВ «Дивосвіт»; Запоріжська обл. Мелітопольський р-н ДОТ «Меркурій»; Закарпаття с.Татарів; Херсонська обл., Скадовський р-н, смт. Лазурне ДОТ «Сонячний»; ДОК «Бригантина», ДОТ «Романтик» м.Скадовськ; «Позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Шаяни, с. Ракош Хустського р-ну Закарпатської обл.; ДОТ «Альбатрос» Миколаївська обл.; Дитячий позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Карасик» с.Новосілки Вишгородського р-ну; ПЗОтВ «Крилатий» с.Красне Скадовського р-ну; с. Літки, «База відпочинку «Любич», пришкільних таборах при загальноосвітніх навчальних закладах, наметовому таборі с.Соболівка. За рахунок позабюджетних коштів діти мали можливість відпочити в США та Болгарії. 
   В цілому оздоровча кампанія 2017 року проходить на належному рівні, і продовжуватиметься до кінця 2017 року. На сьогодні за рахунок коштів обласного бюджету Службою у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації оздоровлюється двоє дітей Броварського району в Українському дитячому центрі «Молода гвардія» м.Одеса. Протягом листопада-грудня поточного року буде продовжено оздоровлення дітей в ДПУ «Міжнародний дитячий центр «Артек» Пуща Водиця. 

      Служба у справах дітей та сім’ї

На допомогу захисникам Батьківщини – права та пільги для учасників АТО та членів їх сімей, підстави та порядок отримання, рекомендації, довідкова інформація (Завантажити)


  

В райдержадміністрації проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини

   24.10.2017 року під головуванням заступника голови Броварської райдержадміністрації Ю.С.Плаксі відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини. На порядку денному розглядалися питання про стан виконання батьківських обов’язків, про надання дозволу органу опіки та піклування райдержадміністрації на укладання договорів дарування, про доцільність відібрання малолітніх дітей без позбавлення батьківських прав батьків, про влаштування на навчання дитини, позбавленої батьківського піклування до загальноосвітньої санаторної школи-інтернат № 22 для дітей з психоневрологічними захворюваннями, про усунення перешкод в спілкуванні окремо проживаючого батька з малолітнім сином, про доцільність позбавлення батьківських прав батьків по відношенню до дітей.

   У роботі комісії взяли участь начальник служби у справах дітей райдержадміністрації, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, методист відділу освіти, головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї, виконуючий обов’язки начальника юридичного відділу апарату райдержадміністрації, начальник відділу кадрового та правового забезпечення управління соціального захисту населення райдержадміністрації, інспектор ЮПСП Броварського ВП ГУ НП в Київській області.

   На засідання комісії також були запрошені батьки, які неналежно виконували батьківські обов’язки. Їм було надано необхідні консультації, а також висловлено попередження щодо стану виконання ними своїх обов’язків відносно їхніх дітей.

   За результатами комісії прийняті відповідні рішення, надано доручення для повного та всебічного виконання прийнятих на комісії рішень з метою захисту прав і законних інтересів дітей.

   Служба у справах дітей та сім’ї


                                                      1 червня у світі традиційно відзначають День захисту дітей.


   В рамках проведення в районі Дня захисту дітей відбудеться дуже багато різноманітних заходів.

   Святкові заходи розпочнуться 01.06.2017 року яскравим, насиченим районним святом «Яскраве дитинство» в смт Велика Димерка. Районне свято розпочнеться флеш-мобом «Барви рідної землі». Далі пройдуть Конкурс малюнків на асфальті «Тобі, Україно, барвистий віночок, від юних синів і дочок Броварщини», спортивно-розважальні естафети «Веселі старти», районні змагання з пейнтболу та інші. Родзинкою свята цього року має стати Майстер-класи з аквагриму, виготовлення ляльки-мотанки, плетіння стрічок та браслетів.

   У навчальних закладах району відбудуться святкові лінійки на базі таборів відпочинку.

   Святкові події, різноманітні конкурси та змагання відбудуться ще й 03.06.2017 в с.Шевченково, с.Требухів.

   У підготовці заходів беруть участь відділ культури, відділ освіти, служба у справах дітей та сім’ї, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, КЗ «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості», БРР КО КЗ БРР «Дитячо-юнацька спортивна школа», КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», Броварська міськрайонна організація Червоного Хреста, сільські/селищні голови, а також близько 3,5 тисяч дітей.

 


Нарада до Дня захисту дітей

   13 травня 2017 року в малій залі Броварської районної державної адміністрації під керівництвом керівника апарату райдержадміністрації К.В.Прянішнікової відбулася нарада щодо організації належного відзначення в районі Дня захисту дітей. У нараді взяли участь окремі керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники КЗ БРР КО «Дитяча юнацько-спортивна школа», «Центр дитячої та юнацької творчості», «Центр патріотичного виховання учнівської молоді», міськрайонна організація Червоного Хреста.

   Члени оргкомітету висловили власні бачення, зауваження та пропозиції щодо організації заходів до Дня захисту дітей, розглянули та обговорили формат проведення свята, визначили час та місце, а також відповідальних виконавців.

   Підсумовуючи нараду, К.В.Прянішнікова надала відповідні доручення керівникам структурних підрозділів районної державної адміністрації.


Попередження торгівлі людьми


   Поняття “торгівля людьми” охоплює широке коло соціальних явищ. Предметом торгівлі може бути будь-яка особа незалежно від статі та віку: чоловіки – з метою експлуатації праці, діти – з метою використання у жебрацтві, жінки – для сексуального рабства, будь-які особи – для вилучення і трансплантації органів.

   Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства.

   Як свідчить історія, проблема торгівлі людьми має глибоке коріння і суспільство на різних етапах свого розвитку по різному ставилось до неї. Але лише на початку ХХ століття розпочинається міждержавна робота, в рамках якої, світове співтовариство розглядає торгівлю людьми як проблему боротьби із злочинністю.

   За своєю природою торгівля людьми майже у всіх випадках має транснаціональний організований характер, оскільки в процесі її здійснення залучаються представники злочинного світу різних країн, а потерпілих від цих злочинів можуть переміщувати через цілий ряд державних кордонів.

   Економічні проблеми, незадовільний стан ринку праці, значний рівень безробіття і низький рівень життя населення спонукають громадян України шукати роботу за кордоном. Легально щорічно працевлаштовується за кордоном 50-60 тисяч осіб. Але нині майже 4 млн. громадян України працюють за кордоном нелегально. Більшість виїжджають за туристичними чи приватними візами, працюють без необхідних документів, дозволів та контрактів, а це робить їх безправними, і стає причиною потрапляння в тенета торгівців людьми. Тому завданням загальнодержавної ваги є боротьба з цим явищем, підтримка і захист українських громадян за кордоном.

   Загалом загострення проблеми торгівлі людьми в Україні зумовлене низкою соціально-економічних, правових та організаційних чинників, а саме:
· Низькі заробітки більшої частини населення, загальне зниження життєвого рівня та матеріальна незабезпеченість;
· Нестача робочих місць, безробіття, особливо серед молоді (в першу чергу жінок);
· Активізація діяльності міжнародних злочинних угрупувань;
· Корумпованість представників різних гілок влади.

   Кожного року в світі продають від 2 до 4 мільйонів людей — за оцінкою Об’єднаних Націй. Кожного року в ЄС нелегально ввозять близько 200 000 людей, переважна більшість з яких ввозиться для сексуальної експлуатації – Національний відділ боротьби із злочинністю Сполученого Королівства. 80% жертв, що продаються за кордон, це жінки, і 70% таких жінок продаються з метою сексуальної експлуатації – Держдепартамент США. За приблизними оцінками, прибутки від торгівлі людьми складають 7—13 мільйонів доларів на рік.

   Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. За даними дослідження, проведеного на замовлення Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 160 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року по грудень 2016 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.

   Хто стає жертвами? Ви амбіційні? Ви хочете отримати добру роботу і заробляти пристойні гроші? Ви бажаєте подорожувати? Ви сподіваєтесь на краще життя? Якщо на будь-яке з цих питань ви відповіли «так», ви можете стати жертвою торгівлі людьми. Ніхто не погодиться бути проданим. Жертви через обман або примус втягуються у складне становище, у якому вони втрачають контроль.

   Жертвами можуть стати:
• Жінки та діти;
• Люди, яким не вистачає грошей, або які не мають можливості працювати або навчатися;
• Молоді люди, які бажають покращити своє життя. Вони можуть мати університетський диплом, бути різного походження або раси, належати до будь-якого класу.

   Чому це має вас хвилювати? Тому що...
• Торговець людьми коїть НЕСПРАВЕДЛИВІСТЬ – це є найжахливішою формою порушення прав людини – ви гадали, що рабство залишилося у минулому? Воно існує й зараз, і тут, і там, і куди б ви потрапили.
• Це може трапитися з вами або вашими знайомими. Будь-хто, хто планує вирушити у подорож, знайти роботу, піти навчатися або просто перебуває закордоном, піддається такому ризику.


РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ 

   Наша країна плідно працює для запобігання торгівлею людьми. Але ми самі повинні бути уважними і обережними.

   А для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на наступну інформацію: торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують брехливі оголошення в газетах та на стендах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями живим товаром виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них – жінки. Найчастішими формами експлуатації є нелегальна секс-індустрія, примусова праця, сурогатне материнство, втягнення в злочинну діяльність та примусове донорство. Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти.

   Якщо Ви або Ваші знайомі вирішили поїхати за кордон, пам'ятайте наступні рекомендації:
1. Ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи крім офіційних службовців! Завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі. Це врятує Вас від боргової кабали та стане на перешкоді торгівцям людьми використати Ваші документи для вчинення інших злочинів.
2. Обов'язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. В разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну.
3. Ви можете отримати додаткову інформацію, зателефонувавши до громадських організацій, що протидіють торгівлі людьми в Україні.
4. Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах свою довірену особу, члена сім'ї чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Таку інформацію можна перевірити в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України за телефоном 8-044-289-50-97 щоденно після 17:00.
5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.
6. Якщо Ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу. Ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.
7. Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну.
8. Залиште своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорту України, закордонного паспорту, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.
9. Якщо за кордоном Ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.   ЯКЩО ВИ СТАЛИ ЖЕРТВОЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТЕЛЕФОНУЙТЕ:
· Департамент боротьби з торгівлею людьми Національної поліції України: (063) 195 00 58; (098) 481 03 45; (050) 023 46 78
· Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні); 527 (безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Vodafone та lifecell)
· Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном: (044) 238 16 57
· Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми МВС України: (044) 374 37 79 (пн – сб. з 09:00 до 18:00)
· В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу: (044) 254 98 36(цілодобово)

   А також звертайтеся до:
- управління соціального захисту населення Броварської районної державної адміністрації, (04594) 5-45-47;
- центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді , (04594) 5-45-43;
- служби у справах дітей та сім’ї районної державної адміністрації, (04594) 4-11-74;
- органів Національної поліції, 102;
- Броварського районного відділу управління державної міграційної служби України в Київській області, (04594) 5-12-25, 4-06-48, 5-31-77;
- Броварського міськрайонного центру зайнятості, (04594) 6-63-35, 6-11-61.
   
   Кожному, хто потрапив у рабство, можна допомогти та покарати кривдників, але для цього потрібно повідомити відповідні служби.

   Не будьте байдужими, якщо Вам відомий факт торгівлі людьми не мовчіть про це!

   

    03 квітня 2017 року під керівництвом керівника апарату адміністрації К.В.Прянішнікової відбулося засідання міжвідомчого оперативного штабу із координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей Броварського району у 2017 році.
    На засіданні обговорили План заходів щодо організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей та забезпечення фінансування оздоровчої кампанії.
    Особлива увага під час обговорення зверталася на необхідності вжиття заходів, щодо забезпечення у 2017 році не менше 70 % дітей шкільного віку послугами з оздоровлення та відпочинку.
    Службі у справах дітей та сім’ї рекомендовано вжити заходів щодо стовідсоткового забезпечення оздоровленням та відпочинком дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
    З відділом освіти райдержадміністрації обговорено доцільність відкриття таборів з денним перебуванням та забезпечення відпочинковими послугами в них 20% школярів.
    Комунальним закладам Броварської районної ради – «Дитяча юнацька спортивна школа», «Центр дитячої та юнацької творчості», «Центр патріотичного виховання учнівської молоді» рекомендовано вжити заходів щодо оздоровлення категорій дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, особливу увагу приділити дітям учасників антитерористичної операції.
    Управлінню Держпродспоживслужби в Броварському районі спільно з відділом освіти та службою у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації у травні здійснити перевірку стану готовності пришкільних таборів та дитячих закладів оздоровлення та відпочинку («Любич») до оздоровчої кампанії.
    Службі у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації вжити заходів щодо організації та забезпечення функціонування наметового табору «Сонячне світло», с. Соболівка.
    За підсумками наради підготовлено протокольне доручення, яке доведено до всіх виконавців.


    Масляна - стародавнє слов'янське свято, що символізує проводи зими і радісне очікування весни. Здавна свято Масляної відзначається масовими народними гуляннями, піснями тощо.
    За ініціативи Броварського міськрайонного благодійного фонду «Дитяча мрія», підтримки Броварської районної державної адміністрації та служби у справах дітей 50 дітей району з багатодітних та кризових родин, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими потребами взяли участь у проведенні дитячого свята «Зима – до побачення», яке відбулося 26.02.2017 року, у великому залі ресторану м.Бровари «У лісі» (вул.Драгоманова,2). До дітей завітали аніматори, казкові герої, актори в образах Зими, Весни, Літа та Осені, які демонстрували фокуси та показували музичне шоу. Діти змагалися у веселих конкурсах та іграх, відгадували загадки, веселили усмішками, говорили ласкаві слова. На завершення свята смакували млинцями, тістечками, цукерками, фруктами та соками.
    Свято вдалося на славу. Промінець добра і любові торкнувся кожного серця.


 

В приміщенні Княжицької ЗОШ І ІІІ ступенів 28.10.2016 року відбулася інтелектуальна гра брейн-ринг «Підліток і право» серед команд школярів Броварського району


    За підтримки Броварської районної державної адміністрації , депутата Броварської районної ради Столяра Олега Анатолійовича Броварської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України та відділу освіти Броварської РДА, відповідно до плану роботи служби у справах дітей та сім’ї Броварської РДА, в приміщенні Княжицької ЗОШ І ІІІ ступенів 28.10.2016 року відбулася інтелектуальна гра брейн-ринг «Підліток і право» серед команд школярів Броварського району. До участі у грі було залучено 18 команд (близько 150 школярів) загальноосвітніх закладів Броварського району.
    В заході взяли участь депутати Броварської районної ради, керівники структурних підрозділів РДА, представники Броварської місцевої прокуратури, Броварської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України, Броварського осередку Київської обласної організації Союзу юристів.
    За підсумками проведення гри:
    І місце виборола команда «Напереборна сила» Гоголівської ЗОШ І ІІІ ступенів,
    ІІ місце команда «Vivat Lex» Княжицька ЗОШ І ІІІ ступенів,
    ІІІ місце команда «Юні правознавці» Руднянська ЗОШ І ІІІ ступенів.

Переможці отримали дипломи та цінні подарунки, всі команди-учасники нагороджені подяками.


Пресреліз


    Відповідно до плану роботи служби у справах дітей та сім’ї Броварської районної державної адміністрації 28.10.2016 року о 11 00 в приміщенні Княжицької ЗОШ І ІІІ ступенів відбудеться інтелектуальна гра брейн-ринг «Підліток і право» серед команд школярів Броварського району.
    Мета проведення: продовжити роботу по свідомому засвоєнню учнями правових знань та виробленню стійких переконань у необхідності дотримання своїх прав та обов'язків ; розвивати в дітей уміння орієнтуватися в життєвих ситуаціях, користуватись правовими знаннями у своїй життєвій практиці.
    До участі у грі залучено 20 команд (близько 150 школярів) загальноосвітніх закладів Броварського району.
ПРОЕКТ: Соціальна інтеграція та примирення внутрішньо переміщених сімей та дітей у Київській області

1. Алгоритм-надання-адресної-матеріальної-допомоги-сім’ям-з-дітьми (завантажити)


3. Виконавці-проекту (завантажити)
    Районна комплексна Програма на 2009-2017 роки «Назустріч дітям» була затверджена рішенням сесії Броварської районної ради № 345-25-V від 26 лютого 2009 року. Програма спрямована на реалізацію державної політики в сфері захисту прав дітей.

    Реалізація районної Програми здійснюється відповідно до зазначених цілей та завдань. Постійно здійснюється всебічне забезпечення оптимального функціонування цілісної системи підтримки сім’ї, забезпечення конституційних прав і законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проводиться робота з оздоровлення та відпочинку дітей, ведеться робота з попередження насильства в сім’ї та забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, робота з надання адресної соціальної допомоги.

   На території Броварського району проживає 14947 дітей. Станом на 01.08.2016 на первинному обліку служби у справах дітей та сім’ї Броварської районної державної адміністрації перебуває 158 дітей, які залишилися без батьківського піклування, з них: 36 – діти, що мають статус дітей-сиріт, 122 – діти, що мають статус дітей, позбавлених батьківського піклування. Під опікою/піклуванням перебуває 104 дитини, 1 дитина - в сім’ї громадян України, 13 дітей проживають в прийомних сім’ях, 19 – в дитячих будинках сімейного типу. Усього в сім’ях громадян влаштовано 86% дітей. У закладах проживає 21 дитина: 4 дітей перебуває на повному державному утриманні в навчальних закладах, 4 – ДСРЦ «Сонячне світло», с. Требухів, 2 – КЗ КОР «Спеціалізований обласний Будинок дитини м. Боярка», 11 – ДБ «Надія», с. Мокрець.

   На території Броварського району функціонує 12 прийомних сімей (в тому числі одна з тимчасово окупованої території України, одна – із зони проведення антитерористичної операції), в яких виховуються 26 дітей та 6 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 35 дітей.

   На обліку дітей, що можуть бути усиновлені перебуває 38 дітей. Функціонує банк даних громадян, які бажають взяти дітей на усиновлення, виховання та утримання. У Броварському районі станом на 01.08.2016 – 8 родин.


2 серпня 2016 р.


Турбота про здоров’я дітей є одним із основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління. Одним із найважливіших стратегічних завдань нашої держави в забезпеченні соціального захисту дитинства є реалізація права на оздоровлення і відпочинок. У рамках оздоровчої кампанії 2016 року не варто забувати про наметовий табір, аналогів якому немає в Україні, що діє на базі ДСРЦ «Сонячне світло». Цьогоріч перша зміна табору розпочалася 04.07.2016 року, друга – 14.07.2016. До організації відпочинку в таборі як завжди долучилися, як українські волонтери, так і волонтери з Польщі, Німеччини, Швейцарії, що дало змогу дітям пізнати культуру інших країн, а також попрактикуватися у вивченні іноземних мов. Табір розташований в с. Соболівка. Діти проживають в чотирьохмісних двошарових наметах, забезпечені повноцінним шестиразовим харчуванням. Відпочиваючі поділені на загони, керівниками яких є 3-4 дорослих, у яких з дітьми складаються добрі, дружні, а головне довірливі стосунки. Будь-який дорослий в змозі приділити кожній дитині належну увагу та забезпечити повноцінне спілкування. Особливістю цьогорічного табору є його індіанська тематика. Кожен загін – окреме село, що має своє тіпі (традиційне переносне житло кочових індіанців). Кожна дитина має своє індіанське ім’я та форму. Дітей навчають корисним та необхідним для життя речам, зокрема, як без допомоги сірників розвести багаття, правилам першої медичної допомоги тощо. Відпочиваючі активно ходили в походи, сплавлялися по річці. До кожної дитини з боку дорослих є окремий індивідуальний підхід. З кожним проводиться індивідуальна робота. Дітей навчають, як бути добрішими та милосерднішими, поважати та любити себе й інших людей, як зберегти природу. Організація такого відпочинку дітей була спрямована на проведення змістовного дозвілля. Виховна робота спланована і відображала весь спектр заходів, спрямованих на виховання та відпочинок дітей. У 2016 році в наметовому таборі «Сонячне світло» відпочило понад 100 дітей Броварського району, більшість з яких – соціально незахищена категорія: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, діти з багатодітних сімей, діти, схильні до правопорушень, та з сімей, в яких діти зазнали насильства.

Служба у справах дітей та сім’ї Броварської районної адміністрації висловлює безмежну подяку засновнику міжнародного благодійного фонду  «Сонячне світло» Мареку Внуку, а також усім небайдужим, хто долучився до організації наметового табору!

04.07.2016 року розпочав свою роботу наметовий табір, аналогів якому немає в Україні, що діє на базі ДСРЦ «Сонячне світло». Розпорядженням Броварської районної державної адміністрації від 08 квітня 2016 року № 223 був наданий дозвіл дирекції ДСРЦ «Сонячне світло» створити наметовий табір. До організації відпочинку в таборі як завжди долучаться, як українські волонтери, так і волонтери з Польщі, Німеччини, Швейцарії. Перша зміна табору розпочалася 04.07.2016 року, друга почнеться 14.07.2016. Усього планується долучити до відпочинку 90 дітей із соціально-незахищених категорій населення. Так само, як і в минулому році особливістю табору буде його індіанська тематика.

 

4 липня 2016 р.

    На території Броварського району проживає 14947 дітей. Станом на 01.07.2016 на первинному обліку служби у справах дітей та сім’ї Броварської районної державної адміністрації перебуває 163 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 36 – діти-сироти, 127 – діти, позбавлені батьківського піклування. У прийомних сім’ях виховується 13 дітей (за первинним обліком), у дитячих будинках сімейного типу, 19 дітей, в сім’ях опікунів/піклувальників – 105 дітей, у сім’ї громадян України – 2 дитини, у державних дитячих закладах – 24 дитини.
    На території Броварського району функціонує одна прийомна сім’я з АР Крим, в якій виховуються 2 дитини – сирота та позбавлена батьківського піклування та прийомна сім’я із зони проведення антитерористичної операції, в якій виховується 2 дітей, що мають статус дітей, позбавлених батьківського піклування.
    На обліку служби перебуває 39 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. На території Броварського району функціонує 6 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 36 дітей та 12 прийомних сімей з 26 дітьми.
    Відповідно до єдиного обліку багатодітних сімей у Броварському районі проживає 547 багатодітних родин в яких виховується 1869 дітей.

Чергове засідання групи взаємопідтримки для прийомних батьків та батьків-вихователів

 

 

Організація роботи групи взаємопідтримки для прийомних батьків та батьків-вихователів сприяє вирішенню низки актуальних питань, пов’язаних із вихованням дітей у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, наданням ефективної та оперативної підтримки батькам.

13 лютого 2016 року Броварським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено чергове засідання групи взаємопідтримки. На засіданні було розглянуто тему «Прихильність та підлітковий бунт». Для участі у засіданні  було запрошено психологів з родинного психологічного центру «Психея» Усатенко Ганну та Монастирну Яну. З прийомними батьками та батьками-вихователями було обговорено проблеми виховання дітей підліткового віку, та порушення прихильності у дітей. Всі учасники отримали інформаційні матеріали по даній темі.

Під час засідання прийомні батьки та батьки-вихователі ділились певним позитивним досвідом з виховання прийомних дітей та шляхи вирішення проблем, які виникають у процесі функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Нині в Броварському районі функціонує 9 прийомних сімей та 7 дитячих будинки сімейного типу, де загалом виховуються 53 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Зазвичай, при появі тих чи інших проблем батьки самостійно справляються з їх вирішенням, проте саме завдяки участі у засіданні групи взаємопідтримки батьки-вихователі та прийомні батьки набувають нові навички та вміння у вихованні дітей, навчаються поліпшувати стосунки з дітьми, підвищують впевненість у собі. Обмін досвідом, взаємна емоційна підтримка, цілеспрямовані консультації з окремих питань сприяють позитивним змінам у функціонуванні сімей.

22 лютого 2016 р.    Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, соціальні, педагогічні, так і психологічні причини.
    Міністерство соціальної політики України – є національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми; відповідає за формування та реалізацію державної політики у сфері протидії торгівлі людьми, викорінення передумов торгівлі людьми, зокрема щодо попередження насильства в сім'ї та дискримінації за ознакою статі, підвищення рівня обізнаності щодо протидії торгівлі людьми, координацію та контроль за діяльністю закладів допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми тощо.
    На виконання Закону України „Про протидію торгівлі людьми”, прийнятого у 2011 році створена система протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим особам:
· діє Державна програма протидії торгівлі людьми на період до 2015 року;
· затверджено порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, порядок взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми;
· затверджено порядок виплати одноразової матеріальної допомоги постраждалим особам;
· затверджено стандарти надання послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми, методичні рекомендації для державних службовців, які працюють з постраждалими;
· затверджено програму навчання спеціалістів, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми;
· затверджено методичні рекомендації щодо надання соціальних послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми для використання в роботі державних службовців;
· в структурі Міністерства внутрішніх справ діє окремий підрозділ – Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми;
· в кожній місцевій державній адміністрації визначено структурний підрозділ, відповідальний за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
· в усіх регіонах діють місцеві координаційні ради з питань протидії торгівлі людьми;
· налагоджена тісна співпраця з міжнародними та громадськими організаціями, які працюють у цій сфері.
    Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, може подати до місцевої державної адміністрації за місцем перебування заяву про встановлення відповідного статусу. За результатами розгляду заяви та інших матеріалів справи, Міністерство соціальної політики України приймає рішення про встановлення або відмову у встановленні статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. У разі прийняття рішення про відмову у встановленні статусу, таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку. Особа, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання:
1) інформації щодо своїх прав та можливостей, викладеної мовою, якою володіє така особа;
2) медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги;
3) тимчасового розміщення, за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, який у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема у зв'язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі;
4) відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України;
5) одноразової матеріальної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
6) допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.
Довідка про статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, є підставою для реєстрації в територіальних органах спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань міграції за місцем проживання особи, яка постраждала від торгівлі людьми. 
    Особа, яка постраждала від торгівлі людьми на території України та громадяни України, які постраждали від торгівлі людьми на території іншої держави мають однакові права.
Надання допомоги особі, яка постраждала від торгівлі людьми, не залежить від:
1) звернення такої особи до правоохоронних органів та її участі у кримінальному процесі;
2) наявності у такої особи документа, що посвідчує особу.

Про хід виконання Програми оздоровлення та відпочинку дітей Броварського району у 2015 році 

    Турбота про здоров’я дітей є одним із основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління. Одним із найважливіших стратегічних завдань нашої держави в забезпеченні соціального захисту дитинства є реалізація права на оздоровлення і відпочинок. Відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок», з метою збереження та зміцнення здоров’я дітей, організації їх оздоровлення, відпочинку та зайнятості, рішенням Броварської районної ради від 26.02.2015 № 753 затверджена районна Програма відпочинку та оздоровлення дітей Броварського району на 2015 рік.
    Дана програма передбачає ряд заходів для створення сприятливих умов та якісного відпочинку і оздоровлення всіх дітей району, збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами відпочинку та оздоровлення, удосконалення мережі дитячих оздоровчих закладів, створення сприятливих умов для реалізації соціально-педагогічних, медико-оздоровчих інноваційних проектів відпочинку та оздоровлення дітей.
    У 2015 році пріоритетне значення надавалось оздоровленню дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а саме: сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей-інвалідів; дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей; дітей, батьки яких є учасниками АТО тощо.
    Таким чином станом на 20.10.2015 року в районі відпочинком та оздоровленням охоплено 5016 дітей, що становить 71 % від загальної кількості дітей, них:
    Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 111 чол. (72 %),
    Діти-інваліди – 68 чол. (35,5 %)
    Діти з багатодітних сімей – 688 чол. (47 %)
    Діти учасників АТО – 74 чол. (56 %)
    На 100 % були забезпечені оздоровчими та відпочинковими послугами вихованці дитячого будинку «Надія», с. Мокрець (12 дітей), ДСРЦ «Сонячне світло» (13 дітей), діти з прийомних сімей (14 дітей) та вихованці дитячих будинків сімейного типу (38 дітей).
    Станом на 20 жовтня 2015 року в Броварському районі на обліку перебуває 162 дітей — сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Зокрема, в сімейних формах виховання перебувають:
100 — під опікою (піклуванням),
1 — в сім’ї родичів (знайомих),
21 — в дитячих будинках сімейного типу,
9 — в прийомних сім’ях.
Усиновлено: 4 дітей — сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування ( 4 — національне усиновлення)
На території Броварського району фунціонує 7 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 38 дітей та 9 прийомних сімей, у яких виховується 17 дітей.
У дитячому будинку «Надія», с. Мокрець перебуває 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У дитячому соціально-реабілітаційному центрі «Сонячне світло», с. Требухів - 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
В районі стартував Всеукраїнський профілактичний рейд «Урок»


     На виконання доручення заступника голови Київської обласної державної адміністрації від 07.08.2015р. №174 «Про організацію проведення у 2015 році Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок», та з метою попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до занять з початку навчального року та вжиття заходів для повернення їх до навчання з 20 серпня 2015 року в районі проводиться традиційний Всеукраїнський рейд «Урок».

В цьому році він відбуватиметься в три етапи:

Ø  Перший триватиме з 20 серпня до 1 вересня і передбачає обстеження житлово-побутових умов проживання дітей у сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах, вжиття заходів щодо надання дітям з цих сімей адресної допомоги в підготовці до навчального року та осінньо-зимового сезону.

Ø  На другому етапі з 1 до 15 вересня працівники відділу освіти, служби у справах дітей та сім'ї, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виявлятимуть дітей, які з 1 вересня не почали навчання у школах та професійно-технічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах I-II рівня акредитації.

Ø  Третій, завершальний етап, триватиме упродовж вересня-жовтня. Основним завданням буде повернення або влаштування дітей до навчальних закладів, закладів соціального захисту, усунення причин і умов, внаслідок яких діти не приступили до навчання, а також притягнення до відповідальності батьків або осіб, що їх замінюють, посадових осіб за порушення прав та законних інтересів дітей.

      Профілактичний захід «Урок» сприятиме в охопленні навчанням усіх дітей шкільного віку, в тому числі і дітей переселених із тимчасово окупованих територій України, територіально-адміністративних одиниць України, в яких триває антитерористична операція.


Шановні дорослі, не будьте байдужими! 

Якщо Вам відомо про дітей, які не приступили до навчання просимо інформувати за телефонами:

4-11-74 – служба у справах дітей та сім'ї;

5 -45- 43 – районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

4-06-19 – відділ освіти.Інформаційне повідомлення.


Станом на 20 серпня 2015 року в Броварському районі на обліку перебуває 153 дітей — сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Зокрема, в сімейних формах виховання перебувають: 97 — під опікою (піклуванням), 1 — в сім’ї родичів (знайомих), 21 — в дитячих будинках сімейного типу, 9 — в прийомних сім’ях.

На повному державному утриманні – 25 дітей.

Усиновлено: 3 дітей — сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування ( 3— національне усиновлення)

 

Відпочинок  на Закарпатті

     Відпочинок у Карпатах захоплюючий у будь-яку пору року. Цього літа діти району мали змогу відпочити в мальовничих Лумшорах, на відпочинковій базі «Полонина».

     Для дітей відпочинок у Карпатах -  це заряд бадьорості і нові  враження наступного року. І в своїх творах – «Як я провів літо», вони зможуть розповісти про свої пригоди, переживши їх прекрасні моменти в своїй пам’яті знову і знову…

14 серпня 2015 р.


       Відпочинок на Одещині

       Нещодавно група дітей  Броварського району повернулася з відпочинку в ДОТ «Богатирьонок», що на Одещині.

      Табір  розташувався в екологічно чистому районі на березі Шаболатського лиману на чорноморському курорті в смт Сергіївка (Одеська область України). У таборі дітлахи добре відпочили, накупалися вдосталь, набралися сил і позитивного настрою на цілий рік!

      ДОТ потурбувався про дозвілля для своїх гостей. Вожатими та вихователями табору для дітей підготовлені різноманітні захоплюючі, розважальні та художньо-естетичні заходи.  На території табору знаходиться клуб в якому спеціально відведено приміщення для гри в настільний теніс і кілька кімнат з різними гуртками за інтересами. У таборі є спортивний майданчик для заняття спортом на чистому повітрі. Діти можуть грати у футбол, баскетбол, волейбол тощо.

      Харчування в дитячому оздоровчому таборі «Богатирьонок» організовано в одну зміну, у власній їдальні. Діти отримували повноцінне і калорійне харчування, в яке входить велика кількість овочів і фруктів.

     Щодня, через Шаболатський лиман, катер возить дітей до пляжу на море, де вони можуть засмагати й купатися. За безпекою на воді стежить плаврук.

     Кожен хто побував в таборі «Богатирьонок» надовго залишить приємний спогад про  літні канікули на морі!

14 серпня 2015 р.05 серпня за головуванням заступника голови Броварської районної державної адміністрації Прянішнікової Катерини Валеріївни відбулася нарада, де обговорювали питання проведення оздоровлення і відпочинку дітей влітку 2015 року.

Заслухано інформації начальників управлінь і служб райдержадміністрації, причетних до оздоровлення дітей з питань ходу оздоровчої та відпочинкової кампанії, проблемних питань, які виникають під час її організації.

Заступник голови райдержадміністрації  у ході наради відзначила роботу начальників управлінь і служб, які в умовах обмеженого бюджету знайшли можливість збільшити обсяги фінансування на проведення літньої оздоровчо-відпочинкової кампанії.


За її  словами, у поточному році першочергову увагу приділено оздоровленню дітей пільгових категорій, але до цієї категорії додано також у поточному році і дітей, батьки яких є учасниками АТО.Всесвітній день протидії торгівлі людьми

30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, що був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою «підвищення поінформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьму злочину.    

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, соціальні, педагогічні, так і психологічні причини.

Це негативне явище має стійкі тенденції до поширення, особливо зараз, коли Україна опинилася у військовому конфлікті.

На виконання Закону України «Про протидію торгівлі людьми» створена система протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим особам.

Передбачено, що особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, може подати до місцевої державної адміністрації за місцем перебування заяву про встановлення відповідного статусу.  За результатами розгляду заяви та інших матеріалів справи, Міністерство соціальної політики України приймає рішення про встановлення або відмову у встановленні статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. У разі прийняття рішення про відмову у встановленні статусу, таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

У разі потреби особи, які постраждали від торгівлі людьми можуть отримати комплексну психологічну, соціально-педагогічну, соціально-медичну, юридичну, інформаційну допомогу у працевлаштуванні та перекваліфікації тощо.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, служба у справах дітей та сім'ї є основними виконавцями заходів з надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, на які покладені функції з здійснення оцінки потреб постраждалої особи, розробки плану її реабілітації, координації та контролю за його виконанням.

Більше інформації на сайті: http://www.un.org/ru/events/humantrafficking/

 

В розпалі літнього відпочинку!     Щороку влітку наметовий табір «Сонячне світло», аналогу якого немає в Україні, гостинно запрошує на відпочинок дітей із соціально-незахищених категорій: сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із багатодітних сімей, дітей із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Серед числа відпочиваючих завжди є вихованці дитячого будинку «Надія», с. Мокрець, діти з прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, діти переселені з зони проведення антитерористичної операції на сході нашої країни.
    За дві відпочинкові зміни більше півтори сотні дітей мають можливість весело, змістовно, корисно провести час на березі мальовничого Любича в селі Соболівка Броварського району.
    На чолі з Марєком Внуком, засновником міжнародного благодійного фонду «Сонячне світло», команда вихователів дитячого соціально-реабілітаційного центру «Сонячне світло», українських волонтерів, волонтерів з Польщі, Німеччини, Швейцарії прикладає максимум зусиль для того, щоб кожна дитина отримала часточку любові та тепла, весело, цікаво та змістовно провела час в оточенні нових друзів, набралася здоров’я, здобула нові знання та навички, так необхідні в повсякденному житті.
    Особливістю цьогорічного Табору є його індіанська тематика: кожен загін – окреме село, що має своє тіпі (традиційне переносне житло кочових індіанців), кожна дитина має своє індіанське ім’я та форму.
    Дітей навчають бути добрішими та милосерднішими, навчають поважати та любити себе й інших людей, свою країну, жити в гармонії з природою, берегти її.
    Кожна дитина має змогу навчитися самостійно надати першу медичну допомогу, без допомоги сірників розвести багаття, зварити козацький куліш, вцілити з лука, індіанською тропою пройти та дослідити острів на якому розташований табір, сплавитися на байдарках по річці, а ввечері, зібравшись в затишному тіпі навколо вогнища, поділитися з друзями враженнями та своїми досягненнями. Дорослі наставники і вдень, і вночі завжди готові вислухати, надати пораду чи допомогу.
    На згадку про відпочинок кожна дитина має не тільки незабутні враження, а й власноруч зроблені вироби, прикраси, фото рамки з усміхненими обличчями друзів та вожатих. 

22 липня 2015 р.


       Розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації від 18.03.2011 року № 242 «Про затвердження Положення про порядок надання адресної матеріальної та інших видів соціальної допомоги сім’ям з дітьми Київської області, які опинились у складних життєвих обставинах» був затверджений відповідний Порядок надання одноразової адресної допомоги.
    Адресна матеріальна допомога надається службою у справах дітей та сім'ї Київської обласної державної адміністрації сім’ям Київської області, які опинились у складних життєвих обставинах, Програми підтримки сім'ї та забезпечення прав дітей „Назустріч дітям” до 2017 року. Матеріальна допомога, надається у розмірі, достатньому для подолання негативних наслідків, викладених у заяві, але не може перевищувати 25 (двадцяти п’яти) мінімальних заробітних плат, визначених відповідно до законодавства на момент подання заяви. Адресна матеріальна допомога надається один раз на рік.

 Вимоги до підготовки документів на розгляд комісії з надання адресної матеріальної допомоги та інших видів соціальної допомоги сім’ям Київської області, які опинилися в складних життєвих обставинах (завантажити)
Міжнародний день захисту дітей


    Щороку 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги.
    Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства. Але не всім дітям поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство. Кожен з нас повинен пам’ятати – чужих дітей не буває, діти є майбутнім нашої держави
    Шановні дорослі! Зігріймо теплом свого серця, увагою і ласкою тих юних співгромадян, життя яких не схоже на добру казку, допоможімо їм відчути радість спілкування.
    Впевнені, що об’єднавши зусилля, ми зробимо все, аби захистити наших дітей, уберегти їх від гіркоти розчарувань і зневіри. Адже саме від нас, дорослих, залежить те, як складеться доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління українців.
    У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків.
    Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.
    Не залишилися поза увагою 1 червня діти Броварського району. В селі Шевченкове адміністрація та громада організували цікаве та змістовне свято, яке зібрало на подвірʹї Шевченківської школи дітей та гостей з усього району.
    Конкурс малюнків на асфальті, спортивно-ігрові змагання, святковий концерт та подарунки чекали на малечу цього дня.

1 червня 2015 р.    20.05.2015р
. вихованці дитячого будинку «Надія» (с. Мокрець) відвідали розважальний комплекс "Авантюрист", що на Броварщині. Діти спробували сплавлятись на каное по річці Десна та показали активність в мотузковому парку.
   
 Служба у справах дітей та сім’ї Броварської районної державної адміністрації висловлює подяку власнику клубу "Авантюрист" Нікуліну Дмитру Олександровичу за запрошення, а також за незабутні емоції та враження, які отримали діти!

20 травня 2015 р.
    15 травня у приміщенні Броварської райдержадміністрації організовано та проведено святкову програму, присвячену Дню матері та Міжнародному дню сім'ї.
    З вітальним словом звернувся до родин та всіх присутніх голова райдержадміністрації В.О. Сінько. Він зазначив,що завжди сім’я була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.
    Голова щиро побажав всім присутнім добра і злагоди, родинного тепла. Особливі вітання та подарунки отримали сім'ї в яких знайшли любов діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
    Від райдержадміністрації та міскрайонної організації «Червоний Хрест» прийомні сім'ї отримали подарунки до свята.

15 травня 2015 р.
Літній відпочинок дітей


Одним із найважливіших стратегічних завдань нашої держави в забезпеченні соціального захисту дитинства є реалізація права на оздоровлення і відпочинок.

Відповідно до вимог Положення про порядок відбору та направлення дітей Київської області на оздоровлення та відпочинок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, затвердженого розпорядженням голови Київської облдержадміністрації від 16.04.2013 № 155, путівки з частковою оплатою у розмірі 30 відсотків вартості путівки, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або інших джерел, не заборонених чинним законодавством, дітям, які перебувають на диспансерному обліку.


Путівки з частковою оплатою у розмірі 50 відсотків вартості путівки - обдарованим і талановитим дітям, які досягли особливих успіхів у тій чи іншій сфері діяльності, а саме: переможцям, лауреатам та/або дипломантам  олімпіад, творчих конкурсів, фестивалів, спартакіад, спортивних змагань не нижче районного, міського рівня (1-3 особисте або командне місце); лідерам дитячих громадських організацій; відмінникам навчання.

Безоплатні дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування; дітям-інвалідам за відсутності медичних протипоказань та здатності до самообслуговування; дітям з малозабезпечених сімей, сім'ї яких відповідно до чинного законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям; дітям з багатодітних сімей (в яких виховується 3 і більше дітей віком до 18 років).


Перелік документів, необхідних для отримання путівки до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку:

1.       Для дітей, які перебувають на диспансерному обліку:

копія свідоцтва про народження;

медична довідка, яка підтверджує перебування дитини на диспансерному обліку.

2.       Для обдарованих і талановитих дітей, які досягли особливих успіхів у тій чи іншій сфері діяльності, а саме: переможцям, лауреатам та/або дипломантам олімпіад, творчих конкурсів, фестивалів, спартакіад, спортивних змагань (1-3 особисте або командне місце):

копія свідоцтва про народження;

копія відповідного посвідчення, диплома, грамоти тощо про присвоєння звання переможця, лауреата та дипломанта олімпіад, творчих конкурсів, оглядів, спортивних змагань (1-3 особисте або командне місце) отримані упродовж останніх 3 років.

3.       Для дітей, які є лідерами та активістами дитячих громадських організацій:

копія свідоцтва про народження;

клопотання керівного органу дитячої громадської організації про надання дитині путівки.

4.       Для відмінників навчання:

копія свідоцтва про народження;

копія табелів успішності за попередній та поточний навчальний рік. У табелі враховуються тільки річні (підсумкові) оцінки.

 1. Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

копія свідоцтва про народження;

копія документа, що підтверджує статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

6.       Для дітей-інвалідів за відсутності медичних протипоказань та здатності до самообслуговування:

копія свідоцтва про народження;

копія документа, який підтверджує належність дитини до зазначеної категорії.

7.       Для дітей з малозабезпечених сімей, сім'ї яких відповідно до чинного законодавства одержують державну соціальну допомогу мало­забезпеченим сім'ям:

копія свідоцтва про народження;

довідка про призначення державної соціальної допомоги мало­забезпеченим сім'ям.

8.       Для дітей з багатодітних сімей (в яких виховується 3 і більше дітей віком до 18 років):

копія свідоцтва про народження;

копія посвідчення дитини з багатодітної сім’ї.


При відправленні до закладу дітям обов’язково з собою мати:

-          медичну довідку за формою 079/о, картка про щеплення (зі школи), довідка з СЕС (епід оточення за три дні до відправлення)

-          копія квитанції про сплату частини вартості відсоткової путівки.

 

За додатковою інформацією звертайтесь за тел. 4-11-74 – служба у справах дітей та сім’ї.

    У рамках реалізації проекту «Соціальна інтеграція та примирення внутрішньо переміщених сімей та дітей у Київській області», що запроваджується службою у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації у співпраці з МБО «Партнерство «Кожній дитині» та фінансується Європейським Союзом, розпочато набір кандидатів у патронатні вихователі з числа жителів Броварського району, для дітей, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки в сімейних умовах.
    З метою забезпечення першочергового права дитини жити та виховуватися у сприятливому сімейному середовищі передбачено створення патронатних сімей.
    Сімейний патронат – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах або залишилася без батьківського піклування, потребує захисту у сім’ї патронатних вихователів та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.
    Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1 до 6 місяців.

    Вимоги до кандидатів у патронатні вихователі:
 - Громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі,
 - Мають позитивний досвід виховання дітей,
 -  Мають житло (власне, орендоване),
 -  Не мають судимості,
 -  Стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей,
 -  Одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю,
 -  Пройшли навчання за спеціальною програмою підготовки

    Основними завданнями патронатних вихователів є:
· Забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї,
· Соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини,
· Створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров’ю дитини
· Підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.
    Патронатні вихователі отримують заробітну плату, винагороду за надання послуг та кошти на утримання дітей, відповідно до їх віку та кількості.
    За додатковою інформацією звертайтеся до служби у справах дітей та сім’ї Броварської районної державної адміністрації (м. Бровари, вул. Шевченка, 21, каб. 4) або за тел. 4-11-74.


ПОРЯДОК 
встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми 
(Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 р. № 41) 

    1. Цей Порядок визначає процедуру встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми (далі - статус), на підставі відповідної інформації. 
    2. Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, подає за місцем перебування до місцевої держадміністрації заяву про встановлення статусу (далі - заява) за формою, затвердженою Мінсоцполітики. 
    Іноземець або особа без громадянства, що не володіє українською або російською мовою, заповнює заяву з перекладачем. 
    Для встановлення статусу дитині, яка постраждала від торгівлі людьми, заява подається до місцевої держадміністрації її законним представником або особою, якій стало відомо про таку дитину. 
    3. Заяви реєструються у відповідному журналі за формою, затвердженою Мінсоцполітики, а особам, які їх подали, повідомляється про можливість одержання допомоги та її види.
    4. Голова місцевої держадміністрації визначає структурний підрозділ, відповідальний за проведення процедури встановлення статусу (далі - структурний підрозділ), та відповідальну посадову особу (далі - посадова особа) згідно з розподілом функціональних обов’язків. 
    5. У разі звернення для встановлення статусу особи, яка є потерпілою від злочину, пов’язаного з торгівлею людьми, або цивільним позивачем у кримінальному провадженні, або особи, яка постраждала від торгівлі людьми на території іншої держави, що підтверджено результатами розслідування відповідних органів такої держави, заява зазначеної особи приймається без проведення співбесіди посадовою особою. 
    {Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 868 від 19.09.2012} 
    6. Іноземцеві або особі без громадянства у разі подання заяви до місцевої держадміністрації видається протягом двох робочих днів довідка про звернення для встановлення статусу за формою згідно з додатком 1, яка є підставою для звернення до територіальних органів або підрозділів ДМС для реєстрації. 
    7. Посадова особа проводить протягом трьох робочих днів з дати подання заяви співбесіду з особою, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, та заповнює опитувальний лист згідно з додатком 2, намагаючися запобігти повторній віктимізації та психологічному травмуванню особи. 
    За бажанням особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, під час проведення співбесіди можуть бути присутні члени її родини або інші особи. 
    У разі проведення співбесіди із законним представником дитини, яка постраждала від торгівлі людьми і розлучена із сім’єю, або недієздатної особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, до співбесіди залучається перекладач (у разі потреби), психолог чи педагогічний працівник та адвокат, про що робиться відмітка в опитувальному листі. 
    У разі неможливості проведення співбесіди з особою, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, через її хронічне психічне захворювання, тимчасовий розлад психічної діяльності, недоумство або інший хворобливий психічний стан чи малолітство опитувальний лист заповнюється посадовою особою на підставі особистих спостережень, показань свідків або інших даних. 
    Посадова особа, яка проводить співбесіду, оформляє розписку про нерозголошення відомостей, які їй стали відомі під час проведення співбесіди, за формою, затвердженою Мінсоцполітики. 
    8. Після проведення співбесіди особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, ознайомлюється з опитувальним листом та підписує його. У разі незгоди із змістом опитувального листа така особа має право надати свої зауваження в письмовому вигляді. 
    Після проведення співбесіди законний представник дитини, яка постраждала від торгівлі людьми і розлучена із сім’єю, або недієздатної особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, перекладач (у разі його присутності), психолог чи педагогічний працівник та адвокат ознайомлюються з опитувальним листом та підписують його. У разі незгоди із змістом опитувального листа зазначені особи мають право надати свої зауваження в письмовому вигляді. 
    9. У разі коли особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, в заяві зазначила про потребу в наданні їй притулку, медичної, психологічної та іншої допомоги, місцева держадміністрація, а також суб’єкти, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми та безпосередньо виявили таку особу під час виконання своїх функціональних обов’язків, невідкладно здійснюють заходи щодо забезпечення надання такій особі притулку, медичної, психологічної та іншої допомоги. 
    10. На підставі інформації, отриманої під час проведення співбесіди, посадова особа оформляє протягом двох робочих днів облікову картку особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, за формою, затвердженою Мінсоцполітики. 
    Без проведення співбесіди оформляється облікова картка особи, зазначеної у пункті 5 цього Порядку. 
    11. Структурний підрозділ залучає суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, до проведення у семиденний строк перевірки інформації, зазначеної в опитувальному листі, щодо її достовірності (далі - перевірка).
    12. Місцева держадміністрація протягом двох робочих днів з дня завершення перевірки подає до Мінсоцполітики такі документи:
    1) копію заяви; 
    2) копію документа, що посвідчує особу, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, або особу, зазначену у пункті 5 цього Порядку; 
    3) копію заповненого опитувального листа;
    4) копію облікової картки особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, або особи, зазначеної у пункті 5 цього Порядку; 
    5) копію заяви особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, до правоохоронних органів про захист своїх прав та інтересів (у разі звернення) або копію повідомлення (заяви) посадової особи до правоохоронних органів про виявлений факт торгівлі людьми; 
    6) копію зауважень особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, чи законного представника дитини, яка постраждала від торгівлі людьми і розлучена із сім’єю, або недієздатної особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, перекладача, психолога чи педагогічного працівника та адвоката до змісту опитувального листа (у разі наявності); 
    7) інші документи та матеріали щодо наявності підстав для встановлення статусу (копії проїзних документів, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, довідку про перетин державного кордону, медичні висновки тощо). 
    {Підпункт 7 пункту 12 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 868 від 19.09.2012} 
    13. Документи, зазначені у пункті 12 цього Порядку, розглядаються Мінсоцполітики протягом п’яти робочих днів від дати їх реєстрації. За результатами розгляду Мінсоцполітики надсилає місцевій держадміністрації листа про встановлення статусу або відмову у його встановленні з обґрунтуванням причин такої відмови.
    14. Підставами для встановлення статусу є: 
    1) укладення незаконної угоди щодо особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми; 
    2) вербування, переміщення, переховування, передача або одержання особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, шляхом обману, шахрайства, шантажу, її уразливого стану або застосування чи погрозою застосування насильства з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи; 
    3) документи та матеріали, що зібрані під час проведення перевірки і підтверджують можливість встановлення статусу. 
    15. Невідповідність інформації, наданої особою, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, та інформації, зібраної під час проведення перевірки, є підставою для відмови у встановленні статусу. 
    16. У разі встановлення статусу особі, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, або особі, зазначеній у пункті 5 цього Порядку, посадова особа протягом п’яти робочих днів з дня надходження листа Мінсоцполітики видає такій особі довідку про встановлення статусу згідно з додатком 3. 
    17. Після отримання іноземцем або особою без громадянства довідки про встановлення статусу довідка про звернення для встановлення статусу втрачає чинність. 
    18. Довідка про встановлення статусу реєструється у відповідному журналі за формою, затвердженою Мінсоцполітики. 
    19. Особа, якій встановлено статус та яка отримала відповідну довідку, має право на одержання одноразової матеріальної допомоги у встановленому законодавством порядку. 
    20. Статус надається строком до двох років та може бути продовжений за рішенням Мінсоцполітики не більш як на один рік. Для продовження зазначеного строку місцева держадміністрація подає до Мінсоцполітики відповідне письмове обґрунтування. У разі прийняття рішення про продовження такого строку до довідки про встановлення статусу вносяться відповідні відомості. 
    21. У разі прийняття рішення про відмову у встановленні статусу місцева держадміністрація протягом п’яти робочих днів повідомляє особу, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, про його прийняття. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку. 
    22. Документи, зазначені у пункті 12 цього Порядку, разом з копією листа Мінсоцполітики про встановлення або відмову у встановленні статусу зберігаються Мінсоцполітики та місцевою держадміністрацією протягом п’яти років з дати закінчення строку, встановленого відповідно до пункту 20 цього Порядку. 
    23. Позбавлення статусу здійснюється у разі його встановлення на підставі поданих завідомо неправдивих відомостей або недійсних документів, що мали істотне значення для його встановлення. 
    У такому випадку особа, яку позбавлено статусу, відшкодовує виплачену їй одноразову матеріальну допомогу та всі витрати, пов’язані з наданням їй послуг. 
    24. Розголошення суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, відомостей про особу, яка постраждала від торгівлі людьми, здійснюється у випадках, визначених законом.


 Суб'єкти які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми 

    Мінсоцполітики та управління (відділи) праці та соціального захисту населення обласних (міських, районних) державних адміністрацій, 
    МВС та територіальні підрозділи МВС України; 
    Міністерство зовнішніх справ; 
    Мін’юст; 
    МОЗ та управління (відділи) охорони здоров’я обласних (міських, районних) державних адміністрацій, Міністерство охорони здоров’я Автономної Республіки Крим; 
    МОНмолодьспорт та управління (відділи) освіти і науки обласних (міських, районних) державних адміністрацій; 
    Адміністрація Держприкордонслужби України та органи охорони державного кордону; 
    Державна міграційна служба та територіальні органи та підрозділи міграційної служби; 
    СБУ та регіональні органи СБУ; 
    дипломатичні представництва та консульські установи України за кордоном; 
    управління (відділи) у справах сім’ї, молоді та спорту обласних (міських, районних) державних адміністрацій; 
    служби у справах дітей обласних (міських, районних) державних адміністрацій; 
    республіканський (Автономної Республіки Крим), обласні, міські, районні, районні у містах, сільські та селищні центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; 
    заклади охорони здоров’я; 
    дошкільні, загальноосвітні, професійно-технічні та позашкільні навчальні заклади; 
    обласні (міські, районні, районі у містах) центри зайнятості; 
    виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад; 
    територіальні центри соціального обслуговування; 
    центри соціально-психологічної допомоги; 
    притулки для дітей служби у справах дітей; 
    центри соціально-психологічної реабілітації дітей; 
    міжнародні, громадські організації, фізичні та юридичні особи (за згодою).

Види допомоги що надається особам , які постраждали від торгівлі людьми

    Допомога постраждалим надається безоплатно, конфіденційно, анонімно і незалежно від їх статі, віку, громадянства, наявності реєстрації за місцем проживання та інших ознак.

1.     Соціальні послуги - надання допомоги у відновленні необхідних життєвих та побутових навиків; направлення (за потреби) осіб, які постраждали від торгівлі людьми до інших закладів/установ та організацій для отримання соціально-побутових послуг у більш повному обсязі та сприяння в їх отриманні; надання, у разі необхідності, притулку; забезпечення доступу до освіти.

2.   Психологічні послуги – психологічна діагностика, спрямована на виявлення соціально-психологічних характеристик особистості; надання консультацій з питань психологічного здоров’я та поліпшення зв’язку з навколишнім середовищем; обговорення шляхів розв’язання соціальних та психологічних проблем; сприяння в запобіганні або вирішенні непорозумінь та конфліктів з близьким соціальним оточенням; організація участі в психотерапевтичних групах та групах взаємодопомоги, психологічна корекція та психологічна реабілітація, відновлення статусу особи у суспільстві тощо.

 1. Медичні послуги – забезпечення доступу до фахової медичної допомоги, посередництво в здійсненні профілактичних, лікувально-оздоровчих заходів; консультацій з питань збереження і зміцнення здоров’я, безпечних статевих стосунків; формування ідеології здорового способу життя і подолання шкідливих звичок; сприяння в підтриманні та охороні здоров’я; формування сексуальної культури; профілактика туберкульозу, венеричних захворювань, ВІЛ/СНІДу[i]; сприяння в підтриманні та охороні здоров’я тощо).
 2. Правові послуги - сприяння в отриманні необхідних гарантованих послуг; захист прав та особистої безпеки; представлення інтересів отримувачів послуг в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, допомогу в оформленні/відновленні документів, здійснення захисту прав та інтересів отримувачів послуг; представлення інтересів (у тому числі на всіх стадіях кримінального, адміністративного та цивільного процесу); представлення інтересів в суді.

5.   Послуги з працевлаштування - професійну орієнтацію, професійне навчання, перепідготовку та (або) підвищення кваліфікації та сприяння у започаткуванні власної справи, допомога в пошуку роботи та підтримка у працевлаштуванні; надання допомоги у надбанні професійних навичок.

6.   Соціально-педагогічні послуги – формування знань про шляхи вирішення ситуації, пов’язаної з торгівлею людьми, правила безпечної поведінки для зниження ризику повторного потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та формування правової культури особи (правосвідомість, правомірна поведінка, правова активність) і відповідальності за своє життя (готовності особи, яка постраждала від торгівлі людьми звернутися за допомогою до органів державної влади, громадських та міжнародних організацій); налагодження стосунків з рідними та близьким соціальним оточенням тощо[1].

7.    Соціально-економічні послуги - допомога в залученні додаткових ресурсів для задоволення матеріальних інтересів і потреб особи, яка постраждала від торгівлі людьми, що реалізуються у формі сприяння в наданні матеріальної допомоги, натуральної допомоги (забезпечення одягом та взуттям тощо); допомога в оздоровленні, сприяння в отриманні державних соціальних допомог.

 1.  Інформаційні послуги – надання інформації, необхідної для вирішення складної життєвої ситуації (довідкові послуги), а саме: про права особи на отримання допомоги та механізм реалізації цих прав, про види соціальних виплат (якщо особа має на них право відповідно до чинного законодавства), проведення роз’яснювальної роботи щодо шляхів повідомлення, у разі, якщо особа потрапила в ситуацію торгівлі; надання інформації про можливі засоби та форми примусу чи спонукання до експлуатації або торгівлі людьми, які можуть застосовувати злочинці; надання інформації про інші заклади, установи та організації, що надають допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми із зазначенням місцезнаходження, контактних телефонів, переліку послуг та можливих форм їх надання.
 2. Допомога у поверненні до країни походження для іноземців або осіб без громадянства.


    В Броварській райдержадміністрації відповідальною посадовою особою за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми визначено Солодку Анастасію Сергіївну – в.о. начальника служби у спавах дітей та сім’ї  тел. 4-11-74 адреса м. Бровари вул.. Шевченка, 21 каб. 4.

    Для отримання  консультацій та допомоги Ви можете звернутись до Броварського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою м. Бровари вул. Шевченка,21 каб.7 тел. 5-45-43.

   

«Пусть мама приедет, пусть мама придёт, пусть мама меня непременно найдёт,
    Посвідчення батьків багатодітної сім'ї та посвідченнядитини з багатодітної сім'ї
    Посвідчення батьків багатодітної сім'ї та посвідчення дитини з багатодітної сім'ї є документами, що підтверджують їх статус та право на отримання пільг згідно з Законом України «Про охорону дитинства» та іншими законодавчими актами .
Посвідчення видаються безоплатно.
Дітям з багатодітної сім'ї посвідчення видаються з шести років. Після досягнення дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється друга фотографія
Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім'ї і встановлюється з урахуванням перебування в сім'ї не менше трьох дітей у віці до 18 років.
    Строк дії посвідчення дитини з багатодітної сім'ї визначається до досягнення дитиною 18 років (повноліття), якщо, згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше (вагітність, шлюб, перебування в місцях позбавлення волі).
Для отримання посвідчень батьків багатодітної сім'ї та посвідчень дитини з багатодітної сім'ї необхідно звернутися до відділу у справах сім'ї та молоді райдержадміністрації (вул. Шашкевича, 2, к.406 )
    Перелік необхідних документів для видачі посвідчень:
заява батька або матері про видачу посвідчень (пишеться у відділі);
копії свідоцтв про народження дітей віком до 18 років;
копії сторінок паспорта батька та матері з даними про прізвище, ім'я, по батькові, дату його видачі і місце реєстрації (1, 2, 11 стор.);
довідка про склад сім'ї;
по 1 фотокартці (батьків та дітей віком від 6 до 18 років) розміром 30x40 мм.
    З 1 січня 2012 року набрала чинності норма передбачена частиною 11 статті 1 Закону України «Про охорону дитинства», згідно з якою до складу багатодітної сім’ї входять діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, – до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років. Відтак, ця норма продовжує термін дії посвідок батьків та дітей з багатодітних родин тим сім’ям, які мають троє дітей, старшій з яких вже виповнилося 18 років. А це своєю чергою продовжить термін одержання цією сім’єю усіх передбачених законодавством пільг.
    Для продовження терміну дії наявних посвідчень багатодітних родин потрібно донести такі документи: копію 1, 2, 10, 11 сторінок паспорта дитини, яка навчається; довідку з навчального закладу дитини про навчання за денною формою.
    Документи подаються особисто батьками. Разом з копіями необхідно надавати оригінали документів для звірки. Посвідчення видаються протягом місяця від дати написання заяви та подання всіх необхідних документів. Для отримання посвідчень необхідно мати при собі паспорт.
    Посвідчення видаються тільки батькам.
    Відповідно до Закону України «По внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей» від 19 травня 2009 року №1343, який набув чинності з 1 січня 2010 року, для багатодітних сімей (виховують від 3-х і більше дітей) передбачено низку пільг для батьків і дітей до18років.

    Пільги для багатодітних сімей ( згідно ч. 3 ст. 13 закону «Про охорону дитинства» ) :
1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);
2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю;
3) 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;
4) позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

    Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива надаються багатодітним сім'ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

    Пільги дітям з багатодітних сімей ( згідно ч. 4 ст. 13 закону «Про охорону дитинства» ) :
1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров'я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;
3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;
5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" (за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб та інших джерел).

    Діти з багатодітних сімей, у складі яких є п'ятеро і більше дітей, а також особи віком від 18 до 23 років із таких сімей звільняються від плати за навчання у вищих навчальних закладах державної та комунальної форми власності усіх рівнів акредитації за умови, що певний освітньо-кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше (згідно ч.10 ст.19 закону «Про охорону дитинства»).

    Крім цього, окремі види пільг передбачені іншими законами, зокрема:
1) матері, які народили п'ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, мають право на отримання пенсії за особливі заслуги перед Україною (при цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку) у випадку виходу на пенсію за віком, за інвалідністю, по втраті годувальника та за вислугою років у розмірі від 35 до 40 відсотка прожиткового мінімуму ( п. 1 ст. 1 закону «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»)
2) жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину ; одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 182-1 Кодексу законів про працю України, ст. 19 закону «Про відпустки». За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів. Ця відпустка надається понад щорічні відпустки і переноситься на інший період або продовжується у порядку, визначеному Кодексом законів про працю.
3) платник податку, який має і виховує трьох або більше дітей, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного на території України від одного працедавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 200 % від половини суми мінімальної заробітної плати у розрахунку на кожну таку дитину (ст. 6 закону «Про податок з доходів фізичних осіб» ).
4) сім’ї, які мають п'ятьох і більше дітей, та у разі народження у однієї жінки одночасно трьох і більше дітей, мають право на позачергове отримання квартир або садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення а також позачергове право отримання житлового приміщення відповідно до ст. 46 Житлового кодексу України (ст. 11 закону «Про житловий фонд соціального призначення» ).

    Правила користування посвідченнями:
1. Посвідчення бажано обгорнути.
2. У разі досягнення дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка. Для цього необхідно звернутися до відділу у справах сім'ї та молоді райдержадміністрації.
3. Для подовження строку дії посвідчень (в разі народження дитини) до відділу у справах сім'ї, молоді та спорту подаються документи, зазначені в переліку.
4. Про втрату посвідчення необхідно обов'язково повідомити відділ у справах сім'ї та молоді .
5. У разі пошкодження, втрати посвідчення або заміни прізвища, імені та по батькові, встановлення розбіжностей у записах видається нове посвідчення після подання усіх документів, передбачених законодавством для його видачі (згідно з переліком).
6. У разі закінчення строку дії, а також пошкоджені посвідчення повертаються відділу у справах дітей та сім'ї.
7. У разі втрати посвідчення батьків багатодітної сім'ї батьками додатково подається інформація щодо розміщення оголошення у друкованих засобах масової інформації.
 

                                                                                                                    Збережіть життя дитині 

    Шановні батьки, служба у справах дітей Броварської районної державної адміністрації вкрай стурбована ситуацією, щодо збереження життя та здоров’я дітей. Так протягом поточного 2012 року на території Київської області зареєстровано 8 випадків дитячої смерті та 4 випадки спричинення тяжких тілесних ушкоджень.
    Особливо гостро питання дитячої безпеки постає в літній період, коди діти досить часто залишаються без догляду дорослих, ходять купатися на водойми, катаються на велосипедах та моторолерах.
    Хочемо наголосити, що для того щоб відпочинок на воді приніс Вам приємні емоції, і дітям і батькам слід дотримуватись елементарних правил поведінки, а саме:
- діти повинні купатись обов’язково під наглядом батьків;
- учитися плавати потрібно під керівництвом батьків або інструктора;
- не можна запливати за обмежувальні знаки;
- слід обережно поводитись на надувних матрацах та іграшка, особливо коли великий вітер або течія;
- не треба купатись довго, краще купатись декілька разі по 20-30 хв.;
- не треба гратись на воді в ігри, що можуть спричинити шкоду;
- не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;
- не потрібно заходити у воду напідпитку, купатися наодинці;
- не пірнати з берега, гірки чи дерева у незнайомих місцях;
- купатись краще там, де працюють рятувальні служби;
- утримуйтесь від далеких запливів.
    Тож шановні батьки, проведіть бесіди зі своїми дітьми, не відпускайте неповнолітніх дітей купатись самих або в компанії однолітків. І пам’ятайте головне – будьте прикладом правильної поведінки на пляжі. Ваш обов’язок, як батьків: якщо взяли дітей на пляж, уважно стежте за ними, дитина повинна бути постійно у полі зору.
    Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх дітей!Якщо Ви бажаєте отримати безкоштовну інформаційну та правову допомогу з питань:
 • усиновлення;
 • встановлення опіки/піклування;
 • створення прийомних сімей дитячих будинків сімейного типу та влаштування до них дітей;
 • надання дозволу на вчинення правочинів від імені дітей,
 • та з інших питань дотримання прав та законних інтересів неповнолітніх,
звертайтеся за адресою:
м. Бровари
вул. Шевченка, 21, к.7
т. 4-11-74
щосереди та щоп'ятниці з 9.00 до 16.00


На виконання вимог Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей“, постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини“, Сімейного кодексу України, Цивільного кодексу України в Броварському районі проводиться активна робота з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах та не взмозі подолати їх самостійно.
На даний час на обліку служби у справах дітей Броварської районної державної адміністрації перебуває 22 сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах. В цих сім'ях виховується 49 дітей.
На обліку служби у справах дітей перебуває 142 дитини без батьківської опіки, з них 36 дітей-сиріт та 106 дітей, позбавлених батьківського піклування.


ПРИЗНАЧЕННЯ ОПІКИ, ПІКЛУВАННЯ

Опіка, піклування над дитиною встановлюється рішенням районної, держадміністрації за наявності документів, або судом.
Особа, яка виявила бажання взяти на виховання в сім'ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, подає службі у справах дітей за місцем свого проживання:
 • заяву (від подружжя приймається спільна заява, підписана обома подружжями); 
 • довідку про доходи за останні шість місяців або копію декларації про доходи, засвідчену в установленому порядку; 
 • документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням; 
 • копію свідоцтва про шлюб (для осіб, які перебувають у шлюбі); 
 • довідку про проходження курсу навчання з виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і рекомендацію центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо включення кандидатів до єдиного банку даних; 
 • копію паспорта; 
 • висновок про стан здоров'я заявника, складений за формою згідно з додатком 5; 
 • довідку від нарколога та психіатра для осіб, які проживають разом із заявниками; 
 • довідку про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видану органами внутрішніх справ за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 15.
 • письмову згоду всіх повнолітніх членів сім'ї, що проживають разом з особою, яка бажає взяти дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, під опіку, піклування, утворити прийомну сім'ю або на власній житловій площі - дитячий будинок сімейного типу, засвідчену нотаріально або написану власноручно в присутності посадової особи, яка здійснює прийом документів, про що робиться позначка на заяві із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові, підпису посадової особи та дати.
Строк дії документів, зазначених у цьому пункті, становить дванадцять місяців з дати видачі.


Процедура усиновлення дитини громадянами України, які проживають в Україні

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою до служби у справах дітей за місцем свого проживання. До заяви додаються такі документи:
 1. копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
 2. довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами державної податкової служби;
 3. копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;
 4. висновок про стан здоров'я кожного заявника, складений за формою;
 5. засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;
 6. довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;
 7. документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.
Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після отримання від громадян України заяви про бажання усиновити дитину складає акт про обстеження їх житлово-побутових умов, розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами і готує відповідний висновок. У разі прийняття позитивного рішення ставить заявників на облік як кандидатів в усиновлювачі. Заявникам видається висновок разом з прошнурованими, пронумерованими, скріпленими печаткою, завіреними підписом керівника служби у справах дітей документами.

Кандидати в усиновлювачі, які за результатами ознайомлення з інформацією про дітей, які перебувають на місцевому обліку, не виявили бажання отримати направлення для знайомства з дитиною, можуть звернутися до Міністерства молоді, сім’ї та гендерної політики АР Крим, служби у справах дітей обласної, Київської та Севастопольської держадміністрації для ознайомлення з інформацією про дітей, які перебувають на регіональному обліку, або за їх бажанням до Департаменту для ознайомлення з інформацією про дітей, які перебувають на централізованому обліку.

Після ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені, кандидатам, в усиновлювачі, які виявили намір особисто познайомитись з дитиною, видається направлення до служби у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини для організації знайомства з нею.

Строк дії направлення становить 10 робочих днів від дати видачі. У разі потреби строк дії направлення може бути продовжений органом, який його видав, але не більше як на 10 робочих днів. Направлення видається особисто кандидатам в усиновлювачі.

Знайомство з дитиною відбувається у присутності працівників закладу та служби у справах дітей за місцем проживання дитини.

Після встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до служби у справах дітей за місцем проживання дитини із заявою про бажання усиновити її.

Заява складається українською мовою. У заяві зазначаються прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання кандидата в усиновлювачі, а також прізвище, ім'я, по батькові, вік, місце проживання дитини.

Керівник дитячого закладу чи особа, в яких проживає дитина, за запитом служби у справах дітей, до якого звернулися кандидати в усиновлювачі із заявою про бажання усиновити конкретну дитину, подає такі документи:
 1. копію свідоцтва про народження дитини;
 2. копію свідоцтва про смерть батьків дитини або копію рішення суду про позбавлення їх батьківських прав чи визнання недієздатними;
 3. копію нотаріально засвідченої згоди батьків, опікуна чи піклувальника дитини на її усиновлення;
 4. повідомлення закладу охорони здоров’я або навчального закладу, в якому перебуває дитина, про згоду на її усиновлення. За наявності засвідченої нотаріусом згоди батьків на усиновлення дитини, згода закладу охорони здоров’я або навчального закладу, в якому проживає дитина, не надається;
 5. копію висновку про стан здоров'я, фізичний та розумовий розвиток дитини;
 6. акт про знайомство кандидатів в усиновлювачі з дитиною;
Копії документів, засвідчуються підписом керівника та скріплюються печаткою закладу.

Служба у справах дітей за місцем проживання дитини на підставі заяви кандидата в усиновлювачі та вищезазначених документів, протягом 10 робочих днів готує громадянам України висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини для подання до суду.

Для прийняття рішення про усиновлення кандидати в усиновлювачі звертаються із заявою про усиновлення до суду за місцем проживання (перебування) дитини.

Усиновлення дітей проводиться на підставі рішення суду.
Comments