Броварський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області4. ЗАСТРАХОВАНИМ ОСОБАМ

5. СТРАХУВАЛЬНИКАМ

6. УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ
10. ЗАПОБІГАННЯ ПРОЯВАМ КОРУПЦІЇБроварський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області інформує: 

   З 01.08.2017 змінений номер гарячої лінії  6-06-50

   Дзвінки приймаються
   пн.-пт. 8:00-18:00
   сб.-нд. вихідний

Видео YouTube


Світлина від Пенсійний фонд Київської області.
Пенсійний фонд Київської областіВподобати сторінку

📢У травні 2020 року Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області виплачуватиме проіндексовані пенсії.

На виконання постанови Кабінету Мініс...

Показати більше...

📢

 

На період карантину виплата пенсій по інвалідності, призначених відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», НЕ ПРИПИНЯЄТЬСЯ.
Зокрема, згідно ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» від 02.04.2020, врегульовано питання продовження виплати на період карантину пенсій особам, в яких на цей час припадає перекомісія МСЕК.
Після закінчення терміну дії карантину, або обмежувальних заходів, Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснить перерахунок розміру виплаченої пенсії на підставі результатів переогляду медико-соціальної експертизи.
Зображення може містити: текст
74Лілія Герасимчук та ще 73
135 поширень
Подобається
Коментувати
Поширити

 


🔔До уваги майбутніх пенсіонерів!
✅ В Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області обслуговується понад 555 тисяч отримувачів пенсій. У першому кварталі 2020 року їм виплачено 5 млрд. 386 млн. грн. Слід зазначити, що пенсіонери Київщини свої пенсії отримують вчасно та в повному обсязі.
👉Кошти на виплату пенсій надходять до Пенсійного фонду України з наступних джерел: від сплати юридичними та фізичними особами страхових внесків, відшкодування підприємствами коштів на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, частини єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сплаченого роботодавцями, відсотків банку за користування тимчасово вільними коштами, сплати збору з купівлі нерухомості, транспортних засобів та ін.
✅В області планове завдання по надходженню коштів від відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій та інших надходжень у I кварталі 2020 року складало 42 млн. 218 тис. грн., фактично надійшло 32 млн. 940 тис. грн. Причиною невиконання є зростання перед Головним управлінням заборгованості з відшкодування пільгових пенсій. Зокрема, у першому кварталі з’явилось два нових боржники, які на сьогодні є бюджетоутворючими для Київської області: Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС» та Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».
Тому питання погашення заборгованості є одним з найбільш проблемних та актуальних питань в роботі Головного управління. Найбільші боржники Київщини:
1️⃣ Публічне акціонерне товариство «Київметробуд» - 66 млн. грн., зареєстроване в селі Чайки, Києво-Святошинського району.
2️⃣ Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС» - 41 млн. грн., зареєстроване у місті Славутич.
3️⃣ Державне підприємство «Завод порошкової металургії» - 31 млн. 200 тис. грн., зареєстроване у місті Бровари.
4️⃣ Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» - 7 млн. грн., зареєстроване в місті Чорнобиль.
5️⃣ Державне підприємство «Племінний завод «Плосківський» - 2 млн. 200 тис. грн., зареєстроване в селі Плосківське, Броварського району.
6️⃣ Товариство з обмеженою відповідальністю «Київхімременерго-БЛП» - 2 млн. 170 тис. грн., зареєстроване в місті Борисполі.
7️⃣ Державне підприємство «Триліський спиртовий завод» - 1 млн. 600 тис. грн., зареєстроване в селі Триліси, Фастівського району.
8️⃣ Комунальне некомерційне підприємство «Славутицька міська лікарня» - 857 тис. грн., зареєстроване в місті Славутич.
⚖️З метою погашення заборгованості, відповідно до норм чинного законодавства, Головним управлінням щоквартально подаються позови до суду про стягнення боргу з підприємств-боржників. Після задоволення позовних вимог, органи Державної виконавчої служби накладають арешт на рахунки боржника, що блокує роботу підприємства.
❗️Відповідно до діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду України. Але слід заначити, що у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувались нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати. Отже, заборгованість зі сплати страхових внесків позбавляє працівників пенсій у майбутньому.

23 квітня Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області спрямувало на виплату одноразової грошової допомоги понад 4️⃣8️⃣0️⃣ мільйонів гривень.

✅299,5 тисячам пенсіонерів, які отримують пенсії на рахунки у банках, одноразову допомогу буде зараховано не пізніше 24 квітня.
✅182,5 тисячам пенсіонерів, які отримують пенсії через пошту, листоноші мають доставити одноразову допомогу додому протягом 5 календарних днів з дня надходження коштів. У разі неможливості виплати одноразової грошової допомоги в зазначені 5 днів, її мають виплатити не пізніше 25 червня поточного року, щоб кожен з пенсіонерів, які мають право на таку виплату, отримав належні кошти.
🔔 У разі виникнення питань у пенсіонерів Київської області, зокрема, щодо права на виплату 1000 гривень, просимо звертатися до Пенсійного фонду дистанційно:
🔹 через вебпортал електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua
🔹 надсилати електронні звернення через інформаційну сторінку за посиланням: https://www.pfu.gov.ua/ko/81-elektronne-zvernennya/ або на електронну адресу gu@ko.pfu.gov.ua.
🔹 телефонувати на номери «гарячих» телефонних ліній сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, що вказані за посиланням:
🔰 Бережіть себе - збережете Україну!
Зображення може містити: 2 особи, текст та крупний план
102Юлія Калита, Lina Zhuribeda та ще 100
3 коментарі
112 поширень
Подобається
Коментувати
Поширити

    Карантинні перерахунки пенсій
Незважаючи на стан надзвичайної ситуації, в квітні 2020 року майже 553 тисячам пенсіонерів, які перебувають на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області, виплачено 2 млрд. 328 млн. грн. пенсійних виплат. За день у квітні 2020 року в середньому виплачувалось майже 106 млн. грн.

❗️Усі пенсії профінансовано своєчасно, без порушень графіків.

👉З 01.04.2020 проведено перерахунок пенсій близько 66,4 тис. працюючим пенсіонерам. Середній розмір підвищення склав 162,10 грн.
Також, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» від 01.04.2020 № 251:
 👉понад 68,6 тис. пенсіонерів, вік яких перевищує 80-річний, отримали щомісячну виплату у розмірі 500 грн. на суму 35,6 млн. грн.;
 👉481,8 тис. пенсіонерів Київщини нараховано одноразову грошову допомогу в розмірі 1 тис. грн., на виплату якої спрямовано 479,6 млн. грн.;
 👉476,3 тис. осіб проведено перерахунок пенсій із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11. Середній розмір підвищення склав 222,36 грн.
👉Окрім того, 110 особам на суму 192,2 тис. грн. продовжено виплату пенсій по інвалідності, у яких інвалідність встановлено на певний термін та строк повторного огляду, зазначений в довідці МСЕК, визначено у період карантину ( ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 №540-IХ).

Всі перерахунки здійснено своєчасно, без додаткового звернення осіб до Пенсійного фонду.

Світлина від Пенсійний фонд Київської області.
23 квітня Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області спрямувало на виплату одноразової грошової допомоги понад 4️⃣8️⃣0️⃣ мільйонів гривень Броварським відділом обслуговування громадян було проведено виплату одноразової допомоги в розмірі 39 мільйонів 690 тисяч 666 грн.
26 тисячам 557 пенсіонерам, які отримують пенсії на рахунки у банках, одноразову допомогу було зараховано 24 квітня 2020 року 26 мільйонів 520 тисяч 041 грн.
13 тисячам 190 пенсіонерам, які отримують пенсії через пошту, листоноші мають доставити одноразову допомогу додому до 30 квітня 2020 року включно. У разі неможливості виплати одноразової грошової допомоги в зазначені 5 днів, її мають виплатити не пізніше 25 червня поточного року, щоб кожен з пенсіонерів, які мають право на таку виплату, отримав належні кошти.
🔔 У разі виникнення питань у пенсіонерів Броварського відділу обслуговування громадян (сервісного центру), зокрема, щодо права на виплату 1000 гривень, просимо звертатися до Пенсійного фонду дистанційно:
🔹 через вебпортал електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua
🔹 надсилати електронні звернення через інформаційну сторінку за посиланням: https://www.pfu.gov.ua/ko/81-elektronne-zvernennya/ або на електронну адресу gu@ko.pfu.gov.ua.
🔹 телефонувати на номери «гарячих» телефонних ліній Броварського сервісного центру Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, за номером (04594)6-06-50(04594)6-98-98.
🔰 Бережіть себе - збережете Україну!
--
З повагою Броварське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області!
Натисніть тут, щоб швидко відповісти


Пенсійний фонд України пропонує відеороз'яснення щодо виплати
одноразової грошової допомоги у розмірі 1тисячі гривень в умовах
карантину. 
Відеоролик можна переглянути за посиланням https://youtu.be/uwSYHD_kA4c


Доплата окремим категоріям пенсіонерів та індексація пенсій 

    1 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», яка передбачає:
    щомісячну виплату у розмірі 500 грн. пенсіонерам старше 80-річного віку, у яких розмір пенсійної виплати не перевищує 9205 грн. При цьому встановлюється, що для таких пенсіонерів із страховим стажем 20 років для жінок та 25 років для чоловіків пенсійна виплата не може бути менша, ніж 2600 грн.;
    виплату одноразової грошової допомоги у сумі 1000 грн. пенсіонерам, розмір пенсії яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, станом на 01.04.2020 не перевищує 5000 грн.;
   індексацію пенсій на 11%;
    встановлення мінімальної пенсійної виплати на рівні 2100 грн. особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).
    Такі перерахунки будуть проведені за матеріалами пенсійної справи без звернення пенсіонера до органів Пенсійного фонду України, автоматично.
    Виплата перерахованих пенсій буде проведена в установленому порядку через уповноважені банки або доставлена додому листоношами АТ «Укрпошта».

Перерахунок пенсій для працюючих осіб 

    Згідно ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу, після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
    За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
    У разі, якщо застрахована особа, після призначення (перерахунку) пенсії, має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу, після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
    Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня, без додаткового звернення особи, проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах.
    З 01.04.2020 Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області такий перерахунок проведено близько 66,4 тис. пенсіонерів, середній розмір підвищення склав 162,10 грн.

ОГОЛОШЕННЯ!

  У зв’язку із обмежувальними заходами, прийнятими Урядом України для запобігання поширення короно вірусу COVID-19та запровадженням карантину,      Пенсыйни фонд України повідомляє про можливість вирішити більшості питань без особистих візитів, скориставшись онлайн сервісами веб-порталу Пенсійного фонду:
  Подати заяву про призначення пенсыъ в «один дотик»;
  Отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом (форми ОК-5, ОК-7, довідка про розмір пенсії, відомості про виплачену заробітну плату, сплачені на користь особи страхові внески, набутий страховий стаж, інше);
  Перевірити відомості про трудову діяльність;
  Подати Анкету застрахованої особи для внесення/зміни/уточнення даних в Реєстрі застрахованих осіб;
  Подати звернення (пропозицію тощо);
  Активувати послугу безкоштовного смс-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії, сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи).
  Для вирішення індивідуальних питань, пропонуємо телефонувати до Контакт центру Пенсійного фонду України за номерами:
   0-800-503-753;  (044)0281-08-70;  (044)281-08-71.
  Гарачі лінії Броварського відділу обслуговування громадян:
  Тел.: 6-50-94, 6-06-50, 6-5093


   Поняття оплати праці з'явилося в давні часи, коли розвиток суспільного виробництва та становлення економічних відносин поступово сформували виникнення трудових взаємин між людьми. Найпоширенішою моделлю залишається пропозиція свого трудового потенціалу як працівника роботодавцю, який зацікавлений у таких трудових послугах. Якщо роботодавця влаштовують навички та рівень кваліфікації працівника, а працівник погоджується на запропоновані умови праці, сторони фактично укладають договір купівлі-продажу робочого ресурсу. Саме те, як такий договір буде оформлений, впливатиме на обсяг прав працівника та можливість їх захисту.
   Існує два варіанти оформлення працівників – оформлення відповідно норм чинного законодавства та «заробітна плата в конверті». Тому хотілося б більш детально розглянути ці питання.

   Що таке «сіра заробітна плата» або «заробітна плата в конверті» та в чому відмінність між офіційним працевлаштуванням?
   Варіант законного оформлення – це коли підписується трудовий договір. У такому випадку працівник вступає у повноцінні трудові відносини з гарантією реалізації всіх передбачених законодавством прав, при цьому маючи відповідні обов'язки. Водночас поширеною є практика, коли у трудовому договорі не відображаються всі реальні умови праці. Найчастіше це стосується оплати праці, коли роботодавець офіційно виплачує лише зазначений у договорі мінімальний рівень заробітної плати, а іншу частину (як правило, більшу) виплачує неофіційно. Також паралельно можуть застосовуватися інші маніпуляції (наприклад, оформлення трудових відносин на неповний робочий день). Це явище отримало назву «сіра заробітна плата» або «заробітна плата в конверті».
   При цьому не всі усвідомлюють потребу сплачувати податки, а отже, не розуміють користь від отримання саме «білої» заробітної плати. При офіційному працевлаштуванні роботодавець утримує та перераховує до відповідних фондів із заробітної плати такі податки: єдиний соціальний внесок, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. Окремо варто зупинитися на сплаті роботодавцем ЄСВ, що включає відрахування до всіх «соціальних фондів» та є передумовою для отримання виплати застрахованим особам матеріального забезпечення у разі настання страхових випадків.

   Які соціальні гарантії дає офіційне працевлаштування?
   Кожен хоча б один раз у житті потрапляв у ситуацію, коли через хворобу він не мав можливості працювати протягом певного періоду часу. У випадку неофіційного працевлаштування роботодавець взагалі може не здійснювати жодних виплат, мотивуючи це тим, що робота не виконувалася, тому немає за що платити. У випадку офіційного працевлаштування така особа має право на отримання допомоги у зв'язку тимчасовою непрацездатністю, яка визначається у відсотках до середньої заробітної плати. Окрім того, це стосується допомоги у зв'язку вагітністю та пологами, а також виплат по безробіттю, які забезпечуються (фінансуються) службою зайнятості та напряму залежать від розміру доходу, який раніше мала така особа. Не варто забувати про пенсію, розмір якої значною мірою буде залежати від розміру заробітної плати.

   Яке покарання за зарплату в конверті?
   За Кодексом законів про працю (ст. 265), за порушення законодавства про працю передбачені штрафи:
   допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору – 30 мінімальних зарплат;
   невиплата мінімалки – 10 мінімальних зарплат;
   виплата зарплати без сплати єдиного соціального внеску, податку на доходи фізосіб і військового збору – 30 мінімалок;
   виплата зарплати не в повному обсязі – 3 мінімалки;
   оформлення на неповний день при виконанні роботи протягом усього робочого дня – 30 мінімалок .
   Штрафи передбачені за кожного такого співробітника. А якщо роботодавець ще й перешкоджає перевірці, то штраф зовсім божевільний – 100 мінімалок.

   Де я можу дізнатись чи сплачує за мене роботодавець внески?
   Для того щоб контролювати свій дохід та сплату ЄСВ необхідно звернутися до будь-якого територіального управління ПФУ та зареєструватись на веб-порталі електронних послуг. Завдяки даній функції вже мільйони громадян моніторять свою заробітну плату, яка буде використовуватись для розрахунку майбутньої пенсії.
Відбувся перерахунок пенсій з 01.07.2019

   У зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму, що на сьогодні склав 1564,00 грн, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 № 543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», відбувся відповідний перерахунок пенсій.
   Нагадаємо, що перерахунку підлягали:
   - мінімальні та максимальні розміри пенсій;
   - доплата за понаднормативний стаж, передбачена статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування);
   - надбавка до пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;
   - підвищення відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;
   - щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
   - мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
   - державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни.

   Перерахунок проведено своєчасно, розмір підвищення пенсії кожній особі визначався індивідуально.

   Не дивлячись на вихідні дні працівники головного управління працювали напружено та відповідально. Начальник Броварського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян Лідія Сенько, в.о. начальника відділу з питань призначення та перерахунків пенсій управління застосування пенсійного законодавства Ярослава Іванова, начальник відділу з питань виплати пенсій управління з питань виплати пенсій Інна Поліщук, заступник начальника відділу супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів управління інформаційних систем та електронних реєстрів Наталія Лебединець зуміли організувати роботу таким чином, що в результаті Фонд Київщини своєчасно доповів голові правління Пенсійного фонду України про виконання поставленої задачі.

   Інформацію щодо розміру пенсійних виплат після проведеного перерахунку пенсій особи зможуть отримати за місцем перебування на обліку.

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ
   Я 15 років працювала медичною сестрою в дитячому садку, а на сьогодні 16 років працюю медсестрою в санаторії. Чи матиму я право на виплату грошової допомоги під час виходу на пенсію за віком?
   Порядком обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1191, допускається підсумовування страхового стажу за періоди роботи, які дають право на призначення пенсії відповідно до пунктів «е»—«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
   Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909, передбачено, що лікарі та середній медичний персонал (незалежно від найменування посад), які працюють у санаторно-курортних закладах, до яких і належать санаторії, та які працюють у навчальних закладах і установах, перелічених у розділі «1. Освіта», належать до числа осіб, що мають право на пенсію за вислугу років. Дошкільні навчальні заклади всіх типів, до яких і належать дитсадки, перелічено в розділі «1. Освіта».
   Водночас важливо, яку форму власності має санаторій, у якому Ви працюєте. Якщо він має державну або комунальну форму власності і на час досягнення пенсійного віку Ви працюватимете в ньому на відповідній посаді, то при призначенні пенсії за віком Вам буде виплачено грошову допомогу.
«Пенсійний кур’єр» № 21 (835)

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ
   Чи зараховується час роботи бортпровідників у пільговий стаж за Списком № 1?
   Згідно з пунктом 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383, під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовують Списки, чинні на період роботи особи. Відповідно до Списку № 1 виробництв, цехів, професій і посад на підземних роботах, на роботах із шкідливими умовами праці і в гарячих цехах, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 № 1173 (розділ ХХІ застосовується до стажу, набутого до 01.01.1992 року) передбачено, що бортпровідникам та інструкторам-бортпровідникам літаків і вертольотів цивільної авіації повний календарний рік льотної роботи зараховується до трудового стажу, який дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах за Списком № 1, за умови нальоту не менше як 500 годин на рік.
   Неповний календарний рік льотної роботи (у разі прийому на роботу, переведення на іншу роботу і звільнення з роботи) зараховується в цей стаж бортпровідникам та інструкторам-бортпровідникам за умови, що вони мали необхідний наліт, обчислений пропорційно до відпрацьованого часу, виходячи з річної норми 500 годин.
   Період тимчасового переведення бортпровідниць та інструкторів-бортпровідниць на іншу роботу у зв’язку з вагітністю, перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та у відпустці без збереження заробітної плати до досягнення дитиною трирічного віку (якщо надавалася відповідна відпустка) зараховуються в трудовий стаж, який дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах, якщо за неповний календарний рік льотної роботи перед переведенням вони мають необхідний наліт годин, виходячи з річної норми 500 годин на рік.
   У разі відсутності цієї норми нальоту годин бортпровідницям та інструкторам-бортпровідницям, переведеним на іншу роботу у зв’язку з вагітністю в першому кварталі року, періоди льотної роботи, тимчасового переведення, перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та у відпустці без збереження заробітної плати до досягнення дитиною трирічного віку зараховуються в трудовий стаж, який дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах, якщо вони мають необхідний наліт годин у попередньому році.
   Для підтвердження пільгового стажу потрібно, крім трудової книжки, подати до органів Пенсійного фонду пільгову довідку із зазначеною інформацією.
«Пенсійний кур’єр» № 21 (835)ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ
   Чи зараховується до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, період роботи в 1987—2001 роках на посаді дезінфектора-інструктора в санепідемстанції?
   Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 (у редакції, що діяла до набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2012 № 1181), було передбачено, що право на пенсію за вислугу років мають лікарі та середній медичний персонал (незалежно від найменування посад), які працювали, зокрема, у санітарно-епідеміологічних закладах.
   Номенклатурою спеціальностей молодших спеціалістів із медичною освітою, поданою в додатку № 1 до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23.11.2007 № 742 «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» передбачено, зокрема, спеціальність «Медико-профілактична справа».
   Згідно з розділом «Вступ» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78. Охорона здоров’я (далі — Довідник), затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.03.2002 № 117 і погодженого з Міністерством праці та соціальної політики України, до розділу «Фахівці» Довідника належать професії, що потребують від працівника кваліфікації за дипломом про вищу освіту, яка відповідає рівню молодшого спеціаліста, бакалавра або спеціаліста, що проходить післядипломну підготовку (стажування або інтернатуру).
   Пунктом 4 розділу «Фахівці» Довідника передбачено професію інструктора-дезінфектора, до якого висуваються кваліфікаційні вимоги: неповна вища освіта (молодший спеціаліст) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Медико-профілактична справа».
   З огляду на зазначене період роботи в 1987-2001 роках в санепідемстанції (до набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2012 № 1181) на посаді дезінфектора-інструктора (інструктора-дезінфектора), який належить до середнього медичного персоналу, зараховується до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років.
   «Пенсійний кур’єр» № 22 (836)

 

Перерахунок пенсій з 1 липня 2019 року
   Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 липня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищено з 1497,00 грн. до 1564,00 грн.
   В зв’язку з цим, органами Пенсійного фонду України буде проведений черговий перерахунок пенсій.
   Перерахунку підлягатимуть, зокрема:
   ü мінімальні та максимальні розміри пенсій;
   ü доплата за понаднормативний стаж, передбачена статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування));   
   ü надбавка до пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;
   ü підвищення відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;
   ü щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
  ü мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
   ü державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни.

   Переглянута також буде надбавка до пенсії особам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР». Розмір цієї надбавки збільшиться з 185,30 грн. до 193,60 грн. Слушно зауважити, що зазначена надбавка визначена на рівні 10 % від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який з 01.07.2017 р. складає 1936,00 грн.
    Перерахунок пенсій з 01.07.2019 р. органами Пенсійного фонду України буде проведений автоматично.
   Розмір підвищення пенсії кожній особі визначатиметься індивідуально.
   Інформацію щодо механізму проведення перерахунку пенсій можна отримати звернувшись до Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, за адресою: м. Бровари, бульв. Незалежності, 11.

Виплати, які залежать від величини прожиткового мінімуму для осіб, 
які втратили працездатність, та їх розміри з 01.07.2019 наводимо нижче:
Найменування виплати Розмір, грн.
Мінімальна пенсійна виплата відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»
Максимальна пенсійна виплата

1 564,00 
15 640,00
Мінімальні розміри пенсій у зв’язку з втратою годувальника в залежності від кількості непрацездатних утриманців
Один (100%) 1 564,00
Два (120%) 1 876,80
Три та більше (150%) 2 346,00
Мінімальна пенсійна виплата інвалідам війни та учасникам бойових дій, а також інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
Інвалідам І групи (285%) 4 457,40
Інвалідам ІІ групи (255%) 3 988,20
Інвалідам ІІІ групи (225%) 3 519,00
Учасникам бойових дій (165%) 2 580,60
Мінімальний розмір пенсії для інвалідів щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою
Інвалідам І групи (150%) 2 346,00
Інвалідам ІІ групи (125%) 1 955,00
Інвалідам ІІІ групи (110%) 1 720,40
Діти – інваліди
Діти – інваліди (100%) 1 564,00
Державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, передбачена Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам»
Інвалідам війни І групи підгрупи А (100%) 1564,00
Інвалідам війни І групи підгрупи Б (50%) 782,00
Інвалідам війни ІІ групи (25%) 391,00
Інвалідам війни ІІІ групи (15%) 234,60
Підвищення, передбачене Законом України
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
Інвалідам війни І групи (50%) 782,00
Інвалідам війни ІІ групи (40%) 625,60
Інвалідам війни ІІІ групи (30%) 469,20
Учасникам бойових дій (25%) 391,00
Учасникам війни, нагородженим медаллю (15%) 234,60
Учасникам війни (10%) 156,40
Доплата до підвищення учасникам війни, нагородженим медаллю (5%) 78,20
Підвищення, передбачене Законом України
«Про жертви нацистських переслідувань»
Неповнолітнім в’язням – інвалідам І групи (50%) 782,00
Неповнолітнім в’язням – інвалідам ІІ групи (40%) 625,60
Неповнолітнім в’язням – інвалідам ІІІ групи (30%) 469,20
Неповнолітнім в’язням (25%) 391,00
Колишнім в’язням концтаборів та інших місць примусового тримання, нагороджених медаллю (15%) 234,60
Колишнім в’язням концтаборів та інших місць примусового тримання (10%) 156,40
Доплата до підвищення колишнім в’язням, нагородженим медаллю (5%) 78,20
Надбавка на утриманців відповідно до Закону України
«Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»
Надбавка на утриманців (50%) 782,00ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ 
    Із травня 2016 року здійснюю підприємницьку діяльність. За яких умов цей період буде зараховано до мого страхового стажу? 
   Страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному (соціальному) страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески (єдиний внесок) у сумі не меншій за мінімальний страховий внесок. Із 01.01.2019 мінімальний страховий внесок за місяць роботи для набуття страхового стажу, становить 918,06 грн (22% від мінімальної заробітної плати 4173 грн).
   Отже, зарахування до Вашого страхового стажу періоду діяльності як фізичної особи — підприємця можливе за умови сплати єдиного внеску (в сумі не меншій за мінімальний страховий внесок), подання річної звітності та внесення звітних відомостей до реєстру застрахованих осіб.
   Дані звітності про дохід підприємця і сплату єдиного внеску надходять до реєстру застрахованих осіб, який веде Пенсійний фонд, від Державної фіскальної служби та в подальшому використовуються для призначення пенсії, допомоги у зв’язку з безробіттям та інших соціальних виплат.
   Звертаємо увагу, що в разі несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску виникає борг. Відповідно період, за який обліковується заборгованість, не буде зараховано до страхового стажу до повного її погашення.
   «Пенсійний кур’єр» № 22 (836)


ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ 
   Я одержую пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2, призначену 2010 року. Чи можу я перейти на пенсію за віком, оскільки досяг 60-річного віку? Чи буде перераховано мою пенсію з березня цього року? 
   Пенсії за віком на пільгових умовах призначаються зі зниженням пенсійного віку на термін — безстроково. Саме тому після досягнення загальновстановленого пенсійного віку 60 років пенсія не перепризначається.
   Розмір пенсії за віком на пільгових умовах, як і розмір пенсії за віком у 60 років, визначається відповідно до статті 27 і з урахуванням норм статті 28 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) й залежить від страхового стажу особи, заробітку (доходу), з якого було сплачено внески. Пенсія за віком на пільгових умовах визначається як добуток коефіцієнта страхового стажу особи на обчислений в установленому порядку заробіток.
   Ваша пенсія обчислена із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014-й, 2015-й та 2016 роки (3764,40 грн), та величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%
   З березня поточного року здійснено перерахунок пенсій із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17. Порядок проведення перерахунку пенсії відповідно до частини другої статті 42 Закону 1058 затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124.
   Отже, Ваша пенсія перерахована шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, що враховується для обчислення Вашої пенсії (3764,40 грн), на коефіцієнт 1,17. Тож розмір Вашої пенсії з 1 березня 2019 року визначається шляхом множення показника середнього заробітку 3764,40 грн на коефіцієнт 1,17, коефіцієнт Вашої зарплати і на коефіцієнт Вашого страхового стажу.
   Якщо розмір підвищення внаслідок здійсненого перерахунку пенсії не досягнув 100 грн, до пенсії встановлено доплату в сумі, що не вистачає до 100 грн.ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ 
   На пенсію вийшла 2011 року. З 2017-го пішла працювати, маю страховий стаж понад 40 років. Заробітна плата, з якої сплачуються страхові внески, за останній час роботи значно зросла. Чи маю я право на перерахунок пенсії з урахуванням нинішнього розміру заробітної плати? 
   Частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) визначено порядок проведення перерахунку пенсій, якщо особа після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжує працювати. Кожні два роки пенсіонери, які працюють, зверталися в територіальні управління Фонду з відповідною заявою.
   Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148 в установлений порядок було внесено зміну, яка передбачає, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим-третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок проведення перерахунку пенсії без додаткового звернення особи затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 18.05.2018 № 10-1.Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
У квітні 2018 року такий автоматичний перерахунок пенсій проводився вперше. Із квітня 2019 року також буде проведено автоматичний перерахунок пенсій тим особам, які станом на 1 березня 2019-го набули на нього право (особи набули 24 місяці страхового стажу або минуло два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії).
   Якщо набуто 24 місяці страхового стажу, визначається, чи варто залишити той заробіток, що був при призначенні (попередньому перерахунку) пенсії чи потрібно врахувати заробіток, який особа одержувала за роботу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії (визначається, чи зріс коефіцієнт заробітку особи). При цьому заробітна плата враховується за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону 1058: до заробітку, з якого обчислювалася пенсія, враховується зарплата за страховий стаж, який додається.
   У будь-якому разі застосовується показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії. У Вашому випадку це 3764,40 грн (середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014-й, 2015-й і 2016 роки). Згідно з пунктом 7 Порядку проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону 1058, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124, цей показник збільшується на 17% (3764,40 грн х 1,17).
   У разі врахування заробітку за періоди страхового стажу, набутого за роботу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, доплату за понаднормовий страховий стаж буде визначено за страховий стаж понад 30 років у жінок та понад 35 років у чоловіків.
   Працівники територіального управління Пенсійного фонду вибирають найбільш вигідний для особи варіант розрахунку пенсії. Якщо ж після призначення (перерахунку) пенсії особа набула менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього пере¬рахунку) пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення (попереднього перерахунку). Заробітна плата для обчислення пенсії в такому випадку не змінюється, тобто заробіток, який особа одержувала після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, не враховується.
   Водночас слід зазначити, що в разі, якщо станом на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, особа не набула права на проведення автоматичного перерахунку пенсії (якщо не минуло два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії), такий перерахунок після настання права на нього можливо провести на підставі заяви пенсіонера.Легалізація виплати заробітної плати у 2019 році 
   Основне джерело наповнення бюджету Пенсійного фонду України –відрахування від фонду оплати праці, адже заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення.
   Незважаючи на зменшення податкового навантаження на бізнес (з 1 січня 2016 року змінами до Податкового кодексу України запроваджено двократне зниження ставки нарахування єдиного соціального внеску), недобросовісні роботодавці продовжують вести діяльність, приховуючи працевлаштування своїх працівників або навмисно знижуючи розміри їхнього заробітку до мінімального, щоб уникнути повної сплати внеску, який дає право на страхові та пенсійні виплати.
   Чинне пенсійне законодавство визначає пряму залежність розміру пенсій від середньої заробітної плати особи за період трудової діяльності та тривалості страхового стажу.
   Враховуючи поступове збільшення страхового стажу для виходу на пенсію (починаючи з 2028 року для виходу на пенсію в 60 років необхідно буде мати не менше 35 років стажу), безпосередній і значний вплив на матеріальне становище у майбутньому буде визначати самостійно кожна працездатна особа за період своєї трудової діяльності: чим більший трудовий внесок, тим краще фінансове забезпечення на старість.
   Отримуючи зарплату в конвертах, працівники позбавляють себе соціальних гарантій. І головне – через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають соціальну захищеність, страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії по старості, по інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством.
   Офіційне працевлаштування є, в першу чергу, гарантією соціального захисту найманих працівників, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу з метою досягнення позитивного результату: для роботодавця – це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків, а для працівників – основа стабільного майбутнього.

 Перерахунок пенсії з 01.03.2019 
   Кожного місяця працівник від роботодавця отримує заробітну плату, та, окремо, на свій обліковий запис у Пенсійному фонді, єдиний соціальний внесок (ЄСВ), який є персоніфікованим.
   Нарахування ЄСВ провадиться кожного місяця до повного припинення трудової діяльності особи, і у разі повернення до роботи нарахування ЄСВ поновлюється. Результатом цього процесу є персональна база, що відображає трудову діяльність особи – назву кожного місяця роботи, посаду, тривалість стажу і суму сплачених страхових внесків в за кожен місяць роботи.
   При досягненні пенсійного віку громадянин звертається за призначенням пенсії до Пенсійного фонду та в силу вступають страхові принципи роботи системи. Ключовими елементами якої є:
   · застрахована особа – працівник, майбутній пенсіонер;
   · сплата внесків – роботодавцем або застрахованою особою (фізичною особою-підприємцем або самозайнятою особою);
   · фонд внесків, із якого здійснюються виплати – Пенсійний фонд України;
   · страховий випадок – набуття особою визначеного віку і виконання умов програми.
   Для розрахунку розміру пенсії використовується єдина для усіх формула:
   Розмір пенсії = Сз х ІКЗ х Кс, де
   – Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за з роки перед зверненням за призначенням пенсії;
   – ІКЗ – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати;
   – Кс – коефіцієнт страхового стажу, який дорівнює множині кількості місяців стажу і вартості одного року страхового стажу.
   Дві основні частини формули – внески, зроблені під час трудової діяльності, та тривалість страхового стажу.
   Сз х ІКЗ. Під час розрахунку розміру пенсії враховується розмір зроблених до Пенсійного фонду внесків, які були зроблені в інших економічних умовах та мали іншу цінність, ніж на час звернення за пенсією. Щоб актуалізувати внески їх прив’язують до економічних показників, які існували на момент їхньої сплати працедавцем, після чого отриманий коефіцієнт множиться на існуючий розмір середньої заробітної плати за три роки до звернення за пенсією (вартість внесків приводиться у відповідність до сучасних економічних умов).
   Кс. Друга важлива частина формули це коефіцієнт страхового стажу, який отримується шляхом множення кількості страхового стажу в місяцях на вартість одного року стажу.
   Розмір щомісячної пенсійної виплати є результатом цієї формул
   Для приведення пенсійних виплат у відповідність до актуальних економічних змін Пенсійним фондом України буде проведено щорічну автоматичну індексацію пенсійної виплати відповідно до частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який буде застосовано для обчислення пенсії громадянам України.
   Перша така індексація відбудеться у березні 2019 року за результатами отриманих статистичних даних щодо рівня інфляції та зростання середніх зарплат за попередній рік.
   Для кожного пенсіонера розмір підвищення з 01.03.2019 року буде визначатися в автоматизованому режимі окремо, в залежності від тривалості страхового стажу та індивідуального коефіцієнту заробітної плати з якого провадиться обчислення пенсії.

 


   Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області запрошує всіх бажаючих передплатити відомчі видання, в яких завжди можна знайти відповіді на питання, які Вас цікавлять, та повідомляємо про передплатні індекси і вартість на 2019 рік.
Газета 
"Пенсійний кур’єр"
Журнал 
"Вісник Пенсійного фонду України"
Передплатний індекс:
українською мовою – 06840
російською мово - 06842
Передплатний індекс:
23751
1 міс. – 24,85 грн 1 міс. – 52,94 грн.
3 міс. – 74,55 грн. 3 міс. – 158,82 грн.
6 міс.– 149,10 грн 6 міс. – 317,64 грн
12 міс.– 298,20 грн 12 міс. – 635,28 грн


ЗА ЛЮТИЙ СУБСИДІАНТИ ОТРИМАЮТЬ ВІД УРЯДУ ГОТІВКУ ДЛЯ ОПЛАТИ КОМУНАЛЬНИХ ПЛАТЕЖІВ 
   Уже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги вплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Відповідне рішення було прийнято сьогодні Кабінетом Міністрів України. 
   Паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через Ощадбанк, і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.
   Отже, всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.
   Вся субсидія «старим» субсидіантам буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк, а пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією.

    Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні. 
   Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта. 
   Для прикладу. Якщо сім’я отримує щомісяця від держави субсидію у розмірі 1600 гривень, а платіжка за газ у лютому прийде на 1100 гривень, 500 гривень залишиться їй на власні потреби або для оплати рахунку, скажімо, за воду чи електроенергію. Тобто, суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Таким чином, таке поняття як обов’язковий платіж скасовується.
   Всі, хто звернувся вперше за субсидією у 2019 році, беруть участь у діючій моделі монетизації. Тобто розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк, а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалюваного сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк.
   Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії від Уряду для оплати комуналки.
   Таким чином, Урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації та за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року. 
ПРО ПЕРЕВАГИ ОТРИМАННЯ ПЕНСІЙ ЧЕРЕЗ БАНКІВСЬКІ УСТАНОВИ 
   Коли настає час оформляти пенсію, перед людиною постає питання: «Де отримувати виплату – у банку чи на пошті?». Чинним законодавством за кожним пенсіонером закріплене право вибору способу одержання пенсії. Одержувати пенсію через відділення поштового зв’язку або через уповноважені установи банків – особистий вибір кожної літньої людини.
   Обслуговування в банках з виплати пенсій зручне для пенсіонерів, а саме: відсутність черг, можливість отримання пенсії в будь-який зручний для громадян час, зняття з поточного пенсійного рахунку як усієї суми, так і її частини, можливість розрахуватися пластиковою карткою за товари та послуги (наприклад, оплата комунальних послуг). У разі переїзду, виїзду на лікування або відпочинок тепер не виникає необхідності брати з собою значну суму коштів. Картковий рахунок дає можливість отримати гроші через мережу банків, або в будь-якому відділенні уповноваженого банку на всій території України.
   Слід зазначити, що в отриманні пенсії через банк є ще один беззаперечний плюс. Якщо пенсіонер з будь-яких причин не має можливості своєчасно отримати виплати через пошту, після 25 числа кошти повертаються до Пенсійного фонду, і отримати їх буде можливо лише в наступному місяці. А гроші, які перераховуються пенсіонеру на банківський рахунок, залишаються доступними в будь-який момент.
   На території міста Бровари та Броварського району 10 банківських установ отримали право здійснювати операції з обслуговування поточних рахунків пенсіонерів з виплати пенсій: АТ«Ощадбанк», ПАТ «РайффайзенБанк», ПАТ КБ «ПриватБанк», АТ «ТаскомБанк» , ПАТ «Пумб», АТ «Укрсиббанк», ПАТ «Юнекс Банк», ПАТ «Альфа-Банк», АБ «Укргазбанк», АТ «ОТП Банк».
   Для одержання пенсійної виплати через банківську установу, необхідно відкрити рахунок в банку і написати відповідну заяву. При собі потрібно мати паспорт або інший документ, який посвідчує особу, документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) та пенсійне посвідчення (за наявності). Відкриття і обслуговування пенсійних рахунків – безкоштовне. В будь-який час пенсіонер має право відмовитись від послуг одного банку і скористатись послугами іншого.
   Детальну інформацію з питань отримання пенсії через банківські установи можна отримати, звернувшись до Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області за телефоном «гарячої лінії» 6-06-50 (м. Бровари, бульв. Незалежності,11) або безпосередньо звернувшись до будь-якої банківської установи.

 ВИПЛАТИ ПЕНСІОНЕРАМ СУБСИДІЙ ГОТІВКОЮ 
   6 лютого 2019 року Кабінетом Міністрів України було прийнято рішення щодо монетизації субсидій. Це означає, що вже в березні цього року гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії готівкою. 
   Субсидія буде перерахована грошовим переказом на рахунки пенсіонерів в АТ “Ощадбанк” і буде виплачена Пенсійним фондом одночасно з пенсією.
  Ті, хто отримує пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить листоноша.
   В свою чергу, фахівці Пенсійного фонду Київщини докладуть максимум зусиль, аби виплатити монетизовані субсидії пенсіонерам Київської області вчасно та у повному обсязі.Перерахунки пенсій з 01 січня 2019 року 
   З 1 січня 2019 року стартував черговий етап підвищення пенсій особам, які були звільнені з військової служби.
   Розмір військової пенсії обчислюється у відсотках від відповідного військового грошового забезпечення. Грошове забезпечення військовослужбовців складається з посадового окладу, окладу за військове звання та вислуги років.
   У березні 2018 року був проведений перерахунок пенсій особам, які були звільнені з військової служби. Подальше підвищення військових пенсій відбуватиметься у кілька етапів протягом наступних двох років.
   Так, з 1 січня 2018 року військовим пенсіонерам почали виплачувати 50 % суми підвищення пенсії. З 1 січня і до 31 грудня 2019 року щомісячно виплачуватиметься 75 % суми підвищення пенсії, а з 1 січня 2020 року – 100% суми підвищення пенсії визначеної станом на 1 березня 2018 року.
   Крім того, з 1 січня 2019 року отримують підвищені пенсії особи, які досягли 65 – річного віку і мають велику тривалість страхового стажу.
   Проведення такого перерахунку передбачено частиною 2 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
   Так для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
   Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з січня поточного року мінімальна заробітна плата визначена на рівні 4173,00 грн. Отже, при дотриманні зазначено вище умов, мінімальний розмір пенсії, становитиме 1669,20 грн. (4173,00 грн.* 40%).
   Розмір підвищення пенсійної виплати з 01.01.2019 для кожної особи буде розраховано індивідуально, однак, воно не перевищить 172,20 грн. (1669,20 грн. – 1497,00 грн. (прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, встановлений з 01.12.2018)).
   Вже з березня 2019 року відбудеться чергове підвищення пенсій у зв’язку з їх осучасненням, зважаючи на рівень інфляції та зростання середньої заробітної плати в країні за 2018 рік.
   Перерахунки пенсій здійснюватимуться автоматично.
   Звертатися додатково до органів Пенсійного фонду України не потрібно.
Легальна зайнятість – гарантія захисту трудових прав 
   Згідно з Конституцією України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. Але ще чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим сумнівним вигодам, тому останнім часом усе частіше доводиться стикатися з таким негативним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин – «тіньовою» зайнятістю.
   За нинішніх реалій громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботи, зокрема і нелегальної. Працівники, які погоджуються одержувати зарплатню в «конвертах», стають заручниками самих себе. Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій.
   Таким чином, влаштовуючись на роботу неофіційно, працівник повинен чітко усвідомлювати: якщо зарплату виплачують «в конверті», це означає, що роботодавець, швидше за все, не укладе трудовий договір, а також не здійснюватиме відрахування з неофіційної зарплати єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду, а це неминуче призведе до того, що:
   – вимагатимуть працювати понад норму, а то і часто без додаткової оплати праці;
   – не буде гарантованого розміру заробітної плати (зокрема розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплат, надбавок та інших заохочувальних виплат);
   – не буде ніяких соціальних гарантій, передбачених для працівника;
   – не буде права на відпустку, в тому числі, і на відпустку в зв’язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною;
   – не буде права на оплату тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною;
   – не буде права на достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов’язана з шкідливими умовами праці);
   – не буде права на охорону праці;
   – не буде права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, та, як наслідок – на отримання страхових виплат у разі травмувань чи профзахворювань;
   – людину можуть звільнити у будь-який момент, без виплати вихідної допомоги, а можливо, і без оплати за виконану роботу. 
   Отримати належний під час звільнення розрахунок в переважній більшості випадків вкрай складно, факт перебування в трудових відносинах з роботодавцем доведеться доводити у суді з допомогою свідків.
   Серед негативних наслідків «тіньової» зайнятості є і такі, що стосуються суспільної небезпеки, адже всі ми є споживачами послуг у сфері громадського харчування, торгівлі, транспорту, будівництва тощо, тож необхідна їх висока якість. Нелегальна зайнятість сприяє поширенню захворювань, підвищенню рівня аварійності на дорогах, зростанню ризику виникнення нещасних випадків на виробництві, адже з офіційно неоформленим працівником не проводиться навчання з техніки безпеки, охорони праці, він не проходить вчасно, а то і взагалі, передбаченого нормативними документами періодичного медичного огляду.
   Найефективнішим захистом громадян є їхня правова обізнаність. Кожен, хто наймається на роботу, має пам’ятати, що не оформлений вчасно трудовий договір є не лише грубим порушенням трудового законодавства, а й надалі тягне за собою низку проблем для самого працівника.
   Повага до себе починається з шанування законів своєї держави. Працюючи нелегально людина сама себе позбавляє права на соціальний захист та передбачені трудовим законодавством гарантії, а також ставить під загрозу своє здоров’я та майбутнє.

 

 

 

Нові інформаційні сервіси Фонду: швидко, зручно, ефективно 

   Поліпшення якості обслуговування громадян – одне з ключових завдань Пенсійного фонду України, для виконання якого створюються сучасні сервіси та можливості: онлайн-довідки та смс-інформування.
   Основою інноваційних змін став модернізований Реєстр застрахованих осіб, який адмініструє Пенсійний фонд України. У цьому реєстрі на кожного працюючого та пенсіонера заведена індивідуальна облікова картка, в якій відображена вся інформація про заробітну плату людини та різні соціальні виплати, з яких сплачено страхові внески, страховий стаж, розмір пенсії тощо.
   Таку інформацію можна отримати, зареєструвавшись на Веб-порталі електронних послуг Фонду. Зробити це можна двома способами: за логіном і паролем, які видають фахівці в територіальних підрозділах Фонду, або електронним цифровим підписом. Більш надійним є використання електронного цифрового підпису (ЕЦП), тоді не треба приходити до Фонду особисто, аби отримати логін і пароль. ЕЦП можна отримати у сертифікованих центрах видачі ключів (Державної фіскальної служби, органів юстиції тощо), перелік яких є на Веб-порталі. Такий спосіб входу потрібен для ідентифікації особи та захисту її особистих даних.
   У персональному кабінеті на Веб-порталі кожен отримує доступ до багатьох опцій. Зокрема, найманий працівник може дізнатися розмір свого страхового стажу та чи сплачуються за нього страхові внески роботодавцем. Окрім того, зі свого кабінету можна подати звернення до органів Фонду, записатися на прийом, переглянути свою електронну пенсійну справу, якщо пенсію уже призначено.
   
    Довідки з підтвердженням QR-кодом
   Нещодавно Пенсійний фонд України запровадив новий сервіс із надання електронних документів з підтвердженням QR-кодом. Послуга доступна для користувачів Веб-порталу Пенсійного фонду України, які увійшли на портал за допомогою ЕЦП. Це сучасне нововведення дозволяє громадянам не виходячи з дому отримувати такі електронні документи:
   · довідку про доходи пенсіонера (загальний розмір призначеної пенсії);
   · довідку про доходи пенсіонера для призначення субсидій, що містить дані про розмір пенсії без урахування видів виплати;
   · індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5), що містить інформацію про страховий стаж, заробітну плату та сплату страхових внесків страхувальниками;
   · витяг з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що містить дані про статус застрахованої особи/отримувача страхової виплати; дані про набутий страховий стаж; відомості щодо нарахованої заробітної плати, що враховується для розрахунку страхових виплат та страхового стажу; відомості про особливі умови праці, про суми добровільних внесків; дані пенсійної справи; відомості про інші види загальнообов’язкового державного соціального страхування.

   Зазначені електронні документи дійсні для оформлення субсидій, документів у центрах надання адміністративних послуг, посольствах, консульських та банківських установах, органах фіскальної та виконавчої служб, територіальних органах міграційної служби, тощо.

   Перевірити достовірність видачі електронних документів з QR-кодом можна через Веб-портал Пенсійного фонду України у розділі «Верифікація виданих документів» шляхом введення перевірочного коду документу, який міститься одразу під QR-кодом.

   Електронний документ з QR-кодом, підписаний електронним цифровим підписом Пенсійного фонду України, згідно з чинним законодавством, є аналогом паперового документа, підписаного відповідальною особою Фонду.

   Послуга смс-інформування
   До нових сервісів обслуговування громадян належить також смс-інформування, за допомогою якого Пенсійний фонд України інформує про всі зміни, які відбуваються в пенсійній справі, а кожного працюючого щомісячно повідомляє про сплату єдиного соціального внеску та зарахування страхового стажу, що є інструментом контролю за своїм роботодавцем. Відсутність повідомлення про зарахування страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, є приводом для звернення до свого роботодавця (підприємства) для з’ясування причин. Головне в цьому процесі – оперативність, адже, з плином часу, питання, які можна вирішити зараз, не завжди вдається врегулювати в майбутньому, коли роботодавець, наприклад, вже ліквідований, а підтверджуючі документи відсутні.
   Зареєструватись на отримання повідомлення можна двома способами: за особистим зверненням до ПФУ, надавши відповідну заяву або самостійно налаштувавши сервіс. Відеоінструкцію із самостійного налаштування сервісу смс-повідомлення можна переглянути на інформаційній сторінці Веб-порталу в розділі «Новини».

 ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 ГРУДНЯ 2018 
   Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 № 2246 – VІІІ встановлено, що з 1 грудня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, буде підвищено з 1435,00 грн. і становитиме 1497,00 грн. В зв’язку з цим, органами Пенсійного фонду України буде проведено перерахунок пенсій, а також надбавок і підвищень до неї, розміри яких визначаються від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Будуть також перераховані мінімальні та максимальні розміри пенсій. 
   Отже, перерахунку підлягатимуть, зокрема:
   - мінімальні та максимальні розміри пенсій;
   - доплати за понаднормативний стаж, передбачені статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
   - пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;
   - підвищення відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;
   - щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
   - мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
   - державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;
   Виплати, які залежать від величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та їх розміри з 01.12.2018 наводимо нижче.
   Звертаємо увагу, що для пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) перерахунок у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться після звільнення з роботи або припинення такої діяльності.
   Водночас повідомляємо, що перерахунку підлягає також надбавка до пенсії особам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР». Розмір цієї надбавки збільшиться з 177,70 грн. до 185,30 грн. Слушно зауважити, що зазначена надбавка визначена на рівні 10 % від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який з 01.12.2018 р. складає 1853,00 грн.
   Зазначений перерахунок буде проведений органами Пенсійного фонду України автоматично.
   Додатково звертатися пенсіонерам для проведення цього перерахунку не потрібно. 
 


ПАМ’ЯТКА
ДЛЯ РОЗ’ЯСНЕННЯ ДЕЯКИХ ПИТАНЬ ПРИ ЗВЕРНЕННІ ОСІБ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ СУБСИДІЇ 
   Для осіб які не є застрахованими особами
   Крок 1
   Первірка чи належить особа до категорії застрахованих осіб.
   Вирішення – за допомогою працівників орагнів Пнсійного фонду України при пред'явленні паспорту та ідентифікаційного коду отримати відповідну інформацію

   Крок 2
   Встановлено факт що особа за певний період не є застрахованою особою.
   Вирішення – є можливість укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового соціального страху-вання., в т.ч. із одноразовою сплатою внеску.
   Договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового соціального страху-вання укладається в органах Державної фіскальної служби Київської області.

   Довідково:
   Розрахунок одноразової сплати за договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового соціального страху-вання має бути мінімальним страховим внеском на дату звернення помножений на коефіцієнт 2.

   Наприклад:
   Розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.10.2018 складає 3723 грн., мінімальний страховий внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування 816,06 грн. (3723 грн. *22% = 819,06грн.), з урахуванням коефіцієнту 2 сума сплати єдиного внеску становить 1638,12 грн. (819,06 грн. * 2= 1638,12грн.). Даний розрахунок відповідає вимогам ст.10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування».


ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ І ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ 
   Важливою проблемою в трудових відносинах між роботодавцем і найманим працівником на даний час є легалізація зайнятості населення. Як свідчить практика багато роботодавців (в основному це малий та середній бізнес) не укладають трудові договори з найманими працівниками.
   Можна з упевненістю сказати, що не лише роботодавець винен у такому стані справ, а й сам працівник не завжди розуміє на що він погоджується.
   Громадяни погоджуються на будь-які умови роботодавця, при цьому втрачають можливість користування державними гарантіями, зокрема субсидією, державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям, втрачають трудовий стаж. Отримуючи заробітну плату неофіційно, «в конвертах», працівник втрачає своє законне право на щорічну відпустку, а у випадку виробничої травми або захворювання – оплату лікарняних листів, страхових виплат і т.д. Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин.
   Відповідно до статті 21 КЗпП України трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
   Трудовий договір може бути безстроковим, що укладається на невизначений строк, та строковим, що укладається на визначений строк, встановлений за погодженням сторін або на час виконання певної роботи. Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
   Трудові відносини між громадянином, який наймається на роботу та роботодавцем (юридичною або фізичною особою – підприємцем) оформлюються в письмовій формі.
   Роботодавець не має права допускати працівника до роботи без оформлення трудових відносин, але слід зауважити, що таке оформлення буде вважатися проведеним за умови додержання наступних дій:
   по-перше, роботодавець складає трудовий договір у формі наказу (розпорядження) про прийняття на роботу/призначення на посаду, а фізичні особи – підприємці можуть керуватися формою трудового договору, затвердженою наказом Мінпраці від 08.06.2001 №260 «Про затвердження Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю»;
   по-друге, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором, роботодавець зобов’язаний подати повідомлення про прийняття працівника на роботу (за встановленою формою), до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем обліку його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу».
   Тобто, перед допуском працівників до роботи роботодавець повинен провести оформлення трудових відносин з додержанням вимог статті 24 КЗпП України.
   Також, не варто забувати, що до початку роботи за укладеним трудовим договором, роботодавець (чи то юридична особа , чи то фізична особа – підприємець) зобов’язаний:
   1) роз’яснити працівникові його права і обов’язки та проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору;
   2) ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором;
   3) визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;
   4) проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.
   Наприкінці, хотілося б додати, що оформлення трудових відносин відповідно до чинного законодавства з найманим працівником, звільнює роботодавця від сплати штрафних та фінансових санкцій, передбачених чинних законодавством.«Кабінет роботодавця» – новий сервіс від ПФУ 
   Відтепер на порталі ПФУ функціонує кабінет страхувальника. В ньому можна переглянути інформацію щодо забезпечення соцправ його працівників, суму сплаченого ЄСВ та звітів щодо нього, а також отримувати довідки про страховий стаж
   Пенсійний фонд України повідомляє, що продовжує розширювати можливості веб-порталу електронних послуг. Відтепер на порталі функціонує кабінет страхувальника (роботодавця), в якому для працедавця доступна інформація щодо забезпечення соціальних прав його працівників, про правильність подання звітності тощо.
   "У кабінеті можна переглянути інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі – щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу до Фонду. Якщо є порушення прав працівників, у кабінеті відображається інформація, скільки застрахованих осіб з вини роботодавця не одержали зарахування певного періоду до страхового стажу", – пояснив директор департаменту інформаційних систем та електронних реєстрів Пенсійного фонду України Олександр Малецький. 
   Окрім того, у кабінеті також містяться відомості щодо звітності з ЄСВ. Зокрема, роботодавець може бачити зауваження до його звітів та рекомендації щодо усунення неточностей.
   Ще одна функція, яка стає доступною для роботодавця у його кабінеті – можливість отримати інформацію для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності працівника (лікарняні). До цього часу первинні дані для розрахунку – страховий стаж та розмір заробітної плати – надавали самі працівники. Для цього вони звертались до управлінь Пенсійного фонду за довідками. Тепер процедура отримання необхідних відомостей значно спрощується.
   Увійти до кабінету роботодавець може через електронний цифровий підпис.
   Нагадаємо, раніше Пенсійний фонд України запровадив сервіс СМС-інформування для застрахованих осіб та пенсіонерів. Також через веб-портал електронних послуг стало можливим отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом.


ГРАФІК 
виїзних прийомів керівництвом 
Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України 
Київської області на ІV квартал 2018 року 

№ 
з/п
Дата виїзду Населений пункт Посада керівника Прізвище, ім’я, по батькові
117.10.2018 с. Рудня Начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій №1 Я.В.Іванова
2 с. Семиполки
3 20.11.2018 с.Кулаженці Перший заступник начальника управління Ю.М.Калита
4 с.Світильня
5 12.12.2018 с.Шевченково Начальник відділу обслуговування громадян С.М.Глоба
6 с.Жердова


   Актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у „конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

   Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Виплата заробітної плати у „конвертах” послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи державних службовців.

   Працівник, який отримує зарплатню в „конверті”, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу, адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

   Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року – єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”), то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.

   З 1 січня 2018 року 3723 х 22%=819,06 грн.

   Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.

   Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати „в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, „випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

   Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.

   З 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку, яка надає кожній застрахованій особі можливість безоплатно отримувати відомості про себе, тобто, з якої суми заробітної плати, скільки та за який період сплачено за неї роботодавцем до Пенсійного фонду страхових внесків. Ця система дозволяє застрахованій особі контролювати процес формування своєї майбутньої пенсії, вимагаючи від роботодавця своєчасної та повної сплати внесків.

   Особи, які обрали спрощену систему оподаткування, повинні щомісячно сплачувати єдиний соціальний внесок. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу, який розраховується як добуток мінімальної заробітної плати на тариф відрахувань (22,0%). Термін сплати – не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним.

   З метою ознайомлення з перевагами виплати легальної заробітної плати найманим працівникам, працівниками Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області постійно проводиться інформаційно – роз’яснювальну роботу серед страхувальників та жителів міста Бровари шляхом проведення флеш-мобів та розповсюдження тематичних інформаційних буклетів. 


Пам’ятка 
для роз’яснення деяких питань при зверненні осіб за призначенням субсидії 
1. У разі звернення застрахованої особи, в тому числі фізичної особи - підприємця за інформацією про сплачені суми єдиного внеску повідомити особу про порядок отримання інформації про сплачені за неї/нею суми єдиного внеску.

   У разі необхідності рекомендувати особі:
   - звернутись до найближчого управління Пенсійного фонду України;
   - пред’явити паспорт (інший документ, що засвідчує особу), документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта або свідоцтва про загальнообов’язкове соціальне страхування;
   - отримати довідку за формою ОК-5 (ОК-7).

2. У разі звернення особи, яка не є застрахованою особою в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (не була застрахованою особою у періоди січень-червень):
   - перевірити, що особа не належить до категорії застрахованих осіб у цей період;
   - повідомити особу про можливість укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь) в тому числі із одноразовою сплатою єдиного внеску за попередні періоди;
   - надати всю необхідну інформацію про:
   - адресу органу Державної фіскальної служби України (далі - ДФС), з якою особа може укласти договір про добровільну участь;
   - інформацію про можливість укладення договору про добровільну участь за будь- які місяці в періоді (січень-червень), в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - про розмір мінімального страхового внеску на дату звернення (сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2 (3723 грн. х 22% х 2 - 1638,12 грн));
   - надати адреси інформаційних ресурсів ДФС та Верховної Ради України, на яких можливо роздрукувати форму договору про добровільну участь, або надати бланк типового договору про добровільну участь.

   3. У разі звернення особи, яка є застрахованою особою у пи ч. підприємцем, та за яку не сплачено (яка не сплатила) єдиний внесок або сплачено (сплатила) у розмірі менше мінімального розміру страхового внеску за окремі періоди:
   - повідомити особі про можливість отримання в органах Пенсійного фонду України інформації з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про несплату платежів за відповідні періоди, а також про неврахування цих періодів до страхового стажу;
   - повідомити про необхідність погашення боргу зі сплати єдиного внеску на рахунки відповідних органів ДФС (якщо особа - підприємець);
   - повідомити про право особи вимагати від страхувальника (якщо особа- найманий працівник) сплати страхових внесків, у тому числі в судовому порядку (пункт 3 частини першої статті 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування).

   Поінформувати особу про можливість отримання інформації про сплату єдиного внеску дистанційно: через веб-портал Пенсійного фонду України, шляхом отримання СМС повідомлень

Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області 
надає інформацію про роботу управління за ІІІ квартали 2018 року. 

   Протягом звітного періоду відділом обслуговування громадян на особистому прийомі прийнято 29172 осіб, які щоденно зверталися до управління з різних питань, також до відділу надійшло 764 письмових звернень.

   Станом на 01.10.2018р. до управління із заявами про переведення пенсійних справ за місцем тимчасового перебування звернулося 2707 особи, відповідно до яких направлені запити пенсійних справ: 1359 мешканців Донецького регіону; 1315 мешканці Луганського регіону; 33 мешканці АР Крим та м. Севастополя.

   Станом на 01.10.2018 року в управлінні перебуває на обліку 46394 пенсіонерів, середній розмір пенсії 2622,30 грн.

   Зокрема, по Броварському району перебуває на обліку 20 815 пенсіонерів, середній розмір пенсії становить 2449,90 грн. Протягом ІІІ кварталів 2018 року призначено 593 нових пенсій, проведено 1260 перерахунок за зверненнями громадян.

   Протягом ІІІ кварталів 2018 року на користь управління надійшло 1059,9 млн. грн. (в т.ч. розмежованого ЄСВ – 558,6 млн. грн., власних надходжень (з урахуванням розмежованого ЄСВ) – 562,3 млн. грн., що на 173,1 млн. грн. більше власних надходжень за відповідний період 2017 року.

   Коштів з Державного бюджету надійшло – 497,5 млн. грн. що складає 98% виконання.

   Видаткова частина бюджету – 1068,7 млн. грн., що складає виконання бюджету управління на 101,56% і перевищує планові показники на 16,4 млн. грн.

   Кількість боржників станом на 01.10.2018 року становить 40. Загальна сума заборгованості перед управлінням становить 7,4 млн. грн.

   Найбільші суми заборгованості мають серед економічно - активних підприємств:
   ПАТ «Укргазбуд» - 2,6 млн. грн.;
   ТОВ «Бобрицьке» - 989,8 тис. грн.;

   Протягом звітного періоду управлінням проводилася інформаційно – роз’яснювальна робота, а саме:
   - 271 матеріал розміщено в розділі Пенсійного фонду на офіційному веб-сайті Броварської райдержадміністрації та міськвиконкому та офіційній сторінці fasebook;
   - здійснено 51 виступ на радіо;
   - 7 публікацій у друкованих виданнях;
   - проведено 119 виїзних прийомів громадян, на яких прийнято 508 осіб;
   - 19 зустрічі в трудових колективах, на яких були присутні 600 осіб;
   - 20 зустрічей за місцем проживання, на яких були присутні 20 осіб;
   - 11 лекцій в центрі зайнятості, присутні 156 осіб;
   - 8 зустрічей з учнівською молоддю та студентами, присутні 89 осіб;
   - 9 засідань «круглих столів»;
   - 10 флешмобів;
   - 1 зустріч з ветеранами;
   - роздано 6324 буклети.ВИКОНАННЯ ЗАХОДІВ 
щодо усунення (мінімізації)корупційних ризиків в діяльності Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області на 2018 рік  (ІІІ квартали 2018 року)
Корупційний ризик Заходи щодо усунення (мінімізації) корупційного ризику Виконання
Обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України Київської області
1 Недостатній рівень внутрішнього контролю за організацією обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України Впровадження стандартів визначених Положенням про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, затвердженим постановою правління Пенсійного фонд України від 30 липня 2015 року № 13-1, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 серпня 2015 року за №991/27436 (із змінами) В управлінні відсутні скарги громадян на працівників управління щодо організації прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України
2 Надання послуг «гарячими» телефонними лініями шляхом консультування засобами електронної пошти, через сторінки у соціальних мережах, іншими засобами комунікації через ІР-мережі та засоби мобільного зв’язку. Надано послуг «гарячими» телефонними лініями – 1224 особам:
Надано послуг електронною поштою – 79 особам;
Надано послуг через «Веб-портал» - 36 особам.
3 Проводити інформаційно - роз’яснювальну роботу щодо надання електронних послуг веб-порталу Пенсійного фонду України:
- замовлення та отримання в електронному вигляді довідок та/або витягу з відомостей реєстру застрахованих осіб державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі - РЗО) з використанням перевірочних кодів (для користувачів, які зареєстровані на веб- порталі та ідентифіковані за допомогою електронного цифрового підпису);
- замовлення послуг інформування за допомогою СМС – повідомлення, електронної пошти.
Проводиться інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо надання електронних послуг веб-порталу Пенсійного фонду України: 23 зустрічі в трудових колективах (присутні 689), розміщено 6 статтей на сайтах БМР, БРДА та Фейсбук, 3ефіри на радіо, розповсюджено 944 буклети.
Проводиться інформаційно - роз’яснювальну роботу щодо інформування за допомогою СМС – повідомлення, електронної пошти: Надано роз’яснення для безробітних на семінарах в центрі зайнятості – 5 (65 осіб)
Надано роз’яснення на зустрічах в трудових колективах – 8 (397 осіб)
Надрукована стаття в газеті «Нове життя» - 1
Озвучено в ефірах міськрайонного радіомовлення – 6 ефірів
Розміщено матеріалів на сайтах - 6 та відеоматеріалів - 3
Надіслано на електронні адреси сільських та селищних рад для розміщення на інформаційних стендах - 23
Управління персоналом та організація роботи щодо запобігання та виявлення корупції
4 Можливість порушення суб’єктами декларування строків та порядку подання декларацій Здійснювати перевірку факту подання суб’єктами декларування декларацій та своєчасності повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання або несвоєчасного подання таких декларацій Протягом 9 місяців 2018 року перевірено 115 електронних декларацій та надіслано 03 квітня 2018 до Національного агентства з питань запобігання корупції направлено повідомлення про не подачу електронної декларації «після звільнення» Кошлатим О.А., Півень С.В.
5 Не забезпечення належних заходів контролю за проведенням спеціальних перевірок стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального та особливо відповідального становища Впровадження моніторингу з дотримання вимог законодавчих актів щодо організації проведення спеціальних перевірок стосовно осіб які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального та особливо відповідального становища. Протягом 9 місяців 2018 року в управлінні не проводилась спеціальна перевірка стосовно осіб які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального та особливо відповідального становища.
Управління фінансовими та матеріальними ресурсами, здійснення внутрішнього аудиту
6 Не забезпечення належних заходів контролю за відшкодуванням виявленим в ході аудитів та інших контрольних заходів незаконних витрат та усунення допущених порушень Провести аналіз повноти відшкодування виявлених в ході аудитів та інших контрольних заходів незаконних витрат та усунення допущених порушень Постійний аналіз аналітичних записок про хід аудиторських досліджень, виявлених порушень норм діючого законодавства та недопущення, саме попередження подібних випадків в діяльності управління. Станом на 30.09.2018р. незаконних витрат коштів аудиторськими дослідженнями не виявлено.
7 Не дотримання передбачених законодавством процедур публічних закупівель Користування під час визначення характеристик предметів закупівлі примірними специфікаціями у сфері публічних закупівель. Застосування електронної системи публічних закупівель під час здійснення закупівель, вартість яких не перевищує 200 тис. грн.. для товарів і послуг та 1,5 млн. грн. – для робіт.

Забезпечення в установленому порядку оприлюднення інформації про публічні закупівлі та використання коштів Пенсійного фонду України, передбаченої законодавством
Предмет закупівлі товарів і послуг управління визначає згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону про публічні закупівлі та на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник». Управління у встановленні строки оприлюднює інформацію про до порогові електронні закупівлі, а також звіту про укладені договори у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, вартість предмета закупівлі за який становить або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону «Про публічні закупівлі».

 


ПРАВО НА ПІДВИЩЕННЯ 
   Законодавством встановлено надбавки та підвищення до пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Розберемося в цьому питанні, спираючись на конкретний приклад.

   Запитання: «Отримую на дитину пенсію у зв’язку з втратою годувальника за померлого чоловіка-військовослужбовця. Пенсію нарахували в розмірі 50% пенсії за віком. Моя дитина має статус члена сім’ї загиблого військовослужбовця. На момент загибелі чоловік проходив військову службу за контрактом. Чи є право на підвищення пенсії?»

   Відповідь: Варто зазначити, що непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти, військовослужбовців мають право на пенсію в разі втрати годувальника за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі — Закон 2262).

   Право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти, військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які перебували на їх утриманні (стаття 31).

   Статтею 36 Закону 2262 передбачено, що пенсії в разі втрати годувальника призначають у таких розмірах:
   — членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час, — у розмірі 70% від грошового забезпечення загиблого годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї. Якщо на утриманні загиблого (померлого) годувальника перебували двоє і більше членів сім’ї, пенсію призначають у розмірі 90% від грошового забезпечення загиблого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менше ніж 40% на кожного непрацездатного члена сім’ї;
   — сім’ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які померли внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням служби, — 30% від заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї.

   Пенсії в разі втрати годувальника, які призначають членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, не можуть бути нижчими за два визначені законом розміри прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність (стаття 37 Закону 2262). Із 1 жовтня 2017 року — 2904 грн.

   До пенсії також встановлюється підвищення, передбачене Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон 3551). Зокрема, статтею 15 Закону 3551 передбачено, що членам сімей, зазначеним у пункті 1 статті 10 цього Закону (загиблих військовослужбовців), пенсії підвищують на 25% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

   Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення» установлено доплату до зазначеного підвищення для того, щоб розмір підвищення становив 398,58 грн.

   Документи, які подаються для встановлення підвищень і надбавок, зазначено в Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (далі – Порядок). Порядком передбачено, що при призначенні до пенсій, зокрема, підвищень відповідно до Закону 3551 подаються документи про визнання заявника, зокрема, особою, на яку поширюється дія зазначеного Закону. Таким документом є завірена в установленому порядку копія посвідчення особи, на яку поширюється чинність Закону 3551.

   Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону 2262 (затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1) заяви про призначення пенсії в разі втрати годувальника подаються членами сім'ї померлого годувальника, якому на момент смерті не було призначено пенсію за нормами цього Закону, до органів, що призначають пенсії, через уповноважені структурні підрозділи міністерств та інших органів.

   Якщо особа, якій призначається пенсія в разі втрати годувальника, є неповнолітньою або недієздатною, заяву про призначення пенсії подають законні представники за місцем їх проживання.

   Водночас законодавство, покликане захистити соціальні права членів сімей загиблих, померлих і тих, що пропали безвісти, військовослужбовців, постійно вдосконалюється. Право на пенсію в разі втрати годувальника до 22 червня 2018 року не мали курсанти і слухачі військово-навчальних закладів та навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України і державної пожежної охорони. Законом України «Про внесення зміни до статті 30 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо членів сім’ї, які мають право на пенсію в разі втрати годувальника» від 03.04.2018 №2377-VІІІ, який набув чинності 22.06.2018, право на пенсію в разі втрати годувальника надано цій категорії осіб — до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення 23-річного віку.

   Окрім того, до 1 жовтня 2017 року виплату пенсії в разі втрати годувальника здійснювали незалежно від форми навчання (денна, вечірня, заочна). Статтею 30 Закону 2262 (у редакції, що діє з жовтня 2017 року) визначено право на отримання пенсії в разі втрати годувальника до закінчення навчальних закладів, але не більше як до досягнення 23 років, вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів (крім курсантів і слухачів військово-навчальних закладів і навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України і державної пожежної охорони), стажистів, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців). Тобто починаючи з 1 жовтня 2017 року право на пенсію в разі втрати годувальника мають лише особи, які навчаються за денною формою навчання.

   ------------------------
   Приклад 1
   03.09.2018 під час виконання службових обов’язків загинув військовослужбовець, який мав на своєму утриманні двох непрацездатних членів сім’ї: доньку, 13.02.2007 р.н., і сина, 19.09.2000 р.н., який є курсантом 2 курсу військово-навчального закладу.
    Pважаючи на зміни в законодавстві, пенсію в разі втрати годувальника призначено двом непрацездатним членам сім’ї у розмірі 90% від грошового забезпечення загиблого годувальника (по 45% кожному із членів сім’ї).
   У редакції статті 30 Закону 2262, що діяла до 22.06.2018, право на таку пенсію мала б лише донька (70% від грошового забезпечення загиблого годувальника).

   ------------------------
   Приклад 2
   У квітні 2017 року під час проходження військової служби помер військовослужбовець. За висновком військово-лікарської комісії, причина смерті пов’язана з проходженням військової служби. Пенсію в разі втрати годувальника було призначено на одного утриманця - сина, 02.06.2000 р.н. Із 1 вересня 2018 року син є курсантом військового-навчального закладу Міністерства внутрішніх справ. Зважаючи на те, що 2 червня поточного року він досяг повноліття, виплату пенсії в разі втрати годувальника припинено з 1 липня 2018 року. Після надання довідки з навчального закладу виплату пенсії буде поновлено з 1 вересня в розмірі 30% від грошового забезпечення померлого годувальника.


ЧИ МАЄ ПРАВО ЛЮДИНА ВИБРАТИ ВИД ПЕНСІЇ? 

   Іноді пенсіонер, отримуючи пенсію, не знає, що має право на інший її вид.

   Запитання: «Мій 58 річний чоловік з 2011 року отримує пенсію по інвалідності 2 групи. Має 36 років стажу. з яких 5 років працював за списком №1, а 30 років — за списком №2. Отримує пенсію у розмірі 90% пенсії за віком. Наступний огляд МСЕК у 2019 році. Чи може він отримати пенсію по інвалідності довічно (без проходження повторного огляду у МСЕК), адже він має достатньо страхового стажу?

   Відповідь:
   Пенсія по інвалідності
   Порядок і умови призначення пенсій по інвалідності визначено Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058): пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності. Причину, групу, час настання інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначає орган МСЕК згідно із законодавством.
   Непрацюючі особи з інвалідністю за наявності певного стажу можуть отримувати пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком.
   У даному випадку, якщо чоловіку не буде продовжено інвалідність, виплату пенсії по інвалідності буде припинено у зв’язку із закінченням терміну її призначення.

   Пільгова пенсія
   Водночас, за даними наведеними у листі, чоловік має право звернутися до органу Пенсійного фонду із заявою про переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах, яка призначається довічно.
   Статтею 114 Закону 1058 визначено право на пенсію за віком на пільгових умовах осіб, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 (далі – Список № 1) та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 (далі – Список № 2) виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженими Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць.
   Зокрема, пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 після досягнення віку 50 років та за наявності страхового стажу в чоловіків більше 20 років 6 місяців, із них не менше як 10 років на зазначених роботах.
   Чоловікам, які не мають 10 років стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах (не менше 5 років), за наявності необхідного страхового стажу пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку 60 років, на один рік за кожен повний рік такої роботи.
   Чоловікам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 право на пенсію за віком на пільгових умовах мають після досягнення віку 55 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років 6 місяців, із них не менше як 12 років 6 місяців на зазначених роботах.
   Законодавством передбачено, що періоди роботи за Списком № 1 зараховуються до стажу роботи за Списком № 2.
   За викладених у листі умов наявність і п’яти років роботи за Списком №1, і повного пільгового стажу за Списком № 2 дають право чоловіку вийти на пільгову пенсію в 55-річному віці.

   Правила обчислення пільгового стажу
   Підтвердження права на пільгове пенсійне забезпечення здійснюється згідно із Списком № 1 та Списком № 2 на підставі записів у трудових книжках працівників та уточнюючих довідок, виданих підприємствами на підставі первинних документів про характер виконуваної роботи та умови праці, а також про безпосередню зайнятість протягом повного робочого дня на роботах, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.
   До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 р. та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992 р.
   Результати атестації (як уперше проведеної, так і чергової) застосовуються для обчислення стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, упродовж п’яти років після затвердження її результатів, якщо впродовж цього часу на такому підприємстві не змінювалися докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), які дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умов і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведено позачергову атестацію.
   Такий же порядок застосовується в разі припинення діяльності підприємства, установи, організації з визначенням правонаступника.
   За умови підтвердження цього права за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.1997 р. (упродовж п’яти років після набрання чинності Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці (далі — Порядок № 442), до стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період роботи на такому підприємстві у виробництвах, передбачених Списками, тобто період роботи із шкідливими умовами праці до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення атестації та період роботи впродовж наступних п’яти років за умови, що впродовж цього часу на підприємстві не змінювалися докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце).
   Якщо атестація була вперше проведена після 21.08.1997 р., у разі підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах до пільгового стажу зараховується весь період роботи до 21.08.1992 р., п’ятирічний період роботи на такому підприємстві, що передує даті видання наказу про її результати, і період роботи впродовж наступних п’яти років за умови, що впродовж цього часу на підприємстві, якщо за її результатами буде підтверджено право на пільгову пенсію, не змінювалися докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце).
  Якщо атестація з 21.08.1992 р. не проводилась чи за результатами атестації, вперше проведеної після 21.08.1992 р., право не підтвердилось, до пільгового стажу зараховується лише період роботи із шкідливими умовами праці на такому підприємстві, в установі чи організації до 21.08.1992 р. включно, тобто до набрання чинності Порядку № 442. У такому ж порядку зараховується пільговий стаж, якщо за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.1992 р., право на пільгове пенсійне забезпечення не підтвердилось.
  У разі непідтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах за результатами чергової атестації, проведеної впродовж п’яти років із дати проведення попередньої атестації, до пільгового стажу зараховується період роботи на такому підприємстві, в установі чи організації до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення чергової атестації, якою відповідне право не підтверджено.

   Можливо потрібна уточнююча довідка
   У зв’язку з тим, що, зазвичай, у трудовій книжці відсутні відомості про зайнятість особи в шкідливих умовах протягом повного робочого дня, не зазначається характер виконуваної роботи, розділ, підрозділ, пункт, найменування Списків або їх номери, куди включається цей період роботи, підприємство надає уточнюючу довідку (пункт 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній).
   У довідці має бути зазначено: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування Списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видано зазначену довідку. При цьому довідка про пільговий характер роботи має містити посилання на Список, який був чинним у період роботи особи.
   Тобто період, який підлягає зарахуванню до пільгового стажу роботи, визначає підприємство шляхом надання уточнюючої довідки. Окрім того, надається копія наказу про результати атестації робочого місця.
   Якщо підприємство ліквідоване і немає його правонаступника, пільговий стаж підтверджують відповідні комісії, що діють у кожній області при головному управлінні Пенсійного фонду України. Якщо підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

   Право вибору виду пенсії
   Відповідно до статті 10 Закону 1058 особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
   Переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється із дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший у пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
   Під час переведення з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону (за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року або за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв і за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року), із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії. На сьогодні це – 3 764,40 грн.
   Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, під час переведення вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), як для пенсій які призначені вперше.
   Отже, за наведених у листі обставин, лише за умови переходу на пільгову пенсію, чоловік отримуватиме пенсію довічно.
   ПЕРЕВАГИ ЕЛЕКТРОННОГО ПЕНСІЙНОГО ПОСВІДЧЕННЯ 
   Усі пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через Державний Ощадний банк України, мають можливість отримати електронне пенсійне посвідчення.

   Електронними пенсійними посвідченнями (ЕПП) сьогодні користується вже майже 400 тисяч осіб. Першими таку можливість отримали внутрішньо переміщені особи: саме вони, згідно з постановою Кабінету Міністрів України, були тією категорією пенсіонерів, яким їх почали видавати першими. Тепер одержати ЕПП може будь-який пенсіонер.

   ЧИМ ЕЛЕКТРОННЕ ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ЗВИЧАЙНОГО
   Електронне пенсійне посвідчення — це унікальний сучасний технологічний інструмент, який дозволяє не тільки отримати пенсію, оплатити послуги онлайн, а ще й повноцінно користуватися всіма державними електронними сервісами:
   - поєднує функції посвідчення та платіжної банківської картки;
   - містить електронний цифровий підпис (ЕЦП), який дає змогу отримувати електронні документи на веб-порталах органів влади. Відтепер навіть з дому можна переглядати на веб-порталі послуг Пенсійного фонду інформацію з електронної пенсійної справи про розмір пенсії та її складові, дані про страховий стаж, заробіток, сплачені внески тощо. Електронне пенсійне посвідчення надає можливість написати звернення або подати заяву на перерахунок пенсії через Інтернет без відвідування Пенсійного фонду України;
   - надає можливість контролювати гроші та керувати ними з дому в будь-який час;
   - дає змогу здійснювати банківські операції та безготівкові платежі чи поповнювати готівковими коштами картковий рахунок; оперативно, без черг розраховуватися за комунальні послуги і найголовніше — отримувати пенсію вчасно.

   ЯК ОДЕРЖАТИ ЕПП
   Для того щоб подати заяву на оформлення електронного пенсійного посвідчення, потрібно:
   * звернутися до органу Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання;
   * написати заяву на виготовлення ЕПП.

    НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ
   1 Заява (на бланку встановленого зразка)
   - заповнити заяву потрібно від руки чітким розбірливим почерком, в ідеалі — друкованими буквами;
   - ім’я та прізвище, крім української, також вписують латиницею.
   2 Фото: дві фотографії 30 х 25 мм.
   3 Оригінал паспорта.
   4 Довідка про надання ідентифікаційного номера (ідентифікаційний код).
   5 Для внутрішньо переміщених осіб - довідка переселенця/пенсійне посвідчення.

   ПЕНСІОНЕРИ, НЕПОВНОЛІТНІ ТА НЕДІЄЗДАТНІ ОДЕРЖУВАЧІ ПЕНСІЙ
   Пенсіонери віком понад 80 років, інваліди I та II груп і немічні люди, які неспроможні особисто прийти в управління Пенсійного фонду за місцем фактичного проживання, можуть звернутися в управління Фонду телефоном із проханням подати заяву вдома.
   Від їхнього імені документи можуть подавати законні представники, опікуни, піклувальники (їм треба взяти із собою документи, що підтверджують їхній статус; паспорт; ідентифікаційний код).

   ЯКЩО ТЕРМІН ДІЇ ЗВИЧАЙНОЇ ПЕНСІЙНОЇ КАРТКИ ЗАКІНЧИВСЯ, А ЕЛЕКТРОННУ ВИ ЩЕ НЕ ОТРИМАЛИ
   Протягом терміну виготовлення ЕПП пенсіонер зможе одержувати пенсію через каси банку без використання картки.
   Нарахування пенсії здійснює Пенсійний фонд України, а банківська установа виплачує кошти, які надходять від Фонду. Якщо Пенсійний фонд перераховуватиме кошти на пенсійний картковий рахунок, банк видаватиме їх пенсіонерові.

   ЧИ ПОТРІБНО ВІДКРИВАТИ РАХУНОК ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ЕПП
   Громадяни, які не мають рахунку в Ощадбанку, можуть відкрити такий рахунок або перед зверненням в управління Пенсійного фонду, або ж тоді, коли забиратимуть виготовлене ЕПП.
   Для відкриття рахунку будуть потрібні паспорт, ідентифікаційний код і пенсійне посвідчення.
   Якщо пенсіонер уже має відкритий картковий рахунок у цій банківській установі, на який здійснюється зарахування пенсії, то новий рахунок відкривати не треба.35 РОКІВ СТАЖУ – ЦЕ РЕАЛЬНО, ЯКЩО ПРАЦЮВАТИМЕШ ЛЕГАЛЬНО! 

Шановні громадяни! 

   Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області має на меті донести до підсвідомості кожного пересічного українця важливість нових вимог до страхового стажу при виході на пенсію після прийняття пенсійної реформи.
   Відтак, починаючи з 1 січня 2018 року, мінімальний страховий стаж для призначення пенсії за віком складає 25 років з поступовим збільшенням до 35 років у 2028 році.
   Зверніть увагу! Якщо раніше, до 1 жовтня 2011 року, для виходу на пенсію за віком необхідно було мати не менше 5 років страхового стажу, а з 1 жовтня 2011 року по 31 грудня 2017 року – 15 років, то на сьогодні цей термін збільшено у 7 разів!
   Оскільки страховий стаж прямопропорційно залежить від суми сплачених страхових внесків, то вкотре наголошуємо, що: - Працювати треба легально!
- Заробітну плату треба отримувати прозоро і відкрито!
   Пам’ятайте, що час швидкоплинний, тому старість треба планувати заздалегідь, оскільки для кожного з нас вона неминуча!

 ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ

   Одними з найболючіших проблем сьогодення в нашій державі є виплата заробітної плати «в конвертах» та легалізація робочих місць.
   У зв’язку з цим особливої актуальності набуває питання легалізації заробітної плати, виплати її в повному обсязі. Багато працівників свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (мінімальну) та неофіційну (значно вищу від мінімальної) зарплату. Іноді вони просто не знають, що їхня офіційна зарплата значно відрізняється від тієї, яку вони фактично одержують. Ця різниця проявляється згодом, коли працівнику потрібна буде довідка про доходи для оформлення кредиту, субсидії, соціальної допомоги, пенсії. Щоб не виникало таких проблем, кожна застрахована особа може отримати інформацію про сплачені внески у Пенсійному фонді особисто або дистанційно через ВЕБ-портал Пенсійного фонду України. Завдяки електронному порталу можна здійснювати постійний контроль за своїми даними, що впливають на пенсійні права, отримувати необхідну інформацію.
   Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року – єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”), то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.
   Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.
   Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати „в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості, як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, „випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.
   Досвід показує, що значна частина громадян, не знаючи чинного законодавства про працю та пенсійне забезпечення, вважає, що запис в трудовій книжці дасть можливість отримати пенсію за весь трудовий стаж. Однак на сьогоднішній день поняття «трудовий стаж» замінено на «страховий стаж». Пенсійний фонд здійснює облік нарахованої заробітної плати і сплачених страхових внесків персонально по кожному працівнику чи підприємцю, а також облік періодів роботи, за які сплачено ці внески. І саме від цих величин залежить розмір майбутньої пенсії.

   Шановні роботодавці!
   Легалізуйте зайнятість населення та відмовтесь від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить: зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Пропонуємо негайно зареєструвати належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками.
   Своєчасна й повна сплата платежів у Пенсійний фонд України, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

   Шановні працівники!
   Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення належного рівня свого майбутнього Ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства.
   Дуже важливо, щоб всі усвідомили, що згода отримувати зарплату „в конвертах” позбавляє соціального захисту. Адже пенсію Ви матимете тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.


Поліпшення якості обслуговування громадян – одне з ключових завдань органів Пенсійного фонду України, 
для виконання якого створюються нові сервіси та можливості для наших громадян. 

   Так, з травня поточного року вже запроваджено СМС-інформування, яке включає в себе набір стандартних повідомлень щодо призначення, перерахунку, припинення або поновлення виплати пенсії, а також про накопичений страховий стаж та відповідно сплату страхових внесків роботодавцями. Сервіс орієнтований як на пенсіонерів, так і на громадян, які не досягли пенсійного віку.
   Варто зазначити, що сервіс є абсолютно безкоштовним і може бути корисним кожному.
   По-перше, громадяни будуть оперативно проінформовані про всі зміни, які відбуваються в пенсійній справі, по-друге, що є не менш важливо, для кожного працюючого це інструмент контролю за своїм роботодавцем. Адже щомісяця застрахована особа буде отримувати повідомлення про зарахований страховий стаж, який необхідний при призначенні пенсії. Відсутність повідомлення про нарахований страховий стаж є приводом для звернення до свого роботодавця для з’ясування причин.
   Головне в цьому процесі – це оперативність, адже з плином часу питання, які можна вирішити зараз, не завжди вдається врегулювати в майбутньому, коли роботодавець, наприклад, вже ліквідований, а підтверджуючі документи відсутні.
   Для отримання СМС від Пенсійного фонду необхідно надати згоду одним з доступних способів:
   - або через веб-портал електронних послуг ПФУ з допомогою електронного цифрового підпису, де в особистому кабінеті заповнюються відповідні поля;
   - або через особисте звернення до сервісних центрів органів Пенсійного фонду та заповнення заяви встановленого зразку.
   Для зручності відеоінструкцію з налаштування сервісу СМС-інформування можна переглянути на веб-порталі Пенсійного фонду України (www.pfu.gov.ua) в розділі “Новини”.
   Шановні громадяни, Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду Київської області запрошує всіх бажаючих приєднатися до нового сервісу та оцінити його переваги!

Гаряча телефонна лінія: (04594) 6-06-50
м.Бровари, бульв.Незалежності,11


ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ 

   ЗАПИТАННЯ: Чи можна оформити електронне пенсійне посвідчення за довіреністю?
   ВІДПОВІДЬ : Ні, не можна. Чинне пенсійне законодавство не передбачає оформлення електронного пенсійного посвідчення за довіреністю.
   ЕПП виготовляють на ім’я особи, якій призначено пенсію. Якщо пенсію призначено неповнолітній або недієздатній особі чи особі, цивільну дієздатність якої обмежено, в електронному пенсійному посвідченні (у позиції «Вид пенсії») зазначають прізвище, ім’я та по батькові батька (матері) або опікуна чи піклувальника.

До уваги мешканців
смт Калинівка Броварського р-ну! 
   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   28.08.2018 з 9:00 до 12:00 смт. Калинівка в приміщенні с/ради

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.


До уваги мешканців
смт Велика Димерка та с.Зазим’я Броварського р-ну! 
   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   21.08.2018 з 9:00 до 12:00 смт. Велика Димерка в приміщенні с/ради
   23.08.2018 з 9:00 до 12:00 с. Зазим’я, в приміщенні с/ради

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.

СЕМІНАР В ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ 

   З метою підвищення обізнаності безробітних щодо переваг легальної зайнятості фахівці Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду Київської області систематично беруть участь в інформаційних семінарах на тему: «Легальна зайнятість» в Броварському міськрайонному центрі зайнятості.

   14 серпня 2018 року, відбулась чергова така зустріч, на якій начальник відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Наталія Лебединець розповіла тимчасово безробітним про переваги отримання легальної заробітної плати, забезпечення соціальними гарантіями при офіційному працевлаштуванні. Також поінформувала про реєстрацію на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України як можливості контролювати страховий стаж, про СМС-інформування від Пенсійного фонду, роз’яснила вплив перебування на обліку в центрі зайнятості на майбутню пенсію. Присутні були ознайомлені із змінами, які відбулися у пенсійному законодавстві, умовами призначення різних видів пенсій, перспективою накопичувальної системи в майбутньому.

   В кінці заходу роздали інформаційні листівки, запропонували заповнити згоди на СМС-інформування та заяви для реєстрації на Веб-порталі Пенсійного фонду України для отримання дистанційних послуг. Отримайте електронне пенсійне посвідчення – відчуйте переваги 

   Відтепер усі категорії пенсіонерів, які отримують пенсійні виплати через Державний Ощадний банк України, мають можливість отримати електронне пенсійне посвідчення (ЕПП).

   ЕПП – це сучасний технологічний багатофункціональний інструмент.

   За його допомогою можна не лише отримати пенсію, а й, наприклад, просто і швидко сплатити за комунальні послуги через інтернет, розрахуватись за покупку в магазині та мати доступ до безлічі інших онлайн-послуг. І, безумовно, пенсійне посвідчення нового зразка надає право власникові користуватися всіма пільгами, які належать йому, як пенсіонерові.

   Крім того, це надійний ключ для повноцінного користування всіма державними електронними сервісами. ЕПП містить електронний цифровий підпис, за допомогою якого людина фактично дистанційно підтверджує особу і може подавати заяви та запити до органів Пенсійного фонду України, не відвідуючи їх особисто, а виключно через мережу інтернет.

   Щоб отримати модернізований пенсійний документ, зверніться до Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області за адресою: м.Бровари, бульв. Незалежності,11, каб.1 та подайте заяву на виготовлення посвідчення, долучивши такі документи:
  паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та фотокартку розміром 30*25 мм.

   Електронне пенсійне посвідчення будет виготовлено безкоштовно, протягом 30 робочих днів.

 


Видео YouTube


Видео YouTubeВидео YouTubeВидео YouTube   06 серпня 2018 року в приміщенні Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду Київської області відбувся перший етап конкурсу малюнків, вишивки та аплікацій серед дітей працівників управління.

   Конкурс проведено з метою пропаганди та популяризації мистецтва різних напрямків серед підростаючого покоління. Роботи приймали участь в різних номінаціях як серед дітей дошкільного віку так і серед дітей середнього та старшого шкільного віку.

   Нелегко було визначити кращих, адже кожна робота має свою родзинку і випромінює творчий настрій автора, переможцями стали:
   1 місце – Климась Ярослав, 8 років
   2 місце – Клочан Ярина, 13 років
   3 місце – Ільїна Ольга, 9 років

   Роботи переможців конкурсу будуть будуть передані до головного управління Пенсійного фонду України у Київській області для участі у фінальному конкурсі дитячої творчості. 
   Раніше кожен громадянин мав змогу отримати інформацію про персональні відомості з системи персоніфікованого обліку та роботу пенсійної системи звернувшись до територіальних органах ПФУ або за допомогою інформаційного кіоску, встановленого в кожному управлінні Фонду.

   Відтепер для того, щоб отримати таку інформацію, не потрібно навіть виходити з дому, адже до неї відкритий доступ на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою: http://portal.pfu.gov.ua.
 
   На сторінках Веб-порталу послуги надаються в електронному вигляді. Крім того, можна записатися на прийом, надіслати запит на підготовку паперових документів, подати звернення до територіального органу Пенсійного фонду України.

   Для того, щоб скористатися можливостями Веб-порталу, достатньо лише одного разу завітати до управління Фонду за місцем проживання для реєстрації або скористатися електронно-цифровим підписом чи електронно-пенсійним посвідченням.

   Детальніше про правила користування Веб-порталом електронних послуг та порядок реєстрації.

   На Веб-порталі ПФУ передбачено два способи реєстрації :
  
   Спосіб 1.
   Подача заяви для реєстрації на Веб-порталі
   Необхідно особисте відвідування органу ПФУ.

   При цьому Вам потрібно виконати наступні кроки:
   1. Прийдіть до Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, за адресою: місто Бровари, вул. Незалежності, 11, кабінет 10 та оформити заяву. При собі треба мати паспорт та ідентифікаційний код.
   2. Внесені у заяву відомості перевіряються, вносяться до інформаційної системи Пенсійного фонду. Вам друкується розписка про одержання заяви, а також (важливо!!!) «реєстраційний код». Цей код необхідний Вам для реєстрації на Веб-порталі, отже, зберігайте його в таємниці до моменту закінчення реєстрації!
   3. Завершіть реєстрацію, зайшовши на Веб-портал ПФУ в мережі Інтернет і вибравши пункт меню «Реєстрація» в закладці "Реєстрація за заявою". Заповніть реєстраційну форму. Звертаємо Вашу увагу, що логін та пароль бажано вибирати такими, що не містять Ваших справжніх імен та прізвищ. Виконання такої рекомендації підвищить рівень захисту Ваших персональних даних.
   4. Після реєстрації на введену Вами електронну адресу прийде лист, необхідний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження реєстрації, Ви отримаєте повідомлення Веб-порталу про успішне закінчення реєстрації.

   Спосіб 2.
   Он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП)
   Ключ ЕЦП знаходиться на будь-якому носії (наприклад, флешка чи жорсткий диск Вашого комп’ютера) або на електронному пенсійному посвідченні (ЕПП).

   Для авторизації за ЕЦП з флешки Вам потрібно виконати наступні кроки:
   1. На екранній формі «Вхід» в закладці «За ЕЦП» ознайомитися зі списком АЦСК, ЕЦП яких підтримує Веб-портал ПФУ;
   2. Якщо Ви не маєте ще ЕЦП одного з цих АЦСК, Вам необхідно звернутися в АЦСК та отримати ЕЦП. Інформація щодо отримання ЕЦП може Вами бути отримана в Інтернеті в залежності від АЦСК, обраного Вами;
   3. Після отримання ЕЦП – оберіть пункт головного меню «Вхід» та виконайте перший вхід на Портал за ЕЦП (закладка «За ЕЦП»).

   Для авторизації за ЕЦП з ЕПП Вам потрібно виконати наступні кроки:
   1. Якщо Ви не маєте ще електронного пенсійного посвідчення (ЕПП), зверніться до органу ПФУ та отримайте ЕПП. Ключ ЕЦП, записаний в Електронному пенсійному посвідченні створюється автоматично в процесі підготовки Вашого особистого Електронного пенсійного посвідчення (ЕПП). Для використання ЕПП Ви маєте пам’ятати PIN-код, який встановили при отриманні ЕПП для додатку ЕЦП.
   2. Після отримання ЕПП – оберіть пункт головного меню «Вхід» та виконайте перший вхід на Портал за ЕПП (закладка «За ЕПП»).

Лідія Сенько 
Начальник Броварського об’єднаного управління ПФУ Київської областіДо уваги мешканців
смт.Велика Димерка та с.Гоголів Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   07.08.2018 з 9:00 до 12:00 смт. Велика Димерка в приміщенні с/ради
   10.08.2018 з 9:00 до 12:00 с.Гоголів, в приміщенні с/ради 

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.

   Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області продовжує цикл інформаційних заходів на теми: «Ми — за легальну заробітну плату!» та «Вплив сплаченого єдиного внеску на розмір майбутньої пенсії»

   1 серпня з метою привернення уваги громадськості до проблем неофіційного працевлаштування працівники управління провели акцію з розповсюдження листівок та буклетів.

   Фахівці спілкувалися з громадянами та закликали їх відповідально ставитися до свого майбутнього, адже отримуючи сьогодні заробітну плату «в конверті», працівники втрачають соціальні гарантії та позбавляють себе гідної пенсії в майбутньому.

   Пенсійники розповсюдили серед перехожих буклети на актуальні теми та газету «Пенсійний кур’єр», зацікавленим надали роз’яснення про переваги отримання легальної заробітної плати, про можливості Веб-порталу Пенсійного фонду України та про смс – інформування.

   Розповсюджено 368 матеріалів
   Працівники Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду україни Київської області провели флешмоби на тему – "Легалізація трудових відносин – соціальні гарантії та майбутня пенсія". Мета:привернути увагу громадськості до проблем нелегальних трудових відносин та "тіньової" зарплати. Адже, тінізація доходів і зайнятості негативно впливає на соціальну захищеність громадян ...та стан надходження коштів до бюджету Фонду. "Сіра" заробітна плата, яку маскують за офіційними трудовими відносинами й виплачують на рівні мінімальної, або нижче за неї, приховує в собі великі фінансові резерви для надходжень до Пенсійного фонду та сплати податків.

   Заходи проводились в центральній частині міста. Під час флешмобів працівники Фонду розповсюджували інформаційні буклети та листівки, переконували перехожих про важливість офіційного оформлення трудових відносин і переваги легальної зайнятості, пропонували реєструватись на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України з метою самостійного контролю за сплатою роботодавцем страхових внесків. Сподіваємося, ці заходи привернуть увагу громадян до таких актуальних питань, як зарплата у "конверті", яка позбавляє працівника можливості отримувати соціальні виплати сьогодні та забезпечити собі пенсію в майбутньому.До уваги мешканців
с.Рожни, смт Калита Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   01.08.2018 з 9:00 до 12:00 с.Рожни, в приміщенні с/ради
   02.08.2018 з 9:00 до 12:00 смт Калита, в приміщенні с/ради

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.

До уваги мешканців
смт Калинівка, с.Зазим’є, Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   24.07.2018 з 9:00 до 12:00 смт. Калинівка, в приміщенні с/ради
   26.07.2018 з 9:00 до 12:00 с. Зазим’є, в приміщенні с/ради

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.

До уваги мешканців
с.Погреби, с.Зазим’є Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян першим заступником начальника Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області Юлією Калитою:
   24.07.2018 з 9:00 до 10:00 с.Погреби, в приміщенні с/ради
   24.07.2018 з 10:30 до 11:30 с.Зазим’є, в приміщенні с/ради

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.


До уваги мешканців
смт В.Димерка, с.Княжичі, смт Калита, ПрАТ «Комбінат Тепличний» Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   17.07.2018 з 9:00 до 12:00 смт В.Димерка, в приміщенні с/ради
   18.07.2018 з 9:00 до 12:00 с.Княжичі, в приміщенні с/ради
   19.07.2018 з 9:00 до 12:00 смт Калита, в приміщенні с/ради
   20.07.2018 з 9:00 до 12:00 смт. Калинівка, в приміщенні ПрАТ «Комбінат Тепличний» 

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.

До уваги мешканців
смт Калинівка, с.Гоголів, Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   10.07.2018 з 9:00 до 12:00 смт Калинівка, в приміщенні с/ради
   13.07.2018 з 9:00 до 12:00 с.Гоголів, в приміщенні с/ради 

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.

До уваги мешканців
смт В.Димерка, с.Рожни, смт.Калита Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   03.07.2018 з 9:00 до 12:00 смт. В.Димерка, в приміщенні с/ради
   04.07.2018 з 9:00 до 12:00 с.Рожни, в приміщенні с/ради
   05.07.2018 з 9:00 до 12:00 смт. Калита, в приміщенні с/ради 

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.


До уваги мешканців
смт Калинівка Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   26.06.2018 з 9:00 до 12:00 смт Калинівка, в приміщенні с/ради

   З питань: 
    - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.

До уваги мешканців
смт В.Димерка, с.Княжичі, смт Калита, Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   19.06.2018 з 9:00 до 12:00 смт В.Димерка, в приміщенні с/ради
   20.06.2018 з 9:00 до 12:00 с.Княжичі, в приміщенні с/ради
   21.06.2018 з 9:00 до 12:00 смт Калита, в приміщенні с/ради

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.


До уваги мешканців
смт Калинівка Броварського р-ну!

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   12.06.2018 з 9:00 до 12:00 смт Калинівка, в приміщенні с/ради  
   15.06.2018 з 9:00 до 12:00 смт Калинівка, в приміщенні ПрАТ «Комбінат Тепличний»

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.


До уваги мешканців
смт В.Димерка, с.Рожни, смт Калита, с.Гоголів Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   05.06.2018 з 9:00 до 12:00 смт В.Димерка, в приміщенні с/ради
   06.06.2018 з 9:00 до 12:00 с.Рожни, в приміщенні с/ради
   07.06.2018 з 9:00 до 12:00 смт Калита, в приміщенні с/ради
   08.06.2018 з 9:00 до 12:00 с.Гоголів, в приміщенні с/ради

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.

Виконання заходів 
Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області щодо виявлення, усунення та мінімізації корупційних ризиків, запобігання корупційним та пов'язаним з корупцією правопорушень, виявлення та врегулювання конфлікту інтересів 
за І квартал 2018 року 

   I. Удосконалення нормативно-правової бази
   1.1. Постійно здійснюється моніторинг, ознайомлення та вивчення спеціалістами управління змін в законодавчих та інших нормативно-правових актах в органах Пенсійного фонду України Київської області, що регулюють діяльність управління.
   Юридичним відділом протягом І кварталу 2018 року проведено 10 навчань з спеціалістами управління по вивченню змін в законодавстві.

   1.2. Аналізуються, вивчаються нормативно-правові акти, щодо передбачення в них ефективних заходів запобігання виникненню, виявлення та врегулювання конфлікту інтересів службових осіб Управління.
   Протягом І кварталу 2018 року в управлінні не були виявлені факти конфлікту інтересів службових осіб Управління.

   II.Організаційно-управлінські заходи
   2.1. В Управлінні всі структурні підрозділи взаємодіють між собою під час виконання своїх повноважень. Робота кожного відділу організовується та контролюється начальником відділу та його заступником (за наявності), координація роботи певного відділу здійснюється заступниками начальника управління відповідно до розподілу функціональних повноважень.

   2.3. Кожен керівник структурного підрозділу здійснює моніторинг змін в законодавстві та приводить у відповідність положення про структурний підрозділ та посадові інструкції спеціалістів.
   Всі положення про відділи затверджені наказами управління, а посадові інструкції начальником управління та заступниками начальника управління відповідно до розподілу функціональних повноважень.

   2.4. Розроблені заходи, щодо контролю за своєчасним вжиттям заходів, спрямованих на запобігання та врегулювання конфлікту інтересів під час прийняття рішень щодо пенсійного забезпечення працівників Управління та членів їх сімей.
   Проводиться роз’яснювальна робота щодо конфлікту інтересів під час прийняття рішень щодо пенсійного забезпечення працівників Управління та членів їх сімей.
   Протягом І кварталу 2018 року призначено пенсію 1 працівнику управління (по інвалідності). Пенсійна справа направлена на перевірку до Головного управління.
   Працівниками об’єднаного управління пенсії своїм близьким або членам сімей не призначались

   2.5. Проаналізувавши адміністративні видатки управління в порівнянні з минулим роком, відбулося зменьшення витрат на суму 3,4 тис. грн на придбання товарів, робіт та послуг, а саме за рахунок:
   - економного витрачання марок, конвертів та обсягів відправлення службової кореспонденції в І кварталі 2018р. не проводилось
   - відбулося не значне збільшення видатків на охорону приміщення в зв”язку з збільшенням видатків охоронної структури;
   - відбулося зменшення видатків на телефонні розмови за рахунок економного витрачання коштів на міжміські телефонні розмови;
   - відбулося збільшення видатків на послуги стоянки для авто, за рахунок збільшення вартості на ринку послуг;
   - відбулося зменшення видатків на оплату послуг прибиральниці, в зв’язку зі зменшенням кількості прибиральниць.

   2.6. В Управлінні у відділі обслуговування громадян (бул. Незалежності 11 каб.10) проводиться відео спостереження.

   2.7. Використання централізованої підсистеми «Звернення» Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України проводиться спеціалістами із застосуванням електронного цифрового підпису, підсистема «Призначення та виплата пенсій» використовується в тестовому режимі. Відділом обслуговування громадян формуються електронні заяви на виготовлення модернізованого пенсійного посвідчення з використанням ЕЦП, проводиться технічний супровід програмного забезпечення. Щомісяця проводиться зміна особистих паролів користувачів програмного забезпечення, яке використовується в управлінні.

   2.8. Протягом І кварталу 2018 року спеціалістами відділу проводиться верифікація та моніторинг достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання пенсії.
   Щоденно проводиться аналіз відомостей в ДРЗО щодо зарахування страхового стажу, встановлюються причини відсутності сплати внесків страхувальниками. Надаються роз’яснення страхувальникам для усунення помилок. Виявлено відсутність нарахувань у звітності за листопад - грудень 2017 року та січень 2018 року по 3058 застрахованих особах у 585 страхувальників. Виправили 493 страхувальників по 1540 застрахованих особах. Протягом І кварталу 2018 року прийнято та оброблено 39 корегуючих звітів за період до 01.01.2010р. (215 індані), за результатами документальних перевірок страхувальників.

   2.9. Управлінням направлено розрахунки 311 організаціям для відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах, з них 42 організації по м. Броварах та Броварському району.

   III. Формування світогляду неприйняття корупції, залучення громадськості до реалізації антикорупційних заходів
   3.1. В управлінні розроблені антикорупційні заходи, затверджені наказом від 13.07.2017 року №102.
   Інформація про виконання антикорупційних заходів оприлюднена на сторінці управління фейсбук та на офіційних сторінках управління на сайтах Броварської міської ради та Броварської районної державної адміністрації.

   3.2. Протягом І кварталу 2018 року до управління не надходили повідомлення, щодо корупційних правопорушень з боку працівників управління.

   3.3. Інформація про виконання антикорупційних заходів оприлюднена на сторінці управління фейсбук та на офіційних сторінках управління на сайтах Броварської міської ради та Броварської районної державної адміністрації.

   3.4. Щоквартально до Броварської міської ради та Броварської районної державної адміністрації подається письмовий звіт про проведену роботу управлінням.
   На сторінці управління фейсбук та на офіційних сторінках управління на сайтах Броварської міської ради та Броварської районної державної адміністрації розміщується інформація про підсумки роботи Управління.

   3.5. Протягом І кварталу 2018 року до управління надійшло 4 запити на публічну інформацію. Відповіді надані в повному обсязі в установлені законодавством терміни.

   IV. Удосконалення роботи з персоналом
   4.1. Постійно проводиться моніторинг додержання державними службовцями антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу, в тому числі, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, обмеження спільної роботи близьких осіб.
   В Управлінні відсутні випадки сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, та спільної роботи близьких осіб.
   Кожен державний службовець Управління під розпис ознайомлений з Законом України «Про державну службу», Законом України «Про запобігання корупції», Попередженням про відповідальність за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, Загальними правилами етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, Обмеженням щодо спільної роботи близьких осіб.

   4.2. В управлінні забезпечений постійний контроль за фактами подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єктами декларування, які працюють (працювали) в Броварському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Київської області.
   Протягом І кварталу 2018 року працівниками управління (працівниками що звільнилися та особами що претендували на зайняття вакантних посад державної служби) подано 99 декларацій.
   Після 1 квітня в 10-ти денний термін будуть перевірені факти подання декларацій після звільнення.
   Протягом І кварталу 2018 року проведено 2 зборів трудового колективу, на яких надані роз’яснення щодо підготовки до подання декларацій, осіб уповноважених на виконання функцій держави або самоврядування за 2017 рік та щодо роз’яснення щодо функціонування Електронного кабінету платника.

   4.3. Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальної роботи серед працівників Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області щодо дотримання норм антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу.
   Кожен державний службовець Управління під розпис ознайомлений з Законом України «Про державну службу», Законом України «Про запобігання корупції», Попередженням про відповідальність за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, Загальними правилами етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, Обмеженням щодо спільної роботи близьких осіб.

   4.4. Протягом І кварталу 2018 року проведено 1 тестування на знання антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу.

   4.5. Протягом І кварталу 2018 року пройшли навчання 2 державних службовці пройшли навчання на базі Державного підприємства «Інформаційний центр персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України»

   V. Сфера публічних фінансів
   5.1. Управління у встановленні строки оприлюднює інформацію про допорогові електронні закупівлі, а також звіту про укладені договори у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель,вартість предмета закупівлі за який становить або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону «Про публічні закупівлі»

   5.2. Фінансування пенсійних виплат за І квартал 2018р завершено з дотриманням графіку фінансування та джерел фінансування отриманого від ГУ ПФУ у Київській області.

    5.3. Управлінням розроблено та оприлюднено в системі електронних закупівель «ПРОЗЗОРО» план закупівель робіт та послуг на 2018 рік.
   Протягом 2018 року управлінням проведено 3 допорогових закупівлі товарів і послуг, по 1 з яких процедура завершена та підписаний договір, по 2 закупівлях визначаються переможці для підписання договорів. Ведеться робота по формуванню документів на закупівлю товарів та послуг на 2018р. в системі електронних закупівель «ПРОЗЗОРО», а також здійснюється оприлюднення інформації про заключні договори Броварським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України в системі Є-Дата та подання передбачених звітів в встановлені строки.

   5.4. Для забезпечення потреб Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області подання про закупівлю товарів робіт і послуг формуються за погодженням з фінансово - економічним відділом структурними підрозділами управління, до компетенції яких належить вирішення відповідних питань згідно встановленого порядку визначення предмету закупівлі.
   Участь управління в проведені допорогових та тендерних процедур в програмі «Прозоро» унеможливлює надання переваги окремому учаснику закупівлі і надає рівні можливості всім учасникам.Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області 
надає інформацію про роботу управління за І квартал 2018 року. 

   Протягом звітного періоду відділом обслуговування громадян на особистому прийомі прийнято 10745 осіб, які щоденно зверталися до управління з різних питань, також до відділу надійшло 298 письмових звернень.

   Станом на 01.04.2018 до управління із заявами про переведення пенсійних справ за місцем тимчасового перебування звернулося 2623 особи, відповідно до яких направлені запити пенсійних справ: 1318 мешканців Донецького регіону; 1273 мешканці Луганського регіону; 32 мешканці АР Крим та м. Севастополя.

   Станом на 01.04.2018 року в управлінні перебуває на обліку 46467 пенсіонерів, середній розмір пенсії 2567,74 грн.

   Зокрема, по Броварському району перебуває на обліку 20 850 пенсіонерів, середній розмір пенсії становить 2400,41 грн. Протягом І кварталу 2018 року призначено 178 нових пенсій, проведено 551 перерахунок за зверненнями громадян.

   Протягом І кварталу 2018 року на користь управління надійшло 317,14 млн. грн. (в т.ч. розмежованого ЄСВ – 167,43 млн. грн.), власних надходжень (з урахуванням розмежованого ЄСВ) – 168,58 млн. грн., що на 54,3 млн. грн. більше власних надходжень за відповідний період 2017 року.

   Коштів з Державного бюджету надійшло – 148,55 млн. грн. що складає 88,9% виконання.

   Видаткова частина бюджету – 339,22 млн. грн., що складає виконання бюджету управління на 102,65% і перевищує планові показники на 8,75 млн. грн.

   Кількість боржників станом на 01.04.2018 року становить 40. Загальна сума заборгованості перед управлінням становить 7,3 млн. грн.

   Найбільші суми заборгованості мають серед економічно - активних підприємств:
   ПАТ «Укргазбуд» - 2,5 млн. грн.;
   ТОВ «Бобрицьке» - 967,1 тис. грн.;

   Протягом звітного періоду управлінням проводилася інформаційно – роз’яснювальна робота, а саме:
   - 62 матеріали розміщено в розділі Пенсійного фонду на офіційному веб-сайті Броварської райдержадміністрації та міськвиконкому та офіційній сторінці fasebook;
   - здійснено 17 виступів на радіо;
   - проведено 35 виїзний прийом громадян, на яких прийнято 205 осіб;
   - 2 зустрічі в трудових колективах, на яких були присутні 28 осіб;
   - 8 зустрічей за місцем проживання, на яких були присутні 8 особа;
   - 3 лекцій для безробітних, присутні 40 осіб;
   - 4 зустрічі з учнівською молоддю та студентами, присутні 89 осіб;
   - 3 засідання «круглих столів».


Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області 
проводить прийом громадян в агентських пунктах:

Місце проведення прийому Адреса Дні і години прийому
ДП «Завод 
Порошкової металургії»
м.Бровари, 
Промвузол
кожну другу та четверту середу місяця з 9:00 до 12:00
ВАТ «Софія»
м.Бровари, 
вул.Незалежності, 16
кожен другий четвер місяця з 9:00 до 12:00
Калинівська 
селищна рада
смт.Калинівка, вул.Чернігівська, 20 кожен другий та четвертий вівторок місяця з 9:00 до 12:00.
Калитянська 
селищна рада
смт.Калита, 
пров. Ювілейний, 4А
кожен перший та третій четвер місяця з 9:00 до 12:00
Рожнівська 
сільська рада
с.Рожни, 
вул.Свободи, 41В
кожну першу середу місяця з 9:00 до 12:00
Великодимерська 
селищна рада
смт.Велика Димерка, 
вул.Бобрицька,1
кожен перший та третій вівторок місяця з 9:00 до 12:00.
Княжицька 
сільська рада
с.Княжичі, 
вул.Слави, 9.
кожну третю середу місяця з 9:00 до 12:00
Гоголівська 
сільська рада
с.Гоголів, вул.Київська, 160 кожну другу п’ятницю місяця з 9:00 до 12:00
Зазимська 
сільська рада
с.Зазим’є , вул.Широка, 6. 

кожен четвертий четвер місяця з 9:00 до 12:00
ПрАТ «Комбінат Тепличний»с.Калинівка
вул..Теплична, 2
кожна третя п’ятниця місяця з 9:00 до 12:00

     24 жовтня 2017 року під головуванням заступника начальника ГУ Пенсійного фонду України у Київській області Зорки Олени була проведена підсумкова нарада з колективом Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, на якій розглянуто підсумки роботи управління за 9 місяців 2017 року.


   В нараді прийняли участь голова наглядової ради громадської організації «АТО-М» Білик В.П. та голова Броварської міської громадської організації ветеранів війни, праці та збройних сил Надиров Т.Ф.

   Під час засідання було заслухано начальника Броварського об’єднаного управління ПФУ Сенько Лідію про результати виконання поставлених завдань за підсумками роботи за 9-ть місяців 2017 року, першого заступника Калиту Юлію, яка доповіла про організацію роботи з надходження платежів до Пенсійного фонду України, погашення заборгованості з їх сплати, легалізації заробітної плати, заступника начальника управління Матвієць Любов, яка проінформувала про стан пенсійного забезпечення, виплату пенсій внутрішньо переміщеним особам, про співпрацю з учасниками АТО та членами їх сімей.

   Від імені головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, за особистий внесок в підтримку бійців та сімей загиблих в АТО, був нагороджений Подякою голова наглядової ради громадської організації «АТО-М» Білик Валерій.

   По закінченню наради заступник начальника головного управління Олена Юріївна наголосила на вічливому та терпеливому ставленні до відвідувачів, про необхідність доступного та змістовного роз’яснення пенсіонерам про проведений перерахунок. А також на необхідності задіяння всіх працівників управління до опрацювання повідомлень про перерахунки пенсій.

   Подякувала колективу за роботу, терпіння в спілкуванні з людьми, за відсутність скарг як з боку платників так і з боку пенсіонерів.


   Олена Юріївна відмітила тісну та дієву співпрацю з громадською організацією «АТО-М». 
 

   Після прийняття Верховною Радою України Закону, який передбачає проведення перерахунку пенсій з 1 жовтня 2017 року, Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області працює в посиленому режимі. 

   На сьогодні триває друкування персональних інформаційних повідомлень для пенсіонерів про зміну розміру пенсії, враховуючи всі складові, відповідно до яких змінився розмір виплат. 

   Враховуючи великі обсяги роботи, необхідно роздрукувати 32 тис. персональних інформаційних повідомлень, в межах тісної співпраці з громадською організацією «АТО-М» та за підтримки влади міста, управлінню надано в користування три принтери для пришвидшення роботи в даному напрямку. 

   Незабаром такі листи отримають всі пенсіонери м. Бровари та Броварського району. 

   Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області висловлює щиру подяку за підтримку та надану допомогу.
Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області надає інформацію про роботу управління за ІІІ квартали 2017 року. 

   Протягом звітного періоду відділом обслуговування громадян на особистому прийомі прийнято 28709 особу, які щоденно зверталися до управління з різних питань, також до відділу надійшло 737 письмових звернень. 

   Станом на 01.10.2017р. до управління із заявами про переведення пенсійних справ за місцем тимчасового перебування звернулося 2517 осіб, відповідно до яких направлені запити пенсійних справ: 1258 мешканець Донецького регіону; 1228 мешканці Луганського регіону; 31 мешканці АР Крим та м. Севастополя. 

   На облік взято 2470 громадян, зокрема: 1230 мешканців Донецького регіону; 1210 мешканці Луганського регіону; 30 мешканців АР Крим та м. Севастополя. 

   Станом на 01.10.2017 року в управлінні перебуває на обліку 46420 пенсіонерів, середній розмір пенсії 1919,70 грн. 

   Зокрема, по Броварському району перебуває на обліку 21 064 пенсіонерів, середній розмір пенсії становить 1830,70 грн. Протягом ІІІ кварталів 2017 року призначено 581 нових пенсій, проведено 927 перерахунків за зверненнями громадян. 

   Протягом 9 місяців 2017 року на користь управління надійшло 754,3 млн. грн. (в т.ч. розмежованого ЄСВ – 385,7 млн. грн., власних надходжень – 389,3 млн. грн., що на 122,1 млн. грн. більше власних надходжень за відповідний період 2016 року. План виконано на 111%. 

   Коштів з Державного бюджету надійшло - 365 млн. грн. що на 74 млн. грн. більше минулорічних надходжень за відповідний період. 

   Видаткова частина бюджету за звітний період склала (без урахування частини січня, яка була виплачена у грудні 2016р.- 31272,21 тис. грн.). – 771,2 млн. грн., що на 75,8 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2016р. 

   За ІІІ квартали 2017 року обсяг надходжень за додатковими ставками становить 19,6 млн. грн., що на 6,7 млн. грн. більше від запланованого. План виконано на 151,5 %. 

  Кількість боржників станом на 01.10.2017 року становить 43. 

  Загальна сума заборгованості перед управлінням становить 7,1 млн. грн. 
   
   Борг платників, щодо яких порушено справу про банкрутство або вже визнано банкрутами, складає 5,5 тис. грн., безнадійний борг – 1,8 млн. грн., дієвий борг становить 5,3 млн. грн., в тому числі по відшкодуванню пільгових пенсій 2,6 млн. грн. 

   Найбільші суми заборгованості мають серед економічно - активних підприємств: 
   ПАТ «Укргазбуд» - 2,4 млн. грн.; 
   ДП ПЗ «Плосківський» - 1,8 млн. грн.; 
   ТОВ «Бобрицьке» - 924,6 тис. грн.; 

В управлінні постійно вживаються заходи по зменшенню заборгованості, 

а саме: 

З початку року до Київського окружного адміністративного суду та Окружного суду м. Києва було подано 130 позовів про стягнення заборгованості на користь держави в інтересах Пенсійного фонду на загальну суму 8,1 млн. грн. Задоволено судами 89 позовні заяви на суму 7,99 млн. грн. Надходження за позовними заявами складає 472300 грн. з урахуванням позовів минулих років. 

З початку 2017 року органами ДВС було стягнуто на рахунки Пенсійного фонду України 469 123 грн. 

Станом на 01.10.2017р. на примусовому виконані у Броварському відділі ДВС перебуває 367 виконавчих документів на суму 18,4 млн. грн. На примусовому виконанні в органах відділу примусового виконання рішень (ДП ЗПМ) територіального управління юстиції у Київській області – 24 на суму 11,99 млн. грн. 

Протягом звітного періоду управлінням проводилася інформаційно – роз’яснювальна робота, а саме: 

- опубліковано матеріалів (10 статей - «Нове життя», «Громадський ревізор»); 

- 126 матеріалів розміщено в розділі Пенсійного фонду на офіційному веб-сайті Броварської райдержадміністрації та міськвиконкому та офіційній сторінці fasebook; 

- здійснено 80 виступів на радіо; 

- проведено 55 виїзний прийом громадян, на яких прийнято 244 особи; 

- 13 зустрічей в трудових колективах, на яких були присутні 250 осіб; 

- 29 зустрічей за місцем проживання, на яких були присутні 31 особа; 

- 4 флеш-моби на тему «Легалізація заробітної плати»; 

- 4 лекції для безробітних, присутні 65 осіб; 

- 4 зустрічи з учнівською молоддю та студентами, присутні 149 осіб; 

- 2 зайняття школи майбутнього пенсіонера, присутні 15 осіб; 

- 9 засідань «круглих столів».

 

   19 вересня 2017 року перший заступник начальника управління Юлія Калита провела виїзні прийоми громадян в Кулажинській та Світильнянській сільських радах. 

  На прийом по питаннях пенсійного забезпечення (збільшення розміру пенсії, перерахунку пенсії, призначення пенсії за віком, дорахування додаткового стажу) всього звернулось 6 громадян. Всі питання розглянуто та надано вичерпні відповіді.
 


Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області надає інформацію про роботу управління за І квартал 2017 року.

   Протягом звітного періоду відділом обслуговування громадян на особистому прийомі прийнято 19651 особу, які щоденно зверталися до управління з різних питань, також до відділу надійшло 525 письмових звернень.

   Станом на 01.07.2017р. до управління із заявами про переведення пенсійних справ за місцем тимчасового перебування звернулося 2450 осіб, відповідно до яких направлені запити пенсійних справ: 1226 мешканець Донецького регіону; 1203 мешканці Луганського регіону; 31 мешканці АР Крим та м. Севастополя.

   Станом на 01.07.2017 року на облік взято 2398 громадян, зокрема: 1189 мешканців Донецького регіону; 1187 мешканці Луганського регіону; 22 мешканці АР Крим та м. Севастополя.

   Станом на 01.07.2017 року в Броварському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Київської області перебуває на обліку 46 362 пенсіонери, середній розмір пенсії 1907,12 грн.

   Зокрема, по Броварському району перебуває на обліку 20 886 пенсіонерів, середній розмір пенсії становить 1812,45 грн. Протягом І півріччя 2017 року призначено 374 нових пенсій, проведено 622 перерахунки за зверненнями громадян.

   Протягом І півріччя 2017 року на користь управління надійшло 489378,87 тис. грн., (в т.ч. розмежованого ЄСВ – 252411,66 тис. грн., власних надходжень – 254721,57 тис. грн.). що на 74587,26 тис. грн. більше власних надходжень за відповідний період 2016 року. 

   За звітний період управлінням було утримано і перераховано до бюджету податок з доходу фізичних осіб (ПДФО) із пенсій в сумі – 189,21 тис. грн. та військового збору – 16,15 тис. грн.

   Кількість отримувачів пенсій та допомог в установах банків станом на 01.07.2017 – 29437 осіб.

   Видаткова частина бюджету за І півріччя 2017р. склала (без урахування частини січня, яка була виплачена у грудні 2016р. – 31,3 млн. грн.). – 499285,93 тис. грн., що на 56522,09 тис. грн. більше ,ніж за відповідний період 2016р. 

   Зокрема по Броварському району видатки склали 205270,53 тис. грн. (без урахування частини січня 2017р., яка виплачена у грудні 2016р. на суму 13,3 млн. грн.)

   За додатковими ставками до управління надійшло 12642,2 тис. грн., що на 7578,1 тис. грн. більше від запланованого. План виконано на 166,8%.

   Заборгованість підприємств району до управління по сплаті платежів станом на 01.07.2017 року становить 7 млн. грн. 

   Борг платників, щодо яких порушено справу про банкрутство або вже визнано банкрутами, складає 5,5 млн. грн., безнадійний борг – 1,8 мл. грн., дієвий борг станом на 01.07.2017р. становить 5,2 млн. грн., в тому числі по відшкодуванню пільгових пенсій 2,1 млн. грн. 

   Кількість боржників станом на 01.07.2017 року становить 43.

   Найбільші суми заборгованості мають серед економічно - активних підприємств:
   ПАТ «Укргазбуд» - 2,4 млн. грн.;
   ДППЗ «Плосківський» - 1,8 млн. грн..;
   ТОВ «Бобрицьке» - 907,6 тис. грн.

   З початку року до Київського окружного адміністративного суду та Окружного суду м. Києва було подано 90 позови про стягнення заборгованості на користь держави в інтересах Пенсійного фонду на загальну суму 6,8 млн. грн. Задоволено судами 89 позовні заяви на суму 7,2 млн. грн. Надходження за позовними заявами складає 278 614 грн. з урахуванням позовів минулих років. 

   З початку 2017 року органами ДВС було стягнуто на рахунки Пенсійного фонду України 298 133 грн. 

   Станом на 01.07.2017р. на примусовому виконані у Броварському відділі ДВС перебуває 367 виконавчих документів на суму 18,4 млн. грн. На примусовому виконанні в органах відділу примусового виконання рішень (ДП ЗПМ) територіального управління юстиції у Київській області – 24 на суму 11,99 млн. грн.

   Протягом звітного періоду управлінням проводилася інформаційно – роз’яснювальна робота, а саме:
   - опубліковано матеріалів (6 статей - «Нове життя»);
   - 84 матеріали розміщено в розділі Пенсійного фонду на офіційному веб-сайті Броварської райдержадміністрації та міськвиконкому та офіційній сторінці fasebook;
   - здійснено 64 виступи по радіо;
   - проведено 25 виїзний прийом громадян, на яких прийнято 105 осіб;
   - 12 зустрічей в трудових колективах, на яких були присутні 247 осіб;
   - 19 зустрічей за місцем проживання, на яких були присутні 20 осіб;
   - 3 флеш-моби на тему «Легалізація заробітної плати»;
   - 1 лекція для безробітних, присутні 22 особи;
   - 1 зустріч з учнівською молоддю та студентами, присутні 95 осіб;
   - 2 зайняття школи майбутнього пенсіонера, присутні 15 осіб;
   - 6 засідань «круглих столів».Уряд представив проект пенсійної реформи.


   Головна ідея запропонованої реформи відновити соціальну справедливість, як по відношенню до тих, хто вже перебуває на заслуженому відпочинку, так і для майбутніх пенсіонерів.

   Реформа передбачає:
   - осучаснення пенсійних виплат з 1 жовтня п. р.;
   - скасування податку на пенсії з 1 жовтня п. р.;
  - встановлення єдиних правил нарахування пенсій з 1 січня 2018 року;
   - ліквідацію спецпенсій;
   - підвищення захисту працівників шкідливих виробництв;
   - звільнення Пенсійного фонду від невластивих видатків.
   З презентацією пенсійної реформи можна ознайомитися за посиланням: http://pensii2017.info/УВАГА

   Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області проводить прийом громадян в агентських пунктах:
   - в приміщенні ДП «Завод порошкової металургії» за адресою : м.Бровари, Промвузол. Прийом проводиться кожну другу та четверту середу місяця з 9:00 до 12:00.
   - в приміщенні Калинівської селищної ради за адресою: смт.Калинівка, вул. Чернігівська, 20. Прийом проводиться кожен другий та четвертий вівторок місяця з 9:00 до 12:00.
   - в приміщенні Калитянської селищної ради за адресою: смт.Калита, пров. Ювілейний, 4А. Прийом проводиться кожен перший та третій четвер місяця з 9:00 до 12:00.
   - в приміщенні Рожнівської сільської ради за адресою: с.Рожни, вул. Свободи, 41В. Прийом проводиться кожну першу середу місяця з 9:00 до 12:00.
   - в приміщенні ВАТ «Софія» за адресою: м.Бровари, бульв. Незалежності, 16. Прийом проводиться кожен другий четверг місяця з 9:00 до 12:00.ЗАПРОШУЄМО МАЙБУТНІХ ПЕНСІОНЕРІВ ДО ШКОЛИ! 

    В приміщенні Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Київської області працює «Школа майбутнього пенсіонера». 
    Всім громадянам рекомендовано пройти навчання до настання пенсійного віку для отримання роз`ясненя від фахівців щодо визначення права на призначення пенсії та ознайомлення з переліком необхідних документів для призначення пенсії. 
    Спеціалісти управління нададуть консультації про терміни звернення до Фонду, нададуть інформацію щодо здобутого страхового стажу, особливостей підтвердження пільгового стажу та інше. 
    Заняття в нашій школі проходять кожного першого четверга місяця о 16:00 год. 
    Найближче заняття відбудеться 06.10.2016 року. Чекаємо всіх бажаючих за адресою: м.Бровари ¸вул.Незалежності ,39. 
    Телефон для довідок: 3-43-63,3-43-65

                                                                                                                                                        Управління Пенсійного фонду України в
                                                                                                                                                            м. Броварах та Броварському районі 


    Про новини призначення, перерахунку та виплати пенсій, порядок нарахування та сплати страхових внесків страхувальниками, участь у добровільній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та багато іншої корисної інформації Ви можете дізнатися зі сторінок газети „Пенсійний кур'єр". 
    Запрошуємо всіх бажаючих передплатити дане відомче видання, в якому завжди можна знайти відповіді на питання, які Вас цікавлять, та повідомляємо про передплатний індекс і вартість на 2015 рік

     

Газета

"Пенсійний  кур’єр"

Індекс

06840

1 міс 

8,31

3 міс 

24,93

6 міс 

49,86

12 міс 

99,72

    03 серпня 2017 року, згідно затвердженого графіку, начальник Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області Лідія Сенько провела виїзний прийом громадян в громадській приймальні Калитянської об’єднаної громади. 

   У числі питань, які сподівалися того дня вирішити громадяни, більшість належала до традиційних, - про збільшення розміру пенсії, про поновлення її виплати і правильності нарахування, про правильність обчислення страхового стажу тощо. Крім того, відвідувачів цікавили перспективи осучаснення розміру пенсії і її підвищення. Всі порушені питання вдалося вирішити під час проведення прийому. У ході спілкування Лідія Сенько запропонувала відвідувачам активніше долучатися до дистанційних форм обслуговування громадян, що пропонує Фонд, зокрема, користатися можливостями веб-порталу Пенсійного фонду України. 

   З метою пропаганди та популяризації мистецтва різних напрямків серед підростаючого покоління, головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області та комітетом профспілки працівників Пенсійного фонду України було оголошено щорічний конкурс малюнків, вишивки та аплікацій серед дітей працівників головного та територіальних управлінь Пенсійного фонду України у Київській області. 

   Так, 3 серпня 2017 року в Броварському об’єднаному управлінні проведений І етап конкурсу дитячих робіт у номінаціях: малюнок, вишивка, аплікація, ручні вироби. Роботи всіх учасників вражали красою та різноманітністю, тому було дуже важко визначити переможців. Усі дитячі вироби варті нагород, тому всі діти були нагороджені солодкими подарунками. 

   Роботи переможців візьмуть участь у фіналі конкурсу дитячої творчості, який відбудеться в головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області.
   Робота по легалізації заробітної плати, як і раніше, залишається одним із провідних напрямків роботи Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області в тісній співпраці з Броварським міськрайонним центром зайнятості. 

   4 серпня 2017 року в Броварському міськрайонному центрі зайнятості для безробітних проведено інформаційний семінар «Легальний заробіток-гарантована пенсія». 

   Про негативні наслідки отримання заробітної плати “в конвертах”, залежність страхового стажу від сплати внесків та відповідальність роботодавців за допуск працівників до роботи без належного оформлення розповіла перший заступник начальника управління Юлія Калита. Особливу увагу вона приділила питанням офіційного працевлаштування та легалізації заробітної плати, акцентувала увагу, що законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року становить 3200 грн. Отже, відповідно збільшився і мінімальний внесок до бюджету ПФУ. 

   Під час дискусії учасники заходу погодилися, що тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат. 

   Користуючись нагодою, Юлія Калита розповіла про переваги накопичувальної системи, та про реєстрацію на офіційному Веб – порталі ПФУ для зручної перевірки розміру своєї заробітної плати та відрахування єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець, Присутнім були роздані інформаційні листівки, брошурки та пам’ятки.

До відома фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку 

   З 1 січня 2017 року фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску. 

   У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22 відсотки). 

   Отже, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісячно. 

   Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн. 

   У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір. 

Comments