Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області4. ЗАСТРАХОВАНИМ ОСОБАМ

5. СТРАХУВАЛЬНИКАМ

6. УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ
10. ЗАПОБІГАННЯ ПРОЯВАМ КОРУПЦІЇ Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області інформує: 

   З 01.08.2017 змінений номер гарячої лінії  6-06-50

   Дзвінки приймаються
   пн.-чт. 8:00-17:00
   пт. 8:00-15:45
   сб.-нд. вихідний   Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області запрошує всіх бажаючих передплатити відомчі видання, в яких завжди можна знайти відповіді на питання, які Вас цікавлять, та повідомляємо про передплатні індекси і вартість на 2019 рік.
Газета 
"Пенсійний кур’єр"
Журнал 
"Вісник Пенсійного фонду України"
Передплатний індекс:
українською мовою – 06840
російською мово - 06842
Передплатний індекс:
23751
1 міс. – 24,85 грн 1 міс. – 52,94 грн.
3 міс. – 74,55 грн. 3 міс. – 158,82 грн.
6 міс.– 149,10 грн 6 міс. – 317,64 грн
12 міс.– 298,20 грн 12 міс. – 635,28 грнВидео YouTubeНові інформаційні сервіси Фонду: швидко, зручно, ефективно 

   Поліпшення якості обслуговування громадян – одне з ключових завдань Пенсійного фонду України, для виконання якого створюються сучасні сервіси та можливості: онлайн-довідки та смс-інформування.
   Основою інноваційних змін став модернізований Реєстр застрахованих осіб, який адмініструє Пенсійний фонд України. У цьому реєстрі на кожного працюючого та пенсіонера заведена індивідуальна облікова картка, в якій відображена вся інформація про заробітну плату людини та різні соціальні виплати, з яких сплачено страхові внески, страховий стаж, розмір пенсії тощо.
   Таку інформацію можна отримати, зареєструвавшись на Веб-порталі електронних послуг Фонду. Зробити це можна двома способами: за логіном і паролем, які видають фахівці в територіальних підрозділах Фонду, або електронним цифровим підписом. Більш надійним є використання електронного цифрового підпису (ЕЦП), тоді не треба приходити до Фонду особисто, аби отримати логін і пароль. ЕЦП можна отримати у сертифікованих центрах видачі ключів (Державної фіскальної служби, органів юстиції тощо), перелік яких є на Веб-порталі. Такий спосіб входу потрібен для ідентифікації особи та захисту її особистих даних.
   У персональному кабінеті на Веб-порталі кожен отримує доступ до багатьох опцій. Зокрема, найманий працівник може дізнатися розмір свого страхового стажу та чи сплачуються за нього страхові внески роботодавцем. Окрім того, зі свого кабінету можна подати звернення до органів Фонду, записатися на прийом, переглянути свою електронну пенсійну справу, якщо пенсію уже призначено.
   
    Довідки з підтвердженням QR-кодом
   Нещодавно Пенсійний фонд України запровадив новий сервіс із надання електронних документів з підтвердженням QR-кодом. Послуга доступна для користувачів Веб-порталу Пенсійного фонду України, які увійшли на портал за допомогою ЕЦП. Це сучасне нововведення дозволяє громадянам не виходячи з дому отримувати такі електронні документи:
   · довідку про доходи пенсіонера (загальний розмір призначеної пенсії);
   · довідку про доходи пенсіонера для призначення субсидій, що містить дані про розмір пенсії без урахування видів виплати;
   · індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5), що містить інформацію про страховий стаж, заробітну плату та сплату страхових внесків страхувальниками;
   · витяг з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що містить дані про статус застрахованої особи/отримувача страхової виплати; дані про набутий страховий стаж; відомості щодо нарахованої заробітної плати, що враховується для розрахунку страхових виплат та страхового стажу; відомості про особливі умови праці, про суми добровільних внесків; дані пенсійної справи; відомості про інші види загальнообов’язкового державного соціального страхування.

   Зазначені електронні документи дійсні для оформлення субсидій, документів у центрах надання адміністративних послуг, посольствах, консульських та банківських установах, органах фіскальної та виконавчої служб, територіальних органах міграційної служби, тощо.

   Перевірити достовірність видачі електронних документів з QR-кодом можна через Веб-портал Пенсійного фонду України у розділі «Верифікація виданих документів» шляхом введення перевірочного коду документу, який міститься одразу під QR-кодом.

   Електронний документ з QR-кодом, підписаний електронним цифровим підписом Пенсійного фонду України, згідно з чинним законодавством, є аналогом паперового документа, підписаного відповідальною особою Фонду.

   Послуга смс-інформування
   До нових сервісів обслуговування громадян належить також смс-інформування, за допомогою якого Пенсійний фонд України інформує про всі зміни, які відбуваються в пенсійній справі, а кожного працюючого щомісячно повідомляє про сплату єдиного соціального внеску та зарахування страхового стажу, що є інструментом контролю за своїм роботодавцем. Відсутність повідомлення про зарахування страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, є приводом для звернення до свого роботодавця (підприємства) для з’ясування причин. Головне в цьому процесі – оперативність, адже, з плином часу, питання, які можна вирішити зараз, не завжди вдається врегулювати в майбутньому, коли роботодавець, наприклад, вже ліквідований, а підтверджуючі документи відсутні.
   Зареєструватись на отримання повідомлення можна двома способами: за особистим зверненням до ПФУ, надавши відповідну заяву або самостійно налаштувавши сервіс. Відеоінструкцію із самостійного налаштування сервісу смс-повідомлення можна переглянути на інформаційній сторінці Веб-порталу в розділі «Новини».

 ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 ГРУДНЯ 2018 
   Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 № 2246 – VІІІ встановлено, що з 1 грудня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, буде підвищено з 1435,00 грн. і становитиме 1497,00 грн. В зв’язку з цим, органами Пенсійного фонду України буде проведено перерахунок пенсій, а також надбавок і підвищень до неї, розміри яких визначаються від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Будуть також перераховані мінімальні та максимальні розміри пенсій. 
   Отже, перерахунку підлягатимуть, зокрема:
   - мінімальні та максимальні розміри пенсій;
   - доплати за понаднормативний стаж, передбачені статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
   - пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;
   - підвищення відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;
   - щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
   - мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
   - державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;
   Виплати, які залежать від величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та їх розміри з 01.12.2018 наводимо нижче.
   Звертаємо увагу, що для пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) перерахунок у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться після звільнення з роботи або припинення такої діяльності.
   Водночас повідомляємо, що перерахунку підлягає також надбавка до пенсії особам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР». Розмір цієї надбавки збільшиться з 177,70 грн. до 185,30 грн. Слушно зауважити, що зазначена надбавка визначена на рівні 10 % від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який з 01.12.2018 р. складає 1853,00 грн.
   Зазначений перерахунок буде проведений органами Пенсійного фонду України автоматично.
   Додатково звертатися пенсіонерам для проведення цього перерахунку не потрібно. 
 


ПАМ’ЯТКА
ДЛЯ РОЗ’ЯСНЕННЯ ДЕЯКИХ ПИТАНЬ ПРИ ЗВЕРНЕННІ ОСІБ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ СУБСИДІЇ 
   Для осіб які не є застрахованими особами
   Крок 1
   Первірка чи належить особа до категорії застрахованих осіб.
   Вирішення – за допомогою працівників орагнів Пнсійного фонду України при пред'явленні паспорту та ідентифікаційного коду отримати відповідну інформацію

   Крок 2
   Встановлено факт що особа за певний період не є застрахованою особою.
   Вирішення – є можливість укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового соціального страху-вання., в т.ч. із одноразовою сплатою внеску.
   Договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового соціального страху-вання укладається в органах Державної фіскальної служби Київської області.

   Довідково:
   Розрахунок одноразової сплати за договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового соціального страху-вання має бути мінімальним страховим внеском на дату звернення помножений на коефіцієнт 2.

   Наприклад:
   Розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.10.2018 складає 3723 грн., мінімальний страховий внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування 816,06 грн. (3723 грн. *22% = 819,06грн.), з урахуванням коефіцієнту 2 сума сплати єдиного внеску становить 1638,12 грн. (819,06 грн. * 2= 1638,12грн.). Даний розрахунок відповідає вимогам ст.10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування».


ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ І ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ 
   Важливою проблемою в трудових відносинах між роботодавцем і найманим працівником на даний час є легалізація зайнятості населення. Як свідчить практика багато роботодавців (в основному це малий та середній бізнес) не укладають трудові договори з найманими працівниками.
   Можна з упевненістю сказати, що не лише роботодавець винен у такому стані справ, а й сам працівник не завжди розуміє на що він погоджується.
   Громадяни погоджуються на будь-які умови роботодавця, при цьому втрачають можливість користування державними гарантіями, зокрема субсидією, державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям, втрачають трудовий стаж. Отримуючи заробітну плату неофіційно, «в конвертах», працівник втрачає своє законне право на щорічну відпустку, а у випадку виробничої травми або захворювання – оплату лікарняних листів, страхових виплат і т.д. Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин.
   Відповідно до статті 21 КЗпП України трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
   Трудовий договір може бути безстроковим, що укладається на невизначений строк, та строковим, що укладається на визначений строк, встановлений за погодженням сторін або на час виконання певної роботи. Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
   Трудові відносини між громадянином, який наймається на роботу та роботодавцем (юридичною або фізичною особою – підприємцем) оформлюються в письмовій формі.
   Роботодавець не має права допускати працівника до роботи без оформлення трудових відносин, але слід зауважити, що таке оформлення буде вважатися проведеним за умови додержання наступних дій:
   по-перше, роботодавець складає трудовий договір у формі наказу (розпорядження) про прийняття на роботу/призначення на посаду, а фізичні особи – підприємці можуть керуватися формою трудового договору, затвердженою наказом Мінпраці від 08.06.2001 №260 «Про затвердження Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю»;
   по-друге, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором, роботодавець зобов’язаний подати повідомлення про прийняття працівника на роботу (за встановленою формою), до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем обліку його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу».
   Тобто, перед допуском працівників до роботи роботодавець повинен провести оформлення трудових відносин з додержанням вимог статті 24 КЗпП України.
   Також, не варто забувати, що до початку роботи за укладеним трудовим договором, роботодавець (чи то юридична особа , чи то фізична особа – підприємець) зобов’язаний:
   1) роз’яснити працівникові його права і обов’язки та проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору;
   2) ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором;
   3) визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;
   4) проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.
   Наприкінці, хотілося б додати, що оформлення трудових відносин відповідно до чинного законодавства з найманим працівником, звільнює роботодавця від сплати штрафних та фінансових санкцій, передбачених чинних законодавством.«Кабінет роботодавця» – новий сервіс від ПФУ 
   Відтепер на порталі ПФУ функціонує кабінет страхувальника. В ньому можна переглянути інформацію щодо забезпечення соцправ його працівників, суму сплаченого ЄСВ та звітів щодо нього, а також отримувати довідки про страховий стаж
   Пенсійний фонд України повідомляє, що продовжує розширювати можливості веб-порталу електронних послуг. Відтепер на порталі функціонує кабінет страхувальника (роботодавця), в якому для працедавця доступна інформація щодо забезпечення соціальних прав його працівників, про правильність подання звітності тощо.
   "У кабінеті можна переглянути інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі – щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу до Фонду. Якщо є порушення прав працівників, у кабінеті відображається інформація, скільки застрахованих осіб з вини роботодавця не одержали зарахування певного періоду до страхового стажу", – пояснив директор департаменту інформаційних систем та електронних реєстрів Пенсійного фонду України Олександр Малецький. 
   Окрім того, у кабінеті також містяться відомості щодо звітності з ЄСВ. Зокрема, роботодавець може бачити зауваження до його звітів та рекомендації щодо усунення неточностей.
   Ще одна функція, яка стає доступною для роботодавця у його кабінеті – можливість отримати інформацію для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності працівника (лікарняні). До цього часу первинні дані для розрахунку – страховий стаж та розмір заробітної плати – надавали самі працівники. Для цього вони звертались до управлінь Пенсійного фонду за довідками. Тепер процедура отримання необхідних відомостей значно спрощується.
   Увійти до кабінету роботодавець може через електронний цифровий підпис.
   Нагадаємо, раніше Пенсійний фонд України запровадив сервіс СМС-інформування для застрахованих осіб та пенсіонерів. Також через веб-портал електронних послуг стало можливим отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом.


ГРАФІК 
виїзних прийомів керівництвом 
Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України 
Київської області на ІV квартал 2018 року 

№ 
з/п
Дата виїзду Населений пункт Посада керівника Прізвище, ім’я, по батькові
117.10.2018 с. Рудня Начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій №1 Я.В.Іванова
2 с. Семиполки
3 20.11.2018 с.Кулаженці Перший заступник начальника управління Ю.М.Калита
4 с.Світильня
5 12.12.2018 с.Шевченково Начальник відділу обслуговування громадян С.М.Глоба
6 с.Жердова


   Актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у „конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

   Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Виплата заробітної плати у „конвертах” послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи державних службовців.

   Працівник, який отримує зарплатню в „конверті”, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу, адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

   Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року – єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”), то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.

   З 1 січня 2018 року 3723 х 22%=819,06 грн.

   Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.

   Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати „в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, „випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

   Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.

   З 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку, яка надає кожній застрахованій особі можливість безоплатно отримувати відомості про себе, тобто, з якої суми заробітної плати, скільки та за який період сплачено за неї роботодавцем до Пенсійного фонду страхових внесків. Ця система дозволяє застрахованій особі контролювати процес формування своєї майбутньої пенсії, вимагаючи від роботодавця своєчасної та повної сплати внесків.

   Особи, які обрали спрощену систему оподаткування, повинні щомісячно сплачувати єдиний соціальний внесок. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу, який розраховується як добуток мінімальної заробітної плати на тариф відрахувань (22,0%). Термін сплати – не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним.

   З метою ознайомлення з перевагами виплати легальної заробітної плати найманим працівникам, працівниками Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області постійно проводиться інформаційно – роз’яснювальну роботу серед страхувальників та жителів міста Бровари шляхом проведення флеш-мобів та розповсюдження тематичних інформаційних буклетів. 


Пам’ятка 
для роз’яснення деяких питань при зверненні осіб за призначенням субсидії 
1. У разі звернення застрахованої особи, в тому числі фізичної особи - підприємця за інформацією про сплачені суми єдиного внеску повідомити особу про порядок отримання інформації про сплачені за неї/нею суми єдиного внеску.

   У разі необхідності рекомендувати особі:
   - звернутись до найближчого управління Пенсійного фонду України;
   - пред’явити паспорт (інший документ, що засвідчує особу), документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта або свідоцтва про загальнообов’язкове соціальне страхування;
   - отримати довідку за формою ОК-5 (ОК-7).

2. У разі звернення особи, яка не є застрахованою особою в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (не була застрахованою особою у періоди січень-червень):
   - перевірити, що особа не належить до категорії застрахованих осіб у цей період;
   - повідомити особу про можливість укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь) в тому числі із одноразовою сплатою єдиного внеску за попередні періоди;
   - надати всю необхідну інформацію про:
   - адресу органу Державної фіскальної служби України (далі - ДФС), з якою особа може укласти договір про добровільну участь;
   - інформацію про можливість укладення договору про добровільну участь за будь- які місяці в періоді (січень-червень), в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - про розмір мінімального страхового внеску на дату звернення (сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2 (3723 грн. х 22% х 2 - 1638,12 грн));
   - надати адреси інформаційних ресурсів ДФС та Верховної Ради України, на яких можливо роздрукувати форму договору про добровільну участь, або надати бланк типового договору про добровільну участь.

   3. У разі звернення особи, яка є застрахованою особою у пи ч. підприємцем, та за яку не сплачено (яка не сплатила) єдиний внесок або сплачено (сплатила) у розмірі менше мінімального розміру страхового внеску за окремі періоди:
   - повідомити особі про можливість отримання в органах Пенсійного фонду України інформації з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про несплату платежів за відповідні періоди, а також про неврахування цих періодів до страхового стажу;
   - повідомити про необхідність погашення боргу зі сплати єдиного внеску на рахунки відповідних органів ДФС (якщо особа - підприємець);
   - повідомити про право особи вимагати від страхувальника (якщо особа- найманий працівник) сплати страхових внесків, у тому числі в судовому порядку (пункт 3 частини першої статті 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування).

   Поінформувати особу про можливість отримання інформації про сплату єдиного внеску дистанційно: через веб-портал Пенсійного фонду України, шляхом отримання СМС повідомлень

Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області 
надає інформацію про роботу управління за ІІІ квартали 2018 року. 

   Протягом звітного періоду відділом обслуговування громадян на особистому прийомі прийнято 29172 осіб, які щоденно зверталися до управління з різних питань, також до відділу надійшло 764 письмових звернень.

   Станом на 01.10.2018р. до управління із заявами про переведення пенсійних справ за місцем тимчасового перебування звернулося 2707 особи, відповідно до яких направлені запити пенсійних справ: 1359 мешканців Донецького регіону; 1315 мешканці Луганського регіону; 33 мешканці АР Крим та м. Севастополя.

   Станом на 01.10.2018 року в управлінні перебуває на обліку 46394 пенсіонерів, середній розмір пенсії 2622,30 грн.

   Зокрема, по Броварському району перебуває на обліку 20 815 пенсіонерів, середній розмір пенсії становить 2449,90 грн. Протягом ІІІ кварталів 2018 року призначено 593 нових пенсій, проведено 1260 перерахунок за зверненнями громадян.

   Протягом ІІІ кварталів 2018 року на користь управління надійшло 1059,9 млн. грн. (в т.ч. розмежованого ЄСВ – 558,6 млн. грн., власних надходжень (з урахуванням розмежованого ЄСВ) – 562,3 млн. грн., що на 173,1 млн. грн. більше власних надходжень за відповідний період 2017 року.

   Коштів з Державного бюджету надійшло – 497,5 млн. грн. що складає 98% виконання.

   Видаткова частина бюджету – 1068,7 млн. грн., що складає виконання бюджету управління на 101,56% і перевищує планові показники на 16,4 млн. грн.

   Кількість боржників станом на 01.10.2018 року становить 40. Загальна сума заборгованості перед управлінням становить 7,4 млн. грн.

   Найбільші суми заборгованості мають серед економічно - активних підприємств:
   ПАТ «Укргазбуд» - 2,6 млн. грн.;
   ТОВ «Бобрицьке» - 989,8 тис. грн.;

   Протягом звітного періоду управлінням проводилася інформаційно – роз’яснювальна робота, а саме:
   - 271 матеріал розміщено в розділі Пенсійного фонду на офіційному веб-сайті Броварської райдержадміністрації та міськвиконкому та офіційній сторінці fasebook;
   - здійснено 51 виступ на радіо;
   - 7 публікацій у друкованих виданнях;
   - проведено 119 виїзних прийомів громадян, на яких прийнято 508 осіб;
   - 19 зустрічі в трудових колективах, на яких були присутні 600 осіб;
   - 20 зустрічей за місцем проживання, на яких були присутні 20 осіб;
   - 11 лекцій в центрі зайнятості, присутні 156 осіб;
   - 8 зустрічей з учнівською молоддю та студентами, присутні 89 осіб;
   - 9 засідань «круглих столів»;
   - 10 флешмобів;
   - 1 зустріч з ветеранами;
   - роздано 6324 буклети.ВИКОНАННЯ ЗАХОДІВ 
щодо усунення (мінімізації)корупційних ризиків в діяльності Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області на 2018 рік  (ІІІ квартали 2018 року)
Корупційний ризик Заходи щодо усунення (мінімізації) корупційного ризику Виконання
Обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України Київської області
1 Недостатній рівень внутрішнього контролю за організацією обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України Впровадження стандартів визначених Положенням про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, затвердженим постановою правління Пенсійного фонд України від 30 липня 2015 року № 13-1, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 серпня 2015 року за №991/27436 (із змінами) В управлінні відсутні скарги громадян на працівників управління щодо організації прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України
2 Надання послуг «гарячими» телефонними лініями шляхом консультування засобами електронної пошти, через сторінки у соціальних мережах, іншими засобами комунікації через ІР-мережі та засоби мобільного зв’язку. Надано послуг «гарячими» телефонними лініями – 1224 особам:
Надано послуг електронною поштою – 79 особам;
Надано послуг через «Веб-портал» - 36 особам.
3 Проводити інформаційно - роз’яснювальну роботу щодо надання електронних послуг веб-порталу Пенсійного фонду України:
- замовлення та отримання в електронному вигляді довідок та/або витягу з відомостей реєстру застрахованих осіб державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі - РЗО) з використанням перевірочних кодів (для користувачів, які зареєстровані на веб- порталі та ідентифіковані за допомогою електронного цифрового підпису);
- замовлення послуг інформування за допомогою СМС – повідомлення, електронної пошти.
Проводиться інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо надання електронних послуг веб-порталу Пенсійного фонду України: 23 зустрічі в трудових колективах (присутні 689), розміщено 6 статтей на сайтах БМР, БРДА та Фейсбук, 3ефіри на радіо, розповсюджено 944 буклети.
Проводиться інформаційно - роз’яснювальну роботу щодо інформування за допомогою СМС – повідомлення, електронної пошти: Надано роз’яснення для безробітних на семінарах в центрі зайнятості – 5 (65 осіб)
Надано роз’яснення на зустрічах в трудових колективах – 8 (397 осіб)
Надрукована стаття в газеті «Нове життя» - 1
Озвучено в ефірах міськрайонного радіомовлення – 6 ефірів
Розміщено матеріалів на сайтах - 6 та відеоматеріалів - 3
Надіслано на електронні адреси сільських та селищних рад для розміщення на інформаційних стендах - 23
Управління персоналом та організація роботи щодо запобігання та виявлення корупції
4 Можливість порушення суб’єктами декларування строків та порядку подання декларацій Здійснювати перевірку факту подання суб’єктами декларування декларацій та своєчасності повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання або несвоєчасного подання таких декларацій Протягом 9 місяців 2018 року перевірено 115 електронних декларацій та надіслано 03 квітня 2018 до Національного агентства з питань запобігання корупції направлено повідомлення про не подачу електронної декларації «після звільнення» Кошлатим О.А., Півень С.В.
5 Не забезпечення належних заходів контролю за проведенням спеціальних перевірок стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального та особливо відповідального становища Впровадження моніторингу з дотримання вимог законодавчих актів щодо організації проведення спеціальних перевірок стосовно осіб які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального та особливо відповідального становища. Протягом 9 місяців 2018 року в управлінні не проводилась спеціальна перевірка стосовно осіб які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального та особливо відповідального становища.
Управління фінансовими та матеріальними ресурсами, здійснення внутрішнього аудиту
6 Не забезпечення належних заходів контролю за відшкодуванням виявленим в ході аудитів та інших контрольних заходів незаконних витрат та усунення допущених порушень Провести аналіз повноти відшкодування виявлених в ході аудитів та інших контрольних заходів незаконних витрат та усунення допущених порушень Постійний аналіз аналітичних записок про хід аудиторських досліджень, виявлених порушень норм діючого законодавства та недопущення, саме попередження подібних випадків в діяльності управління. Станом на 30.09.2018р. незаконних витрат коштів аудиторськими дослідженнями не виявлено.
7 Не дотримання передбачених законодавством процедур публічних закупівель Користування під час визначення характеристик предметів закупівлі примірними специфікаціями у сфері публічних закупівель. Застосування електронної системи публічних закупівель під час здійснення закупівель, вартість яких не перевищує 200 тис. грн.. для товарів і послуг та 1,5 млн. грн. – для робіт.

Забезпечення в установленому порядку оприлюднення інформації про публічні закупівлі та використання коштів Пенсійного фонду України, передбаченої законодавством
Предмет закупівлі товарів і послуг управління визначає згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону про публічні закупівлі та на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник». Управління у встановленні строки оприлюднює інформацію про до порогові електронні закупівлі, а також звіту про укладені договори у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, вартість предмета закупівлі за який становить або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону «Про публічні закупівлі».

 


ПРАВО НА ПІДВИЩЕННЯ 
   Законодавством встановлено надбавки та підвищення до пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Розберемося в цьому питанні, спираючись на конкретний приклад.

   Запитання: «Отримую на дитину пенсію у зв’язку з втратою годувальника за померлого чоловіка-військовослужбовця. Пенсію нарахували в розмірі 50% пенсії за віком. Моя дитина має статус члена сім’ї загиблого військовослужбовця. На момент загибелі чоловік проходив військову службу за контрактом. Чи є право на підвищення пенсії?»

   Відповідь: Варто зазначити, що непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти, військовослужбовців мають право на пенсію в разі втрати годувальника за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі — Закон 2262).

   Право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти, військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які перебували на їх утриманні (стаття 31).

   Статтею 36 Закону 2262 передбачено, що пенсії в разі втрати годувальника призначають у таких розмірах:
   — членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час, — у розмірі 70% від грошового забезпечення загиблого годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї. Якщо на утриманні загиблого (померлого) годувальника перебували двоє і більше членів сім’ї, пенсію призначають у розмірі 90% від грошового забезпечення загиблого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менше ніж 40% на кожного непрацездатного члена сім’ї;
   — сім’ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які померли внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням служби, — 30% від заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї.

   Пенсії в разі втрати годувальника, які призначають членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, не можуть бути нижчими за два визначені законом розміри прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність (стаття 37 Закону 2262). Із 1 жовтня 2017 року — 2904 грн.

   До пенсії також встановлюється підвищення, передбачене Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон 3551). Зокрема, статтею 15 Закону 3551 передбачено, що членам сімей, зазначеним у пункті 1 статті 10 цього Закону (загиблих військовослужбовців), пенсії підвищують на 25% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

   Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення» установлено доплату до зазначеного підвищення для того, щоб розмір підвищення становив 398,58 грн.

   Документи, які подаються для встановлення підвищень і надбавок, зазначено в Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (далі – Порядок). Порядком передбачено, що при призначенні до пенсій, зокрема, підвищень відповідно до Закону 3551 подаються документи про визнання заявника, зокрема, особою, на яку поширюється дія зазначеного Закону. Таким документом є завірена в установленому порядку копія посвідчення особи, на яку поширюється чинність Закону 3551.

   Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону 2262 (затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1) заяви про призначення пенсії в разі втрати годувальника подаються членами сім'ї померлого годувальника, якому на момент смерті не було призначено пенсію за нормами цього Закону, до органів, що призначають пенсії, через уповноважені структурні підрозділи міністерств та інших органів.

   Якщо особа, якій призначається пенсія в разі втрати годувальника, є неповнолітньою або недієздатною, заяву про призначення пенсії подають законні представники за місцем їх проживання.

   Водночас законодавство, покликане захистити соціальні права членів сімей загиблих, померлих і тих, що пропали безвісти, військовослужбовців, постійно вдосконалюється. Право на пенсію в разі втрати годувальника до 22 червня 2018 року не мали курсанти і слухачі військово-навчальних закладів та навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України і державної пожежної охорони. Законом України «Про внесення зміни до статті 30 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо членів сім’ї, які мають право на пенсію в разі втрати годувальника» від 03.04.2018 №2377-VІІІ, який набув чинності 22.06.2018, право на пенсію в разі втрати годувальника надано цій категорії осіб — до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення 23-річного віку.

   Окрім того, до 1 жовтня 2017 року виплату пенсії в разі втрати годувальника здійснювали незалежно від форми навчання (денна, вечірня, заочна). Статтею 30 Закону 2262 (у редакції, що діє з жовтня 2017 року) визначено право на отримання пенсії в разі втрати годувальника до закінчення навчальних закладів, але не більше як до досягнення 23 років, вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів (крім курсантів і слухачів військово-навчальних закладів і навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України і державної пожежної охорони), стажистів, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців). Тобто починаючи з 1 жовтня 2017 року право на пенсію в разі втрати годувальника мають лише особи, які навчаються за денною формою навчання.

   ------------------------
   Приклад 1
   03.09.2018 під час виконання службових обов’язків загинув військовослужбовець, який мав на своєму утриманні двох непрацездатних членів сім’ї: доньку, 13.02.2007 р.н., і сина, 19.09.2000 р.н., який є курсантом 2 курсу військово-навчального закладу.
    Pважаючи на зміни в законодавстві, пенсію в разі втрати годувальника призначено двом непрацездатним членам сім’ї у розмірі 90% від грошового забезпечення загиблого годувальника (по 45% кожному із членів сім’ї).
   У редакції статті 30 Закону 2262, що діяла до 22.06.2018, право на таку пенсію мала б лише донька (70% від грошового забезпечення загиблого годувальника).

   ------------------------
   Приклад 2
   У квітні 2017 року під час проходження військової служби помер військовослужбовець. За висновком військово-лікарської комісії, причина смерті пов’язана з проходженням військової служби. Пенсію в разі втрати годувальника було призначено на одного утриманця - сина, 02.06.2000 р.н. Із 1 вересня 2018 року син є курсантом військового-навчального закладу Міністерства внутрішніх справ. Зважаючи на те, що 2 червня поточного року він досяг повноліття, виплату пенсії в разі втрати годувальника припинено з 1 липня 2018 року. Після надання довідки з навчального закладу виплату пенсії буде поновлено з 1 вересня в розмірі 30% від грошового забезпечення померлого годувальника.


ЧИ МАЄ ПРАВО ЛЮДИНА ВИБРАТИ ВИД ПЕНСІЇ? 

   Іноді пенсіонер, отримуючи пенсію, не знає, що має право на інший її вид.

   Запитання: «Мій 58 річний чоловік з 2011 року отримує пенсію по інвалідності 2 групи. Має 36 років стажу. з яких 5 років працював за списком №1, а 30 років — за списком №2. Отримує пенсію у розмірі 90% пенсії за віком. Наступний огляд МСЕК у 2019 році. Чи може він отримати пенсію по інвалідності довічно (без проходження повторного огляду у МСЕК), адже він має достатньо страхового стажу?

   Відповідь:
   Пенсія по інвалідності
   Порядок і умови призначення пенсій по інвалідності визначено Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058): пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності. Причину, групу, час настання інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначає орган МСЕК згідно із законодавством.
   Непрацюючі особи з інвалідністю за наявності певного стажу можуть отримувати пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком.
   У даному випадку, якщо чоловіку не буде продовжено інвалідність, виплату пенсії по інвалідності буде припинено у зв’язку із закінченням терміну її призначення.

   Пільгова пенсія
   Водночас, за даними наведеними у листі, чоловік має право звернутися до органу Пенсійного фонду із заявою про переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах, яка призначається довічно.
   Статтею 114 Закону 1058 визначено право на пенсію за віком на пільгових умовах осіб, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 (далі – Список № 1) та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 (далі – Список № 2) виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженими Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць.
   Зокрема, пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 після досягнення віку 50 років та за наявності страхового стажу в чоловіків більше 20 років 6 місяців, із них не менше як 10 років на зазначених роботах.
   Чоловікам, які не мають 10 років стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах (не менше 5 років), за наявності необхідного страхового стажу пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку 60 років, на один рік за кожен повний рік такої роботи.
   Чоловікам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 право на пенсію за віком на пільгових умовах мають після досягнення віку 55 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років 6 місяців, із них не менше як 12 років 6 місяців на зазначених роботах.
   Законодавством передбачено, що періоди роботи за Списком № 1 зараховуються до стажу роботи за Списком № 2.
   За викладених у листі умов наявність і п’яти років роботи за Списком №1, і повного пільгового стажу за Списком № 2 дають право чоловіку вийти на пільгову пенсію в 55-річному віці.

   Правила обчислення пільгового стажу
   Підтвердження права на пільгове пенсійне забезпечення здійснюється згідно із Списком № 1 та Списком № 2 на підставі записів у трудових книжках працівників та уточнюючих довідок, виданих підприємствами на підставі первинних документів про характер виконуваної роботи та умови праці, а також про безпосередню зайнятість протягом повного робочого дня на роботах, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.
   До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 р. та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992 р.
   Результати атестації (як уперше проведеної, так і чергової) застосовуються для обчислення стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, упродовж п’яти років після затвердження її результатів, якщо впродовж цього часу на такому підприємстві не змінювалися докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), які дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умов і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведено позачергову атестацію.
   Такий же порядок застосовується в разі припинення діяльності підприємства, установи, організації з визначенням правонаступника.
   За умови підтвердження цього права за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.1997 р. (упродовж п’яти років після набрання чинності Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці (далі — Порядок № 442), до стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період роботи на такому підприємстві у виробництвах, передбачених Списками, тобто період роботи із шкідливими умовами праці до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення атестації та період роботи впродовж наступних п’яти років за умови, що впродовж цього часу на підприємстві не змінювалися докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце).
   Якщо атестація була вперше проведена після 21.08.1997 р., у разі підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах до пільгового стажу зараховується весь період роботи до 21.08.1992 р., п’ятирічний період роботи на такому підприємстві, що передує даті видання наказу про її результати, і період роботи впродовж наступних п’яти років за умови, що впродовж цього часу на підприємстві, якщо за її результатами буде підтверджено право на пільгову пенсію, не змінювалися докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце).
  Якщо атестація з 21.08.1992 р. не проводилась чи за результатами атестації, вперше проведеної після 21.08.1992 р., право не підтвердилось, до пільгового стажу зараховується лише період роботи із шкідливими умовами праці на такому підприємстві, в установі чи організації до 21.08.1992 р. включно, тобто до набрання чинності Порядку № 442. У такому ж порядку зараховується пільговий стаж, якщо за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.1992 р., право на пільгове пенсійне забезпечення не підтвердилось.
  У разі непідтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах за результатами чергової атестації, проведеної впродовж п’яти років із дати проведення попередньої атестації, до пільгового стажу зараховується період роботи на такому підприємстві, в установі чи організації до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення чергової атестації, якою відповідне право не підтверджено.

   Можливо потрібна уточнююча довідка
   У зв’язку з тим, що, зазвичай, у трудовій книжці відсутні відомості про зайнятість особи в шкідливих умовах протягом повного робочого дня, не зазначається характер виконуваної роботи, розділ, підрозділ, пункт, найменування Списків або їх номери, куди включається цей період роботи, підприємство надає уточнюючу довідку (пункт 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній).
   У довідці має бути зазначено: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування Списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видано зазначену довідку. При цьому довідка про пільговий характер роботи має містити посилання на Список, який був чинним у період роботи особи.
   Тобто період, який підлягає зарахуванню до пільгового стажу роботи, визначає підприємство шляхом надання уточнюючої довідки. Окрім того, надається копія наказу про результати атестації робочого місця.
   Якщо підприємство ліквідоване і немає його правонаступника, пільговий стаж підтверджують відповідні комісії, що діють у кожній області при головному управлінні Пенсійного фонду України. Якщо підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

   Право вибору виду пенсії
   Відповідно до статті 10 Закону 1058 особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
   Переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється із дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший у пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
   Під час переведення з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону (за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року або за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв і за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року), із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії. На сьогодні це – 3 764,40 грн.
   Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, під час переведення вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), як для пенсій які призначені вперше.
   Отже, за наведених у листі обставин, лише за умови переходу на пільгову пенсію, чоловік отримуватиме пенсію довічно.
   ПЕРЕВАГИ ЕЛЕКТРОННОГО ПЕНСІЙНОГО ПОСВІДЧЕННЯ 
   Усі пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через Державний Ощадний банк України, мають можливість отримати електронне пенсійне посвідчення.

   Електронними пенсійними посвідченнями (ЕПП) сьогодні користується вже майже 400 тисяч осіб. Першими таку можливість отримали внутрішньо переміщені особи: саме вони, згідно з постановою Кабінету Міністрів України, були тією категорією пенсіонерів, яким їх почали видавати першими. Тепер одержати ЕПП може будь-який пенсіонер.

   ЧИМ ЕЛЕКТРОННЕ ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ЗВИЧАЙНОГО
   Електронне пенсійне посвідчення — це унікальний сучасний технологічний інструмент, який дозволяє не тільки отримати пенсію, оплатити послуги онлайн, а ще й повноцінно користуватися всіма державними електронними сервісами:
   - поєднує функції посвідчення та платіжної банківської картки;
   - містить електронний цифровий підпис (ЕЦП), який дає змогу отримувати електронні документи на веб-порталах органів влади. Відтепер навіть з дому можна переглядати на веб-порталі послуг Пенсійного фонду інформацію з електронної пенсійної справи про розмір пенсії та її складові, дані про страховий стаж, заробіток, сплачені внески тощо. Електронне пенсійне посвідчення надає можливість написати звернення або подати заяву на перерахунок пенсії через Інтернет без відвідування Пенсійного фонду України;
   - надає можливість контролювати гроші та керувати ними з дому в будь-який час;
   - дає змогу здійснювати банківські операції та безготівкові платежі чи поповнювати готівковими коштами картковий рахунок; оперативно, без черг розраховуватися за комунальні послуги і найголовніше — отримувати пенсію вчасно.

   ЯК ОДЕРЖАТИ ЕПП
   Для того щоб подати заяву на оформлення електронного пенсійного посвідчення, потрібно:
   * звернутися до органу Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання;
   * написати заяву на виготовлення ЕПП.

    НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ
   1 Заява (на бланку встановленого зразка)
   - заповнити заяву потрібно від руки чітким розбірливим почерком, в ідеалі — друкованими буквами;
   - ім’я та прізвище, крім української, також вписують латиницею.
   2 Фото: дві фотографії 30 х 25 мм.
   3 Оригінал паспорта.
   4 Довідка про надання ідентифікаційного номера (ідентифікаційний код).
   5 Для внутрішньо переміщених осіб - довідка переселенця/пенсійне посвідчення.

   ПЕНСІОНЕРИ, НЕПОВНОЛІТНІ ТА НЕДІЄЗДАТНІ ОДЕРЖУВАЧІ ПЕНСІЙ
   Пенсіонери віком понад 80 років, інваліди I та II груп і немічні люди, які неспроможні особисто прийти в управління Пенсійного фонду за місцем фактичного проживання, можуть звернутися в управління Фонду телефоном із проханням подати заяву вдома.
   Від їхнього імені документи можуть подавати законні представники, опікуни, піклувальники (їм треба взяти із собою документи, що підтверджують їхній статус; паспорт; ідентифікаційний код).

   ЯКЩО ТЕРМІН ДІЇ ЗВИЧАЙНОЇ ПЕНСІЙНОЇ КАРТКИ ЗАКІНЧИВСЯ, А ЕЛЕКТРОННУ ВИ ЩЕ НЕ ОТРИМАЛИ
   Протягом терміну виготовлення ЕПП пенсіонер зможе одержувати пенсію через каси банку без використання картки.
   Нарахування пенсії здійснює Пенсійний фонд України, а банківська установа виплачує кошти, які надходять від Фонду. Якщо Пенсійний фонд перераховуватиме кошти на пенсійний картковий рахунок, банк видаватиме їх пенсіонерові.

   ЧИ ПОТРІБНО ВІДКРИВАТИ РАХУНОК ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ЕПП
   Громадяни, які не мають рахунку в Ощадбанку, можуть відкрити такий рахунок або перед зверненням в управління Пенсійного фонду, або ж тоді, коли забиратимуть виготовлене ЕПП.
   Для відкриття рахунку будуть потрібні паспорт, ідентифікаційний код і пенсійне посвідчення.
   Якщо пенсіонер уже має відкритий картковий рахунок у цій банківській установі, на який здійснюється зарахування пенсії, то новий рахунок відкривати не треба.35 РОКІВ СТАЖУ – ЦЕ РЕАЛЬНО, ЯКЩО ПРАЦЮВАТИМЕШ ЛЕГАЛЬНО! 

Шановні громадяни! 

   Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області має на меті донести до підсвідомості кожного пересічного українця важливість нових вимог до страхового стажу при виході на пенсію після прийняття пенсійної реформи.
   Відтак, починаючи з 1 січня 2018 року, мінімальний страховий стаж для призначення пенсії за віком складає 25 років з поступовим збільшенням до 35 років у 2028 році.
   Зверніть увагу! Якщо раніше, до 1 жовтня 2011 року, для виходу на пенсію за віком необхідно було мати не менше 5 років страхового стажу, а з 1 жовтня 2011 року по 31 грудня 2017 року – 15 років, то на сьогодні цей термін збільшено у 7 разів!
   Оскільки страховий стаж прямопропорційно залежить від суми сплачених страхових внесків, то вкотре наголошуємо, що: - Працювати треба легально!
- Заробітну плату треба отримувати прозоро і відкрито!
   Пам’ятайте, що час швидкоплинний, тому старість треба планувати заздалегідь, оскільки для кожного з нас вона неминуча!

 ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ

   Одними з найболючіших проблем сьогодення в нашій державі є виплата заробітної плати «в конвертах» та легалізація робочих місць.
   У зв’язку з цим особливої актуальності набуває питання легалізації заробітної плати, виплати її в повному обсязі. Багато працівників свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (мінімальну) та неофіційну (значно вищу від мінімальної) зарплату. Іноді вони просто не знають, що їхня офіційна зарплата значно відрізняється від тієї, яку вони фактично одержують. Ця різниця проявляється згодом, коли працівнику потрібна буде довідка про доходи для оформлення кредиту, субсидії, соціальної допомоги, пенсії. Щоб не виникало таких проблем, кожна застрахована особа може отримати інформацію про сплачені внески у Пенсійному фонді особисто або дистанційно через ВЕБ-портал Пенсійного фонду України. Завдяки електронному порталу можна здійснювати постійний контроль за своїми даними, що впливають на пенсійні права, отримувати необхідну інформацію.
   Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року – єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”), то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.
   Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.
   Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати „в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості, як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, „випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.
   Досвід показує, що значна частина громадян, не знаючи чинного законодавства про працю та пенсійне забезпечення, вважає, що запис в трудовій книжці дасть можливість отримати пенсію за весь трудовий стаж. Однак на сьогоднішній день поняття «трудовий стаж» замінено на «страховий стаж». Пенсійний фонд здійснює облік нарахованої заробітної плати і сплачених страхових внесків персонально по кожному працівнику чи підприємцю, а також облік періодів роботи, за які сплачено ці внески. І саме від цих величин залежить розмір майбутньої пенсії.

   Шановні роботодавці!
   Легалізуйте зайнятість населення та відмовтесь від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить: зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Пропонуємо негайно зареєструвати належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками.
   Своєчасна й повна сплата платежів у Пенсійний фонд України, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

   Шановні працівники!
   Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення належного рівня свого майбутнього Ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства.
   Дуже важливо, щоб всі усвідомили, що згода отримувати зарплату „в конвертах” позбавляє соціального захисту. Адже пенсію Ви матимете тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.


Поліпшення якості обслуговування громадян – одне з ключових завдань органів Пенсійного фонду України, 
для виконання якого створюються нові сервіси та можливості для наших громадян. 

   Так, з травня поточного року вже запроваджено СМС-інформування, яке включає в себе набір стандартних повідомлень щодо призначення, перерахунку, припинення або поновлення виплати пенсії, а також про накопичений страховий стаж та відповідно сплату страхових внесків роботодавцями. Сервіс орієнтований як на пенсіонерів, так і на громадян, які не досягли пенсійного віку.
   Варто зазначити, що сервіс є абсолютно безкоштовним і може бути корисним кожному.
   По-перше, громадяни будуть оперативно проінформовані про всі зміни, які відбуваються в пенсійній справі, по-друге, що є не менш важливо, для кожного працюючого це інструмент контролю за своїм роботодавцем. Адже щомісяця застрахована особа буде отримувати повідомлення про зарахований страховий стаж, який необхідний при призначенні пенсії. Відсутність повідомлення про нарахований страховий стаж є приводом для звернення до свого роботодавця для з’ясування причин.
   Головне в цьому процесі – це оперативність, адже з плином часу питання, які можна вирішити зараз, не завжди вдається врегулювати в майбутньому, коли роботодавець, наприклад, вже ліквідований, а підтверджуючі документи відсутні.
   Для отримання СМС від Пенсійного фонду необхідно надати згоду одним з доступних способів:
   - або через веб-портал електронних послуг ПФУ з допомогою електронного цифрового підпису, де в особистому кабінеті заповнюються відповідні поля;
   - або через особисте звернення до сервісних центрів органів Пенсійного фонду та заповнення заяви встановленого зразку.
   Для зручності відеоінструкцію з налаштування сервісу СМС-інформування можна переглянути на веб-порталі Пенсійного фонду України (www.pfu.gov.ua) в розділі “Новини”.
   Шановні громадяни, Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду Київської області запрошує всіх бажаючих приєднатися до нового сервісу та оцінити його переваги!

Гаряча телефонна лінія: (04594) 6-06-50
м.Бровари, бульв.Незалежності,11


ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ 

   ЗАПИТАННЯ: Чи можна оформити електронне пенсійне посвідчення за довіреністю?
   ВІДПОВІДЬ : Ні, не можна. Чинне пенсійне законодавство не передбачає оформлення електронного пенсійного посвідчення за довіреністю.
   ЕПП виготовляють на ім’я особи, якій призначено пенсію. Якщо пенсію призначено неповнолітній або недієздатній особі чи особі, цивільну дієздатність якої обмежено, в електронному пенсійному посвідченні (у позиції «Вид пенсії») зазначають прізвище, ім’я та по батькові батька (матері) або опікуна чи піклувальника.

До уваги мешканців
смт Калинівка Броварського р-ну! 
   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   28.08.2018 з 9:00 до 12:00 смт. Калинівка в приміщенні с/ради

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.


До уваги мешканців
смт Велика Димерка та с.Зазим’я Броварського р-ну! 
   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   21.08.2018 з 9:00 до 12:00 смт. Велика Димерка в приміщенні с/ради
   23.08.2018 з 9:00 до 12:00 с. Зазим’я, в приміщенні с/ради

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.

СЕМІНАР В ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ 

   З метою підвищення обізнаності безробітних щодо переваг легальної зайнятості фахівці Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду Київської області систематично беруть участь в інформаційних семінарах на тему: «Легальна зайнятість» в Броварському міськрайонному центрі зайнятості.

   14 серпня 2018 року, відбулась чергова така зустріч, на якій начальник відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Наталія Лебединець розповіла тимчасово безробітним про переваги отримання легальної заробітної плати, забезпечення соціальними гарантіями при офіційному працевлаштуванні. Також поінформувала про реєстрацію на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України як можливості контролювати страховий стаж, про СМС-інформування від Пенсійного фонду, роз’яснила вплив перебування на обліку в центрі зайнятості на майбутню пенсію. Присутні були ознайомлені із змінами, які відбулися у пенсійному законодавстві, умовами призначення різних видів пенсій, перспективою накопичувальної системи в майбутньому.

   В кінці заходу роздали інформаційні листівки, запропонували заповнити згоди на СМС-інформування та заяви для реєстрації на Веб-порталі Пенсійного фонду України для отримання дистанційних послуг. Отримайте електронне пенсійне посвідчення – відчуйте переваги 

   Відтепер усі категорії пенсіонерів, які отримують пенсійні виплати через Державний Ощадний банк України, мають можливість отримати електронне пенсійне посвідчення (ЕПП).

   ЕПП – це сучасний технологічний багатофункціональний інструмент.

   За його допомогою можна не лише отримати пенсію, а й, наприклад, просто і швидко сплатити за комунальні послуги через інтернет, розрахуватись за покупку в магазині та мати доступ до безлічі інших онлайн-послуг. І, безумовно, пенсійне посвідчення нового зразка надає право власникові користуватися всіма пільгами, які належать йому, як пенсіонерові.

   Крім того, це надійний ключ для повноцінного користування всіма державними електронними сервісами. ЕПП містить електронний цифровий підпис, за допомогою якого людина фактично дистанційно підтверджує особу і може подавати заяви та запити до органів Пенсійного фонду України, не відвідуючи їх особисто, а виключно через мережу інтернет.

   Щоб отримати модернізований пенсійний документ, зверніться до Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області за адресою: м.Бровари, бульв. Незалежності,11, каб.1 та подайте заяву на виготовлення посвідчення, долучивши такі документи:
  паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та фотокартку розміром 30*25 мм.

   Електронне пенсійне посвідчення будет виготовлено безкоштовно, протягом 30 робочих днів.

 


Видео YouTube


Видео YouTubeВидео YouTubeВидео YouTube   06 серпня 2018 року в приміщенні Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду Київської області відбувся перший етап конкурсу малюнків, вишивки та аплікацій серед дітей працівників управління.

   Конкурс проведено з метою пропаганди та популяризації мистецтва різних напрямків серед підростаючого покоління. Роботи приймали участь в різних номінаціях як серед дітей дошкільного віку так і серед дітей середнього та старшого шкільного віку.

   Нелегко було визначити кращих, адже кожна робота має свою родзинку і випромінює творчий настрій автора, переможцями стали:
   1 місце – Климась Ярослав, 8 років
   2 місце – Клочан Ярина, 13 років
   3 місце – Ільїна Ольга, 9 років

   Роботи переможців конкурсу будуть будуть передані до головного управління Пенсійного фонду України у Київській області для участі у фінальному конкурсі дитячої творчості. 
   Раніше кожен громадянин мав змогу отримати інформацію про персональні відомості з системи персоніфікованого обліку та роботу пенсійної системи звернувшись до територіальних органах ПФУ або за допомогою інформаційного кіоску, встановленого в кожному управлінні Фонду.

   Відтепер для того, щоб отримати таку інформацію, не потрібно навіть виходити з дому, адже до неї відкритий доступ на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою: http://portal.pfu.gov.ua.
 
   На сторінках Веб-порталу послуги надаються в електронному вигляді. Крім того, можна записатися на прийом, надіслати запит на підготовку паперових документів, подати звернення до територіального органу Пенсійного фонду України.

   Для того, щоб скористатися можливостями Веб-порталу, достатньо лише одного разу завітати до управління Фонду за місцем проживання для реєстрації або скористатися електронно-цифровим підписом чи електронно-пенсійним посвідченням.

   Детальніше про правила користування Веб-порталом електронних послуг та порядок реєстрації.

   На Веб-порталі ПФУ передбачено два способи реєстрації :
  
   Спосіб 1.
   Подача заяви для реєстрації на Веб-порталі
   Необхідно особисте відвідування органу ПФУ.

   При цьому Вам потрібно виконати наступні кроки:
   1. Прийдіть до Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, за адресою: місто Бровари, вул. Незалежності, 11, кабінет 10 та оформити заяву. При собі треба мати паспорт та ідентифікаційний код.
   2. Внесені у заяву відомості перевіряються, вносяться до інформаційної системи Пенсійного фонду. Вам друкується розписка про одержання заяви, а також (важливо!!!) «реєстраційний код». Цей код необхідний Вам для реєстрації на Веб-порталі, отже, зберігайте його в таємниці до моменту закінчення реєстрації!
   3. Завершіть реєстрацію, зайшовши на Веб-портал ПФУ в мережі Інтернет і вибравши пункт меню «Реєстрація» в закладці "Реєстрація за заявою". Заповніть реєстраційну форму. Звертаємо Вашу увагу, що логін та пароль бажано вибирати такими, що не містять Ваших справжніх імен та прізвищ. Виконання такої рекомендації підвищить рівень захисту Ваших персональних даних.
   4. Після реєстрації на введену Вами електронну адресу прийде лист, необхідний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження реєстрації, Ви отримаєте повідомлення Веб-порталу про успішне закінчення реєстрації.

   Спосіб 2.
   Он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП)
   Ключ ЕЦП знаходиться на будь-якому носії (наприклад, флешка чи жорсткий диск Вашого комп’ютера) або на електронному пенсійному посвідченні (ЕПП).

   Для авторизації за ЕЦП з флешки Вам потрібно виконати наступні кроки:
   1. На екранній формі «Вхід» в закладці «За ЕЦП» ознайомитися зі списком АЦСК, ЕЦП яких підтримує Веб-портал ПФУ;
   2. Якщо Ви не маєте ще ЕЦП одного з цих АЦСК, Вам необхідно звернутися в АЦСК та отримати ЕЦП. Інформація щодо отримання ЕЦП може Вами бути отримана в Інтернеті в залежності від АЦСК, обраного Вами;
   3. Після отримання ЕЦП – оберіть пункт головного меню «Вхід» та виконайте перший вхід на Портал за ЕЦП (закладка «За ЕЦП»).

   Для авторизації за ЕЦП з ЕПП Вам потрібно виконати наступні кроки:
   1. Якщо Ви не маєте ще електронного пенсійного посвідчення (ЕПП), зверніться до органу ПФУ та отримайте ЕПП. Ключ ЕЦП, записаний в Електронному пенсійному посвідченні створюється автоматично в процесі підготовки Вашого особистого Електронного пенсійного посвідчення (ЕПП). Для використання ЕПП Ви маєте пам’ятати PIN-код, який встановили при отриманні ЕПП для додатку ЕЦП.
   2. Після отримання ЕПП – оберіть пункт головного меню «Вхід» та виконайте перший вхід на Портал за ЕПП (закладка «За ЕПП»).

Лідія Сенько 
Начальник Броварського об’єднаного управління ПФУ Київської областіДо уваги мешканців
смт.Велика Димерка та с.Гоголів Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   07.08.2018 з 9:00 до 12:00 смт. Велика Димерка в приміщенні с/ради
   10.08.2018 з 9:00 до 12:00 с.Гоголів, в приміщенні с/ради 

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.

   Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області продовжує цикл інформаційних заходів на теми: «Ми — за легальну заробітну плату!» та «Вплив сплаченого єдиного внеску на розмір майбутньої пенсії»

   1 серпня з метою привернення уваги громадськості до проблем неофіційного працевлаштування працівники управління провели акцію з розповсюдження листівок та буклетів.

   Фахівці спілкувалися з громадянами та закликали їх відповідально ставитися до свого майбутнього, адже отримуючи сьогодні заробітну плату «в конверті», працівники втрачають соціальні гарантії та позбавляють себе гідної пенсії в майбутньому.

   Пенсійники розповсюдили серед перехожих буклети на актуальні теми та газету «Пенсійний кур’єр», зацікавленим надали роз’яснення про переваги отримання легальної заробітної плати, про можливості Веб-порталу Пенсійного фонду України та про смс – інформування.

   Розповсюджено 368 матеріалів
   Працівники Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду україни Київської області провели флешмоби на тему – "Легалізація трудових відносин – соціальні гарантії та майбутня пенсія". Мета:привернути увагу громадськості до проблем нелегальних трудових відносин та "тіньової" зарплати. Адже, тінізація доходів і зайнятості негативно впливає на соціальну захищеність громадян ...та стан надходження коштів до бюджету Фонду. "Сіра" заробітна плата, яку маскують за офіційними трудовими відносинами й виплачують на рівні мінімальної, або нижче за неї, приховує в собі великі фінансові резерви для надходжень до Пенсійного фонду та сплати податків.

   Заходи проводились в центральній частині міста. Під час флешмобів працівники Фонду розповсюджували інформаційні буклети та листівки, переконували перехожих про важливість офіційного оформлення трудових відносин і переваги легальної зайнятості, пропонували реєструватись на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України з метою самостійного контролю за сплатою роботодавцем страхових внесків. Сподіваємося, ці заходи привернуть увагу громадян до таких актуальних питань, як зарплата у "конверті", яка позбавляє працівника можливості отримувати соціальні виплати сьогодні та забезпечити собі пенсію в майбутньому.До уваги мешканців
с.Рожни, смт Калита Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   01.08.2018 з 9:00 до 12:00 с.Рожни, в приміщенні с/ради
   02.08.2018 з 9:00 до 12:00 смт Калита, в приміщенні с/ради

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.

До уваги мешканців
смт Калинівка, с.Зазим’є, Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   24.07.2018 з 9:00 до 12:00 смт. Калинівка, в приміщенні с/ради
   26.07.2018 з 9:00 до 12:00 с. Зазим’є, в приміщенні с/ради

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.

До уваги мешканців
с.Погреби, с.Зазим’є Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян першим заступником начальника Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області Юлією Калитою:
   24.07.2018 з 9:00 до 10:00 с.Погреби, в приміщенні с/ради
   24.07.2018 з 10:30 до 11:30 с.Зазим’є, в приміщенні с/ради

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.


До уваги мешканців
смт В.Димерка, с.Княжичі, смт Калита, ПрАТ «Комбінат Тепличний» Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   17.07.2018 з 9:00 до 12:00 смт В.Димерка, в приміщенні с/ради
   18.07.2018 з 9:00 до 12:00 с.Княжичі, в приміщенні с/ради
   19.07.2018 з 9:00 до 12:00 смт Калита, в приміщенні с/ради
   20.07.2018 з 9:00 до 12:00 смт. Калинівка, в приміщенні ПрАТ «Комбінат Тепличний» 

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.

До уваги мешканців
смт Калинівка, с.Гоголів, Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   10.07.2018 з 9:00 до 12:00 смт Калинівка, в приміщенні с/ради
   13.07.2018 з 9:00 до 12:00 с.Гоголів, в приміщенні с/ради 

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.

До уваги мешканців
смт В.Димерка, с.Рожни, смт.Калита Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   03.07.2018 з 9:00 до 12:00 смт. В.Димерка, в приміщенні с/ради
   04.07.2018 з 9:00 до 12:00 с.Рожни, в приміщенні с/ради
   05.07.2018 з 9:00 до 12:00 смт. Калита, в приміщенні с/ради 

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.


До уваги мешканців
смт Калинівка Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   26.06.2018 з 9:00 до 12:00 смт Калинівка, в приміщенні с/ради

   З питань: 
    - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.

До уваги мешканців
смт В.Димерка, с.Княжичі, смт Калита, Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   19.06.2018 з 9:00 до 12:00 смт В.Димерка, в приміщенні с/ради
   20.06.2018 з 9:00 до 12:00 с.Княжичі, в приміщенні с/ради
   21.06.2018 з 9:00 до 12:00 смт Калита, в приміщенні с/ради

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.


До уваги мешканців
смт Калинівка Броварського р-ну!

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   12.06.2018 з 9:00 до 12:00 смт Калинівка, в приміщенні с/ради  
   15.06.2018 з 9:00 до 12:00 смт Калинівка, в приміщенні ПрАТ «Комбінат Тепличний»

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.


До уваги мешканців
смт В.Димерка, с.Рожни, смт Калита, с.Гоголів Броварського р-ну! 

   Відбудеться прийом громадян спеціалістами Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області :
   05.06.2018 з 9:00 до 12:00 смт В.Димерка, в приміщенні с/ради
   06.06.2018 з 9:00 до 12:00 с.Рожни, в приміщенні с/ради
   07.06.2018 з 9:00 до 12:00 смт Калита, в приміщенні с/ради
   08.06.2018 з 9:00 до 12:00 с.Гоголів, в приміщенні с/ради

   З питань:
   - надання загальної інформації про пенсійну реформу, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
   - виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.

Виконання заходів 
Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області щодо виявлення, усунення та мінімізації корупційних ризиків, запобігання корупційним та пов'язаним з корупцією правопорушень, виявлення та врегулювання конфлікту інтересів 
за І квартал 2018 року 

   I. Удосконалення нормативно-правової бази
   1.1. Постійно здійснюється моніторинг, ознайомлення та вивчення спеціалістами управління змін в законодавчих та інших нормативно-правових актах в органах Пенсійного фонду України Київської області, що регулюють діяльність управління.
   Юридичним відділом протягом І кварталу 2018 року проведено 10 навчань з спеціалістами управління по вивченню змін в законодавстві.

   1.2. Аналізуються, вивчаються нормативно-правові акти, щодо передбачення в них ефективних заходів запобігання виникненню, виявлення та врегулювання конфлікту інтересів службових осіб Управління.
   Протягом І кварталу 2018 року в управлінні не були виявлені факти конфлікту інтересів службових осіб Управління.

   II.Організаційно-управлінські заходи
   2.1. В Управлінні всі структурні підрозділи взаємодіють між собою під час виконання своїх повноважень. Робота кожного відділу організовується та контролюється начальником відділу та його заступником (за наявності), координація роботи певного відділу здійснюється заступниками начальника управління відповідно до розподілу функціональних повноважень.

   2.3. Кожен керівник структурного підрозділу здійснює моніторинг змін в законодавстві та приводить у відповідність положення про структурний підрозділ та посадові інструкції спеціалістів.
   Всі положення про відділи затверджені наказами управління, а посадові інструкції начальником управління та заступниками начальника управління відповідно до розподілу функціональних повноважень.

   2.4. Розроблені заходи, щодо контролю за своєчасним вжиттям заходів, спрямованих на запобігання та врегулювання конфлікту інтересів під час прийняття рішень щодо пенсійного забезпечення працівників Управління та членів їх сімей.
   Проводиться роз’яснювальна робота щодо конфлікту інтересів під час прийняття рішень щодо пенсійного забезпечення працівників Управління та членів їх сімей.
   Протягом І кварталу 2018 року призначено пенсію 1 працівнику управління (по інвалідності). Пенсійна справа направлена на перевірку до Головного управління.
   Працівниками об’єднаного управління пенсії своїм близьким або членам сімей не призначались

   2.5. Проаналізувавши адміністративні видатки управління в порівнянні з минулим роком, відбулося зменьшення витрат на суму 3,4 тис. грн на придбання товарів, робіт та послуг, а саме за рахунок:
   - економного витрачання марок, конвертів та обсягів відправлення службової кореспонденції в І кварталі 2018р. не проводилось
   - відбулося не значне збільшення видатків на охорону приміщення в зв”язку з збільшенням видатків охоронної структури;
   - відбулося зменшення видатків на телефонні розмови за рахунок економного витрачання коштів на міжміські телефонні розмови;
   - відбулося збільшення видатків на послуги стоянки для авто, за рахунок збільшення вартості на ринку послуг;
   - відбулося зменшення видатків на оплату послуг прибиральниці, в зв’язку зі зменшенням кількості прибиральниць.

   2.6. В Управлінні у відділі обслуговування громадян (бул. Незалежності 11 каб.10) проводиться відео спостереження.

   2.7. Використання централізованої підсистеми «Звернення» Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України проводиться спеціалістами із застосуванням електронного цифрового підпису, підсистема «Призначення та виплата пенсій» використовується в тестовому режимі. Відділом обслуговування громадян формуються електронні заяви на виготовлення модернізованого пенсійного посвідчення з використанням ЕЦП, проводиться технічний супровід програмного забезпечення. Щомісяця проводиться зміна особистих паролів користувачів програмного забезпечення, яке використовується в управлінні.

   2.8. Протягом І кварталу 2018 року спеціалістами відділу проводиться верифікація та моніторинг достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання пенсії.
   Щоденно проводиться аналіз відомостей в ДРЗО щодо зарахування страхового стажу, встановлюються причини відсутності сплати внесків страхувальниками. Надаються роз’яснення страхувальникам для усунення помилок. Виявлено відсутність нарахувань у звітності за листопад - грудень 2017 року та січень 2018 року по 3058 застрахованих особах у 585 страхувальників. Виправили 493 страхувальників по 1540 застрахованих особах. Протягом І кварталу 2018 року прийнято та оброблено 39 корегуючих звітів за період до 01.01.2010р. (215 індані), за результатами документальних перевірок страхувальників.

   2.9. Управлінням направлено розрахунки 311 організаціям для відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах, з них 42 організації по м. Броварах та Броварському району.

   III. Формування світогляду неприйняття корупції, залучення громадськості до реалізації антикорупційних заходів
   3.1. В управлінні розроблені антикорупційні заходи, затверджені наказом від 13.07.2017 року №102.
   Інформація про виконання антикорупційних заходів оприлюднена на сторінці управління фейсбук та на офіційних сторінках управління на сайтах Броварської міської ради та Броварської районної державної адміністрації.

   3.2. Протягом І кварталу 2018 року до управління не надходили повідомлення, щодо корупційних правопорушень з боку працівників управління.

   3.3. Інформація про виконання антикорупційних заходів оприлюднена на сторінці управління фейсбук та на офіційних сторінках управління на сайтах Броварської міської ради та Броварської районної державної адміністрації.

   3.4. Щоквартально до Броварської міської ради та Броварської районної державної адміністрації подається письмовий звіт про проведену роботу управлінням.
   На сторінці управління фейсбук та на офіційних сторінках управління на сайтах Броварської міської ради та Броварської районної державної адміністрації розміщується інформація про підсумки роботи Управління.

   3.5. Протягом І кварталу 2018 року до управління надійшло 4 запити на публічну інформацію. Відповіді надані в повному обсязі в установлені законодавством терміни.

   IV. Удосконалення роботи з персоналом
   4.1. Постійно проводиться моніторинг додержання державними службовцями антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу, в тому числі, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, обмеження спільної роботи близьких осіб.
   В Управлінні відсутні випадки сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, та спільної роботи близьких осіб.
   Кожен державний службовець Управління під розпис ознайомлений з Законом України «Про державну службу», Законом України «Про запобігання корупції», Попередженням про відповідальність за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, Загальними правилами етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, Обмеженням щодо спільної роботи близьких осіб.

   4.2. В управлінні забезпечений постійний контроль за фактами подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єктами декларування, які працюють (працювали) в Броварському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Київської області.
   Протягом І кварталу 2018 року працівниками управління (працівниками що звільнилися та особами що претендували на зайняття вакантних посад державної служби) подано 99 декларацій.
   Після 1 квітня в 10-ти денний термін будуть перевірені факти подання декларацій після звільнення.
   Протягом І кварталу 2018 року проведено 2 зборів трудового колективу, на яких надані роз’яснення щодо підготовки до подання декларацій, осіб уповноважених на виконання функцій держави або самоврядування за 2017 рік та щодо роз’яснення щодо функціонування Електронного кабінету платника.

   4.3. Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальної роботи серед працівників Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області щодо дотримання норм антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу.
   Кожен державний службовець Управління під розпис ознайомлений з Законом України «Про державну службу», Законом України «Про запобігання корупції», Попередженням про відповідальність за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, Загальними правилами етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, Обмеженням щодо спільної роботи близьких осіб.

   4.4. Протягом І кварталу 2018 року проведено 1 тестування на знання антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу.

   4.5. Протягом І кварталу 2018 року пройшли навчання 2 державних службовці пройшли навчання на базі Державного підприємства «Інформаційний центр персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України»

   V. Сфера публічних фінансів
   5.1. Управління у встановленні строки оприлюднює інформацію про допорогові електронні закупівлі, а також звіту про укладені договори у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель,вартість предмета закупівлі за який становить або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону «Про публічні закупівлі»

   5.2. Фінансування пенсійних виплат за І квартал 2018р завершено з дотриманням графіку фінансування та джерел фінансування отриманого від ГУ ПФУ у Київській області.

    5.3. Управлінням розроблено та оприлюднено в системі електронних закупівель «ПРОЗЗОРО» план закупівель робіт та послуг на 2018 рік.
   Протягом 2018 року управлінням проведено 3 допорогових закупівлі товарів і послуг, по 1 з яких процедура завершена та підписаний договір, по 2 закупівлях визначаються переможці для підписання договорів. Ведеться робота по формуванню документів на закупівлю товарів та послуг на 2018р. в системі електронних закупівель «ПРОЗЗОРО», а також здійснюється оприлюднення інформації про заключні договори Броварським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України в системі Є-Дата та подання передбачених звітів в встановлені строки.

   5.4. Для забезпечення потреб Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області подання про закупівлю товарів робіт і послуг формуються за погодженням з фінансово - економічним відділом структурними підрозділами управління, до компетенції яких належить вирішення відповідних питань згідно встановленого порядку визначення предмету закупівлі.
   Участь управління в проведені допорогових та тендерних процедур в програмі «Прозоро» унеможливлює надання переваги окремому учаснику закупівлі і надає рівні можливості всім учасникам.Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області 
надає інформацію про роботу управління за І квартал 2018 року. 

   Протягом звітного періоду відділом обслуговування громадян на особистому прийомі прийнято 10745 осіб, які щоденно зверталися до управління з різних питань, також до відділу надійшло 298 письмових звернень.

   Станом на 01.04.2018 до управління із заявами про переведення пенсійних справ за місцем тимчасового перебування звернулося 2623 особи, відповідно до яких направлені запити пенсійних справ: 1318 мешканців Донецького регіону; 1273 мешканці Луганського регіону; 32 мешканці АР Крим та м. Севастополя.

   Станом на 01.04.2018 року в управлінні перебуває на обліку 46467 пенсіонерів, середній розмір пенсії 2567,74 грн.

   Зокрема, по Броварському району перебуває на обліку 20 850 пенсіонерів, середній розмір пенсії становить 2400,41 грн. Протягом І кварталу 2018 року призначено 178 нових пенсій, проведено 551 перерахунок за зверненнями громадян.

   Протягом І кварталу 2018 року на користь управління надійшло 317,14 млн. грн. (в т.ч. розмежованого ЄСВ – 167,43 млн. грн.), власних надходжень (з урахуванням розмежованого ЄСВ) – 168,58 млн. грн., що на 54,3 млн. грн. більше власних надходжень за відповідний період 2017 року.

   Коштів з Державного бюджету надійшло – 148,55 млн. грн. що складає 88,9% виконання.

   Видаткова частина бюджету – 339,22 млн. грн., що складає виконання бюджету управління на 102,65% і перевищує планові показники на 8,75 млн. грн.

   Кількість боржників станом на 01.04.2018 року становить 40. Загальна сума заборгованості перед управлінням становить 7,3 млн. грн.

   Найбільші суми заборгованості мають серед економічно - активних підприємств:
   ПАТ «Укргазбуд» - 2,5 млн. грн.;
   ТОВ «Бобрицьке» - 967,1 тис. грн.;

   Протягом звітного періоду управлінням проводилася інформаційно – роз’яснювальна робота, а саме:
   - 62 матеріали розміщено в розділі Пенсійного фонду на офіційному веб-сайті Броварської райдержадміністрації та міськвиконкому та офіційній сторінці fasebook;
   - здійснено 17 виступів на радіо;
   - проведено 35 виїзний прийом громадян, на яких прийнято 205 осіб;
   - 2 зустрічі в трудових колективах, на яких були присутні 28 осіб;
   - 8 зустрічей за місцем проживання, на яких були присутні 8 особа;
   - 3 лекцій для безробітних, присутні 40 осіб;
   - 4 зустрічі з учнівською молоддю та студентами, присутні 89 осіб;
   - 3 засідання «круглих столів».


Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області 
проводить прийом громадян в агентських пунктах:

Місце проведення прийому Адреса Дні і години прийому
ДП «Завод 
Порошкової металургії»
м.Бровари, 
Промвузол
кожну другу та четверту середу місяця з 9:00 до 12:00
ВАТ «Софія»
м.Бровари, 
вул.Незалежності, 16
кожен другий четвер місяця з 9:00 до 12:00
Калинівська 
селищна рада
смт.Калинівка, вул.Чернігівська, 20 кожен другий та четвертий вівторок місяця з 9:00 до 12:00.
Калитянська 
селищна рада
смт.Калита, 
пров. Ювілейний, 4А
кожен перший та третій четвер місяця з 9:00 до 12:00
Рожнівська 
сільська рада
с.Рожни, 
вул.Свободи, 41В
кожну першу середу місяця з 9:00 до 12:00
Великодимерська 
селищна рада
смт.Велика Димерка, 
вул.Бобрицька,1
кожен перший та третій вівторок місяця з 9:00 до 12:00.
Княжицька 
сільська рада
с.Княжичі, 
вул.Слави, 9.
кожну третю середу місяця з 9:00 до 12:00
Гоголівська 
сільська рада
с.Гоголів, вул.Київська, 160 кожну другу п’ятницю місяця з 9:00 до 12:00
Зазимська 
сільська рада
с.Зазим’є , вул.Широка, 6. 

кожен четвертий четвер місяця з 9:00 до 12:00
ПрАТ «Комбінат Тепличний»с.Калинівка
вул..Теплична, 2
кожна третя п’ятниця місяця з 9:00 до 12:00

     24 жовтня 2017 року під головуванням заступника начальника ГУ Пенсійного фонду України у Київській області Зорки Олени була проведена підсумкова нарада з колективом Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, на якій розглянуто підсумки роботи управління за 9 місяців 2017 року.


   В нараді прийняли участь голова наглядової ради громадської організації «АТО-М» Білик В.П. та голова Броварської міської громадської організації ветеранів війни, праці та збройних сил Надиров Т.Ф.

   Під час засідання було заслухано начальника Броварського об’єднаного управління ПФУ Сенько Лідію про результати виконання поставлених завдань за підсумками роботи за 9-ть місяців 2017 року, першого заступника Калиту Юлію, яка доповіла про організацію роботи з надходження платежів до Пенсійного фонду України, погашення заборгованості з їх сплати, легалізації заробітної плати, заступника начальника управління Матвієць Любов, яка проінформувала про стан пенсійного забезпечення, виплату пенсій внутрішньо переміщеним особам, про співпрацю з учасниками АТО та членами їх сімей.

   Від імені головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, за особистий внесок в підтримку бійців та сімей загиблих в АТО, був нагороджений Подякою голова наглядової ради громадської організації «АТО-М» Білик Валерій.

   По закінченню наради заступник начальника головного управління Олена Юріївна наголосила на вічливому та терпеливому ставленні до відвідувачів, про необхідність доступного та змістовного роз’яснення пенсіонерам про проведений перерахунок. А також на необхідності задіяння всіх працівників управління до опрацювання повідомлень про перерахунки пенсій.

   Подякувала колективу за роботу, терпіння в спілкуванні з людьми, за відсутність скарг як з боку платників так і з боку пенсіонерів.


   Олена Юріївна відмітила тісну та дієву співпрацю з громадською організацією «АТО-М». 
 

   Після прийняття Верховною Радою України Закону, який передбачає проведення перерахунку пенсій з 1 жовтня 2017 року, Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області працює в посиленому режимі. 

   На сьогодні триває друкування персональних інформаційних повідомлень для пенсіонерів про зміну розміру пенсії, враховуючи всі складові, відповідно до яких змінився розмір виплат. 

   Враховуючи великі обсяги роботи, необхідно роздрукувати 32 тис. персональних інформаційних повідомлень, в межах тісної співпраці з громадською організацією «АТО-М» та за підтримки влади міста, управлінню надано в користування три принтери для пришвидшення роботи в даному напрямку. 

   Незабаром такі листи отримають всі пенсіонери м. Бровари та Броварського району. 

   Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області висловлює щиру подяку за підтримку та надану допомогу.
Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області надає інформацію про роботу управління за ІІІ квартали 2017 року. 

   Протягом звітного періоду відділом обслуговування громадян на особистому прийомі прийнято 28709 особу, які щоденно зверталися до управління з різних питань, також до відділу надійшло 737 письмових звернень. 

   Станом на 01.10.2017р. до управління із заявами про переведення пенсійних справ за місцем тимчасового перебування звернулося 2517 осіб, відповідно до яких направлені запити пенсійних справ: 1258 мешканець Донецького регіону; 1228 мешканці Луганського регіону; 31 мешканці АР Крим та м. Севастополя. 

   На облік взято 2470 громадян, зокрема: 1230 мешканців Донецького регіону; 1210 мешканці Луганського регіону; 30 мешканців АР Крим та м. Севастополя. 

   Станом на 01.10.2017 року в управлінні перебуває на обліку 46420 пенсіонерів, середній розмір пенсії 1919,70 грн. 

   Зокрема, по Броварському району перебуває на обліку 21 064 пенсіонерів, середній розмір пенсії становить 1830,70 грн. Протягом ІІІ кварталів 2017 року призначено 581 нових пенсій, проведено 927 перерахунків за зверненнями громадян. 

   Протягом 9 місяців 2017 року на користь управління надійшло 754,3 млн. грн. (в т.ч. розмежованого ЄСВ – 385,7 млн. грн., власних надходжень – 389,3 млн. грн., що на 122,1 млн. грн. більше власних надходжень за відповідний період 2016 року. План виконано на 111%. 

   Коштів з Державного бюджету надійшло - 365 млн. грн. що на 74 млн. грн. більше минулорічних надходжень за відповідний період. 

   Видаткова частина бюджету за звітний період склала (без урахування частини січня, яка була виплачена у грудні 2016р.- 31272,21 тис. грн.). – 771,2 млн. грн., що на 75,8 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2016р. 

   За ІІІ квартали 2017 року обсяг надходжень за додатковими ставками становить 19,6 млн. грн., що на 6,7 млн. грн. більше від запланованого. План виконано на 151,5 %. 

  Кількість боржників станом на 01.10.2017 року становить 43. 

  Загальна сума заборгованості перед управлінням становить 7,1 млн. грн. 
   
   Борг платників, щодо яких порушено справу про банкрутство або вже визнано банкрутами, складає 5,5 тис. грн., безнадійний борг – 1,8 млн. грн., дієвий борг становить 5,3 млн. грн., в тому числі по відшкодуванню пільгових пенсій 2,6 млн. грн. 

   Найбільші суми заборгованості мають серед економічно - активних підприємств: 
   ПАТ «Укргазбуд» - 2,4 млн. грн.; 
   ДП ПЗ «Плосківський» - 1,8 млн. грн.; 
   ТОВ «Бобрицьке» - 924,6 тис. грн.; 

В управлінні постійно вживаються заходи по зменшенню заборгованості, 

а саме: 

З початку року до Київського окружного адміністративного суду та Окружного суду м. Києва було подано 130 позовів про стягнення заборгованості на користь держави в інтересах Пенсійного фонду на загальну суму 8,1 млн. грн. Задоволено судами 89 позовні заяви на суму 7,99 млн. грн. Надходження за позовними заявами складає 472300 грн. з урахуванням позовів минулих років. 

З початку 2017 року органами ДВС було стягнуто на рахунки Пенсійного фонду України 469 123 грн. 

Станом на 01.10.2017р. на примусовому виконані у Броварському відділі ДВС перебуває 367 виконавчих документів на суму 18,4 млн. грн. На примусовому виконанні в органах відділу примусового виконання рішень (ДП ЗПМ) територіального управління юстиції у Київській області – 24 на суму 11,99 млн. грн. 

Протягом звітного періоду управлінням проводилася інформаційно – роз’яснювальна робота, а саме: 

- опубліковано матеріалів (10 статей - «Нове життя», «Громадський ревізор»); 

- 126 матеріалів розміщено в розділі Пенсійного фонду на офіційному веб-сайті Броварської райдержадміністрації та міськвиконкому та офіційній сторінці fasebook; 

- здійснено 80 виступів на радіо; 

- проведено 55 виїзний прийом громадян, на яких прийнято 244 особи; 

- 13 зустрічей в трудових колективах, на яких були присутні 250 осіб; 

- 29 зустрічей за місцем проживання, на яких були присутні 31 особа; 

- 4 флеш-моби на тему «Легалізація заробітної плати»; 

- 4 лекції для безробітних, присутні 65 осіб; 

- 4 зустрічи з учнівською молоддю та студентами, присутні 149 осіб; 

- 2 зайняття школи майбутнього пенсіонера, присутні 15 осіб; 

- 9 засідань «круглих столів».

 

   19 вересня 2017 року перший заступник начальника управління Юлія Калита провела виїзні прийоми громадян в Кулажинській та Світильнянській сільських радах. 

  На прийом по питаннях пенсійного забезпечення (збільшення розміру пенсії, перерахунку пенсії, призначення пенсії за віком, дорахування додаткового стажу) всього звернулось 6 громадян. Всі питання розглянуто та надано вичерпні відповіді.
 


Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області надає інформацію про роботу управління за І квартал 2017 року.

   Протягом звітного періоду відділом обслуговування громадян на особистому прийомі прийнято 19651 особу, які щоденно зверталися до управління з різних питань, також до відділу надійшло 525 письмових звернень.

   Станом на 01.07.2017р. до управління із заявами про переведення пенсійних справ за місцем тимчасового перебування звернулося 2450 осіб, відповідно до яких направлені запити пенсійних справ: 1226 мешканець Донецького регіону; 1203 мешканці Луганського регіону; 31 мешканці АР Крим та м. Севастополя.

   Станом на 01.07.2017 року на облік взято 2398 громадян, зокрема: 1189 мешканців Донецького регіону; 1187 мешканці Луганського регіону; 22 мешканці АР Крим та м. Севастополя.

   Станом на 01.07.2017 року в Броварському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Київської області перебуває на обліку 46 362 пенсіонери, середній розмір пенсії 1907,12 грн.

   Зокрема, по Броварському району перебуває на обліку 20 886 пенсіонерів, середній розмір пенсії становить 1812,45 грн. Протягом І півріччя 2017 року призначено 374 нових пенсій, проведено 622 перерахунки за зверненнями громадян.

   Протягом І півріччя 2017 року на користь управління надійшло 489378,87 тис. грн., (в т.ч. розмежованого ЄСВ – 252411,66 тис. грн., власних надходжень – 254721,57 тис. грн.). що на 74587,26 тис. грн. більше власних надходжень за відповідний період 2016 року. 

   За звітний період управлінням було утримано і перераховано до бюджету податок з доходу фізичних осіб (ПДФО) із пенсій в сумі – 189,21 тис. грн. та військового збору – 16,15 тис. грн.

   Кількість отримувачів пенсій та допомог в установах банків станом на 01.07.2017 – 29437 осіб.

   Видаткова частина бюджету за І півріччя 2017р. склала (без урахування частини січня, яка була виплачена у грудні 2016р. – 31,3 млн. грн.). – 499285,93 тис. грн., що на 56522,09 тис. грн. більше ,ніж за відповідний період 2016р. 

   Зокрема по Броварському району видатки склали 205270,53 тис. грн. (без урахування частини січня 2017р., яка виплачена у грудні 2016р. на суму 13,3 млн. грн.)

   За додатковими ставками до управління надійшло 12642,2 тис. грн., що на 7578,1 тис. грн. більше від запланованого. План виконано на 166,8%.

   Заборгованість підприємств району до управління по сплаті платежів станом на 01.07.2017 року становить 7 млн. грн. 

   Борг платників, щодо яких порушено справу про банкрутство або вже визнано банкрутами, складає 5,5 млн. грн., безнадійний борг – 1,8 мл. грн., дієвий борг станом на 01.07.2017р. становить 5,2 млн. грн., в тому числі по відшкодуванню пільгових пенсій 2,1 млн. грн. 

   Кількість боржників станом на 01.07.2017 року становить 43.

   Найбільші суми заборгованості мають серед економічно - активних підприємств:
   ПАТ «Укргазбуд» - 2,4 млн. грн.;
   ДППЗ «Плосківський» - 1,8 млн. грн..;
   ТОВ «Бобрицьке» - 907,6 тис. грн.

   З початку року до Київського окружного адміністративного суду та Окружного суду м. Києва було подано 90 позови про стягнення заборгованості на користь держави в інтересах Пенсійного фонду на загальну суму 6,8 млн. грн. Задоволено судами 89 позовні заяви на суму 7,2 млн. грн. Надходження за позовними заявами складає 278 614 грн. з урахуванням позовів минулих років. 

   З початку 2017 року органами ДВС було стягнуто на рахунки Пенсійного фонду України 298 133 грн. 

   Станом на 01.07.2017р. на примусовому виконані у Броварському відділі ДВС перебуває 367 виконавчих документів на суму 18,4 млн. грн. На примусовому виконанні в органах відділу примусового виконання рішень (ДП ЗПМ) територіального управління юстиції у Київській області – 24 на суму 11,99 млн. грн.

   Протягом звітного періоду управлінням проводилася інформаційно – роз’яснювальна робота, а саме:
   - опубліковано матеріалів (6 статей - «Нове життя»);
   - 84 матеріали розміщено в розділі Пенсійного фонду на офіційному веб-сайті Броварської райдержадміністрації та міськвиконкому та офіційній сторінці fasebook;
   - здійснено 64 виступи по радіо;
   - проведено 25 виїзний прийом громадян, на яких прийнято 105 осіб;
   - 12 зустрічей в трудових колективах, на яких були присутні 247 осіб;
   - 19 зустрічей за місцем проживання, на яких були присутні 20 осіб;
   - 3 флеш-моби на тему «Легалізація заробітної плати»;
   - 1 лекція для безробітних, присутні 22 особи;
   - 1 зустріч з учнівською молоддю та студентами, присутні 95 осіб;
   - 2 зайняття школи майбутнього пенсіонера, присутні 15 осіб;
   - 6 засідань «круглих столів».Уряд представив проект пенсійної реформи.


   Головна ідея запропонованої реформи відновити соціальну справедливість, як по відношенню до тих, хто вже перебуває на заслуженому відпочинку, так і для майбутніх пенсіонерів.

   Реформа передбачає:
   - осучаснення пенсійних виплат з 1 жовтня п. р.;
   - скасування податку на пенсії з 1 жовтня п. р.;
  - встановлення єдиних правил нарахування пенсій з 1 січня 2018 року;
   - ліквідацію спецпенсій;
   - підвищення захисту працівників шкідливих виробництв;
   - звільнення Пенсійного фонду від невластивих видатків.
   З презентацією пенсійної реформи можна ознайомитися за посиланням: http://pensii2017.info/УВАГА

   Броварське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області проводить прийом громадян в агентських пунктах:
   - в приміщенні ДП «Завод порошкової металургії» за адресою : м.Бровари, Промвузол. Прийом проводиться кожну другу та четверту середу місяця з 9:00 до 12:00.
   - в приміщенні Калинівської селищної ради за адресою: смт.Калинівка, вул. Чернігівська, 20. Прийом проводиться кожен другий та четвертий вівторок місяця з 9:00 до 12:00.
   - в приміщенні Калитянської селищної ради за адресою: смт.Калита, пров. Ювілейний, 4А. Прийом проводиться кожен перший та третій четвер місяця з 9:00 до 12:00.
   - в приміщенні Рожнівської сільської ради за адресою: с.Рожни, вул. Свободи, 41В. Прийом проводиться кожну першу середу місяця з 9:00 до 12:00.
   - в приміщенні ВАТ «Софія» за адресою: м.Бровари, бульв. Незалежності, 16. Прийом проводиться кожен другий четверг місяця з 9:00 до 12:00.ЗАПРОШУЄМО МАЙБУТНІХ ПЕНСІОНЕРІВ ДО ШКОЛИ! 

    В приміщенні Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Київської області працює «Школа майбутнього пенсіонера». 
    Всім громадянам рекомендовано пройти навчання до настання пенсійного віку для отримання роз`ясненя від фахівців щодо визначення права на призначення пенсії та ознайомлення з переліком необхідних документів для призначення пенсії. 
    Спеціалісти управління нададуть консультації про терміни звернення до Фонду, нададуть інформацію щодо здобутого страхового стажу, особливостей підтвердження пільгового стажу та інше. 
    Заняття в нашій школі проходять кожного першого четверга місяця о 16:00 год. 
    Найближче заняття відбудеться 06.10.2016 року. Чекаємо всіх бажаючих за адресою: м.Бровари ¸вул.Незалежності ,39. 
    Телефон для довідок: 3-43-63,3-43-65

                                                                                                                                                        Управління Пенсійного фонду України в
                                                                                                                                                            м. Броварах та Броварському районі 


    Про новини призначення, перерахунку та виплати пенсій, порядок нарахування та сплати страхових внесків страхувальниками, участь у добровільній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та багато іншої корисної інформації Ви можете дізнатися зі сторінок газети „Пенсійний кур'єр". 
    Запрошуємо всіх бажаючих передплатити дане відомче видання, в якому завжди можна знайти відповіді на питання, які Вас цікавлять, та повідомляємо про передплатний індекс і вартість на 2015 рік

     

Газета

"Пенсійний  кур’єр"

Індекс

06840

1 міс 

8,31

3 міс 

24,93

6 міс 

49,86

12 міс 

99,72

    03 серпня 2017 року, згідно затвердженого графіку, начальник Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області Лідія Сенько провела виїзний прийом громадян в громадській приймальні Калитянської об’єднаної громади. 

   У числі питань, які сподівалися того дня вирішити громадяни, більшість належала до традиційних, - про збільшення розміру пенсії, про поновлення її виплати і правильності нарахування, про правильність обчислення страхового стажу тощо. Крім того, відвідувачів цікавили перспективи осучаснення розміру пенсії і її підвищення. Всі порушені питання вдалося вирішити під час проведення прийому. У ході спілкування Лідія Сенько запропонувала відвідувачам активніше долучатися до дистанційних форм обслуговування громадян, що пропонує Фонд, зокрема, користатися можливостями веб-порталу Пенсійного фонду України. 

   З метою пропаганди та популяризації мистецтва різних напрямків серед підростаючого покоління, головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області та комітетом профспілки працівників Пенсійного фонду України було оголошено щорічний конкурс малюнків, вишивки та аплікацій серед дітей працівників головного та територіальних управлінь Пенсійного фонду України у Київській області. 

   Так, 3 серпня 2017 року в Броварському об’єднаному управлінні проведений І етап конкурсу дитячих робіт у номінаціях: малюнок, вишивка, аплікація, ручні вироби. Роботи всіх учасників вражали красою та різноманітністю, тому було дуже важко визначити переможців. Усі дитячі вироби варті нагород, тому всі діти були нагороджені солодкими подарунками. 

   Роботи переможців візьмуть участь у фіналі конкурсу дитячої творчості, який відбудеться в головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області.
   Робота по легалізації заробітної плати, як і раніше, залишається одним із провідних напрямків роботи Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області в тісній співпраці з Броварським міськрайонним центром зайнятості. 

   4 серпня 2017 року в Броварському міськрайонному центрі зайнятості для безробітних проведено інформаційний семінар «Легальний заробіток-гарантована пенсія». 

   Про негативні наслідки отримання заробітної плати “в конвертах”, залежність страхового стажу від сплати внесків та відповідальність роботодавців за допуск працівників до роботи без належного оформлення розповіла перший заступник начальника управління Юлія Калита. Особливу увагу вона приділила питанням офіційного працевлаштування та легалізації заробітної плати, акцентувала увагу, що законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року становить 3200 грн. Отже, відповідно збільшився і мінімальний внесок до бюджету ПФУ. 

   Під час дискусії учасники заходу погодилися, що тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат. 

   Користуючись нагодою, Юлія Калита розповіла про переваги накопичувальної системи, та про реєстрацію на офіційному Веб – порталі ПФУ для зручної перевірки розміру своєї заробітної плати та відрахування єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець, Присутнім були роздані інформаційні листівки, брошурки та пам’ятки.

До відома фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку 

   З 1 січня 2017 року фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску. 

   У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22 відсотки). 

   Отже, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісячно. 

   Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн. 

   У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір. 

Comments