Санаторно-курортне оздоровлення осіб з інвалідністю

опубліковано 4 груд. 2017 р., 23:27 Інформаційно-довідковий центр
   Згідно Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" на отримання пільги по санаторно-курортному оздоровленню мають право інваліди з дитинства та від загального захворювання.

Забезпечення путівками здійснюється в межах виділених коштів. Кошти виділяються пропорційно до кількості осіб, що перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Крім того, путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога.

Згідно нового Порядку забезпечення інваліди з дитинства та від загального захворювання санаторно-курортним лікуванням, для отримання санаторно-курортного оздоровлення громадянин повинен перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, - за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік громадянина, який переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції та надати такі документи:
   - заяву;
   - медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;
   - копію посвідчення що підтверджує належність до даної категорії осіб;
   - копію паспорта громадянина України;

Строк перебування в санаторно-курортному закладі становить:
   - для інвалідів з дитинства та від загального захворювання становить 18 днів;
   - для інвалідів з дитинства та від загального захворювання із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) 35 днів.

Новий Порядок санаторно-курортного оздоровлення дає можливість громадянину самостійно обрати заклад санаторно-курортного лікування залежно від власних вподобань (відповідно до профілю захворювання) та пріоритетів (за умови наявності у даному закладі ліцензії на провадження медичної практики із санаторно-курортного лікування) та передбачає укладання трьохсторонньої угоди, яку підписує управління соціального захисту населення, санаторно-курортний заклад та громадянин.

Після підписання даної угоди, особа заїжджає до санаторно-курортного закладу на оздоровлення.

Після закінчення санаторно-курортного лікування, при виписці з санаторію потрібно не забути отримати акт виконаних робіт з надання послуг. Цей документ передається до органу соціального захисту і є підтвердженням отримання послуг, що є необхідним для проведення розрахунку зі санаторієм.

Оплата путівок здійснюється органом соціального захисту шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортному закладу за надані послуги відповідно до укладеного договору.

У разі дострокового вибуття із закладу орган соціального захисту населення проводить оплату за використану частину путівки в межах розміру компенсаційної виплати.

Гранична вартість путівки при виборі санаторію визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Фонду соціального захисту інвалідів та за погодженням з Мінфіном. У 2017 році розмір компенсаційної виплати санаторно-курортним закладам за оздоровлення інвалідів з дитинства та від загального захворювання становить :
   - 5250,00 грн. для інвалідів з дитинства та від загального захворювання;
   - 18217,00 грн. для інвалідів з дитинства та від загального захворювання із спинальним профілем захворювання;
   - 4691 грн. для особи, що супроводжує інваліда І групи.

Враховуючи зазначене, пропонуємо громадянам не зволікати з використанням свого права на санаторно-курортне лікування та звертатися до управління соціального захисту населення за своїм місцем проживання для отримання даної пільги.

За більш детальною інформацією, звертатися до управління соціального захисту населення Броварської РДА за адресою:
  м.Бровари,
  вул. Гагаріна 8 А,