Стаціонарне відділення комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та дітей групи ризику Переяслав-Хмельницького центру соціального захисту населення пенсіонерів та інвалідів

опубліковано 16 трав. 2018 р., 03:11 Інформаційно-довідковий центр

Порядок зарахування до стаціонарного відділення комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю:
   1. Заява про надання реабілітаційних послуг (затверджений зразок)
   2. Довідка МСЕК або довідка лікувально-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу про встановлення інвалідності
   3. Індивідуальна програма реабілітації
   4. Паспорт або свідоцтво про народження
   5. Ідентифікаційний код (для осіб старше 18 років)

Копії зазначених документів подаються до місцевого структурного підрозділу соціального захисту населення (районного або міського) для реєстрації. Протягом 3-х днів виноситься рішення щодо необхідності надання реабілітаційних послуг. У разі позитивної відповіді видається направлення на реабілітацію до установи, яка надає відповідні послуги. Місцевий структурний підрозділ соціального захисту населення (районний або міський) вносить до ЦБІ інформацію про направлення на реабілітацію отримувача соціальної послуги. Після зарахування до стаціонарного відділення укладається договір на отримання соціальної послуги та складається індивідуальний план реабілітації.

Порядок зарахування до стаціонарного відділення комплексної реабілітації для дітей групи ризику:
   1. Свідоцтво про народження
   2. Направлення місцевого лікаря-педіатра

У своїй роботі стаціонарне відділення комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та дітей групи ризику керується:
   - Постанова Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 80 «Про затвердження Порядку надання інвалідам, дітям-інвалідам і дітям віком до двох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, реабілітаційних послуг
   - Наказ Міністерства соціальної політики України від 15.08.2013 р. № 505 «Про затвердження Типового положення про центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів»
   - Наказ Міністерства соціальної політики України від 15.02.2016 р. № 112 «Про затвердження Типового положення про реабілітаційну установу змішаного типу (комплексної реабілітації) для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень»
   - Наказ Міністерства соціальної політики України від 09.08.2016 р. № 855 «Деякі питання комплексної реабілітації осіб з інвалідністю»
   - Наказ Міністерства соціальної політики України від 28.07.2016 р. № 825 «Про затвердження форм документів для отримання особами з інвалідністю та дітьми віком до двох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, реабілітаційних (абілітаційних) послуг у реабілітаційних установах»
   - Наказ Міністерства соціальної політики України від 17.08.2017 р. № 1325 «Про затвердження форм документів, необхідних для надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю»

Термін проходження реабілітації визначається реабілітаційною комісією та може бути: 1 місяць, 3 місяці, 6 місяців, 1 рік та продовжуватись залежно від стану особи з інвалідністю. Передбачено цілодобове, денне та погодинне перебування.

Умови прийняття: направлення та зарахування здійснюється відповідно до Порядку надання реабілітаційних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 80 та згідно Положення про стаціонарне відділення комплексної реабілітації.

До стаціонарного відділення комплексної реабілітації не зараховуються особи, стан здоров’я яких унеможливлює проведення реабілітаційних заходів, у зв’язку з встановленням у них наступних медичних протипоказань:
   - Гострі інфекційні захворювання до закінчення строку ізоляції
   - Усі захворювання в гострій стадії та заразній формі
   - Часті судомні напади та їх еквіваленти
   - Захворювання, що супроводжуються тяжкими порушеннями поведінки, небезпечними для людини та її оточення (за умови не супроводження особи з інвалідністю її батьками або законними представниками)