Відбулося засідання ради регіональнго розвитку Броварського району

опубліковано 28 бер. 2019 р., 08:41 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 29 бер. 2019 р., 01:52 ]
   27 березня 2019 року в приміщенні Будинку культури смт Калинівка відбулося виїзне засідання ради регіональнго розвитку Броварського району під головуванням голови Броварської районної державної адміністрації М. Клименко.
   
   В засіданні взяли участь: представники Броварської райдержадміністрації та Броварської районної ради, Народний депутат Верховної Ради України П. Різаненко, депутати обласного, районного та місцевих рівнів, представники медичної, освітянської та соціальної галузей, представники громадських організацій та засобів масової інформації. 


   1. Результати розвитку Броварського району за 2014 – 2018 роки. Перспективи розвитку району на 2019 рік.
   Голова Броварської районної державної адміністрації М. Клименко зазначив, що фінансова децентралізація дала змогу розвивати регіони Київщини та України в цілому.
   У 2018 році Броварський район по всіх основних навпрямках роботи (наповнення бюджету, робота на місцях) зайняв перше місце в Київській області.
   Станом на 01.01.2019 року по загальному фонду обсяг надходжень до зведеного бюджету району становить 920 316,36 тис.грн., що більше на
20,0% або 152 602,3 тис.грн. в порівняні з відповідним періодом минулого року (763 662,5 тис грн.). З них, міжбюджетні трансферти (дотації, субвенції тощо) становлять 65,% або 602 165,6 тис грн. На 01.01.2019 року виконання складає 102,8% до плану затвердженого на відповідний період. 
   Найбільшу питому вагу в структурі видатків зведеного бюджету загального фонду займають видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення і становлять 32,6% від загального обсягу або 264 638,3 тис.грн. По галузі освіти за 2018 рік проведено видатків 188 976,2 тис.грн., що становить 23,3% від загального обсягу видатків та на охорону здоров’я направлено кошти в сумі 218 902,3 тис.грн. або 26,9%.
   В зв’язку з медичною реформою в Україні  в Броварському районі реорганізовано заклади охорони здоров’я. З початку національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» декларації з сімейними лікарями заключили більше 50 000 громадян, що становить 86% від загальної кількості офіційно зареєстрованого населення Броварського району.
   КНП БРР «Броварський РЦПМСД» проводить активну роботу згідно з Урядовою програмою «Доступні ліки». За 2018 рік видано 44 173 рецептів, проведено відшкодування на суму 1 830 320 грн.
   Для забезпечення гідного обслуговування в кожну медичну амбулаторію виділено кошти на підключення амбулаторії до мережі Інтернет, проведення поточних ремонтів, закупівлю матеріально-технічног обладнання.
   В 2019 році заплановано виділити кошти на технічне обладнання для вторинної ланки.
   На реалізацію заходів районної комплексної Програми підтримки сім'ї та забезпечення прав дітей на 2018 рік передбачалося використати 170 тис.грн.
   За рахунок державної субвенції у грудні 2018 року придбано квартиру особі з числа дітей-сиріт, вартістю 375 000,00 грн.
   Районною Програмою оздоровлення та відпочинку дітей Броварського району на 2018 рік, передбачалося охопити оздоровленням та відпочинком
70% дітей віком від 7 до 17 років на суму 9 500,0 тис.грн., з них – 2 500,0 тис.грн. - кошти районного та місцевого бюджетів та 7 000,0 тис.грн. – залучені кошти, використано з районного бюджету та бюджету сільських та селищних рад – 5 336,3 тис.грн., залучено позабюджетних коштів – 4  576,0 тис.грн.
   У 2018 році з метою впровадження нового Державного стандарту початкової школи, Концепції «Нова українська школа», у всі заклади загальної середньої освіти за кошти освітньої субвенції, бюджету Броварської районної ради та бюджетів місцевих рад придбано сучасні меблі.
   В рамках реалізації Концепції «Нова українська школа» у закладах освіти Броварського району коштами місцевого бюджету проведено капітальний ремонт харчоблоків та навчальних приміщень, здійснено комплекс ремонтно-будівельних робіт.
   Інклюзивну освіту впроваджують 6 закладів загальної середньої освіти: Калинівська, Княжицька, Літківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Опорний навчальний заклад Гоголівська ЗОШ І-ІІІ ступенів і його філія та Рожнівський НВК (всього інклюзивним навчанням охоплено 26 учнів) та ЗДО «Академія дитинства» Зазимської сільської ради» (7 вихованців у 2 інклюзивних групах).
   З метою розвитку та координації інклюзивної освіти у Броварському районі створено комунальний заклад Броварської районної ради «Інклюзивно-ресурсний центр». Протягом липня – вересня 2018 року проведені заплановані ремонтні роботи у приміщенні Центру на загальну суму 617,6 тис.грн. Виділені та освоєні кошти для придбання оргтехніки та облаштування приміщень Центру у сумі 148,0 тис.грн.
   Позитивним є факт зростання середньомісячної заробітньої плати штатних працівників: в 2018 році склала 10 663 грн., що зросла на 32,3% в порівнянні з 2017 роком (2017 рік – 8 058 грн.).
   Станом на 01.01.2019 року заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організація району відсутня.
   Голова адміністрації наголосив, що в рейтингу спортивних шкіл Київської області КЗ БРР "ДЮСШ" Броварського району займає 2 місце. 
   Гордістю  є спортсмени, які входять до збірної команди України та Київської області з різних видів спорту: Барило Марія – майстер спорту України з легкоатлетичного багатоборства, Слобода Марія – майстер спорту України з легкоатлетичних багатоборств,Нетеса Данило, Краснопольський Юрій, Сенік Ілля, Ведмєдєв Данило, Собко Назар, Гуменюк Олег, Воронін Олександр, Ромахін Максим, Герцик Владислав, Матвєєв Іван, Козієнко Артем, Коломієцю Юрій є членами юніорської збірної команди України, призери чемпіоната України 2017 року по хокею з шайбою, а Логач Сергій призер чемпіонату світу по хокею з шайбою, Ковалець Богдан, Хуторний Максим, Воробьйов Максим члени юніорської збірної команди України та є чемпіонами України з хортингу, Мовчан Андрій, Крутіус Артур, Кравець Максим, Самандасюк Микола члени збірної команди Київської області та кандидати в юніорську збірну України, спортсмени з карате кіакушинкай Кармазін Гергійстал чемпіоном, Омельченко Ярослав, Васюк Вадим стали призерами Кубку світу у Будапешті (Венгрія) в 2017 році, а на Чемпіонаті Європи у Берліні (Германія) Омельченко Ярослав став бронзовим призером, Кармазін Георгій срібним призером з карате кіакушинкай, в Копенгагені (Данія) проводився чемпіонат Європи серед юніорів по карате кіакушинкай (ката), де Васюк Вадим став бронзовим призером змагань.
   Згідно Програми забезпечення населення якісною питною водою на період до 2020 року:
   - побудовані бювети в с.Зазим’є та с.Шевченкове, смт Калинівка, с.Літки, с.Рожівка, с.Гоголів, с.Красилівка, с.Зазим’є, с.Богданівка, обладнано бювет в с.Княжичі;
   - побудовані локальні водогони з свердловин для водозабезпечення загальноосвітніх шкіл та дитячих дошкільних закладів, в т.ч.: ДНЗ в с.Красилівка, с.Пухівка, с.Літки, шкіл в с.Літки, с.Пухівка, с.Гоголів, с.Заворичі, с.Требухів та інших;
   - в с.Зазим’є загальноосвітня школа підключена до мереж свердловини бюветного комплексу;
   - встановлені фільтри доочистки води в навчальних закладах.
   Також прийнята Програма заходів з ліквідації стихійних сміттєзвалищ на території Броварського району на 2019-2020 роки
   

    2. Робота органів місцевого самоврядування під час проведення реформи децентралізації влади.
    Голова Броварської районної ради С.Гришко подякував всім причетним до прийняття Програми соціально-економічного, культурного та духовного розвитку Броварського району. Під час опрацювання Програми враховано всі пріорітетні питання сільських та селищних рад.
   Голова районної ради зазначив, що процес децентралізації неминучий і дану реформу потрібно впровадити раніше. З 12 тисяч населених пунктів країни більшість не мали й 3 тисяч населення, а 70% були дотаційними. Поступово країна дійшла до процесу укрупнення та об'єднання.
   Впровадження реформи призвело до досить відчутних зрушень: 
   - зростання наповнення бюджетів;
   - покращення благоустрою населених пунктів;
   - підвищення рівня життя жителів району.
   
   


   3. Реформа децентралізації влади на прикладі Великодимерської об’єднаної територіальної громади.
   Голова Великодимерської об'єднаної територіальної громади А. Бочкарьов зазначив, що громада 2-й рік працює в новому форматі. Завдяки реформі є можливість керувати своїми ресурсами, спрямовувати їх у правильному напрямі.
   Успіх розвитку громади відчутний, адже підтримку має як великий так і малий бізнес. Навіть ті населені пункти, які були дотаційними, почали розвиватися.
   А. Бочкарьов наголосив, що потрібно об'єднуватися та працювати на спільну мету.
   

   4. Томос – акт проголошення незалежності Української церкви.
   Благочинний Броварського району, Настоятель Свято-Покровського храму м. Бровари отець Михаіл зазначив на важливості Томосу про автокефалію єдиної Православної церкви України, адже це подія, яку чекали не одну сотню років. 
   Вже близько 500 парафій перейшли до Православної церкви України.
   Отець Михаїл наголосив на необхідності будувати церкву, яка буде захищати інтереси свого народу та країни, сприяти визнанню ПЦУ церквами інших держав. Адже єдина церква - міцна держава!
   
   
   5. Виступ заступника командира військової частини М. Волинця.
   "Найбільша цінність - жити у вільній країні!
    Протягом 20-ти років знищувалися військові частини, невілюювалося поняття "військовий".  Через це втрачено частина земель на сході та анексовано Крим.
   Ми ж честю та гідністю відповіли на агресію РФ, хоча після Революціїї Гідності отримали слабку необороноздатну армію. 
   На сьогоднішній день йде реформування армії: озброєння, підготовка до оборони, надаються соціальні гарантії та матеріально-технічне забезпечення військовим. На території війської частини Броварського району побудовано гуртожиток та будинок сімейного типу, надаються земельні ділянки.
   Керівництво держави турбується про військовослужбовців та членів їх родин."- з такими словами звернувся М. Волинець.


   6. Євроінтеграція – основний напрямок зовнішньої політики України.
   
Народний депутат Верховної ради України П.Різаненко провів  аналогію євроінтеграції на рівні Броварського району. 
   Після революції 2014 року стало зрозуміло, що процес об'єднання незворотній. Значні ресурси передано на місця. Таким чином, з'явилася можливість громад вплинути на своє життя, а отже - самим вирішувати якими бути: промисловими чи сільськими господарствами.
   Бюджет району у 2013 році становив 61 млн. грн., після запровадження бюджетної децентралізації бюджет Броварського району та двох громад становить 1 010 млн.грн.
   Завдяки внеску в розвиток району кожного жителя Броварщини добробут та можливості постійно покращуються. 


Comments