смт Велика Димерка

Адреса: 07442, Київська область, Броварський район, смт Велика Димерка

Історична довідка

Перша письмова згадка про Димерку, як поселення, що відноситься до Остерського замку, відома з 1552 р. Але село має давньоруські корені, зокрема пов'язані із своєю назвою. Димерські землі у 1650 р. переходять від шляхетської родини Аксаків до гетьманської родини Виговських, а пізніше до церковних володінь Києво-Печерської Лаври. У XVII столітті через Димерку переїжджають російські імператриці Єлизавета Петрівна і Катерина II. З цими подіями пов'язано ряд місцевих переказів.

У довоєнні роки Димерка стає Великою Димеркою - центром Великодимерського району. У ті часи жителі Димерки засновують ряд поселень - Калинівку, Малу Тарасівку, Захарівку.

Нині тут побудовано завод безалкогольних напоїв фірми "Кока-Кола" потужністю 1100 тис. літрів за добу.

Велика Димерка - одне з найбільших поселень району (10359 жителів). Загальна площа землі в адмінмежах Великодимерської селищної ради- 7142,7 га.

Символіка

Зображення на гербі палаючого поліна зі стовпом диму розкриває назву селища, яку пов'язують із поширеними тут колись промислами. Смолокури виробляли селітру, дьоготь, спалюючи деревину, від чого постійно стояв дим.

Зображення Архангела наслідує ікону, що знаходиться в місцевій церкві і вельми шанується тутешніми жителями, бо Архистратиг Михаїл вважається покровителем Великої Димерки. Біла лиштва по периметру прапора, символізує невидиму стіну, якою небесний покровитель захищає селище від всілякого зла. Білий колір також асоціюється з димами, які дали назву селищу.


Відображається 4 елементів
ПосадаПІБКонтактний телефон
Сортувати 
 
Сортувати 
 
Сортувати 
 
ПосадаПІБКонтактний телефон
Заступник голови Гуцбський Микола Іванович (04594) 4-71-40 
Селищний голова Бочкарьов Анатолій Борисович (04594) 4-71-40 
Секретар Бугаєнко Віталій Григорович (04594) 6-76-00 
Землевпорядник http: (04594) 4-71-39 
Відображається 4 елементів
Comments