КультураВідділ культури

Броварської районної державної адміністрації

07401, Київська область, м. Бровари, вул.. Київська,235 
e-mail: RVK_Brovari@ ukr.net

   
   Начальник: Мехед Тетяна Іванівна

   В.о. директора КЗ БРР «Броварський районний будинок культури»:Кавура Дмитро Юрійович  
   Директор КЗ БРР «Броварська районна централізована бібліотечна система»: Кошелєва Людмила Василівна
   Директор КЗ БРР «Школа естетичного виховання (Дитяча школа мистецтв)»Песляк Ніна Іванівна
   Контактні телефони:
   Приймальня тел./факс 5-24-95 


   Броварський районний будинок культури 4-05-87,
   сторінка на facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=374376089714022&ref=br_rs

   Центральна районна бібліотека 4-05-95,
   офіційний сайт: http://brovary-cbs.edukit.kiev.ua
   сторінка на facebook: https://www.facebook.com/BrovCRB/

   Дитяча школа мистецтв 7-80-97
   офіційний сайт: http://dshm89.org.ua/index.php
   група на facebook: https://www.facebook.com/groups/774152039639520/?ref=group_header


   Законодавчо – нормативна база : 
 
   http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2778-17 - Закон України «Про культуру»
   http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1805-14 - Закон України «Про охорону культурної спадщини»
   http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2245-15 - Закон України «Про внесення зміндо Закону України "Про охорону культурної спадщини".
   http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/32/95-%D0%B2%D1%80 – Закон України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»
   http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1841-14 - Закон України « Про позашкільну освіту»
   http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/987-12 - Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації      http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/249/95-%D0%B2%D1%80/conv/page - Закон України «Про музеї та музейну справу»
   Положення про відділ культури
«Як Шевченкове слово лунало…»
   22 лютого 2019 року Калинівський будинок культури гостинно відкрив двері учасникам районного конкурсу аматорів художнього слова «Перо натхнення», присвяченого народженню Тараса Шевченка. 
   На атмосферу Шевченківської творчості глядачів, учасників і гостей налаштував ляльковий театр «Лялькарі» під керівництвом Алли Марусік з інсценізацією за твором «Наймичка», після нього сцена глядацького залу з нетерпінням чекала на своїх конкурсантів.
   Своєрідна мандрівка по знакових для Тараса Шевченка місцях Київщини, була настрієвою домінантою цьогорічного «Пера натхнення». Інформаційна складова заходу зробила екскурс по селам Броварського району, де в пам’ятниках увіковічено образ Кобзаря: пролунали назви сіл Літки, Княжичі, Гоголів і селище Велика Димерка, нагадала про відвідування Переяслава, Богуслава, Березані, Межигір’я, Білої Церкви. Особливий акцент було зроблено на парку в місті Бровари, який сьогодні носить ім’я українського Прометея, його комплекс включає в себе храм на честь святителя Тарасія, побудованого на місці, де стояла труна з прахом Шевченка під час перепоховання. Окрім того, 9 Березня в цьому парку відбудеться церемонія нагородження переможців конкурсу, з відвідування світлиці поета, читанням творів, виконанням пісень, призами та подарунками.
   Учасники, згідно вікових категорій 6-12, 13-15, 16-18, від 19 років, були заявлені в номінаціях: «Майстер розмовного жанру», «Кращий поет-аматор» та «Кращий гурт читців». Медіаторами мандрівних змагань були наступні члени журі: Ганна Унгуряну – директор КЗ БРР «Броварський районний будинок культури», голова журі та Організаційного комітету, Валентин Великород – артист розмовного жанру, координатор конкурсу, член Оргкомітету, Надія Кольцова – багаторазовий переможець конкурсу та його почесний суддя, поетеса, автор низки поетичних збірок, Алла Марусік – завідуюча Калинівської бібліотеки.
   Ціль змагання стимулює до участі, адже для її досягнення кожному потрібно продемонструвати свою майстерність у найяскравішому світлі. Могутність і велич, закладена в імені Тараса Григоровича – ідейного натхенника заходу, вимагає від конкурсантів високого рівня декламації заявлених художніх творів. Саме тому до уваги брали актуальність обраного твору, майстерність читця, оригінальність читця, костюм, логіка, розвиток мовленнєвого апарату, лаконічність виступу. Влучні та раціональні рекомендації члена журі Валентина Великорода мали на меті вивести читців на новий рівень декламування. Зі сцени лунали завжди актуальні «Тополя», «Гайдамаки», «Садок вишневий», «Перебендя», «Наймичка», «Єретик», «Минають дні, минають ночі», «Сон», «Утоплена». Також учасники могли прочитати авторський твір, що дало змогу до демонстрації особистої творчості кожного.
   Пролунав останній виступ, передфінальна мить, журі та усі конкурсанти на сцені. І от урочистий момент вручення свідоцтв, подяк та подарунків за участь, на обличчях посмішки, а гості роблять пам’ятні світлини. Тарасе Григоровичу, дякуємо за те, що згуртовуєш нас, свої палких шанувальників на заходах такого формату як конкурс «Перо натхнення». 

 

Вікторія Половко, 
художній керівник 
КЗ БРР «Броварський районний будинок культури»Про художника, який не шукає слави

“Дайте мені музей, і я заповню його.”
Пабло Пікассо

   Багата наша Броварщина на таланти. І співають люди краю нашого, і танцюють, і поезію творять, і картини. Так хочеться, аби про наших творчих та неймовірно талановитих земляків було чути та видно далеко за межами району.

   6 лютого 2019 року о 15:00 год. у Броварському міськрайонному краєзнавчому музеї, за сприяння КЗ БРР «Броварський районний будинок культури», відбулося відкриття виставки робіт художника-аматора із села Семиполки нашого району Запорожця Олега Михайловича.

   На широкий загал художник виставив майже 60 картин, що склало лише невелику частину його доробку. Виставка проходить під символічною назвою «Стежками рідного краю», адже все, що зображено на полотнах та дереві, - то уява автора з елементами пейзажів рідної природи.

   На відкритті виставки представлені твори у різних техніках: олійні полотна, випалювання на дереві та графіка. Більшість картин – пейзажі та натюрморти. Сам автор зізнається, що найбільше любить осінь та зиму, про що свідчать його неймовірно «глибокі» картини.

   Не лише про особисте життя говорив Олег Михайлович на презентації виставки. Ще в нього є улюблена справа – бджоли. Відпочиває на своїй пасіці автор, набирається творчих сил, насичується натхненням.

   Починав колись з графіки — олівець або туш. Займався і випалюванням по дереву. І таке захоплення не залишає художника ні на мить. За першої ж нагоди вирушає в ліс з мольбертом, аби писати з натури. Бувало, звичайно, що й на фотоплівку знімав найкрасивіші місця того краю, де живе: ліс, річку, ставки, озерця, луки… Козацький нащадок має безмежне терпіння та велике бажання творити. Однак лише одна персональна виставка була в автора.

   Хоча, коли поглянути на роботи,то ніколи не повірити, що Олег Запорожець не має диплома художника!

   Він не уявляє свого буття без творчості. Вірить, що все в його житті було недаремно. Виявляється, по-справжньому талановиті люди не можуть жити та творити інакше — вони скромні та неодмінно концентруються на найголовнішому, - на мистецтві.

   Бажаємо автору, творцю прекрасного, не лише життєвих земних благ, а й нових творчих пригод, в яких є місце мріям, любові, удачі! І нехай фарби будуть яскравими не тільки на полотні, але й у реальному житті нашого талановитого земляка!

   Виставка буде працювати в Броварському краєзнавчому музеї з 6 лютого по 4 березня 2019 року.

КЗ БРР «Броварський РБК»


   Щиро й згуртовано розпочалося відкриття заключного етапу VІ Районного фестивалю традиційного мистецтва «Слава Богу рожденому».
   З вітальним словом звернулась до учасників та гостей фестивалю заступник голови Броварської районної державної адміністрації, депутат Броварської районної ради Ольга Борисівна Юрченко.
   Чотири роки поспіль гостинно приймає фестиваль на Зазимській землі голова сільської ради Спичак Людмила Валентинівна. Вона від щирого серця привітала гостей та учасників фестивалю.
   До вітань долучилась, також, директор Комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний будинок культури» Унгуряну Ганна Павлівна.
  Гостинно зустрів гостей колядками фольклорний гурт «Живемо» с. Зазим’є.
  Щедро окропили присутніх Йорданською водою та привітали зі святом священнослужителі храму Воскресіння Христового протоієреї Олександр та Анатолій.
  Привітання, щедрівки і колядки приймали від народних колективів: «Україночка» с. Гоголів, «Берегиня» с. Погреби та «Щедрівники» с. Бобрик.
  Колядками та щедрівками вітав гостей фестивалю народний колектив «Спадщина» Броварського районного будинку культури.
  Щедрували та колядовали всі діти, які були присутні на святі, за що отримували солодкі подарунки від організаторів фестивалю та сільської голови.
  Закінчився фестиваль загальною колядкою, смачною кашою, гарячим чаєм та узваром.

  
 


Фестиваль підготовлений та проведений за участі 
Броварської районної державної адміністрації , Броварської районної ради, 
Комунального закладу «Броварський районний будинок культури» 
та Зазимської сільської ради.
     

Комунальний заклад Броварської районної ради «Броварський районний будинок культури»

   24 листопада 2018 року в приміщенні будинку культури с. Літки відбулася важлива подія - творчий захист на присвоєння звання «Народний» вокальних аматорських колективів сільських будинків культури Комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний будинок культури», а саме: «Любисток» с. Гоголів, «Берегиня» с. Погреби, «Молодиченьки Плюс» с. Літки. 

   Члени атестаційної комісії, що були присутні на концерті, а саме: виконуюча обов’язки директора Комунального закладу Київської обласної державної адміністрації «Київський обласний центр народної творчості та культурно - освітньої роботи» Негода Тамара Михайлівна, провідний методист центру з фольклору Кукліна Інна Миколаївна, начальник культури Броварської районної державної адміністрації Мехед Тетяна Іванівна та директор Комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний будинок культури» Унгуряну Ганна Павлівна, відмітили майстерність колективів та прийняли одноголосне рішення щодо присвоєння колективам почесного звання «Народний».

 

 


«Серце віддаємо дітям»

   17 листопада 2018 року у приміщенні Калинівського селищного будинку культури пройшло улюблене для першокласників комунального закладу Броварської районної ради «Школа естетичного виховання (Дитяча школа мистецтв)» свято.
   В цьому навчальному році школа прийняла в свою сім'ю музикантів понад 170 малят-музичат. Хто сказав, що у першому класі можна побувати лише раз у житті? У школі мистецтв учні знову стали першачками. Хтось із них переступив поріг закладу, ще нічого не знаючи про музику, живопис, хореографію, а дехто вже навіть навчився співати, грати, записувати ноти, відвідуючи підготовчий клас. Свято пройшло в піднесеному, мажорному настрої.
   Зі словами привітання до присутніх звернулась виконуючий обов’язки директора закладу Олена Борисівна Смирнова, бажаючи дітям успіхів, наснаги і відмінних результатів.
   Свято відбулось, а попереду довгі, і зовсім нелегкі кроки до пізнання та навчання, де добрими і надійними супутниками дітям стануть вчителі і батьки. Хочеться побажати першокласникам любити мистецтво в усіх його проявах, розуміти зміст. Нехай завжди лунає навколо радісний дитячий сміх, звучить чарівна музика та зростають юні таланти Броварщини.
Тимошенко Т.П.

 
     06 листопада 2018 року у приміщенні Центрального будинку офіцерів Збройних сил України відбулись обласні урочистості з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.
   Честь вітати на заході почесних гостей: Міністра культури України Євгена Нищука, заступника голови Київської облдержадміністрації Дмитра Назаренка була дана представникам Броварського району.
   Щиро вітаємо Тетяну Мехед, Ларису Бардаченко, Оксану Туліку та Анатолія Васьківського із отриманими високими нагородами.


З досвіду роботи 
КЗ БРР «Броварська районна централізована бібліотечна система» 
«Відчуй красу і силу слова» 
   Поезія…Без неї ми не уявляємо ні години відпочинку, ні будь-які урочистості. Хорошу поезію слухаємо із завмиранням серця, як і музику. В усі часи поетів спонукала до творчості потреба розповісти про епоху, в якій вони живуть, повідати історію свого краю, свого народу, висловити свої почуття.
   В цей погожий жовтневий день на зустріч з любителями поетичного слова до Центральної районної бібліотеки КЗ БРР «Броварська РЦБС» прибули столичні та місцеві представники поетичного цеху, щоб поділитися своїм творчим доробком з поціновувачами української поезії.
   Захід відкрила директор закладу, заслужений працівник культури України Людмила Василівна Кошелєва, яка привітала всіх присутніх, наголосила на високій місії поетичного слова, що «як молодий струмок поспішає бути почутим та відізватися у серцях людей, торкнувши легкою, ніжною мелодією нашої мови найтонші струни людських душ…»
   А завідуюча методично-бібліографічним відділом Олена Миколаївна Кальченко продовжила роздум про красу і велич української поезії, представила столичних гостей та місцевих поетів, надала їм слово.
   Гості з Києва – члени Всеукраїнської творчої спілки «Літературний форум», яка на всеукраїнському рівні займається видавничою, просвітницькою та організаційною діяльністю, проводить конкурси та фестивалі, творчі зустрічі.
   Анатолій Горовий – голова правління Всеукраїнської творчої спілки «Літературний форум» – історик, письменник, педагог, старший науковий співробітник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, автор науково-популярних видань і поетичних збірок, автор двох прозових книг, художник. Народився в селі Йосипівка Білоцерківського району на Київщині, закінчив історичний факультет Київського університету ім.Т.Г.Шевченка. Розповів учасникам заходу про свою багатогранну творчість, прочитав вірші, подарував поетам Броварщини по дві збірки своїх поезій, про одну з яких Світлана Садовенко, кандидат педагогічних наук, заступник директора УЦКД написала: «Читаючи твори А.Горового дивуєшся тому, що вони дійсно йдуть із глибини вод нашої пам’яті. Одразу відчувається, що до кожного вірша автор справді «пришпилює своє серце». Це поезії, які стають формомисленням». Поет нагороджений орденом Преподобного Агапіта Печерського.
   Роман Кухарук – очолює правління спілки «Українського клубу». Прозаїк, поет, журналіст, громадський діяч. Народився в Чернівцях. Закінчив філологічний факультет Київського університету ім. Т.Г.Шевченка, автор 50-ти публікацій, кількох романів, творів для дітей. Товаришував з нашим поетом-земляком Миколою Сомом, неодноразово бував на Броварщині, відвідував заняття літературно-мистецького об’єднання «Криниця», особисто знайомий з творчістю багатьох поетів нашого району.
   Роман Васильович читав присутнім свої вірші патріотичного спрямування та про кохання.
   Іще одна гостя з Києва – Світлана Макаревська, родом із Західної України, де її батьки вчителювали в повоєнні роки. Після закінчення школи вступила до Київського інженерно-будівельного інституту, працювала за фахом в науково-дослідному інституті цивільного будівництва на інженерних посадах. Писала вірші за покликом серця, видала чотири збірки поезій. До четвертої збірки «Тепла хвиля» увійшли й прозові твори. Неодноразово відвідувала Броварщину. На заході читала вірші про українську осінь, її чудові пейзажі, бабине літо та про кохання. Світлана Борисівна в 2011 році стала призером літературних симпатій на ІІІ Міжнародному конкурсі «Без кордонів».
   На творчій зустрічі зі столичними гостями виступали зі своїм творчим доробком і поети з міста Бровари та Броварщини: Валентина Ковалівська – багаторічний секретар Броварського літературно-мистецького об’єднання «Криниця», авторка двох збірок поезій, яка 35 років працювала в міськрайонній газеті «Нове життя», відома на Броварщині журналістка.
   Валентина Олександрівна прочитала кілька віршів зі своїх поетичних книг, для яких характерні ліризм, внутрішня динаміка та експресія.
   Людмила Чебіна – людина, закохана в поезію та музику. Її вірші – про кохання і пам’ять, про любов до всього прекрасного, про життєві роздуми та своє світобачення.
   Людмила Іванівна видала чотири збірки віршів, в яких червоною ниткою проходить перед нами її життя, сповнене любові до рідного міста Бровари, його чудових людей, друзів, до колег по авторському цеху та учасників створеного нею ансамблю «Ентузіасти», який часто виконує пісні на слова місцевих поетів.
   Надія Кольцова – дипломант кількох літературних премій «Перо натхнення» та лауреат авторської пісні 2010 року на Броварщині, видала вже вісім збірок поезії. ЇЇ поезія багатогранна, багатовекторна, всеохоплююча. Тема Другої світової війни – улюблена тема авторки. А ще вірші про нинішніх захисників України – учасників АТО. Є в творчому доробку поетеси твори про Голодомор в Україні, про аварію на ЧАЕС, про наше непросте сьогодення. І, звичайно, вірші про свою малу батьківщину, родину та кохання.
   Надія Тимофіївна – член Національної спілки журналістів України, написала багато нарисів, публіцистики, дописувала до кількох журналів та газет, вела велику громадську роботу – двічі обиралась депутатом Броварської районної ради та чотири рази – Требухівської сільської ради. Нагороджена Почесним Знаком Чернігівського земляцтва в м.Києві та багатьма відзнаками Броварської РДА і районної ради.
   Надія Кольцова прочитала на заході кілька поезій та представила глядачам відео кліп на пісню «В щасті ми заблудилися», муз. В.Ілемського.
   Гостям з Києва поетеса подарувала свої збірки віршів та бібліографічний список літератури виданих нею творів, підготовлений Центральною районною бібліотекою до ювілейної дати авторки.
   Київські поети після відповідей на запитання учасників заходу щиро подякували за теплий прийом та цікаве спілкування, а ще й висловили своє захоплення екскурсією до краєзнавчої світлиці, створеної колективом КЗ БРР «Броварська РЦБС».
Рояль 

Мій друг найкращий – це рояль, 
Він оживає під руками, 
Коли з любов`ю піаніст 
Його торкає звуком гами. 
Рояль у стані говорити, 
Глухий лиш цього не почує, 
Його лиш варто зачепити, 
Він то сміється, то сумує. 
Не треба слів, щоб передати 
Той драматичний шепіт струн, 
Коли хтось починає грати 
Сумний шопенівський ноктюрн. 
Коли не весело в душі, 
То музика несеться вдаль, 
Тобі присвячую цей вірш, 
Мій чорно-білий друг Рояль! 

  Здійснилась довгоочікувана подія для учнів КЗ БРР «Школа естетичного виховання (Дитяча школа мистецтв)»! У серпні було придбано новенький рояль - справжню окрасу закладу. Колектив прийняв його, як члена творчої родини та вирішив започаткувати цикл заходів, що буде тривати протягом навчального року і матиме назву «Свято роялю».
   19 жовтня у приміщенні КЗ БРР «Школа естетичного виховання (ДШМ)» відбулось офіційне відкриття музичного циклу.
   На святі були присутні Почесні громадяни Броварського району Чернишенко В.І., Шульга В.Є., депутат районної ради Калашник В.І., спеціалісти відділу культури Броварської райдержадміністрації Тимошенко Т.П. та Скоблєва Н.Л.
   Аудиторія наповнилась класичними мелодіями вітчизняних та зарубіжних композиторів. Молоді виконавці та їх викладачі продемонстрували свої вміння.
   Надзвичайно позитивна та доброзичлива атмосфера панувала на святі, вдячні оплески та захоплені вигуки «Браво!» були нагородою молодим виконавцям та їх викладачам.
  Маємо надію, що королівський інструмент (фр. royal — королівський) буде жити цікавим активним життям, звучати під час концертів, презентацій, інших мистецьких заходів. 
«Сучасний формат публічної бібліотеки: простір для читання, спілкування, творчості» 
   17 жовтня 2018 року на базі Центральної районної бібліотеки відбувся черговий семінар-практикум «Сучасний формат публічної бібліотеки: простір для читання, спілкування, творчості» за участю бібліотечних фахівців ЦРБ, бібліотек-філій комунального закладу Броварської районної ради «Броварська централізована бібліотечна система» та книгозбірень об’єднаних територіальних громад. 
   На виконання Указу Президента України «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» № 361/2017 від 14.11.2017 семінар було розпочато тематичною зустріччю з директором Четвертого київського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сергієм Бреусом, який познайомив присутніх з метою проекту та його ключовими елементами, підкресливши, що він реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги за підтримки міжнародних партнерів.
   «Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої прав кожному», - наголосив правник.
   Директор КЗ БРР «Броварська РЦБС» Кошелєва Л.В. зазначила, що ця зустріч – лише перша сходинка серед запланованих тематичного циклу «Я маю право!» для бібліотечних працівників та користувачів книгозбірень, і запросила колег взяти участь у ярмарку творчих ідей «Мої права – моя фортеця».
   Виступаючі прозвітувалися про проведені та заплановані тематичні заходи щодо підвищення рівня знань громадян, які їм гарантовані Конституцією та законами України, а також презентували свої плани роботи із відзначення Всеукраїнського тижня права.
   Про бібліотечний мерчандайзинг та його головні принципи розповів методист І кат. методично-бібліографічного відділу ЦРБ Лисенко С.М., наголосивши на реальній можливості книгозбірень зробити бібліотечний простір більш дружнім до читачів. Як приклад, було наведено високотехнологічну бібліотеку у м. Сейняйокі (Фінляндія) та продемонстровано тематичне відео.
   Після віртуальної подорожі відбулося обговорення з питань осучаснення іміджу бібліотек та налагодження міцних каналів комунікації з нинішніми та потенційними читачами.
   Директор КЗ БРР «БРЦБС» Кошелєва Л.В. підбила підсумки чергового семінару-практикуму для бібліотечних працівників та наголосила на можливості колег отримати необхідні консультації у фахівців Центральної районної бібліотеки, а також ознайомитися з літературними новинками.

    20 липня у с. Зазим`є відбулось закриття православного літнього табору "Віфлеєм", організованого Броварською Єпархією УПЦ. Цього року основною темою табору була 1030 річниця хрещення Київської Русі. Діти отримали море позитивних емоцій від спілкування з однолітками та дуже здружились один з одним, адже провели разом багато часу. Завдяки люблячим вожатим програма табору була дуже насиченою - діти брали участь у змаганнях, готували їжу, жили в наметах. Також з юними мешканцями київщини проводились пізнавальні бесіди, на яких діти могли отримати відповіді на питання стосовно Бога, релігії та історії становлення православної церкви в Україні.
   Судячи із сліз дітей, що не хотіли розлучатися з новими друзями, можна впевненно сказати, що організаторам вдалося подарувати дітям незабутні враження, які вони запам`ятають на все життя!

  


   27 червня 2018 року відбулось відкрилася персональної виставки Заслуженого майстра народної творчості України, лауреата премій ім. Данили Щербаківського та Петра Верни, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Почесного жителя Броварського району Прокопенко Олександри Стефанівни.
   Броварський краєзнавчий музей гостинно розмістив 12 творчих робіт (коци, килими) майстрині. Виставка «Килимовий дивосвіт» працюватиме з 27 червня до 02 вересня та присвячена святкуванню Дня конституції України.
   На відкритті виставки була присутня начальник відділу культури БМР Мелікова К.В., спеціаліст відділу культури БРДА Тимошенко Т.П., художній керівник комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний будинок культури» Балджи Ю.А., художник-монументаліст Кравченко Є.І., художник, викладач БШМ Рубинська Л.І., представники ЗМІ, родичі майстрині, мешканці Броварщини.
   Вітаємо Олександру Стефанівну та запрошуємо всіх зацікавлених відвідати неповторну виставку.

   
 
З Днем села, Зазим`я!
   27 травня в Зазим`ї відбулось свято села. У святковому концерті взяли участь фольклорний гурт "Живемо", ансамбль "Перепілочка", хореографічні колективи Зазимського НВК та недільної школи Свято-Воскресенського храму, солісти. Приємно, що до свята долучаються і гості з сусідніх сел. Прикрасою концерту став виступ ансамблю "Берегиня" с. Погреби. Справжньою родзинкою свята став виступ ансамблю "Спадщина" Броварського районного будинку культури.
  А кульмінацією свята можна назвати виступ дуета баяністів братів Анатолія та Георгія Багдасарів, які створили святкову атмосферу запальними танцями.
    

  «Зупинися, людино, на мить...»
                                                                                                                                                                                                        Зупинися,людино, на мить…
І відчуй, як планеті болить.
Як із серця крик вирина…
Зупинися…Земля в нас одна!

   22 травня 2018 року на базі Центральної районної бібліотеки комунального закладу Броварської районної ради «Броварська районна централізована бібліотечна система» відбувся екологічний бібліосейшн «Зупинися, людино, на мить...», присвячений Міжнародному дню біологічного різноманіття та 25-річчю набрання чинності Конвенції про його охорону.
   З вітальним словом до присутніх представників сільських рад звернулися заступник голови Броварської районної ради Гоголіна А.В. та заступник голови Броварської райдержадміністрації з гуманітарних питань Плакся Ю.С., зазначивши, що біорізноманіття — це один із фундаментальних феноменів, який характеризує прояви життя на Землі, а зниження його рівня займає особливе місце серед головних екологічних проблем сучасності. Головне завдання Міжнародного дня біологічного різноманіття — звернути увагу громадськості на проблему безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори і фауни.
  
           
   Після презентації книжково-документальної експозиції «Біорізноманіття: особливості минулого, проблеми сьогодення, погляд у майбутнє» та виставки творчих робіт учасників княжицької «Студії образотворчого мистецтва «Натхнення» (керівник – Жданова О.М.) «Вічне відродження Матері Природи» відбулися відео-інформіна «Українські реформи. Реформа охорони довкілля» та літературно-музична тертулія «Мистецьке сузір’я Броварщини», у якій взяли участь вихованці КЗ БРР «Школа естетичного виховання» (Дитяча школа мистецтв), керівник – Бахметова С.А. та члени любителів української пісні клубу за інтересами «Джерело» Зазимської бібліотеки-філії № 12 КЗ БРР «Броварська РЦБС», керівник – Барбон А.М.
  

   Юні таланти та їхні керівники виконували під музичний супровід бандури і фортепіано українські народні й авторські пісні, танцювали.
    
   Захід відбувся в теплій дружній атмосфері та закінчився смачним частуванням для малечі.


Звітний концерт творчих колективів Броварського району

Вітаємо всіх, кого пісня чарує,
Хто в творчості іскру плекає в душі.
Сьогодні Броварський район Вам дарує
У звітній програмі найкращі пісні.
   20 травня 2018 року у приміщенні Калинівського селищного будинку культури відбулася важлива подія для усього творчого колективу Броварського району, а саме атестація творчих колективів на підтвердження звання «народний», «зразковий» аматорський колектив.
   Висококваліфікована комісія комунального закладу Київської обласної ради «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» радо зустрічала та проводжала кожного учасника заходу, на що артисти з вдячністю відповідали хорошими піснями та танцями. Надзвичайно приємно, що у глядацькій залі були присутні керівники відділів культури Броварської райдержадміністрації, Калитянської ОТГ, В.Димерської ОТГ та директор КЗ БРР «Броварський районний Будинок культури.
   Звітний концерт тривав понад п’ять годин. У заході взяли участь 14 колективів:

  
                                          народний хор «Джерело»                                     народний вокальний ансамбль «Україночка» 
                                       Калитянської ОТГ                                                           Гоголівського сільського будинку культури
  
                           народний колектив «Княжичанка»                                                     народний колектив «Спадщина» 
                         Княжицького сільського будинку культури                                 Броварського районного будинку культури

  
             народний вокальний колектив «Калиновий цвіт»                                 народний колектив «Калинонька»                
                                Великодимерської ОТГ                                                    Калинівського селищного будинку культури

  
                             зразковий фольклорний колектив «Перепілочка»                                  народний фольклорний колектив «Живемо»
                             Зазимського сільського клубу                                                             Зазимського сільського клубу 
                             
  
                             зразковий колектив «Джерельце» Плосківського                                           народний колектив «Джерело» 
                             сільського будинку культури                                                                        Плосківського сільського будинку культури

  
                зразковий хореографічний колектив «Престиж»                              зразковий хореографічний колектив «Струмочок» 
                       Літківського сільського будинку культури                                       Калинівського селищного будинку культури

  
зразковий театр дитячої естрадної пісні «Маестро»                                 зразковий духовий оркестр "Козацькі джури"
                 Броварського районного будинку культури                                             Русанівського сільського будинку культури
   Творчість наших колективів цікава, різноманітна, багатожанрова, відтворює різні жанри, стилі. Такі колективи, у своєму прагненні до нових вершин, не зупиняються на досягнутому.
   Тож вітаємо всіх учасників та керівників, що взяли участь у атестації та підтвердили звання колективів.

«Нарешті знищена війна весняним громом Перемоги»
   Під гаслом «Нарешті знищена війна весняним громом Перемоги» у Центральній районній бібліотеці КЗ БРР «Броварська РЦБС» триває Тиждень пам’яті Героїв Другої світової війни.
   У читальній залі книгозбірні відбувається презентація однойменної книжково-ілюстративної виставки та фотоекспозиції «Броварщина в полум’ї Другої світової війни».
   Представлені документи висвітлюють причини виникнення Другої світової війни, відтворюють широку панораму подій від її початку у вересні 1939 року до капітуляції нацистської Німеччини.
   Через монографії та праці наукових збірників досліджується внесок України у перемогу над нацизмом. Публіцистичні та аналітичні статті презентують дослідження істориків, спогади учасників війни. Також аналізуються втрати Україною історико-культурних цінностей під час Другої світової війни.
   На виставці представлено документи з бібліотечного фонду КЗ БРР «Броварська районна централізована бібліотечна система». Для пошуку інших тематичних видань радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

   


Яскраві діти Броварщини!
   У всі часи люди співали пісень, у які вкладали свої почуття, думки, надії та хвилювання. Адже пісня не лише береже те, що важливо для людини, а ще веселить її та лікує. А народні – це ніби велика загальна душа цілого народу, бо в них співається про те, чим він живе в певний історичний період. Пісні кожного народу мають і спільні риси, і відмінності, залежно від того, які події траплялися з ним. Та, мабуть, по всій землі люди завжди співали про любов та зраду, побут та працю, рідну землю.
   Є серед пісень і багато жартівливих. Вони близькі й до щирого сміху, й до гірких сліз, прості та щирі.
   Днями у Калинівському селищному будинку культури відбувся районний огляд-конкурс виконавців естрадної пісні. Захід видався насиченим та результативним. Розмаїття костюмів, жанрів та вікової категорії – створили грандіозне шоу талантів Броварщини. Більше 60-ти учасників змагалися у різних номінаціях співочого конкурсу. Журі цього року склали: голова – Мехед Т.І, начальник відділу культури Броварської райдержадміністрації, члени журі - Унгуряну Г.П., директор КЗ БРР «Броварський районний будинок культури»; Полянський С.Ю., викладач КЗ БРР «Школа естетичного виховання (ДШМ)»; Шпильова А. В., культорганізатор КЗ БРР «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості».
   Ця весна запалила нові таланти нашого краю, адже найталановитіші зі сцени подарували яскраве свято української культури. Конкурсанти вразили щирістю виконання та зв’язком із глядачами. Журі вкотре свій «робочий момент» перетворили на творчу насолоду. Визначати ж переможців було нелегко, бо достойних було вдосталь.
   Вікова категорія 6-8 років:
   І місце – Кузьмик Тетяна (смт. Велика Димерка);
   ІІ місце – Пікульська Алевтина (с. Красилівка);
   ІІІ місце – Коваль Катерина (смт Калинівка).
   Вікова категорія 9-11 років: 
   І місце - Луцюк Валерія (с. Рожни);
   ІІ місце – Компанець Діана (с. Літки);
   ІІІ місце – Коломієць Катерина (с. Рожни).
   Вікова категорія 12-14 років:
   І місце – Каціон Анастасія (смт Калита);
   ІІ місце – Стеценко Юлія (смт Калита);
   ІІІ місце – Березовська Аріна (с. Рожни).
   Вікова категорія 15-18 років:
   І місце – Шеверун Катерина (с. Рожівка);
   ІІ місце – Ковальчук Марина (с. Гоголів);
   ІІІ місце – Зарудна Яна (смт Велика Димерка);
   ІІІ місце – Анісімова Валерія (с. Літки).
   Вікова категорія 19-28 років:
   І місце – Шейко Світлана (с. Требухів);
   ІІ місце – Царенко Тетяна (с. Требухів);
   ІІІ місце – Печура Юлія (с. Семиполки).
   Вікова категорія від 29 років:
   Гран-прі – Денисенко Сергій (с. Требухів);
   І місце – Шевченко Валерій (с. Гоголів);
   ІІ місце – Малаш Олександра (с. Гоголів);
   ІІІ місце – Пащук Світлана (с. Красилівка).

   У номінації «дуети» у віковій категорії від 29 років І місце отримали Чупилко Галина та Кобизька Ганна (с. Бобрик).
   Народні пісні пройшли крізь віки та досі вражають нас своєю неповторною красою. Вони ніби поєднують нас з нашими предками, нашою історією та допомагають краще зрозуміти самих себе.
   Саме тому такі конкурси проводяться на теренах нашої Батьківщини. Тож після завершення заходу, на виконання розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації, члени журі, за результатами, провели відбірковий тур на обласний конкурс дитячої творчості «Яскраві діти України». В ньому братимуть участь лише ті талановиті вокалісти, які ще не досягли 15-річного віку. А таких серед наших конкурсантів знайшлося аж 48. Одноголосним було рішення на обласний конкурс відправити 9-річну Коломієць Катю, яка добре себе зарекомендувала не лише на заходах нашого району, а й поза його межами. Нещодавно вона отримала призове І місце на V Всеукраїнському багатожанровому фестивалі-конкурсі «Віват, витоки!», що відбувався у м. Трускавець.
   Тож вітаємо маленьку землячку з цим досягненням та бажаємо їй достойно представити Броварщину на обласному конкурсі дитячої творчості «Яскраві діти України».  
Танець – то життя 

Якщо не танцювати, так і жити-то немає чого 
Еріх Марія Ремарк 
    Хто з нас не любить танцювати? Напевне, таких і не знайти. Недарма ж жодне свято не відбувається без них. Адже танець – найпрекрасніший вид мистецтва, який не лише відображає життя, а й сам є життям.
   І вирує у цьому житті весь наш район. Побачити розмаїття зворушуючих та веселих танцювальних постановок можна було кожному на районному огляді-конкурсі хореографічного мистецтва, що відбувся 28 квітня цього року у будинку культури смт. Калинівка.
   Керівники колективів представили 42 танцювальні номери у номінаціях «Народний сценічний танець», «Стилізований народний танець», «Бальна хореографія», «Сучасна хореографія», «Естрадний танець», «Хіп-хоп». А вікова категорія цього року приємно вразила, адже на сцену виходили дітлахи віком від 3-х років. І таких було немало. Тож журі довелося нелегко оцінювати таку складну і водночас цікаву працю маленьких мешканців броварщини. Склад журі також порадував присутніх своєю компетентністю: голова – Унгуряну Г.П., директор КЗ БРР «Броварський районний будинок культури»; члени журі – Тимошенко Т.П., провідний спеціаліст Броварської райдержадміністрації; Брусенко О., хореограф-постановник, балетмейстер, артист Національних колективів України6 ансамблю ім. Вірського та Кубанського козачого хору; Борзенков В., артист балету, викладач хореографії КЗ БРР «Школа естетичного виховання (дитяча школа мистецтв)»; Левченко М, хореограф, балетмейстер.
   Яскравий конкурс швидко підійшов до завершення. Члени журі дали слушні та корисні поради, об’єктивні зауваження усім керівникам хореографічних колективів.
   Хочеться приєднатися до привітань та побажати ніколи не зупинятися на досягнутому. І хоч не кожен отримав призове місце, проте переможених цього разу не було. Кожен, хто вийшов на сцену та відкрив свою душу у танці, достойний оплесків та захоплень. Творчих злетів усім, натхнення та миру!
 

 


Співочому роду нема переводу 
   Українська пісня — це частина духовного життя народу і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку, крок у крок слідує за ним від дитинства до старості. З піснею на вустах українці не тільки відзначають свята, не тільки прикрашають народні обряди, а й сміливо крокують уперед, досягаючи все нових висот.
   І як добре, що у нас на Броварщині є чимало співочих колективів, які беруть участь у найрізноманітніших конкурсах та фестивалях. А співають у нас усі: і дорослі, і малі. Тож коли учасники художньої самодіяльності Рожнівського будинку культури дізналися про V Всеукраїнський багатожанровий фестиваль-конкурс «Віват, витоки!», сумнівів про поїздку не було. Талановиті дівчатка Коломієць Катерина та Березовська Аріна у супроводі свого керівника Віри Володимирівни Коломієць вирушили у дорогу. Мальовничий Трускавець сонячно зустрів наших завжди усміхнених землячок.
   Протягом трьох днів учасники з усіх куточків України дарували присутнім гарний настрій. І саме перший конкурсний день став надзвичайно щасливим для юної Катюші Коломієць, яка за виконання пісні «Квітка-душа» отримала І місце. У віковій категорії «від 9 до 12 років» номінації «вокал» серед майже 160 конкурсантів, журі обрало нашу землячку.
   Гала-концерт, де також виступала Катя, приніс чимало сюрпризів найкращим виконавцям. Нашій красуні, крім грамоти та сяючого кубка, організатори фестивалю-конкурсу подарували сучасні навушники.
   Вітаємо Рожнівську зіроньку та пишаємося підростаючим поколінням Броварщини.
   
Єднаймо душі словом Кобзаря

   Уже давно стало доброю традицією проводити серед мешканців Броварщини вечори шевченківських читань. Цього року також у приміщенні Броварського районного будинку культури 3 березня відбувся районний огляд-конкурс, присвячений 204-й річниці з дня народження Т.Г. Шевченка «Перо натхнення».
   Аби зберегти та розвинути виконавські традиції, підвищити роль естетичного виховання громадян та залучити молодь до мистецького художнього слова і сценічної культури, і відбувається щороку даний конкурс.
   Незважаючи на снігопади та ожеледицю, мороз та віддаленість деяких сіл від Броварів, 31 учасник все-таки знайшов можливість втілити своє бажання виступити зі сцени перед глядачами та компетентним журі. А оцінювали даний конкурс: голова журі Мехед Тетяна Іванівна – начальник відділу культури Броварського РДА, та члени журі Унгуряну Ганна Павлівна – виконуюча обов’язки директора КЗ БРР «Броварський районний будинок культури», Шаповал Ольга Іванівна – вчитель української мови та літератури, бібліотекар, Кольцова Надія Тимофіївна – поетеса Броварщини, член національної спілки журналістів України.
   Розмаїття вишиванок, хвилюючі образи та прагнення бути неперевершеними у власних виступах – все це створювало атмосферу, яка допомагала усвідомлювати, що саме наш народ успадкував від Батька своєї нації неоціненний скарб – прагнення волі та права на шанобливе ставлення.
   Кожен учасник традиційного районного огляду-конкурсу «Перо натхнення» у змаганні за звання «Майстра розмовного жанру» отримав сертифікат за участь у даному конкурсі. Однак переможців компетентному журі довелося все-таки обирати. У віковій категорії 6-12 років ними стали:
   І місце – Росоха Олена (смт. Калита);
   І місце – Тропотяга Юлія (ЦРБ);
   ІІ місце – Круподеря Катерина (с. Княжичі);
   ІІІ місце – Гетманенко Дар’я (с. Княжичі);
   ІІІ місце – Леоненко Влада (с. Тарасівка).
   У віковій категорії 13-15 років перемогу отримали:
   І місце – Галицька Ангеліна ( смт. Калита);
   ІІ місце – Барамідзе Анна (с. Тарасівка);
   ІІ місце – Сапоненко Сергій (с. Требухів);
   ІІІ місце – Рацкова Надія (с. Пухівка).
   У віковій категорії 16-18 років:
   І місце – Павлова Дарина (с. Тарасівка);
   ІІ місце – Сербин Анна (с. Княжичі);
   ІІ місце – Глазова Євгенія (с. Семиполки)
   І дорослі мешканці Броварщини від 19 років отримали такі місця:
   І місце – Фелько Денис (смт. Велика Димерка);
   ІІ місце – Жук Наталія (с. Русанів);
   ІІ місце – Вара Тетяна (с. Семиполки);
   ІІІ місце – Біла Катерина ( с. Русанів).
   А в номінації «Кращий поет-аматор» отримала перемогу Вара Тетяна (с. Семиполки).
Шевченко як явище велике й вічно живе – невичерпний, нескінченний і незупинний. Волею історії його ототожнено з Україною. Кобзаря розуміємо настільки, наскільки розуміємо себе, свій час і Україну в нім. Тож допоки читатимемо твори невмирущого Шевченка, доти й жити Україні. 

  

  «Україно, Соборно Державо…» 
   22 січня 2018 року на базі Броварської центральної районної бібліотеки відбулися урочисті збори з нагоди відзначення Дня Соборності України та 99-ї річниці проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, а також 100-річчя прийняття Четвертого Універсалу Української Центральної Ради.
   На заході були присутні: заступник голови Броварської райдержадміністрації Плакся Ю.С., керівник апарату адміністрації Прянішнікова К.В.,голова Броварської районної ради Гришко С.М., депутат Броварської районної ради, голова комісії з питань освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту, охорони здоров’я та соціального захисту молоді Броварської райради Шульга В.Є.,  начальник відділу культури Броварської райдержадміністрації Мехед Т.І. та інші.
   З вітальним словом до гостей заходу звернулися та заступник голови Броварської райдержадміністрації Плакся Ю.С., голова Броварської райради Гришко С.М. зазначивши, що акт об’єднання українських земель в єдину державу 22 січня 1919 року є основоположним для історії новітнього українського державотворення.
   «День Соборності України – вагомий привід нагадати, що Крим та тимчасово окуповані території Донецької і Луганської областей – це Україна, на їхній території обов’язково буде відновлено українську владу», - наголосили виступаючі.
   Святкове дійство продовжили викладач КЗ БРР «Школа естетичного виховання (Дитяча школа мистецтв)» Бахметова С.А. та її вихованиця Жукова Софійка, зігравши на бандурі та заспівавши українських пісень.
   Місцева поетеса, член НСЖУ, бібліотекар Требухівської книгозбірні Кольцова Н.Т. зачитала власні поезії, звеличивши в них любов українського народу до своєї Батьківщини.
   Ведуча святкового заходу - спеціаліст відділу культури Броварської райдержадміністрації Скоблєва Н.Л. нагадала: «Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Слава Україні!»
 

 

 «О, СЛОВО РІДНЕ! МУДРЕ І ПРАДАВНЄ, 
ТИ ВОРОСЛО З МОГУТНЬОЇ ЗЕМЛІ!» 
   З нагоди Дня української писемності та мови 9 листопада 2017 року в шкільному краєзнавчому музеї Тарасівського НВК відбулося свято для учнів 5-11 класів «Рідна мова чиста, як роса», флешмоби «Українська мова – різнобарвна» та «Українське поетичне слово вустами земляків», ініціатором якого виступила завідувач бібліотеки-філіалу №34 Науменко Г.В. 
   Бібліотекар звернулася до школярів зі словом про важливість збереження української мови, красу поетичного та прозового слова, нагадала про користь читання для людини, запросила частіше відвідувати бібліотеку та запропонувала ознайомитися з поетичною збіркою місцевих поетів «Неопалима купина». Учні презентували творчість митців Броварщини Н.Кольцової, О.Топіхи, В.Москвича, Н.Багмут, Н.Приходько та зачитали поезії, які найбільше припали їм до душі. 
   Також школярі дізналися про найбільший винахід людства – письмо, історію його виникнення та творців слов’янської грамоти – Кирила і Мефодія. Дітям розповіли про батька української історії Нестора-літописця та першодруки. 
   Протягом свята зі сцени линуло поетичне слово та заклики викорінювати «мовний бур’ян», який засмічує красу нашої мови, а також побажання «сконцентрувати весь розум і духовний потенціал нації, щоб відродилася і розквітла Україна, щоб усміхнулася доля нашому народу». 
   Наприкінці свята відбувся мистецько-літературний флешмоб «Українська мова - різнобарвна», в якому шестикласники словесно та за допомогою малюнків ще раз звернули увагу всіх присутніх на красу та багатогранність рідної мови.
 


До Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва 

   11 листопада в Пухівському будинку культури відбулося урочисте святкування Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Культпрацівників вітали: сільський голова с. Пухівка Труба Микола Григорович та депутати сільської ради, члени місцевої ради ветеранів, працівники освіти, представники від громади села, а також член спілки письменників України, лауреат премій імені Г. Чупринки та О. Вишні Холошвій Віра Дмитрівна.
   Почесними грамотами та подарунками було відзначено: директора Пухівського БК Флоріну Світлану Олександрівну, завідуючу Пухівської бібліотеки-філії № 18 Слюсар Олену Петрівну та місцеву поетесу Холошвій Віру Дмитрівну.
   Після урочистої частини відбувся святковий концерт.

 

«Сильні духом прославляють Україну» 

   Коли зустрічаються близькі по духу люди або однодумці - спілкування особливо приємне.
   21 вересня 2017 року в читальній залі Броварської центральної районної бібліотеки відбулося чергове засідання клубу «У колі друзів». «Сильні духом прославляють Україну» - така тема була представлена учням 8-Б класу Броварської ЗОШ I-III ст. № 6. На зустріч був запрошений рекордсмен світу з параолімпійського плавання Іваненко Олег Валерійович, який своїм життям стверджує, що сила волі людини творить чудеса. Після тяжкої травми він не зламався, а довів усім, що маючи бажання, можна досягнути високих результатів. Колишній параолімпієць зараз має власний бізнес та будує політичну кар’єру.
   Олег Валерійович розповів школярам про свої спортивні досягнення та про чергову перемогу, адже 28 червня 2017 року Олег встановив світовий рекорд із тріатлону – подолавши за 35 годин дистанцію довжиною 228 кілометрів. 4 км він проплив – на це йому знадобилося 2 години 15 хвилин, далі - 182 км на хендбайку (22 год. 30 хв.) і останній етап – дистанція 42 кілометри на інвалідному візку (10 год. 30 хв.). Свою перемогу він присвятив 21-й річниці Конституції України.
   Олег Іваненко вважає, що людина повинна постійно розширювати горизонти власних можливостей. Свого часу він поставив завдання – встановити світовий рекорд із плавання, з затримкою дихання, на дистанцію довжиною 50 метрів. Під час спроби встановити рекорд у Великий Британії, за декілька метрів до фінішу, у нього зупинилося серце. Його повернули до буття, а рекорд Олегу таки підкорився.
   Як депутат Київської обласної ради, Олег Валерійович поінформував присутніх про проблеми, які існують в нашому регіоні, а також поділився планами на майбутнє. Свою увагу він планує зосередити на низці соціальних питань, від вирішення яких залежатиме здоров’я та благополуччя броварчан. А це, перш за все, покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів та закладів культурних, та спортивних установ.
   До уваги школярів було продемонстровано відеоматеріал про досягнення Олега Іваненка. Молодь ознайомилась з автограф-сесією «Ми багато зробили і багато ще зробимо», яку було презентовано в читальній залі Броварської ЦРБ з нагоди цієї зустрічі.
   Присутні щиро подякували Олегу Валерійовичу за цікаву розповідь, побажали йому життєвої енергії та встановлення нових спортивних рекордів.
 


    16 липня весь український народ відзначив 27-у річницю прийняття Декларації про суверенітет.
   У ній йшлося про те, що територія України в наявних кордонах проголошувалася недоторканою. Підкреслювалося також виключне право українського народу на володіння, користування і розпорядження національним багатством України.
   Одним з головних положень Декларації було положення про громадянство. Проголошувалося, що Україна має своє громадянство, де «всі громадяни рівні перед законом, незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять». Громадяни всіх національностей становлять народ України.
   Декларація проголошувала економічну самостійність України. У документі підкреслювалося намір створити банківську, цінову, фінансову, митну та податкову системи, сформувати державний бюджет, а при необхідності ввести власну грошову одиницю.
   Декларація визнавала самостійність республіки у вирішенні питань науки, освіти, культурного і духовного розвитку української нації.
   Заходи щодо відзначення цієї історичної події відбулися чи не у всіх закладах культури району. Відбувалися конкурси малюнків, інформаційні години, експрес-викладки, виставки-хроніки, що вкотре змусили броварчан згадати минуле своєї Батьківщини, без якого неможливо побудувати майбутнє.  
  
 
 
   1 липня 2017 року відбувся Відкритий Всеукраїнський фольклорний фестиваль «Пісня рідного краю», який щорічно проходить в с.Чубинці, Сквирського району, Київської Області.
   Учасники фестивалю приїздили з багатьох регіонів України. Броварський район представляли чотири колективи: народний фольклорний гурт «Перевесло», народний фольклорний гурт «Живемо», народний ансамбль «Калинонька», фольклорний колектив «Рута».
   Майже 30 колективів було зареєстровано на фестивалі. Оцінювали конкурсантів кваліфіковане журі в семи номінаціях
   Колективи Броварського району стали призерами та отримали нагороди:
   І місце в номінації «Краще ансамблеве виконання української народної пісні» виборов народний вокальний ансамбль «Калинонька» Великодимерського селищного Будинку культури;

   ІІ місце в номінації «Краще ансамблеве виконання української народної пісні» зайняв народний фольклорний гурт «Перевесло» Броварського районного Будинку культури;

   ІІ місце в номінації «Краще виконання обрядового дійства» виборов народний фольклорний гурт «Живемо» Зазимського сільського клубу;

   ІІІ місце в номінації «Вторинний автентичний спів» виборов фольклорний колектив «Рута» Бобрицького сільського Будинку культури.

   Відділ культури Броварської районної державної адміністрації пишається нашими переможцями та висловлює щиру подяку за сприяння участі колективів у фестивалі заступнику Великодимерського селищного голови Губському М.І., начальнику КП «Великодимерський» Драному М.І., голові Бобрицької сільської ради Литвину М.Г.
   Бажаємо нашим колективам творчого натхнення та нових здобутків.«Це потрібно живим…» 
   Мільйонам людей назавжди врізався в пам’ять перший день Другої світової війни. Чорною тінню фашистської навали, димом пожеж, руїнами і смертями насунув він на нас. І враз, неділя 22 червня 1941 року, мирний день відпочинку обернувся довгими роками страждань. У довічному боргу ми перед тими, хто загинув на фронтах, віддав своє життя за наше майбутнє.
   22 червня 2017 року біля обеліску Слави в селі Пухівка відбулася година-спомин «Вітер вічний вогонь гойдає…». На заході були присутні діти війни, ветерани праці, члени ради ветеранів, директор сільського Будинку культури Флоріна С.О., завідуюча Пухівською бібліотекою-філіалом №18 Броварської ЦБС Слюсар О.П.
   Пухівчани пригадали трагічні події першого дня війни, хвилиною мовчання вшанували усіх загиблих.
   В Пухівській книгозбірні було презентовано книжково-ілюстративну виставку «Це потрібно не мертвим, це потрібно живим…».
   Ніколи не зітруться з пам’яті нащадків імена Героїв, які віддали життя у боротьбі з фашизмом.

  


«Стала пам’ять людська обеліском» 
   Щорічно 22 червня ми відзначаємо День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.
   Доля склалася так, що Україна потрапила в епіцентр найбільшого в історії людської цивілізації збройного конфлікту. Підриваючи генофонд народу, керівництво Німеччини не лише здійснювало політику відкритого геноциду, а й проводило лінію на обезлюднення територій України. На примусові роботи до рейху було вивезено мільйони українців, значна частина яких так і не повернулася на Батьківщину.
   Жертви, якими оплачена перемога над нацизмом і фашизмом, навіть, сьогодні точно не підраховані. Збитки, заподіяні окупантами та бойовими діями, на десятиліття позначилися на економічному розвитку держави, а демографічні та соціальні втрати відчуваються і донині.
   Час дещо приглушив гостроту сприйняття тих трагічних подій, знизив інтерес молоді до історії війни. Однак для всіх, хто пережив воєнне лихоліття, хто втратив у його вихорі рідних, вона залишається близькою і сприймається з болем.
   «Ніхто не забутий! Ніщо не забуте!» Ми стали передавати це з покоління в покоління та записали цю пам’ятну дату в наші серця. Вона є і в наших національних календарях – її встановлено Указом Президента України від 17 листопада 2000 року № 1245/2000 як «День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні».
   З метою належного відзначення цієї трагічної дати, 17 червня 2017 року у Требухівській бібліотеці-філіалі № 8 Броварської ЦБС було проведено годину-реквієм для молоді «Стала пам’ять людська обеліском».
   Завідуюча книгозбірнею Лисенко Галина Володимирівна розповіла про фактичні втрати у Другій світовій війні серед місцевого населення та в Україні загалом.
   «Лише вдумайтесь: на фронт було мобілізовано 989 требухівців, а повернулося лише 601. Імена загиблих земляків викарбовано на пам’ятнику воїнам-односельцям, які загинули у Другій світовій війні», - схвильовано повідомила виступаюча.
   Протягом скорботного заходу відбулася презентація тематичної виставки-спомин «Нам не забути днів суворих…» та читання авторських віршів («Трофейна ложка», «Листа написати хотів», «Ветерани») бібліотекарем І категорії Требухівської книгозбірні, членом Національної спілки журналістів України Кольцовою Надією Тимофіївною.
   Юні гості хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих українців на фронтах Другої світової війни та усвідомили високу ціну перемоги, яку заплатив український народ за визволення від нацизму.
   Схилімо голову перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна! Слава їм і вічна пам'ять!
 


«Чорний день на роки і віки» 
   Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. День початку Другої світової війни в Україні став датою глибокої скорботи, яка нагадує про загиблих у кривавих боях, закатованих у фашистській неволі та концентраційних таборах НКВС, померлих від голоду та поневірянь.
   Ми схиляємо голову перед усіма, хто віддав життя за рідну землю, перед сотнями тисяч наших земляків, які мужньо боролися на фронтах, самовіддано працювали у тилу і наближали звільнення світу від нацизму. Ми вшановуємо пам’ять усіх жертв цієї найстрашнішої війни та сумуємо за усіма, хто ціною власного життя виконав святий обов'язок, захищаючи нашу Батьківщину.
   З нагоди відзначення Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни у Великодимерській бібліотеці-філіалі № 2 Броварської ЦБС відбулася презентація виставки-реквієм «Чорний день на роки і віки» для користувачів різних вікових категорій.
   З   авідуюча книгозбірнею Рубанка Галина Миколаївна розповіла присутнім про відомих земляків, які героїчно боронили рідну землю під час Другої світової війни та брали активну участь у розбудові свого села після її закінчення.
   Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
 Над пам’яттю роки не владні 

   16 червня 2017 року до Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни працівники Гоголівської бібліотеки-філіалу № 4 Броварської ЦБС підготували та провели для учнів пришкільного табору початкових класів місцевої ЗОШ І-ІІІ ст. годину-спогад «Червень 1941. Над пам’яттю роки не владні».
   «Щороку в цей скорботний день ми згадуємо Героїв, які кров’ю і потом відстоювали нашу перемогу у Другій світовій війні, а також тих, хто не повернувся з її кривавих фронтів, - розпочала скорботний захід завідуюча Гоголівською книгозбірнею Бабченко Г.П. - Цей день для нас наповнений трагічними спогадами і болем. Найкровопролитніша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви і страждання, масовий терор, смерть та руйнування. Гірка доля не оминула жодну українську родину, забравши життя кожного п’ятого українця».
   Бібліотекарі закцентували увагу присутніх на жахливих людських втратах та фатальних економічних наслідках Другої світової війни для України, а також нагадали про важливість історичної пам’яті:
   «Озиратися у минуле треба кожному, оскільки людина живе в трьох часових вимірах: минулому, сьогоденні та майбутньому. Дорога в майбутнє пролягає через минуле, а тому обов’язково треба осмислити власне минуле та зрозуміти його, бо історія повторюється. І якщо ми не зробимо сьогодні правильних висновків, то ходитимемо по колу, стогнучи під тягарем колишніх подій».
   У рамках тематичного заходу було презентовано фактографічно-інформаційну виставку-реквієм «Розірваний світанок».
   «Ми сумуємо за всіма, хто ціною свого життя виконав святий обов'язок, захищаючи нашу Вітчизну. Вічна пам'ять полеглим на полі бою, честь і слава - живим Героям!», - завершили скорботний захід бібліотечні працівники Гоголівської бібліотеки-філіалу № 4 Броварської ЦБС.
 


«Мій рідний край – частинка України» 
   Літні канікули надають дітям безліч вільного часу для відпочинку і розвитку. Це - час ігор, розваг, найкраща пора для захоплюючих мандрівок у чарівний світ літератури, знайомства з новими книгами та отримання насолоди від читання.
   На базі Гоголівської бібліотеки-філіалу № 4 Броварської ЦБС для учнів початкових класів пришкільного табору місцевої школи було відбувся екологічний бібліосейшн «Мій рідний край – частинка України». У рамках еко-заходу було проведено чарівний казкотренінг «Спробуй відгадати, що це за звірята» та поетичну хвилинку «Краса і загадковість рідної землі».
   Діти читали тематичні вірші, брали участь у природознавчій вікторині, знайомилися із сучасними казками, зміст яких тісно пов’язаний з проблематикою охорони навколишнього середовища та можливими способами її вирішення.
   Бібліотечним працівникам Гоголівської бібліотеки-філіалу № 4 Броварської ЦБС вдалося переконати юних гостей у необхідності дбайливого ставлення до природних багатств рідного краю, залишивши у спогадах дітлахів незабутні враження від теплої і дружньої зустрічі.
 
   Виставка вихідного дня відбулася у Літківському будинку культури. Цього разу на широкий загал представляла власні твори Любов Кімбел-Добровольська. Жінка родом з Літок, однак свого часу виїхала до Англії, а там і одружилася. Уже за кордоном вона розкрила свій талант до малювання. Виставки її картин неодноразово демонструвались на теренах Англії.
   Щороку Любов приїжджає до рідного села, аби вдосталь насититись рідним краєм, щирими односельцями та чарівною мовою. Неодноразово її картини мали змогу побачити кияни та гості столиці, адже в Києві уже кілька разів тривали виставки художниці.
   У рідному селі Літках вона показала власні твори чи не вперше. Приурочила Любов виставку художніх творів 500-річчю Реформації, адже духовне відродження так необхідне кожному з нас. 
 Пахне рідне село: і піснями гаїв і роздоллям небес, і полями… 


   Традиційне свято, започатковане багато років тому, - День села, провели цієї неділі, 4 червня, аж у трьох селах Броварського району: Плоске, Зазим’є та Семиполки.
  Саме в цей день з’їжджаються до свого рідного куточка люди, які тут народилися, виросли, відчули справжню материнську любов, ласку та турботу, цінні поради батька. В цей день, село, як завжди, радо зустрічає гостей.
  Свято в кожному з сіл почалося із розважальної програми. В післяобідню пору зібралися місцеві мешканці та гості: від старого, як кажуть, до малого. Усі бажаючі мали змогу взяти участь у змаганнях, де переможці отримували символічні призи.
   Урочисті частини у Плоскому та Семиполках відбулися у приміщеннях Будинків культури, а от у Зазим’ї усе святкування перенесли на свіже повітря, на околицю села. До урочистих концертів усі підійшли творчо та з гумором. Готувалися досить серйозно, адже таке дійство у селян буває практично раз на рік. Ведучі концертів від усього серця вітали теплими словами односельчан.
   У Плоскому ще до урочистостей, біля сільського Будинку культури, відбувалася конкурсно-розважальна програма для дітлахів, де були встановлені привозні атракціони. За участі молодого покоління села відбувся флешмоб під назвою «Україна-мати». Усіх присутніх пригощали безкоштовними безалкогольними напоями. Завершилося свято традиційно дискотекою.  
   У Зазим’ї пропонували присутнім безпрограшну лотерею, запашний куліш, виставки робіт юних місцевих майстрів та художників. Зі сцени виступали не лише односельці, а й запрошені колективи із сусідніх районів. Кульмінацією свята став виступ Олександра Павлика, який уже не вперше виконував музичні твори на зазимській сцені та, мабуть, і не останній.
   Семиполки також святкували день народження села з розмахом. Після урочистостей, концертної програми, ігр з призами, виступів запрошених артистів та іншими розвагами присутніх пригощали великим тортом, що був приготовлений спеціально до свята. Вогняним шоу та дискотекою закінчилося відзначення 1037-ї річниці села.
   Свято під вечір завершувалося, та людям не хотілося розходитися по домівках, адже позитивні емоції та радість від зустрічей переповнювали кожного, хто завітав цієї днини у Плоске, Зазим’є чи Семиполки. Хочеться вірити, що проведення такого свята стане доброю традицією і в наступні роки; що відбуватиметься щира фінансова підтримка від меценатів, а творча – від небайдужих людей.


«Люблю тебе, село моє деснянське…»

«Багато сіл на нашій Україні,
Та Пухівка для мене наймиліш.
Тут я живу від роду і донині,
Стежиною ходила босоніж...»
Віра Холошвій

   7 червня 2017 року у рамках літературного флешмобу «Бібліотека єднає покоління», присвяченому 85-річчю утворення Київської області, відбулася творча зустріч відомої української поетеси та письменниці Віри Дмитрівни Холошвій із учнями початкових класів пришкільного табору Пухівської ЗОШ І-ІІІ ст.
   «Віра Холошвій знана нами не лише як талановита гумористка і краєзнавець, а й як авторка низки новел та замальовок із життя односельчан. Рядки її творів дихають любов’ю до рідного краю, оспівують чарівні куточки нашого Подесення, - знайомила дітей з видатною землячкою завідуюча Пухівською бібліотекою-філіалом № 18 Броварської ЦБС Слюсар О.П. – Наша гостя - двічі лауреат гумористичної премії «Світ уцілів, бо сміявся» газети «Веселі вісті», а також лауреат літературної премії імені Григорія Чупринки. Вона сотні разів друкувалася в районній газеті «Нове життя» з віршами, гуморесками, дописами на злободенні теми села і району. З виступами об'їздила багато шкіл та бібліотек Броварщини».
   Видатна землячка Віра Дмитрівна Холошвій цікаво розповіла про свій життєвий та творчий шлях, презентувала збірки дитячих творів, читала власні поезії.
   В свою чергу, маленькі пухівчани напам’ять декламували улюблені гуморески та вірші талановитої авторки: «Гусенята», «Сонечко», «У лисички, у сестрички», «Різдво», «Перший Спас», «Літечко» та ін.
   Від почесної гості кожен юний читець-декламатор отримав напам’ять яскраву книжечку з автографом знаменитої гості.
   Зустріч відбулася в теплому та дружньому спілкуванні. Експрес-викладка-ідея «Дивосвіт мого дитинства» вдало доповнила ліричну атмосферу літературного заходу.


«Щоб сміхом дзвеніло дитинство»

   Міжнародний день захисту дітей запроваджено в листопаді 1949 року рішенням спеціальної сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Тоді, по закінченні Другої світової війни, учасниці сесії в Парижі урочисто заприсяглися боротися за створення умов, необхідних для щасливого та гармонійного розвитку майбутніх поколінь - дітей. А яка найважливіша умова щасливого дитинства? Звичайно, мирне співіснування людей, що є гарантією спокійного й радісного життя кожної окремої родини. 
   
   Уперше свято було відзначено в 1950 році у 51 країні світу. Це день мобілізації світової спільноти для захисту дітей від загрози війни, збереження їхнього здоров’я, здійснення всебічного виховання та освіти. 

   Великодимерська бібліотека-філіал № 2 Броварської ЦБС у рамках Дня захисту дітей підготувала для своїх читачів (учнів 2-3-х класів) літературну годину «Мир починається з мене». Працівники книгозбірні Галина Рубанка, Наталія Терлюк та Ірина Семиног познайомили юних книголюбів з Конвенцією ООН про права дитини, бо кожна дитина має право знати свої права і вчитися ними користуватися. 

   Діти ознайомилися з літературою про національні символи держави, видатних українців, сучасних Героїв України через книжково-ілюстративну виставку «Яка ж ти невмируща, Україно, з снопом пшеничним, з поглядом Дніпра».   

   Учасники унікального театру книги «Дивослово» Великодимерської бібліотеки-філіалу № 2 підготували літературну інсценівку «Щоб сміхом дзвеніло дитинство».

«Нехай крокує літо в зелені, в цвіту, оновлюється вся наша держава,
Своє майбутнє - зміну молоду віншує щиро Україна, школа, мама!» 


 

     Відділ культури спрямовує свою роботу на реалізацію державної політики в галузі культури щодо подальшого розвитку аматорського мистецтва, народної творчості, бібліотечної справи. В районі збережено основну мережу закладів культури. Станом на 01.10.2018 року відділ культури Броварської районної державної адміністрації координує роботу трьох комунальних закладів Броварської районної ради а саме: «Броварський районний будинок культури», «Броварська районна централізована бібліотечна система» та «Школа естетичного виховання (Дитяча школа мистецтв)» до яких увійшло 25 клубних закладів, 22 бібліотеки та школа естетичного виховання з мережею філіалів у селах: Бобрик, Богданівка, Калита, Калинівка, В.Димерка, Семиполки, Требухів, Княжичі, Зазим`є, м.Бровари; 1 жовтня 2018 року відкрито ще один філіал у с.Літки з кількістю – 50 учнів.

   Станом на 01.10.2018 року обслуговують галузь культури 208 працівників, з них мають фахову освіту - 133.
   В закладах культури району діє 96 клубних формувань, 88 з них є колективами художньої самодіяльності. 9 творчих колективів мають звання «Народний», звання «Зразковий» мають 5 дитячих колективів.
   20 травня 2018 року відбулась атестація 11 творчих колективів району де вони гідно підтвердили свої звання та отримали атестаційні свідоцтва управління культури КОДА.
   Протягом 2018 року в районі проведено огляди-конкурси та фестивалі за жанрами:
   09 та 20.01.2018 Районний фестиваль різдвяних піснеспівів «Слава Богу рожденному!» (смт.Калинівка, с.Зазим`є)
   03.03.2018 Районний огляд-конкурс читців присвячений 204-їй річниці від дня народження Т.Г.Шевченка «Перо натхнення». (м.Бровари, Броварський РБК(
   23.03.2018 Районний конкурс «Письменницька ватра початківців Броварщини» (м.Бровари, Броварська ЦРБ(
   24.03.2018 Районний огляд-конкурс естрадних виконавців (смт.Калинівка(
   28.04.2018 Районний конкурс хореографічних колективів «Танець скликає друзів» (смт Калинівка)
   07.07.2018 Районний фестиваль купальської та петрівчаної пісні «Кроковеє колесо» (с. Пухівка)

Центральна районна бібліотечна система 
   Центральна районна бібліотечна система є базовим елементом культурної, наукової, освітньої та інформаційної інфраструктури Броварського району.   Станом на 01.10.2018 р. бібліотечний фонд КЗ БРР «Броварська РЦБС» становить 360628 прим., з них книг – 358114 прим. та 2514 прим. періодичних видань, в т.ч. фонд сільських/селищних бібліотек-філій становить 175229 прим., з них книг – 173756 прим., періодичних видань – 1473 прим. 
   Бібліотечний фонд Броварської ЦРБ становить 73834 прим., з них книг – 73511 прим., періодичних видань – 323 прим. 
   За 3 квартали 2018 року КЗ БРР «БРЦБС» отримала 1878 прим. книг на суму 150656,93 грн: з Київської обласної бібліотеки для дітей – 1024 прим на суму 89392,46 грн, Київської обласної бібліотеки для юнацтва – 11 прим. книг на суму 765,50 грн.
   Княжицька б/ф № 5 отримала 232 прим. на суму 19969,90 грн (спонсорські кошти), Рожівська б/ф № 31 – 50 прим. на суму 3800,00 грн (спонсорські кошти), Калинівська б/ф № 13 – 367 прим. 30542,07 грн (спонсорські кошти). 
   Завдяки щорічній акції «Подаруй бібліотеці книгу» КЗ БРР «БРЦБС» отримала 107 прим. книг на суму 2654,00 грн від старшого наукового співробітника Броварського краєзнавчого музею М. Овдієнко; 38 прим. книг на суму 1546,00 грн від українських поетів-публіцистів Б. Адамовича і В. Стрекаля; 48 прим. книг на суму 1987,00 грн від користувачів бібліотек. 
   Складовою частиною бібліотечних фондів є періодичні видання, які забезпечують користувачів оперативною та актуальною інформацією. 
   КЗ БРР «Броварська РЦБС» на 2018 рік передплачено 249 комплектів періодичних видань: 167 газет, 82 журнали на суму 47546,36 грн, з них для ЦРБ – 85 комплектів: 49 газет, 36 журналів на суму 23860,30 грн (з них 3065,60 грн – спонсорські кошти); для бібліотек-філій – 142 комплекти: 97 газет, 45 журналів на суму 22271,10 грн (з них 13435,74 грн – спонсорські кошти). 
   На базі центральної районної бібліотеки, Княжицької та Погребської бібліотек-філій функціонують 10 спеціальних робочих місць для доступу до Інтернет-ресурсів. У центральній районній бібліотеці надається можливість підключення електронних гаджетів користувачів до мережі Інтернет через безкоштовний Wi-Fi.

   Справжнім осередком розвитку мистецької освіти є комунальний заклад Броварської районної ради «Школа естетичного виховання (Дитяча школа мистецтв)» (далі КЗ БРР ДШМ) з мережею філіалів. Серед усіх шкіл естетичного виховання районів Київської області КЗ БРР ДШМ посідає перше місце за кількістю учнів охоплених мистецькою освітою. Станом на 01.10.2018 року в закладі займається 725 учнів. У 2017-2018 навчальному році отримали випускні свідоцтва 40 учнів, зорема: музичне відділення – 7 учнів; хореографічне відділення – 18 учнів; відділення образотворчого мистецтва – 13 учнів; відділення сольного співу – 2 учні. Школа вже має 10 філіалів та 1 жовтня 2018 року відкрився ще один філіал у с.Літки з кількістю – 50 учнів.

  Викладачі та учні школи є активними учасниками всіх районних заходів, здобувають призові місця на конкурсах обласного, Всеукраїнського та Міжнародного рівнів та традиційно беруть участь у благодійних акціях, концертах, що відбуваються на території району та області, зокрема 24.03.2018 у МКЦ «Прометей» у м.Бровари за їх участі відбувся благодійний концерт «Коли болить душа і серце за Україну».

    Самодіяльний народний хор "Криниця" був створений у 1973 році. у 1976 році він отримав звання "народний". За роки свого існування хор постійно підвищував рівень виконавської майстерності. Побував з концертами: у м. Юрмала (Латвiя) - 2 рази, у м. Саку (Естонiя) - 2 р., У Планерському - 3 р., у Черкасах, Одеси, Свалявi, Щолково. 1997 році хор "Криниця" виїжджав з творчим візитом У Бердянську область. Хор став лауреатом 1 та 11 Всесоюзного фестивалю народної творчості. 1985 рік - нагороджений грамотою Президії Верховної Ради України, був учасником телепередач: "Наш край", "Наш дім", "Сонячні кларнети". У1990 р. та 1996 р. став переможцем ІІ та ІІІ обласних конкурсів ім. К.Г. Стеценка. У 2000 р. брав участь у заходах, присвячених Т.Г.Шевченку у м. Kaнeвi.
   У 2001 р. здійснив творчу подорож в м. Столiн (Білорусь ), де взяв участь у концерті, присвяченому Дню Незалежності Білорусі.
   У 2002 конкурсі ім. К.Г. Стеценка, де посів ІІ місце.
   Хор "Криниця" – дипломант I-гo щорічного районного нагородження "Муза Броварщини".
   Хор „Криниця“ відноситься до жанру стилізованої манери виконання. Йому притаманне гучне й виразне нюансування, чистота хорового строю, врівноважений ансамбль. Характерне також використання головного регістру діапазону сопранової партії. Хор нараховує 39 учасників.
   На протязі всіх років своєї творчої діяльності хор постійно приділяє увагу вивчення i використанню творів а капела (без супроводу), яке є багатовіковою традицією українського народного багатоголосся, а також постійно оновлює репертуар i пропагує українське народне хорове мистецтво серед широких верств населення України.
   Хор "Криниця" завжди знаходиться у хорошій творчій формі, повен творчих задумів на майбутнє.
   Керує колективом Іван Бардаченко. Концертмейстер – Володимир Годлевський.
   У 2008 році хору пошито нові сценічні костюми.
   Протягом 2010 року колектив здобув ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі ім. Демуцького, взяв участь у днях України в Білорусі (м.Столін, Брестської області).
   Колектив бере участь в обласних та районних заходах.

 

    Народний Фольклорний гурт "Калиновий цвіт" був створений у 2003 році.
   У репертуарі колективу пісні К.Г.Стеценка, колядки, щедрівки, веснянки; купальські, козацькі та українські народні пісні. У 2004 році гурту було присвоєно звання "народний".
   Керує гуртом заслужений працівник культури і мистецтв України Віталій Стоцький. Гурт завжди знаходиться у відмінній творчій формі.
   Колективом опікується голова правління ВАТ „Комбінат „Тепличний“ – Володимир Чернишенко та голова профкому „Тепличного“ – Валерій Калашник. У 2006-2007 роках колективу було придбано нові сценічні костюми, включаючи головні убори та взуття, крім цього колектив забезпечений ще трьома комплектами сценічних костюмів.
   Народний ансамбль "Калиновий цвіт" багато виступає перед сільськогосподарськими працівниками та в селах району.
   Гурт бере активну участь в районних святкових концертах, фестивалях, конкурсах та інших заходах.
   В 2007 році колектив взяв участь у Міжнародному фестивалі народної творчості на землі Бояна (м.Трубчевськ, Росія).
   Колектив має в своєму арсеналі народні українські традиційні обряди такі як "Обжинки“, "Веснянки“, "Купала“, "Вертеп“, "Щедрування“. Є також і стилізовані народні пісні, та пісні в обробках керівника.
   У жовтні 2015 році колектив взяв участь в обласному фестивалі-конкурсі музичної творчості козацької доби «Козацькій славі жити у віках» (м.Бровари).
   У 2017 році гурт став дипломантом Всеукраїнського фестивалю «Таврійська родина»
   Колектив бере участь у районних конкурсах, фестивалях та заходах з нагоди державних свят.


   Народний ансамбль"Спадщина" був створений у 1985 році при Броварському районному Будинку культури. За роки свого існування колектив постійно підвищує рівень виконавської майстерності та оновлює репертуар творами народного та сучасного змісту, використовуючи також i твори місцевих авторів. У 1990 році колективу присвоєно звання "народний".
   Довгий час колектив очолював Володимир Ілемський. На початку 2018 року керує Георгій Багдасар.
   Колектив "Спадщина" виконує народні та авторські пісні в сучасній естрадній обробці. Протягом всіх років своєї творчої діяльності колектив приділяє увагу вивченню творів не тільки у музичному супроводі, а й акапелла, яке є багатовіковою традицією українського народного багатоголосся.
   Ансамбль "Спадщина" є постійним учасником всіх святкових заходів, якi проводяться в області, бере участь в обласних оглядах конкурсах де неодноразово ставав переможцем, а також неодноразово брав участь у Міжнародних святах культури i мистецтв та фестивалях.
   За роки свого існування колектив побував з творчими візитами у Росії /м.Щолково/, Бiлорусiї /м.Могильов/, м.Бихов, м.Луцьк, м.Столiн, Автономній Республіці Крим, Чернігівський області, Житомирський області /м. Новоград-Волинський/, Iвано-Франкiвськiй області /м.Калуш/, у містах i селах Київської області.
   Народний ансамбль "Спадщина" має сценічні костюми, технічні засоби, народні атрибути.
   Колектив "Спадщина“ активно бере участь в обласних, районних святах, конкурсах, фестивалях.
   В 2018 році колектив пройшов атестацію з підтвердження звання народний.

 

    Народний ансамбль "Джерело“. Плосківського сільського Будинку культури був створений у 1998 році.
   Керує колективом Іван Бардаченко, має спеціальну музичну освіту. Колектив завжди знаходиться у відмінній творчій формі, повен творчих задумів на майбутнє.
   Стилізований вокальний колектив народної пісні „Джерело“ належить до жанру стилізованої манери виконання. Протягом всіх років своєї творчої діяльності колектив приділяє увагу вивченню творів не тільки у музичному супроводі, а й акапелла, яке є багатовіковою традицією українського народного багатоголосся.
   Вокальний колектив „Джерело“ є постійним учасником всіх святкових заходів, які проводяться в районі.
   Колектив народної пісні „Джерело“ має сценічні костюми, технічні засоби, народні атрибути.
   В середині червня 2006 року колективу присвоєно звання "народний“, що є свідченням високої професійності та майстерності виконавців та керівників.
   У 2007 році колектив оновив сценічні костюми.
   У 2011 році учасники хору «Джерело» брали участь в обласному конкурсі хорових колективів ім.К.Г.Стеценка, який проходив в м.Біла Церква і зайняли почесне ІІ місце.
   У 2013 році хор взяв участь у Всеукраїнському конкурсі «Золоті ключі», фестивалі «Золота осінь Київщини».
   У жовтні 2015 році колектив взяв участь в обласному фестивалі-конкурсі музичної творчості козацької доби «Козацькій славі жити у віках» (м.Бровари)
   У 2016 році колектив брав участь в обласному святі з нагоди 20-ї річниці Конституції України.


   Народний ансамбль "Україночка" був створений у 1988 році при Гоголівському сільському Будинку культури Броварського району Київської області. Колектив налічує 12 чоловік. Художній керівник колективу - Людмила Лебідь, закінчила Київське училище культури, за фахом - керівник хорового колективу, також є художнім керівником Гоголівського сільського Будинку культури. У 1996 році колективу "Україночка" було присвоєно звання "народний".
   Колектив пропагує українську сучасну та народну пісню серед населення району та області.
   Колектив "Україночка" постійно приймає участь в районних оглядах та конкурсах. Був учасником та став лауреатом ІІ-го обласного фольклорного свята мистецтва "Онуки Полянські", брали участь у Міжнародному фестивалі популярної музики та молодих виконавців "Слов'янський базар" в м. Вітебську, стали лауреатами обласного конкурсу-огляду ім. П.Чубинського.
   Колектив "Україночка" бере участь в районних святкових концертах, конкурсах, фестивалях та інших заходах.
   Колектив знаходиться у хорошій творчій формі, що підтверджується великою кількістю концертних виступів.


 
 


   Народний фольклорний гурт «Перевесло» В квітні 2013 року при Броварському районному Будинку культури розпочав свою діяльність фольклорний гурт «Перевесло». Історія колективу бере початок з народного аматорського ансамблю при Всеукраїнській громадській жіночій організації «Союз українок», який мав на меті збереження пісенної традиції українського народу.
   Рішенням Колегії Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради 06.02.2013 року колективу «Перевесло» підтверджено звання «Народний аматорський колектив», але у зв’язку з переходом до Броварського районного Будинку культури колектив втратив своє звання.
   Виконавча манера гурту: вторинний фольклор.
   У репертуарі гурту календарно-обрядові дійства, колядки, щедрівки, веснянки, ігри, родинно-побутові, жартівливі пісні, сольні та ансамблеві вокальні твори.
   Керує колективом Ольховська Галина Іванівна, має вищу педагогічну освіту за спеціальністю музика та співи. Колектив завжди знаходиться у відмінній творчій формі, повен творчих задумів на майбутнє.
   В теперішньому складі гурт співає з 2001 року. Його спів лунав на престижних сценах Будинку вчителя, Українського дому, Будинку Вчених, Національного університету «Києво-Могилянської академії», Будинку культури заводу «Арсенал», на майданчиках етнографічного музею «Пирогів», «Українське село». Колектив брав участь у телевізійній програмі «Фольк-music», радіопередачах «Знакові постаті» та «Голос рідної землі».
   У 2011 році за сприяння Головного управління культури Київської міської адміністрації, Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень видана збірка з репертуаром колективу.
   Співочий гурт «Перевесло» є учасником і переможцем Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, фестивалів.
   Чисельні подяки Національного музею народної архітектури та побуту України.
   В 2013 році колектив був нагороджений Дипломом II ступеню конкурсу ім. П. Демуцького.
   У 2015 колективу присвоєно звання «народний».
   У травні 2016 року відбувся запис колективу на студії Першого національного телеканалу у пограмі «Фольк-musik»
   У вересні 2016 року відбувся виступ гурту у прямому ефірі радіопередачі «Утновир» українського радіо Культура.
   У 2018 році на основі творчого доробку колективу відбулась обласна творча лабораторія для керівників фольклорних колективів.

 

 

    Народний фольклорний гурт «Живемо». В лютому 1996 року в Зазимському сільському клубі розпочав роботу народний фольклорний ансамбль, який згодом почав називатись "Живемо".
   Художнім керівником був Павло Туліка (освіта вища педагогічна, інститут ім. Драгоманова.), зараз ансамблем керує Оксана Туліка.
   Направлення ансамблю - фольклорно-етнографічне. Мета колективу - зберегти i відтворити місцевий фольклор: пісні, звичаї, обряди, одяг.
   Костюми для учасників ансамблю зібрали в рідному селі Зазим’є. Перший концерт ансамблю відбувся 2 червня 1996 року перед односельчанами. А 19 травня 1998 року колективу присвоєне звання „народний“.
   Зараз колектив проводить фольклорні експедиції в рідному селі, селах району та області.
   Протягом 6 років, з 2000 по 2006 народний ансамбль „Живемо“ представляв Броварщину на Національному Сорочинському ярмарку. У 2003, 2004 та 2005 роках стає лауреатом І премій цього фестивалю. У 2010 році колектив стає переможцем Всеукраїнського фестивалю «Червона калина» у м.Алушта
   2011 року колектив здобуває перемогу на фольклорному фестивалі «Варшацький вінок» (Сербія).
   Крім всіх досягнень цього колективу – здобуття призового місця на проекті Першого Національного каналу України «Фольк-м`юзік»
   У 2013 році колектив взяв участь у Всеукраїнському конкурсі «Червона калина» (м.Алушта), І місце.
   В серпні 2015 року колектив взяв участь в обласному фольклорно-етнографічному огляді-конкурсі «Онуки полянські» ім.П.Чубинського у м.Васильків, де зайняв призове місце. У вересні фольклорний ансамбиль прийняв участь у гала-концерті в обласному фольклорно-етнографічному огляді-конкурсі «Онуки полянські» ім.П.Чубинського в с.Українка Обухівськго району.

 

   Зразковий фольклорний ансамбль ‛Перепілочка“ був створений у 1998 році, як супутник народного аматорського ансамблю ‛Живемо“. До складу ансамблю ввійшли діти молодшого шкільного віку та дошкільного віку.
   Направлення роботи ансамблю — фольклорно-етнографічне. Ціль створення колективу полягала у в тому, щоб відновити і зберегти стародавні традиції українського народу. Вивчити пісні, обряди, звичаї рідного села, дитячі ігри та розваги.
   Діти виконують пісні на два і три голоси, приділяється увага вивченню творів не тільки а-капелла, а й у музичному супроводі на народних інструментах.
   Костюми для колективу також зібрані керівником від старших людей, тому дотримано автентичності.
   Фольклорний ансамбль „Перепілочка“ є постійним учасником всіх святкових заходів, які проводяться в районі, а також багатьох обласних свят.
   Протягом 2005-2008 років ансамбль активно брав участь у підготовці та проведенні районних свят, конкурсів, фестивалів. Неодноразово запрошується з тематичними програмами до музею народної архітектури та побуту Національної академії наук України (Різдво, Великдень, Покрова, Андрія).
   Колектив бере активну участь в районних конкурсах та тематичних заходах.

   Зразковий хореографічний колектив "Струмочок“ селища Калинівка створено 1995 році, керівником якого стала молодий спеціаліст Ніна Песляк – випускниця Київського обласного училища культури по класу хореографії.
   Звання "Зразковий“ хореографічному колективу "Струмочок“– переможцю обласних конкурсів хореографічних колективів "Терпсіхора запрошує“ та "Дебют“, за розвиток культури на селі, високий рівень виконавської майстерності, збереження та відродження традицій українського народного танцю було присвоєно в 2004 році.
   Колектив бере участь у обласних та Міжнародних концертах, фестивалях та конкурсах.
   Колектив постійно підвищує свій професійний рівень, співпрацює з багатьма народними вокальними колективами Броварського району, бере участь у створенні районних театралізованих та тематичних свят.  Народний хореографічний колектив "Престиж“ створено 2001 році, керівником якого стала молодий спеціаліст Світлана Німчин – випускниця Київського обласного училища культури по класу хореографії.
   Звання "Народний“ хореографічному колективу "Престиж“ Літківського сільського Будинку культури – учаснику обласних конкурсів хореографічних колективів, за вагомий внесок у розвиток Національної культури та високий рівень виконавської майстерності було присвоєно наказом управління культури і туризму Київської облдержадміністрації від 13.03.2009 №17/01-07 "Про присвоєння звання "Народний", "Зразковий" аматорський колектив".
   Колектив бере участь у обласних та Всеукраїнських концертах, фестивалях та конкурсах.
   Колектив постійно підвищує свій професійний рівень, співпрацює з багатьма народними вокальними колективами Броварського району, бере участь у створенні районних театралізованих та тематичних свят.
   Протягом кількох років "Престиж" здобуває І місце у районному конкурсі хореографічних колективів.
   У 2010 колектив здобув ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі "Пісенний вернісаж - 2010" у м.Ворзель та І місце у V Міжнародному фестивалі-конкурсі "Слов`янський вінок", який проходив у Болгарії.
   У 2013 році взяв участь у обласному конкурсі «Золота антилопа» та у гала-концерті переможців обласного дитячого творчого марафону «Майбутнє України будуємо разом».
   Колектив бере активну участь в районних конкурсах та тематичних заходах. 
   Зразковий театр дитячої естрадної пісні "Маестро" розпочав свою роботу на теренах Броварського району в 2000 році під керівництвом Ігоря Єрмакова.
   Театр естради "Маестро" є дитячим творчим колективом, який створено для розвитку здібностей обдарованих дітей, поглиблення знань про сучасне естрадне мистецтво, розширення можливостей для дитячої концертної діяльності в естрадному жанрі, через здійснення у театрі постанов музичних вистав і створення шоу-програм для дитячої глядацької аудиторії, а також з метою підготовки учасників театру до участі в дитячих естрадних конкурсах і фестивалях.
   Основним показником творчої діяльності театру є постановки музичних вистав та успішні виступи його учасників на концертних сценах, участь в естрадних конкурсах та фестивалях.
   Театр у своїй роботі співпрацює з іншими дитячими колективами для створення святкових концертних програм за участю дітей з театру ляльок, танцювальних колективів, художників, музикантів.
   Учасники театру постійно беруть участь у конкурсах і фестивалях Міжнародного, Всеукраїнського, обласного та районного рівня, одержуючи нагороди, дипломи та звання. 


   Зразковий вокальний ансамбль “Джерельце” був створений у 2007 році під керівництвом Бардаченко Лариси Анатоліївни, як супутник народного аматорського ансамблю “Джерело”. До складу ансамблю ввійшли діти середнього та старшого шкільного віку.
   Направлення роботи ансамблю — стилізована народна пісня. Ціль створення колективу полягала у в тому, щоб відновити і зберегти традиції української пісні.
   Авторські ідеї, оригінальність художніх рішень концертних номерів, виконавська майстерність та позитивна енергетика колективу захоплюють глядачів. Під час виступів ансамблю «Джерельце» особливою популярністю у слухачів шанувальників користуються вокально-хореографічні композиції на сучасні українські пісні.
   Учасники ансамблю "Джерельце" часто виступають перед учнями загальноосвітньої школи, в дитячому садочку та установах села. Також беруть активну участь в культурно-мистецьких заходах району.
   Колектив відзначається досконалою технікою, виразністю та артистизмом виконання, високою сценічною культурою Ансамбль «Джерельце» постійно перебуває у творчому пошуку та намагається підтримувати виконавську майстерність на високому рівні.

 

    Зразковий духовий оркестр «Козацькі Джури» був створений у 1970 р. при Будинку культури. Керівником став Сімонов Анатолій Григорович. Оркестр брав участь не тільки в заходах села, але й у районних та обласних святах, фестивалях, оглядах.
   Протягом останніх років було оновлено музичні інструменти, придбано сценічні костюми.
   Зараз у духовому оркестрі є:
   1 флейта; 7 труб; 3 кларнети; 2 тенори І; 4 саксофони; 2 тенори ІІ; 3 волторни; 2 баритони; 3 тромбони; 3 баси; Ударна установка.
    В оркестрі працюють дві групи: старша та молодша.
   Дитячий духовий оркестр тісно співпрацює з Міжнародною громадською організацією «Козацтво Запорізьке». Учасники колективу прийняті в джури.
   Звання «Зразковий» дитячому духовому оркестру с. Русанів Броварського району Київської області було присвоєно в листопаді 2011 року.
   Жодне свято не обходиться без участі цього неординарного колективу.

    Самодіяльний народний колектив "Княжичанка" був створений у 1990 році. Першим художнім наставником цього колективу були по черзі П.М.Вакаренко, заслужений працівник культури України Г.Л.Субач, I.В.Любимов. Вони поклали багато зусиль, вміння, терпіння, щоб довести майстерність хору до певного виконавського рівня.
   Деякий час керівником колективу працював, не менш досвідчений, ніж попередні майстри, Розумик Віталій Іванович, який довів майстерність до високого виконавського рівня.
   У 1994 році самодіяльному колективу "Княжичанка" було присвоєно звання "Народний".
   Досить тривалий час колектив очолював заслужений працівник культури України Хорт Володимир Іванович.
   На даний час колективом керує Карпенко Юрій Іванович.
   Хор виступає з концертами перед громадою села та на теренах Броварського району, бере участь у Всеукраїнських фестивалях, конкурсах.Comments