Оздоровлення дітей

  Інформація про проведення оздоровлення та відпочинку дітей в Броварському районі в 2016 році 

      
    Турбота про здоров’я дітей є одним із основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління. Одним із найважливіших стратегічних завдань нашої держави в забезпеченні соціального захисту дитинства є реалізація права на оздоровлення і відпочинок. Рішенням Броварської районної ради від 24 грудня 2015 року № 30-5-VІI була затверджена районна Програма відпочинку та оздоровлення дітей Броварського району на 2016 рік. Метою Програми є створення сприятливих умов для якісного відпочинку та оздоровлення дітей району.
    Основним завданням є вжиття невідкладних заходів щодо належної підготовки до відпочинку та оздоровлення дітей, приділивши особливу увагу оздоровленню дітей, що потребують особливої соціальної уваги, збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами відпочинку та оздоровлення.
    На виконання доручення голови Броварської районної державної адміністрації від 22.10.2015 року № 44-1, були прийняті відповідні Програми та виділені кошти у наступних населених пунктах: смт Велика Димерка (198000 грн.), Калинівка (50000 грн), Калитянська об’єднана громада (50000 грн), село Богданівка (80000 грн), Гоголів (190000 грн), Зазим'я (120000 грн), Княжичі (90000 грн), Літки (20000 грн), Пухівка (100000 грн), Рожни (50000 грн), Требухів (100000 грн)
    Згідно чинного законодавства до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку направляються діти віком від 7 до 17 років. Путівки за рахунок коштів місцевого бюджету надаються дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, відповідно до категорій дітей, визначених Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».
    Загальна чисельність дітей, які мають бути забезпечені оздоровленням та відпочинком, на території району – 6910. Відповідно до Програми планується оздоровити 4500 дітей – це 65 % від загальної кількості, проте, зважаючи на кількість виділених коштів, загальна кількість дітей, охоплених оздоровчими та відпочинковими послугами значно зросте.
    На виконання завдань Програми оздоровлення та відпочинку дітей Броварського району розпорядженням Броварської районної державної адміністрації від 04 квітня 2016 року № 201 був затверджений План заходів щодо організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей Броварського району у 2016 році та утворено міжвідомчий оперативний штаб із координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей.
    У квітні 2016 року під головуванням заступника Броварської райдержадміністрації Плаксі Ю.С. була проведена нарада, до якої долучилися представники структурних підрозділів адміністрації, відповідальних за реалізацію Програми оздоровлення та відпочинку дітей Броварського району. На нараді обговорювалися питання про організацію відпочинку та оздоровлення дітей Броварського району, були дані відповідні доручення.
    Відділом освіти райдержадміністрації організовано відпочинок дітей у пришкільних відпочинкових таборах. На базі загальноосвітніх навчальних закладів працювало 20 пришкільних таборів, у яких змістовним відпочинком було охоплено 1172 дітей.
    За звітний період службою у справах дітей та сім’ї Броварської районної державної адміністрації були сформовані списки та направлені діти у наступні заклади: санаторій «Карпати», м. Мукачево – 38 дітей, ДОТ «Богатирьонок», Одеська обл. - 37 дітей. Варто зазначити, що це діти, що мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
    Сектором фізичної культури, молоді та спорту було направлено 76 дітей до санаторію «Карпати» та 76 дітей до ДОТ «Богатирьонок».
    Відділом освіти Броварської районної державної адміністрації було забезпечено оздоровчими та відпочинковими послугами 90 дітей: 58 - у санаторії «Карпати», 32 – ДОТ «Меркурій», Запорізька область.
    У цілому за районні кошти були оздоровлені та забезпечені відпочинковими послугами діти, які відповідно до закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» є дітьми, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а також діти-учасників АТО.
    Службою у справах дітей та сім’ї Броварської районної державної адміністрації були сформовані списки та направлені діти до наступних закладів, путівки в які були надані службою у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації: ДОТ «Рассвет» - 47 дітей із соціально-незахищених категорій (10 безкоштовних путівок, 22 путівки з частковою проплатою 20%, 15 путівок з частковою проплатою 30%); наметовий табір «Форестклаб» на базі ДОТ «Чайка», Богуславський район – 4 безкоштовні путівки, ДОТ «Україна», смт Ворзель – 9 дітей ( 3 путівки з частковою проплатою 20%, 6 путівок з частковою проплатою 30%)
    Не варто забувати і про наметовий табір, аналогів якому немає в Україні, що діє на базі ДСРЦ «Сонячне світло». Розпорядженням Броварської районної державної адміністрації від 08 квітня 2016 року № 223 був наданий дозвіл дирекції ДСРЦ «Сонячне світло» створити наметовий табір. До організації відпочинку в таборі як завжди долучилися, як українські волонтери, так і волонтери з Польщі, Німеччини, Швейцарії, що дало змогу дітям пізнати культуру інших країн, а також попрактикуватися у вивченні іноземних мов. Цьогоріч перша зміна табору розпочалася 04.07.2016 року, друга – 14.07.2016. Табір розташований в с. Соболівка. Діти проживають в чотирьохмісних двошарових наметах, забезпечені повноцінним шестиразовим харчуванням. Відпочиваючі поділені на загони, керівниками яких є 3-4 дорослих, у яких з дітьми складаються добрі, дружні, а головне довірливі стосунки. Будь-який дорослий в змозі приділити кожній дитині належну увагу та забезпечити повноцінне спілкування. Особливістю цьогорічного табору є його індіанська тематика. Кожен загін – окреме село, що має своє тіпі (традиційне переносне житло кочових індіанців). Кожна дитина має своє індіанське ім’я та форму. Дітей навчають корисним та необхідним для життя речам, зокрема, як без допомоги сірників розвести багаття, правилам першої медичної допомоги тощо. Відпочиваючі активно ходили в походи, сплавлялися по річці. До кожної дитини з боку дорослих є окремий індивідуальний підхід. З кожним проводиться індивідуальна робота. Дітей навчають, як бути добрішими та милосерднішими, поважати та любити себе й інших людей, як зберегти природу. Організація такого відпочинку дітей була спрямована на проведення змістовного дозвілля. Виховна робота спланована і відображала весь спектр заходів, спрямованих на виховання та відпочинок дітей. У 2016 році в наметовому таборі «Сонячне світло» відпочило понад 100 дітей Броварського району, більшість з яких – соціально незахищена категорія: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, діти з багатодітних сімей, діти, схильні до правопорушень, та з сімей, в яких діти зазнали насильства.
    Станом на 05.08.2016 року маємо наступні показники:

Оздоровлення та відпочинок дітей

Всього охоплено 2884  дитини  (64%)

з них:

дітей-сиріт та

дітей позбавлених

батьківського піклування

дітей-інвалідів

дітей з

багатодітних та малозабезпечених сімей

дітей із числа ВПО

оздоровленням

відпочинком

233

2651

93

51

450

24

Інформація про оздоровлення та відпочинок дітей із сімей загиблих, поранених учасників АТО, а також дітей із сімей, батьки яких беруть (брали) участь у зазначеній операції станом

Кількість дітей із сімей загиблих учасників АТО від 7 до 17р.

Забезпечено оздоровленням та відпочинком

Кількість дітей із сімей поранених учасників АТО від 7 до 17р.

Забезпечено оздоровленням та відпочинком

Кількість дітей із сімей учасників АТО від 7 до 17р.

Забезпечено оздоровленням та відпочинком

0

0

5

5

156

127

Comments