Інвестиційна діяльність

 
Інформація щодо інвестиційної діяльності у Броварському районі за І квартал 2015 року

    Броварський район посідає одне з провідних місць в області по залученню інвестицій в розвиток економіки району.
    Основною метою реалізації інвестиційної політики в районі є збереження тенденцій поліпшення інвестиційного клімату. Формування сприятливого інвестиційного клімату, виражено впровадженням цілісного підходу до розширення економіки району за рахунок залучення передової техніки, технологій і капіталу, де враховані економічні, соціальні та культурні складові, які повністю взаємопов’язані та рівнозначні.
    За І кварталі 2015 року обсяг внесених капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування найбільшими підприємствами району становить 5 821,9 тис грн., що більше на 15,0 % в порівнянні з відповідним періодом минулого року.
    Станом на 01.04.2015 року завершено реконструкцію свинокомплексу СПАТ «Агрокомбінат «Калита». Загальний обсяг залучених інвестицій склав 1,0 млн. дол. США. Відповідно до проекту кількість нових робочих місць становить 500.
    Також завершено будівництво овочесховища в смт Велика Димерка, для реалізації якого залучено 150,0 млн. грн. Кількість новостворених робочих мість становить 100.
    У смт Велика Димерка по вул. Броварській будується дитячий дошкільний заклад на 110 місць. Вартість проекту становить 15 781,1 тис. грн. Станом на 01.04.2015 за рахунок місцевого бюджету смт Велика Димерка будівництво профінансовано на загальну суму 6 586,3 тис. грн. та ступінь готовності об’єкту становить 33,6 %. З метою вчасної реалізації проекту райдержадміністрація неодноразово клопотала перед Київською облдержадміністрацію про виділення коштів з бюджету та відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 № 1145-р «Про передачу деяких бюджетних призначень, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік» на дані цілі з державного бюджету виділено кошти в розмірі 2426,1 тис. грн., які планується освоїти протягом 2015 року.
    В с.Зазим’є продовжується будівництво ДНЗ на 110 місць і духовного центру, за рахунок інвестиційних коштів. За І квартал 2015 року використано 198,6 тис.грн. та 10 тис. грн. інвестиційних коштів відповідно.
    Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та з метою залучення коштів пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури до місцевих бюджетів сільських (селищних) рад протягом І кварталу 2015 року фактично надійшло 148,6 тис. грн. (з урахуванням часткових платежів по договорам минулих років).
    Одним з пріоритетних напрямів діяльності райдержадміністрації є залучення прямих іноземних інвестицій.
    Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерний капітал), внесених у Броварський район з початку інвестування, на 01.04.2015 орієнтовно складає 511,4 млн. дол. США, що на 6,4 % менше порівняно з аналогічним періодом минулого року, за рахунок курсової різниці. Однак, порівняно з початком 2015 року спостерігається зростання прямих іноземних інвестицій на 1,0 %. Зростання відбулось за рахунок внесення додаткових інвестицій до статутних фондів на ІП «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед», ТОВ «Рейнарс України», з метою оновлення основних засобів та модернізації виробництва.
    У розрахунку на одного жителя сума прямих іноземних інвестицій становить 7 509,5 дол. США.
    До основних країн-інвесторів, на які припало понад 90% загального обсягу прямих іноземних інвестицій, входять: Нідерланди, Німеччина, Кіпр, США, Австрія.
    У 2014 році Броварський район було відібрано для співпраці в третій фазі спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», на реалізацію якого виділено грант в розмірі 40 тис. дол. США.
    Діяльність Проекту МРГ спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання тощо.
    25 листопада 2014 року підписано Угоду про партнерство між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй та Броварською районною державною адміністрацією та Броварською районною радою.
    Протягом звітного періоду відбулося урочисте підписання угод про партнерство між ПРООН та сільськими (селищною) радами, які стали переможцями конкурсного відбору щодо участі у Проекті, а саме: Великодимерську селищна раду, Зазимська, Красилівська та Шевченківська сільські ради.
    В рамках виконання Програми та для сприяння залученню інвестицій в економіку і соціальну сферу району, райдержадміністрація постійно сприяє ефективній взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і суб’єктів господарської діяльності у сфері інвестиційної діяльності. Що в свою чергу, допоможе налагодити більш тісні робочі контакти з міжнародними та іноземними організаціями та інформувати їх щодо інвестиційних пропозицій, що і є необхідною умовою для покращення процесу залучення інвестицій в економіку району.


 
Хід виконання Програми залуч інвестицій в 2014 році (натиснути тут)

    На сьогоднішній день, розпочато ІІ етап розробки схеми планування території Броварського району.
    Відділом містобудування, архітектури та розвитку інфраструктури райдержадміністрації постійно надається допомога сільським радам по виготовленню схем планування територій сільських (селищних) рад, генеральних планів населених пунктів, детальних планів територій. На території Броварського району розроблені та затверджені 8 генеральних планів населених пунктів, а саме: с. Княжичі, с. Зазим’є, с. Рожни, с. Пухівка, с. Гоголів, с. Перемога, с. Димитрове, с. Богданівка, схема генерального плану с. Рожівка та 9 схем планування територій сільських рад.
    На стадії погодження та затвердження знаходяться 4 генеральних плани: с. Погреби, с. Мокрець, с. Бервиця, смт Велика Димерка.
    Прийняті рішення селищними та сільськими радами про розробку 4 генеральних планів: смт Калита, с. Семиполки, с. Опанасів, с. Русанів.
    Відповідно до виданих містобудівних умов та обмеженнь забудови земельних ділянок в районі планується розпочати будівництво таких об’єктів: реконструкція складу № 21 з встановленням лінії по переробці насіння сої потужністю 1,5 тони/годину для потреб реконструкції кормоцеху в с. Рожівка; комплекс господарських будівель і споруд для утримання та обслуговування коней в с. Княжичі; будівництво адміністративної будівлі та КП в с. Зазим’є; будівництво виробничо-складських приміщень в с. Погреби; будівництво будинку для обслуговуючого персоналу с. Зазим’є; розміщення магазину №1 ТОВ Торгівельний комплекс «Десна» с. Зазим’є; будівництво магазину продовольчих товарів в с. Богданівка; будівництво сільської автомобільної дороги господарського призначення в с. Шевченково; реконструкція з розширенням міні-пекарні в с. Княжичі; будівництво кафе в с. Пухівка; будівництво будинку дозвілля з залом на 350 місць в с. Зазим’є; будівництво СТО по ремонту легкових автомобілів з мийками на 2 пости в смт Калинівка; реконструкція існуючих будівель побутових приміщень теплиць та складу овочів під адміністративно-виробничий комплекс с. Княжичі вул. Слави; реконструкція майнового комплексу с. Пухівка; будівництво АЗК з пунктом сервісного обслуговування водіїв та пасажирів і АГЗП Княжицька сільська рада; будівництво чотирьохсекційного та двохсекційного будинків в житловому кварталі «Центральний» смт Калита вул. Бредака; реконструкція будівлі магазину під кафетерій с. Погреби, вул. Шевченка,1; будівництво магазину оптової торгівлі Погребська сільська рада; реконструкція корівників під цехи меблевого виробництва в с. Красилівка вул. С.Басова,32-а.
    На сьогоднішній день, Броварщина посідає одне з провідних місць в області по залученню інвестицій в розвиток економіки району, а Київщина входить до п’ятірки областей України.
    Основною метою реалізації інвестиційної політики в районі є збереження тенденцій поліпшення інвестиційного клімату. Формування сприятливого інвестиційного клімату, виражено впровадженням цілісного підходу до розширення економіки району за рахунок залучення передової техніки, технологій і капіталу, де враховані економічні, соціальні та культурні складові, які повністю взаємопов’язані та рівнозначні.
    За І півріччя 2013 року в розвиток економіки Броварського району підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування вкладено близько 369,7 млн. грн. капітальних інвестицій, з них на виконання будівельних робіт використано 193,1 млн. грн. На кожного мешканця району припадає 5389,2 грн. освоєних капітальних інвестицій.
    Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерний капітал), внесених у Броварський район з початку інвестування, на 01.07.2013 орієнтовно складає 521,9 млн. дол. США, що на 101,6 % більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року та в розрахунку на одного жителя становть 7607,0 дол. США. З них, більше 80 % інвестиційних коштів спрямовані на розвиток харчової промисловості району. Основні обсяги іноземних інвестицій, а це більше як 70 % надходять з країн Європи: Нідерландів, Німеччини, Франції, Австрії, Італії, Кіпру, а інші з далекого зарубіжжя: США, Еквадору, Віргінських островів, Ізраїлю.
    Станом на 01.07.2013 року в районі зареєстровано 45 підприємств з іноземними інвестиціями.
    Найбільшим діючим підприємством зі 100 % іноземним капіталом є ІП «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед», що входить до групи Кока-Кола Хеленік, яка працює у 28 країнах та щоденно обслуговує близько 570 мільйонів споживачів.
    Наразі, в районі за рахунок інвестицій продовжується будівництво «Промислового парку» площею 105 га ТОВ «Земельний союз» на землях Великодимерської селищної ради. Інвестиції очікуються в розмірі 52 млн. дол. США. Також, проводиться робота по організації «Промислового парку «Великодимерський» на площі 188 га, обсяг інвестицій, які будуть залучені 170,4 млн. дол. США.
    У першому кварталі 2013 року за рахунок вітчизняних інвестицій введено в експлуатацію м'ясопереробний цех з забивним пунктом та завершуються роботи з будівництва овочесховища на підприємстві ТОВ «Мік-Мега» в смт Велика Димерка. Загальний обсяг інвестицій в дані об’єкти становить 272,0 млн. грн. При повному вводі в експлуатацію агропромислового комплексу по переробці та зберіганню сільськогосподарської продукції, в районі з’явиться можливість забезпечити своє населення більше 150 робочих місць.
    Розпочато будівництво конструкцій теплиць висотою до 7,0 м ВАТ «Комбінат тепличний», де вартість проекту становить 150,0 млн. грн.
    Також, продовжується будівництво логістичного комплексу під промислові товари ТОВ «Техенерготрейд» в с. Димитрове та рівень готовності проекту становить 20 %.
    В рамках виконання Програми та для сприяння залученню інвестицій в економіку і соціальну сферу району створено постійно діючий консультативно-дорадчий орган при голові Броварської районної державної адміністрації - Координаційну раду. Основними завданнями Координаційної ради є: підготовка пропозицій щодо формування інвестиційної політики району, зокрема механізму державно-приватного партнерства та сприяння ефективній взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і суб’єктів господарської діяльності у сфері інвестиційної діяльності.
    Враховуючи те, що в районі реалізується багато інвестиційних проектів, створення Координаційної ради допоможе налагодити більш тісні робочі контакти з міжнародними та іноземними організаціями та інформувати їх щодо інвестиційних пропозицій, що і є необхідною умовою для покращення процесу залучення інвестицій в економіку району.                                                                                         

 

 

ПРОЕКТ

 

СХВАЛЕНО

Розпорядження голови

райдержадміністрації

від “____”_________  2013 №______

       

 

 

ПРОГРАМА

 

залучення інвестицій та поліпшення

інвестиційного клімату в Броварському районі

на 2013-2015 роки

 

 

 

 

м.Бровари

2013 рік

 

 

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Стабільний соціально-економічний розвиток та зростання рівня життя населення вимагає відповідних капітальних вкладень у виробничу і соціальну сферу. Проте, враховуючи обмеженість бюджетних коштів, важливим напрямком як державної, так і місцевої інвестиційної політики є створення сприятливих умов для залучення приватного інвестиційного капіталу. Поряд з цим зростаюча конкуренція між територіями за залучення інвестицій вимагає розробки комплексних механізмів такої діяльності. Саме тому, Програма залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Броварському районі на 2013-2015 роки (далі – Програма) визначає комплекс заходів, спрямованих на створення сприятливих організаційно-економічних умов для збільшення надходжень інвестицій в економіку району з метою більш ефективного використання промислового, аграрно-технологічного, наукового та інтелектуального потенціалу району.  

Програма розроблена у відповідності до основних напрямів соціально-економічного розвитку району та передбачає формування сприятливого інвестиційного клімату, активізацію інвестиційних процесів, залучення вітчизняних та іноземних інвестиційних ресурсів у розвиток економіки та соціальної сфери району.

Програма є основою довгострокової політики у сфері інвестиційної діяльності. Заходи щодо реалізації Програми будуть щорічно корегуватись і наповнюватись новим змістом в залежності від змін внутрішніх та  зовнішніх умов реалізації інвестиційної діяльності та при постановці нових завдань.

Програма є базовим документом для органів районної влади та органів місцевого самоврядування при проведенні інвестиційної політики в районі.

 

ІІ. ЗМІСТ ПРОБЛЕМИ

 

1. Серед проблем, вирішення яких може мати істотне значення для поліпшення соціально-економічної ситуації в районі, є проблема збільшення надходжень інвестицій в економіку Броварського району.

За обсягами залучення інвестицій в економіку Київської області Броварський район посідає перше місце.

Незважаючи на зазначені досягнення, потенційні економічні можливості використовуються ще не в повній мірі. На темпи надходження інвестицій в економіку району впливає ряд факторів. Основні з них: політичні, правові та економічні.

2. Програмою передбачені заходи, спрямовані на широке висвітлення інвестиційних можливостей району та привернення до них уваги потенційних інвесторів з метою залучення інвестицій в економіку району.

3. Ряд заходів Програми передбачають виконання Закону України від 18.09.1991 № 1560-XII “Про інвестиційну діяльність”.

4. Виконання Програми потребує активної участі управлінь, відділів районної державної адміністрації, керівників підприємств та організацій району і органів місцевого самоврядування.

 

 

Основними проблемними питаннями залучення інвестицій є:

- недосконалість існуючої правової бази для здійснення інвестиційної діяльності (з  питань захисту права власності,  адміністрування
податків,  отримання у власність  земельних  ділянок,  провадження
підприємницької діяльності та здійснення контролю за нею);

- економічна та фінансова нестабільність, неврегульованість питань фінансування та кредитування (високі процентні ставки на кредити, завищені вимоги банків до кредиторів, складна процедура оформлення кредиту); недостатня розвиненість ринків капіталу, в першу чергу, банківського сектору, фондового та страхового ринків;

- недостатній рівень    державної    підтримки    інвестиційної діяльності,  недосконалість   системи   підготовки інвестиційних програм і проектів для надання державної підтримки;

- відсутність дієвих механізмів державно-приватного партнерства
в інвестуванні;

- недостатня інформатизація та доступність даних як про об’єкти інвестицій, так і про процес оформлення інвестицій;

- низька частка зовнішніх інвестицій, в тому числі іноземних, в загальному обсязі інвестування економіки;

- незначна кількість якісно розроблених інфраструктурних інвестиційних проектів, які б могли претендувати на залучення міжнародних інвестиційних ресурсів.

      Програма розроблена таким чином, щоб врахувати зазначені проблеми, знайти шляхи їх вирішення та створити сприятливе середовище для функціонування всіх учасників інвестиційного процесу.

 

ІІІ. ОСНОВНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ

 ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ 

Формування і реалізація регіональної інвестиційної політики в Броварському районі передбачає здійснення заходів за такими   напрямами:

Організаційна діаграма

 

Перший напрям – оцінка вихідних складових. Цей напрям охоплює вивчення всіх об’єктивних передумов (чинників), від яких  залежить зміст районної інвестиційної політики і, відповідно, механізм її реалізації.

Броварський район займає площу 1,1  тис.кв.км  -  4,2 %,   від території області. Відстань від столиці України м. Києва до м. Бровари залізницею 30  км автошляхом 20 км. По території району проходить автомагістраль «Київ-Санкт-Петербург-Москва», міжнародна залізнична лінія, а так само міжнародні повітряні траси. Найближчий аеропорт знаходиться в м. Бориспіль, який розташований на відстані 30 км. від Броварів.

Населення району становить 68,6 тис.чол.(3,8 % від населення області) у тому числі сільське 50,4 тис.чол , міське 18,2 тис.чол.  

Сьогодні  Броварський район – це регіон з розвинутими аграрним і індустріальним секторами економіки, які мають потужний потенціал  для подальшого розвитку.

В основне коло звітності входить 18 великих промислових підприємств, 25 сільськогосподарські підприємства, підприємства малого та середнього бізнесу. Далеко за межами району знають продукцію наших підприємств, яка користується великим попитом. Насамперед це продукція заводу по виробництву безалкогольних напоїв та мінеральної води ІП „Кока – Кола Беверіджиз Україна Лімітед”, що розташований в смт Велика Димерка, підприємство, яке спеціалізується на виробництві і продажу населенню продукції птахівництва ТОВ «Птахофабрика Київська», що розташоване в с. Пухівка та ПАТ «Племптахорадгосп «Броварський», яке займається вирощуванням птиці і розташоване в с. Рожівка. Сьогодні тут налагоджено їх виробництво за світовими стандартами і його продукція відповідає усім європейським вимогам. Процес виробництва повністю автоматизовано, що виключає людський фактор можливого негативного впливу на технологію та якість продукції.

Важливу роль у збереженні життєдіяльності району і області відіграла компанія «Бауміт Україна», дочірнє підприємство австрійського холдингу Schmid Industrieholding, яка 2012 року відкрила перший в Україні завод з виробництва сухих будівельних сумішей.  

Завод розташований в смт. Велика Димерка Броварського району Київської області, в 25 км від столиці. Проектна потужність заводу складає 120 тисяч тонн продукції на рік. На заводі будуть виготовлятись сухі будівельні суміші для внутрішньої і зовнішньої обробки будівель. Завод обладнаний сучасною лабораторією, яка дозволить ефективно і оперативно контролювати якість сировини і продукції, що випускається. Інвестиції в будівництво заводу «Бауміт Україна» склали 10 мільйонів EURO, це додатково 100 робочих місць, плюс суміжні робочі місця.  

Площа сільськогосподарських угідь району становить 83,85 тис.га, із них 57,1  тис. га ріллі. Загальна площа лісових насаджень  - 19,99 тис. га.

Кліматичні умови  сприяють вирощуванню в районі переважної більшості сільськогосподарських культур Європи, зокрема зернових (пшениці, ячменю, кукурудзи, гречки, проса), льону, картоплі, овочів, плодів, ягід, кормових культур та розвитку тваринництва.

При цьому ставка робиться, перш за все, на розвиток підприємницької активності мешканців району, на підтримку їх бізнес-ініціатив. Сьогодні  в районі працюють малі та середні підприємства, які наповнюють споживчий ринок товарами та послугами. Одночасно це забезпечує не тільки розвиток ринкової конкуренції, а й зменшення безробіття та зростання надходжень до місцевих бюджетів.

Підприємства району здійснюють зовнішньоторговельні операції з партнерами багатьох країн світу. Район має всі можливості для взаємовигідного і плідного міжнародного співробітництва.

Головним напрямом інвестиційної політики в Броварському районі є створення сприятливих умов для розвитку підприємництва, подальше поліпшення інвестиційного клімату, допомога суб'єктам господарювання в реалізації економічно і соціально значущих інвестиційних проектів із залученням усіх джерел фінансових ресурсів.

Для здійснення таких проектів в районі є всі необхідні передумови:

- багатства природи і висококваліфіковані трудові ресурси;

- найсучасніша мережа електронних комунікацій;

- потужний споживчий ринок столиці України – міста Києва;

- надійна торговельна та фінансово-кредитна система.

Другий напрям – формування інвестиційної політики. Він включає три основні етапи:

- визначення цілей і головних пріоритетів інвестиційної політики;

- формування на основі  задекларованих намірів, пропозицій і проектів інвестиційної програми;

- розробку принципів і механізмів реалізації інвестиційної політики, цілі якої визначаються цілями і завданнями загальної соціально-економічної політики міста, оскільки є невід’ємною його частиною, для реалізації якої необхідне залучення додаткових інвестиційних коштів.

Третій напрям – механізм реалізації інвестиційної політики. Він передбачений заходами щодо реалізації Програми, головними компонентами яких є комплекс управлінських дій (економічних, адміністративних та ін.). Заходи розділені за такими напрямами:

Організаційна діаграма 

ІV. АНАЛІЗ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Реалізація заходів Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Броварському районі на 2010‑2012 роки, затвердженої рішенням районної ради від 24.06.2010 № 506-38-V, сприяла створенню організаційних та економічних умов для збільшення надходжень інвестицій в економіку району.

Броварський район очолює перелік районів Київщини з найбільшим обсягом залучених прямих іноземних інвестицій28,3% до загального обсягу інвестицій по області, тобто в окремо взятому районі створені умови для залучення передових технологій та капіталу, і ця робота проводиться цілеспрямовано та системно.  

Якщо по в Київській області залучено іноземних інвестицій на одного жителя в сумі 1111 дол. США,  то по Броварському району ця цифра складає - 7778 дол. США.

Станом на 01.01.2013 в районі зареєстровано 45 підприємства з іноземними інвестиціями, з них 11 підприємств із 100 % іноземною інвестицією. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій наростаючим підсумком на кінець 2012 року становить 535,0 млн. дол. США. За річною динамікою росту прямі іноземні інвестиції за 2012 року складають 21,4 млн. дол. США. Обсяг прямих іноземних інвестицій протягом 2013 року планується в сумі 560,0 млн.дол. США. Сума залучених капітальних інвестицій за 9 місяців 2012 року становить 477,4 млн. грн.

В розрахунку на одного жителя в 2012 році іноземні інвестиції складають 7810 дол. США.

  

Загальний обсяг іноземних інвестицій

  

Річна динаміка росту прямих іноземних інвестицій Броварщини

Основні обсяги іноземних інвестицій, а це більше як 70 %, надходять із країн Європи: Нідерландів, Німеччини, Франції, Австрії, Італії, Кіпру, а інші з далекого зарубіжжя: США, Еквадору, Віргінських островів, Ізраїлю.

 

Залучення іноземних інвестицій

в розрахунку на одного жителя

  

Капітальні інвестиції за видами економічної діяльності

 

 

Клуб найбільш успішніших інвесторів Броварського району

 

ІП «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед» (завод по виробництву безалкогольних напоїв та мінеральної води, смт Велика Димерка)

ВАТ «Комбінат «Тепличний» (тепличний комплекс по вирощуванню овочів, смт Калинівка)

ТОВ «Асканія-Флора» (теплично – оранжерейний комплекс по вирощуванню квітів, смт Калинівка)

ТОВ «Камелія PR» (теплично – оранжерейний комплекс по вирощуванню квітів, с. Княжичі)

ТОВ «Сесвандерхаве Україна» (насіннєвий завод,

с. Гоголів)

ТОВ «Рабен-Естейт» (компанія комплексних логістичних послуг, смт Велика Димерка)

ТОВ «Века Україна» (підприємство по виробництву метало-профілю, смт Калинівка)

ТОВ «Компанія «Полісся» (підприємство по виробництву м’ясних напівфабрикатів, с. Тарасівка)

ВАТ «Комбінат «Тепличний» (тепличний комплекс по вирощуванню овочів, смт Калинівка)

 


Основними формами залучення інвестицій є грошові внески, а також у вигляді рухомого та нерухомого майна. Найвагомішу частку усіх інвестицій освоєно у розвиток промисловості, складського господарства та сільського господарства.

Протягом 2010-2012 років введено в експлуатацію 14 найбільш значимих об’єктів виробничого та соціально-культурного призначення:

- Броварська міськрайонна поліклініка;

- Дошкільний навчальний заклад с. Погреби;

-  завод по виробництву бетону ТОВ „Євробетон”, с. Димитрово;

- логістично - складський комплекс ТОВ «ТОП-Транс»,смт В.Димерка;

- комплекс по зберіганню, виробництву та переробці заморожених продуктів харчування (площею 24,2 тис.кв.м) ТОВ «Айс-Термінал», смт В.Димерка;

 - два 40-квартирні житлові будинки ТОВ «Бобрик-град», с.Шевченкове;

 - цех по виробництву харчових сумішей та ковбасних виробів ТОВ «Спільний ресурс», с. Русанів;

           - перша черга картоплесховища ТОВ «Тартус - компані» в с. Семиполки;

           - комплекс відпочинку «Княжий двір» - готель на 70 місць (35 номерів) ТОВ « Тріумф», с. Княжичі;

 - компанія «Бауміт Україна», дочірнє підприємство австрійського холдингу, відкрила перший в Україні завод з виробництва сухих будівельних сумішей, смт В.Димерка;

 - ПрАТ «Могунція - Україна» - «Інституту нових технологій», с.Княжичі.

 

V.  МЕТА І ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

5.1. Мета Програми :

Метою Програми є об’єднання зусиль депутатів районної ради, райдержадміністрації, сільських (селищних) рад, усіх зацікавлених підприємств, організацій незалежно від форм власності у залучені інвестицій для зміцнення і розвитку соціально – економічного потенціалу району, створенні нових робочих місць та підвищення життєвого рівня населення.

А також:

- розширення  існуючих виробничих потужностей;

- збільшення виробництва конкурентоспроможної продукції;

- втілення нових технологій у виробництво;

- забезпечення додаткових надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності підприємств;

- підвищення рівня конкуренції серед вітчизняних товаровиробників.

 

5.2. Основні завдання Програми

Основними завданнями Програми є:

-    створення системи координаціїї взаємодії органів місцевої  виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з підприємствами, діловими та 

-    фінансовими структурами,  консалтинговими та  інвестиційними  фондами  щодо  залучення  інвестицій  в  економіку району;

-    інформаційна пропаганда потенційних можливостей району серед вітчиз­няних та іноземних інвесторів з метою залучення інвестиційних капіталів;

-    підтримка власного товаровиробника;

-    розвиток малого та середнього бізнесу;

-    розвиток підприємств харчової, легкої та інших галузей промисловості;

-    розробка інвестиційних пропозицій та проектів;

-    розвиток інфраструктури туризму в районі;

-    залучення інвестицій в розвиток комунальних підприємств району;

-    збільшення обсягів виробництва валового продукту району;

-    створення нових, конкурентоспроможних видів продукції з впровадженням  передових технологій у виробництво;

-    створення умов для  активізації інноваційно–інвестиційної діяльності суб’єктів господарювання;

-    впровадження ресурсних та енергозберігаючих технологій.

 

5.3. Головні принципи реалізації програми

Реалізація Програми базується на таких принципах:

1.     Сприяння вітчизняним та іноземним інвесторам у всебічному ознайомленні з об’єктами інвестування та надання їм додаткової інформації органами державної влади;

2.     Надання інвесторам необхідних гарантій органами державної влади, які передбачені чинним законодавством України;

3.     Створення сприятливого інвестиційного клімату на території району;

4.     Залучення широких кіл громадськості до розгляду пріоритетних для району інвестиційних проектів та здійснення контролю за їх реалізацією;

5.     Залучення підприємств та установ, розташованих на території району до виконання Програми.

VІ. ОСНОВНІ НАПРЯМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

Покращення міжнародного співробітництва і формування привабливого інвестиційного  іміджу району.

Враховуючи те, що в районі реалізується багато інвестиційних проектів, налагодження більш тісних робочих контактів з міжнародними та іноземними організаціями та інформування їх щодо інвестиційних пропозицій є необхідними умовами для покращення процесу залучення інвестицій в економіку району.

Для активізації цього напрямку діяльності необхідно вирішити                цілий ряд питань інформаційно-рекламного, організаційного та фінансового забезпечення. Однією з важливих складових процесу залучення інвестицій є створення привабливого інвестиційного іміджу району в засобах масової інформації. Образ динамічної, з добре розвинутим потенціалом економіки району, інформація про залучені інвестиції, розробка та реалізація інвестиційних проектів, участь в них міжнародних фінансових організацій - все це принесе відповідні економічні результати позитивного характеру. 

VІІ. ПРОМИСЛОВІ ПАРКИ І ЗОНИ

 

З метою ефективного розміщення промислових об’єктів у 2013-2015 роках буде продовжуватися робота щодо створення в районі промислових зон.

На сьогодні в стадії освоєння 2 промислові парки: Промисловий парк    ТОВ “Земельний союз” та Промисловий парк “Великодимерський”.

У районі за рахунок інвестицій продовжується будівництво „Промислового парку” площею 105 га ТОВ „Земельний союз” на землях Великодимерської селищної ради. Інвестиції очікуються в розмірі 52 млн.дол. США. Проводиться робота по організації „Промислового парку “Великодимерський” на площі 188 га, обсяг інвестицій, які будуть залучені 170,4 млн. дол. США.

На стадії будівництва знаходяться такі проекти:

-          два 4-х поверхових житлових будинки на 176 квартир,  ПП «Новий ковчег» в смт. Калита;

-          агропромисловий комплекс ТОВ «Тріумф» в смт. Велика Димерка;

-          логістичного комплексу «Рабен Естейт» в смт. Велика Димерка;

-          завод по виробництву металоконструкцій ТОВ „Маяк-кап” в смт Велика Димерка;

-          завод по виробництву продуктів харчування ТОВ «Северінвест-продукт» в с.Фрунзівка;

-          мініпекарня «Добриня хліб» в смт. Калита;

-          будівництво складу насіннєвого заводу ТОВ «Сесвандер-хаве Україна» в с.  Гоголів;

-          реконструкція  з розширенням тепличного комплексу ТОВ «Асканія –Флора» (ІІ черга) в смт. Калинівка;

-          виробничо-складський комплекс ТОВ «Пакувальні технології»  в        с. Княжичі;

-          автозаправочний комплекс ТОВ «Тріям» в с.Русанів;

-          цех по  виготовленню поліетиленової продукції ПП «Східний степ» в с.Зазим»є.

Кожною територіальною громадою розробляється генеральний план – схема забудови, в якому будуть виділені зони пріоритетного інвестування. Крім того, при виготовленні схем – планування в кожній сільський (селищній) раді передбачається розміщення промислових підприємств за принципом створення промислових зон.

VІІІ. ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМИ ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ

Пріоритетними напрямками залучення інвестицій в районі є:

1.     Розширення теплично – оранжерейних комплексів.

2.     Будівництво комплексів по зберіганню, обробці і просуванню товарів до споживачів.

3.     Розвиток харчової та переробної промисловості.

4.     Розміщення підприємств промислового призначення.

5.     Розробка сучасних молочно – тваринницьких комплексів.

6.     Впровадження передових технологій в рослинництві.

7.     Створення системи збирання, переробки і захоронення твердих побутових відходів, будівництво сміттєпереробного заводу.

8. Проведення організованого житлового будівництва в комплексі з вирішенням соціально-побутових завдань, відповідно до генеральних схем розвитку населених пунктів.

9.     Створення рекреаційних комплексів на територіях Зазимської, Пухівської, Погребської, Літківської сільських рад.

Обов’язковою умовою розміщення інвестицій є екологічна безпека проектів, сучасна технологічна основа та інноваційний характер.

 

Зони пріоритетного інвестування

 

           

 

 

 зона харчової та

 переробної промисловості

 
 

 

 

 
 зона розвитку

 молочного тваринництва

 
  зона легкої

 промисловості

 
  зона промислової

 забудови

 
  зона житлової забудови,

 рекреації та відпочинку

 
 

 

 

 

 

 

 

 

Броварська районна державна адміністрація має в Всесвітній мережі Інтернет свій веб-сайт, на якому можна ознайомитися як з інвестиційними пропозиціями, так із характеристикою населених пунктів району, демографічним станом, наявною виробничою інфраструктурою та іншими показниками.

 

 

ІХ. ПОТЕНЦІЙНІ ДЖЕРЕЛА І ШЛЯХИ ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ, СТИМУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Форми залучення інвестицій:

- прямі інвестиції;

- створення спільних підприємств;

- відкриття кредитних ліній;

- емісія акцій або інвестиційних сертифікатів;

- оренда;

- концесія.

При дефіциті фінансових ресурсів у більшості підприємств головними методами фінансування інвестиційних програм і проектів у сьогоднішніх умовах і на найближчу перспективу мають бути залучення позичкових коштів та коштів міжнародних фінансових компаній, таких як довгострокові кредити банків та інших кредитних структур, емісії облігацій, інвестиційний лізинг тощо.

Джерелами інвестування програми залучення інвестицій у розвиток економіки району можуть бути кошти:

-    національних та міжнародних фінансових установ та інститутів (банків, інвестиційних та страхових компаній, довірчих товариств тощо);

-    іноземних компаній-стратегічних інвесторів;

-    програм міжнародної економічної допомоги;

-    облігаційні позики;

-    інвестиційний лізинг.

Стимулювання інвестиційної діяльності буде відбуватися шляхом виваженого регулювання інвестиційного процесу районними органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування.

X. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Реалізація заходів Програми передбачає:

-    збільшення надходжень іноземних інвестицій в економіку району;

-    зростання обсягів виробництва  продукції;

-    створення нових  робочих місць;

-    надходження до районного бюджету сприятимуть позитивним зрушенням у вирішенні соціальних програм. 

ХІ. ЗАХОДИ З РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

Заходи  з реалізації Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Броварському районі на 2013-2015 роки подані у додатку 1. 

XІІ. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ

 

1.     Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів районного бюджету, позабюджетних коштів, коштів підприємств і організацій та інших джерел фінансування.

2.     Обсяг щорічних асигнувань, спрямованих на підтримку Програми визначається у видатковій частині районного бюджету та подані в                додатку 1.

 

XIІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА

ВИКОНАННЯМ ПРОГРАМИ 

1.     Програма затверджується Броварською районною радою, яка заслуховує інформацію про її виконання не менше одного разу в рік.

2.     Координація діяльності з виконання Програми здійснюється управлінням економіки адміністрації.

3.     Управління економіки щокварталу звітує про виконання Програми перед головним управлінням економіки облдержадміністрації.Броварщина стає привабливою для інвесторів!

    Броварщина посідає одне з провідних місць у Київській області. Це один із найбільших та промислово розвинутих районів Київщини, лідер в області із залучення інвестицій.
    Формування сприятливого інвестиційного клімату є одним з основних напрямів перспективного розвитку в Броварському районі, впровадження цілісного підходу до розширення економіки району, відповідно до якого економічні, соціальні та культурні складові є повністю взаємопов’язаними та рівнозначними.
    Основним прагненням є знайти золоту середину, яка б дозволила, з одного боку, створювати сприятливий інвестиційний клімат для бізнес-структур, а з іншого, - реалізувати тільки найбільш вигідні для району проекти.
    Всього в економіку району станом на 01.10.2012 року залучено прямих іноземних інвестицій на суму 521,7 млн.дол.США (на 01.01.2012 року – 511,5 млн.дол.США).
    Показником стабільності розвитку нашого регіону, а саме обсягами інвестицій у його економіку є відкриття нових підприємств, заводів та закладів.
    6 вересня 2012 компанія «Бауміт Україна», дочірнє підприємство австрійського холдингу Schmid Industrieholding, відкрила перший в Україні завод з виробництва сухих будівельних сумішей.


    Завод розташований в смт. Велика Димерка Броварського району Київської області, в 25 км від столиці. Проектна потужність заводу складає 120 тисяч тонн продукції на рік. На заводі будуть виготовлятись сухі будівельні суміші для внутрішньої і зовнішньої обробки будівель: суміші для комплексних систем теплоізоляції фасадів, оздоблення плиткою, а також штукатурки для механізованого нанесення. Завод обладнаний сучасною лабораторією, яка дозволить ефективно і оперативно контролювати якість сировини і продукції, що випускається. Інвестиції в будівництво заводу «Бауміт Україна» склали 10 мільйонів EURO, це додатково 100 робочих місць, плюс суміжні робочі місця. Очікуваний період окупності заводу становить 6-7 років.
    Компанія «Сесвандерхаве –Україна» (с.Гоголів), яка на українському ринку насіння є провідною серед західноєвропейських виробників насіння цукрових буряків, на початку жовтня 2012 року урочисто відкрила другу лінію інкрустації насіння. Інвестиції на відкриття лінії склали близько півмільйона ЄВРО.
    Селекційно-насіннєва компанія, одна з перших компаній у світі, яка має повний цикл виробництва насіння цукрового буряку, включаючи наукові дослідження, селекцію, насінництво, переробку та продаж насіння, яке вирощується в Криму та Одеській області, а потім на заводі проходить первинну очистку, шліфування, дражування, протруювання, пакування і відвантаження. Всі ці процедури дають можливість гарантувати майже 100-відсоткову схожість насіння, яке стійке до хвороб та несприятливих погодних умов.
    Сьогодні компанія проводить дослідження лише з цукровим буряком з максимальним поєднанням ресурсів та нових технологій. Це єдина компанія, що на 100% фокусується на створенні гібридів цукрового буряку. Та на досягнутому компанія зупинятися не збирається – на заводі постійно проводиться модернізація виробництва, посилюється контроль за якістю насіння.
12 вересня в с. Княжичі ПрАТ «Могунція-Україна» презентувала один із найсучасніших в Україні закладів – «Інститут нових технологій».
    ПрАТ «Могунція-Україна» успішно працює в Україні вже понад 15 років. Регіональні представники й дилери товариства забезпечують технологічними та смаковими композиціями «Могунції» м'ясопереробні підприємства по всій Україні, що дозволяє виробляти весь спектр м'ясопродуктів.
    Мета інституту – розробка найсучасніших технологій у харчовій промисловості України та впровадження у виробництво перспективних методів із застосуванням спецій і композицій компаній «Могунція» і «АКО», з використанням обладнання фірми «Інтермік – харчові технології».
    Використання технологій світового рівня таких фірм, як «Могунція», дає можливість поліпшити всі економічні показники виробництва й зберегти традиційний український смак виробів, що виготовлені з використанням високоякісних натуральних спецій. З відкриттям «Інституту нових технологій» посиляться позиції лідера в світі українських виробників м'ясопереробної галузі.
    «Інститут нових технологій» покликаний не тільки зберігати традиції та якість продукції вітчизняних виробників, але й впроваджувати безліч інноваційних рішень. Це дозволить українським підприємствам харчової галузі здобути провідні позиції на ринку.
    ЗАТ "Агроінвест-96" планує будівництво нового заводу з виробництва скла заплановано здійснити в Броварському районі в с.Шевченкове на основі переробки кварцових пісків із застосуванням нових технологій.
    Продукція комбінату покликана задовольнити потреби регіону у високоякісному полірованому склі і виробах з нього, що відповідають світовим стандартам.    Створення комбінату в центрі навантажень регіону сприятиме розвитку галузей, які активно використовують вироби зі скла в своєму виробництві.
Проект реалізується з використанням вітчизняного та імпортного обладнання комплектної поставки для всіх технологічних процесів із застосуванням систем енергозбереження.
    
Досвід створення подібних заводів свідчить, що кожне робоче місце основного виробництва тягне за собою створення 2 – 3 нових робочих місць навколо створюваного бізнесу-виробництва і переробки скла. То ж можна припустити, що з запуском заводу буде створено понад тисячі нових робочих місць на території Броварського району та безпосередньо в селі Шевченкове.
    Пріоритетним напрямком залучення інвестицій в районі є розміщення промислових підприємств за принципом створення промислових зон. Прикладом цього є створення промислового парку ТОВ «Земельний союз».
    Промисловий парк ТОВ «Земельний союз», який знаходиться на території смт. Велика Димерка Броварського району, створюється для будівництва невеликих промислових підприємств в різних галузях промисловості. За задумом інвестора територія парку повинна бути розбита на зони в яких будуть створені невеликі підприємства одного напрямку. Ці підприємства повинні бути маневрені і при необхідності завжди зможуть або перепрофілюватися на виробництво більш удосконаленої продукції, або провести модернізацію для випуску більш нової, затребуваної продукції.
    На даний час спроектована перша черга інфраструктури парку в яку входить: водопостачання в обсязі 3 тис. м3/добу, газопостачання 5 тис.. н.м3/час, електропостачання 10,5 МВТ, дороги під'їзні та внутрішні, очисні споруди і т.д.
    Станом на 01.10.12 року загальний обсяг інвестицій склав близько 6-ти млн. дол., а саме в розробку проектної документації по інфраструктурі «Промислового парку» (електропостачання, газопостачання, водопостачання, дороги і т.д.), захищений проект в державній інвестиційній експертизі, в інвестиційних зобов'язаннях в районі і т.д.
    Проект пройшов усі необхідні експертизи та погодження, згідно чинного законодавства.
 

 
Броварщина відкрита для співпраці з інвесторами і добрих справ на благо України!

 


Розвиток житлового будівництва та житлово-комунального господарства

Станом на 01.01.2012 в районі функціонує 22 комунальних підприємства сільських та селищних рад і 8 підприємств районної ради.

Комунальні підприємства сільських та селищних рад надають послуги з водопостачання, водовідведення, теплопостачання, збирання, вивезення твердих і рідких побутових відходів, обслуговування будинків та прибудинкових територій.

Підприємства районної ради надають послуги ремонтно-будівельні, інформаційні, сервісні у сфері комп’ютерних технологій, розміщення зовнішньої реклами, забезпечення щоденного харчування учнів шкіл, зберігання продуктів харчування та інші.

Ведеться постійна робота по розширенню надання послуг існуючих КП та формуванню економічно обґрунтованих тарифів на комунальні послуги.

Пріоритетним напрямком в діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району була і залишається реалізація комплексу енергозберігаючих заходів в житлово-комунальній галузі. Першочерговий напрямок – це перехід опалення об’єктів соціальної сфери на опалення від мінікотелень та переведення останніх на альтернативні види палива.

На сьогоднішній день в роботу задіяно 122 автономні мінікотельні та мінітеплогенеруючі агрегати. Проведено реконструкцію котельні будинку культури с. Семиполки на суму 370 тис. грн.. за рахунок державного бюджету.

Проведена реконструкція внутрішньої теплової мережі ЗОШ
смт В.Димерка (витрачено 85 тис. грн.) та ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Мокрець.

Проведено частковий ремонт і заміну каналізаційних мереж в смт Калита, с. Гоголів та частковий ремонт водопровідних мереж в смт  Калинівка, селах Світильня, Требухів, Рудня.

Крім того, в рамках Програми «Питна вода» були подані пропозиції на виділення субвенції з державного бюджету на реконструкцію системи централізованого водопостачання с. Требухів, смт Калита, будівництво бювету питної води в с. Гоголів та 2-х арт свердловин в смт Калита. Кошти виділені в сумі 5,5 млн.грн. і були освоєні до кінця 2011  року.

Проведено реконструкцію 28,8 км мереж зовнішнього освітлення з заміною 421 шт. світильників в смт В. Димерка, с. Требухів, Гоголів, Світильня, Семиполки, Пухівка на загальну суму 2468,7 тис. грн. з різних джерел фінансування в тому числі з державного бюджету на суму 1527,4 тис. грн.

За 12 місяців 2011 року Броварським райДУ виконано ремонтно-будівельні роботи на суму 9774,1 тис. грн. (в тому числі державний бюджет – 5214,0 тис. грн.) За рахунок субвенції з обласного бюджету в сумі 3951,0 проведено поточний ремонт вулиць комунальної власності у всіх населених пунктах району. Загальна сума капіталовкладень на реконструкцію, ремонт та будівництво доріг в 2011 році становить 28737,9 тис. грн.

З метою поліпшення стану навколишнього природного середовища, благоустрою населених пунктів та прилеглих до них територій видано розпорядження від 05.09.2011 № 1455 «Про проведення в Броварському районі осіннього місячника благоустрою населених пунктів» з 05 вересня по 05 жовтня 2011 року.

Запланована робота шляховими організаціями ДЕУ та РайДУ - шляхова розмітка, ремонт та встановлення дорожніх знаків, ремонт доріг, автопавільйонів, транспортних огорож, грейдерування доріг, прибирання у смугах відведення автомобільних доріг.

Станом на 01.01.2012 в рамках осіннього місячника благоустрою ліквідовано 45 несанкціонованих сміттєзвалищ, приведено до належного санітарного стану дитячі і спортивні майданчики, території ринків, кладовищ. Особлива увага приділялася ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ в населених пунктах району, на автомобільних дорогах, громадських місцях тощо.

Згідно з розпорядженням голови райдержадміністрації від 28.04.2011
№ 696 закінчені роботи по підготовці об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років, в тому числі підготовка шкіл, дитячих садків, лікарень, ФАПів, котелень, інженерних мереж (теплотрас, водопровідно-каналізаційного господарства тощо), багатоквартирних житлових будинків. Теплове господарство повністю готове до пуску тепла.

Борги за спожиті енергоносії перед ДК «Газ України» станом на 01.01.2012  комунальні підприємства району не мають.

Комунальними підприємствами ведеться різнопланова робота з населенням з метою погашення заборгованості, а саме роз’яснювальна робота, публікація відповідних матеріалів в пресі та здійснення впливу на найбільших неплатників через органи правосуддя. Станом на 01.01.2012 подано 87 позовів по КП «Калитянський» на суму 196,3 тис. грн., 3 виконавчих рішення, згідно з актами опису і арешту, описано майна на суму 4441,21 грн. Основні причини невиконання рішень суду – відсутність у боржників цінного майна, яке можна описати в рахунок погашення боргу.Ринкові перетворення
Розвиток підприємництва

Підприємництво є одним із найважливіших факторів формування і розвитку ринкової економіки, підтримки внутрішнього ринку, ринку праці.

Крім розв’язання важливої суспільно-політичної задачі – формування середнього класу, мале підприємництво здатне вирішувати соціальні завдання (проблеми зайнятості, створення джерел доходів для населення, виробництва товарів і послуг за доступними цінами) та економічні задачі (залучення приватного капіталу і зовнішніх інвестицій, удосконалення технологій, наповнення бюджетів різних рівнів).

Основними напрямами роботи щодо здійснення політики підтримки сфери підприємництва є безпосередньо регуляторна діяльність у сфері господарських відносин, реформування та удосконалення дозвільної системи в сфері господарської діяльності, підвищення конкурентоспроможності малого підприємництва та підтримка місцевих товаровиробників, запровадження взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, організацій підприємців та суб’єктів підприємництва з метою консолідації зусиль щодо розв’язання проблемних питань подальшого розвитку малого підприємництва та також інформаційне забезпечення суб’єктів підприємництва.

Протягом 2011 року в районі зберігалися позитивні тенденції щодо розвитку підприємництва.

Станом на 01.01.2012 року кількість діючих малих підприємств району становить 455 одиниць,  з кількістю працюючих  3590 чоловік  або 13,0 % від загальної кількості населення, зайнятого у всіх галузях економіки району.  Приріст кількості малих підприємств за 2011 рік склав 1,6 %. Кількість малих підприємств на 10 тис. наявного  населення становить  66.

На малих підприємствах району обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) за 2011 рік склав 873,0 млн. грн., або 20,0 % від загальних обсягів реалізованої продукції (робіт, послуг). За 2010 рік цей показник складав 812,0 млн. грн.  При цьому є важливим збереження позитивної тенденції останніх років, яка веде до зростання малих підприємств у виробничих галузях економіки, сільському господарстві, будівництві. Так, в промисловості працює 115 (25,5%), будівництві – 61 (13,3%), сільському господарстві – 58 (12,6%), торгівлі 185 (40,7%), транспорті 36 (7,9%) підприємств. Підприємства малого бізнесу працюють в кожній територіальній громаді.

            З метою забезпечення підтримки та подальшого розвитку підприємницької діяльності організовано роботу районного Дозвільного центру,  який   забезпечує реалізацію вимог Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

Протягом 2011 року видано документів дозвільного характеру - 71, у тому числі, через  Державного адміністратора – 61, зареєстровано декларацій – 1. На консультацію до адміністратора звернулося  240 чол.   

          У районі працює Спілка підприємців Броварщини. В смт Калинівка працює  інформаційно-консультативний центр для підприємців.

            З метою залучення суб’єктів підприємницької діяльності до участі у формуванні державної політики у сфері підприємництва при Броварській райдержадміністрації утворена Координаційна рада з питань розвитку підприємництва, трації, до складу якої входять представники всіх галузей району (промисловість, торгівля, транспорт, сільське господарство, будівництво, логістика, переробка с/г продукції та ін.).

Щоквартально проводяться засідання Ради Спілки підприємців Броварщини, на яких розглядаються актуальні питання розвитку підприємництва в районі.

            Станом на 01.01.2012 року внесено до Єдиного Державного реєстру – 5609 суб’єктів підприємницької діяльності, в тому числі 1574 юридичних і 4035 фізичних осіб. Протягом 2011 року проведено реєстрацію 276 суб’єктів підприємницької діяльності, з них: фізичних осіб – 220, юридичних осіб – 56.  За їх державну реєстрацію до державного  бюджету  надійшло  28,1 тис. грн.

  Протягом 2011 року створено 738 нових  робочих місць, в тому числі:  за рахунок провадження інвестиційних проектів – 188, створення  нових суб’єктів підприємницької діяльності – 332, розвитку діючих підприємств - 218.

 На 01.01.2012 року  міськрайонним центром зайнятості організовано і проведено 25 семінарів з орієнтації на підприємницьку діяльність на яких були присутні 80 осіб. З числа безробітних жителів району 9 особам було виплачено одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності на суму 112,4 тис.грн. Зокрема, кошти отримали жителі району на відкриття власної справи: торгівлю дитячим взуттям; надання послуг з вантажоперевезення; реалізацію м`яса та птиці торгової марки «М`ясна точка»; консалтингові послуги по організації бухгалтерського обліку та податкової оптимізації для малого та середнього бізнесу; торгівлю мобільними телефонами та аксесуарами; надання послуг з комплексного обслуговування фінансово-господарської діяльності – ведення бухгалтерського, податкового обліку та юридичних консультацій; організацію фармацевтичної діяльності; музичний лізинг; надання юридичних послуг у сфері інтелектуальної власності та землевпорядкування; відкриття пінбольного клубу.

Всі   проекти   регуляторних   актів   та  аналіз  їх  регуляторного  впливу  висвітлюються в засобах масової інформації (газета “Нове життя”, місцеве радіомовлення), оприлюднюються  в  Інтернеті  на веб-сайті Броварської  районної   ради та  Броварської  районної державної  адміністрації у Розділі  «Розвиток підприємництва» в підрозділі «Регуляторна політика».                      14 сільських рад створили свою сторінку в мережі Інтернет для розміщення власних регуляторних актів.

Управлінням економіки надається консультативна допомога сільським (селищним) радам щодо перегляду регуляторних актів та приведення їх у відповідність до чинного законодавства.

З метою повної зайнятості населення району підприємцям рекомендовано використовувати наявні робочі ресурси в селах і селищах. Через виведення промислових об’єктів з м. Києва, в районі продовжено формування промислових зон, на яких будуть зайняті місцеві жителі.

Серед  основних  проблем,  що стримують розвиток  малого  підприємництва відзначається суперечливість і неповнота нормативно - правових актів,  що регулюють діяльність суб`єктів   підприємництва,  обмеження  власних  фінансових   ресурсів  у суб`єктів  господарювання  та  відсутність реальних   та  дієвих  механізмів  фінансово-кредитної підтримки, складність у вирішенні питань землекористування, надмірний податковий тиск і обтяжлива система звітності.


Будівельна та інвестиційна діяльність

Основною метою виконання програми та реалізації інвестиційної політики в звітному періоді було збереження тенденції обсягів залучення інвестицій в економіку району.

Станом на 01.01.2012 року в районі зареєстровано 38 підприємств з іноземними інвестиціями, з них 11 підприємств із 100 % іноземною інвестицією. Всього в економіку району залучено прямих іноземних інвестицій на суму 539,33 млн. дол. США.

За 12 місяців 2011 року приріст прямих іноземних інвестицій склав 31,5 млн. дол. США. Загальна сума залучених інвестицій в економіку Броварського району в розрахунку на одного жителя складає 7871 дол. США.

Основні обсяги іноземних інвестицій, а це більше як 70 % надходять з країн Європи: Нідерландів, Німеччини, Франції, Австрії, Італії, Кіпру, а інші з далекого зарубіжжя: США, Еквадору, Віргінських островів, Ізраїлю.

Найбільшим діючим підприємством з іноземними інвестиціями є «Кока-Кола Беверіджиз Україна» (Нідерланди).

Проводиться робота по залученню вітчизняних інвестиційних ресурсів у розвиток економіки та соціальної сфери району. Сума очікуваних капітальних інвестицій за 12 місяців 2011 року – 630,0 млн. грн.

За 12 місяців 2011 року введено в експлуатацію:

-                           цех по виробництву харчових сумішей та ковбасних виробів ТОВ «Спільний ресурс», с. Русанів;

-                           магазин «Сільмаркет» ПП Матвієнко А.Г. с. Красилівка.

Впровадження вітчизняних та іноземних інвестицій дозволило працевлаштувати за 12 місяців  2011 року 520 жителів району.

У рамках виконання Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в районі на 2010-2012 роки прийнято попереднє рішення про будівництво сучасних молочно - товарних комплексів в селах Русанів та Семиполки, козиної ферми на 2 тисячі голів в с. Жердова.

В с. Семиполки планується ввести до кінця року комплекс по зберіганню картоплі об’ємом до 10 тис. тонн ТОВ «Тартус Компані» із залученням голландських інвестицій в сумі 20 млн. грн.

Головою адміністрації Іваненком П.П. підписано Меморандум про співпрацю з ТОВ «Укрекокомінвест» і Чеською корпорацією «Granex spol s.r.o.» щодо проектування, складання ТЕО бізнес-плану по будівництву комплексу по переробці ТПВ.

В рамках виконання Програми та для сприяння залученню інвестицій в економіку і соціальну сферу району створено постійно діючий консультативно-дорадчий орган при голові Броварської районної державної адміністрації - Координаційну раду. Основними завданнями Координаційної ради є: підготовка пропозицій щодо формування інвестиційної політики району, зокрема механізму державно-приватного партнерства та сприяння ефективній взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і суб’єктів господарської діяльності у сфері інвестиційної діяльності.

Враховуючи те, що в районі реалізується багато інвестиційних проектів, створення Координаційної ради допоможе налагодити більш тісні робочі контакти з міжнародними та іноземними організаціями та інформувати їх щодо інвестиційних пропозицій, що і є необхідною умовою для покращення процесу залучення інвестицій в економіку району.Розвиток реального сектору економіки
Промисловість

Броварський район має розвинутий промисловий комплекс, який забезпечує суттєві надходження до бюджету, є значним виробником продуктів харчування, товарів легкої промисловості, комбікормів та преміксів.

Промисловість району представлена 18 потужними підприємствами різних форм власності, які щорічно збільшують обсяги виробництва промислової продукції. Серед них колективи таких підприємств: Іноземне підприємство «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед», ВАТ «Калинівський завод «Будперліт», ВАТ «Калитянський експериментальний завод комбікормів та преміксів», ВАТ «Мономах», ПАТ «Гоголівська стрічкоткацька фабрика», ТОВ «Шевченківський завод продтоварів», ТОВ «Фроніус-Україна», ТОВ «Века-Україна», ТОВ «Компанія «Полісся».

За 12 місяців 2011 року очікуваний обсяг реалізованої промислової продукції складе 3116,5 млн. грн., або 104,6 % до минулорічного показника.

Промислові підприємства працюють стабільно. ТОВ “Шевченківський завод продтоварів” введено нову лінію по виробництву печива, що дозволяє забезпечити ринок області якісними, екологічно чистими продуктами, виготовленими на сучасному обладнанні та ріст об’ємів виробництва. ВАТ «Калинівський завод «Будперліт» намагається зберегти кадровий склад та забезпечити гідну заробітну плату працівників проводячи енергозберігаючі заходи та підтримуючи в належному стані виробничі потужності підприємства.

Набирає потужностей завод по виробництву металопрофілю ТОВ ”Века-Україна” в смт Калинівка. Продукція конкурентоспроможна та користується попитом у споживачів. В 2011 році планується введення двох нових екструдерів та двох силосів.

Стабільно працюють підприємства ТОВ ”Асканія – Флора” та ТОВ ”Камелія –PR” ( виробництво троянд). ТОВ ”Асканія – Флора” проводить реконструкцію з розширенням тепличного комплексу потужністю 41792 шт. квітів на рік.

ВАТ ”Калитянський завод комбікормів та преміксів” удосконалює асортимент продукції та шукає нові ринки збуту.

Для розширення ринків реалізації виробленої продукції значна частина промислових підприємств району приймає активну участь у виставкових заходах, бізнес-форумах, презентаціях, розвиває виробничу кооперацію, що є запорукою подальшого розвитку промислового комплексу району.

Обсяг експорту підприємств району складає 4967,2 тис. дол. США, імпорту – 179304,5 тис. дол. США.

Представниками адміністрації, податкової служби проводяться круглі столи з керівниками підприємств, які зареєстровані не на території Броварського району, але здійснюють тут виробничу діяльність щодо необхідності сплати податків за місцем проведення виробничої діяльності.

Агропромисловий комплекс

В 2011 році загальна посівна площа становить 28,4 тис. гектарів, в тому числі ярі зернові культури займають площу 12,0 тис. га.

Під час жнив, працівниками всіх ланок і структур АПК району було докладено значних зусиль для того, щоб урожай був зібраний вчасно і з найменшими втратами.

Посів 1000 га зернових культур насінням елітних сортів дав змогу забезпечити урожайність та якість зерна.

Валове виробництво зерна складає 19,2 тис. тонн (без урахування кукурудзи на зерно, очікуване виробництво якої повинно скласти 50 тис. тонн). В сумі з зерновою кукурудзою валовий збір зерна – 69,2 тис. тонн при запланованих 63,5 тис. тонн.

Освоєння новітніх технологій на ВАТ «Комбінат «Тепличний» сприяло збільшенню урожайності овочевої продукції на 8,4 %. Виробництво овочевої продукції закритого ґрунту становить 22,23 тис. тонн.

Одним із головних джерел надходження поживних речовин у землеробстві і встановленням їх балансу є мінеральні та органічні добрива, яким поки що немає альтернативи. Підвищення врожаю сільськогосподарських культур від застосування мінеральних добрив становить 50 відсотків. Станом на 01.01.2012 року господарствами району внесено мінеральних добрив та поживних речовин – 934,7 тонн, в тому числі азотних 458,1 тонн, фосфорних 247,6 тонн, калійних 231,5 тонн, органічних добрив внесено 15040 тонн.

 На 1 січня 2012 року сільськогосподарськими підприємствами вироблено 19,1 тис. тонн м’яса, або 97,1 %, молока – 2574 тонн (104,7%), яєць 312,072 млн. шт.. ( 102,5%).

Станом на 01.01.2012 поголів’я ВРХ складає 2029 голів ( 106,4%), в т.ч. корів - 826 голів (101,2%), свиней - 65946 гол. (94,1%), птиці – 1817,6 тис. гол. (106,3%).

При річному завданні заготівлі сіна 2500 тонн фактично заготовлено господарствами району 3300 тонн. Також заготовлено 4400 тонн сінажу та 1300 тонн силосу.

Виробництво кормів становить 32 цнт. кормових од. на одну умовну голову, що становить 115 % рівня минулого року.

За рахунок належного догляду та утримання за 12 місяців середньо здавальна вага 1 голови ВРХ становить 415 кг, свиней - 110 кг. Одержано приплоду 81 телят на 100 корів.

Основне завдання у розвитку тваринництва спрямоване на підвищення продуктивності худоби і птиці шляхом поліпшення їх генетичного потенціалу та повноцінної годівлі, використання сучасних технологій і обладнання та створення належної кормової бази, додаткового придбання племінних тварин.

  Транспорт, електрозв’язок та будівництво доріг

Транспорт. Перевезення пасажирів в районі здійснюється відповідно до Законів України “Про автомобільний транспорт”, “Про дорожній рух” і Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09.09.2009 № 983) та інших нормативно – правових актів.

До складу Броварського району входить 23 сільські та 3 селищні ради, які об’єднують 46 населених пунктів. Автобусним сполучення охоплені 44 населених пунктів району (96 відсотків). Транспортний зв’язок сіл та селищ розроблений з урахуванням побажань жителів району.

Перевезення пасажирів здійснюється на 42 регулярних автобусних маршрутах, в тому числі: приміських маршрутів – 30, міжміських – 7 та приміських внутрішньорайонних – 5.

Станом на 01.01.2012 перевезення населення забезпечують 6 юридичних осіб: ТОВ «ПасБРайТ», ТОВ «Супутник», ВАТ «Броварське АТП-13209», ТОВ «Авто-Плюс», ТОВ «Самсон», ТОВ «Автопас-К» та 9 приватних підприємців.

Для обслуговування пасажирів на автобусних лініях щоденно задіяні 65 автобусів. Загальна протяжність усіх автобусних маршрутів становить 1,7 тис. км. Щоденно 910 рейсами населення району перевозиться з сільських населених пунктів до райцентру та до столиці м. Києва.

Управління економіки райдержадміністрації проводить цілеспрямовану та системну роботу щодо забезпечення пасажирських перевезень автомобільним транспортом загального користування району, дотримання суб’єктами підприємницької діяльності усіх форм власності вимог нормативних актів, що регулюють перевезення пасажирів, розширення та вдосконалення форм обслуговування населення.

Конкурсна комісія райдержадміністрації вивчивши попит населення в перевезеннях та з метою затвердження оптимальної мережі автобусних маршрутів в районі, направила клопотання до обласного конкурсного комітету з пропозиціями провести конкурс на приміські маршрути «Погреби-Київ» через Київську птахофабрику, «Красилівка-Требухів-Бровари».

Наявний автотранспорт задовольняє потреби населення в автобусних перевезеннях. Перевізники дотримуються вимог чинного законодавства та працюють в напрямку подальшого покращення обслуговування пасажирів на приміських маршрутах Броварщини.

Зв’язок

На території району налічується 21 сільська АТС з монтованою ємністю 11670 номерів, задіяна ємність телефонної мережі 9562 номери (97,3%). Насиченість телефонних апаратів на 100 мешканців складає 12,3. За 2011 рік відбулося зменшення абонентів телефонного звязку на 261 чол., вибуття радіоточок склало 589 точок.

У районі розвивається такий вид зв’язку, як мобільний радіозв’язок. Операторами є: «Київстар»; ЗАТ «Український мобільний зв’язок»; ТОВ «Астеліт»; ТОВ «Голд – телеком». Всього в районі функціонує 61 вежа стільникового зв’язку. Надано дозвіл на будівництво волоконно - оптичної лінії, яка з’єднає м. Бровари з смт Калинівка через с. Красилівка - ТОВ «Рабен Україна».