Розвиток реального сектору економіки


    12 жовтня в приміщенні великої зали райдержадміністрації відбувся Форум місцевого розвитку спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ». 
    В форумі взяли участь співголова Координаційного комітету форуму місцевого розвитку Броварського району К. В. Прянішнікова, перший заступник голови адміністрації О. О. Щербаков та заступник голови адміністрації Ю. С. Плакся, координатор Проекту ЄС/ПРООН програми «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Київській області С. М. Василенко, виконуючий обов’язки начальника відділу економіки В. В. Пянковський, голови сільських та селищної рад, голови та представники громадських організацій населених пунктів, що беруть участь у Проекті. 
    На порядку денному Форуму розглядалися наступні питання: 
1. Стан підготовки МПП. 
2. Затвердження мікропроектних пропозицій. 
3. Перевірка якості робіт. 
4. Готовність району до співфінансування мікропроектних пропозицій (МП). 
    Після обговорення порядку денного координатор Проекту Василенко С.М. провела тренінг з питання «Комунікації та забезпечення наочності в проекті МРГ».

 

    Управління економічного розвитку, торгівлі та промисловості Броварської райдержадміністрації запрошує всіх суб’єктів господарювання взяти участь у Форумі, що відбудеться 28 жовтня 2013 року, в рамках проведення «Днів Латвії в Україні», в місті Києві в приміщенні «Київського міського центру з інвестицій та розвитку» Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (надалі за текстом – Центр), за адресою: м. Київ, вул. Семашка, 13, відбудеться «Україно-Латвійській бізнес-форум» (далі – Форум). Метою проведення заходу є налагодження партнерських відносин між латвійськими та українськими компаніями та співпраця між бізнесом, владою, міжнародними організаціями та фондами. Формат Форуму передбачає В2В зустрічі з представниками латвійських компаній (перелік компаній та основні напрямки їх діяльності у додатках) та представниками Держінвестпроекту, КМДА, Міністерства фінансів, Українського фонду підтримки підприємництва, ТПП України. 

Підтвердження щодо участі у Форумі просимо надсилати у довільній формі на електронну пошту kyiv.city.cid@ukrproject.gov.ua.

 Додатки

 

АНКЕТА УЧАСНИКА / APPLICATION FORM

 

Назва заходу

Name of the event

28 жовтня 2013 року

 

УКРАЇНО-ЛАТВІЙСЬКІЙ БИЗНЕС-ФОРУМ

 

Київській міський центр з інвестицій та розвитку

(м. Київ, вул. Семашка, 13, ст. метро «Житомирська»)

П.І.Б.

Name, surname

 

 

 

 

 

 

Посада

Position

 

 

 

 

 

Підприємство / організація

Company / organization

 

 

 

 

 

Вид діяльності

Company activity

 

 

 

 

 

 

 

Поштова адреса

Address

Тел.  / факс  / моб. тел.

Tel. / fax / mob. tel.

Електронна пошта /

Веб-сторінка

E-mail / web-site

 

 

 

 

 

 

Зацікавленість в переговорах: назва компанії та її номер у списку латвійських компаній або сфера співробітництва

Interest in negotiating with
(name of the company or sector of cooperation)

 

1.

2.

3.

 

 

 

 

 

 

Project

 

 

«Ukrainian - Latvian Bussines Forum»

28th of October, 2013, Kiev

 

Agenda for entrepreneurs

 

October 28, Monday

 

9:40                 Delegations departure from Riga, with flight Nr BT400

11:15                Arrival in «Boryspil»

 

11:30                            Meeting of Latvian delegation in airport.

11:45    Departure to Kyiv city center for investment and development              

Address: Semashka street 13

                        Phone: +38 044 423 05 54

                        Home-page: www.investkyiv.gov.ua

 

13:00                            Arrival to Kyiv city center for investment and development. Coffee break.

 

13:20                            Beginning of the plenary session. Greetings of participants, presentations.

 

14:00    Dinner

 

14:45                            Brokerage event (tbc)

 

16:15    Departure to «Boryspil» airport

 

19:30    Delegations departure to Dnepropetrovsk with flight Nr PS071

 

 Перелік латвійських компаній, які приймуть участь у
україно-латвійському бізнес-форумі
28 жовтня 2013 р. 
(м. Київ)
Найменування компанії, контактна інформація, представник Галузь Інформація про компанію Пропозиція щодо співпраці, потенційні партнери
1 ENERGO EFFECT SIA Енергетика та енергоефективність Компанія пропонує виробництво мікро вітряних генераторів з вертикальною віссю ( VAWT ) для підвищення електроеффектівності , проектування єдиної енергосистеми для внутрішнього і зовнішнього використання та профілактику електропристроїв .
Порівняння з турбінами з горизонтальною віссю ( HAWT ) .
При установки турбіни VAWT потрібно менше площі. Турбіна не обертається навколо своєї осі , щоб « знайти» вітер . Немає необхідності опускати турбіну , вона витримує пориви вітру до 35м/сек . Вона повільно переміщається при досить сильних моментах обертання. Ви тільки чуєте слабке гудіння від генератора і тому вона може встановлюватися поблизу від будівель , не заважаючи людям ночами .
Пропозиція про співпрацю :
Детальний опис пропонованої або необхідної технології / виріб / дослідницька діяльність .
Генератор складається з турбіни Savonius з вертикальною віссю , яка оснащена 24- полюсним неодімовим ( neodymium ) постійним магнітом , трьох - колісними генераторами .
В даний час проектується і готується до виробництва вітряної генератор 3 kW .
Параметри для генераторів :
0,5 kW - 2 метри висота , 1 метр ширина ;
1 kW - 4 метри висота , 1 метр ширина ;
2 kW - 4 метри висота , 2 метр ширина .
Для забезпечення більш ефективного постачання електроенергією домашніх господарств ми пропонуємо в додавання до вітряних генераторів PV під'єднати також сонячні панелі ( батареї).
Потенційні партнери :
Виробники і продавці генераторів енергії

2 Institute of Physical Energetics Наука та технології Інститут Фізичної Енергетики був заснований в 1946 році. ІФЕ є провідним інститутом в галузі досліджень енергетики в Латвії. Його головна діяльність поширюється на дослідження, які  стосуються моделювання та аналізу енергії в рамках взаємодії з навколишнім середовищем , дослідження екологічної політики , ціноутворення і політики тарифів у енергопостачальним секторі , можливостей підвищення енергоефективності та програм енергозбереження .
Інститут у своїх науково -дослідних роботах особливу увагу приділяє інтеграції технологій спрямованих на раціональне використання енергії , щоб забезпечити стійкий розвиток галузі енергопостачання в Латвії , оптимізації теплозабезпечення та систем споживання електроенергії.
Пропозиція про співпрацю :

Основні області досліджень:

- аналіз та оптимізація регіональних енергетичних центрів

- управління- менеджмент енергозбереження

- дослідження енергетичної -екологічної політики

- відновлювані джерела енергії

- енергоефективність ;

- електромережі і системи електропостачання

- технології використання чистих копалин

-електричні прилади і машини

- дослідження сучасних матеріалів і проблем фізики твердих тіл

Інститут Фізичної Енергетики задіяний у багатьох національних а так само міжнародних проектах , включаючи FP5 , FP6 і FP7 , IEE , Interreg , EC JRC , IAEA , COST , Twinning , SmartGrids ERA -Net , FENCO ERA -Net , програму Латвійсько - Білоруське двосторонньої угоди , програму зміни клімату , Європейський Соціальний Фонд , Фонд Європейського Регіонального Розвитку , державну програму досліджень , наукові проекти підтверджені Латвійської Наукової Комісією і в багатьох інших проектах.

Потенційні партнери :

Співпраця партнерів для спільної участі в різних дослідницьких проектах. 
3 Latvian Technological Center Наука та технології Латвійський технологічний центр ( LTC ) - інноваційний центр , спрямований на підтримку технологічно - орієнтованих бізнес - структур. Він стимулює створення і зростання зв'язків між дослідницькими та промисловими організаціями на основі спільної роботи експертів і створення умов для міжнаціонального співробітництва.
По всьому світу:
Міжнародне співробітництво з глобальними і регіональним професійними асоціаціями і бізнес - структурами заснованими на сучасних знаннях та інноваціях , наприклад , Entovation International , Міжнародна асоціація Наукових парків ( IASP ) ,
Близький Схід і Північна Африка
Асоціація ( MENA ) для розвитку бізнесу , Національна Ділова Асоціація ( NBIA / USA) , Національна Бізнес Асоціація Росії , і т.д.
Європейський союз
Участь як партнер у різних інноваційних проектах ЄС у дослідженнях та освітніх програмах - FP5/FP6/FP7 ,
Леонардо да Вінчі , Програми ЄС з Конкурентоспроможності та інновацій - CIP ( європейська Корпоративна мережа - EEN з передачі технології , та програми ЄС для міжнаціонального та міжнародного співробітництва - INTERREG .
LTC показує експертам і учасникам різних експертних груп європейські програми з досліджень та інновацій .
Балтія
Встановлено хороші зв'язки співпраці з інституціями підтримуючими інновації в Балтійському регіоні. Проводяться щорічні зустрічі з різних інноваційних питань . Щорічно проводиться конференція " Baltic Dinamics " Ця конференція проводиться почергово в Естонії , Латвії та Литві
Пропозиція про співпрацю :
Латвійський технологічний центр ( LTC ) - інноваційний центр , спрямований на підтримку технологічно - орієнтованих бізнес - структур. Він стимулює створення і зростання зв'язків між дослідницькими та промисловими організаціями на основі спільної роботи експертів і створення умов для міжнаціонального співробітництва.
Нам цікаво знаходити партнерів по співпраці для спільної участі в проектах FP7 і Interreg . Наш головний інтерес - проекти для розвитку SME у всіх індустріальних секторах і секторах дослідження .

Потенційні партнери :
Латвійський Технологічний центр шукає партнерів по співпраці для об'єднаної участі в Interreg і FP7 проектах.
4 Latvian Academy of Sciences Наука та технології Латвійська Академія наук (ЛАН) була заснована в 1946 році, 14 лютого, як недержавна наукова інституція національного значення. Вона була покликана об'єднувати більш ніж 300 вчених Латвійської Республіки та світового масштабу, в області соціальних, гуманітарних, інженерних та природних знань / наук, які фінансувало і підтримувала держава. Пропозиція про співпрацю:

Латвійська Академія наук (ЛАН) здійснює підтримку вчених міжнародного рівня. На початок 2012 року, діють 28 двосторонніх угод про співпрацю між ЛАН та науковими академіями інших країн, в основному з Європи.Мета візитів: загальні дослідження, розвиток співпраці з представниками галузей конкретних наук, робота в бібліотеках, архівах та / або участь у наукових конференціях.Потенційні партнери:

наукові організації
5 MASOC Металообробка та машинобудування Асоціація машинобудування та металообробки Латвії-громадська організація створена в 1994 році як інформативно-консультативний центр галузі. Для розвитку галузі, успішної співпраці та професійного зростання фахівців сьогодні асоціація об'єднує 150 підприємств машинобудування і металообробки промисловості Латвії. Підприємства асоціації випускають більше 80% продукції галузі. Пропозиція про співпрацю :

Латвійська асоціація підприємців машинобудування і металообробки є некомерційною громадською організацією , заснованою в 1994 році як інформативно - консультативний центр , який об'єднує підприємців металообробної та машинобудівної індустрії , фахівців та інших зацікавлених в машинобудуванні та металообробці фізичних і юридичних осіб.Мета роботи асоціації - сприяти розвитку галузі , сприяти розвитку співробітництва фахівців в області та сприяти підвищенню професійного рівня керівників і фахівців в галузі.Потенційні партнери :

Асоціації машинобудування і металургійної промисловості 
6 PARKIT Металообробка та машинобудування Перш за все Parkit спеціалізується на виробництві технологічно та економічно надійного промислового обладнання.
Parkit виготовляє напівавтоматизовані трубогибочні пристрої. У цих пристроях використовуються економічно прогресивні рішення , що дозволяє застосовувати технологію для будь-якого підприємства , яке має справу з широким діапазоном виробів і використовувати його в різних сферах промисловості , таких як будівництво , інжиніринг , архітектура , харчова і фармацевтична промисловість.
Досить легко застосовувати напівавтоматизований трубогибочні пристрої завдяки флексоров з високою точністю згину , що економічно вигідно.
SA флексоров є відмінним рішенням питання для невеликих і середніх підприємств , дрібних робіт і серійного виробництва
Пропозиція про співпрацю :
Обладнання для вигину сталевих труб
Діаметр труб (залежно від моделі)
Сталева труба діаметром 36.1 мм - 76 мм , товщина стінок до 3,2 мм
Труба з нержавіючої сталі Ø36.1 .. - Ø76 .. , товщина стінок до 2.4 mm
Квадратні профілі до 63.5 mm , товщина стінок до 2.4 mm .
Мінімальний радіус згину : 2 діаметра труби
Максимальний радіус згину : 228 mm
Максимальний кут згину : 180 °
Точність згину кута : + / -0.20 градуси
Швидкість згинання : до 23 градусів / сек
Потужність електромотора : від 3.5 до 5.5 kW
Максимальна довжина заготовки
2m - довжина обладнання 2.75m
3m - довжина обладнання 3.75m
6m - довжина обладнання 6.75m
Розміри (висота / ширина / довжина)
Довжина столу 2м -1100/1190/2750mm
Довжина столу 3м -1100/1190/3750mm
Довжина столу 6м -1100/1190/6750мм


Потенційні партнери :
промислові клієнти
виробничі компанії
Компанії, що займаються обробкою сталі

7 Riga Stradins University (RSU) Медицина Заснований в Ризі, на основі Ризького Медичного Інституту, Університет імені Страдіня пропонує освіту в галузях медицини, охорони здоров'я та соціальних наук, багаті історичними традиціями, але зважаючи на останні тенденції у світі науки.

РІС це провідна інституція академічних досліджень в галузі медицини, фармацевтики, стоматології та реабілітації в Латвії.

Більше інформації Ви знайдете на сайті www.rsu.lv
Пропозиція про співпрацю:
Ми зацікавлені в нових медичних технологіях, а так само у співпраці в рамках міжнародних дослідницьких проектів.

Потенційні партнери:
Фахівці у галузі медичних технологій
8 "Ventspils High Technology Park" (VHTP) Hi-Tech Головна мета Фонду "VentspilsHighTechnologyPark" (VHTP) полягає в тому, щоб забезпечити всю необхідну інфраструктуру
та підтримку розвитку компаній, що працюють в області високих технологій і здійснюють свою діяльність у місті Вентспілс і в Вентспілском районі.
Пропозиція про співпрацю :
У VHTP є кілька структурних одиниць:
• Діловий Інкубатор , який забезпечує інфраструктуру і підтримку для компаній на ранній стадії їх діяльності . Ця структурна одиниця також надає послуги попереднього інкубатора для можливих підприємців.
• Сервісний Відділ Технологічного парку , який забезпечує інфраструктуру і підтримку для компаній в їх подальшої діяльності
або стадії розширення , і також для дослідження та освітніх центрів.
Пріоритетні області VHTP - ОН , телекомунікації , електроніка , машинобудування , індустріальна автоматизація , комп'ютерний
дизайн та космічні технології .

Потенційні партнери :
VHTP шукає партнерів для співпраці в таких галузях:
- Розвиток спільних проектів
- Обмін досвідом
- Допомога у створенні спільних проектів
Також VHTP пропонує консалтингові послуги для розвитку бізнесу SME і Ділових інкубаторів / операторів технологічних парків.

9 SIA Zibenszelli Системи безпеки Ми пропонуємо:
• Устаткування тривожної сигналізації
• Обладнання пожежної сигналізації
• Устаткування по забезпеченню безпеки
• Устаткування телевізійної системи стеження
• Системи безпеки при загорянні газу
• Різні види кабелю: САТ 5-6, RY; тривожні, аудіо та інші, які можуть бути використані в готелях, офісах, приватних будинках та інших місцях, де це необхідно. Якщо об'єкт складний, ми встановлюємо обладнання самі.
Пропозиція про співпрацю :
Ми пропонуємо проекти та забезпечуємо наступні послуги:
• установка автоматизованого обладнання пожежної сигналізації;
• установка автоматизованого обладнання охоронної сигналізації;
• технічні проекти і установка допоміжного обладнання ;
• технічні проекти та встановлення систем телевізійного спостереження ( з передачею сигналу по радіо чи кабелю) ;
• технічні проекти та встановлення систем внутрішнього зв'язку , телефонних , комп'ютерних і телевізійних мереж .

Потенційні партнери :
• Продавці та дистриб'ютори , яким ми могли б постачати необхідну кількість товару для подальшого продажу .
• Установники обладнання , що працюють в будівництві і потребують нашої продукції або послугах.
• Партнери , які хотіли б продавати наші товари або послуги.


10 SIA “MNKC”   Центр області лісових компетенцій займається реалізацією підприємцями ініційованих  проектів в області лісової промисловості. Налагоджується співпраця підприємців з вченими та дослідницькими інститутами, а також поліпшуються промислові дослідження. Пропозиція про співпрацю:
Цікавлять продукти, які пов'язані з обробкою деревини й пристрої часткової обробки деревини. Також цікавить співпраця з науковими інституціями для реалізації спільних проектів.

Потенційні партнери :
Інституції, які пов'язані з видобутком, обробкою і т.д. деревини, науково-дослідні інституції.
11 SIA „Liepājas papīrs”   АТ « Ліепаяпапірс » стало стабільним поліграфічним підприємством , яке займається виробництвом різнокольорових етикеток і квитків з термоусадочної плівки , а також є одним з найбільших виробників такої продукції в країнах Балтії.
В останні три роки підприємство робить великий акцент на збільшення експорту.
Підприємство отримало сертифікати ISO 9001 та 14001 , які підтверджують якість і відповідність нормам екологічно сприятливого виробництва.
На підприємстві працює 93 співробітника.
АТ « Ліепаяпапірс » є єдиним підприємством в країнах Балтії , яке виробляє самоклеючі матеріали на високотехнологічному обладнанні німецької фірми « Croinert ».
Обсяг виробництва становить 8 мільйонів м2 на рік .
Для виконання поліграфічної роботи використовується сировина з Фінляндії , Швейцарії , Німеччини , Італії , Бельгії , Норвегії .
Пропозиція про співпрацю:
АТ « Ліепаяпапірс » виробляє всі види етикеток , а також виконує друк матеріалів за допомогою пристроїв флексографічного друку . Підприємство пропонує дуже широкий асортимент продуктів - від простої наклейки без використання друкованих ваг або принтерів до наклейок з восьмикольоровою печаткою , включаючи золотий і рельєфний відбиток.
Підприємство також виробляє такі продукти , як етикетки з термоусадочної плівки , різні квитки в рулонах , пакувальні матеріали різних видів в рулонах.
Товарні групи , в яких компанія, що спеціалізується на :

• Кольорові самоклеючі етикетки - Кольорові самоклеючі етикетки є найпоширенішим продуктом нашого підприємства. Для цього продукту пропонується найширший вибір матеріалів , а також область застосування
• Заготовки етикеток - Заготовки етикеток використовуються для подальшого друку як на вагах , так і на принтерах. В основному вони використовуються для друку малотиражних матеріалів , наприклад , анотацій
• Друк матеріалів - Друк матеріалів необхідна у випадках , якщо потрібно упакувати продукцію так , щоб зовнішня упаковка несла інформацію про вміст . В якості матеріалу можна використовувати папір , плівку або картон
• Друк заготовок етикеток - Наше підприємство пропонує швидку друк заготовок на принтері. Якщо необхідні анотації або наклейки , в яких потрібно надрукувати багато змінною інформацією , то ми можемо запропонувати також і це
• Етикетки з термоусадочної плівки - Етикетка з термоусадочної плівки є одним з новітніх видів упаковки , перевага якого полягає в 100% обтягуванні продукту , а також у пресі , яка виконується зсередини , захищаючи зовнішній вигляд продукту від тертя . В основному даний продукт використовується для оформлення напоїв , а також в якості запобіжної міри
• Квитки та картонні заготовки в рулонах - Квитки та картонні загатовкі в рулонах виконують свою пряму функцію ; їх використовують або в якості вхідних квитків , або як цінники до різних товарів.
• Етикетки з самоклейного термопаперу - Етикетка з самоклейного паперу термопаперу є продуктом , який можна роздрукувати як заготовку для кольорової самоклеючої етикетки , а потім за допомогою ваг або принтера надрукувати необхідну інформацію. В основному , вона служить інформативною наклейкою для продуктів.

Потенційні партнери :
Потрібні нові клієнти , яким ми можемо запропонувати свою продукцію, це і є основна мета експорту компанії.
Потреби підприємства :
- Дистриб'ютор (яка купує продукти з АТ « Лієпая папірс » як і поширює свою клієнтську базу за кордоном);
- Агент з продажу ( особа / орган в якості брокера, яка шукає продажів товарів за кордоном);
Кінцевий споживач ( виробники продуктів харчування або підприємство пакувальників ) .

Програма здешевлення вартості іпотечних кредитів,будівництва доступного житла для громадян,
які потребують поліпшення житлових умов.


    Реалізацію програми здешевлення вартості іпотечних кредитів будівництва доступного житла Броварська районна державна адміністрація здійснює відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 №343.
    Броварська райдержадміністрація здійснює пошук забудовників, які мають можливість запропонувати свої об’єкти для програми здешевлення іпотеки та координує їх роботу з банками і людьми. Станом на 05.07.2013року у програмі виявили бажання взяти участь такі забудовники: ТОВ «Бобрик-Град», ТОВ «Меркурій», ТОВ «БЗСК» та ТОВ «Т-Фактор», які на даний момент здійснюють підготовку необхідних документів для відділу капітального будівництва Київської обласної державної адміністрації та відповідних банків. Також громадянам які потребують поліпшення житлових умов було запропоновано квартири в с. Чубинське та с. Вишеньки Бориспільського району.
    Для ефективнішої роботи Броварською райдержадміністрацією організовуються наради з забудовниками, представниками банків («Ощадбанк», «Укргазбанк»), сільськими та селищними головами і громадянами, які потребують поліпшення житлових умов.
    19 липня 2013 року о 10-00 у великому залі Броварської райдержадміністрації буде проведено зустріч з представниками Київської обласної державної адміністрації, Іпотечного центру, місцевої влади, забудовників, банківських установ та громадянами, які потребують поліпшення житлових умов.
    Інформація, що стосується здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов Броварською районною державною адміністрацією розміщено в засобах масової інформації також на офіційному сайті Броварської райдержадміністрації.
    Також, для зручності роботи з громадянами району, створено гарячу лінію (тел. 52-0-03).
    Станом на 05.07.2013 року взяти участь у програмі «Доступне житло» виявило бажання 39 громадян Броварського району.Інформаційна довідка.

    До кредитів, за якими надається часткова компенсація процентів, установлюються такі вимоги:
- надання кредиту в гривнях;
- строк кредитування – до 15 років з моменту укладання позичальником кредитного договору;
- процентна ставка на момент видачі кредиту не перевищує 16 процентів річних;
- обов’язковий власний внесок позичальника не перевищує 25 відсотків суми кредиту. За бажанням позичальника розмір такого кредиту може бути збільшено. Розмір першого внеску може бути зменшено у разі надання додаткової застави за кредитним договором відповідно до внутрішніх правил банку;
- максимальний розмір кредиту, за яким може бути надана часткова компенсація процентів, визначається шляхом множення нормативної площі житла на його розрахункову вартість;
- укладення договорів поруки з кожним дієздатним членом сім’ї, на якого розраховується часткова компенсація процентів та який проживатиме разом з позичальником. Позичальник може укладати договори поруки також з іншими поручителями та надавати додаткову заставу за кредитним договором
    Нормативна площа житла визначається виходячи з розрахунку 40 кв. метрів загальної площі на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 18 кв. метрів на кожного наступного члена сім’ї, але не більш як 76 кв. метрів, а для індивідуальних житлових будинків – не більш як 94 кв. метрів.
    Розрахункова вартість житла встановлюється з урахуванням місця проживання громадян у розмірі:
7000 гривень за 1 кв. метр - для м. Києва;
5000 гривень за 1 кв. метр – для міст Київської області, обласних центрів та мм. Севастополя і Сімферополя;
4000 гривень за 1 кв. метр – для інших населених пунктів.
До таких, що потребують поліпшення житлових умов, належать:
1) громадяни, які на підставі статті 34 Житлового кодексу України РСР перебувають на квартирному обліку;
2) громадяни, які забезпечені за місцем проживання, зареєстрованим в установленому порядку, житловою площею, що не перевищує 9 кв. метрів на одного члена сім’ї, або проживають (зареєстровані в установленому порядку) у гуртожитку, що підтверджується довідкою про склад сім’ї, виданою за місцем проживання.
    Документи які необхідно подавати громадянину:
- копія паспорту (всіх дорослих членів сім’ї);
- копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті),(всіх дорослих членів сім’ї);
- довідка про склад сім’ї (форма-3), видану за місцем проживання;
- копія свідоцтва про шлюб (за наявності);
- копія свідоцтва про народження дитини (дітей) (за наявності);
- довідки про доходи всіх членів сім’ї за останні 6 місяців ;
- довідку про перебування на квартирному обліку (за наявності).
    Позичальник, що є замовником будівництва індивідуального житлового будинку, подає також копії документа, що посвідчує право на земельну ділянку, та відповідної проектно-кошторисної документації.

 

Розвиток підприємництва


    Мале та середнє підприємництво відіграє одну з провідних ролей у розвитку приватного сектору та поступово стає важливим чинником сталого економічного зростання, створення нових робочих місць, структурної перебудови та зміцнення економіки району.
    Протягом 2012 року в районі зберігалися позитивні тенденції щодо розвитку підприємництва.
    Станом на 01.01.2013 року кількість діючих малих підприємств району становить 472 одиниць, з кількістю працюючих 3594 чоловік або 14 % від загальної кількості населення, зайнятого у всіх галузях економіки району. Приріст кількості малих підприємств за 2012 рік склав 3,7 %. Кількість малих підприємств на 10 тис. наявного населення становить 69.
    На малих підприємствах району розрахунковий обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) на кінець 2012 року складає 873,0 млн. грн., або 3,8 % від загальних обсягів реалізованої продукції (робіт, послуг). За 2011 рік цей показник складав 868,7 млн. грн. При цьому є важливим збереження позитивної тенденції останніх років, яка веде до зростання малих підприємств у виробничих галузях економіки, сільському господарстві, будівництві. Так, в промисловості працює 115 (25,5%), будівництві – 61 (13,3%), сільському господарстві – 58 (12,6%), торгівлі 185 (40,7%), транспорті 36 (7,9%) підприємств. Підприємства малого бізнесу працюють в кожній територіальній громаді.
    З метою забезпечення підтримки та подальшого розвитку підприємницької діяльності організовано роботу районного Дозвільного центру, який забезпечує реалізацію вимог Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».
    Протягом 2012 року видано документів дозвільного характеру - 2973, зареєстровано декларацій - 18. На консультацію до адміністратора звернулося 252 чол.
    У районі працює Спілка підприємців Броварщини. В смт Калинівка працює інформаційно-консультативний центр для підприємців.
    З метою залучення суб’єктів підприємницької діяльності до участі у формуванні державної політики у сфері підприємництва при Броварській райдержадміністрації утворена Координаційна рада з питань розвитку підприємництва, до складу якої входять представники всіх галузей району (промисловість, торгівля, транспорт, сільське господарство, будівництво, логістика, переробка с/г продукції та ін.).
    Станом на 01.01.2013 року внесено до Єдиного Державного реєстру – 5794 суб’єктів підприємницької діяльності, в тому числі 1957 юридичних і 3837 фізичних осіб. Протягом 2012 року проведено реєстрацію 300 суб’єктів підприємницької діяльності, з них: фізичних осіб – 227, юридичних осіб –73. За їх державну реєстрацію до державного бюджету надійшло 29,0 тис. грн.
    Протягом 2012 року створено 834 нових робочих місць, в тому числі: за рахунок провадження інвестиційних проектів – 253, створення нових суб’єктів підприємницької діяльності – 320, розвитку діючих підприємств – 261.
    На 01.01.2013 року міськрайонним центром зайнятості організовано і проведено близько 167 семінарів з орієнтації на підприємницьку діяльність. Працевлаштовано на робочі місця, які створені за рахунок надання дотацій роботодавцям – 28 осіб. З числа безробітних жителів району 7-ми особам було виплачено одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності на суму 76,4 тис.грн. Зокрема, кошти отримали жителі району на відкриття власної справи: відкриття швейної майстерні з ремонту одягу; майстерні з надання послуг по ремонту автомобілів; майстерні з надання послуг по ремонту меблів та для надання послуг з пасажирських перевезень (таксі), організації продажу квітів, відкриття закладу з надання консультаційних послуг в бухгалтерській та юридичній сферах, с.Бобрик по наданню послуг з металообробки.
    Всі проекти регуляторних актів та аналіз їх регуляторного впливу висвітлюються в засобах масової інформації (газета “Нове життя”, місцеве радіомовлення), оприлюднюються в Інтернеті на веб-сайті Броварської районної ради та Броварської районної державної адміністрації у Розділі «Розвиток підприємництва» в підрозділі «Регуляторна політика». Сільські ради створили свою сторінку в мережі Інтернет для розміщення власних регуляторних актів.
    Управлінням економіки надається консультативна допомога сільським (селищним) радам щодо перегляду регуляторних актів та приведення їх у відповідність до чинного законодавства.
    З метою повної зайнятості населення району підприємцям рекомендовано використовувати наявні робочі ресурси в селах і селищах. Через виведення промислових об’єктів з м. Києва, в районі продовжено формування промислових зон, на яких будуть зайняті місцеві жителі.
    Серед основних проблем, що стримують розвиток підприємництва відзначається суперечливість і неповнота нормативно - правових актів, що регулюють діяльність суб`єктів підприємництва, обмеження власних фінансових ресурсів у суб`єктів господарювання та відсутність реальних та дієвих механізмів фінансово-кредитної підтримки, складність у вирішенні питань землекористування, надмірний податковий тиск і обтяжлива система звітності.


 Споживчий ринок

    На сьогодні у районі встановилася позитивна динаміка розвитку галузі торгівлі та ресторанного господарства. Відкриваються нові магазини, підприємства ресторанного господарства, оновлюється діюча мережа відповідно до рівня сучасних підприємств, стає кращим торгівельне обслуговування населення.
    Здійснюється постійний контроль за дотриманням вимог діючого законодавства про захист прав споживачів, систематично проводиться робота по розгляду пропозицій, заяв, скарг громадян; надаються консультації з питань споживчого законодавства.
    Незважаючи на складний фінансовий стан підприємств торгівлі, органам місцевого самоврядування спільно з суб’єктами господарювання вдалося не допустити скорочення мережі підприємств торгівлі та різкого спаду роздрібного товарообороту.
    Населенню району протягом 2012 року продано товарів, включаючи ресторанне господарство, офіційно зареєстрованих підприємств усіх форм власності та господарювання (торгових, промислових, сільськогосподарських та інших неторгових підприємств і організацій, включаючи приватні, малі та кооперативи) на суму 370.2 млн. грн., що на 103,5 % більше ніж за відповідний період минулого року. З них, обіг ресторанного господарства за цей період склав майже 678,2 млн. грн. Продаж товарів в розрахунку на одного жителя за цей період становить майже 6037 гривень.
    Протягом 2012 року на податковому обліку перебувало 3837 підприємців, з них 1872 займалися торгівельною діяльністю, сума сплачених податків за здійснення торгівельною діяльністю склала 3426,9 тис.грн.
    За 2012 рік 819 підприємців працювали на єдиному податку, за які сплачено 2053,7 тис.грн., 151 підприємців сплатили за торгові патенти 245,9 тис.грн., інші податки склали 1127,3 тис.грн. За торгівельну діяльність від фізичних осіб надійшло до бюджету податків в сумі 92400,8 тис.грн.
    Станом на 01.01.2013 року до місцевого бюджету надійшло 90901,1 тис.грн. податку з доходів фізичних осіб.
    Реалізація продовольчих та непродовольчих товарів, надання послуг ресторанного господарства населенню району здійснюється через 289 підприємств торгівлі, 33 кіосків, 2 ринки, 3 торгівельні майданчики, 15 АЗС та 83 загальнодоступних закладів ресторанного господарства різних форм власності, які впроваджують на споживчому ринку району нові форми і методи обслуговування.
    Роздрібний товарообіг райспоживспілки, а це 32 підприємства торгівлі, 6 підприємств ресторанного господарства та стаціонарний ринок в с. Гоголів площею 0,81 га склав 356,0 тис.грн. Товарообіг торгової мережі становить 11,0 млн. грн., що на 103,6 % більше, ніж за 2011 рік. Обіг ресторанного господарства за цей період склав 550,0 тис. грн., що на 104,7 % більше за відповідний період минулого року.
    Дохід від реалізації послуг за 2012 рік склав 216,2 млн. грн. Реалізація послуг в розрахунку на одного жителя за цей період становить 3156 гривень.
    Наявні підприємства побуту в селах району представлені такими об’єктами: 31 перукарень, 1 салон краси, де надається 11 видів послуг, 7 майстерень по ремонту взуття та 8 по пошиву одягу, 8 лазень – саун, 10 майстерень, що здійснюють шиномонтаж, 10 ремонт автомобілів, 11 - які надають ритуальні послуги, 2 - фото-відео послуги, 1 – виготовлення ювелірних виробів; виготовлення та ремонт меблів – 4; послуги з перевезення вантажу - 3; виготовлення столярних виробів - 7; будівництво та ремонт житла – 1, виготовлення та монтаж метало пластикових вікон – 2.
    Протягом 2012 року проведено заходи щодо поліпшення матеріально-технічної бази ринків СТ «Едельвейс», КП «Сервіс», торгівельних майданчиків в смт В.Димерка та «Фаворит» в смт. Калита.
    Ринком СТ «Едельвейс» с.Гоголів здійснено капітальний ремонт промислово-товарного, молочного павільйону та павільйону по продажу меду, проведено висипку площадки для торгівлі сільськогосподарськими товарами. На дані заходи було використано 78,4 тис.грн.
    Ринком КП «Сервіс» с.Требухів встановлено нові контейнера, відремонтовано електромережу, проведено гідроізоляцію криши та здійсненні заходи щодо поліпшення санітарного стану ринку.
    Торгівельним майданчиком в смт В.Димерка відремонтовано мережу електропостачання та проведено воду до ринку.
    Торговим майданчиком «Фаворит» в смт. Калита перекрито дах м’ясного павільйону, обладнанно столи для продажу м’ясопродуктів, підсипано територію будівельними матеріалами. На дані заходи було використано 12,0 тис.грн.
    Протягом 2012 року відкрито аптеку «ВВС Плюс» в смт. Калиновка, перукарню «Троянда» в с. Требухів, відкрито новий вид послуг з перевезень пасажирів - «Таксі» в с.Шевченкове та послуги з металообробки в с. Бобрик. Будівельна та інвестиційна діяльність

    Основною метою реалізації інвестиційної політики в звітному періоді було збереження тенденції обсягів залучення інвестицій в економіку району, створення сприятливого інвестиційного клімату.
    Станом на 01.01.2013 року в районі зареєстровано 45 підприємства з іноземними інвестиціями.
    Основні обсяги іноземних інвестицій, а це більше як 70 % надходять з країн Європи: Нідерландів, Німеччини, Франції, Австрії, Італії, Кіпру, а інші з далекого зарубіжжя: США, Еквадору, Віргінських островів, Ізраїлю. Найбільшим діючим підприємством з іноземними інвестиціями є «Кока-Кола Беверіджиз Україна» (Нідерланди). Всього в економіку району планується залучити прямих іноземних інвестицій на суму 535,0 млн. дол. США.
    Загальна сума залучених іноземних інвестицій в економіку Броварського району в розрахунку на одного жителя складе 7810 дол. США.
    Проводиться робота по залученню вітчизняних інвестиційних ресурсів у розвиток економіки та соціальної сфери району. Планується залучити протягом 2012 року капітальних інвестицій в сумі 550,3 млн.грн.
    За звітний період введено в експлуатацію:
- магазин оптової торгівлі з адміністративно-побутовими
приміщеннями с.Погреби;
- магазин змішаної торгівлі «Глибовець» с.Пухівка;
- комплекс відпочинку «Княжий двір» - готель на 70 місць (35 номерів) ТОВ « Тріумф», с. Княжичі
- магазин будівельних матеріалів ФОП Коцюба, с.Калинівка;
- міні-пекарня с. Погреби;
- магазин по продажу мяса с. Погреби;
- магазин квітів та магазин продуктових товарів, с.Калинівка.
    В вересні 2012 року компанія «Бауміт Україна», дочірнє підприємство австрійського холдингу, відкрила перший в Україні завод з виробництва сухих будівельних сумішей. Проектна потужність заводу складає 120 тисяч тон продукції на рік. На заводі будуть виготовлятись сухі будівельні суміші для внутрішньої і зовнішньої обробки будівель: суміші для комплексних систем теплоізоляції фасадів, оздоблення плиткою, а також штукатурки для механічного нанесення. Інвестиції в будівництво заводу склали 10 мільйонів євро. Відкриття заводу дало можливість створити близько 100 –та нових робочих місць.
    Крім того, в вересні поточного року в с.Княжичі відбулась презентація одного з найсучасніших в Україні закладів ПрАТ «Могунція - Україна» - «Інституту нових технологій». Це інститут з надання інформаційно-консультативних послуг в галузі м’ясопереробної промисловості. Відкрити даний заклад планується до кінця 2012 року. Це дасть змогу створити додатково ще близько 70 –ти робочих місць та залучити інвестицій в розмірі 20 –ти міл.грн.
    За рахунок субвенції Державного бюджету виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво 36 квартирних будинків для соціальних працівників в селах Пухівка, Рожни, Літки.
    Впровадження вітчизняних та іноземних інвестицій дозволило працевлаштувати протягом 2012 року 834 жителі району.
    Прийнято попереднє рішення про залучення інвестицій на будівництво сучасних молочно - товарних комплексів в селах Русанів та Семиполки.
    Розпочалось будівництво заводу по виготовленню виробів зі скла ЗАТ “Агроінвест - 96”, с.Шевченкове; планується реконструкція комплексу по вирощуванню поросят СВАТ ”Агрокомбінат Калита” , смт Калита.
    В рамках виконання Програми та для сприяння залученню інвестицій в економіку і соціальну сферу району створено постійно діючий консультативно-дорадчий орган при голові Броварської районної державної адміністрації - Координаційну раду. Основними завданнями Координаційної ради є: підготовка пропозицій щодо формування інвестиційної політики району, зокрема механізму державно-приватного партнерства та сприяння ефективній взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і суб’єктів господарської діяльності у сфері інвестиційної діяльності.
    Враховуючи те, що в районі реалізується багато інвестиційних проектів, створення Координаційної ради допоможе налагодити більш тісні робочі контакти з міжнародними та іноземними організаціями та інформувати їх щодо інвестиційних пропозицій, що і є необхідною умовою для покращення процесу залучення інвестицій в економіку району.


Промисловість

    Броварський район має розвинутий промисловий комплекс, який забезпечує суттєві надходження до бюджету, є значним виробником продуктів харчування, товарів легкої промисловості, комбікормів та преміксів.
    Промисловість району представлена 18 потужними підприємствами різних форм власності, які щорічно збільшують обсяги виробництва промислової продукції. Серед них колективи таких підприємств: Іноземне підприємство «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед», ВАТ «Калинівський завод «Будперліт», ВАТ «Калитянський експериментальний завод комбікормів та преміксів», ВАТ «Мономах», ПАТ «Гоголівська стрічкоткацька фабрика», ТОВ «Шевченківський завод продтоварів», ТОВ «Фроніус-Україна», ТОВ «Века-Україна», ТОВ «Компанія «Полісся».
    За 2012 рік розрахунковий обсяг реалізованої промислової продукції складає 3177 млн. грн., або 104 ,4 % до минулорічного показника.
    З вересня 2012 року введено в експлуатацію нове підприємство ТОВ "Бауміт Україна" в смт Велика Димерка, яке займається виробництвом сухих будівельних сумішей потужністю 27 тис. тонн на рік. Продукція торгової марки Бауміт використовується у будівельній індустрії всієї Європи завдяки виробництву високоякісних будівельних матеріалів, новітніх розробок та впровадженню нано-технології.
    Стабільно працюють підприємства ТОВ ”Асканія – Флора” та ТОВ ”Камелія –PR” (виробництво троянд). ТОВ ”Асканія – Флора” проводить реконструкцію з розширенням тепличного комплексу потужністю 41792 шт. квітів на рік.
    ВАТ ”Калитянський завод комбікормів та преміксів” удосконалює асортимент продукції та шукає нові ринки збуту.
    Для розширення ринків реалізації виробленої продукції значна частина промислових підприємств району приймає активну участь у виставкових заходах, бізнес-форумах, презентаціях, розвиває виробничу кооперацію, що є запорукою подальшого розвитку промислового комплексу району.
    Представниками адміністрації, податкової служби проводяться круглі столи з керівниками підприємств, які зареєстровані не на території Броварського району, але здійснюють тут виробничу діяльність щодо необхідності сплати податків за місцем проведення виробничої діяльності.


 Агропромисловий комплекс

    У 2012 році валовий збір зернових та зернобобових культур по сільськогосподарських підприємствах склав 62,4 тис. тонн. Урожайність зросла до 40,5 ц/га, що більше минулорічного показника на 6,3 відсотка.
    Станом на 01.01.2013 року по сільськогосподарських підприємствах зібрано 3365 тонн овочів відкритого ґрунту при середньої урожайності 221 ц/га. За рахунок реконструкції 2 га теплиць в ПАТ «Тепличний», а також недостатності сонячного світла, урожайність овочів закритого ґрунту зменшилась в порівняні з минулим роком та складає 4687 ц/га, а валовий збір склав 21666 тон, що менше минулорічного показника на 2,1 відсотка .
    За рахунок збільшення площ посадки картоплі, валовий збір становить 108,6 тис. тон, що більше минулорічного показника на 6,1 відсоток.
    У 2012 році продовжується поступове збільшення виробництва ріпака, як конкурентоспроможної культури. Валовий збір ріпака в 2012 році становить 665 тон, що в 3,7 рази перевищує минулорічні показники. Урожайність ріпака також зросла в 3,8 рази та складає в 2012 році 21,1 ц/га.
    Одним з чинників, які сприяють зростанню урожайності сільськогосподарських культур є добрива. Господарствами району протягом року внесено мінеральних добрив та поживних речовин – 930,8 тонн, в т.ч. азотних - 458,1 тонн, фосфорних – 241,2 тонн, калійних – 231,5 тонн, органічних добрив 14060 тонн.
    У 2012 році державна підтримка сільськогосподарських підприємств для розвитку галузі тваринництва та галузі рослинництва відсутня.
    У 2012 році державна підтримка була спрямована на господарства населення для надання дотації за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби. Протягом року було нарахована дотація фізичним особам в сумі 142,8 тис. грн..
    У 2012 році вдалось збільшити виробництво м’яса по сільськогосподарським підприємствам на 0,6 відсотка в порівняні з минулим роком. Збільшення відбулося за рахунок збільшення м’яса птиці. Збільшення поголів’я курей-несучок дало можливість отримати яєць на 4 відсотка більше ніж в 2011 році. Найбільш збитковою в галузі тваринництва є виробництво молока. В 2012 році зменшення корів на 6 відсотків по сільськогосподарським підприємствам вплинуло на зменшення валового надою на 6,8 відсотка в порівняні з минулорічним показником.
    Станом на 01.01.2013 року поголів’я ВРХ складає 1909 голів, в т.ч. корів 773 голів, свиней 61454 гол., птиці 1641 тис. гол.
    У 2012 році господарства району повністю забезпечили кормами худобу та птицю. В 2012 році заготовлено кормів для годівлі тварин 32 цнт. кормових одиниць на умовну голову, в складі яких за поживністю концкорма становлять близько 25%, грубі – 13% т.ч. заготовлено сіна на корову 1,6 тонн, соковиті – 25% в т.ч. силос 23 % .
    В останній час удосконалюється система зоотехнічних та організаційних заходів, спрямованих на поліпшення племінних і продуктивних якостей тварин, проведено атестацію племінної справи у тваринництві, пропонується збільшення обсягів державної підтримки галузі.
    Для стабілізації розвитку галузі тваринництва, зокрема виробництва молочної продукції, в районі заплановано будівництво трьох тваринницьких комплексів по виробництву молока з поголів”ям в 1500 голів кожний та комплексу по відгодівлі великої рогатої худоби на 4000 голів, а також переробки тваринницької продукції.

 Транспорт, електрозв’язок та будівництво доріг

    Транспорт. Перевезення пасажирів в районі здійснюється відповідно до Законів України “Про автомобільний транспорт”, “Про дорожній рух” і Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09.09.2009 № 983) та інших нормативно – правових актів.
    До складу Броварського району входить 23 сільські та 3 селищні ради, які об’єднують 46 населених пунктів. Автобусним сполучення охоплені 44 населених пунктів району (96 відсотків). Транспортний зв’язок сіл та селищ розроблений з урахуванням побажань жителів району.
    Перевезення пасажирів здійснюється на 43 регулярних автобусних маршрутах, в тому числі: приміських маршрутів – 30, міжміських – 8 та приміських внутрішньорайонних – 5.
    Станом на 01.01.2013 перевезення населення забезпечують 7 юридичних осіб: ТОВ «ПасБРайТ», ТОВ «Супутник», ТОВ «Союз-Авто», ВАТ «Броварське АТП-13209», ТОВ «Авто-Плюс», ТОВ «Самсон», ТОВ «Автопас-К» та 9 приватних підприємців.
    Для обслуговування пасажирів на автобусних лініях щоденно задіяні 68 автобусів. Загальна протяжність усіх автобусних маршрутів становить 1,7 тис. км. Щоденно 904 рейсами населення району перевозиться з сільських населених пунктів до райцентру та до столиці м. Києва.
    За 2012 рік пільговою категорією населення Броварського району здійснено 274535 безкоштовних проїздів по талонній системі на загальну суму 1770 тис. грн.
    Управління економіки райдержадміністрації проводить цілеспрямовану та системну роботу щодо забезпечення пасажирських перевезень автомобільним транспортом загального користування району, дотримання суб’єктами підприємницької діяльності усіх форм власності вимог нормативних актів, що регулюють перевезення пасажирів, розширення та вдосконалення форм обслуговування населення.
    У 2012 році ТОВ «Союз-Авто» було придбано 8 нових автобусів марки ЕТАЛОН.
    Наявний автотранспорт задовольняє потреби населення в автобусних перевезеннях. Перевізники дотримуються вимог чинного законодавства та працюють в напрямку подальшого покращення обслуговування пасажирів на приміських маршрутах Броварщини.