Агропромисловий комплекс
Боротьба з порушенням правил рибальства та незаконним заняттям рибним або іншим 
добувним промислом водних біоресурсів в Броварському районі у нерестовий період 2017 року 

    За інформацією Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київської області по Броварському району з 1 по 12 квітня було викрито 3 грубих порушення правил рибальства відповідальність за яке передбачено ч. 4 ст. 85 КУпАП
    У порушників вилучено:
риби - 4 кг;
заборонених знарядь лову - 7 одиниць;
човен - 1 од.
    Збитки нанесені рибному господарству склали - 1800 грн


СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО


    На території Броварського району обробітком землі займається 25 основних сільськогосподарських підприємств різних форм власності. 
    Всього земель сільськогосподарського призначення 53045 га, в т.ч. ріллі 39659 га. 
    Кількість громадян які набули право на пай – 19001 чол., сертифікати отримали – 18935 чол. 
    Посівна площа по сільськогосподарським підприємствам становить 27243 га на 1000 га більше до минулого року. 
    Під зерновими та зернобобовими – 14376 га. 
    Озима пшениця – 3945 га. 
    Озиме жито – 586 га. 
    Ячмінь – 475 га. 
    Ріпак – 298 га. 
    Кукурудза – 7787 га. 
    Соняшник – 6687 га. 
    Соя – 2780 га. 
    Гречка – 168 га. 
    Картопля – 805 га. 
    Овочі – 67 га. 
    По всіх категоріях господарств різних форм власності разом із фермерськими господарствами станом на 18 серпня з 6369 гектара площ урожай зібрано на 6191 га й намолочено 19165 тонн зерна. Середня урожайність на сьогоднішній день становить 31,0 центнера збіжжя з гектара, а процент виконання плану збиральних робіт сягнув 97 відсотків. 
    Залишилось зібрати гречку на площі 168 гектара. 
    В господарствах району для забезпечення збирання зернових культур в наявності є 42 зернозбиральних комбайнів, з яких 33 – високопродуктивні комбайни вітчизняного та іноземного виробництва. Загальне навантаження на одиницю техніки на період жнив 2016 року складає 160,6 га, що передбачає завершення жнив за 15 днів. При цьому щоденне навантаження на комбайн малопродуктивного типу - 9 га, високопродуктивних вітчизняного та іноземного виробництва - 20 га. 
    По сільськогосподарських підприємствах на сьогоднішній день зібрано: 
    Озима пшениця – 3945 га, намолочено – 12840 т, урожайність – 32,5 цнт/га 
    Озиме жито – 480 га, намолочено – 2085тон, урожайність – 35,6 цнт/га 
    Яра пшениця – 624 га, намолочено - 1658 тон, урожайність – 26,6. 
    Ячмінь ярий – 475 га, намолочено – 1224 тон. 25,8 цнт/га. 
    Ячмінь озимий – 71 га, намолочено – 150 тон, урожайність – 21,1 цнт/га. 
    Ярий ріпак – 198 га, намолочено – 297 тон, урожайність – 15 цнт/га. 
    Озимий ріпак – 90 га, намолочено – 145 тон, урожайність – 16,1цнт/га. 
    Вівса – 370 га, намолочено – 998 тон, урожайність 27,0 цнт/га. 
    Гороху – 30 га, намолочено – 65 тон, урожайність – 21,7 цнт/га. 

    Кращі показники отримали: 
- фермерське господарство «Журавушка» керівник Плакся Сергій Лукич, урожайність озимого жита на окремих полях сягала 50 і більше центнерів; 
- ТОВ «Іверія Агро» керівник Фещун Олександр Валерійович отримав по 35 центнерів з гектара ярої пшениці та ячменю. 
- СТОВ «Требухівське» керівник Орел Сергій Григорович зібрав озимої пшениці з площі 400 гектарів по 45 центнерів. 
    Одночасно із завершенням жнив підприємствами району розпочато підготовку до посіву озимих культур під урожай 2017 року. Станом на 18 серпня 2014 року підготовлено 1 тис. гектарів або 20 % від прогнозованої площі. 
    Складений попередній план посіву озимих культур під урожай 2017 року, що становить 5100 гектарів (в порівнянні з минулим роком більше на 200 га) в т. ч. : 
- озимої пшениці – 4000 гектарів; 
- жита – 700 гектарів; 
- озимого ячменю 100 гектарів; 
- озимого ріпаку – 300 гектарів. 
    На сьогоднішній день вбачається необхідність залучення інвестицій в Броварський район, для будівництва елеватора та молочнотоварного комплексу по виробництву молока. 
    Управлінням агропромислового розвитку на даний час розробляються пропозиції до проектів обласних програм «Розвитку молочного скотарства на період до 2020 року», «Підвищення родючості ґрунтів 2012-2016 років», та «Розвиток садівництва 2013- 2017 років». 
    Також управлінням проводяться виїзні консультації у господарства району з питань проведення обов’язкових інструктажів по охороні праці, раціонального використання земель, якості заготівлі кормів, аналізу проведення реєстрації договорів оренди земельних ділянок (паїв) та забезпеченню охорони урожаю зернових від пожеж. 
    Програмою родючості ґрунтів господарства займаються за власний кошт, на даний час стоїть питання для розроблення районної програми родючості. 
    У Броварському районі є сприятливі умови для вирощування овочевих культур. 
    Особисті селянські господарства потребують фінансової підтримки не тільки в частині відшкодування за доїльні апарати, а також відшкодування за закупівлю племінних корів та нетелей. Відсутність земель для випасу корів та зменшення поголів’я ВРХ є фактором скорочення виробництва молока в особистих селянських господарствах. 
    Сільськогосподарські підприємства здійснюють виїзну торгівлю за оптовими цінами, беруть участь у ярмарках. 
    Кількість працюючих в сільському господарстві району – 923 чоловік. 
    Середня заробітна плата становить – 3200 грн. 
    Проблемні питання, що потребують негайного вирішення: 
- Реєстрація договорів оренди. 
- Повернення до спрощеної системи оподаткування. 
- Поліпшення родючості ґрунтів району (вапнування кислих грунтів).

    05 травня 2015 року до Броварської районної державної лікарні ветеринарної медицини поступив сигнал про загибель трьох диких свиней на території урочища Грабов, що відноситься до території Державного мисливського резерву поблизу Державної Організації « Резиденції «Залісся» та садового товариства «Ландиш».
    Спецiалiсти ветеринарної медицини Броварського району (група швидкого реагування, до складу якої входять 6 осіб: спеціалісти управління, районні лікарі ветеринарної медицини та лабораторії ветеринарної медицини) негайно виїхали на місце загибелі диких свиней. При патологічному розтині однієї з трьох загиблих свиней не виявлено змін, характерних для чуми свиней. Два інших трупи свиней не піддавались розтину в зв’язку з тим, що вони були в стадії гнилісного розкладу.
    Спецiалiстами ветеринарної медицини Броварського району 05 травня 2015 року до 20:30 години було відібрано матеріал (трубчасту кістку, лімфатичні вузли, селезінку) та 06 травня 2015 року о 10 годині доставлено в Регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини в Київській області та о 15 годині патматеріал направлено в державний Науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДIЛДВСЕ) м. Київ.
    Лабораторним дослідженням методом ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней в ДНДIЛДВСЕ о 22 годині 06 травня 2015 року (експертиза № 002320 м.п.м./15 від 06 травня 2015р.) та встановлено діагноз - африканська чума свиней.
    Встановили карантинні міліцейські пости на дорозі при в`їзді (виїзді) до неблагополучного осередку ( при з’їзді з центральної автодороги Бровари-Остер) та біля ями де проводиться утилізація трупів диких кабанів. Забезпечили на них цілодобове чергування.
    Всі виїзди і заїзди до неблагополучного осередку по польових дорогах перекопали з метою недопущення по них руху транспорту, залишивши одну дорогу, на якій встановлено міліцейський пост та дезтехніку для дезінфекції автотранспорту.
    При в`їздах та виїздах з території неблагополучного пункту встановили знаки з написом: «Обережно карантин» та знаки, які вказують на об`їзд карантинної зони.
    Забезпечили рух транспорту, що виїжджає з неблагополучного пункту лише після дезінфекції , а рух людей через дезбар'єр та дезкилимки.
    Проводиться депопуляція диких свиней, які перебувають в епізоотичному осередку. Станом на 28.05.2015р. відстріляно:
    ДО «Резиденція «Залісся» - 178 гол.,
    Броварське МГ – 3 гол..
    МГ «Бонус» - 1 гол.
    ВСЬОГО – 182 гол.
    Для моніторингу ситуації відібрано 56 проб патматеріалу та направлено до Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини. З них досліджено 40 проб – негативно, 16 проб – досліджується.
    Автотранспорт задіяний у виконанні заходів ретельно миється та дезінфікується. Увесь спецодяг та спецвзуття, спеціалістів задіяних в проведенні заходів, знезаражують.
    Заборонено в зоні захисту:
1. ввіз чи вивіз з індивідуальних господарств будь-яких домашніх тварин, торгівлю на ринках живими тваринами всіх видів, включаючи птицю, м’ясом та іншими продуктами тваринництва. (Забезпечення населення продуктами тваринництва здійснюється через торговельні мережі з обов’язковою наявністю супровідних ветеринарних документів).
2. проведення виставок, ярмарків, базарів та інших заходів, пов’язаних з пересуванням та скупченням тварин (крім транспортування трупів свиней до місця утилізації)
    В другій загрозливій зоні - зоні нагляду:
    Організувано групи за участю ветеринарних фахівців для щоденного моніторингового клінічного огляду наявного в господарствах усіх форм власності поголів'я свиней.
    Заборонено у зоні нагляду торгівлю на ринках живими свиньми, м’ясом з них й іншими продуктами свинарства, постачання населенню продуктів тваринництва без наявності супровідних ветеринарних документів.
    Проводиться роз’яснювальна та освітня робота з населенням з питань запобігання і боротьби з АЧС.


 ПРИСУТНІ голова ДНПК при Броварській РДА Кукшин В.М., члени ДНПК:  Теплюк Г.М.,  Вакарчук О.В., Прудкий В.І., Левчугов І.С., Мітла О.М., Гришко Н.В., Мухіна Л.М., Суворов О.М., Кісільов П.С., Клименко М.Ф., Коновальчук В.В.

 

  ЗАПРОШЕНІ: начальник Головного управління ветеринарної медицини в Київській області Жук А.О.,   заступник начальника Головного управління ветеринарної медицини в Київській області Матвієнко О.В., начальник відділу управління агропромислового розвитку Ясинська С.О., керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств, які утримують свиней та м'ясопереробних підприємств району, голова УТМР, представники ДО «Резиденція «Залісся», представники районної державної лікарні ветеринарної медицини, районної державної лабораторії ветеринарної медицини, завідуючі дільничних лікарень ветеринарної медицини району, дільниць та лабораторій ВСЕ, офіційні лікарі, голови сільських та селищних рад.

Протокол вела член комісії завідуюча протиепізоотичним відділом Броварської районної державної лікарні ветеринарної медицини Гришко Н.В.

 

                                                           


Відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Броварській райдержадміністрації


ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

«Встановлення карантину щодо африканської чуми свиней в Броварському районі Київської області та затвердження Плану заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання»СЛУХАЛИ:

1. Заступника голови облдержадміністрації Корбан Олег Борисович, який оголосив план роботи комісії;
2. Голову Броварської РДА Сінько Володимир Олександрович, який доповів про ситуацію щодо АЧС, яка склалася на території району;
0    5 травня 2015 року до Броварської районної державної лікарні ветеринарної медицини поступив сигнал про загибель трьох диких свиней на території урочища Грабов, що відноситься до території Державного мисливського резерву поблизу Державної Організації « Резиденції «Залісся» та садового товариства «Ландиш».
    Спецiалiстами ветеринарної медицини Броварського району (група швидкого реагування, до складу якої входять 6 осіб: спеціалісти управління, районні лікарі ветеринарної медицини та лабораторії ветеринарної медицини). При патологічному розтині однієї з трьох загиблих свиней не виявлено змін, характерних для чуми свиней. Два інших трупи свиней не піддавались розтину в зв’язку з тим, що вони були в стадії гнилісного розкладу.
    Спецiалiстами ветеринарної медицини Броварського району 05 травня 2015 року до 20:30 години було відібрано матеріал (трубчасту кістку, лімфатичні вузли, селезінку) та 06 травня 2015 року о 10 годині доставлено в Регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини в Київській області та о 15 годині направлено в державний Науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДIЛДВСЕ) м. Київ.
    Лабораторними дослідженнями в ДНДIЛДВСЕ о 22 годині 06 травня 2015 року (експертиза № 002320 м.п.м./15 від 06 травня 2015р.) встановлено діагноз - африканська чума свиней.
    У зв'язку з виникненням захворювання свиней на африканську чуму свиней та з метою локалізації, ліквідації АЧС i недопущення розповсюдження захворювання, скликання Державна надзвичайна протиепiзоотична комісія при Броварській РДА
3. Начальника головного управління ветеринарної медицини в Київській області Жука Андрія Олександровича, який доповів про виявлення захворювання свиней в дикій фауні на АЧС;
4. В. о. начальника ГУ ДСНС України у в Київській області Кісільова Петра Степановича - про залучення особового складу та техніки для ліквідації вогнища АЧС;
5. Начальника Броварського районного відділу ГУ МВС України в Київській області - Клименко Миколу Федоровича - про організацію міліцейських постів на дорогах до неблагополучного пункту;
6. Мисливствознавця ДП Київського лісгоспу по Броварському району – Коновальчука Володимира Вікторовича - про депопуляцію дикого кабана;
7. Про організацію роботи щодо депопуляції кабана в угіддях ДО «Резиденція Залісся», території державного мисливського резерву та мисливських угіддях Броварського МГ - керівників господарств: мисливствознавець ДО «Резиденція Залісся» Пастернак Дмитро Анатолійович, єгер Броварського МГ - Синюк Віктор Михайлович, заступник начальника управління лісового та мисливського господарства по Київській області та м. Київ – Гринь Василь Андрійович;
8. Про основні організаційні заходи щодо ліквідації захворювання - начальника головного управління ветеринарної медицини в Київській області Жука Андрія Олександровича;
9. Заступника начальника Головного управління ветеринарної медицини в області Матвієнко Олена Володимирівна, яка оголосила проект рішення комісії та План заходів.

Комісія ВИРІШИЛА:

1. Оголосити територію лісового масиву оточеного населеними пунктами с. Літки, с. Літочки. с. Соболівка, с. Рожни, с. Пухівка, с. Рожівка, с. Скибин, с. Семиполки, с. Залісся Броварського району Київської області неблагополучною щодо африканської чуми свиней та встановити карантин з 07 травня 2015 року;
2. Встановити епізоотичним осередком лісовий масив оточений населеними пунктами с. Літки, с. Літочки. с. Соболівка, с. Рожни, с. Пухівка, с. Рожівка, с. Скибин, с. Семиполки, с. Залісся, як зону високого ступеня ризику (Карта епізоотичного осередку додається);
3. Встановити зону захисту з західної сторони по межі Броварського району від епізоотичного осередку в межах території району, що оточує межі першої зони (зону епізоотичного осередку) та до територіального складу якого входить населені пункти с. Літки, с. Літочки. с. Соболівка, с. Рожни; з південної сторони по межі Броварського району населені пункти с. Пухівка, с. Рожівка, с. Скибин; зі східної сторони по трасі Київ-Чернігів, що проходить по території Броварського району населені пункти с. Семиполки та с. Залісся (Карта зони захисту додається);
4. Звернутися до Голови ДНПК при Київській ОДА щодо встановлення зони нагляду, що виходить за межі Броварського району;
5. Створити координаційну (робочу) групу в складі:
- Голови Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Броварській райдержадміністрації Кукшина В.М., голова координаційної групи;
- начальника Броварської районної державної лікарні ветеринарної медицини Завадського В.П.;
- головного фахівець РВ ГУ ДСНС України в Броварському районі Мітлу О.М.;
- начальника РВ ГУ МВС України в Київській області Клименка М.Ф.
- мисливствознавця ДП Київського лісгоспу по Броварському району Коновальчука В. В.;
6. Координаційній групі визначити місце для спалювання трупів свиней і встановлення міліцейських карантинних постів, переліку (кількості) доріг, які необхідно закрити для проїзду транспорту та кількості табличок "КАРАНТИН. В'ЇЗД ЗАБОРОНЕНО".
7. Головному фахівцю РВ ГУ ДСНС України в Броварському районі Мітлі О.М провести інструктаж робочих груп з технічної безпеки і т.д. задіяних у виконанні заходів.
8. Головному лікарю ЦРЛ Багнюку В.В. та головному лікарю первинної медицини Гаркуші О.П. на період проведення заходів організувати чергування бригади швидкої допомоги на встановленому міліцейському карантинному посту.
10. Затвердити «План заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання», персональний склад робочих груп та спеціалістів задіяних служб для виконання плану заходів. (Склад груп додається);
11. Броварській районній державній адміністрації, Броварському районному відділу державної служби надзвичайних ситуацій України в Київській області, Броварському районному відділу ГУ МВС України в Київській області з обслуговування Броварського району та м. Бровари, Управлінню ветмедицини в Броварському районі та іншим залученим службам забезпечити безумовне виконання затвердженого плану заходів та Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05.03.2014 № 81 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21 березня 2014 р. за № 363/25140.;
12. Карантин з неблагополучного пункту зняти за рішенням ДНПК при Броварській РДА не раніше ніж через 40 днів після проведення всіх заходів згідно «Плану заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання».

                                                                                                                                                                                                           ЗАТВЕРДЖЕНО
                                                                                                                                                                                                                                                                                Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісій
                                                                                                                                                                                                                                            при Броварській райдержадміністрації
                                                                                                                                                                                                                        від 07.05.2015 року № 6
                                                                                                                                                                                                                                                ______________________Кукшин В.М.

 ПЛАН ЗАХОДІВ
щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання
африканської чуми свиней в Броварському районі Київської області№ п/п

Назва заходів

Строк виконання

Відповідальний за виконання

1

2

3

4

 

В неблагополучному осередку:

 

 

1

1.1.Встановити карантинний міліцейський пост на дорозі при в`їзді (виїзді)  до неблагополучного осередку ( при з’їзді з центральної автодороги Бровари-Остер). Забезпечити на ньому цілодобове чергування.

1.2.Всі виїзди і заїзди  до  неблагополучного осередку по польових дорогах  перекопати з метою недопущення по них руху транспорту, залишивши одну дорогу, на якій встановлено міліцейський пост та дезтехніку для дезінфекції автотранспорту.

1.3. При в`їздах та виїздах з території неблагополучного пункту встановити знаки з написом Карантин та знаки, які вказують на об`їзд карантинної зони.

1.4 Забезпечити рух транспорту, що виїжджає з неблагополучного пункту лише після дезінфекції , а рух людей через дезкилимки (Згідно Плану дій при підозрі захворювання (загибелі) свиней на африканську чуму – далі План та п. 7.1 «Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней – далі Інструкція).

1.5 Встановити порядок переміщення людей транспорту через карантинну територію (п. 7.6. Інструкції).

 

Негайно

Броварська райдержадміністрація,

 

Броварський районний відділ ГУ МВС України в Київській області

 

Броварський районний відділ державної служби з питань НС України у в Київській області

Державна служба ветмедицини в Броварському районі

2

Виділити необхідну техніку, дезінфекційні машини, засоби, автотранспорт, бульдозери, скрепери та інші технічні засоби для проведення земляних та інших робіт (п. 7.6. Інструкції).

Негайно, до зняття обмежень

Броварська районна державна адміністрація

Броварський районний відділ державної служби з питань НС України у в Київській області, Державна служба ветмедицини в Броварському районі

 

3

Заборонити:

3.1. вивезення та ввезення на територію щодо АЧС епізоотичного осередку усіх видів живих тварин (в т.ч. птиці), продуктів і сировини тваринного походження, кормів, продуктів рослинництва і інших вантажів підконтрольних державній службі ветеринарної медицини (окрім транспортування трупів для спалювання)

3.2. лікування хворих та підозрілих у захворюванні на АЧС свиней(п. 7.6 Інструкції).

 

Негайно, до зняття обмежень

Броварський районний відділ ГУ МВС України в Київській області

4

4.1. Провести депопуляцію усіх свиней, які перебувають в епізоотичному осередку. Відстріл провести у кількості не меншій, ніж зазначеній за результатами  даних останньої таксації за 2014 рік, а саме:

ДО «Резиденція «Залісся» - 337 гол.,

Броварське МГ – 40 гол..

Державному мисливському резерву проводити відстріл по фактично наявному поголів’ю, так як дані таксації відсутні.

4.2. туші тварин, трупи тварин, що загинули, ймовірно контаміновані матеріали, речовини та відходи спалюють у визначеному рішенням ДНПК при Броварській РДА місці (п. 7.5. Інструкції).

До 01.06.2015

Броварська райдержадміністрація,

Броварський районний відділ державної служби з питань НС України у в Київській області, Броварський райвідділ ГУ МВС України в Київській області, управління ветеринарної медицини в Броварському районі, ДП Київський лісгосп по Броварському району, Броварське МГ, ДО «Резиденція Залісся»

5

Про кожен випадок захворювання, загибелі свиней їх власники зобов’язані негайно повідомляти державну службу ветеринарної медицини.

негайно

Власники тварин, ДП Київський лісгосп по Броварському району, керівники господарств всіх форм власності, ветеринарні спеціалісти господарств, голови сільських рад.

6

Визначити транспорт задіяний у виконанні заходів та

організувати  його ретельне миття та дезінфекцію в місцях доставки трупів тварин, і ін. відходів на виїзді з неблагополучного пункту(п. 7.6. Інструкції).

після кожного завозу та розвантаження.

Броварський районний відділ державної служби з питань НС України у в Київській області, управління ветеринарної медицини в Броварському районі, Броварська райдержадміністрація

7

 Увесь спецодяг та спецвзуття, спеціалістів задіяних в проведенні заходів, знезаражують, а після завершення робіт у вогнищі весь спецодяг та спецвзуття спалити (п. 7.6. Інструкції).

Щоденно до зняття обмежень

управління ветеринарної медицини в Броварському  районі

Броварський районний відділ державної служби з питань НС України у в Київській області

8

Провести облік всього свинопоголів`я в господарствах усіх форм власності в зоні захисту та нагляду (п. 7.11. та 7.12. Інструкції).

До 18.05.2015

 Броварська райдержадміністрація, управління ветеринарної медицини в Броварському  районі, голови сільських рад

9

 Заборонити в зоні захисту:

9.1 ввіз чи вивіз з господарств будь-яких домашніх тварин, торгівлю на ринках живими тваринами всіх видів, включаючи птицю, м’ясом та іншими продуктами тваринництва.

9.2 забезпечення населення продуктами тваринництва здійснювати через торговельні мережі з обов’язковою наявністю супровідних ветеринарних документів

9.3 проведення виставок, ярмарків, базарів та інших заходів, пов’язаних з пересуванням та скупченням тварин (крім транспортування свиней на відведені забійні пункти і м’ясокомбінати) (п. 7.11. Інструкції).

Негайно, до зняття обмежень

Броварська райдержадміністрація, управління ветеринарної медицини в Броварському районі, Броварський райвідділ ГУ МВС України в Київській області.

 

В другій загрозливій зоні - зоні нагляду:

 

 

 

10

Організувати групи за участю ветеринарних фахівців для щоденного клінічного огляду  наявного в господарствах усіх форм власності поголів'я свиней (п. 7.12  Інструкції).

 

До зняття карантину

Броварська райдержадміністрація, голови сільських рад,Управління ветеринарної медицини в Броварському районі

11

Знищувати бродячих котів і собак, а також провести дератизацію на фермах та подвір’ях громадян;

 

Негайно

На протязі обмежень

Броварська райдержадміністрація,

Броварський районний відділ державної служби з питань НС України у в Київській області, ДП Київський лісгосп по Броварському району Державна служба ветмедицини Броварського району, Броварське МГ, ДО «Резиденція Залісся»

 

12

Заборонити у зоні нагляду торгівлю на ринках живими свиньми, м’ясом з них й іншими продуктами свинарства, постачання населенню продуктів тваринництва без наявності супровідних ветеринарних документів (п. 7.12. Інструкції).

Негайно

На протязі обмежень

Броварська райдержадміністрація управління ветеринарної медицини в Броварському районі, Броварський райвідділ  ГУ МВС України в Київській  області

13

Проводити роз’яснювальну та освітню роботу з населенням з питань запобігання і боротьби з АЧС

(згідно Плану).

На протязі обмежень

Броварська райдержадміністрація управління ветеринарної медицини в Броварському районі

Голови сільських рад

14

Карантин зняти через 40 днів після останнього випадку захворювання, загибелі чи забою хворих свиней, та за умови виконання всіх заходів, передбачених чинним планом (п. 8.1. Інструкції).

Після проведення вище перелічених заходів

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Броварській РДА

15

Забезпечити щоденне інформування Головного управління ветмедицини в Київській області про виконання заходів

На протязі обмежень

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Броварській РДА 
Підготовка та проведення комплексу весняно-польових робіт у 2014 році

  
     26 лютого 2014 року управлінням агропромислового розвитку за участю виконуючого голови Броварської райдержадміністрації Онашка Олександра Володимировича була проведена оперативна нарада що стосується підготовки та проведення весняно-польових робіт, а саме розгляд Плану Заходів з проведення комплексу весняно-польових робіт у 2014 році де основні питання це: 
  - забезпечення мінеральними добривами, паливо-мастильними матеріалами, насінням ярих культур, наявність та готовність техніки, стан охорони праці; 
  - стан посівів озимих культур під урожай 2014 року; 
  - стан фінансового забезпечення на період весняно-польових робіт; 
  - висвітлення матеріалів підготовки матеріалів підготовки та проведення весняно-польових робіт в засобах масової інформації. 
    Начальник управління агропромислового розвитку Г.М. Теплюк повідомив, що в районі розроблений «План заходів з проведення комплексу весняно-польових робіт у 2014 році» та наказом управління агропромислового розвитку створена комісія по обстеженню посівів озимих культур під урожай 2014 року. 
    Мета даних заходів є постійний моніторинг стану посівів озимих культур, уточнення структури посівних площ ярих культур з урахуванням стану перезимівлі озимих, організація робіт по підживленню азотними добривами із розрахунку не менше 150 кг на гектар, захисту від хвороб та шкідників надання практичної допомоги щодо забезпечення підприємств мінеральними добривами, паливо-мастильними матеріалами, насінням ярих культур, ремонту техніки та стану охорони праці. 
    Тому по завершенню лютого місяця та першої декади березня місяця необхідно провести повний аналіз що стосується Плану заходів та вразі виникнення проблемних питань негайного оперативного вирішення. 
    Також Г.М. Теплюк повідомити про те, що згідно попередніх даних в районі із посіяних 5299 гектарів озимих культур станом на сьогоднішній день більше 60 % посівів знаходяться в доброму стані тому необхідно приділити увагу щодо їх збереження, а саме проведення в оптимальні строки підживлення азотними добривами. 
    Готовність тракторів становить 90 % сільськогосподарської техніки (плуги, культиватори, сівалки, борони) – 96%, що стосується паливо-мастильних матеріалів то господарства працюють з компаніями або ж укладені угоди про співробітництво в забезпеченні господарств Броварського району світлими нафтопродуктами. 
    Забезпеченість господарств насінням ярих культур при завданні засипки ярих культур включаючи страховий фонд 268 тонн, засипано та перевірено на кондиційність 285 тонн, що становить 106 % до плану. 
    Наявність добрив становить 98 відсотків від потреби.


                                                                                                                        Інформація
                                                                                        про хід збирання ранніх зернових урожаю 2013 року

    З метою своєчасного та якісного проведення збирання ранніх зернових урожаю 2013 року, дотримання умов охорони праці - недопущення випадків травматизму та дотримання пожежної безпеки - спеціалістами управління агропромислового розвитку, управління праці та соціального захисту населення Броварської РДА, інспекцією Держгірпромнагляду та Державною інспекцією з нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки Броварського району, проведені перевірки сільськогосподарських підприємств.
    Крім того розроблений план заходів, проведена організаційна робота з керівниками сільськогосподарських підприємств щодо виконання заходів, а саме:
- аналіз фінансового забезпечення;
- забезпечення безпечних умов праці, посилення оперативного контролю за технічним станом збиральної та іншої с/г техніки;
- організація роботи щодо проведення збирання ранніх зернових урожаю 2013 року в оптимальні агротехнічні строки;
- забезпечення паливно-мастильними матеріалами та запасними частинами.

18 липня 2013 р.


    Під час перевірки стану охорони праці виявлено ряд порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці, про всі недоліки виявлені під час перевірок повідомлено керівників та вказані необхідні заходи для їх усунення.
    Крім того управлінням агропромислового розвитку та управлінням соціального розвитку з спеціалістами з охорони праці господарств району проведено засідання круглого столу, а також проведені кущові наради з питань збереження урожаю та охорони праці в тому числі безпеки праці на виробництві.
    В зв’язку з настанням пожежонебезпечного періоду в цілях попередження виникнення пожеж та загорань управлінням агропромислового розвитку видано наказ про забезпечення охорони урожаю зернових культур та грубих кормів від пожеж в районі у 2013 році.
    Попередження про пожежну безпеку доведено до керівників підприємств.
    Проведена планова перевірка щодо забезпечення охорони урожаю зернових культур та грубих кормів від пожеж в районі у 2013 році, виявлені порушення та складені протоколи.
    На сьогоднішній день виявлені недоліки усунуті, але необхідно дотримуватись всіх пожежних умов безпеки та проведення додаткових інструктажів.
    Велика увага приділяється при збиранні щодо недопущення спалювання пожнивних залишків, стерні.
    Підприємствами району завершено заготівлю грубих кормів, а саме сіна та сінажу.
    Заготовлено 3500 тон сіна та 1000 тонн сінажу , що становить 100 відсотків від плану.
    В 2013 році по сільськогосподарським підприємствам площа ранніх зернових культур до збирання становить 5006 га.
    Станом на 01 серпня завершено збирання:
- озимого ячменю на площі 163 га, середня урожайність якого склала 28 ц/га.
- озимого ріпаку на площі 520 га, середня урожайність 25 ц/га.
- озимого жита на площі 1143 га, середня урожайність 40 ц/га;
- озимої пшениці на площі 2584 га, середня урожайність складає 39 ц/га;
- ярої пшениці на площі 638 га, середня урожайність 28,4 ц/га;
- вівса зібрали на площі 417 га при середній урожайності 29 ц/га.
    Середній показник урожайності зернових в господарствах Броварського району становить – 37 центнерів з гектара, що більше на 7 ц/га до минулого року
    Високі показники щодо урожайності отримали:
-ФГ «Журавушка» керівник Плакся Сергій Лукич урожайність пшениці на окремих ділянках досягала 50 ц/га;
-ТОВ «Волошкове поле» керівник Петров Павло Євгенович на окремих полях збирав по 55 ц/га озимої пшениці;
    Непоганий урожай озимої пшениці отримали ТОВ «Требухівське» керівник Кравченко Володимир Павлович, ТОВ «Войтовське» кекрівник Товстенко Григорій Миколайович, ПП «Русанівське» керівник Борсук Олександр Миколайович.
    Департаментом агропромислового розвитку Київської обласної адміністрації проведений пропуск районів – де між інших районів було заслухано Броварський район.
    Сьогодні Броварський район завдяки росту валового виробництва зерна знаходиться в десятці кращих районів області.
    Слід відзначити, як заявив начальник департаменту про позитивну тенденцію У Броварському районі з кожним роком нарощувати виробництво зерна за рахунок застосування інтенсивних технологій, а також ведення високо урожайних сортів пшениці, жита, потенціал врожайності яких становить 100 і більше ц/га.
    Очікуване валове виробництво ранніх зернових у вазі після доробки становить 17 тисяч тонн.
    Всього валове виробництво зерна у вазі після доробки по всіх категоріях складає 72 тис. тон в тому числі 62 тис. тонн по сільськогосподарським підприємствам, в порівнянні у 2006 році валове виробництво становило – 51,4 тис. тонн (+ 20,4 тис. тон).
    В районі налічується 63 зернозбиральних комбайнів, в тому числі по сільськогосподарським підприємствам 42 із них станом на сьогоднішній день 42 справних або 100%.
    Середнє навантаження на один комбайн становить 23 га. По попереднім розрахункам збір ранніх зернових можливо закінчити в оптимальні строки до 25 липня. Додаткове залучення зернозбиральної техніки не потрібно.
    Забезпеченість паливно-мастильними матеріалами становить 85 відсотків.
    Одночасно із завершенням жнив підприємствами району розпочато підготовку до посіву озимих культур під урожай 2014 року.
    Складений попередній план посіву озимих культур під урожай 2014 року, що становить 6 тисяч гектарів (в порівнянні з минулим роком більше на 1000 га) в т. ч. :
- озимої пшениці – 3300 гектарів;
- жита – 1600 гектарів;
- озимого ячменю 100 гектарів;
крім того, озимого ріпаку – 600 гектарів  Загальна площа земель Броварського району складає 118,7 тис. га , із них сільськогосподарських угідь – 84,0 тис. га.
    Сьогодні в користуванні сільськогосподарських підприємств знаходиться 29743 га з них в орендованому користуванні 23528 га.
    На території району з 32 колективних сільськогосподарських підприємств проведено роздержавлення у 30, загальна площа розпайованої землі становить 47,56 тис. га ( не проведено розпаювання на підприємствах ДП “ПЗ Плосківський”, Броварське племоб’єднання). Середній розмір земельної частки (паю) становить – 2,5 га в умовних кадастрових гектара.
    Броварський район є аграрним регіоном Київської області. Щорічно від виробництва продукції рослинництва отримується близько 44 % надходжень валового виробництва, тваринництва – 56 %. За 2012 рік вироблено валової продукції по всіх категоріях господарств на суму 527,6 млн.грн. Найбільш питома вага в виробництві валової продукції належить таким підприємствам, як СПАТ «Агрокомбінат Калита» - 24 %, ПАТ «Комбінат «Тепличний»-12%, ПАТ «Птахофабрика Київська» - 17 %.

Виробництво основних видів сільськогосподарської продукції

 
 

 

 

 

 

Продукція

Всі категорії господарств

у тому числі сільськогосподарські підприємства

2010

2011

2012

Середні показники

2010

2011

2012

Середні показники

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Рослинництво

Виробництво (тис. тонн)

Зернові культури (після доробки)

61,2

73,2

71,8

68,7

53,6

63,8

61,5

59,6

Картопля

128,4

102,3

108,5

113,06

13,05

19,2

11,7

14,65

Овочі

57,7

60,1

59,23

59,01

25,5

26,6

25,1

25,7

Урожайність (ц/га)

Зернові культури (після доробки)

26,9

36,9

38,8

34,2

27,8

38,1

39,9

35,2

Картопля

163,1

144,3

150,2

152,5

146,9

197,9

202,2

182,3

Овочі

300,7

319,9

321,5

314,03

893,2

1090,6

1264,2

1082,6

Тваринництво

Виробництво (тис.тонн)

Худоба та птиця

 19,2

 22,2

19,2 

20,2 

17,9

17,7

17,1

 17,5

Молоко

 13,3

14,0 

 12,8

13,3

3,4

2,5

2,2

2,7 

Яйця (млн. шт)

 313,2

319,3 

 332,1

321,5 

312,1

319,1

332,0

 321,1

Продуктивність худоби та птиці

Надій на корову (кг)

5200 

 5220

 5220

 5213

3405

3115

2757

 3092

Яйценоскість (шт)

292 

 273

 282

 282

298

285

297

293 

Поголів'я худоби та птиці на кінець року (тис. голів)

Велика рогата худоба

 4,3

 4,0

 3,7

4,0 

1,9

1,98

1,9

 1,92

в т. ч. корови

2,9 

 2,7

 2,5

2,7 

0,82

0,83

0,8

 0,81

Свині

 73,9

 74,8

 70,0

 72,9

69,4

65,9

61,4

 65,5

Птиця тис. шт

 1962

 1870

 1927

1919 

1709

1818

1641

1722 

 Рослинництво:

2 серпня 2013 р.


    В структурі посівних площ сільськогосподарських культур в 2013 році посівна площа становить 41тис. га, в т.ч.:
- зернові культури 22 тис. га – 55%
- технічні культури 6 тис. га – 14 %
- картопля і овочі 9 тис. га – 22%
- кормові культури 4 тис. га – 9 %
    Стабілізація ринку зерна та підвищення попиту на кукурудзу як в Україні, так і за межами призвела до зростання та стабілізації вартості зерна, що забезпечило рентабельне виробництво цієї культури. Тому товаровиробники і нашого району миттєво відреагували подвійним збільшенням площ посіву вищезгаданої культури. Так, у 2005-2006 роках посівні площі кукурудзи в районі становили 5,2 тис. га - станом на 2013 рік посівні площі кукурудзи збільшились в 2,5 рази і становлять 13,2 тис. га.
    Завдяки застосуванню нових високопродуктивних ранньостиглих та середньоранніх гібридів урожайність зернової кукурудзи також зросла в двічі, а по деяким сортам майже в тричі. Середня урожайність по району у 2012 році склала 76 ц/га.
    Прикладом є ПП «Сагро-Норд», яке на окремих ділянках отримало по 170 ц/га кукурудзи французької селекції. Крім того ТОВ «Нива фарм», ПП «Русанівське», ФГ «Журавушка», ТОВ «Волошкове поле» отримували по 120 ц/га.
    Слід відзначити, що за рахунок застосування інтенсивних технологій, а також ведення високо урожайних сортів пшениці, жита, потенціал врожайності становить 100 і більше ц/га валове виробництво зерна у вазі після доробки по всіх категоріях складає 71,8 тис. тон в тому числі 61,5 тис. тонн по сільськогосподарським підприємствам, в порівнянні у 2006 році валове виробництво становило – 51,4 тис. тонн (+ 20,4 тис. тон).
    З кожним роком позитивною тенденцією є збільшення валового виробництва зерна, тому сьогодні постає питання і крім того є інвестор щодо будівництва на території Броварського району елеватора для зберігання зерна ємкістю 25 тис. тонн.
    Високі показники щодо урожайності завдяки введенню високоурожайних сортів зернових культур незважаючи на погодні умови отримали:
- СТОВ «Плато» урожайність жита на площі 45 га досягала 100 ц/га;
-ФГ «Журавушка» урожайність жита на площі 400 га отримав по 80 ц/га;
-ТОВ «Волошкове поле» на окремих полях урожайність досягала до 70 ц/га озимої пшениці;
    Середній показник урожайності зернових в господарствах Броварського району за 2012 рік становить – 35,2 центнерів з гектара.
    За останні роки з появою ранньостиглих високопродуктивних гібридів соняшника, сої, ріпаку є тенденція збільшення посівних площ даних культур і на сьогоднішній день площі посіву становлять 6 тис. га або 14 % до загальної посівної площі.
    Вирощено картоплі по всіх категоріях господарств 108,4 тис.тонн, що більше від попереднього року на 5%.
    З метою забезпечення якісним посадковим матеріалом картоплі з високим генетичним потенціалом в районі ФГ «Журавушка» зареєстровано як насінницьке господарство щодо впровадження елітних голландських сортів картоплі, потенціал яких отримувати по 600 центнерів з гектара, яке сумісно з ТОВ «Агріко Україна» - Голландія вирощують більше 20 сортів картоплі та зберігають насіння в побудованому по сучасній технології картоплесховищі з системою мікроклімату ємкістю на 1 тис. тонн.
    Крім того для якісного зберігання продовольчої картоплі побудоване ТОВ «Картопля України» в с. Семиполки нове - сучасне картоплесховище місткістю на 20 тис. тонн. яке забезпечую зберігання до збирання нового врожаю.
    Велика увага в районі приділяється виробництву овочевої продукції, за 2012 рік по всіх категоріях господарств вирощено 59,23 тис.тонн із них овочів відкритого ґрунту 39,6 тис тонн, закритого (тепличного) 24,5 тис. тонн. Освоєння новітніх технологій в ПАТ«Комбінат «Тепличний» сприяло збільшенню урожайності овочевої продукції закритого ґрунту на 2,1 % і становить 22962 тонни.
    При постійному зростанні цін на енергоносії, добрива, насіння та інші матеріали потрібно будувати ще більш сучасні теплиці в яких можна досягти урожайність помідорів 80-85 кг/м², огірків 90-100 кг/м², а витрати газу скоротити до 0,5м³ на 1 кг продукції. Тому вже в І кварталі цього року за власні кошти комбінатом «Тепличний» введені в експлуатацію вищевказані теплиці на площі 2,6 га, що становить 6 %. Також на території комбінату введено в експлуатацію одне з найкращих в європі овочесховище місткістю на 1000 тонн, яке оснащене мікрокліматом, сортирувальним та пакувальним обладнанням.
    Крім того для зберігання овочів та фруктів по сучасній технології зберігання в районі побудовано 3 овочесховища ємкістю більше 20 тис.тонн.
    Для отримання якісного високо репродуктивного насіння в районі працює ТОВ «Київський насіннєвий завод», яке здійснює підготовку до посіву насіння більшості сільськогосподарських культур, ТОВ «Сесвандерс Хаве України» займається виробництвом насіння високих репродукцій цукрового буряка та ТОВ «Сад», що займається виробництвом репродуктивного посадкового матеріалу малини, смородини чорної по сучасній технології.
    Створення сприятливих умов для діяльності приватних підприємств дало змогу розмістити ТОВ «Шевченківський завод продтоварів» (у селі Шевченкове) з переробки зерна, з вирощування квітів працюють ТОВ «Асканія-Флора», яке вирощує 35 відсотків троянд, що виробляються в Україні і займає площу 22 га, та ТОВ «Камелія РR» належить 18 га закритого ґрунту на яких вирощують різні сорти квітів.

 Тваринництво:

    В районі розроблений проект районної Програми розвитку тваринництва на 2010-2015 роки мета якої є створення високоефективної галузі з виробництвом м’яса, молока, яєць на рівні, що забезпечує продовольчу безпеку держави, та створення експортного потенціалу на основі концентрації ресурсів та коштів на пріоритетних напрямах розвитку галузі, формування ефективної цінової, фінансово-кредитної та бюджетної політики.
    Пріоритетні напрямки виконання Програми на період до 2015 року у молочному скотарстві є:
1. Збільшення поголів’я корів у сільськогосподарських підприємствах шляхом відтворення власних та закупівлі племінних тварин поліпшених порід в особистих селянських господарствах.
2. Сприяння будівництву нових та реконструкції існуючих велико- товарних спеціалізованих комплексів з виробництва молока для підвищення якості та зниження собівартості молочної продукції.
    Що стосується першого питання - протягом 2010 – 2013 років в районі не допущено зменшення поголів’я ВРХ, а саме за рахунок:
- власного відтворення та збереження поголів’я;
- спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби, а саме заохочення селян займатися розвитком тваринництва.
    За минулий рік селяни району за утримання молодняка отримали державної дотації 140 тис.грн. та за чотири м’ясці поточного року виплачено понад 18 тис.грн. Крім того частково було відшкодовано придбання доїльних установок на суму 8 тис. грн..
    В минулому році започатковано ініціативу Президента України та Уряду держави в аграрній сфері «Рідне село» мета якої є зростання рівня життя сільського населення зокрема шляхом розбудови галузі тваринництва, а саме відродження «малого» тваринництва в приватному секторі передбачає створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Це не тільки збільшення виробництва м’ясної та молочної продукції, а й створення нових робочих місць, додаткові надходження до місцевого бюджету, можливість розвивати інфраструктури сіл і селищ.
    Сьогодні для будівництва та реконструкції тваринницьких комплексів необхідна державна підтримки у формі бюджетної та спеціальної бюджетної дотації, фінансування державних цільових програм, фінансової підтримки, а саме:
- виділення пільгових кредитів з компенсацією до 2/3 відсоткової ставки на державному рівні і 1/3 – на регіональному на будівництво нових і реконструкцію існуючих комплексів;
- фінансове забезпечення реалізації інноваційних проектів з реконструкції та будівництва тваринницьких комплексів за спільної участі держави та суб’єктів господарювання з можливістю подальшого викупу;
- надання фінансової підтримки (премій) новоствореним фермерським, сімейним і кооперативним господарствам.
    Крім того залучення інвестиції, що на даний момент є одним із пріоритетних напрямків в реалізація інвестиційних модельних проектів у галузі тваринництва, а саме будівництво нових та реконструкції існуючих ферм.
    Основними виробниками м'ясо-молочної продукції є такі підприємства, як ФГ «Журавушка» виробництво молока, м’яса, ДП «ПЗ Плосківський» виробництво молока, СВАТ «Агрокомбінат «Калита» вирощування поросят на м'ясо, ППР «Броварський» вирощування індиків, ВАТ «Птахофабрика Київська» виробництво яєць.
    Станом на 01.01.2013 поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ) по всіх категоріях господарств становить 3700 голів, в т.ч. корів 2700 голів, по сільськогосподарським підприємствам становить ВРХ 1968 голів, в т.ч. корів 793 голови.
    Поголів’я свиней по с/г підприємствам становить 70000 голів, найбільш питома вага щодо наявності поголів’я належить підприємству СВАТ «Агрокомбінат «Калита» в якому налічується 61400 голів поросят. Поголів’я птиці становить 1927 тис. шт, із яких 73 відсотка належать ВАТ «Птахофабрика Київська».
    В 2012 році по с/г підприємствами вироблено 17,1 тис. тонн м’яса, в т.ч. вироблено м’яса свинини 10130 тонни, м’яса птиці 6731 тонн, м’яса ВРХ 190 тонн.
    Лідером по виробництву яєць залишається Київська птахофабрика.
    В районі вироблено 312,1 млн. шт яєць.
    Селекційну справу підтримує ДП «ПЗ Плосківський» та ТОВ «Голосієво», які являються племрепродуктором по розведенню симентальської та української сірої порід ВРХ.
    В районі працюють підприємства із переробки молока це ТОВ «Молочна компанія» село Літочки, ТОВ «Бровари – молоко» і із переробки м’яса ТОВ «Харчовик» село Літки, ФГ «Журавушка» селище Калинівка.
    Крім того в адміністративних межах Великодимерської селищної ради введено забійний цех з переробкою та зберіганням м’ясної продукції.

Comments