Споживчий ринок

     
                                                                                                                                                                Інформація щодо розвитку споживчого ринку
                                                                                                                                                                у Броварському районі за І квартал 2015 року

    На сьогоднішній день, в районі встановилася позитивна динаміка розвитку галузі торгівлі та ресторанного господарства. Відкриваються нові магазини, підприємства ресторанного господарства, оновлюється діюча мережа відповідно до рівня сучасних підприємств, стає кращим торгівельне обслуговування населення.
    Здійснюється постійний контроль за дотриманням вимог діючого законодавства про захист прав споживачів, систематично проводиться робота по розгляду пропозицій, заяв, скарг громадян; надаються консультації з питань споживчого законодавства.
    На малих підприємствах району розрахунковий обсяг реалізованих послуг (у ринкових цінах) за І квартал 2015 року становить 68,7 млн. грн., що на 5,4 % більше відносно аналогічного періоду в минулому році (за І квартал 2014 року цей показник складав 65,2 млн. грн.). Зріст показника реалізації послуг стався внаслідок інфляційних процесів, зростання курсу валют, підвищення цін та складного економічного становища в країні.
    Впродовж І кварталу 2015 року на податковому обліку перебувало 3 587 підприємців, з них 2 383 займалися торгівельною діяльністю. Сума надходжень до бюджету Броварського району від сплати податків за здійснення торгівельної діяльності склала 6 005,0 тис. грн., порівняно з відповідним періодом минулого року дана сума збільшилась на 24,0 %, що свідчить про позитивну динаміку розвитку торгівлі в районі.
    Населенню району за І квартал 2015 року продано товарів, включаючи ресторанне господарство, офіційно зареєстрованих підприємств усіх форм власності та господарювання (торгових, промислових, сільськогосподарських та інших неторгових підприємств і організацій, включаючи приватні, малі та кооперативи) на суму 141,8 млн. грн., що на 24,3 % більше, ніж за відповідний період минулого року. З них, обіг ресторанного господарства за цей період склав майже 4,43 млн. грн., що на 23,7 % більше, ніж за минулий рік. Більшою мірою зростання пов’язано з підвищенням курсу валют, інфляційними процесами в країні та, як наслідок, значний ріст цін на продовольчі товари.
    Роздрібний товарообіг райспоживспілки, а це 22 підприємства торгівлі, 2 підприємства ресторанного господарства, 2 підприємства з надання платних послуг та стаціонарний ринок в с. Гоголів склав за І квартал 2015 року – 2 000,0 тис. грн., що на 0,1 % більше відносно І кварталу 2014 року (1 997,6 тис. грн.).
    Відділом економіки здійснюється постійний моніторинг цін у населених пунктах району на основні продукти харчування, а саме: борошно, хліб, крупи та інші життєво необхідні продукти, що входять до мінімального набору споживчого кошика кожного жителя району.
    Станом на 01.04.2015 ціни на основні продукти харчування зросли на 41,8% відносно аналогічного періоду минулого року та порівняно з початком року спостерігається зростання на 9,2%. Дане зростання пояснюється складною геополітичною ситуацією в державі та основними факторами впливу були нестабільні соціальні настрої населення, інфляційні процеси, курсова різниця та здорожчання супутніх товарів, що входять в структуру собівартості продуктів.
    Крім того, в районі з початку року зросли ціни на хліб – 19,2 % та на основні продукти харчування з довгим терміном зберігання: масло вершкове – 10,7%, олія соняшникова – 29,0%, макаронні вироби – 32,0%, цукор – 35,1%, крупа гречана – 38,9%, крупа манна – 43,4%, рис – 46,9%, борошно пшеничне – 75,3%. Більшою мірою, збільшення вартості обумовлено інфляційними процесами, зростанням попиту в умовах складної ситуації в державі та проявами спекулятивних настроїв серед підприємців торгової сфери. Але не зважаючи на складнощі є і позитивні моменти, а саме: спостерігалося зменшення цін на деякі продукти харчування (сало здешевшала в середньому на 4,3 %, цибуля ріпчаста на 14,3%).
    На сьогодні, пропозиція товарів на продовольчих ринках та в торгівельній мережі достатня.
    З метою стабілізації цінової ситуації на ринку та недопущення зростання соціальної напруги в районі, райдержадміністрацією надіслано листи сільським (селищним) радам із зазначенням важливості вжиття дієвих заходів щодо запобігання необґрунтованого зростання цін на основні продукти харчування та активізації діяльності робочих груп з моніторингу роздрібних цін. Роботи в даному напряму продовжуються.