Державна виконавча служба

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО
«ЯК РЕАЛІЗУВАТИ СВОЄ ПРАВО НА ПРАЦЮ?»


   Вітаю, шановний Міністре! Мені 21 рік, шукаю першу роботу після закінчення ВНЗ. Розкажіть, будь ласка, на що потрібно звернути увагу під час працевлаштування?
Артем Ліванов

   Конституція України гарантує кожному право на працю та можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. 
   Що є основою для виникнення трудових правовідносин?
Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою, отже трудовий договір є основною, базовою формою виникнення трудових правовідносин. Особливою формою трудового договору є контракт. 
   Що таке трудовий договір?
Трудовий договір - це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. 
   Як укладається трудовий договір?
   Трудовий договір укладається, як правило, у письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим у випадках:
   - при організованому наборі працівників;
   - при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я;
   - при укладенні контракту;
   - у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;
   - при укладенні трудового договору з неповнолітнім;
   - при укладенні трудового договору з фізичною особою;
   - в інших випадках, передбачених законодавством України.
   Які документи необхідно подати?
   При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати:
   * паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
   * трудову книжку;
   * документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи (у випадках, передбачених законодавством).
    При укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством.
   Які умови випробування при прийнятті на роботу?
   При укладенні трудового договору випробування може бути обумовлене угодою сторін, метою якого є перевірка відповідності працівника роботі, яка йому доручається. В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю. Наведу декілька прикладів, коли випробування не встановлюється при прийнятті на роботу: 
   - осіб, які не досягли 18-ти років;
   - молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів;
   - молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів;
   - осіб з інвалідністю, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи;
   - осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби;
   - вагітних жінок;
   - одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
   - внутрішньо переміщених осіб;
   Що таке контракт і в чому його особливість? 
   Контракт - це особлива форма трудового договору, в якому строк дії, права, обов'язки і відповідальність сторін (в тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору, в тому числі дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін.
   Чим відрізняється контракт від звичайного трудового договору?
   Контракт - це обов'язкова письмова форма. Трудовий договір укладається, як правило в письмовій формі.
Контракт укладається лише у випадках, прямо передбачених законами України. Трудовий договір не має таких обмежень.
Контракт може бути укладений тільки на певний строк, який встановлюється угодою сторін. Трудовий же договір може укладатись на певний строк, безстроково, на час виконання певної роботи.
В контракті передбачено можливість прав, обов'язків і відповідальності сторін (в тому числі матеріальної), умов матеріального забезпечення і організації праці працівника, умов розірвання договору. 
   Який порядок, зміст та умови контракту?
   Контракт укладається у письмовій формі, у 2-х примірниках, для кожної з сторін. У контракті зазначається:
   * обсяги пропонованої роботи та вимоги до якості і строків її виконання;
   * строк дії контракту;
   * права, обов'язки та взаємна відповідальність сторін;
   * умови матеріального забезпечення й організації праці;
   * підстави припинення та умови розірвання контракту;
   * соціально-побутові та інші умови, необхідні для виконання роботи. 
   Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?
   Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.   

   Нагадуємо, що тепер за прояви булінгу передбачена адміністративна відповідальність у вигляді:

✔️ штрафу від 850 до 1700 грн або громадських робіт від 20 до 40 годин (вчинення булінгу неповнолітньої чи малолітньої особи).
✔️ штрафу у розмірі від 1700 до 3400 грн або громадських робіт на строк від 40 до 60 годин (знущання, вчинені повторно упродовж року після накладення адміністративного стягнення або групою осіб).

У разі цькування неповнолітніми від 14 до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють:
✔️ штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

   Нагадуємо, окрема відповідальність передбачена для керівника закладу освіти за неповідомлення поліції про відомі йому випадки цькування серед учнів.

   Детальніше у матеріалі Vladyslav Vlasiuk Директорат з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності
   З 1 грудня розмір аліментів буде підвищено: Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко 

   Доброго дня, пане Міністре! Скажіть, чи це правда, що з 1 грудня розмір аліментів збільшиться?
Соня Гук 

   Хочу поінформувати шановну читачку, що на початку липня ми домоглися прийняття другого пакету законів у рамках проекту Уряду та Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває. Новації цих законів покликані захистити економічні права найменших українців та убезпечити їх від можливого економічного насильства з боку дорослих.
   Серед іншого ми прописали й норму, яка стосується підвищення мінімального розміру аліментів на одну дитину. Ця норма, як й інші положення пакету законів, почала діяти 28 серпня.

   Який розмір аліментів запроваджується цим Законом?
   Відповідно до прийнятих змін, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Однак ця сума може бути присуджена лише в тому випадку, коли у батька чи матері, які проживають окремо, не вистачає коштів для того, щоб платити більші аліменти.
  Натомість, мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину прирівнюється до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

   З 28 серпня це стало:
   1. 1559 грн для дитини до 6 років,
   2. 1944 грн для дітей від 6 до 18 років.
   
   З 1 грудня планується підняття відповідних сум до:
   1. 1626 грн для дітей менше 6 років,
   2. 2027 грн для дітей 6 років і старших.

   Яким чином здійснюватиметься контроль за цільовим витрачанням аліментів?
   Одне з важливих питань, які нам задавали як представники громадськості, так і депутати перед прийняттям другого пакету законів, стосувалося посилення контролю за використанням коштів. Адже багато хто побоювався, що сплачені аліменти можуть використовуватися не на потреби дитини.
   Хочу наголосити, що орган опіки та піклування проводитиме регулярні інспекції батьків, з якими живуть діти і які, відповідно, отримують аліменти. Порядок та періодичність таких інспекцій визначатиметься Мінсоцполітики.
   Окрім того, за заявою платника аліментів, який не має заборгованості зі сплати аліментів, інспекції можуть проводитися позапланово, але не більше за один раз на три місяці.
  Також у законі ми передбачили санкції до того з батьків, котрий витрачає отримані кошти не на потреби дитини, зокрема, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

   Де можна отримати детальнішу консультацію по кожному конкретному випадку?

   Для того, щоб отримати більш детальні консультації чи роз’яснення, слід звернутися до одного з наших центрів чи бюро безоплатної правової допомоги. Дізнатися, де розташований найближчий з них можна на сайті http://legalaid.gov.ua/ua/ або за телефоном гарячої лінії: 0(800)213-103.ОГОЛОШЕННЯ! 
   Шукаємо цілеспрямованих громадян на посаду державного виконавця Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області, здатних за своїми особистими і діловими якостями виконувати покладені на них обов'язки.
   Вимоги до кандидатів, встановлені Законом України «Про державну службу»:
   1. Громадянство України;
   2. Наявність вищої освіти ступеня бакалавр, за напрямом підготовки галузі «Право»;
   3. Вільне володіння українською мовою.
   Основні обов'язки:
   1. Примусове виконання рішень судів та інших органів;
   2. Представництво відділу в судах;
   3. Прийом громадян та ін.
   Умови:
   1. Статус державного службовця з оформленням трудової книжки та можливістю в подальшому отримувати пенсію державного службовця.
   Офіційна заробітна плата, а також передбачені надбавки, премії, отримання винагороди державного виконавця (2% від суми стягнення) за фактичне та повне виконання рішень судів та інших органів.
   2. Оплачувані відпустка, лікарняний.
   Повний робочий день з 9.00 до 18.00 годин,
   робочі дні - Понеділок-П’ятниця,
   вихідні дні - Субота, Неділя.
   Вступ на державну службу здійснюється шляхом призначення громадянина України на посаду державної служби за результатами конкурсу.
   07400, м.Бровари, бульвар Незалежності, 39, 4 поверх

   Також у відділі вільна вакансія оператора комп’ютерного набору (секретар).
   Контактні особи:
   Шкред Ірина Юріївна 097-945-89-58 
   Дячок Сергій Володимирович 097-699-23-42


Видео YouTubeВидео YouTube


   🏡 Право власності на землю - це право володіти, користуватися та розпоряджатися земельною ділянкою, яке набувається відповідно чинного законодавства України:
   🌿 право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах зі збереженням її цільового призначення;
   🌿 якщо спадкоємець прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, він зобов'язаний звернутися до нотаріуса або уповноваженої на це посадової особи органу місцевого самоврядування за видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно;
   🌿 якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво видається на ім'я кожного з них із зазначенням імені та частки у спадщині.
   З цього випуску Ви дізнаєтеся, якими можуть бути особливості спадкування земельної ділянки та які дієві механізми можна використати, щоб захистити право власності на землю ☝️👩‍⚖️
   @Міністерство юстиції України Я МАЮ ПРАВО Координаційний центр з надання правової допомоги