Державна виконавча службаЯК ВИЇХАТИ З ДИТИНОЮ ЗА КОРДОН, КОЛИ БАТЬКИ РОЗЛУЧЕНІ? КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ ПАВЛО ПЕТРЕНКО   Шановний Павле Дмитровичу, вітаю! Розпочались літні канікули і ми з дитиною хочемо поїхати за кордон на відпочинок, однак колишній чоловік відмовляється надати нотаріальну згоду, хоча ми давно розлучені і донька за рішенням суду проживає зі мною. Підкажіть, будь ласка, як мені бути? 
Світлана Попова    Завдяки другому пакету законів #ЧужихДітейНеБуває діти мають можливість безперешкодно виїхати за кордон, зокрема, для подорожей, лікування, спортивних змагань та навчання. 
  Як регулюється тимчасовий виїзд дитини за кордон при наявності боргу зі сплати аліментів? 
   Безперешкодно тимчасово поїхати з дитиною в іншу країну тому з батьків, який проживає з дитиною, можна, якщо інший з батьків, має заборгованість з аліментів понад 4 місяці. А для дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей, цей строк скорочено до 3 місяців. 
   Для цього потрібно звернутися до органів державної виконавчої служби або приватного виконавця, щоб отримати довідку про наявність в іншого з батьків заборгованості зі сплати аліментів. 
  При перетині державного кордону України необхідно пред’явити довідку про наявність заборгованості у другого з батьків зі сплати аліментів. Якщо мова йде про борг для утримання тяжкохворої дитини або дитини з інвалідністю, то необхідно подати також документ, що підтверджує хворобу дитини або її інвалідність. 
   Окремо хочу зазначити, що ці норми стосуються усіх поїздок, навіть тих, тривалість яких перевищує 1 місяць. 

   Чи можна тимчасово виїхати з дитиною без дозволу другого з батьків строком до 1 місяця? 
   Вивезти дитину за кордон з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном може лише матір чи батько, який не перешкоджає другому з батьків бачитися з малюком і брати участь у вихованні свого сина чи доньки. За виконання цієї умови достатньо поінформувати рекомендованим листом другого з батьків про тимчасовий виїзд дитини, якщо його місце проживання відомо. У листі має бути зазначена мета поїздки, куди їде дитина, а також на який термін покидає територію України. 
   При перетині кордону України прикордоннику необхідно пред’явити рішення суду або органу опіки про визначення місця проживання дитини. 
   Важливо вчасно повернутися до України з дитиною строком до 1 місяця з дати виїзду. 

   Як поїхати з дитиною за кордон тому з батьків, хто проживає окремо від дитини? 
   Для того, щоб скористатися правом поїздки з малюком за кордон той з батьків, який проживає окремо від дитини, повинен належно виконувати батьківські обов'язки і, що найголовніше, не мати заборгованості зі сплати аліментів. 
   Йому потрібно звернутися з рекомендованим листом із повідомленням про вручення до того з батьків, з яким проживає дитина, за наданням нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за межі України. 
   У разі ненадання тим з батьків, який проживає з дитиною, у 10-денний строк з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон, потрібно звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон БЕЗ згоди другого з батьків. 
   При перетині державного кордону України пред’явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків або рішення суду про дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків. 
   Важливо вчасно повернутися до України з дитиною у строк, передбачений згодою або рішенням суду. 

   Яке покарання за порушення строку вивезення дитини? 
   Аби збалансувати права й обов’язки батьків, ми встановили реальну відповідальність для порушників. 
   За умисне порушення місячного строку встановлена адміністративна відповідальність - штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні ця сума складає від 1700 до 3400 грн). 
   Окрім цього такі батько чи матір втратять на рік право виїзду за кордон з дитиною, крім випадку, коли є нотаріально посвідчена згода на виїзд дитини другого з батьків. 
   Окремо звертаю вашу увагу на те, що ці новели стосуються лише тих дітей, які проживають у неповних сім’ях. Для всіх інших наявність нотаріально засвідченого дозволу є обов’язковим. 

   Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями? 
   Якщо у вас залишились питання з данного приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.Міністр юстиції України Павло Петренко продовжує відповідати на актуальні питання від громадян у щотижневій консультації.

   Добрий день, Павле Дмитровичу! Хочу отримати від Вас пораду. Зовсім скоро в нашій сім’ї буде поповнення. Я дуже схвильована, оскільки це моя перша дитина. Оскільки я буду вперше перебувати у пологовому будинку, хотіла б розуміти свої права. Розкажіть про них більш детально, будь ласка.

   Вагітність і народження дитини це завжди радісна подія для кожної сім’ї. З перших хвилин перебування в пологовому будинку, перш за все, майбутні мами мають право на високу культуру медичного обслуговування.

   Які права має вагітна жінка?

   Кожна вагітна жінка має право:

   - самостійно обирати пологовий будинок, лікаря або вимагати його заміни. Адже, пацієнт має право бути прийнятим у будь-якому закладі охорони здоров’я на свій вибір, якщо цей заклад охорони здоров’я має можливість забезпечити відповідне лікування; 
   - отримати психологічну підготовку до пологів;
   - бути поінформованою медичними працівниками про свій стан здоров’я та майбутньої дитини, результатів аналізів тощо;
   - отримати психологічну підтримку, яка може полягає у залученні родичів або близьких людей під час проведення оглядів тощо. 

   Які права має жінка під час пологів? 

   Право на сімейні (партнерські) пологи. Подружня пара має завчасно звернутися до адміністрації пологового будинку (головного лікаря, завідуючого відділення) і повідомити про своє бажання партнерських пологів.

   Присутніми під час пологів можуть бути не більше 2 осіб.
 
   Пологи мають відбуватися лише в індивідуальному пологовому залі. Величезні пологові зали з двома ліжками сьогодні є порушенням прав людини і заборонені законодавством.

   Право на демедикалізацію пологів. Медпрацівники пологових будинків повинні прагнути провести пологи так, щоб жінка мала можливість народити дитину в максимально природних умовах. Будь-які втручання можуть відбуватися лише за суворими медичними показаннями.

   Право на свободу дій у пологах. Кожна роділля може народжувати в такій позі, яка для неї є зручною. Можна народити на звичайному ліжку, на стільчику, на м’ячі.

   Право на грудне вигодовування. Не можна годувати лише за наявності відкритої форми туберкульозу або ВІЛ/СНІДу в матері або інших вагомих протипоказаннях. Породіллі мають надати повну інформацію про грудне вигодовування, показати, як годувати дитину і доглядати за грудьми. 

   Право побачити свою мертвонароджену дитину. Обов’язково дитину після народження мають показати матері. Якщо мати непритомна, дитину відразу показують родичам.

   Право на індивідуальне перебування. У палаті має перебувати лише мати з дитиною.

   Які документи мають надати при виписці з пологового будинку?

   У день виписування мама одержує від лікаря кілька документів:

   - витяг з історії розвитку пологів, а також висновок про стан здоров’я матері;
   - довідку про народження дитини і витяг, що містить дані про параметри і стан здоров’я малюка в день народження і на момент виписування з пологового будинку.

   Також нагадаю, на сьогоднішній день у 467 закладах охорони здоров’я по всій Україні працює сервіс Мін’юсту, скориставшись яким можна отримати свідоцтво про народження малюка безпосередньо у пологовому будинку.

   Більш того, Міністерство юстиції долучилось до розробки пакету законодавчих ініціатив під умовною назвою #єМалятко, який встановлює можливість отримати 9 послуг за 1 заявою:

   - державна реєстрація народження дитини та визначення її походження;
   - реєстрація місця проживання новонародженої дитини;
   - призначення допомоги при народженні дитини;
   - призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
   - реєстрація новонародженої дитини в електронній системі охорони здоров’я;
   - реєстрація новонародженої дитини у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
   - отримання посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї;
   - визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;
   - присвоєння новонародженій дитині унікального номеру запису в Єдиному державному Демографічному реєстрі.

   Яку державну допомогу може отримати жінка, яка народила дитину?

   Українське законодавство передбачає, що кожна жінка незалежно від віку має право на такі види допомоги:

   - Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами надається всім жінкам (у тому числі неповнолітнім), які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, у розмірі 100 % середньомісячного доходу жінки, але не менше 25 % від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи із розрахунку на місяць.
   - Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу). У разі, якщо застраховані особи, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців, вони мають право на допомогу по вагітності та пологах - виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.
   - Допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41 280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.
   - Допомога на дітей одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.

   Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

   Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО 
«ЯК РЕАЛІЗУВАТИ СВОЄ ПРАВО НА ПРАЦЮ?»

   Вітаю, шановний Міністре! Мені 21 рік, шукаю першу роботу після закінчення ВНЗ. Розкажіть, будь ласка, на що потрібно звернути увагу під час працевлаштування?
Артем Ліванов

   Конституція України гарантує кожному право на працю та можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. 
   Що є основою для виникнення трудових правовідносин?
Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою, отже трудовий договір є основною, базовою формою виникнення трудових правовідносин. Особливою формою трудового договору є контракт. 
   Що таке трудовий договір?
Трудовий договір - це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. 
   Як укладається трудовий договір?
   Трудовий договір укладається, як правило, у письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим у випадках:
   - при організованому наборі працівників;
   - при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я;
   - при укладенні контракту;
   - у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;
   - при укладенні трудового договору з неповнолітнім;
   - при укладенні трудового договору з фізичною особою;
   - в інших випадках, передбачених законодавством України.
   Які документи необхідно подати?
   При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати:
   * паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
   * трудову книжку;
   * документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи (у випадках, передбачених законодавством).
    При укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством.
   Які умови випробування при прийнятті на роботу?
   При укладенні трудового договору випробування може бути обумовлене угодою сторін, метою якого є перевірка відповідності працівника роботі, яка йому доручається. В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю. Наведу декілька прикладів, коли випробування не встановлюється при прийнятті на роботу: 
   - осіб, які не досягли 18-ти років;
   - молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів;
   - молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів;
   - осіб з інвалідністю, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи;
   - осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби;
   - вагітних жінок;
   - одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
   - внутрішньо переміщених осіб;
   Що таке контракт і в чому його особливість? 
   Контракт - це особлива форма трудового договору, в якому строк дії, права, обов'язки і відповідальність сторін (в тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору, в тому числі дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін.
   Чим відрізняється контракт від звичайного трудового договору?
   Контракт - це обов'язкова письмова форма. Трудовий договір укладається, як правило в письмовій формі.
Контракт укладається лише у випадках, прямо передбачених законами України. Трудовий договір не має таких обмежень.
Контракт може бути укладений тільки на певний строк, який встановлюється угодою сторін. Трудовий же договір може укладатись на певний строк, безстроково, на час виконання певної роботи.
В контракті передбачено можливість прав, обов'язків і відповідальності сторін (в тому числі матеріальної), умов матеріального забезпечення і організації праці працівника, умов розірвання договору. 
   Який порядок, зміст та умови контракту?
   Контракт укладається у письмовій формі, у 2-х примірниках, для кожної з сторін. У контракті зазначається:
   * обсяги пропонованої роботи та вимоги до якості і строків її виконання;
   * строк дії контракту;
   * права, обов'язки та взаємна відповідальність сторін;
   * умови матеріального забезпечення й організації праці;
   * підстави припинення та умови розірвання контракту;
   * соціально-побутові та інші умови, необхідні для виконання роботи. 
   Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?
   Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.   

   Нагадуємо, що тепер за прояви булінгу передбачена адміністративна відповідальність у вигляді:

✔️ штрафу від 850 до 1700 грн або громадських робіт від 20 до 40 годин (вчинення булінгу неповнолітньої чи малолітньої особи).
✔️ штрафу у розмірі від 1700 до 3400 грн або громадських робіт на строк від 40 до 60 годин (знущання, вчинені повторно упродовж року після накладення адміністративного стягнення або групою осіб).

У разі цькування неповнолітніми від 14 до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють:
✔️ штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

   Нагадуємо, окрема відповідальність передбачена для керівника закладу освіти за неповідомлення поліції про відомі йому випадки цькування серед учнів.

   Детальніше у матеріалі Vladyslav Vlasiuk Директорат з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності
   З 1 грудня розмір аліментів буде підвищено: Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко 

   Доброго дня, пане Міністре! Скажіть, чи це правда, що з 1 грудня розмір аліментів збільшиться?
Соня Гук 

   Хочу поінформувати шановну читачку, що на початку липня ми домоглися прийняття другого пакету законів у рамках проекту Уряду та Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває. Новації цих законів покликані захистити економічні права найменших українців та убезпечити їх від можливого економічного насильства з боку дорослих.
   Серед іншого ми прописали й норму, яка стосується підвищення мінімального розміру аліментів на одну дитину. Ця норма, як й інші положення пакету законів, почала діяти 28 серпня.

   Який розмір аліментів запроваджується цим Законом?
   Відповідно до прийнятих змін, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Однак ця сума може бути присуджена лише в тому випадку, коли у батька чи матері, які проживають окремо, не вистачає коштів для того, щоб платити більші аліменти.
  Натомість, мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину прирівнюється до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

   З 28 серпня це стало:
   1. 1559 грн для дитини до 6 років,
   2. 1944 грн для дітей від 6 до 18 років.
   
   З 1 грудня планується підняття відповідних сум до:
   1. 1626 грн для дітей менше 6 років,
   2. 2027 грн для дітей 6 років і старших.

   Яким чином здійснюватиметься контроль за цільовим витрачанням аліментів?
   Одне з важливих питань, які нам задавали як представники громадськості, так і депутати перед прийняттям другого пакету законів, стосувалося посилення контролю за використанням коштів. Адже багато хто побоювався, що сплачені аліменти можуть використовуватися не на потреби дитини.
   Хочу наголосити, що орган опіки та піклування проводитиме регулярні інспекції батьків, з якими живуть діти і які, відповідно, отримують аліменти. Порядок та періодичність таких інспекцій визначатиметься Мінсоцполітики.
   Окрім того, за заявою платника аліментів, який не має заборгованості зі сплати аліментів, інспекції можуть проводитися позапланово, але не більше за один раз на три місяці.
  Також у законі ми передбачили санкції до того з батьків, котрий витрачає отримані кошти не на потреби дитини, зокрема, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

   Де можна отримати детальнішу консультацію по кожному конкретному випадку?

   Для того, щоб отримати більш детальні консультації чи роз’яснення, слід звернутися до одного з наших центрів чи бюро безоплатної правової допомоги. Дізнатися, де розташований найближчий з них можна на сайті http://legalaid.gov.ua/ua/ або за телефоном гарячої лінії: 0(800)213-103.ОГОЛОШЕННЯ! 
   Шукаємо цілеспрямованих громадян на посаду державного виконавця Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області, здатних за своїми особистими і діловими якостями виконувати покладені на них обов'язки.
   Вимоги до кандидатів, встановлені Законом України «Про державну службу»:
   1. Громадянство України;
   2. Наявність вищої освіти ступеня бакалавр, за напрямом підготовки галузі «Право»;
   3. Вільне володіння українською мовою.
   Основні обов'язки:
   1. Примусове виконання рішень судів та інших органів;
   2. Представництво відділу в судах;
   3. Прийом громадян та ін.
   Умови:
   1. Статус державного службовця з оформленням трудової книжки та можливістю в подальшому отримувати пенсію державного службовця.
   Офіційна заробітна плата, а також передбачені надбавки, премії, отримання винагороди державного виконавця (2% від суми стягнення) за фактичне та повне виконання рішень судів та інших органів.
   2. Оплачувані відпустка, лікарняний.
   Повний робочий день з 9.00 до 18.00 годин,
   робочі дні - Понеділок-П’ятниця,
   вихідні дні - Субота, Неділя.
   Вступ на державну службу здійснюється шляхом призначення громадянина України на посаду державної служби за результатами конкурсу.
   07400, м.Бровари, бульвар Незалежності, 39, 4 поверх

   Також у відділі вільна вакансія оператора комп’ютерного набору (секретар).
   Контактні особи:
   Шкред Ірина Юріївна 097-945-89-58 
   Дячок Сергій Володимирович 097-699-23-42


Видео YouTubeВидео YouTube


   🏡 Право власності на землю - це право володіти, користуватися та розпоряджатися земельною ділянкою, яке набувається відповідно чинного законодавства України:
   🌿 право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах зі збереженням її цільового призначення;
   🌿 якщо спадкоємець прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, він зобов'язаний звернутися до нотаріуса або уповноваженої на це посадової особи органу місцевого самоврядування за видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно;
   🌿 якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво видається на ім'я кожного з них із зазначенням імені та частки у спадщині.
   З цього випуску Ви дізнаєтеся, якими можуть бути особливості спадкування земельної ділянки та які дієві механізми можна використати, щоб захистити право власності на землю ☝️👩‍⚖️
   @Міністерство юстиції України Я МАЮ ПРАВО Координаційний центр з надання правової допомоги