Новини

Відбулося засідання 54 позачергової сесії Броварської районної ради VII скликання

опубліковано 21 лют. 2019 р., 04:01 Інформаційно-довідковий центр

   24 січня 2019 року відбулося засідання 54 позачергової сесії Броварської районної ради VII скликання під головуванням голови Броварської районної ради С.Гришка.


   В засіданні взяли участь: голова Броварської районної державної адміністрації М.Клименко, заступник голови адміністрації О.Юрченко, депутат Київської обласної ради О.Кищук, депутати районної та місцевих рад, начальники служб, управлінь, відділів, завідуючі секторів райдержадміністрації, керівники служб, які забезпечують життєдіяльність району, голови сільських, селищних рад та представники об’єднаних територіальних громад., представники громадстких організацій і засобів масової інформації.

   На розгляд 54 позачергової сесії районної ради VІІ скликання винесено наступні питання: 
   1. Про внесення змін до рішення сесії районної ради VII скликання від 18 грудня 2018 року № 686-51 позач.-VII «Про районний бюджет Броварського району на 2019 рік» та додатків до нього.
   2. Звіт про виконання Програми відзначення та вшанування окремих працівників, трудових колективів, які досягли високого професіоналізму і визначних успіхів у виробничій, державній, творчій та інших сферах діяльності на 2017-2018 роки.
   3. Звіт про виконання районної Програми «Сільська молодь» на 2014-2018 роки.
   4. Про внесення змін до Програми розвитку галузі культури Броварського району на 2017-2020 роки.
   5. Про затвердження Програми «Підтримка служби переливання крові КНП «Броварська БКЛ» БРР БМР та розвитку донорства в Броварському районі на 2019 рік».
   6. Про затвердження Програми «Додаткові стимули для покращення надання вторинної медичної допомоги населенню Броварського району та відновлення матеріально-технічної бази комунального некомерційного підприємства «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» Броварської районної ради Київської області та Броварської міської ради Київської області на 2019 рік».
   7. Звіт про виконання Програми збереження архівних фондів Броварського району на 2018 рік.
   8. Про призначення директора комунального закладу Броварської районної ради «Школа естетичного виховання (Дитяча школа мистецтв)».
   9. Про внесення змін до рішення від 07 вересня 2017 року № 383-30.2-VII «Про реорганізацію (перетворення) комунального закладу «Броварська центральна районна лікарня» в комунальне неприбуткове підприємство «Броварська багатопрофільна лікарня» Броварської районної ради та Броварської міської ради».
  10. Звіт про виконання Програми діяльності та фінансової підтримки Броварської редакції міськрайонного радіомовлення на 2018 рік. 
  11. Звіт про виконання Програми збереження фондів Трудового архіву Броварського району на 2018 рік.
  12. Про погодження штатного розпису комунального підприємства «Трудовий архів Броварського району» Броварської районної ради Київської області на 2019 рік.
  13. Про надання погодження на отримання спеціального дозволу ТОВ «УКРЕЙНІАН ДІГІНГ КОМПАНІ» на користування надрами з метою геологічного вивчення пісків Любич, що знаходяться у Броварському районі Київської області.
  14. Різне.

" Гей, плине кача..."

опубліковано 20 лют. 2019 р., 05:07 Інформаційно-довідковий центр

   20 лютого 2019 року в Броварському районі відбувся захід-реквієм, присвячений 5-м роковинам загибелі Небесної Сотні.    

   У мітингу взяли участь представники Броварської районної державної адміністрації та Броварської районної ради, депутати місцевого та районного рівнів, голови сільських та селищних рад, учнівська молодь, жителі Броварського району.

   В ці дні вшановуємо пам'ять героїв нашої країни. Згадуються події, свідками яких ми були...

  

   Лютневі події 2014 року стали переломним етапом у новітній історії України та відродили надію на те, що мрія жити у вільній, демократичній, європейській державі стане реальністю. Революція Гідності змінила свідомість мільйонів людей, які постали проти несправедливості, диктатури, корупції, за свободу слова, свободу вибору, свободу протесту, за право на гідне життя. 

   За весь час протистоянь Майдан став не просто столицею держави, а її серцем і душею. Він об’єднав десятки тисяч українців із різних областей, районів, які пліч-о-пліч боролися за єдність, незалежність та справедливість. На Майдані не було бідних чи багатих, сильних чи слабких, як не було і немає Сходу чи Заходу… Рівність і братерство – основна рушійна сила, яка підкорила Україну та весь світ. Їх об’єднала українська земля та бажання жити у вільній країні. Тоді вони не знали, що беззбройними вступають в один з перших боїв за незалежність.

   Так на Майдані з’явилась ще одна сотня – Небесна. Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну – життя.

   Україна не раз піднімалася з колін, доводила ворогам свою нездоланність, щоб захистити свою державність. Тому сьогодні знову ми долаємо ворога, захищаючи свою незалежність на сході України. І віримо, що перемога буде за нами, бо ми боронимо свою землю, захищаємо майбутнє своїх дітей. 

   Зараз ми живемо в уже іншій державі та прагнемо й надалі її розбудовувати – рівноправного члена великої європейської родини, яка, пройшовши крізь полум’я воєн та інші лихоліття, вибрала шлях єднання, миру, демократії і прогресу. Щодня ми бачимо нових і нових героїв, які звіряють своє життя з подвигом Небесної Сотні. Однак, саме тепер ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки непростої історії, коли проливали кров патріоти. Це наш обов’язок перед майбутніми поколіннями, перед пам’яттю загиблих співвітчизників. Адже, хто не знає минулого, той не вартий майбутнього. І для нас є святим обов’язком гідно вшановувати Героїв.

   Тому сьогодні схиляємо голови в пам’ять про тих, хто віддав своє життя за європейське майбутнє України. Тих, хто пішов на свідому самопожертву заради європейського вибору. 

 

   Герої не вмирають! Слава Україні! 


Голова Броварської районної державної адміністрації М. Клименко провів робочу нараду

опубліковано 18 лют. 2019 р., 04:33 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 18 лют. 2019 р., 05:57 ]

   18 лютого 2019 року голова Броварської районної державної адміністрації М.Клименко провів робочу нараду. 


   В засіданні взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації Ю.Плакся, виконуючий обов’язки керівника апарату О. Мордач, начальники служб, управлінь, відділів, завідуючі секторів райдержадміністрації, начальники служб, управлінь, які забезпечують життєдіяльність району, представники засобів масової інформації. 


   Начальники служб, управлінь, відділів, секторів райдержадміністрації і начальники служб, управлінь, відділів, які забезпечують життєдіяльність району прозвітували щодо проробленої роботи за попередній період.

   Начальник Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Л.Сенько повідомила, що з 01 березня 2019 року відбудеться перерахунок пенсії для населення (окрім військовослужбовців).
   Кожного місяця працівник від роботодавця отримує заробітну плату, та, окремо, на свій обліковий запис у Пенсійному фонді, єдиний соціальний внесок (ЄСВ), який є персоніфікованим.
   Нарахування ЄСВ проводиться кожного місяця до повного припинення трудової діяльності особи, і у разі повернення до роботи нарахування ЄСВ поновлюється. Результатом цього процесу є персональна база, що відображає трудову діяльність особи – назву кожного місяця роботи, посаду, тривалість стажу і суму сплачених страхових внесків в за кожен місяць роботи.
   При досягненні пенсійного віку громадянин звертається за призначенням пенсії до Пенсійного фонду та в силу вступають страхові принципи роботи системи. Ключовими елементами якої є:
   · застрахована особа – працівник, майбутній пенсіонер;
   · сплата внесків – роботодавцем або застрахованою особою (фізичною особою-підприємцем або самозайнятою особою);
   · фонд внесків, із якого здійснюються виплати – Пенсійний фонд України;
   · страховий випадок – набуття особою визначеного віку і виконання умов програми.
   Для розрахунку розміру пенсії використовується єдина для усіх формула:
   Розмір пенсії = Сз х ІКЗ х Кс, де
   – Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за з роки перед зверненням за призначенням пенсії;
   – ІКЗ – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати;
   – Кс – коефіцієнт страхового стажу, який дорівнює множині кількості місяців стажу і вартості одного року страхового стажу.
   Дві основні частини формули – внески, зроблені під час трудової діяльності, та тривалість страхового стажу.
   Сз х ІКЗ. Під час розрахунку розміру пенсії враховується розмір зроблених до Пенсійного фонду внесків, які були зроблені в інших економічних умовах та мали іншу цінність, ніж на час звернення за пенсією. Щоб актуалізувати внески їх прив’язують до економічних показників, які існували на момент їхньої сплати працедавцем, після чого отриманий коефіцієнт множиться на існуючий розмір середньої заробітної плати за три роки до звернення за пенсією (вартість внесків приводиться у відповідність до сучасних економічних умов).
   Кс. Друга важлива частина формули це коефіцієнт страхового стажу, який отримується шляхом множення кількості страхового стажу в місяцях на вартість одного року стажу.
   Розмір щомісячної пенсійної виплати є результатом цієї формули. 
   Для приведення пенсійних виплат у відповідність до актуальних економічних змін Пенсійним фондом України буде проведено щорічну автоматичну індексацію пенсійної виплати відповідно до частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який буде застосовано для обчислення пенсії громадянам України.
   Перша така індексація відбудеться у березні 2019 року за результатами отриманих статистичних даних щодо рівня інфляції та зростання середніх зарплат за попередній рік.
   Для кожного пенсіонера розмір підвищення буде визначатися в автоматизованому режимі окремо, в залежності від тривалості страхового стажу та індивідуального коефіцієнту заробітної плати з якого провадиться обчислення пенсії.

   Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Р. Астахов проінформував, що відповідно до ст.10 Закону України “Про Державний реєстр виборців” кожен виборець має право знати про своє включення (не включення) чи включення (не включення) інших осіб до Реєстру виборців.
   На 31 березня 2019 року Верховною Радою України призначено чергові вибори Президента України. З метою підготовки актуальних та достовірних списків виборців кожен громадянин має змогу уточнити свої персональні дані.
   Для уточнення персональних даних, запрошуються виборці:
   - яким виповнилось 18 років;
   - які ставали на консульський облік в відомчих установах МЗС;
   - які проходили строкову військову службу і демобілізувались;
   - які звільнились з установ виконання покарань;
   - які під час останніх виборів у списках виборців виявили неточності в своїх персональних даних або взагалі були відсутні в них та не звернулись до відділу ведення Державного реєстру виборців особисто.
   Запрошуються всі виборці Броварського району перевірити свої персональні дані у Реєстрі виборців, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців за адресою: м.Бровари, вул. Гагаріна, 15: (каб. 135, 136 )(понеділок — четвер з 8.00 до 17.00 год., п'ятниця з 8.00 до 15.45 год.). 
   При собі потрібно мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Хто отримав паспорт у вигляді ID картки обов’язково мати додаток.
   Для зручності виборців, службою розпорядника Реєстру виборців розроблено програмний ресурс “Особистий кабінет виборця”. Для того щоб перевірити свої персональні дані, необхідно зайти на офіційний сайт Державного реєстру виборців за посиланням www.drv.gov.ua на вкладку “Особистий кабінет виборця”, зареєструватись, внести свої персональні дані і відправити запит, після чого ви отримаєте інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців.
   Згідно постанови Центральної виборчої комісії № 893 від 13 вересня 2012 року “Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси”, виборці які не можуть проголосувати на виборчій дільниці до якої відносяться згідно зареєстрованого місця проживання, можуть звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців із заявою про тимчасову зміну місця голосування до 25 березня 2019 року включно.

    Виконуючий обов'язки начальника  управління соціального захисту населення адміністрації Г.Ткаченко повідомила, уже в березні 2019 року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги вплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Відповідне рішення було прийнято Кабінетом Міністрів України. 
   Паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через "Ощадбанк", і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.
   Отже, всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.
   Вся субсидія «старим» субсидіантам буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк, а пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією. 


   Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення "Ощадбанку" і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.
   Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить "Укрпошта".
   Для прикладу. Якщо сім’я отримує щомісяця від держави субсидію у розмірі 1600 гривень, а платіжка за газ у лютому прийде на 1100 гривень, 500 гривень залишиться їй на власні потреби або для оплати рахунку, скажімо, за воду чи електроенергію. Тобто, суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Таким чином, таке поняття як обов’язковий платіж скасовується.
   Всі, хто звернувся вперше за субсидією у 2019 році, беруть участь у діючій моделі монетизації. Тобто розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме "Ощадбанк", а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалюваного сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через "Ощадбанк".
   Кожному одержувачу субсидії, якому призначено допомогу з 2018 року, у березні "Укрпошта" доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії від Уряду для оплати комунальних послуг. 
   Таким чином, Урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації та за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї із них з травня 2019 року.

На Броварщині відзначили 30-річчя виведення військ з Афганістану

опубліковано 15 лют. 2019 р., 04:50 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 15 лют. 2019 р., 05:05 ]

   Згідно з Указом Президента України, 15 лютого щорічно відзначається «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав».

   15.02.2019 на Броварщині вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів та віддали данину поваги мужності і героїзму воїнам-афганцям та їхнім побратимам, які виконували свою непросту місію в більш, як двадцяти країнах світу - Угорщині, Єгипті, Іраку, Чехословаччині, Ефіопії, Анголі, Югославії, Лівані та інших.

   Правда про Афганську війну… Вона різна. Нерідко хвороблива й гірка. 30 років, що пройшли, об'єднали колишніх бійців-інтернаціоналістів у одну родину, де біль одного віддається болем в інших, а радість стає загальним почуттям.

    

   Привітали воїнів-інтернаціоналістів голова Броварської районної державної адміністрації М. Клименко, голова Броварської районної ради С. Гришко. За особисту мужність та відвагу, проявлені в найгарячіших точках Афганістану та з нагоди відзначення 30-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан нагородили медалями "Честь. Мужність. Пам'ять", відзначили почесними грамотами та подяками. Голові Броварської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Панчуку В. вручили Відзнаку голови Броварської районної державної адміністрації.

  

         

      

   Офіційно афганська війна тривала з 25 грудня 1979 року до 15 лютого 1989 року. Отже, 15 лютого 1989 року став днем виводу військ з Афганістану. Важкий, сумний підсумок. Багато матерів і батьків не дочекалися своїх синів, не обійняли їх на порозі рідної домівки, не пригорнули до грудей, не почули таких жаданих слів: «Мамо, я живий...». Сумна статистика: через афганську війну пройшли 160375 українців.
 
  У числі тих, хто не повернувся з афганської війни, є імена наших земляків, які ніколи не зітруться у нашій пам’яті. Це:

   Сергій Басов – стрілок-навідник гранатомету прикордонних військ; нагороджений орденом «Червоної зірки» посмертно.

   Анатолій Кулініч – рядовий стрілець комендантського взводу; нагороджений орденом «Червоної зірки» посмертно.

   Сергій Кримець – розвідник району «зеленої зони»; нагороджений орденом «Червоної зірки» посмертно.

   Олександр Савченко – водій вантажівки, що курсувала через перевал Саланг; нагороджений медаллю «За бойові заслуги» та орденом «Червоної зірки» посмертно.

   На їхню честь промужніх і дорогих синів України запалили свічу пам’яті, їм судилось увійти в безсмертя та поклали квіти до підніжжя пам’ятника «Воїнам-інтернаціоналістам всіх часів і народів від вдячних броварчан», до символу патріотизму та любові до рідної неньки-батьківщини.
   
     
 

   Рідні тих, хто віддали найдорожче – життя в цій страшній війні нагороджені медалями «Честь. Мужність. Пам'ять».

   

   Після урочистої частини на воїнів-інтернаціоналістів чекав невеличкий концерт із вокальних номерів.

    

   В фоє великої зали Броварської районної державної адміністрації комунальним закладом Броварської районної ради "Броварська районна бібліотека" була організована тематична виставка "Відлуння афганських гір".

Розширене засідання колегії Державного архіву Київської області

опубліковано 14 лют. 2019 р., 05:54 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 14 лют. 2019 р., 06:02 ]

   14.02.2019 о 10.30 у великій залі Броварської районної державної адміінстрації відбулося розширене засідання колегії Державного архіву Київської області під головуванням Каменєвої Соф’ї Арсеніївни - директора Державного архіву Київської області (ДАКО).
   
   В засіданні взяли участь заступник Голови Державної архівної служби України Бондарчук І.В., заступник голови Київської обласної державної адміністрації Шкуро А.М., заступник директора ДАКО Лужинська О.М., заступник директора ДАКО – головний зберігач фондів Бойко Г.В., голова Броварської районної державної адміністрації Клименко М.Ф., керуючий справами виконавчого комітету Броварської міської ради Кузнєцов К.В., представники архівних відділів і секторів районних державних адміністрацій, архівних відділів міських рад, трудових архівів, представники засобів масової інформації.

 
   

   На порядок денний винесено питання "Про підсумки роботи архівних установ області у 2018 році та завдання на 2019 рік".

   На засіданні презентували доповідь "Підсумки діяльності архівних установ Київської області у сфері забезпечення збереженості та ведення обліку архівних документів" в рамках якої було виділено основне:

   • Протягом 2018 року архівними установами області вирішувались питання щодо покращення умов зберігання документів.
   • Нові приміщення отримали архівний сектор Сквирської районної державної адміністрації та Комунальна установа Сквирської районної ради «Об’єднаний трудовий архів міської та сільських рад Сквирського району».
   • Додаткове приміщення для зберігання документів площею 13,5 кв.м. надане архівному сектору Миронівської районної державної адміністрації.
   • Додаткове стелажне обладнання встановлене у 2-х архівних відділах (секторах) Миронівської районної державної адміністрації та Білоцерківської міської ради.
   • Проведений ремонт у приміщеннях двох архівних відділів (секторів) Бородянської районної державної адміністрації та Ірпінської міської ради.
   
   Проблемними питаннями залишаються:

   •Вичерпані можливості для приймання документів у 10-ти архівних відділах (секторах): Баришівської, Білоцерківської, Богуславської, Бориспільської, Бородянської, Васильківської, Києво-Святошинської, Макарівської, Рокитнянської районних державних адміністрацій, Славутицької міської ради. 
   • Відсутні резерви для приймання соціально значущих документів з кадрових питань у трудових архівах Бородянського та Рокитнянського районів. 
   • Оснащення охоронною сигналізацією потребують приміщення 8-ми архівних відділів (секторів): Баришівської, Богуславської, Кагарлицької, Києво-Святошинської, Миронівської, Ставищенської, Фастівської районних державних адміністрацій, Славутицької міської ради та 8-ми трудових архівів Баришівського, Білоцерківського, Миронівського, Переяслав-Хмельницького, Сквирського, Ставищенського, Фастівського, Яготинського районів. 
   • Пожежна сигналізація відсутня в 11-ти архівних відділах (секторах) Білоцерківської, Богуславської, Бориспільської, Бородянської, Вишгородської, Згурівської, Києво-Святошинської, Миронівської. Обухівської, Ставищенської, Фастівської районних державних адміністрацій та 12-ти трудових архівах Баришівського, Бориспільського, Богуславського, Бородянського, Володарського, Кагарлицького, Миронівського, Переяслав-Хмельницького, Сквирського, Ставищенського, Фастівського, Яготинського районів.

   Також розглянуто виконання основних планових показників щодо формування Національного архівного фонду та використання документної інформації в архівних установах Київської області у 2018 році щодо кількісті справ з кадрових питань, які збрігаються у трудових архівах Київської області (2014-2018 роки) та кількість справ постійного зберігання в архівних відділах РДА, МР (2014-2018 роки).

Перший заступник голови Броварської районної державної адміністрації Ю.Плакся провів розширену оперативну нараду

опубліковано 11 лют. 2019 р., 01:01 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 14 лют. 2019 р., 05:57 ]

   11 лютого 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ю. Плакся провів розширену оперативну нараду.

   В засіданні взяли участь: заступник голови адміністрації О.Юрченко, виконуючий обов’язки керівника апарату О. Мордач, голови сільських та селищних рад, начальники служб, управлінь, відділів, завідуючі секторів райдержадміністрації, начальники служб, управлінь, які забезпечують життєдіяльність району, представники громадських організацій та засобів масової інформації. 

  


   Під час наради розглянули наступні питання: 

   1. Про план заходів Броварської райдержадміністрації щодо збереження мережі закладів освіти району та створення додаткових місць для дітей дошкільного віку. Інформує: Чайка Людмила Григорівна – начальник відділу освіти Броварської райдержадміністрації.


   У районі проживає 3172 дитини віком від 0 до 6-ти років. Мережа закладів дошкільної освіти (далі – ЗДО) району охоплює 11 закладів дошкільної освіти комунальної форми власності, 3 навчально-виховних комплексів «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад», 1 навчально-виховне об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад», в яких виховується 1724 дитини дошкільного віку.

   Заклади дошкільної освіти району працюють з середньою наповнюваністю 1,32 дитини на місце або 26 дітей на групу. Найбільш перевантажені дошкільні заклади в с. Требухів (213 дітей на 117 місць – 1,99 на місце), с. Княжичі (210 дітей на 116 місць – 1,81 на місце), с. Богданівка (118 дітей на 65 місць – 1,81на місце), с. Гоголів (169 дітей на 97 місць – 1,74 на місце), смт Калинівка (166 дітей на 121 місце – 1,37 на місце).


   Загальна середня освіта у Броварському районі представлена 15 закладами загальної середньої освіти комунальної форми власності:

   школи I-ІІІ ступенів – 9;
   навчально-виховних комплексів «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» - 3;
   навчально-виховне об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» - 1;
   опорних закладів освіти – 1 (з філією);
   районна вечірня школа ІІ-ІІІ ступенів із заочною формою навчання - 1.

   Функціонує дитячий будинок «Надія», де проживає та виховується 35 дітей соціально-захищеної категорії.

План заходів з оптимізації мережі закладів освіти Броварського району на 2019 рік

   З метою забезпечення планування розвитку Броварського району, формування системи закладів освіти, необхідної для надання високоякісних освітніх послуг кожній дитині, з урахуванням ефективного використання наявних ресурсів, відділ освіти Броварської районної державної адміністрації постійно працює над оновленням Плану модернізацією мережі закладів освіти району.

   З метою оптимізації мережі закладів освіти району, кооперації їх для більш ефективного використання матеріально-технічних ресурсів і забезпечення доступності до якісної освіти, відповідно до чинного законодавства, заплановано утворити навчально-виховні об'єднання на базі Пухівської, Погребської та Княжицької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

   На підставі рішення сесії Требухівської сільської ради від 10 серпня 2018 року № 270 «Про реорганізацію навчального закладу Требухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів», розпорядження голови Броварської райдержадміністрації від 17.09.2018 року № 805, з метою здійснення інноваційної освітньої діяльності, залучення вихованців до науково-дослідницької роботи, виявлення, розвитку і підтримки обдарованої молоді, прийнято рішення реорганізувати Требухівську ЗОШ І-ІІІ ступенів шляхом перетворення у комунальний заклад Требухівське навчально-виховне об'єднання «заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – заклад позашкільної освіти «Мала академія наук».

   Відділом освіти вивчаються питання щодо:

   1. Забезпечити систему заходів, спрямованих на якісну оптимізацію мережі закладів освіти району з урахуванням ефективності та рентабельності їх функціонування, формування мережі закладів, здатних надавати якісні освітні послуги.
   2. Розширити мережу дошкільних навчальних закладів в складі навчально-виховних об’єднань.
   3. Створення ОНЗ на базі Плосківського НВО.


   2. Про роботу управління соціального захисту населення Броварської РДА за 2018 рік. Інформує: Ткаченко Галина Андріївна – заступник начальнику управління соціального захисту населення Броварської райдержадміністрації.

   З 01 травня 2018 року запроваджено новий порядок призначення житлових субсидій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329), з 01 жовтня – постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 № 841.

   За період з січня місяця по квітень місяць 2018 року надано субсидію на житлово-комунальні послуги 12510 домогосподарствам, з них: на житлово-комунальні послуги – 12311 домогосподарств, на тверде паливо – 199 домогосподарств. В порівнянні з таким же періодом 2017 року (12450 домогосподарств ) кількість отримувачів збільшилось на 0,48%.

   З травня місяця 2018 року по грудень місяць 2018 року надано субсидію 6719 домогосподарствам, що напряму пов’язано з підвищенням мінімальної заробітної плати та врахуванням доходів за перше півріччя 2018 року. Загальна сума призначених субсидій складає 98966,8 тис. грн. Середня сума субсидій на житлово-комунальні послуги - 1734,29 грн. ( в 2017- 1916,82 грн), що зменшилася на 9,52 %, на тверде паливо – 3313,79 грн ( в 2017 - 3093,97 грн), що на 7,1 % більше, це пов’язано з підвищенням вартості твердого палива. 

   Протягом року проведено нарахування пільг на загальну суму 14,4 млн грн.

   Станом на 01.01.2019 року управлінням прийнято 230 осіб та передано до Департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації пакети документів для надання адресної матеріальної допомоги учасникам АТО, членам їх сімей, учасникам АТО, які належать до осіб з інвалідністю, членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції за рахунок коштів обласного бюджету. З них, отримали допомогу: 8 осіб - члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) в зоні проведення антитерористичної операції, 32 особи з інвалідністю, із 190 учасників АТО, які знаходяться в складних сімейних обставинах, отримали допомогу 70 осіб.


    3. Інформація керівників служб, які забезпечують життєдіяльність району.

  За інформацією представника поліції за попередній тиждень зареєстровано 181 повідомлення, складено 47 адмін. протоколів. Зараєстровано 14 ДТП та 24 фактори раптової смерті. Також представник поліції наголосив на необхідності своєчасного інформування Броварський ВП про випадки міжконфесійних конфліктів в населених пунктах району.

   За інформацією представника Броварського районного відділу ГУ ДСНС України в Київській області здійснювалися виїзди на гасіння пожеж в с. Шевченкове,   смт Калинівка, с. Богданівка. Було наголошено на необхідності контролю укомплектованості всім необхідним пожежних команд населених пунктів району.

   За інформацією Броварського районного відділу лабораторних досліджень державної установи «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» в районі зареєстровано 584 випадки захворюваності на грип та ГРВІ, з них 409 - діти. 725 осіб вакциновано проти грипу. За минулий тиждень зареєстровано 9 випадків захворюваності на кір.

   Плакся Ю.С. дав доручення проводити інформаційно-розяснювально компанію серед населення району щодо необхідності вчасної вакцинації для запобігання масової захворюваності населення Бровраського району.

    Представники АТ "Ощадбанк" проінформували про банківські продукти та їх переваги при обслуговуванні під час користування картками та електронними сервісами банку.

«Сучасні тенденції освіти Броварщини в умовах соціально-економічного розвитку району» - конференція освітян Броварського району

опубліковано 7 лют. 2019 р., 23:06 Інформаційно-довідковий центр

   У відділі освіти Броварської районної державної адміністрації 07 лютого 2019 року відбулася конференція освітян Броварського району «Сучасні тенденції освіти Броварщини в умовах соціально-економічного розвитку району». 

   


   На конференції були присутні: директор департаменту освіти і науки Київської ОДА Рогова В.Б., головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки Київської ОДА Плавська В.П., голова Броварської РДА Клименко М.Ф., заступник голови Броварської РДА Юрченко О.Б., керівники закладів загальної середньої та позашкільної освіти району та ОТГ, члени органів самоврядування, спеціалісти та методисти відділу освіти.

   У ході проведення конференції були розглянуті наступні питання:

   1. Освіта Київщини – територія успіху.

   Директор департаменту освіти і науки Київської ОДА Рогова В.Б. акцентувала увагу на основних стратегічних напрямах діяльності освітньої системи Київської області. Можна коротко сказати, що лейтмотивом виступу директора департаменту стали слова: «Дитина має бути щасливою у школі». І саме тому, Україні потрібна системна реформа освіти, яка має бути предметом суспільного консенсусу, розуміння того, що освіта – це один з основних важелів цивілізаційного поступу та економічного розвитку. Цьогоріч освітня галузь взяла курс на «Нову українську школу» і планування видатків на неї є пріоритетним. Віра Борисівна також відзначила, що особливе місце у «Новій українській школі» надаватиметься розвитку життєвих компетентностей, аби молоде покоління «розуміло світ, який їх оточує і знали, за рахунок чого живе та чи інша галузь економіки країни».

   2. Освіта Броварщини як чинник соціально-економічного розвитку Броварського району. (Презентація)

   Свій виступ голова Броварської районної державної адміністрації Клименко М.Ф. розпочав із цитування слів А.Чехова: «Кожна дія, яку ми робимо зараз, вже в цей момент впливає на наше майбутнє. Можна опустити руки, сказати: «Немає грошей, немає бажання…» А можна засукати рукави і вже зараз починати плекати своє майбутнє!». 


   3. Про хід виконання делегованих повноважень у сфері освіти.

   Заступник голови Броварської районної державної адміністрації
Юрченко О.Б. наголосила на тому, що місцеві органи влади, сільські/селищні ради Броварського району докладають багато зусиль для розвитку та функціонування системи освіти району.


   4. Розвиток інклюзивної освіти в умовах освітньої реформи. (Презентація

   Директор КЗ Броварської районної ради «Інклюзивно-ресурсний центр» Іваненко Т.В. проінформувала про стан функціонування Центру, основні напрямки роботи Центру, ключові принципи , які лежать в основі інклюзивного підходу. Також розповіла, про кількість дітей та навчальних закладів, які вже працюють в інклюзивному просторі та надала інформацію стосовно тих дітей, які з нового навчального року будуть навчатися на інклюзивному навчанні. Запросила усіх директорів навчальних закладів до співпраці та запропонувала допомогу Центру в організації інклюзивного навчання на місцях.


   5. А також, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки Київської ОДА Плавська Валентина Петрівна провела тренінг на тему: «Інклюзивне навчання як один з пріоритетних напрямів забезпечення рівного доступу дітей до освіти».

Голова Броварської районної державної адміністрації М. Клименко провів робочу нараду

опубліковано 4 лют. 2019 р., 06:22 Інформаційно-довідковий центр

   04 лютого 2019 року в приміщення малої зали Броварської районної державної адміністрації відбулась робоча нарада з керівниками управлінь відділів та служб Броварського району під головуванням голови адміністрації М. Клименка. 

   На початку наради голова адміністрації Клименко М. повідомив, що 02.02.2019 року відбулись збори жителів с. Погреби, на яких було прийняте рішення про перехід до Української Православної Церкви. 
  
     

   Під час наради особливу увагу приділено питанню асфальтного покриття автомобільних доріх державного і місцевого значення. Дане доручення підготувати звернення до Служби автомобільних доріг Київської області з метою уточнення термінів ремонту пошкоджених ділянок доріг державного значення. Наголошено на необхідності здійснити аналіз стану доріг місцевого значення.

   Згідно інформації Броварського районного управлінню ГУ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ в Київській області, районного відділу лабораторних досліджень та відділу освіти Броварської райдержадміністрації епідеміологічний поріг захворюваності на грип та ГРВІ в навчальних закладах району не перевищений. Головою адміністрації дане доручення щоденно моніторити стан відвідування шкіл на дитячих садочків та в разі необхідності вирішувати питання про запровадження карантинних заходів.

   Директор «Броварського районного інклюзивно-ресурсного центру» Іваненко Т. повідомила, що на даний час обстеження пройшло 164 дитини. Кожного дня в Центрі обслуговується в середньому 30 дітей.

   Голова адміністрації дав доручення головному редактору газети "Нове життя" Шапці Л.С. - висвітлювати на сторінках видання інформацію про діяльність ради регіонального розвитку Броварського району. Розмістити інформацію про виконання районного бюджету за 2018 рік.

   Також було наголошено на необхідності проведення перевірки якості питної води та продуктів харчування в навчальних закладах району.

   Відділу культури та відділу організаційно-інформаційної діяльності надано доручення якісно підготувати заходи з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та заходи до Дня Героїв Небесної Сотні.

Відбулося засідання колегії при Броварській районній державній адміністрації

опубліковано 31 січ. 2019 р., 03:47 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 31 січ. 2019 р., 05:56 ]

   31 січня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ю.Плакся провів засідання колегії при Броварській районній державній адміністрації.

   В засіданні взяли участь: заступник голови адміністрації О.Юрченко, виконуючий обов’язки керівника апарату О. Мордач, члени президії, начальники служб, управлінь, відділів, завідуючі секторів райдержадміністрації, керівники служб, які забезпечують життєдіяльність району, голови сільських, селищних рад та представники об’єднаних територіальних громад, голови профспілок району, представники засобів масової інформації. 
 

   На засіданні колегії розглянуто наступні  питання:
  1. Про підсумки виконання Програми соціально-економічного, культурного і духовного розвитку Броварського району за 2018 рік. 
   До Програми соціально-економічного, культурного і духовного розвитку Броварського району включено 44 профільні програми, що передбачають та забезпечують всі сфери життєдіяльності району: весь спектр життя Броварського району, починаючи від політичних вподобань, економічних констант, охорони здоров'я, освіти, соціального захисті, розвитку та функціонування інфраструктури розвитку та збереження культурної спадщини до перспектив відтворення та покращення екології
   В Програмі передбачені реформи, запроваджені Президентом України: Нова Українська школа, інклюзивне навчання, сільська медицина, добровільне об'єднання громад та інші.
   Середньомісячна заробітна плата на території району у 2018 році зросла з 8 382 грн (2017 рік) до 11 120 грн, що становить +27,7%.
   Середній розмір пернсій у 2017 році складав 2 547 грн, а в 2018 році - 2 611 грн, що становить +2,4%.
   Станом на 01.01.2019 року по загальному фонду обсягу надходжень до зведеного бюджету району становить 920 316 360 грн, що більше на 20,0% або на 152 602 300 грн в порівнянні з відповідним періодом минулого року (763 662 500 грн). З них, міжбюджетні трансферти (дотації, субвенції тощо) становлять 65,7% або 602 165 600 грн. На 01.01.2019 року виконання складає 102,8% до плану затвердженого на відповідальний період.
   Завдяки організації зваженої, раціональної роботи всіх підрозділів адміністрації з Броварською районною радою, сільськими та селишними радами видаткова частина районного бюджету ефективно використана на розвиток району.
   Ефективне і виконання програми соціально-економічного розвитку за 2018 рік стало точкою опори для песпективного плану розвитку на 2019 рік, поставлена мета та намічені плани реалізації показників на покращення життя людей Броварського району. 


   2. Про впровадження проекту навчальних тренінгів «Надзвичайні ситуації. Алгоритм ефективного реагування. Перша домедична допомога» для учнів 10-11 класів загальноосвітніх шкіл Броварського району.
   Філія комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» «Броварська станція екстреної медичної допомоги», з метою засвоєння учнівською молоддю необхідних знань, вмінь та навичок надання першої домедичної та психологічної допомоги, а також алгоритмів поведінки при надзвичайних ситуаціях (НС), має ініціативу впровадження навчальних тренінгів для учнів для учнів 9-11-х класів загальноосвітніх шкіл Броварського району Київської області.
   Подібні тренінги мають важливе значення і набувають поширення у багатьох верствах населення, особливо у категорії немедичних працівників (осіб без медичної освіти).
   Методично, зазначені навчання, сформовані таким чином, що легко та з цікавістю сприймаються учнями старших класів, а головне - сприяють формуванню навичок впевненої та безпечної поведінки у позаштатних ситуаціях, надання першої допомоги та піклування про власну безпеку, а також вміння адекватно діяти в різних ситуаціях по мірі своїх сил та наявних ресурсів, а саме:
   - дізнаватися про потенційно небезпечні ситуації і приймати рішення про можливість допомоги собі та іншим (власна безпека);
   - у разі надзвичайної ситуації, яка загрожує власному здоров'ю та життю, вміти вжити заходів для зменшення цієї загрози;
   - вміти правильно звертатися по допомогу до оточуючих і до екстрених служб;
   - у разі надзвичайної ситуації вміти надавати допомогу іншим людям;
   - по мірі можливості підтримувати свій психологічний стан і підтримувати інших, уникати психотравм (саморегуляція);
   - знати, як поводитися після закінчення ситуації, де можна отримати підтримку.
   Даний курс сформовано на основі міжнародної сертифікованої програми «Basic Life Support» (BLS) Європейської ради реанімації і є адаптованим і загальноприйнятним для учнівської молоді.
   Загалом, навчально-тренувальний тренінг від наших сертифікованих фахівців надає можливість ознайомитися з таким рядом питань: принципи надання першої домедичної допомоги, алгоритм дії на місці пригоди і виклику «екстреної медичної допомоги», базові знання з анатомії і фізіології, транспортування потерпілого, допомога людині при травмі та переломах, пораненнях і кровотечах, допомога в критичних ситуаціях («серцевий напад», непритомність) та інше.
   Для організації проведення зазначених циклів навчальних тренінгів по загальноосвітнім школам Броварського району необхідне базове матеріально-технічне забезпечення (ноутбук, проектор, манекен, екран, актова зала). 


   3. Про підсумки роботи Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Київській області за 2018 рік.
   Протягом 2018 року на користь управління надійшло 1 520,4 млн. грн. (в т.ч. розмежованого ЄСВ – 776,5 млн. грн.), власних надходжень (з урахуванням розмежованого ЄСВ) – 781,3 млн. грн., що на 229,9 млн. грн. більше власних надходжень за відповідний період 2017 року.
   Коштів з Державного бюджету надійшло – 497,5 млн. грн. що складає 98% виконання.
   Видаткова частина бюджету – 1 437,8 млн. грн., що складає виконання бюджету управління на 101,57% і перевищує планові показники на 22,1 млн. грн. План власних коштів по страховим внескам та по відшкодуванню пенсій призначених на пільгових умовах за 2018 рік виконано на 35,7 %.
   План власних коштів по страховим внескам та відшкодування пенсій призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2019 року виконано на 35,7 %. План власних коштів по єдиному соціальному внеску станом на 01.01.2019 року виконано на 105%.
   З початку року до Київського окружного адміністративного суду було подано 61 позов про стягнення заборгованості на користь держави в інтересах Пенсійного фонду на загальну суму 5,4 млн. грн. Задоволено судами 22 позовні заяви на суму 1,5 млн. грн. Надходження за позовними заявами складає грн. з урахуванням позовів минулих років. На примусове виконання до органів ДВС за 12 місяців 2018 році передано 22 рішень суду на суму 1,4 млн. грн. З початку 2018 року органами ДВС було стягнуто на рахунки ПФУ 455 900 грн.
   Робота по стягненню боргів, які перебувають на виконанні в органах ДВС перебуває на постійному контролі, проводяться спільні наради, виїзди з державними виконавцями до боржників. Юридичний відділ проводить роботу по встановленню місцезнаходження засновників та керівників боржників, які мають статус безнадійного боргу.
   За 2018 рік від пенсіонерів надійшло 145 позовних заяв на загальну на суму 6,5 млн. грн. З загальної кількості розглянутих судами позовів пенсіонерів за 2018 рік, з урахуванням позовів минулих років, 15 відмовлено в задоволені, 122 задоволено, 20 залишено без розгляду. Прийнято участь в більше 300 судових засіданнях. Триває робота по формуванню реєстру судових справ за судовими рішеннями, виплата за якими не проведена.
   Робота за принципом «Єдиного вікна»
   Протягом звітного періоду відділом обслуговування громадян на особистому прийомі прийнято 39 484 особи, які щоденно зверталися до управління з різних питань, також до відділу надійшло 987 письмових звернень.
   Із заявами про переведення пенсійних справ за місцем тимчасового перебування звернулося 2 866 особи, відповідно до яких направлені запити пенсійних справ: 1 478 мешканців Донецького регіону; 1 355 мешканці Луганського регіону; 33 мешканці АР Крим та м. Севастополя. На облік взято 2714 особи, зокрема: 1 365 мешканці Донецького регіону; 1 316 мешканців Луганського регіону; 33 мешканець АР Крим та м. Севастополя.
   Робота щодо пенсійного забезпечення пенсіонерів
   На обліку в управлінні знахдяться 46 683 пенсіонери, середній розмір пенсії 2 611,40 грн.
   31 особа звернулося за призначенням пенсії згідно із ЗУ „Про пенсії за особливі заслуги перед Батьківщиною”.  
   Протягом 2018 року до управління надійшло 712 витягів з акту огляду МСЕК.
   Станом на 31.12.2018 року зареєстровано 32 329 користувача веб-порталу Пенсійного фонду України, кількість ЗО, які завершили реєстрацію – 7134(22,07%).
   Використовується централізована підсистема «Звернення» (форма 10) інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України із застосуванням ЕЦП та проводиться формування заяв для оформлення модернізованого пенсійного посвідчення. Проводиться формування заяв на виготовлення електронних пенсійних посвідчень, оброблено 579 заяв.
   Запроваджено смс-інформування громадян щодо зарахування страхового стажу та пенсійних виплат, виявили бажання отримувати повідомлення 10 981 особа.
   Протягом 2018 року управлінням проводилася інформаційно – роз’яснювальна робота, а саме:
   - 430 матеріалів розміщено в розділі Пенсійного фонду на офіційному веб-сайті Броварської райдержадміністрації та міськвиконкому та офіційній сторінці fasebook;
   - здійснено 73 виступи на радіо;
   - 9 публікацій у друкованих виданнях;
   - проведено 163 виїзних прийомів громадян, на яких прийнято 640 осіб;
   - 24 зустрічі в трудових колективах, на яких були присутні 804 осіб;
   - 29 зустрічей за місцем проживання, на яких були присутні 29 осіб;
   - 15 лекцій в центрі зайнятості, присутні 235 осіб;
   - 8 зустрічей з учнівською молоддю та студентами, присутні 89 осіб;
   - 12 засідань «круглих столів»;
   - 17 флешмобів;
   - 1 зустріч з ветеранами;
   - роздано 10 636 буклетів.

   4. Про виконання делегованих повноважень та роботу зі зверненнями громадян у виконкомі Рожнівської сільської ради.
   Рожнівська сільська рада та її виконавчий комітет в своїй роботі по виконанню делегованих повноважень керується Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», «Про місцеві державні адміністрації», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», іншими законодавчими актами та розпорядчими документами.
   Визначені прийомні дні та години прийому громадян працівниками сільської ради: середа з 9-00 до 12-00, але громадяни приймаються і в інші дні.
   Робота виконавчого комітету Рожнівської сільської ради проходить відповідно до затвердженого плану роботи на рік.
   Особливу увагу виконавчий комітет приділяє соціальній сфері життя села. В адміністративно територіальних межах Рожнівської сільської ради постійно проживаючих та зареєстрованих нараховується 1 255 громадян. Дана верства населення постійно знаходяться в полі зору виконкому та депутатів Рожнівської сільської ради.
   На території села Рожни функціонує Рожнівський НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» в якому навчається 95 учнів та дитячий садок, який відвідує 21 дитина.
   Значна увага приділяється забезпеченню доступу учнів закладу до інформаційних ресурсів. В закладі функціонує кабінет інформатики, в якому встановлено сучасний навчальний комп’ютерний клас, де навчаються учні та здійснюється підготовка педагогічних працівників до використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в навчальному процесі за програмою Інтел. 
   В школі є медичний працівник, який постійно слідкує за станом здоров'я учнів. Один раз на рік учні школи, вихованці дошкільного навчального закладу проходять поглиблений медичний огляд. Діти, у яких виявлено погіршення здоров'я та значні відхилення від норми, беруться на диспансерний облік і за ними ведеться постійний медичний нагляд. Учні загальноосвітньої школи, які перебувають на диспансерному обліку, направляються на лікування та відпочинок в санаторії.
   Медичне обслуговування населення здійснює Рожнівська медична амбулаторія, яку відвідує в середньому 15 осіб в день. Учасники бойових дій, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, перебуваючи на диспансерному обліку, один раз на рік проходять поглиблений медичний огляд, а також забезпечуються згідно переліку, затвердженого Міністерством охорони здоров'я, безоплатними ліками. Особливий медичний догляд ведеться за дітьми до року та дітьми в групі ризику.
   Будинок культури с. Рожни розрахований на 300 осіб, де функціонують гуртки в яких приймають участь як учні НВК та і жителі села. Також регулярно проводяться культурно-розважальні заходи.
   Поштове відділення с. Рожни обслуговує жителів села, а також мешканців садових товариств, які там проживають постійно. Пенсіонери через поштове відділення отримують пенсію.
   Храм Різдва божої Матері відвідують близько 60 прихожан.
   Згідно ст.30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконкомом сільської ради проводиться робота по виконанню власних та делегованих повноважень в галузі житлово-комунального господарства, побуту, торгівлі, транспорту і зв'язку.
   Ведеться облік громадян, що потребують покращення житлових умов.
   Планується будівництво соціального житла, нового приміщення дитячого садка на 110 місць та інші соціально важливі заходи.
   Проблемними питаннями, які потребують вирішення:
   1. Приорітетним питанням залишається на сьогоднішній день реконструкція каналізаційної насосної станції по вулиці Свободи;
   2. Ремонт доріг по вул. Лісова, Шкільна, Садова, Рибальська, провул. Тихий ;
   3. Будівництво дитячого садочка на 110 місць;
   4. Будівництво нового приміщення для мед. амбулаторії;
   5. Будівництво 36-ти квартирного будинку для соціального житла;
   6. Необхідна газифікація вул. В/М № 15 та вул. Торфова.


"Герої Крут - для нащадків взірець"

опубліковано 29 січ. 2019 р., 06:13 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 29 січ. 2019 р., 06:38 ]

 

  "Після бою під Крутами між курсантами новоутвореної Української Республіки і вояками Червоної Гвардії Російської Федеративної Республіки невеликий загін у складі 24 юнкерів свтореної на базі Костянтинівського військового училища в листопаді 1917-го в Києві Київської військової школи ім.Богдана Хмельницького відступав у напрямку до Києва - столиці Української Народної Республіки. Залізницею вони доїхали до станції "Бобрик, пішки пройшли через село Семиполки і лісом дійшли до с.Літок. Там загін став на ночівлю.
   Вже на світанку в село увійшли вояки підрозділів Червоної Гвардії. Воїни УНР вступили з ними у нерівний бій.  24 бійці загинули, 4-х - стратили."

   Таким екскурсом у минуле розпочався мітинг-реквієм, присвячений пам'яті героїв Крут. Захід відбувся біля кургану, що в с.Літки, участь в якому взяли: голова Броварської районної державної адміністрації М.Клименко, заступник голови О.Юрченко, виконуючий обов'язки керівника апарату О. Мордач, представники Броварської районної ради та адміністрації, депутати обласного, районного та місцевого рівнів, голови сільських та селищних рад, представники громадських організацій та засобів масової інформації, учнівська молодь, жителі Броварщини.

 

   До присутніх звернувся голова Броварської районної державної адміністрації М. Клименко.
   "Броварська земля окроплена кров'ю загарбників, адже саме Броварщина одна з перших зустрічала ворогів. 
    Тоді, 1918 року хлопці не побоялися вступити в бій з недругом, хоча шансів на перемогу майже не було. Їх розстріляли за те, що вони говорили українською мовою, за українську пісню на вустах, за вишивану сорочку. Пам'ять про їхній подвиг завжди житиме в наших серцях, допоки будемо жити ми і навчати молоде покоління.
   Сьогодні Україна переживає історію столітньої давнини. Знову той же окупант хоче загарбати землі і знищити український народ. Але він прорахувався! Тепер це не та армія, не ті можливості, що були тоді. 
   Від нашого обраного шдяху, від нашої віри залежить, що ми отримаємо - перемогу чи поразку! Я вірю, що кожен з нас зробить вірний вибір і Україна заживе в мирі та злагоді!"
   

   Літківський сільський голова І. Андріяш зазначив: "Усе, що стосується тих подій ми відчуваємо і розуміємо, адже країна знову переживає той біль втрати та розпачу, який пережила 100 років тому".


   Загиблих вшановано хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам'ятника загиблим воїнам Україниської народної республіки.

 


1-10 of 625