Новини

День державного службовця

опубліковано 23 черв. 2017 р., 03:45 Інформаційно-довідковий центр

  
   23 червня  у великій залі Броварської районної державної адміністрації пройшов святковий захід до Дня державних службовців Броварського району. 
    
    З вітальним словом звернулися  заступники голови райдержадміністрації, заступник голови районної ради А.В. Гоголіна. 

   Вони звернули увагу на важливість державної служби і побажали всім успіхів на робочій ниві та всього найкращого.

   Від Броварської районної державної адміністрації до Дня державної служби вручено грамоти та цінні подарунки 13 державним службовцям, від районної ради почесні подяки та цінні подарунки отримали 5 працівників адміністрації. Обласний комітет профспілки працівників державних установ нагородив 8 державних службовців грамотами та цінними подарунками.

Мітинг-реквієм з нагоди Дня скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні

опубліковано 22 черв. 2017 р., 03:13 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 23 черв. 2017 р., 02:36 ]

 

  22 червня голова Броварської районної державної адміністрації М.Ф. Клименко взяв участь в проведенні мітингу – реквієму з нагоди Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні, який відбувся біля пам’ятника загиблим воїнам селища Калинівка. 

    У заході взяли участь голова районної ради С.М.Гришко, голова Калинівської селищної ради В.С. Булкот, Герой України В.І.Чернишенко, депутати районної ради, представники ветеранських організацій, учнівська молодь. 

   До присутніх звернулися голова Броварської районної державної адміністрації М.Ф. Клименко, голова районної ради С.М.Гришко, голова Калинівської селищної ради В.С. Булкот, голова Броварської районної організації ветеранів війни, праці та правоохоронних органів М.П.Хомич. 

 
 

   Хвилиною мовчання вшанували полеглих воїнів та жертв війни.

   76 років тому наші співвітчизники стали на захист своєї Вітчизни. Та війна забрала життя кожного п’ятого українця і нема жодної родини, яку б обійшов біль втрати. Сьогодні вже мало залишилося у живих тих, хто зі зброєю у руках захищав тоді нашу країну. З кожним роком їх невблаганно стає все менше і менше. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам'яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.

   Як і тоді, сьогодні мужні сини й дочки нашої Батьківщини стоять на  лінії захисту від сусідньої країни агресора. Саме завдяки їм ми радіємо сонцю та життю.

    

  


   Ніхто не забутий, ніщо не забуте! Під таким гаслом пройшли мітинги – реквієми в кожному населеному пункті Броварського району. В заходах взяли участь голови сільських, селищних рад, депутати всіх рівнів, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники громадських організацій, актив населених пунктів. У всіх населених пунктах на приміщеннях установ і організацій були приспущені державні прапори України. 

 

 

Олімпійський день - 2017

опубліковано 20 черв. 2017 р., 05:47 Інформаційно-довідковий центр

 
   17 червня у Вишневому за ініціативи відділення Національного олімпійського комітету України у Київській області та за участю віце-президента НОК, Олімпійського чемпіона і члена Міжнародного Олімпійського Комітету Валерія Борзова відбувся Олімпійський день.

   У заході взяли участь голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, голова Вишневої міської ради Ілля Діков, заступник міністра молоді та спорту України Ярослав Войтович, голова відділення НОК у Київській області Іван Куроченко, представники районів області, уславлені олімпійці.

   Броварщину на "Олімпійському дні-2017" представляли вихованці місцевих ДЮСШ, ветерани спорту, хореографічний колектив «Каліта», зразковий театр дитячої естрадної пісні «Маестро». Очолювали наших земляків голова Броварської районної державної адміністрації Микола ФедоровичКлименко та заступник голови Броварської РДА Юрій Сергійович Плакся.

   В рамках проведення "Олімпійського дня" у Київській області відбулися змагання з різних видів спорту, легкоатлетичний пробіг, а також різноманітні конкурси та вікторини на олімпійську тематику, святкові концерти та спортивно-масові заходи, до участі у яких було залучено близько 2 000 осіб – учнівської та студентської молоді, ветеранів спорту, видатних спортсменів, батьків тощо. Також, під час проведення "Олімпійського дня" відбулася лекція "Фізичне виховання дітей дошкільного віку в сім'ї".

   Під час Олімпійського дня почесними гостями свята була закладена капсула під нове будівництво багатофункціонального фізкультурно-оздоровчого комплексу, а також посаджено дерево сакура напередодні Ігор ХХХІІ Олімпіади 2020 року, які відбудуться в японському Токіо.

   Учасники Олімпійського дню традиційно отримали пам'ятні сувеніри від НОК України.


Відбулася робоча нарада у голови адміністрації

опубліковано 19 черв. 2017 р., 04:57 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 19 черв. 2017 р., 05:03 ]


   19 червня 2017 року в малому залі Броварської районної державної адміністрації відбулась робоча нарада під головуванням голови Броварської райдержадміністрації М.Ф. Клименка.

   В нараді взяли участь, заступники голови адміністрації, начальники управлінь, відділів, організацій та служб району, представники засобів масової інформації. 
 
   Основними питаннями, як піднімались на нараді:
   - підготовка до сезону купання у відкритих водоймах;
   - моніторинг шкільних та дошкільних закладів, закладів торгівлі;
   - забезпечення виконавської дисципліни.

   За результатами наради, головою райдержадміністрації Миколою Федоровичем Клименком були поставлені завдання та дані доручення керівникам відділів та служб Броварського району.


Відбулися урочистості, присвячені Дню медичного працівника

опубліковано 16 черв. 2017 р., 05:14 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 16 черв. 2017 р., 05:19 ]


  16 червня голова Броварської райдержадміністрації М.Ф. Клименко прийняв участь в урочистому засіданні присвяченому Дню медичного працівника в актовій залі районної поліклініки. 
   
   На заході були присутні голова районної ради С.М.Гришко, керіник апарату райдержадміністрації К.В.Прянішнікова, заступник міського голови Г.П. Голубовський, працівники медичної галузі Броварщини, місцеві засоби масової інформації. 

    З вітальним словом до присутніх зверталися голова райдержадміністрації М.Ф. Клименко, голова районної ради С.М.Гришко, заступник міського голови  Г.П.Голубовський, головний лікар Броварської районної центральної лікарні В.В.Багнюк,  головний лікар Броварського районного Центру первинної медитко-санітарної допомоги І.А. Дементьєва, Благочинний першого Броварського округу, протоієрей собору св. Апостолів Петра і Павла отець Олександр Левчук.
    
    Від імені Броварської районної державної адміністрації та районної ради було вручено 21 грамота, 15 подяк, 2 знаки пошани І-го і ІІ-го ступенів та цінні подарунки.

   З вітальними словом та піснями до присутніх звернувся переможець конкурсу "Голос країни" - 7 отець Олександр Клименко.
  
  
 

 
Обстеження закладів торгівлі, побутового обслуговування в с. Літки та с. Рожни Броварського району під час виїзного моніторингу комісією щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків, побутового обслуговування населення, автозаправних станціях та станціях технічного обслуговування Броварського району

опубліковано 16 черв. 2017 р., 05:09 Інформаційно-довідковий центр

   Комісією щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків, побутового обслуговування населення, на автозаправних станціях та станціях технічного обслуговування Броварського району проведено обстеження (моніторинг) роботи одинадцяти магазинів та кіоска в с. Літки, с. Рожни Броварського району.

   За результатами обстежень торгових закладів в с. Літки та с. Рожни становлено:
   - в 6 закладах відсутні медичні книжки на 7 працівників, які здійснюють обслуговування населення;
   - в 1 закладі у 4 працівників медогляд не пройдено у встановлений термін; 
   - в 3 закладах відсутній куточок споживача, в 4 закладах куточок споживача розміщено в недоступному місці. Крім того в 3-х закладах в куточку споживача відсутні правоустановчі документи;
   - в одному закладі не пред’явили ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами; 
   - в 7 закладах відсутня вивіска щодо заборони продажу пива (крім безалкогольного), слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. В 2 закладах замість яскравої таблички були непомітні записи;
   - в 4 закладах при торгівлі харчовими продуктами на вагу (сирого мяса, ковбас та ін.) відсутня проточна вода, в усіх інших закладах вода тільки холодна;
   - в 5 закладах відсутня документація на продукцію (сертифікати);
   - в 5 магазинах порушено правила зберігання продуктів харчування, коли в одному холодильному обладнанні знаходяться: 
    * морозиво та напівфабрикати;
    * морозиво та пиріжки; 
    * напівфабрикати, риба та млинці;
    * сири та риба; 
    * напівфабрикати та пиріжки; 
    * риба, сало та ковбаса та ін. 

   Крім того, майже у всіх торгових закладах встановлені випадки, коли продукти харчування, а саме: ковбасні вироби, сири, м'ясо, творог, напівфабрикати, кондитерські вироби, масло, риба та рибна продукція були загорнуті в поліетиленові пакети і не мали маркування або стікерів з відміткою про дату виробництва та кінцевого терміну зберігання. 

   В одному магазині сири, масло, молоко зберігалося не в звичайному холодильнику, а в холодильнику для напоїв. 

   В трьох магазинах до продажу були виставлені банани з ознаками гнилі, які в присутності членів Комісії буливилучені з реалізації.

   Порушується товарне сусідство: майже в усіх закладах в одному торговому залі здійснюється збут  продуктів харчування та побутової хімії в одному приміщенні, крім того, в 2 закладах сирі яйця (без упаковки) розташовані на прилавку разом з іншими неупакованими продуктами.

   Окремо слід зазначити, що в 1 закладі виставлена до продажу риба (плотва), яка була без упаковки, не в холодильному устаткуванні, а в магазині при цьому літали мухи.

   В 4 закладах відсутні належні умови для миття розроблювального та торгівельного інвентаря.

   В 2 торгових закладах продукти харчування, а саме крупи в мішках, зберігаються в торговому залі на підлозі, в одному закладі прямо під ногами у покупців.
   
   В 2 закладах відсутній санітарний одяг у продавців.

   В одному закладі працювала не оформлений належним чином працівник (записано зі слів продавця: "працює з 13.06.2017, ще не оформлена"), в іншому закладі також працювала не оформлена особа (записано зі слів: "продавець тимчасово відсутня і довірила на деякий час здійснювати торгівлю мені, своїй сестрі").

Закриття виставки- конкурсу декоративно-прикладного мистецтва "Народні умільці вишивки"

опубліковано 12 черв. 2017 р., 05:42 Інформаційно-довідковий центр

   11 червня 2017 гору у Броварському краєзнавчому музеї відбулося закриття виставки-конкурсу декоративно-прикладного мистецтва "Народні умільці вишивки." 

   Виставка-конкурс декоративно-прикладного мистецтва «Народні умільці вишивки» проходила за наступними номінаціями: 
   - Портрет Т. Г. Шевченка
   - Твори Т. Г. Шевченка 
   - Вишивка про Україну

   Участь у виставці-конкурсі прийняло 13 майстринь вишивки з 7 сіл району.
   - Портрет Т. Г. Шевченка 7 робіт 
   - Твори Т. Г. Шевченка 6 робіт 
   - Вишивка про Україну 11 робіт

   Разом на виставці - конкурсу представлено більш 74 робіт.

   25 травня 2017 року відбулось засідання жури конкурсу по визначенню переможців. 

   За результатами голосування місця у номінаціях визначені наступні переможці:
   Портрет Т. Г. Шевченка
   1 місце Федірко Ніна Іванівна
   2 місце Калита Надія Василівна
   3 місце Кривонос Мотрона Андріївна
   Твори Т. Г. Шевченка
   1 місце Калита Надія Василівна
   2 місце Федірко Ніна Іванівна
   3 місце Мельниченко Надія Василівна
   Вишивка про Україну
   1 місце В’юн Раїса Петрівна
   2 місце Федірко Ніна Іванівна
   3 місце Мельниченко Надія Василівна

   Голова журі, Голова Броварської районної організації ветеранів війни і праці, збройних сил та правоохоронних органів В.Я. Брюхов оголосив результати виставки - конкурсу та разом з спонсорами - депутатом Київської обласної ради О.В. Іваненком, депутатом Броварської районної ради В.Є. Шульгою нагородили переможців виставки – конкурсу дипломами та грошевими преміями.

   Усі переможці отримали дипломи та грошові премії: І місце ‒ 500 гривень, ІІ місце ‒ 300 гривень, ІІІ місце ‒ 200 гривень, всі учасники конкурсу були нагороджені дипломами та по 100 грн. кожному. 

   Представник відділу культури Броварської РДА Т.П. Тимошенко від імені Броварської РДА вручила грамоти переможцям конкурсу, а депутат Броварської районної ради В.Є. Шульга вручила подяки імені Броварської районної ради.

   Заступник голови Київської обласної організації ВО "Свобода" В.М. Гордієнко нагородив Н.І. Федірко у номінації «Глядацьких симпатій».

   З привітаннями виступилаї  голова Громадської ради при голові Броварської райдержадміністрації Л.В. Чайковська - Додонова, заступник голови Броварської міської організації ветеранів України Т.Ф Шкуро.

   Голова Броварської районної організації ветеранів війни і праці, збройних сил та правоохоронних органів В.Я. Брюхов вручив Подяки від Броварської районної організації ветеранів війни і праці, збройних сил та правоохоронних органів за надану допомогу в організації районної виставки - конкурсу декоративно-прикладного мистецтва «Народні умільці вишивки ».


  За час проведення виставці – конкурсу, виставку відвідало більш 300 чоловік.


Відбулася оперативна розширена нарада

опубліковано 12 черв. 2017 р., 04:46 Інформаційно-довідковий центр


   12 червня в приміщенні великої зали Броварської районної державної адміністрації відбулася розширена оперативна нарада, яку очолив голова Броварської райдержадміністрації М.Ф. Клименко. 

   В нараді взяли участь голова районної ради С.М.Гришко, заступники голови адміністрації, начальники управлінь, відділів, організацій та служб району, сільські та селищні голови, представники засобів масової інформації. 

   Відповідно до порядку денного розглянули наступні питання:
   1. Інформація про хід підготовки навчальних закладів до початку нового 2017-2018 навчального року та роботи в осінньо – зимовий період.
   Вирішили:
  - спільно з головами сільських, селищних рад та представниками організацій, які беруть участь у діяльності навчальних закладів, приділити увагу питанню готовності котелень до опалювального сезону;
   - надати перелік шкіл, які потребують першочергового ремонту.

   2. Інформація про забезпечення безпеки населення на водних об’єктах району.
   Вирішили:
   - розробити, виготовити та встановити попереджувальні знаки, таблички на під'їзних дорогах до місць масового купання;
   - звернути увагу на заходи безпеки в місцях відпочитку дітей.
  
   3. Інформація про стан ліквідації несанкціонованих стихійних сміттєзвалищ (інтерактивна мапа) та заходи щодо попередження завезення на територію Броварського району сміття з інших регіонів України за результатами перевірки.
   Вирішили:
   - спільно з головами сільських, селищних рад, відділом поліції, представниками громадських формувань вжити всі необхідні заходи щодо недопущення завезення сміття з інших регіонів України.

   4. Інформація керівників служб, які забезпечують життєдіяльність району.

 

 
В Броварському районі відбулись заходи присвячені 3-ій річниці утворення громадського комітету по наданню допомоги військовослужбовцям ЗСУ, які несуть службу у зоні АТО

опубліковано 9 черв. 2017 р., 03:48 Інформаційно-довідковий центр   Війна увірвалася в наше життя, немов цунамі, вихор, шторм, землетрус. Увірвалася і перекроїла все – плани на літо і на майбутнє, родинні і дружні зв’язки, спокій та впевненість у завтрашньому дні.
   Україна в ці буремні дні поділилася на «фронт» і «тил». Мова йде про тих небайдужих, які не змогли всидіти вдома і відправилися воювати на фронт. А також про – волонтерів в «тилу»,які організовують пункти прийому допомоги від громадян, створюють спеціальні спільноти в соціальних мережах, являються своєрідним координаційним центром між тими людьми, які знаходяться в зоні АТО, і мирним населенням.
   Не залишились осторонь цих подій керівництво та жителі Броварського району, за ініціативи яких було створено громадський комітет по наданню допомоги військовослужбовцям Збройних сил України, які несуть службу в зоні АТО.
   Волонтери з Броварщини були в гарячих точках по всій лінії зіткнення: від Щастя до Широкіного.
   Загалом громадським комітетом було надано матеріальної допомоги близько 7 мільйонів гривень, зібрано до 100 тонн продуктів харчування. Не можна не згадати про допомогу комітету у вирішенні житлових питань демобілізованим учасникам АТО Березовському Володимиру Олександровичу, Мусі Сергію Олексійовичу, Панченку Гамлету Гарібовичу, Микитенку Анатолію Сергійовичу, Троценку Олексію Георгійовичу, Білику Валерію Петровичу, Сичову Віталію Валентиновичу.
   Керівництво Броварського району, а саме: голова Броварської районної ради С.М. Гришко та голова Броварської районної державної адміністрації М.Ф. Клименко подякувало волонтерам, підприємцям, які надають допомогу та учасникам АТО, які захищають нашу країну та вручили нагороди.
 

Засідання 28 чергової сесія Броварської районної ради VІІ скликання

опубліковано 8 черв. 2017 р., 03:54 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 12 черв. 2017 р., 06:08 ]


   08 червня 2017 року в приміщенні великої зали Броварської районної державної адміністрації відбулось засідання 28 чергової сесія Броварської районної ради сьомого скликання, під головуванням голови районної ради С.М.Гришка. В засіданні сесії взяв участь голова Броварської райдержадміністрації М.Ф.Клименко.

   На розгляд були винесені такі питання:
1. Звіт про виконання районного бюджету Броварського району за перший квартал 2017 року.
2. Про внесення змін до рішення сесії районної ради VII скликання від 22 грудня 2016 року № 254-21 позач.-VII «Про районний бюджет Броварського району на 2017 рік» та додатків до нього.
3. Про звіт голови Броварської районної ради про його діяльність.
4. Про зміни у складі постійних комісій Броварської районної ради VII скликання.
5. Про внесення змін до рішення сесії від 22 грудня2016 року № 256-21 позач.-VII «Про затвердження плану роботи Броварської районної ради VII скликання на 2017 рік».
6. Про затвердження районної Програми соціально-економічного, культурного і духовного розвитку на 2017 рік.
7. Про хід виконання Районної програми «Шкільний автобус» на 2015-2017 роки.
8. Про хід виконання Районної програми медикаментозного забезпечення пацієнтів, хворих на муковісцидоз на 2015-2017 роки.
9. Про хід виконання районною державною адміністрацією повноважень, делегованих районною радою щодо забезпечення відповідно до законодавства розвитку науки, усіх видів освіти.
10. Про хід виконання районною державною адміністрацією повноважень делегованих районною радою з питань розвитку охорони здоров’я.
11. Про хід виконання Програми забезпечення якісною питною водою в достатній кількості на 2006-2020 роки.
12. Про хід виконання Районної програми «Протиепізоотичні заходи та боротьба з хворобами тварин у 2016-2017 роках».
13. Про затвердження Програми інвентаризації земель Броварського району Київської області на 2017-2018 роки.
14. Про затвердження районної Програми «Територіальна оборона» на 2017-2018 роки.
15. Про хід виконання Районної програми «Сільська молодь» на 2014-2018 роки.
16. Про затвердження кошторису на 2017 рік до Програми забезпечення Броварської районної організації ветеранів війни і праці, Збройних Сил і правоохоронних органів на 2016-2020 роки.
17. Про затвердження кошторису на 2017 рік до Програми діяльності Броварської районної громадської організації «Чорнобильський Спас» на 2016-2017 роки.
18. Про хід виконання Районної програми забезпечення проведення роз’яснювальної роботи та оформлення субсидій серед населення Броварського району в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги.
19. Про внесення змін до розділу 5 Районної програми забезпечення проведення роз’яснювальної роботи та оформлення субсидій серед населення Броварського району в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги.
20. Про хід виконання Програми зайнятості населення Броварського району на період до 2017 року.
21. Про хід виконання Програми правової освіти населення Броварського району на 2015-2018 роки.
22. Про хід виконання Програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2013-2017 роки.
23. Про визнання таким, що втратило чинність рішення сесії Броварської районної ради від 21.03.2017 № 283-25-VII «Про затвердження Програми фінансової підтримки функціонування управління соціального захисту населення Броварської райдержадміністрації на 2017-2018 роки».
24. Про хід виконання Програми розвитку галузі культури Броварського району на 2017-2020 роки.
25. Про хід виконання районною державною адміністрацією повноважень, делегованих районною радою з питань сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій населення, роботі творчих спілок та інших громадських організацій.
26. Про внесення змін до районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей Броварського району на 2017 рік.
27. Про хід виконання районної Програми енергозбереження
на об’єктах житлово-комунального господарства та технічного переоснащення теплового господарства населених пунктів Броварського району на 2014-2017 роки.
28. Про виконання районною державною адміністрацією повноважень, делегованих районною радою з підготовки питань про визначення у встановленому законом порядку території, вибір, вилучення (викуп) і надання землі для містобудівних потреб, визначених містобудівною документацією.
29. Про затвердження Програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Броварського району на 2017-2018 роки.
30. Про хід виконання Районної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2015-2017 роки».
31. Про затвердження районної Програми забезпечення надання якісних адміністративних послуг населенню Броварського району на 2017-2018 роки».
32. Про внесення змін до Плану фінансового забезпечення програми збереження архівних фондів Броварського району на 2017 рік.
33. Звіт постійної комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку.
34. Звіт директора комунального підприємства «Броварський торговий дім» Броварської районної ради Київської області.
35. Звіт директора КЗ Броварської районної ради «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді».
36. Звіт директора Дитячого будинку «Надія» для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
37. Звіт головного лікаря про діяльність комунального закладу «Броварська центральна районна лікарня».
38. Звіт директора Броварської редакції міськрайонного радіомовлення.
39. Звіт директора комунального підприємства «Броварське районне виробниче управління об’єднання шкільних їдалень» Броварської районної ради Київської області.
40. Звіт директора Комунального підприємства «Госпрозрахункова група з приватизації державного житлового фонду району» Броварської районної ради Київської області.
41. Про затвердження нової редакції Статуту Комунального закладу «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» Броварської районної ради Київської області.
42. Про затвердження структури Комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)».
43. Про оформлення правовстановлюючих документів на об’єкти нерухомого майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл та селищ Броварського району.
44. Про продовження терміну дії договорів оренди майна, що перебуває у спільній сумісній власності територіальної громади міста Бровари Київської області та територіальних громад сіл, селищ Броварського району.
45. Про надання погодження на отримання спеціального дозволу ТОВ «КУБІТЕК» на користування надрами з метою геологічного вивчення пісків ділянки надр «Солов’їна», що знаходиться у Броварському районі Київської області.
46. Про надання погодження на отримання спеціального дозволу ТОВ «Орієнтир-Екоресурси» на користування надрами з метою геологічного вивчення пісків Рожнівської ділянки, що знаходиться у Броварському районі Київської області.
47. Про надання погодження на отримання спеціального дозволу ТОВ «АВК-Ресурс» на користування надрами з метою геологічного вивчення пісків ділянки кар’єру «Північний», що знаходиться у Броварському районі Київської області.
48. Різне.

По розглянутих питаннях прийнято позитивні рішення.1-10 of 770