Новини‎ > ‎

17 лютого 2020 року у великій залі Броварської районної державної адміністрації відбулося засідання розширеної оперативної наради.

опубліковано 17 лют. 2020 р., 06:32 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 17 лют. 2020 р., 06:33 ]
   17 лютого 2020 року – за головуванням  голови Броварської районної державної адміністрації Миколи Клименка відбулося засідання розширеної оперативної наради.
   В засіданні взяли участь: перший заступник голови адміністрації Юрій Плаксявиконуючий обов'язки керівника апарату адміністрації Оксана Мордач, заступник голови Броварської районної ради Анна Гоголіна, керівники управлінь, відділів, служб Броварської райдержадміністрації, начальники управлінь, відділів та служб району, сільські голови та голови ОТГ.
  
 

    Перед початком розширеної наради  Микола Клименко представив аудиторії начальника Броварського відділу поліції ГУ НП  у Київській області полковника поліції  Олега Петренка. Олег Григорович у свою чергу запросив усіх до співпраці по дотриманню правопорядку на теренах Броварського району.


   На порядку денному наради розглянули наступні питання:
   1. Звіт про виконання «Програми підготовки та виховання захисників Батьківщини, військово-фахової орієнтації молоді, організації та проведення приписки, призову на строкову військову службу та відбору кандидатів на військову службу за контрактом в Броварському районі на 2019 рік».
   Доповідає: провідний інспектор з питань мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Олександр Чернявський.


   «Програма підготовки та виховання захисників Батьківщини, військово-фахової орієнтації молоді, організації та проведення приписки, призову на строкову військову службу та відбору кандидатів на військову службу за контрактом в Броварському районі на 2019 рік » (далі – Програма) була розроблена Броварською районною державною адміністрацією на підставі Законів України «Про оборону України», «Про військовий обов’язок і військову службу», Бюджетного Кодексу України та затверджена рішенням Броварської районної ради Київської області від 22 листопада 2018 року № 666-50-VII.
   Основна її мета – удосконалення заходів допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді, забезпечення єдності навчання, виховання, розвитку і психологічної підготовки молоді до захисту Вітчизни та удосконалення якості підготовки громадян до військової служби та відбору кандидатів на військову службу за контрактом.
   Загальні заплановані обсяги фінансування –65 тис.грн. Використано- 18827 тис. грн. , що складає 29 %.
   Програмою передбачено здійснення заходів по кількох напрямках протягом 2019 року, зокрема:
1) допризовна підготовка і військово-патріотичне виховання молоді;
2) військово-фахова орієнтація молоді та проведення заходів приписки громадян до призовної дільниці військового комісаріату;
3) призов громадян на строкову військову службу та відбір кандидатів на військову службу за контрактом.
   У 2019 роках було виконано ряд запланованих заходів по кожному із зазначених напрямків.
   Допризовна підготовка і військово-патріотичне виховання молоді
   На виконання Програми підготовки та виховання захисників Батьківщини, військово-фахової орієнтації молоді, організації та проведення приписки, призову на строкову військову службу та відбору кандидатів на військову службу за контрактом в Броварському районі на 2019 році, з метою формування в учнівської молоді високої патріотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку щодо захисту національних інтересів України, удосконалення якості підготовки громадян до військової служби та військово-фахової орієнтації молоді у закладах освіти Броварського району проведено:
   1. Інформаційно-роз’яснювальну роботу, щодо необхідності виконання свого обов'язку, передбаченого Конституцією України, виховання національної свідомості на героїко-патріотичних традиціях минулого України, формування в свідомості юнаків необхідності захисту держави:
   1.1. на уроках основ правознавства (Розділ «Конституція України. Конституційні права та обов’язки»);
   1.2. на уроках «Захист Вітчизни» - постійно;
   1.3. на годинах інформування, класних годинах, виховних годинах з класним керівником (відповідно розкладу у кожному закладі).
   2. Військово-патріотичні акції «Голуб миру», мітинги-реквієм на вшанування Героїв Небесної Сотні, зустрічей з воїнами-учасниками АТО, подій пов’язаних зі 102 річницею Української Революції.
   3. Здійснюються заходи щодо створення у закладах освіти осередків дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» («Сокіл»). На базі Зазимського НВК діє гурток «Джура» під керівництвом вчителя предмета «Захист Вітчизни» Книша С. та у Княжицькій ЗОШ І-ІІІст. – «Сокіл-Джура» керівник Братчук А., ОНЗ Гоголівська ЗОШ – «Джура» керівник Антонюк М.
   4. Поступово відбувається комплектація кабінетів «Захисту Вітчизни» сучасними тематичними стендами та плакатами, відповідно до навчальної програми «Захисту Вітчизни», навчальною зброєю та макетами зброї, передплатними виданнями, довідковою та фаховою літературою.
   5. З метою залучення учнів до гуртків (секцій) з патріотичного виховання та основ військової справи у кожному закладі виділено години варіативної складової навчального плану:
   Зазимський НВК - «Юний стрілець», «Влучний стрілець», «Джура» -керівник Книш С.;
   Калинівська ЗОШ І-ІІІст. – «Влучний стрілець», Неділько О.;
   Княжицька ЗОШ І-ІІІст., «Юний патріот», Ревенчук В.;
   Красилівська ЗОШ І-ІІІст., «Зірниця», Лобко А.;
   Літківська ЗОШ І-ІІІст.ім.М.Стельмаха - «Юний миротворець», «Юний захисник-рятувальник», Мотишен В.;
   ОНЗ Гоголівська ЗОШ І-ІІІст., «Захисник України», Рєзник В.;
   Плосківське НВО – «Юні дослідники-краєзнавці», Бузник К.;
   Пухівська ЗОШ І-ІІІст, «Громадянин-патріот», Ревенко Л.;
   Русанівський НВК – «Патріот», Соловей С.;
   Требухівська ЗОШ І-ІІІ ст, - «Військово-патріотичний», Зінченко В.;
   При КЗ БРР ЦДЮТ діє гурток «Історико-технічне стендове моделювання», керівник гуртка Мороз В.П. , Пухівська ЗОШ І-ІІІст.
   Комунальний заклад Броварської районної ради «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» (далі Центр) є координатором роботи по патріотичному вихованню учнівської молоді в Броварському районі.
   Головне завдання Центру – формування у молоді патріотичної свідомості і національної гідності, підвищення престижу служби у лавах Збройних Сил України, набуття ними практичних навиків, необхідних для захисту Вітчизни.
   Курс нашої держави на створення професійної армії (перехід Збройних Сил України на контрактну основу їх комплектування) передбачає зменшення кількості юнаків, котрі будуть призвані до війська для проходження строкової військової служби в мирний час, і одночасно збільшення числа випускників навчальних закладів, яких після досягнення 25-річного віку без проходження військової служби братимуть на військовий облік військовозобов’язаних і призначатимуть для комплектування військових частин на воєнний час лише з допризовною підготовкою.
   Набуті в гуртках Центру військові знання та навички визначатимуть рівень спроможності виконання конституційного обов’язку громадянином України щодо захисту Вітчизни. Позашкільні навчальні заклади військово-патріотичного спрямування є центром з підготовки юнаків та дівчат до захисту Вітчизни незалежно від того, будуть вони призвані на строкову військову службу чи ні в мирний час.
   В закладі склалася система роботи з військово-патріотичного виховання молоді. Задля виконання поставлених завдань заклад тісно співпрацює з спортивно-стрілецьким комплексом ТОВ СП «Сапсан-Спорт», військовою частиною А 0415 (с. Семиполки), військовою частиною 3027 (с. Нові Петрівці, полігон Збройних сил і Нацгвардії).
   Вихованці Центру проходять на їхній базі військові вишколи, навчальні стрільби, екскурсії, які ставлять за мету ознайомити молодь із військовою службою і прищепити зацікавленість до неї.
   Так у 2019 н.р. було проведено районну військово-патріотичну акцію «Готуємося до захисту Вітчизни». 135 вихованців відвідали в/ч 3027 (с. Нові Петрівці, полігон Збройних сил і Нацгвардії). На базі спортивно-стрілецького комплексу СП ТОВ «САПСАН СПОРТ» було проведено районні змагання зі стрільби з малокаліберної гвинтівки серед учнівської молоді Броварського району – «САПСАН-2019» (134 учасники).
   На базі військової частини А 0415 (с. Семиполки) проведено відкритий районний конкурс-огляд строю і пісні серед школярів (104 учасники). З метою профорієнтації 150 школярів району взяли участь у Дні відкритих дверей на полігоні Збройних сил і Нацгвардії. Така співпраця дає позитивний результат у досягненні поставленої мети.
МАСОВІ ЗАХОДИ З УЧНЯМИ

Пор.

 

Назва обласного та міського у м. Києві заходу

Кількість учасників

Кількість місцевих (районних, міських, в ОТГ) заходів

Кількість учасників

1.

-

-

Районний військово-спортивний турнір серед школярів «Бойова готовність»

100

2

-

-

Районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

112

3.

-

-

Відкриту районну військово-спортивну патріотичну гру «Осінній рейд»

80

4.

-

-

Відкритий районний конкурс-огляд строю і пісні серед школярів

104

5.

-

-

Районні змагання зі стрільби з малокаліберної гвинтівки серед учнівської молоді Броварського району – «САПСАН-2019»

140

6.

-

-

Відвідання ІХ Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2019»

300

7.

-

-

Районні відкриті змагання серед гуртківців КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» з пейнтболу «Захисник – 2019»

50

 

Разом

 

 

886


   6. Щороку у квітні-травні проводяться навчально-польові збори з учнями 11 класів закладів освіти та забезпечення виконання завдань з вогневої та фізичної підготовки відповідно до навчальної програми курсу «Захист Вітчизни» на базі в/ч 4126 (Семиполки).
   7. Проведення свят та відзначення пам’ятних дат, присвячених героїчним подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України: День захисника України; День Збройних Сил України; День допризовника; День пам'яті Героїв Небесної Сотні; День пам'яті Героїв Крут; День Пам’яті і Примирення; зустрічі учнівської молоді з ветеранами ІІ Світової війни, учасниками міжнародних операцій з підтримки миру і безпеки, учасниками визвольного руху в Україні, представниками військових частин та учасниками АТО - «Хай буде мир на всій землі, щоб ми щасливими були» в Требухівській ЗОШ; «Ми за мир» в Княжицькій ЗОШ; «Ми патріоти своєї держави» в Погребській ЗОШ; «Патріотичне виховання юного покоління» в Калинівській ЗОШ І-ІІІ ст.; «Я обираю життя» в Гоголівській ЗОШІ-ІІІ ст.; «Захисти свою Вітчизну» в Тарасівському НВК; «Стежками дослідника-музеєзнавця» у Полосківському НВО.
   Серед заходів щодо національно-патріотичного виховання проведених у 2019 р. у кожному закладі варто виділити наступні:
   Проведення Першого уроку на патріотичну тему «Україна- європейська держава». На уроки запрошено учасників АТО.
   Проведено тематичну лінійку «Всесвітній День демократії», «День партизанської слави». Відвідали Музей партизанської слави м.Київ.
   Святкування Дня грамотності, написання Всеукраїнського диктанту національної єдності.
   Проведення конкурсу малюнків «Знай і люби свій край».
   Святкування Дня миру. Створення карти – єднання «Україна-єдина».
   Поїздка до Київського головного військового госпіталю.
   Святкування Дня захисника України, проведення свята Козацької слави (конкурс пісні і строю).
   Проведення тематичної лінійки до Дня визволення України від нацистських загарбників. Благоустрій монументу в центрі села та могили невідомого солдата. Учні відвідали ветеранів Другої Світової війни.
   Проведення заходів присвячених пам'яті жертв Голодомору (1932-1933 років). Покладання квітів до пам’ятника жертвам Голодомору, перегляд тематичних фільмів, проведення тематичних екскурсій у шкільних музеях .
   Святкування Днів Київщини (показ документального фільму про Броварський район). Тематична лінійка «Села Броварського району».
   Зустріч з демобілізованими воїнами АТО, зустріч з представниками волонтерської організації «Архангел».
   Виготовлення листівок, оберегів для учасників АТО, участь у благодійних акціях по збору матеріальної допомоги для дітей у зоні АТО.
   Відзначення Дня Гідності та Свободи. Тематична лінійка, показ фільму «Зима, що нас змінила» для учнів 7-11 класів.
   Відзначення Дня пам'яті «Небесної сотні». Поїздка на Майдан Незалежності.
   Проведення тематичної лінійки та змагання «Вперед, хлопці!» до Дня Збройних Сил України.
   Проведення заходів до Дня ліквідатора (14 грудня): інформаційний стенд та інформаційна година для учнів 8-11 класів.
   Заходи пов’язані відзначенням 101-ї річниці Української Революції. Літки - Курган -Крути.
   Відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Європі. Хода пошани та покладання квітів до сільських монументів.
   Святкування Дня вишиванки.
   Інформація про проведені заходи розміщена на сайтах закладів освіти.
   8. РМК відділу освіти Броварської РДА забезпечує навчально-методичну підготовку викладачів предмету «Захист Вітчизни»:
   8.1. проводено семінари-практикуми, практичні заняття з тактичної медицини ;
   8.2. удосконалення навчально-матеріальної бази (постійно);
   8.4. проходження курсів підвищення кваліфікації та атестація педагогічних кадрів (постійно, відповідно плану).
   9. Постійно активізується робота щодо розширення напрямів співробітництва закладів освіти району з організацією української спілки ветеранів Афганістану, Товариством “Червоний хрест”, громадськими організаціями учасниками АТО, та постійно проводяться спільні заходи з військово-патріотичного виховання.
   10. Проводиться профорієнтаційна та військово-фахова робота, спрямована на вибір та підвищення престижу військової служби, встановлюються та підтримуються зв'язки з вищими військовими навчальними закладами з метою проведення заходів з відбору кандидатів для вступу (спільно з ОМВК).
   11. В закладах освіти розміщено наочну агітацію з питань підготовки молоді до служби у військових формуваннях, створених згідно з чинним законодавством України.
   Національно-патріотичне виховання у закладах освіти Броварського району здійснюється відповідно до затверджених планів, Концепції національно-патріотичного виховання та Стратегії національно-патріотичного виховання 2016-2020 років та залишатиметься пріоритетним напрямком виховної роботи у 2020 році.
   Призов громадян на строкову військову службу та відбір кандидатів на військову службу за контрактом
   Робота щодо проведення призову навесні та восени 2019 року організована і проведена у відповідності до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (2232-12), Указу Президента України від 30.01.2019 №22/2019 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році», розпорядження голови Броварської районної державної адміністрації від 28 лютого 2019 № 69 та відповідних директивних вказівок Генерального штабу Збройних Сил України та розпоряджень Київської обласної державної адміністрації..
   У ході підготовки та проведення чергового призову Броварський об'єднаний міський військовий комісаріат постійно взаємодіяв з райдержадміністрацією, органами місцевої виконавчої влади, керівниками підприємств, навчальних закладів та організацій з питань призову громадян на строкову військову службу. В тісній взаємодії з Броварською районною державною адміністрацією та виконавчими комітетами міських, сільських та селищних рад було проведено ряд заходів направлених на якісну підготовку та проведення призову громадян України на строкову військову службу.
   Основними з них були:
  1. Профорієнтаційна та військово-фахова робота в загально-освітніх навчальних закладах Броварського району, спрямованих на підвищення престижу військової служби (постійно).
  2. З метою проведення спільних заходів з відбору кандидатів встановлені зв'язки з вищими військовими навчальними закладами.
  3. Виготовлена та розміщена в навчальних закладах та об’єднаному міському військовому комісаріаті наочна агітація з питань підготовки молоді до служби у Збройних Силах України.
  4. Проводилось оповіщення призовників про їх виклик і своєчасне прибуття за викликом на призовну дільницю військового комісаріату.
  5. Організовано розшук призовників, які ухиляються від виконання військового обов’язку, доставка їх на призовну дільницю військового комісаріату та перевезення на обласний збірний пункт.
  6. Організовано та проведені святкові заходи до «Дня призовника» і відправку на строкову військову службу до лав Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної спеціальної служби транспорту юнаків.
  7. Забезпечено транспортом, паливно-мастильними матеріалами відправку призовників району на обласний збірний пункт.
  8. Здійснений контроль за організацією та веденням військового обліку призовників у виконавчих комітетах сільських та селищних радах.
   Виконання планового завдання з призову на рівні 100 %.
  Відповідно до чинного законодавства проведена приписка громадян району 2002 р.н. до призовної дільниці Броварського об'єднаного міського військового комісаріату, організований відбір кандидатів до вступу у вищі військові навчальні заклади.
  Броварською райдержадміністрацією спільно з Броварським об’єднаним міським військовим комісаріатом, сільськими, селищними радами та Калитянською об'єднаною територіальною громадою продовжується проведення заходів щодо залучення мешканців району на військову службу за контрактом у Збройні Сили України.
   На призовну комісію викликалось:
   весна -4263 призовника, з’явилось -1940, не з’явилось без поважних причин-2319 чол.;
   осінь -3409 призовника, з’явилось-1066, не з’явилось без поважних причин-2340 чол.(100 %).
   Станом на 29.12.2019 року зараховано на військову службу за контрактом і відправлено до навчальних центрів і військових частин Збройних Сил України 110 призовників (м.Бровари та район)..
  Призвано на строкову службу- 92 призовника (м.Бровари та район).
  Обсяги фінансування заходів програми у 2019 році складали- 108,525 тис. грн.
   Використано- 26,525 тис. грн. (24 %).
   Реалізацію невиконаних заходів буде передбачено в наступній «Програмі підготовки та виховання захисників Батьківщини, військово-фахової орієнтації молоді, організації та проведення приписки, призову на строкову військову службу та відбору кандидатів на військову службу за контрактом в Броварському районі на 2020 рік», яку буде розглянуто на сесії Броварської районної ради в 2020 році.
   Комунальний заклад Броварської районної ради «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» (далі Центр) є координатором роботи по патріотичному вихованню учнівської молоді в Броварському районі.
   Головне завдання Центру – формування у молоді патріотичної свідомості і національної гідності, підвищення престижу служби у лавах Збройних Сил України, набуття ними практичних навиків, необхідних для захисту Вітчизни.
   Курс нашої держави на створення професійної армії (перехід Збройних Сил України на контрактну основу їх комплектування) передбачає зменшення кількості юнаків, котрі будуть призвані до війська для проходження строкової військової служби в мирний час, і одночасно збільшення числа випускників навчальних закладів, яких після досягнення 25-річного віку без проходження військової служби братимуть на військовий облік військовозобов'язаних і призначатимуть для комплектування військових частин на воєнний час лише з допризовною підготовкою.
   Набуті в гуртках Центру військові знання та навички визначатимуть рівень спроможності виконання конституційного обов’язку громадянином України щодо захисту Вітчизни. Позашкільні навчальні заклади військово-патріотичного спрямування є центром з підготовки юнаків та дівчат до захисту Вітчизни незалежно від того, будуть вони призвані на строкову військову службу чи ні в мирний час.
   В закладі склалася система роботи з військово-патріотичного виховання молоді. Задля виконання поставлених завдань заклад тісно співпрацює з спортивно-стрілецьким комплексом СП «Сапсан», військовою частиною А 0415 (с. Семиполки), військовою частиною 3027 (с. Нові Петрівці, полігон Збройних сил і Нацгвардії).
   Вихованці Центру проходять на їхній базі військові вишколи, навчальні стрільби, екскурсії, які ставлять за мету ознайомити молодь із військовою службою і прищепити зацікавленість до неї.
   Так у 2018-2019н.р. було проведено районну військово-патріотичну акцію «Готуємося до захисту Вітчизни». 135 вихованців відвідали в/ч 3027 (с. Нові Петрівці, полігон Збройних сил і Нацгвардії). На базі спортивно-стрілецького комплексу СП ТОВ «САПСАН СПОРТ» було проведено районні змагання зі стрільби з малокаліберної гвинтівки серед учнівської молоді Броварського району – «САПСАН-2019» (134 учасники).
   На базі військової частини А 0415 (с. Семиполки) проведено відкритий районний конкурс-огляд строю і пісні серед школярів (104 учасники). З метою профорієнтації 150 школярів району взяли участь у Дні відкритих дверей на полігоні Збройних сил і Нацгвардії. Така співпраця дає позитивний результат у досягненні поставленої мети.

   2. Звіт про виконання Програми діяльності та фінансової підтримки Броварської редакції міськрайонного радіомовлення за 2019 рік.
   Доповідає: директор Броварської редакції міськрайонного радіомовлення Наталія Кривобок.


   Броварська редакція міськрайонного радіомовлення повідомляє, що основою діяльності є Програма діяльності та фінансової підтримки, яка затверджується щорічно сесіями Броварської районної та міської рад. Протягом 2019 року колектив редакції продовжував практику тісної співпраці із співзасновниками. У передачах міськрайонного радіомовлення звучали виступи та інтерв’ю з керівниками та спеціалістами райдержадміністрації, районної ради, сільськими та селищними головами. Керівниками комунальних підприємств району тощо. Також у радіоефірі постійно висвітлюються засідання колегій райдержадміністрації, сесій районної ради, апаратних нарад райдержадміністрації. Колектив редакції постійно працює над тим, аби радіослухачі вчасно отримували роз’яснення щодо змін у законодавчих документах, зокрема таких, як Пенсійна реформа, зміни у земельному законодавстві, зміни у законодавстві щодо оформлення субсидій, реформування медичної галузі та інші.
   Журналісти Броварської редакції міськрайонного радіомовлення у своїх радіопередачах постійно інформують слухачів про святкові урочисті заходи, з нагоди професійних свят, що проводяться у районі, а також висвітлюють теми загальнодержавного значення - День Незалежності України, День Соборності, День Державного прапора України, День Конституції України, День Захисника України та інші.
   Протягом звітного періоду у передачах міськрайонного радіомовлення постійно звучали виступи та інтерв’ю з ветеранами війни, учасниками АТО/ООС та іншими поважними людьми нашого Броварського району.
   Журналісти редакції постійно розповідають у своїх репортажах та знайомлять радіослухачів з творчими колективами Броварщини, цікавими неординарними, обдарованими та талановитими особистостями району.
   Розповіді про відомих та цікавих особистостей, їх життєвий шлях та творчі доробки постійно звучать у рубриках « З історії Придеснянського краю», «Броварщина літературна», « А ми собі співаємо, бо гарний голос маємо».
   Постійно у передачах Броварського міськрайонного радіомовлення висвітлюється робота освітньої галузі. Інформуємо радіослухачів про педагогічні семінари, культурні заходи, просвітницьку роботу в школах, досягнення школярів Броварщини.
   Журналісти редакції постійно розповідають у своїх радіоматеріалах і про спортивні досягнення броварчан, змагання, турніри тощо.
   Наші передачі звучать у понеділок, середу, п»ятницю з 14.00 до 15.00 години. Протягом 2019 року позивні «Говорять Бровари» звучали 145 разів, а це 56 годин ефіру.
   Наразі кількість радіоточок по місті та району становить близько1 101 радіоточка.
   Джерелами фінансування Броварської редакції міськрайонного радіомовлення є надходження коштів від співзасновників. На 2019 рік заплановано 820,4 тис. грн.. Зокрема Броварською районною радою на 2019 рік було виділено 320, 4 тис.грн ( 500,0 тис. грн.. з міського бюджету). З них заробітна плата працівникам редакції 632, 9 тис.грн. та нарахування на заробітну плату 139, 7 тис.грн, 12, 5 тис.грн – оплата за оренду дротів проводового мовлення. Кошти від надходжень за послуги з реклами, а це близько 0, 2 тис. грн.. направляються на оплату за комунальні послуги та за оренду дротів проводового мовлення ПАТ «Укртелеком».
   Станом на 1 січня 2020 року у Броварській редакції міськрайонного радіомовлення відсутні борги за сплату за комунальні послуги та по заробітній платі.
   Протягом двох років Броварська редакція міськрайонного радіомовлення працювала над тим аби отримати частоту на ФМ-мовлення. Протягом двох років наші документи перебували на розгляді у Національній раді України з питань ТБ та радіомовлення. 20 листопада 2019 року надійшла відповідь з Національної ради про відмову у наданні частоти, через невиконання умов ЕМС з діючими та/або запланованими РЕЗ мовлення.
   У січні 2019 року ми започаткували сторінку на Фейсбуці «ІнфоБровари». Всі випуски радіопередач виставляються на сторінці. Також на сторінці в Фейсбуці ми публікуємо фото- та відео матеріали про події, що відбуваються в місті та районі. Працюємо над наповненням ютубканалу.

  3. Про епідемічну ситуацію з грипу та гострих респіраторних захворюваннях на території Броварського району. 
  Доповідає: завідувач Броварського міжрайонного відділу лабораторних досліджень Віра Товстоног.


   Відповідно до прогнозу Всесвітньої організації охорони здоров’я, фахівців Міністерства охорони здоров’я України в епідемічному сезоні 2019-2020 років в Україні сумісно циркулюють віруси грипи, В(Колорадо), а також нові для України штам вірусу A /Канзас/, A / Брізбен /, які поки що не реалізували в нашій країні свої епідемічні властивості, тому в населення відсутній імунітет до цих нових вірусів грипу.
   Грип - гостре інфекційне захворювання, яке характеризується ураженням верхніх дихальних шляхів, загальною інтоксикацією та набуває періодично епідемічного розповсюдження. 
   В структурі всієї інфекційної захворюваності за кількістю постраждалих займає перше і найвагоміше місце (93,8%) грип та ГРВІ. За 2019 рік на грип та ГРВІ захворіло 50294 особи (23048,2 100 тис. населення), тобто 23,0% жителів міста та району перехворіли на вказані інфекції. Жителів міста – 27076 (20302,4 на 100 тис. нас.), району - 18279 (на 100 тис. нас. 21542,9), дітей до 17 років – 33202 (66,1% від всіх захворілих). В інтенсивних показниках захворюваність у районі на 6,1% була вищою, ніж в м. Бровари.
   За січень 2020 року на дані захворювання захворіло 5343 жителів міста та району (2766,9 100 тис. населення), що на 18,5% менше, ніж за січень 2019 року (6552 випадків). Жителів міста – 2929 (2708,4 на 100 тис. нас.), району - 2414 (на 100 тис. нас. 2841,1). В інтенсивних показниках захворюваність у районі на 5% є вищою, ніж в м. Бровари.
   На виконання наказу МОЗ України від 17.05.2019р. №1126 «Про затвердження Порядку організації та проведення епідеміологічного нагляду за грипом та ГРВІ, заходів з готовності в міжепідемічний період і реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ» фахівцями Броварського МРВЛД з 1 жовтня 2019 року (40 тиждень) почався щотижневий моніторинг епідемічної ситуації на грип та ГРВІ у місті та районі. Дані моніторингу щотижнево висвітлюються на оперативних нарадах у міського голови та голови РДА, а також направляються керівникам ЛПЗ, управління та відділ освіти для оперативного прийняття протиепідемічних заходів направлених на профілактику даних захворювань.
   На засіданні постійної комісії з питань ТЕБ та НС Броварського району 08.11.2019р. був прийнятий розроблений Броварським МРВЛД «Комплексний план організаційних та протиепідемічних (профілактичних) заходів, направлених на попередження поширення захворювань на грип та ГРВІ серед населення, уникнення епідемічних ускладнень та можливих летальних наслідків від грипу в Броварському районі в епідемічний сезон 2019-2020 років».
   Згідно вказаного «Комплексного Плану…» було запропоновано керівникам підприємств різних форм власності забезпечити:
- Проведення вологого прибирання приміщень, поверхонь та предметів із застосуванням дезінфекційних засобів.
- Осіб, які працюють на відкритому повітрі, забезпечить теплим одягом, приміщеннями для обігріву та харчуванням;
- Виділення коштів на закупівлю вакцин проти грипу, і забезпечення проведення вакцинопрофілактики своїм працівникам.
У ЛПЗ забезпечити:
   Відокремлення виявлених пацієнтів з підозрою на захворювання або з підтвердженим грипом чи ГРВІ в амбулаторіях, шляхом розподілу потоків, та виділення додаткових кабінетів для прийому хворих.
   Медичний персонал, який працює безпосередньо з хворими на грип, ГРВІ, забезпечити респіраторами, або одноразовими масками та спиртовмісними антисептиками для обробки рук.
   Організувати використання екранованих УФ-опромінювачів, що забезпечують знезараження повітря.
   У навчальних та виховних закладах організувати:
щоденний моніторинг відвідування дітьми та підлітками навчальних закладів і в разі виявлення 20% відсутніх з приводу захворюваності на грип та ГРВІ приймати рішення про призупинення навчально-виховного процесу (в класі, групі, закладі).
   Посилити ранковий прийом дітей у заклади з метою не допускання їх з симптомами захворювання.
   Забезпечити кварцування групових осередків, кабінетів, класів, вологе прибирання в них із застосуванням дезінфікуючих засобів.
   Заборонити проведення масових заходів (спортивних змагань, дитячих ранків тощо).
   Засобам масової інформації міста забезпечити:
   Інформаційно-освітню компанію з питань щодо ефективних методів профілактики грипу.
   В районній газеті «Нове життя»31.01.2020р. розміщена стаття лікаря-епідеміолога, завідувача відділення організації епідеміологічних досліджень «Як уберегтися від грипу». Крім цього, фахівцями відділу розроблена пам’ятка на тему «Профілактика грипу», яка розповсюджується серед населення міста та району.
   За звітний тиждень (на 13.02.2020р.) на грип та ГРВІ у районі захворіли – 687 осіб (попередній 868), в тому числі дітей до 17 років – 412(попередній 574), що складає 59,9% від всіх хворих. Захворюваність за звітний тиждень (7 тиждень року) порівняно з попереднім знизилась на 20,9%, серед дітей захворюваність знизилась на 28,3%, а порівняно з 5 тижнем (коли була максимальна захворюваність серед дітей та вжиті заходи щодо припинення навчального процесу в школах району) на 30,6%. Зниження захворюваності на грип і ГРВІ серед дітей пов’язане з призупиненням навчального процесу у школах району. Інтенсивний показник захворюваності по району становить 767,3 на 100 тисяч населення (попередній 1021,7), що на 9,4% нижче епідемічного порогу по Київські області.
   В зв’язку із зниженням захворюваністю на грип та ГРВІ, в районі, фахівцями Броварського МРВЛД, рекомендовано відновити навчально –виховний процес у школах району.

   Comments