22 січня 2019 року виповнюється 100 років від дня проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки

опубліковано 22 січ. 2019 р., 06:22 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 22 січ. 2019 р., 06:23 ]
   22 січня 2019 року виповнюється 100 років від дня проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, документу, який увінчав прагнення українців, століттями розділених і поневолених різними імперіями, жити у своїй єдиній євпропейській державі.

З нагоди відзначення знаменної події в історії Україні у с. Княжичі відбувся урочистий захід, в якому взяли участь: заступник голови адміністрації О. Юрченко, голови сільських рад, депутати районного та місцевого рівнів, представники духовенства, шкільна молодь, жителі Броварського району.

"Національна єдність - життєво необхідна цінність та обов'язкова передумова ефективного спротиву зовнішній агресії!" - з такими словами звернулася до присутніх заступник голови адміністрації О. Юрченко. "Сьогоденням визначено шлях, який веде Україну до розбудови. Зосереджено увагу на питаннях, що дозволяють утверджувати нашу стійкість!"

Розвиток українця як християнина дозволив впровадити основні засади братерського єднання. 100 років тому це стало однією з передумов з'єднання двох окремих республік в одну державу. Саме до збереження єдності та підтримки один одного закликали представник УПЦ архімадрит Іларіон, представник УГКЦ у с.Княжичі протоієрей П.Жук, представник ПЦУ протоієрей Володимир

У виконанні вихованців духовної семінарії УГКЦ пролунав духовний гімн "Боже, Великий, Єдиний!, під час виконання якого вшановано великого Кобзаря Т.Г. Шевченка та тих, хто збирав нашу землю в одну державну шаблею і відстоює її сьогодні з автоматами в руках.

Від імені шкільної молоді до присутніх звернулася А.Сербин, прочитавши твір Т.Г.Шевченка "І мертвим, і живим, і ненародженим..."

22 січня 2019 року Броварщина започаткувала довготривалу Акцію "Єднання Броварщини", присвячену  Дню Соборності. Величезний національний стяг передаватиметься від одного населеного пункту до іншого, символізуючи єдність Броварської громади.