Обстеження закладів торгівлі, побутового обслуговування на території Калинівської селищної ради (смт Калинівка, с. Скибин та с. Перемога) Броварського району під час виїзного моніторингу комісією щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків, побутового обслуговування населення, автозаправних станціях та станціях технічного обслуговування Броварського району

опубліковано 15 трав. 2017 р., 04:01 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 16 трав. 2017 р., 00:28 ]

Комісією щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків, побутового обслуговування населення, на автозаправних станціях та станціях технічного обслуговування Броварського району проведено обстеження (моніторинг) роботи восьми магазинів та перукарні, розміщених в смт Калинівка, с. Скибин та в с. Перемога Броварського району.

За результатами обстежень торгових закладів у смт Калинівка, с. Скибин та с. Перемога встановлено, що в 2 закладах відсутні медичні книжки на 2 працівників, які здійснюють обслуговування населення, в 2 закладах у 4 працівників медогляд не пройдено у встановлений термін.

В 2 закладах відсутній куточок споживача, в 2 закладах куточок споживача розміщено в недоступному місці. Книга відгуків та пропозицій відсутня у 2 закладах.

В одному закладі відсутня ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

В 1 закладі працює неоформлений працівник.

У 4 закладах відсутня вивіска щодо заборони продажу пива (крім безалкогольного), слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

В 1 закладі при торгівлі харчовими продуктами на вагу (сирого м’яса) відсутня проточна вода. У 3 закладах відсутня документація на продукцію (сертифікати).

В 2 закладах відсутні градусники в холодильному обладнанні, де зберігаються харчові продукти, через що невідомо дотримання температурного режиму при зберіганні швидкопсуючих продуктів харчування. В 1 магазині порушуються правила зберігання продуктів харчування, так в холодильному обладнанні поряд з рибою знаходиться молочна продукція (сметана, йогурт). Крім того, в багатьох випадках ковбасні вироби, сири, загорнуті в поліетиленові пакети та не мають маркування або стікерів з відміткою про дату виробництва та кінцевого терміну зберігання. В 2 закладах до продажу була виставлена буженіна та декілька видів ковбас взагалі без упаковки.

Порушується товарне сусідство: в 3 магазинах в одному торговому залі здійснюється продаж продуктів харчування та побутової хімії. Крім того, сирі яйця (не упаковані) розташовані на прилавку разом з кондитерськими виробами.

Слід зазначити, що в 2 закладах продається пиво на розлив, при тому що дані магазини не мають статусу кафетерію. В 1 закладі відсутній санітарний одяг в продавців. У 3 закладах відсутні належні умови для миття розроблювального та торгівельного інвентарю, в одному закладі відсутні засоби дезінфекції.

В перукарні не підготовлений запасний комплект (в наявності лише один комплект) для манікюру та відсутні лотки для замочування інвентарю.

Крім того, прямо перед членами комісії в с. Перемога закрили магазин «Перемога».