Биківня, як символ українських жертв. Броварщина вшановує День пам’яті жертв політичних репресій.

опубліковано 17 трав. 2019 р., 03:26 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 17 трав. 2019 р., 03:33 ]

17 травня 2019 року заступник голови Броварської районної державної адміністрації Юрченко О., виконуючий обов'язки керівника апрату Броварської районної державної адміністрації Мордач О., керуючий справами виконавчого апарату Броварської районної ради Максак С., представники Броварської районної державної адміністрації та Броварської районної ради вшанували пам’ять жертв політичних репресій 1937 – 1938 років та поклали квіти до підніжжя монументу закатованим біля входу до національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».

В Україні щороку у третю неділю травня відзначається День пам'яті жертв політичних репресій. В цей день ми знову згадуємо жертв, які загинули від рук сталінських катів. Ми згадуємо тих, хто був ув’язнений у концтаборах або засланий на далекі безлюдні землі. Згадуємо знищених радянською владою священиків та віруючих. Згадуємо розкуркулених селян, розстріляну інтелігенцію та закатованих патріотів.

У Биківнянському лісі, що на Київщині, розташовані найбільші в Україні місця поховань.

За історичними даними, у 1937–1941 роках саме там були таємно поховані понад 100тисяч репресованих комуністичною владою.
Биківнянські поховання є лише одним із багатьох численних масових поховань в Україні жертв комуністичного терору.

Сьогодні жодних таємниць, замовчувань та викривлень у питаннях, які стосуються політичних репресій немає і не може бути.

Тому ми повинні всі разом, як єдиний український народ, відновлювати свою історичну пам’ять. Ми повинні досліджувати свою правдиву історію і свідчити про неї перед майбутніми поколіннями.

З кожним роком залишається все менше живих свідків того лихоліття. Наш обов'язок - берегти їхні спогади, передавати нащадкам правду про минуле та гідно вшановувати загиблих співвітчизників.