Броварщина вшановує героїв-ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції

опубліковано 26 квіт. 2019 р., 03:08 Інформаційно-довідковий центр

"Страшною хвилею пронеслась не лише по Україні, а і по всьому світі трагедія 1986 року, яка cталася на Чорнобильській АЕС. Подія, наслідки якої страшніші за будь яку війну, адже відчуваємо ми їх і по сьогоднішній день.
   Здавалося б мирна енергія, яка забезпечує нас світлом, електроенергією, без якої сучасний світ практично не може існувати показала зовсім іншу свою сторону.
   Атом. Невидимий ворог, який забрав стільки життів."

25 квітня 2019 року саме з таких слів почався захід  в с. Погреби, присвячений урочистому відкриттю меморіалу "Пам'яті ліквідаторам аварії на ЧАЕС".

В заході взяли участь: учасники ліквідації та вдови ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, голова Броварської районної державної адміністрації М.Клименко, голова Броварської районної ради С.Гришко, виконуючий обов'язки керівника апарату адміністрації О.Мордач, голова Погребської сільської ради В. Крупенко, депутати сільського та районного рівнів, юні представники шкільної молоді, жителі Броварщини.

Зі словами подяки до присутніх ліквідаторів та вдів звернулися: голова Погребської сільської ради В. Крупенко, голова Броварської райдержадміністрації М. Клименко, голова Броварської районної ради С. Гришко, голова Броварської районної ГО "Чорнобильський Спас" Я. Скопич.

Голова адміністрації М. Клименко нагадав, що аварія на Чорнобильській атомній станції - це трагічна подія в історії нашої держави, яка нагадує нам про відповідальність людини за її діяльність на планеті Земля. Ми маємо пам'ятати тих героїв, які віддали найцінніше - життя. Завдяки їхньому подвигу ми маємо змогу жити і радіти життю.

Цінні подарунки та відзнаки вручено ліквідаторам аварії, керівникам виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

26 квітня 2019 року біля пам’ятного знаку загиблим в наслідок аварії на Чорнобильській АЄС відбувся міськрайонний мітинг-реквієм, присвячений 33-й річниці аварії.

В заході взяли участь: перший заступник голови адміністрації Ю. Плакся, Броварський міський голова І. Сапожко, керуючий справами виконавчого комітету К. Кузнєцов, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, жителі району та міста, учнівська молодь та представники засобів масової інформації.

"Трагедія, яка сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, навічно відбилася в людських долях та наших серцях. Найдошкульнішого удару аварія завдала по здоров'ю людства.
   Час летить швидко. І хоча вже 33 роки минуло з тих пір, але Чорнобильська трагедія для нашого народу до цього часу залишається болючою і незагоєною раною.
   Тієї квітучої весни 688 добровольців з Броварського району пішли назустріч невідомості, хворобам та смерті. Завдяки мужності та героїзму тисяч ліквідаторів були усунені наслідки аварії на ЧАЕС.
   Ми поминаємо загиблих, які пішли з життя, самовіддано захищаючи людей від атомного лиха. Вічна їм пам'ять…
   І щиро дякуємо живим героям, що врятували не лише українців, а й усе людство від смертельної небезпеки.
   Шановні ліквідатори Чорнобильської аварії, щиро зичимо Вам, дорогі, та Вашим рідним міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра і злагоди. Хай завжди поруч з Вами буде людська вдячність, повага та турбота за Вашу відданість та мужність!
   Нехай ніколи не повториться жах тієї масштабної катастрофи, хай залишиться тільки пам’ять про ті моторошні події, які навчили всіх нас цінувати нашу Землю, природу, мир, спокій та людське життя." - перший заступник голови адміністрації Ю. Плакся.

І ми надіємось, що наступні покоління знайдуть альтернативу і ніколи не зазнають такої страшної біди.