Центр гемодіалізу в Броварській ЦРЛ відкрито

опубліковано 8 вер. 2017 р., 03:54 Інформаційно-довідковий центр

06 вересня в приміщенні Броварської центральної районної лікарні розпочав роботу Центр гемодіалізу, який надаватиме послугу сеансу гемодіалізу.

Гемодіаліз — один з методів позаниркового очищення крові. Метод заснований на принципі дифузії та конвекції речовин з малою та середньою молекулярною масою через напівпроникну мембрану, що дозволяє видалити з крові токсичні речовини та продукти метаболізму. Необхідність у гемодіалізі виникає при важких захворюваннях нирок, або при надходженні у кров великої кількості токсинів. Метод застосовують коли швидкість клубочкової фільтрації нирок знижується до 15 — 10 мл/хв, концентрація сечовини у крові перевищує 30 ммоль/л, креатину — більше 700 мкмоль/л, також коли у хворих спостерігаються гіперкаліємія, метаболічний ацидоз тощо.

В Броварському районі зареєстровано 19 осіб, які потребують проходження даної процедури.