Новини‎ > ‎

День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

опубліковано 8 трав. 2019 р., 04:51 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 8 трав. 2019 р., 05:00 ]
   8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.

   8 травня 2019 року в смт Калинівка відбувся захід, присвячений Дню пам’яті та примирення і 74-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. 
   В заході взяли участь: ветеран Другої Світової війни Приходько Павло Іванович, ветерани та учасникии  АТО/ООС, ветерани Афганістану (воїни-інтернаціоналісти), керівницво району, депутати всіх рівнів, голови сільських та селищних рад, представники адміністрації, учнівська молодь, жителі Броварщини.


   Урочистий мітинг-реквієм розпочався з панахиди, яку здійснили настроятель Святопокровського Храму селища Калинівка (УПЦ) протоієрей Василь та настроятель Святопокровського Храму села Скибин (ПЦУ) протоієрей Богдан. Присутні помолилися за упокій душ спочилих воїнів.

 

   З урочистим словом до присутніх звернулися очільники Броварського району М.Клименко та С. Гришко.

 

   М. Клименко висловив слова подяки ветеранам за подвиг та за порятунок від нацизму. Зазначив, що події, які сталися в 1939-1945 роках дають можливість оцінити внесок українського народу в перебіг і завершення Другої Світової війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України. А також усвідомити життєво важливі уроки для нашої держави. 

    Загиблих ІІ Світової війни вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до обеліска.

  


   
Comments