День пам’яті жертв голодоморів

опубліковано 23 лист. 2017 р., 03:42 Інформаційно-довідковий центр

23 листопада 2017 року в смт Калинівка Броваського району відбувся мітинг-реквієм з вшанування пам’яті жертв голодоморів.
    На заході буди присутні заступник голови адміністрації Плакся Ю.С., депутати, представники церкви, учнівська молодь.
    Заступник голови Броварської райдержадміністрації Ю.С. Плакся зазначив, що Голодомор – є актом геноциду Українського народу, здійснений комуністичним тоталітарним режимом у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані. Метою даного злочинного діяння було придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.
    Голодне лихоліття 33-го – не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, котра, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паклюжить традиції й руйнує соціокультурну самобутність народу.
    Голодомор 1932-1933 років - одна з найтрагічніших сторінок української історії, яка поглинула мільйони безневинних, - не підлягає забуттю…
    На знак вшанування пам’яті про невинних жертв голодомору, присутні поклали квіти та колосся пшениці до пам’ятного знаку жертвам голодоморів.