"Герої Крут - для нащадків взірець"

опубліковано 29 січ. 2019 р., 06:13 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 29 січ. 2019 р., 06:38 ]

"Після бою під Крутами між курсантами новоутвореної Української Республіки і вояками Червоної Гвардії Російської Федеративної Республіки невеликий загін у складі 24 юнкерів свтореної на базі Костянтинівського військового училища в листопаді 1917-го в Києві Київської військової школи ім.Богдана Хмельницького відступав у напрямку до Києва - столиці Української Народної Республіки. Залізницею вони доїхали до станції "Бобрик, пішки пройшли через село Семиполки і лісом дійшли до с.Літок. Там загін став на ночівлю.
   Вже на світанку в село увійшли вояки підрозділів Червоної Гвардії. Воїни УНР вступили з ними у нерівний бій.  24 бійці загинули, 4-х - стратили."

Таким екскурсом у минуле розпочався мітинг-реквієм, присвячений пам'яті героїв Крут. Захід відбувся біля кургану, що в с.Літки, участь в якому взяли: голова Броварської районної державної адміністрації М.Клименко, заступник голови О.Юрченко, виконуючий обов'язки керівника апарату О. Мордач, представники Броварської районної ради та адміністрації, депутати обласного, районного та місцевого рівнів, голови сільських та селищних рад, представники громадських організацій та засобів масової інформації, учнівська молодь, жителі Броварщини.

До присутніх звернувся голова Броварської районної державної адміністрації М. Клименко.
   "Броварська земля окроплена кров'ю загарбників, адже саме Броварщина одна з перших зустрічала ворогів.
    Тоді, 1918 року хлопці не побоялися вступити в бій з недругом, хоча шансів на перемогу майже не було. Їх розстріляли за те, що вони говорили українською мовою, за українську пісню на вустах, за вишивану сорочку. Пам'ять про їхній подвиг завжди житиме в наших серцях, допоки будемо жити ми і навчати молоде покоління.
   Сьогодні Україна переживає історію столітньої давнини. Знову той же окупант хоче загарбати землі і знищити український народ. Але він прорахувався! Тепер це не та армія, не ті можливості, що були тоді.
   Від нашого обраного шдяху, від нашої віри залежить, що ми отримаємо - перемогу чи поразку! Я вірю, що кожен з нас зробить вірний вибір і Україна заживе в мирі та злагоді!"

Літківський сільський голова І. Андріяш зазначив: "Усе, що стосується тих подій ми відчуваємо і розуміємо, адже країна знову переживає той біль втрати та розпачу, який пережила 100 років тому".

Загиблих вшановано хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам'ятника загиблим воїнам Україниської народної республіки.