Новини‎ > ‎

Голова Броварської районної державної адміністрації М. Клименко провів робочу нараду

опубліковано 18 лют. 2019 р., 04:33 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 18 лют. 2019 р., 05:57 ]
   18 лютого 2019 року голова Броварської районної державної адміністрації М.Клименко провів робочу нараду. 


   В засіданні взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації Ю.Плакся, виконуючий обов’язки керівника апарату О. Мордач, начальники служб, управлінь, відділів, завідуючі секторів райдержадміністрації, начальники служб, управлінь, які забезпечують життєдіяльність району, представники засобів масової інформації. 


   Начальники служб, управлінь, відділів, секторів райдержадміністрації і начальники служб, управлінь, відділів, які забезпечують життєдіяльність району прозвітували щодо проробленої роботи за попередній період.

   Начальник Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Л.Сенько повідомила, що з 01 березня 2019 року відбудеться перерахунок пенсії для населення (окрім військовослужбовців).
   Кожного місяця працівник від роботодавця отримує заробітну плату, та, окремо, на свій обліковий запис у Пенсійному фонді, єдиний соціальний внесок (ЄСВ), який є персоніфікованим.
   Нарахування ЄСВ проводиться кожного місяця до повного припинення трудової діяльності особи, і у разі повернення до роботи нарахування ЄСВ поновлюється. Результатом цього процесу є персональна база, що відображає трудову діяльність особи – назву кожного місяця роботи, посаду, тривалість стажу і суму сплачених страхових внесків в за кожен місяць роботи.
   При досягненні пенсійного віку громадянин звертається за призначенням пенсії до Пенсійного фонду та в силу вступають страхові принципи роботи системи. Ключовими елементами якої є:
   · застрахована особа – працівник, майбутній пенсіонер;
   · сплата внесків – роботодавцем або застрахованою особою (фізичною особою-підприємцем або самозайнятою особою);
   · фонд внесків, із якого здійснюються виплати – Пенсійний фонд України;
   · страховий випадок – набуття особою визначеного віку і виконання умов програми.
   Для розрахунку розміру пенсії використовується єдина для усіх формула:
   Розмір пенсії = Сз х ІКЗ х Кс, де
   – Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за з роки перед зверненням за призначенням пенсії;
   – ІКЗ – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати;
   – Кс – коефіцієнт страхового стажу, який дорівнює множині кількості місяців стажу і вартості одного року страхового стажу.
   Дві основні частини формули – внески, зроблені під час трудової діяльності, та тривалість страхового стажу.
   Сз х ІКЗ. Під час розрахунку розміру пенсії враховується розмір зроблених до Пенсійного фонду внесків, які були зроблені в інших економічних умовах та мали іншу цінність, ніж на час звернення за пенсією. Щоб актуалізувати внески їх прив’язують до економічних показників, які існували на момент їхньої сплати працедавцем, після чого отриманий коефіцієнт множиться на існуючий розмір середньої заробітної плати за три роки до звернення за пенсією (вартість внесків приводиться у відповідність до сучасних економічних умов).
   Кс. Друга важлива частина формули це коефіцієнт страхового стажу, який отримується шляхом множення кількості страхового стажу в місяцях на вартість одного року стажу.
   Розмір щомісячної пенсійної виплати є результатом цієї формули. 
   Для приведення пенсійних виплат у відповідність до актуальних економічних змін Пенсійним фондом України буде проведено щорічну автоматичну індексацію пенсійної виплати відповідно до частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який буде застосовано для обчислення пенсії громадянам України.
   Перша така індексація відбудеться у березні 2019 року за результатами отриманих статистичних даних щодо рівня інфляції та зростання середніх зарплат за попередній рік.
   Для кожного пенсіонера розмір підвищення буде визначатися в автоматизованому режимі окремо, в залежності від тривалості страхового стажу та індивідуального коефіцієнту заробітної плати з якого провадиться обчислення пенсії.

   Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Р. Астахов проінформував, що відповідно до ст.10 Закону України “Про Державний реєстр виборців” кожен виборець має право знати про своє включення (не включення) чи включення (не включення) інших осіб до Реєстру виборців.
   На 31 березня 2019 року Верховною Радою України призначено чергові вибори Президента України. З метою підготовки актуальних та достовірних списків виборців кожен громадянин має змогу уточнити свої персональні дані.
   Для уточнення персональних даних, запрошуються виборці:
   - яким виповнилось 18 років;
   - які ставали на консульський облік в відомчих установах МЗС;
   - які проходили строкову військову службу і демобілізувались;
   - які звільнились з установ виконання покарань;
   - які під час останніх виборів у списках виборців виявили неточності в своїх персональних даних або взагалі були відсутні в них та не звернулись до відділу ведення Державного реєстру виборців особисто.
   Запрошуються всі виборці Броварського району перевірити свої персональні дані у Реєстрі виборців, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців за адресою: м.Бровари, вул. Гагаріна, 15: (каб. 135, 136 )(понеділок — четвер з 8.00 до 17.00 год., п'ятниця з 8.00 до 15.45 год.). 
   При собі потрібно мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Хто отримав паспорт у вигляді ID картки обов’язково мати додаток.
   Для зручності виборців, службою розпорядника Реєстру виборців розроблено програмний ресурс “Особистий кабінет виборця”. Для того щоб перевірити свої персональні дані, необхідно зайти на офіційний сайт Державного реєстру виборців за посиланням www.drv.gov.ua на вкладку “Особистий кабінет виборця”, зареєструватись, внести свої персональні дані і відправити запит, після чого ви отримаєте інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців.
   Згідно постанови Центральної виборчої комісії № 893 від 13 вересня 2012 року “Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси”, виборці які не можуть проголосувати на виборчій дільниці до якої відносяться згідно зареєстрованого місця проживання, можуть звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців із заявою про тимчасову зміну місця голосування до 25 березня 2019 року включно.

    Виконуючий обов'язки начальника  управління соціального захисту населення адміністрації Г.Ткаченко повідомила, уже в березні 2019 року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги вплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Відповідне рішення було прийнято Кабінетом Міністрів України. 
   Паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через "Ощадбанк", і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.
   Отже, всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.
   Вся субсидія «старим» субсидіантам буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк, а пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією. 


   Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення "Ощадбанку" і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.
   Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить "Укрпошта".
   Для прикладу. Якщо сім’я отримує щомісяця від держави субсидію у розмірі 1600 гривень, а платіжка за газ у лютому прийде на 1100 гривень, 500 гривень залишиться їй на власні потреби або для оплати рахунку, скажімо, за воду чи електроенергію. Тобто, суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Таким чином, таке поняття як обов’язковий платіж скасовується.
   Всі, хто звернувся вперше за субсидією у 2019 році, беруть участь у діючій моделі монетизації. Тобто розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме "Ощадбанк", а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалюваного сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через "Ощадбанк".
   Кожному одержувачу субсидії, якому призначено допомогу з 2018 року, у березні "Укрпошта" доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії від Уряду для оплати комунальних послуг. 
   Таким чином, Урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації та за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї із них з травня 2019 року.

Comments