Новини‎ > ‎

Голова Броварської районної державної адміністрації М. Клименко провів розширену оперативну нараду.

опубліковано 3 вер. 2019 р., 05:08 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 3 вер. 2019 р., 05:11 ]
   03 вересня 2019 року голова Броварської районної державної адміністрації М. Клименко провів розширену оперативну нараду.
    В нараді взяли участь: виконуючий обов'язки голови Броварської районної ради А. Гоголіна, перший заступник голови адміністрації Ю. Плакся, заступник голови О. Юрченко, голови сільських та селищних рад, начальники служб, управлінь, відділів, завідуючі секторів райдержадміністрації, начальники служб, управлінь, які забезпечують життєдіяльність району, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

    Розширену оперативну нараду голова адміністрації М. Клименко розпочав з привітань до Дня підприємця. За вагомий внесок в розвиток підприємництва Броварщини, високий професіоналізм та сумлінну працю представників підприємницької сфеори відзначено Почесними грамотами Броварської районної державної адміністрації та цінними подарунками.

   

   Також за багаторічну сумлінну працю, активну громадську позицію та з нагоди відзначення 65-річчя від дня народження привітали М.Д. Щиголя - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І категорії.


   1. Про результати діяльності Броварської місцевої прокуратури за I півріччя 2019 року. 
   Виконуючи функції, покладені на органи прокуратури ст. 131-1 та п. 9 Перехідних положень Конституції України, Броварською місцевою прокуратурою протягом 6 місяців 2019 року вживалися заходи щодо покращення прокурорської діяльності, реального усунення порушень законів на піднаглядній території, притягнення винних осіб до відповідальності та забезпечення відшкодування спричиненої злочинами або іншими правопорушеннями шкоди.
   З метою проведення узгоджених заходів, спрямованих на розкриття та належне розслідування окремої категорії злочинів резонансних кримінальних правопорушень керівником місцевої прокуратури у 2019 році поновлено склад двох міжвідомчих робочих груп, зокрема:
   - з питань виявлення і припинення в установленому законом порядку роботи незаконних закладів, у яких примусово утримують людей;
   - з протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та авто газозаправних пунктів.
   Одним із визначальних принципів організації та діяльності органів прокуратури України, спрямованим на зміцнення законності, запобігання злочинності, підвищення рівня правосвідомості населення та формування у суспільстві об’єктивної думки щодо виконання прокуратурою визначених законом завдань і функцій, є принцип гласності.
   I. Загальна характеристика злочинності
   За 6 місяців 2019 року Броварським ВП ГУ НП в Київській області в Єдиному реєстрі досудових розслідувань обліковано 1 134 кримінальних правопорушень, що на 36,9% менше, ніж за аналогічний період 2018 року.
   З них тяжкі кримінальні правопорушення складають – 347 та особливо тяжкі – 70.
   Спостерігається зменшення кількості злочинів, вчинених неповнолітніми (6 місяців 2018 року – 4, 6 місяців 2019 року – 1) та зменшення злочинів, вчинених групою осіб (6 місяців 2018 року – 39, 6 місяців 2019 року – 11).
   У 400 кримінальних правопорушеннях особам вручено повідомлення про підозру, кримінальні правопорушення щодо 210 з них на даний час скеровано з обвинувальними актами до суду для розгляду по суті.
   Закрито 1 279 кримінальних проваджень від загальної кількості зареєстрованих.
   Обліковано 109 кримінальних правопорушення проти життя та здоров’я, з них 2 про вчинення очевидного умисного вбивства та замаху.
   До суду скеровано 20 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях проти безпеки руху та експлуатації транспорту.
   У структурі злочинності більше половини від облікованих становлять правопорушення проти власності (620 від 1 134).
   У кримінальних правопорушеннях проти власності 85 особам повідомлено про підозру, до суду скеровано 85 обвинувальних актів.
   Обліковано 90 кримінальних правопорушення у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, з них 56 особам повідомлено про підозру, провадження щодо них скеровано до суду.
   За 6 місяців 2019 року обліковано 9 кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності.
   Крім того, за вказаний період часу, за процесуального керівництва прокурорів Броварської місцевої прокуратури викрито та направлено до суду ряд актуальних кримінальних проваджень.
   II. Стан законності в діяльності суб’єктів кримінального провадження
   При здійсненні нагляду за додержанням законів у діяльності правоохоронних органів під час кримінального провадження прокурорами Броварської місцевої прокуратури забезпечено скасування незаконних процесуальних рішень, притягнення винних у порушенні законів службових осіб Національної поліції до дисциплінарної відповідальності.
   В ході прокурорських перевірок вивчено 93 оперативно-розшукових справ. Особливу увагу приділено рішенням, що безпосередньо стосуються прав і свобод громадян. За результатами вивчення скасовано 1 незаконну постанову про заведення оперативно-розшукових справ та 1 незаконну постанову про закриття оперативно-розшукової справи.
   З метою активізації оперативно-розшукової діяльності, спрямованої на попередження та виявлення злочинів і розшуку осіб, прокурорами надано 102 письмові вказівки.
   Загалом, за 6 місяців 2019 року у провадженні слідчого відділення Броварського відділу поліції ГУ НП в Київській області перебувало 5 214 кримінальних проваджень, з яких закінчено 1 489.
   За закінченими кримінальними провадженнями установлено збитків на суму 3 763 тис. грн., з яких відшкодовано 538 тис. грн.
   III. Стан протидії корупції
   У зв’язку із змінами в законодавстві з вересня 2016 року органи прокуратури не складають протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, однак продовжують бути органом, уповноваженим здійснювати заходи щодо протидії цьому негативному явищу.
   IV. Стан організації участі у кримінальному провадженні в суді
   За 6 місяців 2019 року з числа направлених до суду розглянуто 214 кримінальних проваджень, із них з ухваленням вироку 189, з яких :70 - крадіжи, 53 - незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, 7 - умисне тяжке тілесне ушкодження, 3 - умисне вбивство.
   За 6 місяців 2019 року прокуратурою у апеляційному порядку оскаржено 13 незаконних рішень судів першої інстанції.
   V. Стан прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та застосуванні заходів примусового характеру
   Вжиття ряду організаційно-практичних заходів сприяло забезпеченню ефективного нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших примусових заходів.
   Приділено увагу нагляду за додержанням законодавства про адміністративні правопорушення при застосуванні заходів впливу, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян. З цих питань внесено 2 документи реагування, 1 з яких перебуває на виконанні. За результатами розгляду іншого до дисциплінарної відповідальності притягнуто 10 посадових осіб.
   Крім того, Броварською місцевою прокуратурою Київської області проведено перевірку додержання вимог Закону України «Про виконавче провадження» (далі – Закон) при виконанні Броварським міськрайонним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області (далі – Броварський МР ВДВС) рішень судів у кримінальних провадженнях в частині примусової конфіскації майна засуджених, за результатами якої виявлено численні порушення.
   З цих питань внесено 1 документ реагування. За результатами розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто заступника начальника Броварський МР ВДВС.
   VI. Стан представництва інтересів держави в суді
   За 6 місяців 2019 року Броварськоюмісцевою прокуратурою до суду заявлено 24 позови на захист інтересів держави на загальну суму понад 376 млн. грн., площа земельних ділянок становить понад 290 га,що на даний час перебувають на розгляді.
 За результатами здійснення функції представництва розпочато 8 кримінальних проваджень з питань земельних відносин.
   За наслідками вивчення у органах ДВС виконавчих проваджень, відкритих за виконавчими документами, які видані у справах за позовами органів прокуратури, в порядку ст. ст. 82, 83 Закону України «Про виконавче провадження» на дії державних виконавців внесено 1скаргу, яка задоволена.
   VII. Стан організації діяльності щодо захисту прав і свобод дітей 
   У порівняні з І півріччям 2018 року на території піднаглядній Броварській місцевій прокуратурі значно зменшилася злочинність вчинена неповнолітніми (12 міс. 2018 – 50%, 6 місяців 2019 – 30%).
   VIII. Стан організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів, а також інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури
   Органами прокуратури здійснено значний обсяг роботи з розгляду звернень та особистого прийому громадян.
   Упродовж 6 місяців 2019 року до апарату Броварської місцевої прокуратури надійшло 280 звернення, з яких розглянуто 157 в тому числі: виключено з обліку звернень, у зв’язку із внесенням відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань – 22; за належністю до інших відомств для вирішення направлено 122, повернуто заявнику – 1.
   Серед вирішених переважають звернення з питань досудового розслідування – 86. Більшість із скарг з питань досудового розслідування надійшло на дії та рішення слідчих Національної поліції - 55.
   За 6 місяців 2019 року прокурорами та керівниками прокуратури на особистому прийомі прийнято 111 громадян.
   Більшість із звернень, поданих на особистому прийомі, стосувалися питань додержання вимог КПК України під час проведення досудового розслідування.
   Упродовж 6 місяців 2019 року до місцевої прокуратури надійшло 2 запити на надання публічної інформації, відповідь на які, надано у відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».
   Інформація про порядок звернення громадян та їх вирішення Броварською місцевою прокуратурою опублікована на офіційному веб-порталі прокуратури Київської області та стендах.
   Броварською місцевою прокуратурою вжиті всі організаційні заходи для належного виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Закону України «Про звернення громадян».
    ІХ .Реалізація принципу гласності в діяльності Броварської місцевої прокуратури 
    Прокуратурою вживалися заходи щодо забезпечення належної взаємодії із засобами масової інформації щодо формування об’єктивної оцінки про виконання прокуратурою визначених законом функцій, підвищення її авторитету.
   Незважаючи на наявність проблемних питань в діяльності прокуратури, спрямування зусиль на розв’язання першочергових завдань в цілому сприяло забезпеченню законності на території району та належної практичної реалізації правоохоронними органами положень Кримінального процесуального кодексу України.
   З метою підвищення ефективності прокурорської діяльності у ІІ півріччі поточного року зусилля прокуратури, з урахуванням пріоритетних напрямків у здійсненні прокурорського нагляду, визначених Генеральною прокуратурою України та прокуратурою Київської області, будуть спрямовані на забезпечення практичної реалізації повноважень прокурорів у кримінальному провадженні відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу та дотримання конституційних прав громадян; запобігання і протидію корупції; захист прав неповнолітніх, багатодітних сімей, реалізацію прав дітей на освіту, оздоровлення; за захист інтересів держави від неправомірних посягань у бюджетній сфері, у тому числі при закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти; захист інтересів держави у сфері використання земельних ресурсів, при вилученні земель, наданні їх у власність і користування, продажу та зміні цільового використання (у тому числі земель оборони і транспорту).

   2. Про підсумки роботи сектору фізичної культури, молоді та спорту Броварської районної державної адміністрації за I півріччя 2019 року.
   Фізичне виховання дітей і молоді Броварського району є важливим компонентом гуманітарного виховання, спрямоване на формування у них фізичного та морального здоров’я, удосконалення фізичної і психічної підготовки до ведення активного життя, професійної діяльності та захисту Батьківщини.
   В Броварському районі розвитком фізичної культури і спорту у районі займаються сектор фізичної культури, молоді та спорту Броварської райдержадміністрації, районний комітет з фізичного виховання та спорту відділу освіти Броварської районної державної адміністрації, спортивне товариство «Колос», комунальний заклад Броварської районної ради «Дитячо-юнацька спортивна школа» (далі – КЗ БРР «ДЮСШ»), федерації Броварського району з футболу, боксу, баскетболу, карате кіокушинкай, хокею з шайбою, спортивні клуби та громадські організації, які діють у сфері фізичної культури і спорту. 
   За перше півріччя 2019 року сектором фізичної культури, молоді та спорту разом з КЗ БРР « ДЮСШ» проведено 56 змагань з футболу, міні-футболу, волейболу, хокею з шайбою, карате кіокушинкай, боксу, легкої атлетики, тайського боксу, лижних перегонів.
   На початку травня 2019 року в селі Зазим’я відбувся фінал Кубку Броварського района ім. Михайла Юхти, перемогу здобув ФК «Зазим’я», обігравши ФК «Тарасівка». Наразі в чемпіонаті Броварського району з футболу в 2019 році взяли участь 18 команд. У Вищій лізі чемпіонату Київської області з футболу беруть участь дві команди нашого району: ФК «Десна» с. Погреби (президент клубу Крупенко В.В., який водночас являється одним із заступників обласної федерації футболу) та ФК «Асканія - Флора», смт Калинівка (президент клубу Рудницький В.С.) 
   Щовівторка за адресою бул. Незалежності, 39 проходять засідання ГС «Федерація футболу Броварського району», в яких сектор фізичної культури, молоді та спорту приймає активну участь. В травні в малому залі адміністрації пройшла робоча зустріч активу Броварщини футбольної з керівниками Київської обласної федерації футболу, де обговорювалися перспективи розвитку футболу в районі та участь команд в обласних турнірах, чемпіонаті.    Відбувся чемпіонат району з баскетболу серед чоловіків в якому брали участь 8 команд, до фіналу пройшли команди смт Калити та с.Плоске, переможцем стала команда смт Калити.
   Станом на 01.08.2018р. у 70% шкіл району працюють секції ДЮСШ , де займаються 1 218 спортсменів, що становить 20% від загальної кількості школярів району ( в тому числі діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей та багатодітних родин).
   Сектор фізичної культури молоді та спорту разом з КЗ БРР «ДЮСШ» тісно співпрацює з федераціями боксу, футболу, карате кіокушинкай, хокею з шайбою, спортивно-підлітковими клубами, спортивними товариствами та громадськими фізкультурно-спортивними організаціями, відділом освіти та відділом культури Броварської райдержадміністрації. Така співпраця дає можливість скоординувати роботу всіх напрямків задля досягнення спільної мети – здорові та спортивні діти.
   Тренери та викладачі району активно залучають молодь до участі в спортивно-масових змаганнях, волонтерської роботи на обласних та районних семінарах, заходах з активних занять фізичною культурою і спортом.
   Гордістю Броварського району є спортсмени, які входять до збірної команди України та Київської області з різних видів спорту.
   Протягом 2018-2019 років дуже стрімко почав розвиватися жіночий бокс. В КЗ БРР «ДЮСШ» займаються три спортсменки, які представляють Броварський район в Київській області, на Чемпіонатах України і Європи, є членами збірної команди України з боксу серед жінок: чемпіонка Європи з боксу Ловчинська Марія, призерка Седая Марія.
   В порівнянні з 2018 роком у 2019 році значних показників досягнуто у футболі серед дівчат: збірні команди з футболу серед дівчат в трьох вікових категоріях вибороли перші місця, старша ( 2000-2001р.н.) посіли І місце і стали чемпіонами Київської області і України, середня (2002-2003р.н.) також зайняла І місце і стала Чемпіоном України, а молодша (2005р.н). посіла ІІІ місце і стала призером змагань.
   Збірні команди КЗ БРР «ДЮСШ» з футболу серед юнаків приймають участь у чемпіонаті Київської області з футболу у чотирьох вікових категоріях 2000-2001р.н; 2002-2003р.н; 2004-2005р.н; 2006-2007р.н.
   В рейтингу спортивних шкіл Київської області, серед ДЮСШ, КЗ БРР «ДЮСШ» займає 3 місце серед 57 шкіл області.
   Гордістю спортивної школи та всього Броварського району є спортсмени, які входять до збірної команди України та Київської області з різних видів спорту: 
   - Барило Марія – майстер спорту України з легкоатлетичних багатоборств;
   - Слобода Марія – майстер спорту України з легкоатлетичних багатоборств;
   - Нетеса Данило, Краснопольський Юрій, Сенік Ілля, Ведмєдєв Данило, Собко Назар, Гуменюк Олег, Воронін Олександр, Ромахін Максим, Герцик Владислав, Матвєєв Іван, Козієнко Артем, Коломієць Юрій.
   Постійно здійснюється контроль за станом фізичного та спортивного виховання, розвитком дитячо-юнацького спорту в навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типу і форми власності. З метою забезпечення реалізації єдиної державної політики, щодо здоров’я, забезпечення оптимальної рухової активності дітей та учнівської молоді у повсякденній діяльності, можливостей фізичного виховання та дитячо-юнацького спорту як важливої складової здорового способу життя. В 2019 році було оздоровлено 304 спортсмена КЗ БРР «ДЮСШ».
   В районі функціонує 19 спортивних клубів, які культивують серед підлітків футбол, баскетбол, волейбол, хокей з шайбою, бокс, карате кіокушинкай, лижні перегони, хортинг та проводять спортивно-оздоровчу роботу з дітьми. У вересні в смт Калинівка заплановано провести свято, приурочене до Дня фізкультурника, де буде відзначено кращих спортсменів та тренерів району. 


   3. Про роботу відділу реєстрації з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. 
   Міністерство юстиції України наказом від 18 липня 2019 року № 2185/5 затвердило заходи щодо посилення збереження та захисту даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. ДП «НАІС» проводило верифікацію (перевірку документів) усіх державних реєстраторів, та видачу вищезазначеним особам, які успішно пройшли верифікацію, нових ідентифікаторів доступу (пароля доступу) з одночасним скасуванням раніше виданих ідентифікаторів доступу (пароля доступу).
   Працівники відділу успішно пройшли верифікацію та продовжують виконувати функції, які покладені на державного реєстратора відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», а також:
   - займаються консультативною роботою для громадян, які звертаються до відділу особисто та телефонують на робочий номер телефону, надають роз’яснення щодо переліку документів необхідних для державної реєстрації, інформацію щодо сплати адміністративного збору, строків державної реєстрації та суб’єктів державної реєстрації, які надають послуги з реєстрації речових прав на нерухоме майно;
   - надають відповіді на листи та запити, що надходять до Броварської райдержадміністрації з питань державної реєстрації;
   - приймають реєстраційні справи від суб’єктів реєстрації та упорядковують до архіву;
   - постійно надають консультації та роз’яснення державним реєстраторам при сільських радах та Калитянської ОТГ щодо застосування законодавства та роботи у державних реєстрах.
   Відповідно до Законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», «Про свободу совісті та релігійні організації» з лютого 2019 року державна реєстрація юридичних осіб - релігійних організацій та проведення інших реєстраційних дій щодо релігійних організацій проводиться державними реєстраторами при обласних, Київській та Севастопольській міській державній адміністрації. 
   Відділом реєстрації передано 43 реєстраційні справи юридичних осіб – релігійних організацій (релігійних громад) управлінню культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації. 
Звертаємо увагу, що державна реєстрація проводиться за принципом «екстериторіальності», тобто документи можна подати для державної реєстрації у межах області.
   Враховуючи той факт, що відділом реєстрації надаються послуги також у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, прийом документів у різних сферах поділений і подати документи для реєстрації бізнесу можливо у вівторок з 9:00 до 16:30 та у п’ятницю з 9:00 до 15:30.
   Разом з тим, у Броварському районі окрім державних реєстраторів відділу реєстрації Броварської районної державної адміністрації, працює 7 державних реєстраторів у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань:
   - при Калинівській селищній раді – 1 державний реєстратор;
   - при Калитянській селищній раді – 2 державні реєстратори;
   - при Броварській міській раді - 4 державні реєстратори.
   Є ряд проблемних питань у роботі відділу у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що не залежать від відділу зокрема щодо зберігачів реєстраційних справ суб’єктів підприємництва міста Бровари та Броварського району.
   У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) органом зберігання реєстраційних справ, зареєстровані по м. Бровари вказана Броварська районна державна адміністрація, що створює низку незручностей:
   - у судових рішеннях та процесуальних документах правоохоронних органів щодо виїмки документів реєстраційних справ суб’єктів підприємництва, що зареєстровані у м. Бровари, стороною і зберігачем зазначаються Броварська районна державна адміністрація, хоча фактично справи зберігаються у Броварській міській раді. Це затягує процес виконання рішень відповідних органів, так як формуються листи роз’яснення з приводу невідповідності даних ЄДР дійсності;
   - документи для долучення до реєстраційних справ, що зберігаються у Броварській міській раді, суб’єктами державної реєстрації надсилаються до Броварської районної державної адміністрації, працівники відділу реєстрації опрацьовують кожну отриману дію, вносять інформацію до журналу передачі таких дій за належністю та передають відповідні документи до Броварської міської ради Київської області – це забирає багато часу і є перепоною в роботі відділу реєстрації (багато часу витрачається на такі пересилання реєстраційних справ за належністю через невідповідність реєстру дійсності).
   Вирішення даного питання - запровадження удосконаленого Єдиного державного реєстру.

Comments