ІІІ районний фестиваль купальської та петрівчаної пісні «Кроковеє колесо»

опубліковано 10 лип. 2017 р., 03:53 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 10 лип. 2017 р., 05:03 ]

07 липня 2017 року на мальовничому березі р.Десна в с.Пухівка відбувся ІІІ районний фестиваль купальської та петрівчаної пісні «Кроковеє колесо».

В заході взяли участь голова Броварської районної державної адміністрації М.Ф. Клименко, заступники голови адміністарції, заступник голови районної ради Гоголіна А.В., депутати всіх рівнів, жителі району, представники ЗМІ/

Метою фестивалю було відродження, збереження та популяризація засобами сценічного мистецтва призабутої традиції виконання народних пісень літнього календарно-обрядового циклу, збереження традицій співу українського народу та ознайомлення підростаючого покоління з творчим надбанням у царині народної творчості Броварського району.

На фестиваль прибуло 13 колективів: народний ансамбль Великодимерського селищного Будинку культури, «Калинонька», фольклорний колектив Літківського Будинку культури «Молодиченьки», народний вокальний ансамбль Гоголівського Будинку культури «Україночка», вокальний ансамбль Рожівськсого Будинку культури «Рожівчанка», фольклорний гурт Бобрицького Будинку культури «Рута», фольклорн6ий гурт Гоголівського Будинку культури «Любисток», фольклорний гурт, смт.В.Димерка «Димерські баламути», вокальний ансамбль Пухівського Будинку культури «Пухівчанка», народний хор Калитянського Будинку культури «Джерело», хореографічний колектив «Smile» Гоголівського Будинку культури, хореографічний колектив «Фієста» Требухівського Будинку культури, хореографічний колектив «Драйв» Красилівського Будинку культури та естрадні виконавці клубних закладів району.

Несподіванкою для всіх присутніх був виступ гармоністів нашого району, які продемонстрували високий рівень виконавської майстерності, а саме: Настича Павла (смт.В.Димерка), Зикова Володимира (смт.В.Димерка), Радченка Миколи (смт.В.Димерка), Щиголя Федора (с.Пухівка), Бабича Віталія (с.Требухів), Субина Володимира (с.Требухів).

Гості та учасники заходу мали змогу оглянути роботи майстрів ужиткового мистецтва у «Містечку майстрів» (В'юн Раїса – майстриня з вишивки с. Пухівка, Марченко Галина – майстриня з вишивки с. Пухівка, Гайова Оксана – майстер з виготовлення виробів з атласних стрічок «Канзаші» смт. Калита, Фролова Тетяна – майстер з виготовлення виробів з атласних стрічок смт. Калита, Трухан Галина – майстер художнього в’язання гачком смт. Калита) та взяти участь у майстер-класах з виготовлення ляльки-мотанки, в’язання гачком та вінкоплетіння (Шмиговська Тетяна – майстер з виготовлення ляльки-мотанки с.Пухівка, Савченко Ірина – майстер художнього в’язання гачком смт. Калита, Сидоренко Світлана – майстер з виготовлення ляльки-мотанки смт. Калинівка).

Під час фесту відбулися змагання з волейболу серед команд сіл Гоголів, Пухівка, Богданівка.

Цікавим елементом заходу було відтворення народних звичаїв свята Івана Купала: плетіння вінків, перестрибування через багаття, виконання обрядових пісень та автентичного співу і музики.

Всі учасники фестивалю були нагороджені подяками та цінними подарунками.