Інформація щодо профілактики лептоспірозу

опубліковано 19 січ. 2015 р., 01:07 Інформаційно-довідковий центр

Броварське районне управління ГУ Держсанепідслужби у Київській області інформує, що в м.Бровари та Броварському районі є 2 випадки підозри захворювання мешканців лептоспірозом, один хворий помер.

Л е п т о с п і р о з – це особливо небезпечне інфекційне захворювання людей і тварин, яке визивається мікроорганізмами роду лептоспір переважно аліментарним (через рот) шляхом передачі збудника з забрудненими продуктами, водою, а також контактним - через пошкоджені шкіру і слизові оболонки. Джерелом інфекції в природі є мишовидні гризуни, нутрії, ондатри, видри, сільськогосподарські та свійські домашні тварини, в т. ч. і собаки, птахи, які виділяють збудник з сечею та фекаліями. Перші ознаки хвороби проявляються через 4-14 днів після контакту з екскрементами цих тварин. Захворювання розпочинається гостро з появою лихоманки, температура тіла підіймається до 380 – 390С, сильними головними та м’язовими болями, особливо в литкових м’язах ніг, що посилюється при ходьбі, не дає можливості вільно ходити.  Вражаються нирки, печінка, тому з’являється жовтяниця. Захворювання без своєчасно розпочатого лікування частіше закінчується летально.

З метою профілактики лептоспірозу важливо проводити наступні заходи:

- не допустити гризунів у приміщення, для цього забезпечити гризунонепроникливість приміщень;

- забезпечити благоустрій та належну очистку територій, помешкань, що зменшить середовища перебування та розмноження мишовидних гризунів;

- догляд за домашніми тваринами проводити в спецвзутті та одязі, після чого мити ретельно руки з милом  не менше двох раз;

- відпочивати та купатися у відведених для цього місцях, особливо уникати купання в стоячих водоймах, зарослих рослинністю;

- проводити боротьбу з мишовидними гризунами за допомогою розкладки отруто - приманки, яка реалізується через ветаптеки, застосовувати механічні ловушки тощо;

- забезпечуйте  гризунонепроникливість  об’єктів торгівлі, громадського харчування, дитячих і підліткових, оздоровчих закладів, ЛПЗ.

- при будь-якому недомаганні з клінікою ГРЗ, особливо в літньо-осінній період негайно звертайтеся  за медичною допомогою. Лише кваліфікований медичний працівник  зібравши анамнез, зможе відрізнити хворобу, своєчасно ідентифікувати лептоспіроз та правильно призначити лікування.

Не займайтеся самолікуванням!