ШАНА І ПОДЯКА ЗА ОСОБИСТУ МУЖНІСТЬ І ГЕРОЇЗМ

опубліковано 13 лют. 2020 р., 05:20 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 13 лют. 2020 р., 06:27 ]

«Ти – вічний біль, Афганістан,

Ти – наш неспокій.

І не злічить глибоких ран

В броні жорстокій.

І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –

Не всі вернулися сини із тих ночей…»

13 лютого 2020 року, напередодні 31-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану, у залі засідань Броварської районної державної адміністрації та районної ради відбулося вшанування воїнів-інтернаціоналістів, які виконували свій військовий обов’язок на території інших держав.
   У залі зібрались ветерани афганської війни, яким довелось брати участь у бойових діях, не раз дивитися смерті у вічі, під кулями рятувати своїх побратимів, пережити біль втрати бойових товаришів.
   Сьогодні важко уявити навіть, що ось ці вже сивочолі мужні чоловіки у свої вісімнадцять йшли під кулі, підривалися на гранатах, мужньо вели бойові машини по фронтових дорогах чужої країни, де звідусіль чатувала небезпека, де стріляли чужі гори і ховалася смерть. І хоч проходять роки, гояться рани, та в душі ця війна житиме для них вічним болем і ще болючішими спогадами.

А обов’язок всіх наступних поколінь завжди шанувати воїнів-ветеранів Афганістану за їх з честю виконаний військовий обов’язок і робити все, аби життя їх було мирним і соціально захищеним, а подвиг гідно оцінений.
   Саме з такими словами подяки та шанування звернулися до воїнів-інтернаціоналістів виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації
Юрій Плакся та голова районної ради Сергій Гришко.

За особисту мужність і героїзм при виконанні інтернаціонального обов’язку, активну участь у громадському житті та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав керівники району вручили воїнам-інтернаціоналістам Грамоти Броварської районної державної адміністрації, Подяки Броварської районної ради, цінні подарунки та квіти.

У свою чергу, голова Броварської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Віталій Панчук привітав побратимів з пам'ятною датою і подарував очільникам району книгу "Пам'ятка захиснику України" та ювілейну монету.

Всі присутні  вшанували пам’ять загиблих у афганській війні та на території інших держав хвилиною мовчання.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятного каменю в парку Перемоги м. Бровари та на могили тих, хто навічно залишився молодим в пам'яті земляків.