На Броварщині відбулася естафета пам’яті «Слава визволителям України»

опубліковано 23 вер. 2013 р., 06:33 Інформаційно-довідковий центр

21 вересня – на Броварщині відбулася естафета пам’яті «Слава визволителям України» в якій взяв участь голова Київської облдержадміністрації А.Й.Присяжнюк.

Супроводжували на цьому заході перший заступник голови Броварської райдержадміністрації В.М.Кукшин, голова районної ради А.В.Деменко та Броварський міський голова І.В.Сапожко.

А.Й.Присяжнюк в урочистій обстановці зустрів на кордоні Броварського і Козелецького районів делегатів Чернігівської області, учасників естафети пам’яті, вручили гостям коровай.

21 вересня 2013 р.

Далі естафета пам’яті «Слава визволителям України» перейшла до Броварського міського культурного центру «Прометей», де і відбулося передача від Чернігівської делегації військовим Броварського гарнізону штандарта та капсули. Штандарти та капсулу пронесли по вишикуваному живому коридору солдат строкової служби  у формі ППШ та військових касках.

На сцену військові офіцери виносили штандарт Першого Українського Фронту та бойові прапори 240-ї та 136-ї Стрілецької девізії, які вели радянських воїнів в бій за Перемогу у звільнені нашої Київщини.

Урочистості з нагоди естафети Пам’яті « Слава визволителям України» оголошується відкритими виконаним духовим оркестром Гімну України.

Зі словами урочистого прийняття естафети до громади звертається заступник голови Київської обласної державної адміністрації Т.Л.Подашевська, голова київської обласної ради О.С.Качний, заступник голови Чернігівської обласної адміністрації В.М.Геращенко, перший заступник голови Чернігівської обласної організації ветеранів М.І.Тимченко, голова Київської обласної організації ветеранів М.С.Томашов.

Для проходження естафети пам’яті по районам і містам Київщини бойові прапори передаються Броварський міський районній організації ветеранів та місту Переяслов – Хмельницький.

Почесна право покласти квіти до підніжжя пам’ятника загиблим броварчанам в  роки Великої Вітчизняної війни від Київської і Чернігівщини надається ветеранам Великої Вітчизняної війни міста й району Броварщини та представникам молоді від МГО «Молоді Регіони Київщини».

Присутні в залі культурного центру мали змогу чути в записі виступ маршала Радянського Союзу Георгія Костянтиновича Жукова на мітингу біля пам’ятника Т.Г.Шевченка на честь звільнення Києва від німецьких загарбників.

Естафета пам’яті продовжилась виступом на сцені композиції «Синий платочек» народною хореографічною групою «Мальва», у виконанні хореографічного колективу «Зоряний» легендарну «Смуглянку» зразкового хореографічного колективу «Оксамит» з композицією «Журавлі» та театром народної пісні «Слав’яночка» з піснею «Прадедушка». А завершив художню частину естафети памяті академічний ансамбль пісні і танцю Державної Прикордонної служби України.