На Броварщині відзначили 30-річчя виведення військ з Афганістану

опубліковано 15 лют. 2019 р., 04:50 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 15 лют. 2019 р., 05:05 ]
   Згідно з Указом Президента України, 15 лютого щорічно відзначається «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав».

15.02.2019 на Броварщині вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів та віддали данину поваги мужності і героїзму воїнам-афганцям та їхнім побратимам, які виконували свою непросту місію в більш, як двадцяти країнах світу - Угорщині, Єгипті, Іраку, Чехословаччині, Ефіопії, Анголі, Югославії, Лівані та інших.

Правда про Афганську війну… Вона різна. Нерідко хвороблива й гірка. 30 років, що пройшли, об'єднали колишніх бійців-інтернаціоналістів у одну родину, де біль одного віддається болем в інших, а радість стає загальним почуттям.

Привітали воїнів-інтернаціоналістів голова Броварської районної державної адміністрації М. Клименко, голова Броварської районної ради С. Гришко. За особисту мужність та відвагу, проявлені в найгарячіших точках Афганістану та з нагоди відзначення 30-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан нагородили медалями "Честь. Мужність. Пам'ять", відзначили почесними грамотами та подяками. Голові Броварської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Панчуку В. вручили Відзнаку голови Броварської районної державної адміністрації.

Офіційно афганська війна тривала з 25 грудня 1979 року до 15 лютого 1989 року. Отже, 15 лютого 1989 року став днем виводу військ з Афганістану. Важкий, сумний підсумок. Багато матерів і батьків не дочекалися своїх синів, не обійняли їх на порозі рідної домівки, не пригорнули до грудей, не почули таких жаданих слів: «Мамо, я живий...». Сумна статистика: через афганську війну пройшли 160375 українців.

У числі тих, хто не повернувся з афганської війни, є імена наших земляків, які ніколи не зітруться у нашій пам’яті. Це:

Сергій Басов – стрілок-навідник гранатомету прикордонних військ; нагороджений орденом «Червоної зірки» посмертно.

Анатолій Кулініч – рядовий стрілець комендантського взводу; нагороджений орденом «Червоної зірки» посмертно.

Сергій Кримець – розвідник району «зеленої зони»; нагороджений орденом «Червоної зірки» посмертно.

Олександр Савченко – водій вантажівки, що курсувала через перевал Саланг; нагороджений медаллю «За бойові заслуги» та орденом «Червоної зірки» посмертно.

На їхню честь промужніх і дорогих синів України запалили свічу пам’яті, їм судилось увійти в безсмертя та поклали квіти до підніжжя пам’ятника «Воїнам-інтернаціоналістам всіх часів і народів від вдячних броварчан», до символу патріотизму та любові до рідної неньки-батьківщини.

Рідні тих, хто віддали найдорожче – життя в цій страшній війні нагороджені медалями «Честь. Мужність. Пам'ять».

Після урочистої частини на воїнів-інтернаціоналістів чекав невеличкий концерт із вокальних номерів.

В фоє великої зали Броварської районної державної адміністрації комунальним закладом Броварської районної ради "Броварська районна бібліотека" була організована тематична виставка "Відлуння афганських гір".