На Броварщині вшанували пам’ять захисників, які загинули за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

опубліковано 28 серп. 2020 р., 05:55 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 31 серп. 2020 р., 03:38 ]

Відповідно до Указу Президента України № 621/2019 від 23 серпня   2019 року «Про День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет, і територіальну цілісність України» установлено День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет, і територіальну цілісність України, який відзначається щорічно  29 серпня.
    Сьогодні, 28 серпня, в с. Світильня, що на Броварщині, у Сквері імені Івана Марченка відбувся захід, присвячений роковинам Іловайської трагедії та Дню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

В заходах взяли участь: Голова Броварської районної державної адміністрації Микола Клименко, керівник апарату райдержадміністрації Оксана Мордач, начальник відділу управління персоналом та організаційної роботи апарату адміністрації Олена Попова, Світильнянський сільський голова               Олександр Кругляк, мама Героя-атовця  Леоніда Островська та актив села.

Присутні вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання та до підніжжя пам'ятного знаку поклали квіти.

Микола Федорович зазначив, що за час проведення АТО/ООС, у бойових діях на Сході України, взяли участь 826 жителів Броварського району, 8 з них віддали найдорожче - свої життя за незалежність, суверенітет, і територіальну цілісність України. Це:
    1. Грицай Олександр Васильович – с. Семиполки;
    2. Козороз Леонід Едуардович – с. Шевченково;
    3. Конончук Андрій Петрович –  с. Семиполки;
    4. Марченко Іван Миколайович – с. Світильня;
    5. Топіха Андрій Олександрович – с. Гоголів;
    6. Шевченко Віктор Федорович – с. Рудня;
    7. Шемець Олексій Миколайлвич – с. Семиполки;
    8. Щур Володимир Іванович – с. Зазим’я.
     Серед загиблих мешканець с. Світильня - солдат, стрілець-номер обслуги 81-а окремої аеромобільної бригади (90-го окремого аеромобільного батальйону) Іван Марченко, 1984 року народження.
    В липні 2014 року Іван отримав повістку про мобілізацію і вже з листопада приймав участь в АТО.
    Дата та місце загибелі встановлена за відеозаписом Операції боїв за Донецький аеропорт - 20 січня 2015 року.
    За Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі" нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) та нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).
    Микола Клименко висловив свою шану мамі Героя - Леоніді Францівні та подякував за  неоціненний внесок у вихованні захисника незалежної України, який став гордістю Броварщини посмертно. Голова наголосив, що матері загиблих в АТО/ООС Героїв є гідним прикладом справжньої мужності, самовідданої материнської любові та патріотизму.

Похований Герой - Іван Марченко в рідному селі Світильня, на сільському кладовищі. Саме там відбулося друге покладання квітів та вшанування його пам'яті.