Новини‎ > ‎

На Броварщині запрацював новий сервіс мінюсту у пологових будинках

опубліковано 22 груд. 2015 р., 22:33 Інформаційно-довідковий центр
   22 грудня у пологовому будинку в Броварах Міністр юстиції Павло Петренко та голова Київської облдержадміністрації Володимир Шандра, голова Броварської райдержадміністарції Володимир Сінько, міський голова м.Бровари   Ігор Сапожко вручали батькам свідоцтва про народження дітей. Даний проект нового сервісу було здійснено за ініціативою Міністерства юстиції. У реалізації пілотного проекту Мін'юсту Київщина стала першою серед регіонів у наданні послуг з видачі свідоцтв про новонароджених безпосередньо на місцях. Раніше для того, щоб отримати свідоцтво про народження дитини батькам потрібно було витрачати час на дорогу та очікування одержання документів у відділах ДРАЦС. Це створювало незручності для громадян.
    Сьогодні батьки перших 7 малюків, які народилися напередодні в пологовому будинку Броварів, отримали свідоцтва про народження відразу при виписці у пологовому будинку. Серед малюків перші свідоцтва за новим сервісом отримали одна двійня.
    «Київська область долучилася до нашого пілотного проекту із видачі свідоцтв про народження у пологових будинках. У пологовому будинку працює фронт-офіс Міністерства юстиції, спеціалісти якого протягом 24 годин після подачі документів видають свідоцтво про народження. У режимі онлайн ця інформація вноситься до реєстру, тож наші мами виписуються з пологових будинків вже з першим документом свого малюка», - зазначив очільник Мін’юсту.
    За словами Міністра, нині послуга надається у всіх обласних центрах, а фронт-офіси Мін’юсту працюють у 39 медичний заклад. Пологовий будинок у Броварах став ювілейним – сороковим – у цьому списку. Загалом з моменту запуску пілотного проекту майже 5000 немовлят отримали свідоцтво у пологових без черг і без корупції.
    «Наше завдання на наступний рік переміститися на районний рівень, щоб батьки, які народжують в районних лікарнях також отримували зручний сервіс», - наголосив Міністр юстиції. Він також повідомив, що за активної позиції представників органів влади на місцях, вже до кінця наступного року послуга з видачі свідоцтв про народження на місці має запрацювати у всіх районних пологових будинках.
    «Ми готові технічно до цього. Мін’юст може в кожному районному пологовому будинку відкрити фронт-офіс, де працюватиме співробітник із доступом до реєстру», - зауважив Павло Петренко.
    У свою чергу голова Київської облдержадміністрації Володимир Шандра зазначив, що на території області щорічно народжується понад 20 тис. дітей. Віднині завдяки реалізації проекту процедура реєстрації та оформлення документів для новонароджених буде значно спрощена.
    «Зараз ми запускаємо проект у Броварському пологовому будинку. Наступними учасниками проекту визначено міста Васильків, Біла Церква, Ірпінь та Києво-Святошинський район. До кінця І кварталу наступного року ми підключимо усі районні центри та пологові будинки області до цієї послуги», - наголосив Володимир Шандра.
    Продовжуючи голова Київської облдержадміністрації зробив наголос і на тому, що запровадження нового сервісу в медзакладах буде значним полегшенням для батьків новонароджених.
    Учасниками заходу також виступили начальник Головного територіального управління юстиції у Київській області Сергій Герасимчук, директор Департаменту охорони здоров’я Київської ОДА Олег Ременник,  родичі новонароджених.

22 грудня 2015 р.Comments