Новини‎ > ‎

Керівництво району з робочою поїздкою відвідали підприємство "Полісся", де працюють представники азербайджанської діаспори

опубліковано 5 лист. 2013 р., 07:09 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 4 бер. 2014 р., 05:38 ]
  Пріоритетними напрямками підтримки влади в задоволенні етнокультурних потреб національних меншин є: 
- впровадження звичаїв і традицій різних етносів; 
- всебічний розвиток їхньої мови і освіти; 
- розширення самодіяльного і професійного мистецтва, збереження пам’яток національної культури. 
    Глава держави, вітаючи учасників міжнародної конференції в м. Києві в жовтні 2013 року, ще раз підкреслив важливість за встановлення більш безпечного та толерантного суспільства і запевнив, що буде підтримувати всі починання, спрямовані на міжетнічне та міжконфесійне порозуміння, упередження проявів нетерпимості на національному ґрунті. 
    В районі проживають росіяни, білоруси, поляки, вірмени, татари та інші національності. Але однією з поширених і найбільш згуртованих є меншина азербайджанців. 

5 листопада 2013 р.


    Виконуючий обов’язки голови Броварської райдержадміністрації В.М. Кукшин відвідав найбільшу в районі національну меншину азербайджанців, які працюють спільно з українськими спеціалістами в Компанії «Полісся» с. Тарасівка, засновником якої є І.Ш. Аббасов. Керівник компанії спільно із районною владою створили в колективі умови для гармонічного співіснування в рамках поліетнічного регіону. Реалізовується їх внутрішній потенціал та стимулюється громадська активність. 
    Створені належні умови для проживання азербайджанської меншини. На окремій території села збудовано комплекс гуртожитків зі спортивними майданчиками для гри в волейбол, тенісним столом, столи для нардів, дитячі майданчики і привабливе чайне кафе, де проходять вечори відпочинку, дні народження з культурними програмами для працівників підприємства та їх дітей з виконанням національних пісень та традицій. 
    Проживання в соцмістечку двох народів азербайджанського і українського духовно збагачує представників двох національностей. Тут і відбуваються сімейні свята (пісні обох народів, кулінарні традиції, історичне минуле народів, народні свята). У бібліотечному фонді соцмістечка можна ознайомитися з різними примірниками азербайджанської і української писемної культури. 
    Жодних конфліктів на національному ґрунті не виникало. 
    Владою району, в свою чергу, створені необхідні умови для ефективної участі осіб, які належать до національних меншин, у культурному житті, в підтримці традицій народності, тощо. 
    В.М. Кукшин в спілкуванні з колективом підприємства зауважив: «Влада України надає всебічну підтримку в захисті прав національних меншин та в задоволенні їх культурних, мовних і інформаційних потреб. Ваша Компанія одна з найбільших в Україні, яка виготовляє різноманітний асортимент харчової продукції підібраної в найкращих традиціях та на різні смаки. Професіоналізм колективу користується авторитетом серед споживачів всієї України. Ми високо цінуємо Вашу роботу з благодійної допомоги району, зокрема в придбанні пральних машин для міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста, а також для забезпечення виконання програм району пов’язаних з задоволенням потреб малозабезпечених верств населення, багатодітних сімей, дітей-сиріт і інших». 
    Перебуваючи в Компанії «Полісся» голова районної ради А.В.Деменко відмітив: "За останні роки задовольняючи потреби національної меншини влада району, її депутати проявляють демократичні принципи, ідеали гуманізму, терпимості і впевнені, що вони мають бути більш поширені в суспільстві та отримають підтримку і надалі органами влади. Це надасть більш тісно співпрацювати та створювати атмосферу активізувавши роботу в інформаційному просторі" .
Comments