опубліковано 26 груд. 2019 р., 23:19 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 26 груд. 2019 р., 23:20 ]

На виконання доручення голови Київської обласної державної адміністрації О.Чернишова, даного 11.12.2019 під час зустрічі в смт Калинівка з громадою Броварського району, для розгляду питання щодо знищення захисних зелених насаджень вздовж автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення на території району, о 14-00 год. 26.12.2019 у малій залі адміністрації відбулася нарада.
   Були запрошені представники департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації, департаменту регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції Столичного округу, Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Київлісозахист», ТОВ «СПЕЦ КОМПЛЕКТ ПОСТАЧ», Служби автомобільних доріг у Київській області Броварського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, Броварської місцевої прокуратури прокуратури Київської області.
На нараді були присутні перший заступник голови Броварської районної державної адміністрації Ю.Плакся, начальник відділу житлово-комунального господарства О.Заріцька, начальник управління та розвитку автомобільних доріг департаменту регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації О.Жайворонок, начальник Управління державного екологічного нагляду (контролю) у Київській області Державної екологічної інспекції Столичного округу І.Гаєвський, начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) природно-заповідного фонду, лісів та рослинного світу Державної екологічної інспекції Столичного округу А.Кучеренко, директор ТОВ «Укрліс-консалтинг» А.Пустовіт, інженер ТОВ «СПЕЦ КОМПЛЕКТ ПОСТАЧ» Ю.Грабовський.
   На території Броварського району протягом останнього часу здійснювалася і тепер триває вирубка зелених насаджень вздовж автомобільних доріг. Ці роботи проводилися неякісно: вирізалася і вивозилася «ділова» деревина; після проведення, як правило, суцільної вирубки дерев залишалися гілля та невикорчувані пеньки, з яких виростають чагарники, узбіччя доріг стали захаращеними. Зрізані зелені насадження не відновлюються виконавцем робіт.
   З метою недопущення порушень під час проведення робіт з видалення дерев, надання об’єктивної та змістовної інформації населенню для уникнення соціальної напруги було запропоновано замовникам контролювати проведення робіт на всіх етапах виконання.
   Для запобігання аварійних ситуацій на автомобільних дорогах загального користування державного та місцевого значення в межах Броварського району внаслідок падіння дерев та їх гілок під час погіршення погодних умов рекомендовано балансоутримувачам доріг здійснити моніторинг стану дерев захисної смуги.
   Крім того, було запропоновано з метою контролю райдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування, в адміністративних межах яких заплановане виконання зазначених робіт, випрацювати механізм, що передбачає погодження, інформування про наміри вирубки, кронування дерев та компенсаційні відновлення зелених насаджень.