На території м.Бровари і Броварського району відбулись багатоступеневі командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту

опубліковано 30 лист. 2016 р., 06:07 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 30 лист. 2016 р., 06:12 ]

З 28 по 30 листопада на території м.Бровари і Броварського району відбулись багатоступеневі командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області з визначенням стану готовності до вирішення завдань цивільного захисту у мирний час та в особливий період.
    Головними цілями навчання слати:
1. Вдосконалення злагодженості та оперативності в роботі керівного складу, органів управління та сил цивільного захисту з питань організації виконання заходів, передбачених плануючими документами територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ.
2. Поглиблення теоретичних знань, набуття практичних умінь з управління силами і засобами під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також їх всебічного забезпечення.
3. Проведення оцінки здатності органів управління та сил цивільного захисту до дій, спрямованих на переведення територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ з режиму функціонування у мирний час на функціонування в умовах особливого періоду.
4. Визначення стану готовності територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області та її ланок до вирішення завдань цивільного захисту у мирний час та в особливий період.
    У ході командно-штабного навчання відпрацьовувались комплекс заходів щодо переведення з режиму функціонування у мирний час в режим функціонування в умовах особливого періоду, що передбачає виконання відповідних оперативних заходів керівництвом області, органами управління територіальної і функціональних підсистем ЄДС ЦЗ, насамперед: відпрацювання обласного плану цивільного захисту на особливий період та Мобілізаційних планів розгортання спеціальних формувань, укриття населення у фонді захисних споруд цивільного захисту.
    Нарощування обстановки відбувалось шляхом відпрацювання ввідних, пов’язаних з виникненням надзвичайних ситуацій на техногенних об’єктах, у тому числі на суб’єктах господарювання, які проводять спеціальні об’єктові навчання, а також відпрацювання тактичних завдань спеціалізованими службами цивільного захисту регіонального рівня (медичною, енергетики, інженерною (комунально-технічною) службами).
    Командно – штабні навчання проходили в умовах, максимально наближених до реальної ліквідації техногенно-екологічної аварії, де відпрацьована спільна робота керівного складу, органів управління та сил цивільного захисту міста Бровари та Броварського району.