Обстеження закладів торгівлі, побутового обслуговування в с. Гоголів Броварського району під час виїзного моніторингу комісією щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків, побутового обслуговування населення, автозаправних станціях та станціях технічного обслуговування Броварського району

опубліковано 10 лип. 2017 р., 01:53 Інформаційно-довідковий центр
    Комісією щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків, побутового обслуговування населення, на автозаправних станціях та станціях технічного обслуговування Броварського району проведено обстеження (моніторинг) роботи девяти магазинів в с. Гоголів Броварського району.

За результатами обстежень торгових закладів в с. Гоголів встановлено наступне.

В 3 закладах відсутні медичні книжки у 8 працівників, які здійснюють обслуговування населення, в 2 закладах у 2 працівників медогляд не пройдено у встановлений термін.

В 2 закладах відсутній куточок споживача, в 1 закладі куточок споживача розміщено в недоступному місці. Книга скарг та пропозицій відсутня в 2 закладах.

В 2 закладах не пред’явили ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, в 3 закладах не пред’явили ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами. При чому, зі слів працівників, в одному закладі даних ліцензій взагалі не має. В цьому ж закладі відсутній касовий апарат, реалізують пиво на розлив, не маючи статусу кафетерію.

В 1 закладі відсутня вивіска щодо заборони продажу пива (крім безалкогольного), слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

В 3 закладах при торгівлі харчовими продуктами на вагу (сирого м’яса, ковбас та ін.) відсутня проточна вода, в двох закладах вода відсутня взагалі.

В 2 закладах відсутня документація на продукцію (сертифікати).

В 2 магазинах порушено правила зберігання продуктів харчування, коли в одному холодильному обладнанні знаходяться:
   яйця, молоко та ковбаса;
   риба, фарш та напівфабрикати.

Крім того, майже у всіх торгових закладах встановлені випадки, коли продукти харчування (ковбасні вироби, сири, м'ясо, напівфабрикати, кондитерські вироби, риба та рибна продукція) були загорнуті в поліетиленові пакети та не мали маркування або стікерів з відміткою про дату виробництва і кінцевого терміну зберігання.

В двох магазинах були виявлені прострочені продукти харчування.

Так були виставлені для продажу котлети «Шкільні» (дата виготовлення 17.08.2016 року, термін зберігання не більше 6 місяців), в іншому магазині були виставлені на продаж «Голубці Слов’янські» (дата виготовлення 09.09.2016 року, термін зберігання не більше 90 діб). В присутності членів Комісії прострочені продукти харчування були зняті з реалізації.

Порушується товарне сусідство – в 4 торгових закладах в одному торговому залі здійснюється продаж продуктів харчування та побутової хімії.

В 5 закладах відсутні належні умови для миття розроблювального та торгівельного інвентаря.

В 1 торговому закладі продукти харчування (сіль та ін.) зберігаються в торговому залі на полу, прямо під ногами у покупців.

В 2 закладах відсутній санітарний одяг у продавців.

В 2 закладах працювали не оформлені належним чином працівники (записано зі слів продавця: підміняє, не знає чи оформлена, інша просто ще не оформлена).