Обстеження закладів торгівлі, побутового обслуговування в с. Кулажинці та с. Русанів Броварського району під час виїзного моніторингу комісією щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків, побутового обслуговування населення, автозаправних станціях та станціях технічного обслуговування Броварського району

опубліковано 8 вер. 2017 р., 05:00 Інформаційно-довідковий центр
    Комісією щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків, побутового обслуговування населення, на автозаправних станціях та станціях технічного обслуговування Броварського району проведено обстеження (моніторинг) роботи девяти закладів торгівлі (семи магазинів та 2 кафе) с. Кулажинці та с. Русанів Броварського району.

За результатами обстежень торгових закладів в с.Кулажинці та с. Русанів встановлено:
   - в 3 закладах відсутні медичні книжки у 6 працівників, які здійснюють обслуговування населення.
   - в 1 закладі відсутній куточок споживача, в 1 закладі куточок споживача розміщено в недоступному місці. Книга скарг та пропозицій відсутня в 2 закладах.
   - в 2 закладах відсутні ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. При чому, один з цих закладів знаходиться біля школи. Крім того, в цьому ж закладі здійснюється торгівля пивом на розлив, магазин не має статусу кафетерію, касовий апарат відсутній. В цьому ж магазині піци, багети з шинкою, гамбургери розміщені на прилавку, а не в холодильнику (умови зберігання даної продукції 72 години при температурі +4 градуси).

Крім того, Комісією виявлено ще один заклад, де здійснюється торгівля пивом на розлив, який не має статусу кафетерію.

В 6 закладах відсутня вивіска щодо заборони продажу пива (крім безалкогольного), слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

В 5 закладах при торгівлі харчовими продуктами на вагу (ковбас та ін.) відсутня проточна вода.

В 1 закладі відсутня документація на продукцію (сертифікати).

В 2 закладах до продажу виставлені не упаковані яйця курячі.

Майже у всіх торгових закладах встановлені випадки, коли продукти харчування, а саме: ковбасні вироби, сири, напівфабрикати, риба, масло, окорока курячі, ребра копчені, не мали маркування або стікерів з відміткою про дату виробництва та кінцевого терміну зберігання. В 2 закладах виявлені не упаковані продукти харчування (ковбасні вироби, окорока курячі та ін.). В одному магазині виявлені банани з признаками гнилі ( вага 1,6 кг, ). В присутності членів Комісії зіпсовані продукти харчування були зняті з реалізації.

Порушується товарне сусідство : в 5 торгових закладах в одному торговому залі здійснюється продаж продуктів харчування та побутової хімії.

В 5 закладах відсутні належні умови для миття розроблювального та торгівельного інвентаря.

В 1 торговому закладі продукти харчування (цукор) зберігається на підлозі.

В 4 закладах відсутній санітарний одяг у продавців.

В 3 закладах працювали 5 не оформлених належним чином працівників (записано зі слів самих працівників, одна з них точно не знає чи оформлена).

В 1 закладі брудні холодильники.

Було брудно в 4 закладах.

Потребую ремонту 1 заклад.

В 3 закладах було багато мух.