Новини‎ > ‎

Обстеження закладів торгівлі, побутового обслуговування в с. Літки та с. Рожни Броварського району під час виїзного моніторингу комісією щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків, побутового обслуговування населення, автозаправних станціях та станціях технічного обслуговування Броварського району

опубліковано 16 черв. 2017 р., 05:09 Інформаційно-довідковий центр
   Комісією щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків, побутового обслуговування населення, на автозаправних станціях та станціях технічного обслуговування Броварського району проведено обстеження (моніторинг) роботи одинадцяти магазинів та кіоска в с. Літки, с. Рожни Броварського району.

   За результатами обстежень торгових закладів в с. Літки та с. Рожни становлено:
   - в 6 закладах відсутні медичні книжки на 7 працівників, які здійснюють обслуговування населення;
   - в 1 закладі у 4 працівників медогляд не пройдено у встановлений термін; 
   - в 3 закладах відсутній куточок споживача, в 4 закладах куточок споживача розміщено в недоступному місці. Крім того в 3-х закладах в куточку споживача відсутні правоустановчі документи;
   - в одному закладі не пред’явили ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами; 
   - в 7 закладах відсутня вивіска щодо заборони продажу пива (крім безалкогольного), слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. В 2 закладах замість яскравої таблички були непомітні записи;
   - в 4 закладах при торгівлі харчовими продуктами на вагу (сирого мяса, ковбас та ін.) відсутня проточна вода, в усіх інших закладах вода тільки холодна;
   - в 5 закладах відсутня документація на продукцію (сертифікати);
   - в 5 магазинах порушено правила зберігання продуктів харчування, коли в одному холодильному обладнанні знаходяться: 
    * морозиво та напівфабрикати;
    * морозиво та пиріжки; 
    * напівфабрикати, риба та млинці;
    * сири та риба; 
    * напівфабрикати та пиріжки; 
    * риба, сало та ковбаса та ін. 

   Крім того, майже у всіх торгових закладах встановлені випадки, коли продукти харчування, а саме: ковбасні вироби, сири, м'ясо, творог, напівфабрикати, кондитерські вироби, масло, риба та рибна продукція були загорнуті в поліетиленові пакети і не мали маркування або стікерів з відміткою про дату виробництва та кінцевого терміну зберігання. 

   В одному магазині сири, масло, молоко зберігалося не в звичайному холодильнику, а в холодильнику для напоїв. 

   В трьох магазинах до продажу були виставлені банани з ознаками гнилі, які в присутності членів Комісії буливилучені з реалізації.

   Порушується товарне сусідство: майже в усіх закладах в одному торговому залі здійснюється збут  продуктів харчування та побутової хімії в одному приміщенні, крім того, в 2 закладах сирі яйця (без упаковки) розташовані на прилавку разом з іншими неупакованими продуктами.

   Окремо слід зазначити, що в 1 закладі виставлена до продажу риба (плотва), яка була без упаковки, не в холодильному устаткуванні, а в магазині при цьому літали мухи.

   В 4 закладах відсутні належні умови для миття розроблювального та торгівельного інвентаря.

   В 2 торгових закладах продукти харчування, а саме крупи в мішках, зберігаються в торговому залі на підлозі, в одному закладі прямо під ногами у покупців.
   
   В 2 закладах відсутній санітарний одяг у продавців.

   В одному закладі працювала не оформлений належним чином працівник (записано зі слів продавця: "працює з 13.06.2017, ще не оформлена"), в іншому закладі також працювала не оформлена особа (записано зі слів: "продавець тимчасово відсутня і довірила на деякий час здійснювати торгівлю мені, своїй сестрі").
Comments