Обстеження закладів торгівлі, побутового обслуговування в с.Плоске, с.Світильня Броварського району під час виїзного моніторингу комісією щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків, побутового обслуговування населення, автозаправних станціях та станціях технічного обслуговування Броварського району

опубліковано 21 вер. 2017 р., 23:35 Інформаційно-довідковий центр
   Комісією щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків, побутового обслуговування населення, на автозаправних станціях та станціях технічного обслуговування Броварського району проведено обстеження (моніторинг) роботи девяти закладів торгівлі (восьми магазинів та 1 кафе) с. Плоске та с. Світильня Броварського району.

За результатами обстежень торгових закладів в с.Плоске та с. Світильня встановлено:
   - в 5 закладах відсутні медичні книжки у 7 працівників, які здійснюють обслуговування населення;
   - в 7 закладах відсутній куточок споживача, в 1 закладі куточок споживача розміщено в недоступному місці. Книга скарг та пропозицій відсутня в 6 закладах.
   - в 1 закладі відсутня ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, проте в наявності пиво в пляшках та апарат для продажу пива на розлив, касовий апарат відсутній;

Порушено умови зберігання продуктів харчування в 3 закладах: кондитерські вироби (корзинка з фруктами, десерт сирний з вишнями, тістечка заварні, еклери полунично-вершкові та ін.) умови зберігання яких від 2 градусів до 10 градусів, зберігаються не в холодильниках.

В 5 закладах відсутня вивіска щодо заборони продажу пива (крім безалкогольного), слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

В 4 закладах при торгівлі харчовими продуктами на вагу (м'ясо, ковбаси та ін.) відсутня проточна вода.

В 4 закладах до продаж виставлені не запакованіі яйця курячі, при чому в 2 закладах продукт знаходитьсяі поряд з кондитерськими виробами,які також не запакованими.

Майже у всіх торгових закладах встановлені випадки, коли продукти харчування, а саме: сири, напівфабрикати, риба, масло, гомілка куряча, м'ясо, пиріжки та ін. не мали маркування або стікерів з відміткою про дату виробництва та кінцевий термін зберігання.

В 2 закладах виявлені не запаковані продукти харчування (ковбасні вироби, гомілка куряча та ін.). В двох закладах виявлені і продукти харчування термін реалізації яких закінчився: ковбаса «Лікарська» вагою 0,26 кг (кінцевий термін споживання закінчився 12.09.2017) та печиво «Вулканчик» (термін споживання закінчився 30.08.2017). В присутності членів Комісії прострочені продукти харчування були вилучені з реалізації.

Порушується товарне сусідство в 5 торгових закладах (в одному торговому залі здійснюється продаж продуктів харчування та побутової хімії).

В 4 закладах відсутні належні умови для миття розроблювального та торгівельного інвентаря.

В 2 торгових закладах продукти харчування (вода, крупи, фрукти, сіль) зберігається на підлозі.

В 6 закладах відсутній санітарний одяг у продавців.

В 2 закладах працювали 2 не оформлених належним чином працівника (записано зі слів самих працівників, одна з них працює неоформлена 6 років).

Було брудно в 1 закладі.

Потребує ремонту 1 заклад.