Обстеження закладів торгівлі, побутового обслуговування в с. Шевченкове, с. Бобрик Броварського району під час виїзного моніторингу комісією щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків, побутового обслуговування населення, автозаправних станціях та станціях технічного обслуговування Броварського району

опубліковано 11 серп. 2017 р., 04:33 Інформаційно-довідковий центр
    Комісією щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків, побутового обслуговування населення, на автозаправних станціях та станціях технічного обслуговування Броварського району проведено обстеження (моніторинг) роботи шести закладів торгівлі у с. Шевченкове та двох закладів торгівлі у с. Бобрик Броварського району. За результатами обстежень зазначених закладів торгівлі встановлено наступне.

В 4 закладах відсутні медичні книжки на працівників, які здійснюють обслуговування населення, в 2 закладах працівниками медогляд не пройдено у встановлений термін.

В 3 закладах відсутній куточок споживача, в 1 закладі куточок споживача розміщено в недоступному місці, в 1 закладі куточок споживача є, але в ньому відсутні будь-які правоустановчі документи. Книга скарг та пропозицій відсутня в 5 закладах.

В 2 закладах торгують пивом на розлив, не маючи статусу кафетерію.

В 3 закладах відсутня вивіска щодо заборони продажу пива (крім безалкогольного), слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, в одному закладі дана табличка не яскрава.

В 2 закладах при торгівлі харчовими продуктами на вагу (сирого мяса, ковбас та ін.) відсутня проточна вода.

В 3 закладах відсутня документація на продукцію (сертифікати).

В 1 магазині не дотримано температурний режим: при максимальній температурі зберігання продуктів харчування 6 градусів, температура в одному холодильнильнику була до 8 градусів, в іншому до 10 градусів.

В 7 торгових закладах без маркування або стікерів з відміткою про дату виробництва та кінцевого терміну зберігання продавались: окорока курячі, печиво, сардельки, м'ясо, фарш, напівфабрикати, в’ялена риба (плотва, лящ, густера). Без упаковок продаж продуктів харчування (окорока курячі, ковбаса) здійснювалось в 2 торгівельних закладах.

В двох магазинах виявлено продукти харчування термін зберігання яких скічився:
   * сардельки 0,606 кг,
   * сосиски загальною вагою 2,058 кг,
   * паштет печінковий 2 упаковки,
   * зельц 0,495 кг.

В присутності членів Комісії вказана продукція знята з реалізації. Крім того, в одному магазині на продаж було виставлено обвітрене м'ясо птиці, яке не мало товарного вигляду.

Порушується товарне сусідство: в 2 торгових закладах в одному торговому залі здійснюється продаж продуктів харчування та побутової хімії. В 3 закладах виставлені для реалізації яйця курячі без упаковки.

В 2 закладах відсутні належні умови для миття розроблювального та торгівельного інвентарю.

В 2 торгових закладах продукти харчування (овочі, фрукти, напої та ін.) зберігаються в торговому залі на полу, прямо під ногами у покупців, в одному магазині торговий зал зовсім захаращений.

В 2 закладах працювали не оформлені належним чином працівники (записано зі слів самих працівників).

Брудно в 2 закладах, та 1 заклад потребує ремонту.