Обстеження закладів торгівлі, побутового обслуговування в с. Зазим’є Броварського району під час виїзного моніторингу комісією щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків, побутового обслуговування населення, автозаправних станціях та станціях технічного обслуговування Броварського району

опубліковано 1 лист. 2017 р., 04:56 Інформаційно-довідковий центр
   Комісією щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків, побутового обслуговування населення, на автозаправних станціях та станціях технічного обслуговування Броварського району проведено обстеження (моніторинг) роботи девяти закладів торгівлі (семи магазинів, 1 кафе-бара та 1 ресторана) с. Зазим’є Броварського району.

За результатами обстежень торгових закладів в с. Зазим’є встановлено:
   - в 4 закладах відсутні медичні книжки у 6 працівників, які здійснюють обслуговування населення, в 1 закладі медогляд не пройдено у встановлений термін;
   - в 2 закладах відсутній куточок споживача, в 2 закладах -  розміщено в недоступному місці. Книга скарг та пропозицій відсутня в 5 закладах;
   - в 3 закладах відсутня вивіска щодо заборони продажу пива (крім безалкогольного), слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, в 2 закладах вивіска неяскрава (роздрукована на папері формату 4А);
   - в 3 закладах при торгівлі харчовими продуктами на розвіс (м'ясо, ковбаси та ін.) відсутня проточна вода;

Майже в усіх закладах порушується товарне сусідство при реалізації харчових продуктів – з одного прилавка продавцем здійснюється реалізація сирої і готової продукції  (молочних продуктів, сирих яєць, кондитерських виробів, товарів побутової хімії).

Також, в 4 закладах порушується товарне сусідство при зберіганні харчових продуктів (в одному холодильнику зберігаються фрукти, молочні продукти, яйця, сирі та готові кулінарні вироби, морозиво та інше).

В 2 закладах відсутня документація на продукцію (сертифікати).

В 3 закладах до продажу виставлені незапаковані яйця курячі, в 2 закладах даний товар розташован поряд з кондитерськими виробами.

Майже у всіх торгових закладах встановлені випадки, коли продукти харчування, а саме: фарш, сири, напівфабрикати, риба, масло, окорока курячі, м'ясо, пиріжки та ін. не мали маркування або стікерів з відміткою про дату виробництва та кінцевого терміну зберігання. В 1 закладі виявлені незапаковані продукти харчування (ковбасні вироби та ін.).

В двох закладах виявлені продукти харчування з терміном зберігання, який закінчився: печиво «Медове полінце» (дата виготовлення 10.09.2017 року, термін зберігання 30 діб), печиво «Горіхове» (дата виготовлення 01.10.2017 року, термін зберігання 20 діб), сосиски «Бістро» (дата виготовлення 06.10.2017 року, кінцевий термін зберігання до 18.10.2017 року вагою 0,37 кг). В присутності членів Комісії дані продукти харчування були зняті з реалізації.

В 3 закладах відсутні належні умови для миття розроблювального та торгівельного інвентаря.

В 2 торгових закладах продукти харчування (вода, овочі, фрукти) зберігається на підлозі.

В 2 закладах відсутній санітарний одяг у продавців.

Брудно в 2 закладах.