Пам'ять без строку давності

опубліковано 24 квіт. 2020 р., 01:42 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 27 квіт. 2020 р., 02:10 ]

Трагедія, яка сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, навічно відбилася в людських долях та наших серцях.             Найдошкульнішого удару аварія завдала по здоров'ю людства.
    Час летить швидко. І хоча вже 34 роки минуло з тих пір, але Чорнобильська трагедія для нашого народу до цього часу залишається болючою і незагоєною раною.
    Тієї квітучої весни 688 добровольців з Броварського району пішли назустріч невідомості, хворобам та смерті. Завдяки мужності та героїзму тисяч ліквідаторів були усунені наслідки аварії на ЧАЕС.
    Ми поминаємо загиблих, які пішли з життя, самовіддано захищаючи людей від атомного лиха. Вічна їм пам'ять…
    І щиро дякуємо живим героям, що врятували не лише українців, а й усе людство від смертельної небезпеки.
    Нехай залишиться тільки пам’ять про ті моторошні події, які навчили всіх нас цінувати нашу Землю, природу, мир, спокій та людське життя.
    Влада Броварщини не залишається осторонь та всіляко сприяє увіковічити пам’ять про цей подвиг, сповна оцінити його значимість навіть через десятиліття та передати нетлінну пам'ять наступним поколінням земляків.
    Завдяки допомозі й підтримці Броварської райдержадміністрації та районної ради, органів влади й самих громад сіл та селищ вдається й надалі зберегти пам'ять про земляків, котрі рятували світ.
    Так у селах Броварського району Рудні, Шевченковому, Княжичах, Великій Димерці, Рожнах, Зазим’ї, Калинівці та Погребах було встановлено пам’ятні знаки та стели героям- чорнобильцям.
    Саме сьогодні 24 квітня, напередодні 34 річниці тієї масштабної катастрофи на Броварщині вшанували пам’ять тих жертовників, котрі були першими в рядах ліквідаторів техногенної біди.

Голова Броварської районної державної адміністрації Микола Клименко, разом з першим заступником Юрієм Плаксею, головою районної організації «Чорнобильський спас» Яковом Скопичем, начальником Броварського районного управління ГУ ДСНС України у Київській області Миколою Семиногом та його заступником Ігорем Семко, поклали квіти до пам’ятного знаку «Героям - Чорнобильцям», що встановлений на території пожежної частини в м. Бровари.