Новини‎ > ‎

Повідомлення організацій районуОголошення

опубліковано Інформаційно-довідковий центр

    25 квітня 2018 року КЗ «Центр муніципального управління та розвитку місцевого самоврядування» проведе Всеукраїнську науково-практичну конференцію "ФІЛОСОФІЯ ЗДОРОВ'Я –ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ – ЗДОРОВА НАЦІЯ" за адресою м. Бровари, вул. Незалежності, 39.

На Київщині стовідсотково фінансується вартість лікарських засобів та виробів медичного призначення

опубліковано 24 квіт. 2018 р., 00:13 Інформаційно-довідковий центр


   Як повідомив начальник відділу медичних та соціальних послуг управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Віталій Нємцев, відповідно до ст.16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» потерпілі внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (далі – потерпілі) мають право на відшкодування витрат під час проходження медичної і професійної реабілітації.

   За його словами, фінансування витрат на забезпечення потерпілих лікарськими засобами, виробами медичного призначення здійснюється за прямими наслідками страхового випадку робочими органами виконавчої дирекції Фонду відповідно до укладених договорів із аптечними закладами (постачальниками, виробниками). Підставою для фінансування витрат на лікарські засоби, виробами медичного призначення є висновок медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про потребу потерпілого у такій допомозі.

   Віталій Нємцев додав, що програма забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення доступна потерпілим на виробництві в усіх районах та містах Київської області. Участь в програмі беруть 21 аптечний заклад, яким обласне управління відшкодовує вартість відпущених медичних препаратів. На початку поточного року був оновлений перелік аптек, з якими укладені договори.

   Крім того, потерпілі на виробництві можуть самостійно придбати необхідні ліки та вироби медичного призначення в будь-якому аптечному закладі – у такому разі Фонд на підставі розрахункових документів компенсує вартість засобів безпосередньо застрахованій особі.

   Віталій Нємцев підкреслив, що управлінням виконавчої дирекції Фонду у Київській області фінансується 100% вартості лікарських засобів та виробів медичного призначення, потреба в яких визначена індивідуальною програмою реабілітації та відповідно до переліку, визначеного лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я. За два місяці 2018 року 35 потерпілих забезпечені лікарськими засобами та виробами медичного призначення або отримали відшкодування витрат за самостійне їх придбання на суму 150,97 тис. грн. Середня сума витрат на одну особу склала понад 4,3 тис. гривень.

Кожна дитина – таланту перлина…

опубліковано 20 квіт. 2018 р., 03:39 Інформаційно-довідковий центр

   Вже стало традицією кожної весни проводити творчий звіт «Ми – надія твоя, Україно!» вихованців КЗ «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» БРР КО. Цьогоріч захід відбувся 19 квітня 2018 року у БК смт Калинівка для всіх тих, хто бажає поринути у дивовижний світ дитячої творчості Броварщини. Розпочалося дійство з виставки робіт «Вернісаж талантів» вихованців гуртків художньо-естетичного та науково-технічного напрямків. Захоплюючі роботи вихованців вражали високим рівнем майстерності, різноплановістю дитячих ідей і спробами їх вираження.

   Творчий звіт «Ми – надія твоя, Україно!» розпочав фольклорний колектив «Промінь» (кер. Нежива В.В). Запальними танцями дивували глядачів зразковий художній колектив ансамбль народного танцю «Олекса - плюс» (кер. Нагорна Х.О., Борзенков В.О., Нагорний О.В.,) хореографічні колективи «Престиж» (кер. Німчин С.В., «Шарм» кер. Шелест А.М., «Струмочок» кер. Песляк Н.І., «Колос» кер. Слота Т.С.) 

   Святковий настрій глядачам створювали талановиті співаки гуртків «Унісон» (кер. Бахіна О.О.), «Краплинки» (кер. Пащук С.В.), «Вокальний» (кер. Васьківський А.М.), які своїми юними, але вже такими сильними голосами проникали прямо в душу глядачам.

   Приємно відмітити те, що викладачі Пащук С.В., Бахіна О.О. та Нагорна Х.О. приймали участь у художніх номерах разом зі своїми вихованцями, чим вкотре підкреслили свій професіоналізм та тонке відчуття дитячих душ.

   Переповнена зала свідчила про велику зацікавленість глядачів до виступів учасників звіту. Це пояснювалось і присутністю наставників, батьків вихованців, і самих гуртківців, незалежно від напрямку роботи відвідуваного гуртка, і представників органів місцевого самоврядування Максак С.М., Старікової Ю.В., і депутатів Броварської районної ради Шибіка Р.М. та Шульги В.Є.

   «У цій залі хороша аура, тому що тут знаходяться добрі, творчі, талановиті керівники гуртків, педагоги, батьки, вихованці, гості та друзі закладу. Дякую усім працівникам закладу за вашу працю, за те, що ви є одними з кращих. І це не просто слова, а це результати важкої щоденної роботи. Не байдужими до вирішення проблем нашого закладу є Броварська районна рада, депутатський корпус Броварської районної ради, Броварська РДА, відділ освіти БРДА, голови сільських та селищних рад, ГО «РБР» та директори ЗНЗ району. Нехай щороку наш позашкільний КЗ «БРЦДЮТ» БРР КО поповнюється новими яскравими кольорами, збагачується та розширюється наша позашкільна веселкова гама талантів» - з такими побажаннями звернулась до всіх присутніх директор КЗ «БРЦДЮТ» БРР КО Куць Т.Г.

   Вже вкотре творчий звіт підтвердив, що наша Броварщина багата на талановитих та обдарованих дітей, які своїми зворушливими виступами дарують глядачам багато приємних емоцій.
 

 

 

 
Директор КЗ
«Броварський районний центр дитячої 
та юнацької творчості» БРР КО Т. Г. Куць 

ОЗНАЙОМЛЕННЯ ГРОМАДЯН щодо проходження військової служби рядовим та сержантським (старшинським) складом, пільг та гарантій

опубліковано 18 квіт. 2018 р., 22:26 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 18 квіт. 2018 р., 22:34 ]


   Вимоги Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та встановлення законами відповідальності за його порушення 

   Стаття 15. Призов громадян України на строкову військову службу
   п.8. Після набрання чинності Указом Президента України щодо проведення чергового призову:
          - призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов'язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці;
          - у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України;
          - призовники, які змінили місце проживання, зобов'язані в семиденний строк прибути до районного (міського) військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття на військовий облік;
          - керівники підприємств, установ організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форм власності на вимогу військових комісаріатів забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць.

    Стаття 38. Обов'язки призовників і військовозобов'язаних щодо виконання правил військового обліку
    п.10. Призовники та військовозобов'язані в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про це орган, де вони перебувають на військовому обліку.


КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ 

   Стаття 335. Ухилення від призову на строкову військову службу

   Ухилення від призову на строкову військову службу - карається обмеженням волі на строк до трьох років.

   Явці на призовну дільницю Броварського ОМВК (вул. Героїв Небесної Сотні, 1, кім. № 8, 9) підлягають усі громадяни 1998 року народження, яким до 31 травня 2018 року виповнилося 20 років, а також громадяни, які народилися у 1991-1997 роках, у яких закінчилась відстрочка від призову, або не призвані раніше на строкову військову службу з різних обставин.

ОЗНАЙОМЛЕННЯ ГРОМАДЯН 
щодо призову та комплектування 
військовослужбовцями строкової військової служби 

   Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в АТО не залучаються.

   Довідково. Підпунктом 8 пункту 7 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності”, уведеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744.

   З метою накопичення підготовленого військово-навченого ресурсу, призов молодого поповнення для комплектування ЗС України проводиться через навчальні центри для отримання ними дефіцитних військово-облікових спеціальностей.

   1.1. Пільги для призовників:
   · Виплачується грошова допомога при призові у розмірі двох мінімальних заробітних плат (у 2018 році це – 3,4 тис. гривень);

   Довідково. Передбачено статтею 21 Закону, а порядок виплати визначено постановою КМУ від 12.08.2015 №587 “Про затвердження Порядку виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу”).

   · військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу згідно встановленим норм.
   · виплачується щомісяця 154 – 245 грн. (від в/звання та посади) на додаткові особисті потреби.
   · при звільненні в запас виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (від 1 232 – до 1 960 грн. залежно від в/звання і посади).

   Довідково. Для в/службовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування 12 окладів (від 1 848 – до 2 940 грн.)

   · надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад)
   · час проходження строкової в/служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;
   · за ними зберігаються (під час дії особливого періоду в державі) робоче місце та середній заробіток особам, за умови офіційного працевлаштування до призову.
   · особи, які були призвані в період навчання у ВНЗ I-IV рівнів акредитації, при звільненні зараховуються для продовження навчання до того ВНЗ, де вони навчалися до призову, незалежно від форми навчання.
   · тільки військовослужбовці строкової військової служби мають право на безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі).
   · члени сімей військовослужбовців строкової служби мають переважне право при прийнятті на роботу і на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників,
   · інші соціальні пільги, передбачені для в/службовців або членів сімей в/службовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження служби, у разі отримання в/службовцем строкової військової служби поранення (контузії, травми або каліцтва) у період проходження ним строкової в/служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення йому інвалідності.

Час віншування жінки

опубліковано 12 квіт. 2018 р., 01:14 Інформаційно-довідковий центр

   Весна цього року в Україну прийшла по особливому. Завдяки стрімкому підвищенню температури повітря, якось раптово, зацвітає все навколо. І хочеться бігти, летіти, щоб не проґавити яскраві події, які відбуваються цієї пори. Адже, весна – це час оновлення душі, молодості, краси та кохання. Вона зцілює, надихає та приносить мир і гармонію у життя, а усе найдорожче, що є у нашому житті – щастя, радість, кохання, пов’язане з жінкою – берегинею життя на Землі.

   Саме так і звучить головний меседж організаторів Другого обласного фестивалю автентичного та стилізованого українського одягу «Жінка – джерело любові», який відбувся в Київській міській державній адміністрації за підтримки Центру народної творчості та культуро-освітньої роботи Київської області та управління культури, національностей та релігій Київської ОДА. Серед запрошених на даний захід був і дитячий фольклорний колектив «Промінь» КЗ «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» БРР КО. Діти з радістю прийняли участь у фестивалі. З неймовірною віддачею енергії виконали стародавні українські пісні та веснянки і подарували всім гостям гарний настрій, позитивні емоції, незабутні враження.

   Родзинкою фестивалю стала неймовірна виставка-показ автентичних українських строїв. Протягом дня всі бажаючи могли подивитися, придбати прикраси майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. А завершився даний захід неймовірним дефіле української моди та нагородженням дипломами і подарунками, теплими побажаннями для гарної половини людства. Подібно до того, як пахне і розквітає весна, розпускається краса улюблених і дорогих нам жінок. Наші чарівні дами, найпривабливіші і найчарівніші, ми бажаємо нових щасливих моментів не тільки цієї весни, а й на всьому вашому життєвому шляху. Нехай у ваших серцях панують душевне тепло і спокій.
 


Директор КЗ «Броварський районний центр 
дитячої та юнацької творчості» БРР КО 
Куць Тетяна Григорівна 

Про встановлення заборони лову водних біоресурсів у зимовий період 2017-2018 років

опубліковано 11 квіт. 2018 р., 04:03 Інформаційно-довідковий центр

   

   Наказом Київського рибоохоронного патруля від 26.10.2017 № НОД-110/6 «Про встановлення заборони лову водних біоресурсів у зимовий період 2017-2018 років» затверджено Перелік та межі Зимувальних ям у районі діяльності Київського рибоохоронного патруля,де забороняється вилов водних біоресурсів з 01.11.2017 до початку весняно- літньої заборони на період нересту водних біоресурсів 2018 року та заборонено проведення будівельних, днопоглиблювальних робіт, добування піску та гравію, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій.

Реєстрація місця проживання внутрішньо переміщеної особи.

опубліковано 22 бер. 2018 р., 23:22 Інформаційно-довідковий центр

   Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у ст. 1 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

   Територіальний підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), проставляє у довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відмітку про реєстрацію місця проживання, в якій зазначається: адреса фактичного проживання, за якою внутрішньо переміщеній особі може бути вручено офіційну кореспонденцію (місце фактичного проживання); або адреса структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення; або адреса територіального підрозділу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції). При цьому відмітка про реєстрацію місця проживання внутрішньо переміщеної особи не вноситься до її паспортного документа. У випадку зміни фактичного місця проживання внутрішньо переміщена особа повідомляє про це у найближчий територіальний підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), протягом 10 днів. Уповноважена особа територіального підрозділу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), вносить відомості про фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

   Реєстрація або перереєстрація місця проживання внутрішньо переміщеної особи здійснюється територіальними підрозділами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), є безкоштовною та не передбачає сплати суми державного мита, інших платежів та зборів. Органи державної виконавчої влади та органи місцевого самоврядування України, їх посадові та службові особи, підприємства, установи та організації будь-яких організаційно-правових форм чи відносин власності для забезпечення реєстрації та надання місця проживання внутрішньо переміщеної особи, крім паспортного документа, не вправі вимагати довідки або будь-які інші документи, що мають видаватися на території, яку внутрішньо переміщена особа покинула. У разі необхідності перевірки окремих відомостей про особу органи державної виконавчої влади та органи місцевого самоврядування України, їх посадові та службові особи мають право безоплатно користуватися відомостями відповідних державних реєстрів (у тому числі - з Державного реєстру виборців), а у разі обробки персональних даних про таких осіб після отримання від них заяв про згоду на доступ та обробку персональних даних відповідно до положень Закону України «Про захист персональних даних».

Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» Права внутрішньо переміщених осіб, передбачені статтями 6-9 
Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». 

   Оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, внутрішньо переміщених осіб здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), за місцем фактичного проживання внутрішньо переміщеної особи. Забезпечення реалізації прав зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб на зайнятість, пенсійне забезпечення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування, соціальні послуги, освіту. Для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав на зайнятість, пенсійне забезпечення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, на отримання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України. Перереєстрація безробітних, яких у подальшому було зареєстровано як внутрішньо переміщені особи, здійснюється державною службою зайнятості за місцем перебування фактичного проживання особи у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

   Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв’язання проблем, пов’язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. Зареєстрована (взята на облік) внутрішньо переміщена особа, яка звільнилася з роботи (припинила інший вид зайнятості), за відсутності документів, що підтверджують факт звільнення (припинення зайнятості), періоди трудової діяльності та страхового стажу, реєструється як безробітна та отримує допомогу по безробіттю, соціальні та інші послуги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття відповідно до чинного законодавства. Зареєстрована (взята на облік) внутрішньо переміщена особа, яка не звільнилася з роботи (не припинила інший вид зайнятості), у разі неможливості продовження роботи (іншого виду зайнятості) за попереднім місцем проживання, для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення працівником трудових відносин з підтвердженням того, що ця заява таким громадянином надіслана роботодавцю рекомендованим листом (з описом вкладеної до нього такої заяви). Зареєстрована (взята на облік) внутрішньо переміщена особа, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури. До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж допомога по безробіттю цим особам призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством України на випадок безробіття. Припинення самозайнятості внутрішньо переміщеної особи здійснюється за її заявою та спрощеною процедурою (без вимог, що застосовуються за звичайної процедури) за місцем фактичного проживання такої особи у відповідному територіальному органі державної виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), на підставі довідки про взяття на облік із відміткою про реєстрацію. Реєстрація внутрішньо переміщеною особою юридичної особи (за умов її входження до складу засновників такої юридичної особи) або реєстрація такою внутрішньо переміщеною особою фізичної особи - підприємця здійснюється за її заявою та спрощеною процедурою (без вимог, що застосовуються за звичайної процедури) за місцем фактичного проживання такої особи у відповідному територіальному органі, уповноваженому здійснювати державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, на підставі довідки про взяття на облік із відміткою про її реєстрацію територіальним підрозділом органу державної виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції). Зареєстрована (взята на облік) внутрішньо переміщена особа має право на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, на одержання реабілітаційних послуг відповідно до законодавства за місцем перебування. Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, надання реабілітаційних послуг здійснюється за наявності необхідних документів, що підтверджують право на ці послуги та засоби, а у разі їх відсутності - за даними Централізованого банку даних з проблем інвалідності (для осіб, які звертаються повторно) та індивідуальної програми реабілітації інваліда, дитини-інваліда в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Зареєстрована (взята на облік) внутрішньо переміщена особа має право на продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного бюджету або інших джерел фінансування. Порядок фінансування навчання категорії осіб, які були зараховані у навчальні заклади на територіях, де виникли обставини, зазначені у статті 1 цього Закону, на навчання за рахунок коштів державного бюджету, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

   Внутрішньо переміщена особа реалізує своє право голосу на виборах Президента України, народних депутатів України, місцевих виборах та референдумах шляхом зміни місця голосування без зміни виборчої адреси згідно з частиною третьою статті 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців».

   Внутрішньо переміщена особа має право на:
   - безпечні умови життя і здоров’я; 
   - достовірну інформацію про наявність загрози для життя та здоров’я на території її покинутого місця проживання, а також місця її тимчасового поселення, стану інфраструктури, довкілля, забезпечення її прав і свобод; 
   - створення належних умов для її постійного чи тимчасового проживання; 
   - забезпечення органами державної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та суб’єктами приватного права можливості безоплатного тимчасового проживання (за умови оплати особою вартості комунальних послуг) протягом шести місяців з моменту взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; 
   - для багатодітних сімей, інвалідів, осіб похилого віку цей термін може бути продовжено; 
   - сприяння у переміщенні її рухомого майна; 
   - сприяння у поверненні на попереднє постійне місце проживання; 
   - забезпечення лікарськими засобами у випадках та порядку, визначених законодавством; 
   - надання необхідної медичної допомоги в державних та комунальних закладах охорони здоров’я; 
   - влаштування дітей у дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади; 
   - отримання соціальних та адміністративних послуг за місцем перебування; 
   - проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання за місцем перебування; 
   - безкоштовний проїзд для повернення до свого покинутого постійного місця проживання у всіх видах громадського транспорту у разі зникнення обставин, що спричинили таке переміщення; 
   - отримання гуманітарної та благодійної допомоги; 
   - інші права, визначені Конституцією та законами України.

   Внутрішньо переміщена особа зобов’язана:

   * дотримуватися Конституції та законів України, інших актів законодавства; 
   * повідомляти про фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи найближчий територіальний підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), протягом 10 днів; 
   * повідомляти про зміну фактичного місця проживання або про повернення до покинутого місця проживання протягом 10 днів; 
   * у разі виявлення подання внутрішньо переміщеною особою завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки про взяття на облік відшкодувати фактичні витрати, понесені за рахунок державного та місцевих бюджетів у результаті реалізації прав, передбачених цим Законом; 
   * один раз на шість місяців з’являтися до відповідного структурного підрозділу уповноваженого органу міграційної політики. 
   Внутрішньо переміщена особа зобов’язана виконувати інші обов’язки, визначені Конституцією та законами України.

На Київщині СБУ викрила посадовців однієї з міських рад на хабарі у 560 тисяч гривень

опубліковано 22 бер. 2018 р., 23:15 Інформаційно-довідковий центр

   Співробітники Служби безпеки України викрили на хабарі двох керівників відділу архітектури і містобудування та відділу Державної архітектурно-будівельної інспекції виконавчого комітету однієї з міських рад Київської області.

   Правоохоронці встановили, що посадовці вимагали п’ятсот шістдесят тисяч у місцевого жителя за видачу документів на прийняття в експлуатацію приватного житлового будинку та ненакладення штрафу за відсутність проектної документації.

   Співробітники СБУ затримали головного архітектора міста у його робочому кабінеті під час отримання хабара у розмірі десяти тисяч американських доларів. Також оперативники спецслужби задокументували перерахування триста тисяч гривень неправомірної вигоди на банківські реквізити начальника відділу держархбудінспекції. Правоохоронці затримали посадовця після надходження всієї суми хабара.

   Наразі вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру у скоєнні злочину та обрання міри запобіжного заходу. У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України тривають невідкладні слідчі дії.

   Операція з викриття посадовців проводилась під процесуальним керівництвом прокуратури.

  


«ЗАХИСТИМО ВІД ТУБЕРКУЛЬОЗУ СЕБЕ ТА ТИХ ХТО ПОРУЧ»

опубліковано 18 бер. 2018 р., 23:35 Інформаційно-довідковий центр

 
  За останніми статистичними даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я (ВООЗ) – туберкульоз на сьогоднішній день є найпоширенішою інфекцією в усьому світі, яка забирає людські життя набагато частіше, ніж яке-небудь інше інфекційне захворювання.

   Туберкульоз - це хронічне інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія, яка була відкрита Робертом Кохом у далекому 1882 році і з тих пір отримала назву "паличка Коха". Даний вид бактерій дуже стійкий до різних впливів і в змозі зберігати життєздатність на різних предметах до півроку, а після первинного зараження захворювання може розвинутися через роки, а в деяких випадках і десятиліття. Тому якщо дане захворювання виявлено у дітей, або осіб раннього віку, то це означає, що інфекція потрапила в організм під час вагітності. А якщо на туберкульоз захворіла літня людина, то можна, з великою часткою ймовірності стверджувати, що інфекція потрапила в його організм ще в підлітковому віці і в слідстві вікового зниження імунітету активізувалася.

   Найпоширенішим вважається туберкульоз органів дихання.

   Рідше зустрічається туберкульоз лімфатичних вузлів, очей, органів сечостатевої системи, кісток і суглобів.

   Причини захворювання
   Зараження туберкульозом головним чином відбувається повітряно-крапельним шляхом внаслідок безпосереднього контакту з хворим туберкульозом легенів людиною. Також можна туберкульозом можна заразитися вживаючи молоко від хворої на туберкульоз корови, яке не пройшло термічну обробку. Основними причинами, які сприяють захворюванню на туберкульоз є: неповноцінне неправильне харчування, ослаблений імунітет, фізичне або нервове виснаження організму, наркоманія, тютюнопаління, ВІЛ-інфекція

   Ознаки і симптоми туберкульозу

   При появі перелічених ознак слід негайно звернутися до лікаря:
   - Проява загальної слабкості і не замітна раніше швидка стомлюваність;
   - Підвищене потовиділення у верхній частині тулуба;
   - Втрата ваги з-за зниження або повної відсутності апетиту;
   - Підвищення температури тіла до 37 і більше градусів без видимої на те причини, що триває понад тиждень;
   - Гарячковий блиск в очах;
   - Покашлювання або кашель, з обов'язковим виділенням харкотиння, часто з кров'ю

   Лікування

   Лікування туберкульозу обов'язково має бути комплексним. Медична терапія є основним компонентом лікування туберкульозу і при її проведенні велике значення має правильний підбір комбінації антибактеріальних препаратів, їх кратність, оптимальна добова доза, тривалість лікування та спосіб введення.

   Найбільш ефективно туберкульоз лікується при його виявленні на ранніх стадіях, однак навіть у цьому випадку повне одужання настає не раніше ніж через рік, але найчастіше це займає близько двох-трьох і більше.

   У тих випадках, коли при стандартному консервативного лікування не вдається досягти виздоровлення - доводиться вдаватися до оперативного втручання, в результаті якого частково або навіть повністю може бути видалене від одного до декількох легеневих сегментів.

   Важливе значення у лікуванні хворого на туберкульоз відіграє правильне харчування і суворе дотримання режиму. Повний спокій приписується тільки у випадку тяжкого стану пацієнта при кровохарканнях або після операції, тому більшість пацієнтів згідно режиму займаються лікувальною фізкультурою. Харчування хворого на туберкульоз повинно містити велику кількість білка і вітамінів та бути висококалорійним.

   У висновку хочеться акцентувати увагу на тому, що завдяки обов'язковим щепленням БЦЖ - у разі інфікування, дане захворювання протікає в більш м'якій формі.

   За статистикою, захворюваність на туберкульоз серед нещеплених людей до десяти разів вище, ніж серед тих, що пройшли вакцинацію.

   Товариство Червоного Хреста України, сприяючи державі у боротьбі з туберкульозом, здійснює діяльність у сфері різних національних та регіональних програм, які направлені на зменшення захворюваності та смертності населення від туберкульозу.

   Сьогодні дуже важливо надавати підтримку тим категоріям громадян, у яких немає коштів для оплати профілактики та лікування цього інфекційного захворювання, для ведення ними здорового та повноцінного способу життя.

   Багато чого залежить від нас самих, тому особливого значення набуває активізація інформаційно – пропагандистської роботи серед широкого загалу населення, особливо серед дітей та молоді задля лікування та профілактики туберкульозу.

   З цією метою Броварська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста України спільно з Броварським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та з Броварською центральною районною лікарнею в рамках Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом на Майдані Свободи в місті Бровари, 23 березня 2018 року, з 09.00 до 13.00 годин проводить інформаційно - просвітницький захід на тему - «ЗАХИСТИМО ВІД ТУБЕРКУЛЬОЗУ СЕБЕ ТА ТИХ ХТО ПОРУЧ», під час якого можна буде пройти флюорографічне обстеження у пересувному автомобілі флюорографі.

   Важливо пам’ятати, що лікування туберкульозу проводиться, щоб вилікувати хворого і запобігти подальшому поширенню хвороби.

РІЧНИЙ ЗВІТ НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ ПАВЛА РІЗАНЕНКА

опубліковано 14 бер. 2018 р., 06:50 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 14 бер. 2018 р., 07:06 ]

   

   30 березня о 14:00 у великій залі Броварської РДА (вул. Гагаріна, 15, 4-й поверх) відбудеться публічне звітування народного депутата України від 97-го виборчого округу Павла Різаненка за період роботи з лютого 2017 по лютий 2018 рр.

   Запрошуємо представників ЗМІ, голів місцевих рад, представників громади та усіх бажаючих мешканців округу долучитися до заходу.

   Для громадян, що мають бажання поставити запитання нардепу, але не зможуть бути присутніми, повідомляємо: 19 березня у Facebook на «Павло Різаненко. Офіційна сторінка» буде розміщений відповідний допис, у коментарях до якого можна буде залишити своє звернення/запитання/скаргу/пропозицію. Відповідь на запитання буде озвучена депутатом під час звітування.

   Окрім того, на сторінці транслюватиметься відео звітування в режимі «онлайн», охочі також матимуть змогу задати запитання дистанційно.

1-10 of 301