Новини‎ > ‎

Новини організацій району

   

Ботулізм: що варто знати і як уберегтися

опубліковано 13 черв. 2019 р., 05:49 Інформаційно-довідковий центр

   Ботулізм - гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum і її токсином, що міститься в неправильно приготовлених і збережених консервах. Захворювання реєструється повсюдно, окрім районів вічної мерзлоти. Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не змінює їх органолептичних властивостей.

   Збудники ботулізму широко поширені в природі. Вегетативні форми і спори виявляються в кишечнику різних домашніх і особливо диких тварин, водоплавних птахів, риб. Потрапляючи у зовнішнє середовище (ґрунт, мул озер і річок), спори довгостроково зберігаються і накопичуються. Практично всі харчові продукти, забруднені ґрунтом або вмістом кишечника тварин, птахів, риб можуть містити спори або вегетативні форми збудників ботулізму. Проте захворювання може виникнути тільки при вживанні тих, які зберігалися при анаеробних або близьких до анаеробних умовах без попередньої достатньої термічної обробки. Це можуть бути консерви, особливо домашнього приготування, копчені, в'ялені м'ясні та рибні вироби, а також інші продукти, в яких є умови для розвитку вегетативних форм збудників та токсиноутворення. Найчастіше реєструються захворювання, пов'язані з вживанням грибів домашнього консервування, копченої або в'яленої риби, м'ясних і ковбасних виробів, бобових консервів. Ці продукти частіше викликають групові, «сімейні» спалахи захворювань. Якщо інфікований продукт твердофазний (ковбаса, копчене м'ясо, риба), то в ньому можлива, так звана, «гніздова» інфікованість збудниками ботулізму і утворення токсинів. Тому зустрічаються випадки захворювання на ботулізм, коли не всі особи, які вживали один продукт, хворіють. У даний час переважають захворювання, викликані отруєннями токсинами А, В або Е. Таким чином, основним шляхом передачі захворювання є харчовий, обумовлений вживанням консервованих у домашніх умовах продуктів харчування.

   У питаннях профілактики ботулізму основним є дотримання чистоти сировини. Тому чим чистіше відмито городину перед консервуванням, чим ретельніше промита риба перед засолом, тем менше ймовірність потрапляння до продукту збудника ботулізму. Рибу перед засолом у домашніх умовах необхідно звільнити від нутрощів, ретельно промити зовнішню й внутрішню поверхні. Гриби складно повністю звільнити від мікрочастинок ґрунту, тому не рекомендується консервувати їх у герметично закритих банках у домашніх умовах. При домашньому консервуванні, особливо овочів, що містять мало природної кислоти, необхідно додавати за рецептурою оцтову, лимонну кислоти, тому що збудник ботулізму не любить кисле середовище. Важливо добре стерилізувати банки й кришки безпосередньо перед закладкою в них продуктів. При консервуванні в домашніх умовах, особливо м'ясних і рибних продуктів, необхідно проводити тиндалізацію (протягом двох діб прогрівати при температурі 100°С 5 хвилин для переходу спор у вегетативну форму), після чого простерилізувати консерви при температурі 100°С - не менше 40 - 60 хвилин з подальшою їх герметичною упаковкою. Найменше здуття кришки — причина для категоричної відмови від уживання в їжу вмісту даної банки. Також необхідно категорично виключити придбання виготовлених у домашніх умовах консервів, в’яленої, копченої, солоної риби й інших продуктів харчування в місцях несанкціонованої торгівлі у приватних осіб.

   У випадку появи симптомів захворювання слід негайно звернутися до лікаря.

   З метою попередження харчових отруєнь необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:
   - не брати в дорогу та на відпочинок продукти, що швидко псуються;
   - швидкопсуючі продукти зберігати тільки в холодильнику та обов’язково дотримуватись термінів їх реалізації;
   - ретельно проварювати, тушкувати і просмажувати харчові продукти, особливо консервовані, безпосередньо перед вживанням. Залишки їжі на наступний день перед вживанням обов’язково прокип’ятити чи протушкувати;
   - сирі і варені продукти при приготуванні їжі обробляти окремим розроблювальним інвентарем (ножі, дошки); - захищати харчові продукти і продовольчу сировину від випадкових забруднень, зберігати їх у закритому посуді; - не купувати продукти харчування на стихійних ринках з рук у приватних осіб.

   У випадку виявлення перших ознак харчового отруєння (слабкість, підвищення температури тіла, нудота, біль в животі, блювання, пронос тощо) не займайтесь самолікуванням, а терміново зверніться до найближчої лікувальної установи за допомогою медпрацівників.

   Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Будь-яке отруєння не проходить безслідно. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей. Прислухайтесь до вищевказаних порад.
Броварське районне управління
 ГУ Держпродспоживслужби 
в Київській області

Оголошення

опубліковано 12 черв. 2019 р., 01:01 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 12 черв. 2019 р., 01:20 ]

   21 червня 2019 року з 11:00 до 13:00 годин в приміщенні Броварської міської ради за адресою: м. Бровари, вул. Гагаріна, 15, зал засідань, 2-й поверх проведе особистий прийом громадян заступник прокурора Київської області Голинський Ярослав Олегович. 
   Попередній запис на особистий прийом відбувається за телефоном 5-22-24. При собі необхідно мати звернення у письмовій формі та паспорт.

Аналіз епідемічної ситуації по кору в м. Бровари та Броварському районі за 5 місяців 2019 року

опубліковано 11 черв. 2019 р., 03:28 Інформаційно-довідковий центр

   За даними моніторингу інфекційної захворюваності Броварського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України», в місті Бровари та у Броварському районі за 5 місяців 2019 року зареєстровано 561 випадок кору, інтенсивний показник 257,0 на 100 тис. населення, за аналогічний період 2018 року - 27 випадків, 12,4 на 100 тис. населення, тобто захворюваність підвищилась у 20,7 раз порівняно з аналогічним періодом 2018 року і має тенденцію до зростання у 2019 році.
   Захворіло дітей – 237 осіб, що становить 42,2% від захворілих, дорослих 324; у віці 0-1рік – 25 випадків, 1-4р. - 69; 5-9р. – 65; 10-14р. – 61; 15-17р. – 17, тобто хворіли діти всіх вікових категорій. Хворіли в основному не щеплені або неповністю щепленні, більше хворіло дорослих та неорганізованих дітей.
   По місту зареєстровано – 351 випадок(263,1 на 100 тис. нас.), та по району – 210 випадів (247,4 на 100 тис. нас.). В інтенсивних показниках захворюваність на кір вища у місті чим в районі на 6,4%.
   Випадки кору реєструвались у 22 населених пунктах, в тому числі: смт.В.Димерка – 50 випадків, с.Гоголів – 28, с.Требухів – 16, смт Калита, смт Калинівка і по 13 випадків, с.Богданівка – 11, у решті сіл - від одного до десяти випадків.
   Госпіталізовано в лікувально-профілактичні заклади 444 осіб, з них 187 дітей та 257 дорослих. Летальних випадків не зареєстровано. Відмічається високий відсоток ускладнень таких як корева пневмонія, бронхіти і такі важкі ускладнення як коревий енцефаліт, коли дитина була переведена в реанімаційне відділення обласної дитячої лікарні.
   Діагноз кору лабораторно підтверджено в 99 випадках (31,1%), інші випадки встановлено за клінічними та епідеміологічними даними.

Щепленість населення м.Бровари та 
Броварського району проти кору за останні 10 років. 

п/п

W  W  і     R RW

2009

%

2010

%

2011

%

2012

%

2013

%

2014

%

2015

%

2016

%

2017

%

2018

%

1.

 W КПК

в  1рік

86,6

60,7

64,9

71,5

36,9

66,7

74,0

47,1

91,8

73,5

2.

R    RW    К КПК

в 6р.

73,3

33,7

50,2

62,9

11,8

25,1

81,1

28,0

99,1

69,8

 

    

   Через невиконання в повному обсязі плану щеплень проти кору за останні роки, велика кількість не щеплених в попередні роки (дивись таблицю), в результаті чого у місті і районі накопичилась значна кількість дітей, які не мають імунного захисту від кору. 
   
   За 4 місяці 2019 року план вакцинації дітей старше 2 років виконаний на 29,5%, а ревакцинації дітей старше 7 років на 30,9%, ці діти повинні бути щепленні ще у попередні роки, а залишилося не щепленими проти кору 2581 дитина (місто – 1798, район – 783). Вакциною ЛПЗ міста та району були забезпечені (на 01.05.2019 року на залишку залишалось 2217 доз). 

   За рекомендаціями ВООЗ для забезпечення епідемічного благополуччя населення по місту та району слід довести щепленість населення до 95%, що зможе запобігти поширенню захворювання на кір. 

   У місті і районі на підприємствах працюють особи з усієї України які постійно мігрують, 60 тисяч населення щоденно мігрують в Київ на навчання і роботу, багато виявлено дітей, які мають фальшиві довідки стосовно наявних щеплень, але насправді не були щеплені проти кору. Така ситуація і стала причиною появи масових захворювань на кір. 

   Залишається високий ризик подальшого розповсюдження кору серед населення міста та району, тому можна прогнозувати, що швидке зниження захворюваності на кір не очікується. 

   За результатами аналізу захворювання на кір населення міста та району, можна зробить висновок що епідемічна ситуацію є неблагополучною по кору, тобто рівень захворювання людей на кір перевищує середні багаторічні показники. 

   Керуючись ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та враховуючи неблагополучну ситуацію в місті та районі по захворюваності на кір, з метою попередження поширення захворювання на кір серед населення, уникнення епідемічних ускладнень та можливих летальних випадків від кору в місті, і районі, рекомендовано керівникам освітніх закладів: не дозволяти відвідувати дитячі заклади дітям, які не отримали профілактичні щеплення згідно календаря щеплень.

Святкування Дня захисту дітей - це вже традиція!

опубліковано 11 черв. 2019 р., 03:23 Інформаційно-довідковий центр

   Святкування Дня захисту дітей стало доброю традицією в Україні. Прекрасне свято радості та одвічної надії, бо саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
   31 травня 2019 року КЗ «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» БРР КО охоче долучився до яскравого дійства – святкування Міжнародного дня Захисту дітей, яке відбулося в селі Літки.    Цьогоріч, готуючись заздалегідь, працівники центру творчості відпрацювали нову програму в ефективному і цікавому форматі. Адже всі хотіли, щоб захід був цікавим, творчим, динамічним та веселим. Програма заходу включала в себе: Мистецький простір «ART KIDS LAND», фото простір, активний простір, інформаційний простір. У ході свята для діток була проведена ціла низка майстер класів (гурток «Паперопластика», керівник Брюхов В., гурток «Народна творчість», керівник Плахова З.), аква-грим ( гурток «Перлинки живопису», керівник Мазур А.), фото-зона «Територія радості» (гурток «MODERN ART», керівник Виноградов М.), професійна фотосесія для діток ( Міщенко Є., фотостудія «InFocus»), квест «Лабіринтами щасливого дитинства» та банси «Dance family» ( Пленсак А.). 
   Протягом всього заходу велась відео-зйомка вихованцями гуртка «Gatsby» .

   Отож свято залишило по собі багато яскравих, позитивних емоцій. За допомогу в придбанні подарунків діткам висловлюємо подяку директору Броварського районного ЦСССДМ М.Цахло  та директору Броварської районної ССДС С.Хромець. Стильний дизайн футболок для організаційного комітету центру творчості розробив О.Бабічев. Яскравими повітряними кульками оформили нашу фото-зону агенство «Прикрасимо кульками». А запальними танцями нас порадував танцювальний колектив «Престиж».
   Дякуємо всім, хто допоміг зробити свято по справжньому незабутнім!

   Турбота про дітей, захист їхніх прав повинні стати одними з найголовніших наших обов’язків. Забезпечувати їх, розвивати здібності, підтримувати й заохочувати – святий обов’язок сім’ї і школи, влади і громадськості.

   Колектив КЗ «Броварський районний центр творчості» БРР КО від щирого серця вітає батьків і їх дітей з прекрасним святом. Будьте здорові, усміхнені, щасливі. Нехай завжди над Вашими головами світить яскраве сонце і дарує лише безхмарне мирне майбутнє. Бережіть дітей і один одного! Майбутнє в наших руках!

Директор КЗ «Броварський районний 
центр дитячої та юнацької творчості» БРР КО 
 Т. Куць

З 1 липня набуде чинності новий порядок розслідування нещасних випадків

опубліковано 31 трав. 2019 р., 03:13 Інформаційно-довідковий центр

   Нова редакція Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві була затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337 та набуде чинності 01.07.2019 року. Про це інформує прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України. 


   Дія документу розширена на всіх застрахованих (офіційно працевлаштованих) осіб, фізичних осіб-підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерських господарств, осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору та ін.
Відповідно до нового Порядку, рішення щодо визнання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) пов’язаними чи не пов’язаними з виробництвом приймається комісією (спеціальною комісією) шляхом голосування простою більшістю голосів. У разі рівної кількості голосів членів комісії голос голови комісії є вирішальним. 


   Також з 1 липня цього року вступає в силу строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, який становитиме три роки з дня їх настання. Водночас, у разі встановлення факту нещасного випадку рішенням суду, розслідування проводиться незалежно від дати їх настання.
Крім того, документом подовжено строки проведення розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) до 5 робочих днів (проти 3 днів у попередній редакції), спеціального розслідування – до 15 робочих днів (проти 10 днів). 


   Зменшено кількість документів, які оформлюються за результатами роботи комісії з розслідування: складається акт за формою Н-1/П (якщо нещасний випадок пов'язаний із виробництвом) або Н-1/НП (якщо не пов'язаний), акт за формою Н-5 скасовано.


   Нагадаємо, за даними Фонду соціального страхування України рівень професійної захворюваності у І кварталі 2019 року зріс на 22,2% порівняно з тим же періодом минулого року. Кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 4,7%, кількість смертельних нещасних випадків – на 1,1%.

У І кварталі страхові експерти з охорони праці Фонду виявили на підприємствах 10,5 тис. порушень

опубліковано 31 трав. 2019 р., 03:10 Інформаційно-довідковий центр

   Як інформує прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, упродовж січня-березня 2019 року страхові експерти з охорони праці Фонду соціального страхування України здійснили перевірки 1 483 підприємств щодо стану профілактичної роботи по створенню здорових та безпечних умов праці. Під час заходів виявлено 10551 порушення законодавства про охорону праці.
 
   Зазначені перевірки Фонду соціального страхування України спрямовані на запобігання нещасним випадкам і усуненню загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці. Так, у І кварталі 2019 року порівняно з тим же періодом минулого року кількість страхових нещасних випадків зменшилась на 4,7% та становила 1212 випадків, кількість смертельно травмованих осіб зменшилась на 1,1% та становила 90 випадків.
За підсумками перевірок внесено 1481 подання роботодавцям про порушення законодавства про охорону праці. До органів Державної служби України з питань праці внесено 4 подання щодо застосування адміністративних стягнень або притягнення до відповідальності посадових осіб, які допустили порушення законодавства про охорону праці, а також 17 подань про заборону подальшої експлуатації робочих місць, робота на яких загрожує здоров’ю або життю працівників. Крім того, упродовж І кварталу 2019 року страховими експертами з охорони праці складено 97 протоколів про адміністративні правопорушення за несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок на виробництві, розглянуто 48 скарг та заяв застрахованих осіб.
Нагадаємо, 28 квітня в Україні та світі відзначається День охорони праці. За даними Міжнародної організації праці щороку у світі понад 374 млн людей травмуються або хворіють через нещасні випадки на виробництві. З них майже 7 тис. – працівники українських підприємств. Так, у 2018 році Фондом було зареєстровано 4 895 потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві (з них 350 – смертельно) та зафіксовано 1 879 випадків професійних захворювань.

Представники Фонду взяли участь у заходах до Дня охорони праці

   До Дня охорони праці, який відзначається 28 квітня, відбувся брифінг Державної служби України з питань праці, у якому, зокрема, взяв участь начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Сергій Таровик. Під час заходу було обговорено аналітичні дані щодо виробничого травматизму в Україні та світі, його причин та методи профілактики. Про це інформує прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

   Учасники звернули увагу на потребі імплементації вимог ЄС щодо умов праці до українського законодавства, обговорили реалізацію права кожної людини на безпечні і здорові умови трудової діяльності.

   Сергій Акопян, заступник начальника управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду, взяв участь у заході з вшанування пам’яті загиблих під час виконання трудової діяльності та покладання квітів до меморіального каменю на Алеї загиблим на виробництві.

   Також Сергій Акопян взяв участь у нагородженні переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».
Зазначимо, у Міжнародній організації праці наголошують, що заходи навколо теми безпечного та здорового майбутнього праці мають ґрунтуватись на базі багаторічного досвіду із профілактики виробничого травматизму як загалом МОП, так і окремо кожної країни. За даними організації робочі дні, втрачені від причин, пов'язаних з виробничими факторами, становлять майже 4% світового ВВП, у деяких країнах – 6%

Оголошення про набір координаторів

опубліковано 28 трав. 2019 р., 23:22 Інформаційно-довідковий центр

   Мінсоцполітики в рамках Угоди про позику №8404-UA між Україною та МБРР від 9 липня 2014 року здійснює модернізацію системи соціальної підтримки населення України.

   Угодою, зокрема, передбачено проведення у 2019 році перевірки правильності надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям на основі виявлених розбіжностей під час обміну відомостями із зовнішніми базами даних.

   Супровід перевірки в усіх регіонах України здійснюватиме Консорціум у складі: Maks Travel D.O.O., ПАТ „Інформаційно-аналітична агенція „Статінформконсалтинг”, ГО „Український центр соціальних реформ”, ТОВ „Еко прес”, ТОВ „Інтел-Консалт ЛТД”,GEA Strategy & Consulting S.A. (Румунія) (далі – Консорціум), який надає Мінсоцполітики послуги з розробки та запровадження механізмів контролю під час надання соціальної підтримки (договір № QCBS-B2).

   З метою забезпечення ефективного супроводу перевірки Консорціум здійснює конкурсний відбір регіональних координаторів.

   Регіональні координатори надаватимуть консультаційну підтримку соціальним інспекторам місцевих органів соціального захисту населення під час проведення перевірки та внесення її результатів до автоматизованої бази даних перевірки.

   Передбачається, що регіональні координатори будуть працювати в період з травня по вересень 2019 року. У разі ефективної роботи координатори можуть бути залучені до проведення інших заходів, передбачених вищезазначеним договором.

   За додатковою інформацією щодо завдання можна звертатися до представників Консорціуму (тел. + 38 099 637 35 20, +38 050 353 15 48, тел. +38 067 506 23 40) або на електронну адресу: bulah.t@gmail.com; koreneva@ua.fm.

   Перший етап прийому резюме завершується 1 червня 2019 року, другий – 15 червня 2019 року.

   Резюме просимо надсилати на адреси електронної пошти: bulah.t@gmail.com; koreneva@ua.fm.

Короткий опис завдання регіонального координатора 

   1. Ознайомитися з методичними рекомендаціями проведення перевірки.
   2. Забезпечити супровід перевірки соціальними інспекторами місцевих органів соціального захисту населення правильності надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям на основі проведеного аналізу розбіжностей, виявлених під час обміну відомостями про одержувачів цієї допомоги із зовнішніми базами даних.
   3. Забезпечити надання консультаційної підтримки соціальним інспекторам щодо застосування методичних рекомендацій, інших інструктивних матеріалів з питань проведення перевірки.
   4. Забезпечити опрацювання та погодження з місцевими органами соціального захисту населення питання складання графіків перевірок в регіоні.
   5. Забезпечити щотижневе узагальнення інформації про хід здійснення перевірки та передачу зазначеної інформації Консультанту.
   6. Здійснити аналіз процесу перевірки та якості результатів звірки даних про одержувачів соціальної допомоги з виїздом на місце її проведення у місцевих органах соціального захисту населення.
   7. Здійснити аналіз отриманих даних, підготувати завершальний звіт за результатами перевірки в регіоні, який, зокрема, повинен містити пропозиції щодо усунення порушень та помилок.

   Кваліфікаційні вимоги до регіонального координатора 

   Регіональний координатор має відповідати таким кваліфікаційним вимогам:
   • вища освіта в галузі управління, соціальної роботи, права, фінансів або не менше 3 років досвіду роботи в органах державної влади та/або у сфері соціального захисту;
   • знання особливостей порядку призначення/надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та контролю за призначенням/наданням такої допомоги;
   • вільне володіння українською мовою;
   • навички роботи з комп’ютерними програмами Microsoft Office, вміння користуватися електронною поштою;
   • участь у проектах з надання консультаційних послуг щодо удосконалення системи соціального захисту в Україні буде розцінюватися як певна перевага.

   Претендент повинен уміти відбирати, підсумовувати та оцінювати факти, бути комунікабельним.

   Регіональний координатор повинен мати мобільний телефон, а також ноутбук або планшет, які підтримують програми Microsoft Word, Excel.

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ БРОВАРСЬКОГО РАЙОНУ!

опубліковано 27 трав. 2019 р., 23:27 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 30 трав. 2019 р., 03:43 ]

   Відповідно до Указу Президента України № 303/2019 від 21 травня 2019 року “Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів”, на 21 липня 2019 року призначено Позачергові вибори народних депутатів України.

   Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України " Про Державний реєстр виборців", частини першої статті 351 Закону, Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси, затверджений постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893“Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси”) (зі змінами), виборці які не можуть проголосувати на виборчій дільниці до якої відносяться згідно зареєстрованого місця проживання, можуть звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців за адресою: м.Бровари, вул. Гагаріна, 15: (каб. 135, 136 ) (понеділок — четвер з 8.00 до 17.00 год., п'ятниця з 8.00 до 15.45 год.). щодо тимчасової зміни місця голосування до 15 липня 2019 року включно.

   Вимогу стосовно додавання до заяви про тимчасову зміну місця голосування документів (копії документів), які підтверджують необхідність такої зміни, скасовано, 29 травня 2019 року Центральною виборчою комісією прийнято постанову № 910, якою внесено зміни до постанови Комісії від 13 вересня 2012 року № 893 "Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси"

   При собі потрібно мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Хто отримав паспорт у вигляді ID картки з собою мати додаток.


ОГОЛОШЕННЯ

опубліковано 16 трав. 2019 р., 05:52 Інформаційно-довідковий центр


Обережно, кліщі!

опубліковано 13 трав. 2019 р., 22:34 Інформаційно-довідковий центр

   
   Кліщ може занести в організм людини збудників небезпечних хвороб - кліщового енцефаліту чи кліщового бореліозу (хвороби Лайма).

   Після прогулянки в парку, лісі оглядайте себе і своїх супутників, аби виявити кліщі. Найчастіше кліщ обирає ніжні частини шкіри (під пахвами, у паху, біля вух, на голові).

   Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м'язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м'язів, нервової і серцево-судинної системи, та навіть до інвалідності.

    Як уберегтися від небезпечних кліщів?
   Під час відвідування парку, лісу бажано покривати голову головним убором і одягати одяг з довгими рукавами. Штани бажано одягати з тісними манжетами, які перешкоджають доступ до тіла кліщів.
   Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби, які відлякують кліщів — репеленти: загальновідомий бальзам “Зірочка”, аерозолі, ароматичні олії: гвоздикову, анісову, кедрову, піхтову для змащування відкритих ділянок тіла.

   Що робити, якщо кліщ присмоктався?
   Якщо ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, видаліть його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.
   Після видалення кліща змастіть ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою.

1-10 of 380