Новини‎ > ‎

Міністерство цифрової трансформації України запустило портал з інформацією про всі державні послуги    Гід з державних послуг — це інформаційний онлайн-портал про всі сервіси, що надаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.
    Сьогодні на сервісі доступна інформація про 1200 послуг — місце, строки, вартість,  а також необхідні документи та спосіб оскарження їх результатів.                 Інформація постійно оновлюється і невдовзі на портал буде перенесено 100% державних послуг в Україні. 
    Послуги розподілено за 17 категоріями залежно від сфери діяльності та 36 життєвими подіями. Придбати нерухомість, змінити місце прописки чи відкрити бізнес — усю необхідну інформацію щодо офіційних реєстрацій та отримання необхідних послуг можна легко знайти на Гіді.
    Гід з державних послуг — це офіційне джерело інформації. Якщо орган виконавчої влади чи місцевого самоврядування під час надання певної послуги вимагатиме довідку, яку не згадано на Гіді, посилання на Гід є аргументом для громадян — не надавати відповідні документи.
    На Гіді з державних послуг працює зворотний зв’язок. Якщо користувач не знайшов інформацію про послугу чи виявив помилку в наявній інформації, можна скористатись зворотним зв’язком — і послуга обов’язково з'явиться на сервісі. Зворотний зв'язок допомагає покращити сервіс, виявити проблемні напрямки та найбільш популярні послуги. 
    Які найпопулярніші державні послуги в Україні? 
    - Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань;
    - Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
    - Державна реєстрація фізичної особи-підприємця;
    - Реєстрація місця проживання;
    - Реєстрація місця проживання дитини до 14 років;
    - Реєстрація народження.
    - Проєкт реалізовано завдяки підтримці проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» та за сприяння проєкту SURGe, що фінансується Урядом Канади.

Держенергонагляд інформує:

опубліковано 16 лист. 2020 р., 06:43 Інформаційно-довідковий центр

Затверджено форму акта, що складається за результатами перевірки Держенергонагляду

Міністерство енергетики України затвердило уніфіковану форму акта, що  складається за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері електроенергетики та у сфері теплопостачання (далі – Акт).

Відповідний наказ Міненерго від 17 вересня 2020 року № 600 «Про затвердження уніфікованої форми акта, що складається за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) стосовно дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері електроенергетики та у сфері теплопостачання» було зареєстровано Міністерством юстиції України 12 листопада 2020 року за № 1127/35410.

Підставою розроблення документу була Методика розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю), затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року № 342 «Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)».

Затвердження Акта забезпечить прозорість заходів державного нагляду (контролю), єдиний підхід до їх планування і проведення та підвищить рівень відповідальності органів державного нагляду (контролю). Наказ визначає вичерпний перелік питань щодо проведення заходу державного нагляду (контролю) питань стосовно яких буде здійснюватися державний нагляд (контроль) у сфері нагляду (контролю) у галузях електроенергетики та теплопостачання, залежно від цілей заходу й ступеня ризику.

Це, зі свого боку, сприяє створенню обставин, що позитивно впливатимуть на формування сучасного ринкового середовища у сферах електроенергетики та теплопостачання й забезпеченню надійної роботи ОЕС України.

Як повідомлялося раніше, Держенергонагляд здійснив моніторинг та оцінку готовності енергопідприємств до роботи в осінньо-зимовий період 2020 – 2021 років. Крім того, з початку підготовки до опалювального періоду представниками Держенергонагляду було оглянуто 25 тисяч об’єктів теплоенергетичної інфраструктури.


Офіційний вебсайт - https://sies.gov.ua/

Київоблгаз інформує:

опубліковано 11 лист. 2020 р., 03:22 Інформаційно-довідковий центр


Населення Київщини заборгувало за доставку газу більше 116 млн грн 

    За оперативними даними станом на 10 листопада заборгованість населення за надані послуги за доставку газу становить 116 млн 645 тис грн. Сума вказана з урахуванням плати за листопад.
    Найбільше – майже 36 млн грн заборгувало населення Києво-Святошинського району. 10 млн грн винні жителі Васильківського району. По 9 млн заборгували жителі Броварського, Бориспільського та Білоцерківського районів.
    «Отримані кошти мають бути направлені на ремонти газорозподільної системи, обстеження газопроводів, підтримку тиску газу в мережах, локалізацію та ліквідацію аварійних ситуацій, а також заміну зношених ділянок газопроводів. Суттєва частина плати за розподіл газу спрямовується на роботу аварійно-диспетчерської служби «104», яка в режимі 24/7 гарантує безпеку усіх користувачів газу, пов’язану з роботою газових пристроїв» ‒ розповідає Руслан Писанко директор технічний АТ «Київоблгаз».
    Для жителів Київщині розроблені сучасні сервіси для сплати онлайн. Завантажити рахунок за доставку газу і дистанційно оплатити послуги можна з Особистого кабінету на сайті 104.ua, за допомогою чат-бота Viber 7104.ua і через мобільні додатки 104Mobile або 104 MobileLight.
    Газова компанія дякує усім своїм клієнтам, які знайшли можливість і своєчасно розрахувалися за доставку газу, зробивши свій внесок у безпеку газорозподільної системи Київської області.

Держенергонагляд нагадує про необхідність дотримання правил електробезпеки

опубліковано 30 жовт. 2020 р., 06:19 Інформаційно-довідковий центр


    Держенергонагляд повідомляє, що повітряні лінії електропередачі та енергооб’єкти (трансформаторні підстанції, розподільчі пункти і пристрої) знаходяться під високою напругою. Слід пам’ятати, що електроенергія не тільки приносить користь людям, але й становить загрозу життю і здоров’ю. Щоб уберегти себе від нещасних випадків, слід дотримуватися правил електробезпеки. Пам'ятайте:
за несприятливих погодних умов значно підвищується загроза можливих масових обривів дротів повітряних ліній електропередачі, що перебувають під напругою;
- у місці падіння дроту на поверхню землі можливе ураження електричним струмом високої напруги тих осіб, що опинилися поблизу. Тому наближатися до обірваного дроту ближче ніж на 8 метрів небезпечно для життя. Якщо ви опинилися у зоні поширення електричної напруги, слід негайно залишити її, рухаючись короткими кроками від обірваного дроту, не відриваючи ніг від поверхні землі та організувати охорону місця падіння дроту до приїзду енергетиків.
    Крім того, в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів та пристроїв категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- перебувати стороннім особам на території та у приміщеннях вищезазначених об’єктів, відчиняти двері та люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів і підключення до електричних мереж;
- накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж та наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;
- запускати спортивні моделі літальних апаратів та повітряних зміїв;
- влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту;
- розпалювати багаття;
- рибалити тощо.
    Наслідком таких порушень можуть стати виникнення аварій з непередбачуваними наслідками, пожежі та нещасні випадки від впливу електричного струму.
    У разі виявлення подібних ситуацій, прохання негайно звернутись до місцевого району електричних мереж або оператора системи розподілу.
    Наголошуємо, лише неухильне дотримання елементарних правил електробезпеки може забезпечити нормальну експлуатацію об’єктів енергетичної інфраструктури та уникнення випадків від ураження електричним струмом.
    Будьте обережними! Бережіть своє життя та здоров’я!

Держенергонагляд інформує:

опубліковано 15 жовт. 2020 р., 06:35 Інформаційно-довідковий центр


Триває підготовка об’єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років

    Представники Держенергонагляду продовжують здійснювати моніторинги готовності об’єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років (далі – ОЗП) в усіх областях України

    Такі дії проваджуються відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 916-р «Про затвердження плану заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2020/21 року та його проходження» з метою збереження цілісності і забезпечення надійного й ефективного функціонування об’єднаної енергетичної системи України, а також для попередження технологічних порушень на об’єктах електроенергетики.

    Відтак, Управлінням Держенергонагляду у м. Києві було проведено моніторинг об’єктів електроенергетики ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі»: центральної диспетчерської, ізоляції та захисту від перенапруг, релейного захисту та автоматики ВЕМ, підстанцій, ліній електропередачі високовольтних мереж та 4 районів електричних мереж (Лівобережний, Правобережний, Північний, Центральний).
    Під час заходу було виявлено такі основні зауваження:
·незадовільний стан маслонаповненого обладнання ПС 35-110 (150) кВ;
·незадовільний стан комутаційних апаратів напругою 0,4 кВ у ТП 6-10/0,4 кВ;
·пошкоджено кабельні лінії (по м. Києву пошкоджено 27 КЛ-10 кВ, які впливають на надійність електропостачання споживачів);
·наявність тріщин та сколів на фундаментах опор;
·незадовільний стан трас повітряних ліній.
    За результатами моніторингу було складено довідку, у якій зафіксовано 199 зауважень щодо технічного стану й організації експлуатації електроустановок і електричних мереж, та поінформовано ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» про необхідність усунення зауважень до 30 жовтня поточного року.
    Водночас представниками Управління Держенергонагляду у Закарпатській області здійснено моніторинги об’єктів ТОВ «ФЕС Теребля» та ТОВ «Енергія-СВ» з питань виконання комплексу заходів щодо підготовки енергетичного господарства до роботи в ОЗП.
    У ході ознайомлення з виконанням відповідних заходів виявлено такі зауваження:
·на фотоелектричній сонячній станції (далі – ФЕС) ТОВ «ФЕС Теребля»: не нанесено призначені найменування РТП та РЩ-0,4 кВ, не встановлено загороджувальні бар’єри із відповідними плакатами безпеки, не встановлено однолінійні схеми електричних приєднань у РУ-0,4 кВ та РУ-35 кВ, відсутній кабельний журнал ФЕС тощо;
·на фотогальванічній електростанції ТОВ «Енергія-СВ»: відсутня технічна документація (генеральний план, однолінійна загальна схема електропостачання, акти прийняття електроустановок в експлуатацію, інструкції з пожежної безпеки та охорони праці тощо), не встановлено відповідні знаки у місцях проїзду автотранспорту через КЛ-10 кВ, відкрито прокладено заземлювальні провідники на КТП тощо.
    За результатами проведених моніторингів об’єктів ТОВ «ФЕС Теребля» та ТОВ «Енергія-СВ» Управлінням складено відповідні довідки та рекомендовано у найкоротший термін привести організацію їх експлуатації у відповідність до вимог нормативних документів.
    Також Управлінням Держенергонагляду у Житомирській області проведено моніторинг 16 суб’єктів господарювання щодо наявності та працездатності автономних джерел електроенергії й відповідності схем електропостачання. За результатами проведених заходів встановлено:
·відповідність схем електропостачання схемам нормального режиму;
·наявність осіб, відповідальних за експлуатацію електрогосподарства, які пройшли перевірку знань на всіх оглянутих суб’єктах господарювання;
·відсутність автономного джерела електропостачання у КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського»;
·невідповідність автономних джерел електропостачання вимогам нормативно-технічних документів (КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» у зв’язку із відсутністю автономного джерела живлення);
·у КНП «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» генератор знаходиться в несправному стані;
·необхідно виконати навіс над ДЕС та грозозахист у КНП «Центральна районна лікарня ім. Д.І. Потехіна».
    Зі свого боку, у Тернопільській області представниками Управляння здійснено моніторинг медичних закладів, які отримують електропостачання як електроприймачі І категорії надійності щодо забезпечення безперебійного та надійного електропостачання в умовах можливих несприятливих умов.
    У ході ознайомлення було виявлено, що у 8-ми споживачів схеми електропостачання струмоприймачів І категорії не відповідають вимогам нормативних документів (КНП «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер», КНП «Тернопільська центральна районна лікарня», КНП «Тернопільський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр», КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня», КНП «Ланівецька центральна районна лікарня», КНП «Підгаєцька центральна районна лікарня», КНП «Гусятинська комунальна районна лікарня» та КНП «Бережанська центральна районна лікарня»).
    Крім того, у 3-х споживачів відсутні особи, відповідальні за електрогосподарство (КНП «Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина», ПП «Продекспорт» та ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»).
    Всім споживачам направлено рекомендації щодо усунення виявлених порушень та проінформовано Тернопільську ОДА про невідповідність схем електропостачання лікувальних закладів.
    Водночас представники Управління Держенергонагляду у Черкаській області взяли участь у роботі комісії об'єкту електроенергетики з перевірки готовності до роботи в ОЗП ТОВ «ЕКО СЕЗАР» (с. Родниківка Уманського району). За результатами роботи комісії підписано Акт готовності до роботи в ОЗП.
    Натомість під час участі представника Управління у роботі комісії служби електропостачання «Шевченківська дистанція електропостачання» щодо оцінки готовності до роботи в ОЗП основного обладнання ПС – «Завадівка», (с. Валява, Городищенського району) і ПС – Шевченко (м. Сміла) встановлено, що об'єктом електроенергетики не у повному обсязі виконані планові ремонти та заходи інвестиційної програми, про що складено відповідний висновок.
    Нагадаємо, що завершено розслідування причин та фактів виникнення технологічного порушення на трансформаторній підстанції заводу «Кока-Кола».
    Офіційний вебсайт - https://sies.gov.ua/
    Офіційна сторінка у мережі Фейсбук - https://www.facebook.com/siesgovua


Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Київській області інформує:

опубліковано 15 жовт. 2020 р., 00:48 Інформаційно-довідковий центр


Фальсифікати та підробки в посівному матеріалі 

    На даний час маємо ситуацію, коли на насіннєвому ринку присутні підробки насіннєвого та садивного матеріалу. Порушуючи права інтелектуальної власності на сорт рослин, в обігу зустрічається насіння, яке не відповідає сорту та з дуже низькими показниками якості. Отже, придбання насіння без відповідних сортових та посівних документів пов’язане з дуже високими ризиками.
    Споживачів ошукують шляхом змішування насіння високої якості з тим, що взагалі несхоже, або замість генерації насіння заявленої у документах використовують нижчі генерації, можуть під маркою дорогого імпортного насіння продавати дешевий фальсифікований матеріал.
    Тому Головне Управління Держпродспоживслужби в Київській області при виборі, купівлі насіння радить дізнатися чи включений даний сорт до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні , звернути увагу на наявність у продавців сертифікатів на насіння. Кожна партія насіння, яка призначена для реалізації, повинна супроводжуватись сертифікатом, що засвідчує сортові якості насіння та сертифікатом, що засвідчує посівні якості насіння. Сертифікати являються державними документами і підтверджують сортові та посівні якості партії насіння. Строк дії сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння або садивного матеріалу, є необмеженим. Строк дії сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння або садивного матеріалу визначений пунктом 29 Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал, затвердженого постановою КМУ від 21 лютого 2017 р. № 97. Гарантійний термін зберігання якості насіння повинен відповідати терміну чинності «Сертифікату, що засвідчує посівні якості насіння». Перевірити їх чинність можна в Реєстрі сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал, який знаходить цілодобово у вільному доступі. На їх основі продавець зобов’язаний виписати вам супровідні документи, які визначені згідно з ДСТУ 4138-2002 “Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості”, а саме:
- «Атестат на насіння» - на оригінальне (добазове) та елітне (базове) насіння;
- «Свідоцтво на насіння» - на насіння репродукцій (сертифіковане);
- «Свідоцтво на гібридне насіння» - на насіння гібридів першого покоління.
    Для партій насіння овочевих, баштанних культур та кормових коренеплодів виписується також Довідка про сортові і посівні якості насіння згідно ДСТУ 6006:2008. Всі вищеперераховані документи підтверджують гарантію якості насіння згідно з ДСТУ 4138-2002.
    Ці документи видає споживачеві виробник чи реалізатор насіння. У разі перепродажу посередник (перекупник) видає нові супровідні документи на якість насіння (під свою відповідальність).Сертифікати на насіння або садивний матеріал та супровідні документи є дійсними на всій території України. Будь-яка партія насіння, що призначена для реалізації повинна бути затарована і промаркована етикетками встановленого зразка. Етикетки мають відповідати формі передбаченій наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.07.2017 р № 348 «Про затвердження Порядку маркування та пакування партій насіння і форми етикетки. Номер партії насіння та інші відомості про партію, що вказуються в сертифікаті повинні збігатися з даними, зазначеними на етикетці для маркування партії насіння. Етикетка повинна містити всю необхідну інформацію про партію насіння: суб’єкт, культура, сорт, категорія/генерація, номера партії та етикетки, маса, місяць та рік пакування, відомість щодо протруєння та ін.
    З метою врегулювання спірних питань між суб’єктами господарювання стосовно посівних якостей придбаного насіння і товарних якостей придбаного садивного матеріалу визначена офіційна процедура проведення арбітражного (експертного) визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу (Постанова Кабінету міністрів України № 615 від 18 серпня 2017 «Про затвердження Порядку арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу» та «Порядку оформлення заяв для проведення арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу»). На вимогу заявника у разі встановлення невідповідності посівних якостей насіння або товарних якостей садивного матеріалу акредитовані лабораторії Держпродспоживслужби здійснюють арбітражне аналізування.
    Нагадуємо, що Порушення порядку та умов ведення насінництва та розсадництва (Стаття 104–1 Кодексу), а саме: виробництво, заготівля, пакування, маркування, затарювання, зберігання насіння, садивного матеріалу з метою продажу без додержання методичних і технологічних вимог або реалізація їх без документів про якість, а так само інше введення в обіг насіння, садивного матеріалу з порушенням встановленого порядку – є підставою для накладення штрафу на громадян до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від семи до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Головний спеціаліст відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва
ГУ Держпродспоживслужби в Київській області                                                                                        Симоненко Т.В.

Увага!!! Київоблгаз інформує!!!

опубліковано 13 жовт. 2020 р., 05:03 Інформаційно-довідковий центр

Увага!!! Київоблгаз інформує:

опубліковано 7 жовт. 2020 р., 04:18 Інформаційно-довідковий центрЖителі Київської області заборгували за розподіл газу понад 71 млн грн.

Станом на 6 жовтня 2020 року населення Київщини заборгувало за доставку газу понад 71 млн грн. Найбільше – понад 25 млн грн мають сплатити жителі Києво-Святошинського району. Заборгованість Васильківського району складає 6,6 млн грн. По 5 млн заборгованості налічується у жителів Білоцерківського, Броварського та Бориспільського районів.
«Ситуація з підготовкою до опалювального сезону є вкрай критичною, адже існуюча заборгованість за доставку газу може перешкодити плановим ремонтним роботам та призвести до зриву опалювального сезону. Сплачуючи за газ, споживач інвестує у свій комфорт. Адже плата за розподіл – це не «гроші за труби», як у нас прийнято називати. Це необхідні кошти для утримання газового обладнання та мереж, їх осучаснення, виконання капітальних реконструкцій та поточних ремонтів, підтримка належного тиску газу, аби газ був доставлений до кожного споживача» - розповідає Руслан Писанко директор технічний АТ «Київоблгаз». 
Суттєва частина плати за розподіл газу спрямовується на роботу аварійно-диспетчерської служби «104», яка в режимі 24/7 захищає життя та безпеку усіх користувачів газу, пов’язану з роботою газових пристроїв.
За останній місяць за ініціативи АТ «Київоблгаз» проведено понад 40 нарад у кожному районі Київської області на яких активно обговорювали питання заборгованості населення та питання дотримання та використання природного газу згідно виділених номінацій (лімітів) природного газу для об’єктів соціальної сфери (шкіл, лікарень, дитячих садочків) та тепломереж.

Як придбати якісний насіннєвий матеріал

опубліковано 25 вер. 2020 р., 03:56 Інформаційно-довідковий центр


    Вберегтися від засилля підробок на ринку насіння можна тільки будучи добре проінформованим, і якщо у вас виникла хоча б невелика частка сумніву щодо оригінальності насіння, яке ви збираєтесь купувати, зверніть увагу на такі показники:
    - виробник має бути включеним до Державного реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва, який формує Міністерство аграрної політики і продовольства України. Реєстр розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства.
    - кожна компанія-оригінатор має своїх дистриб'юторів (перевірте чи поцікавтесь у компанії). Досить часто представники компаній-оригінаторів та їхні менеджери можуть знати недобросовісних продавців чи підробників насіння (існують так звані "чорні" списки);
    - вимагайте Сертифікат, який засвідчує сортові якості насіння та Сертифікат, який засвідчує посівні якості насіння. До продажу не може пропонуватися насіння сорту, котрий не занесено у Державний реєстр сортів рослин придатних для поширення в Україні;
    - купуйте (при можливості) тільки за безготівковий розрахунок, зберігаючи всі чеки та квитанції. У такому разі ви можете мати беззаперечні докази;
    - перевірте всі пакувальні мішки та насіння у них. Як правило підроблене насіння фарбується неякісною фарбою, яка осипається. На мішках можуть бути голограми, роздруковані на кольоровому принтері. Номерні знаки можуть бути однаковими, або не відповідати сорту тощо;
    - занижена ціна є завжди підозрою. Якісне висококласне насіння не може бути дешевим, оскільки на його випробування, тестування, дослідження компанії витрачають колосальні кошти;
    - перевірте усю можливу інформацію у мережі Інтернет чи через ЗМІ. Досить часто ви зможете знайти у відкритому доступі інформацію про негативний досвід аграріїв, відкриті кримінальні провадження та ін...
    Існує багато способів появи на ринку насіння низької якості, контрафактного. Зазвичай для такого роду фальсифікацій використовують товарне зерно, або некондиційне насіння, фарба, "правильні" мішки та папірці, зовні схожі на сертифікати, що засвідчують сортові та посівні якості насіння. Підроблене насіння обробляють нестійким барвником, який при його транспортуванні в мішках відпадає. Також перед купівлею все ж таки пропонуємо аграріям з'ясувати як виглядає оригінальний мішок, для чого потрібно зайти на сайт компанії-виробника. Ззовні мішки можуть бути подібними, проте можливо замітити наявність або відсутність зайвих літер у логотипі бренда, або у назві насіння, або ж кольорова гамма пакування не чітка. Радимо вам з підозрою відноситися до мішків, які прошиті декілька разів.
    При купівлі насіння обов'язково перевіряйте відповідність інформації у сертифікатах та на етикетці у мішку. Номер партії та країна виробництва насіння повинні співпадати. Не слід довіряти незасвідченим копіям сертифікатів, а у справжності сертифікату можна пересвідчитися через електронний доступ до "Реєстру сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал". Отримуючи партію насіння обов'язково перевіряйте наявність двох етикеток (внутрішньої та зовнішньої).
    Основні засади виробництва та обігу насіння і садивного матеріалу визначає Закон України "Про насіння та садивний матеріал". Відповідно до Закону насіння і садивний матеріал вводяться в обіг лише після їх сертифікації, кожна партія насіння і садивного матеріалу для реалізації повинна супроводжуватися сертифікатами, використання для сівби насіння, що не має відповідного сертифікату, забороняється. Суб'єкт насінництва та розсадництва позбавляється права займатися виробництвом, реалізацією, використанням насіння і садивного матеріалу шляхом виключення з Реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва у разі систематичного грубого порушення ним законодавства у сфері насінництва та розсадництва. Накладення стягнення не звільняє винних осіб від відшкодування збитків у випадках і порядку, передбачених законом.

Відділ контролю в сфері насінництва і розсадництва, управління 
фітосанітарної безпеки, Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області

СТОП нелегальні засоби захисту рослин

опубліковано 25 вер. 2020 р., 03:54 Інформаційно-довідковий центр

    З метою захисту посівів сільськогосподарських культур від шкідливих організмів, відповідно до запланованих посівних площ польових культур урожаю 2020 року аграрії планують придбання засобів захисту рослин. Оскільки шкідники, хвороби та бур’яни можуть значно скоротити врожайність та погіршити якість, перетворити продовольчі культури на неїстівні, крім використання ґрунтообробних машин, якісного насіння, мінеральних добрив, важливе значення має застосування високоякісних та ефективних засобів захисту рослин – пестицидів.
    Застосування пестицидів допомагає контролювати бур’яни, шкідників та хвороби, захищати та обробляти продовольчі культури на етапі росту, а також забезпечувати високу якість та лежкість (здатність до тривалого зберігання) свіжих фруктів та овочів.
    Використання засобів захисту рослин в Україні регламентовано Законами України "Про пестициди і агрохімікати", "Про захист рослин" та іншими нормативно-правовими актами.
    Усі пестициди, що реалізовуються в Україні згідно з чинним законодавством, проходять обов’язкову державну реєстрацію, в ході якої їх перевіряють на відповідність загальноприйнятим санітарно-гігієнічним нормам і встановленим рівням екологічної безпеки та включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів», а продукція у дрібній розфасовці має бути в списку препаратів, дозволених для роздрібного продажу населенню. Державний реєстр пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні опубліковано на офіційному сайті Міністерства енергетики та захисту довкілля України - https://menr.gov.ua/content/derzhavniy-reestr-pesticidiv-i-agrohimikativ-dozvolenih-do-vikoristannya-v-ukraini-dopovnennya-z-01012017-zgidno-vimog-postanovi-kabinetu-ministriv-ukraini-vid-21112007--1328.html.
    Засоби захисту рослин умовно можна поділити на три групи: оригінальні препарати, що виробляються компаніями - оригінаторами, генерики – це непатентовані препарати, що є відтворенням оригінального препарату, на який закінчився термін патентного захисту та фальсифікати - свідомо підроблена продукція, під назвами відомих препаратів має приховані властивості, невідомі хімічні сполуки. Токсичні домішки невивчених препаратів потрапляють у довкілля, накопичуються у поверхневих та підземних водах і на довгі роки залишаються у ґрунті, впливаючи на майбутні врожаї та здоров’я людини!
    Згідно чинного законодавства фальсифіковані пестициди - продукція, яка не відповідає встановленим вимогам, що висуваються до пестицидів, у тому числі вимогам щодо маркування та пакування, розміщення інформації про товар на його упаковці тощо, та/або продукція, на упаковці якої зареєстрований знак для товарів та послуг використано з порушенням прав власника.
    Отже, враховуючи збільшення на ринку попиту та пропозиції засобів захисту рослин на що необхідно звернути увагу споживачу щоб уникнути придбання неякісних ( фальсифікованих ) препаратів, та не наражати своє здоров’я, урожай та довкілля на небезпеку.
    Основні види підробок:
- продаж генериків під назвою оригінальних препаратів;
- нелегальне фасування оригінальних продуктів (роздрібні засоби захисту рослин не розфасовуються в медичну тару у вигляді медичних ампул, пігулок, шприців тощо);
- відсутність діючої речовини в імітації препаративної форми;
- зниження вмісту діючої речовини.
Наслідки, які може спричинити застосування фальсифікованих пестицидів: часткова або повна втрата врожаю; накопичення залишків небезпечних речовин у харчових продуктах, що загрожує здоров’ю споживачів; погіршення родючості ґрунтів; шкода здоров’ю аграрія під час внесення препарату; суттєві матеріальні збитки; вроджені каліцтва; відсутність ефекту бажаної дії від підроблених гербіцидів, інсектицидів та фунгіцидів; забруднення навколишнього середовища, поверхневих та ґрунтових вод та ін.
    Шляхи захисту від фальсифікату:
    Купуйте пестициди лише в спеціалізованих магазинах по продажу засобів захисту рослин в офіційних дистриб’юторів.
    Звертайте особливу увагу на наявність захисних елементів на упаковці: голограма, захисні плівки, номер партії, спеціальні позначки на кришці тощо.             Оригінальну голограму неможливо зняти з упаковки неушкодженою.
    Тарна етикетка повинна міцно кріпитися до упаковки.
Інформація на етикетці має бути надрукована українською мовою, із зазначенням назви постачальника та його адреси в Україні, діючої речовини, назви препарату, номера партії, ваги або об’єму, дати виготовлення, терміну придатності, найменування фірми-виробника, його адреси, регламенту застосування та розміщення QR – кодів.
    Дата виробництва тари (каністри), що зазначена на дні упаковки, не може бути пізнішою за дату виробництва вмісту каністри (тобто самої речовини).
Більш розгорнуто питання фальсифікованих пестицидів та наслідків їх використання висвітлено на сайті Держпродспоживслужби України - http://www.consumer.gov.ua/ContentPages/Materiali_Kampanii/238/


Відділ контролю за обігом засобів захисту рослин, управління фітосанітарної
безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області.

1-10 of 283