Новини‎ > ‎

Новини організацій району

   

Українці тепер можуть оформити пенсію «в один дотик».

опубліковано 16 серп. 2019 р., 05:25 Інформаційно-довідковий центр

   Новий сервіс призначення пенсії в «в один дотик» - є першим етапом впровадження системи електронних послуг «Е-пенсія». Українцям більше не потрібно самостійно збирати документи. Якщо раніше для того, щоб оформити пенсію, треба було сходити у сервісний центр пенсійного фонду не один раз, то зараз можна прийти лише раз, щоб забрати готове пенсійне посвідчення. Заяву ж на оформлення пенсії можна подати через вебпортал електронних послуг Фонду та підвантажити до неї усі необхідні документи. Але для того, щоб оформити пенсію онлайн, потрібно мати ЕЦП (електронний цифровий підпис) — саме такий спосіб ідентифікації передбачив Пенсійний фонд.

   Як скористатися сервісом «Е-пенсія»:


   - авторизуватись в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг ПФУ за допомогою електронного цифрового підпису;

   - у розділі особистого кабінету «Заява на призначення пенсії» завантажити весь пакет необхідних для призначення пенсії документів у сканованому вигляді;

   - підписати звернення електронним цифровим підписом та надіслати його до підсистеми «Звернення»;

   - додавати документи (у разі потреби) можна протягом трьох місяців.

   Користувачі вебпорталу будуть отримувати повідомлення про прийняття документів, хід їх опрацювання і про призначену пенсію.

   «Наступний етап впровадження системи «Е-пенсія» – створення мобільного додатку, що дозволить отримати доступ до ресурсів вебпорталу електронних послуг Фонду з мобільних пристроїв (смартфон, планшет)». До уваги платників податків!!! Обережно шахраї!!!

опубліковано 12 серп. 2019 р., 22:38 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 12 серп. 2019 р., 22:39 ]

   

   
   В зв’язку з надходженням скарг платників податків, щодо звернень до них невстановлених осіб від імені керівництва Броварського управління ГУ ДФС у Київській області з телефонних номерів мобільних операторів з метою набуття неправомірної вигоди – Броварське управління ГУ ДФС у Київській області, звертається до платників, будьте пильними і обережними!!! 

   Такі дзвінки є провокацією з боку осіб, які у шахрайський спосіб намагаються отримати гроші, дискредитуючи податківців.

   Для запобігання діяльності шахраїв просимо у випадку отримання таких дзвінків, або інших протиправних дій, телефонувати до ГУ ДФС у Київській області за телефоном (044) 200-37-50.
Броварське управління ГУ ДФС у Київській області

Що потрібно знати про кавуни

опубліковано 9 серп. 2019 р., 01:18 Інформаційно-довідковий центр

   

   Кавун – це своєрідний коктейль із корисних речовин та природної структурованої води. Адже він майже на 90 % складається з рідини, і не простої води, а чудодійної, котру може подарувати лише сама природа.
   1. Корисні властивості кавуна
   Підтримує здоров’я плоду та імунітет. Вітамінів у кавуні порівняно небагато, за винятком одного – фолієвої кислоти (вітамін В9). Вона бере участь в кровотворенні, перешкоджає жировій інфільтризації печінки, підтримує імунну систему, сприяючи нормальному утворенню і функціонуванню білих кров’яних тілець – лейкоцитів, а також грає важливу роль при вагітності – регулює формування нервових клітин ембріона.
   Виводить зайвий холестерин. Кавун багатий клітковиною, яка сприяє виведенню зайвого холестерину, одного із головних винуватців так званої хвороби старості, атеросклерозу.
   Сприяє схудненню. Кавун – одна з тих страв, яка підходить для розвантажувальних днів, що зазвичай практикують для поліпшення самопочуття і схуднення (способів декілька, вони об’єднуються під назвою «кавунова дієта»).

   2. Як правильно вибрати кавун
   Наші прадіди їли кавуни не сирими, а вимочували їх і варили з перцем і прянощами. Але ми звикли споживати кавуни, так би мовити, в натуральному вигляді, тому нам треба знати, як правильно вибрати цю величезну ягоду.
   Медики нагадують, що їсти кавуни і дині, якими нині завалені ринки і прилавки супермаркетів, потрібно з обережністю. Відомо, що аграрії використовують мінеральні добрива, нітрати і пестициди, щоб ягоди зростали швидше. Українські кавуни починають достигати на початку серпня, і їх сезон продовжується близько місяця – аж до середини-кінця вересня.
   Раніше купувати кавуни небезпечно – можна натрапити на нітратні ягоди.
   Місце купівлі. Ніколи не купуйте кавуни біля доріг, на в’їзді до міста, з машин і в інших імпровізованих місцях торгівлі. Дуже високий шанс придбати неякісну продукцію.
   Колір. Чим виразніший контраст кольорів, тим смачнішим і ароматнішим виявиться кавун. Теоретично кавун повинен блищати і бути без матового і воскового нальоту (це ознака нестиглості). Практично ж цією ознакою не завжди можна скористатися, тому що деякі продавці перед продажем натирають кавуни ганчіркою до дзеркального блиску.
   Шкірка. Уважно огляньте плід: якщо є маленьке гниле місце з крапкою в центрі – значить , швидше за все, його шприцували. Якщо при вирощуванні кавун щедро збризкували хімікатами, він довго зберігатися не буде й на шкірці швидко з’являться кругленькі м’які плямки більш темного кольору. Шрами прикрашають смачний кавун – якщо на шкірці є сухі коричневі лінії чи сіточка – кавун стиглий, але разом з тим не беріть плоди з тріщинами, вм’ятинами та іншими «слідами насильства на кавуновому обличчі». Стиглий кавун легко подряпати нігтем – знімається верхній тонкий шар. Увага! Не варто з’їдати кавуни аж до самої шкірки, оскільки найбільше нітратів знаходиться у м’якоті біля шкірки.
   Плодоніжка. Однією з головних ознак природної стиглості кавуна є плодоніжка – хвостик на верхівці. Більшість людей вважає, що «хвостик» має бути сухим. Це не зовсім так. Якщо він висох, значить, що кавун довго везли і довго зберігали. «Хвостик» має бути жовтуватим і в міру підсушеним. Якщо плодоніжку відірвали – значить, від вас щось приховують, відкладіть цей кавун в бік.
   Жовта пляма. Її наявність обов’язкова. Це те місце, яким кавун дотикався до землі. Про стиглість плоду вона не говорить зовсім нічого, але за її розмірами можна передбачити смак. Якщо пляма велика (з долоню і більше), значить, кавун мерз, йому не вистачало сонця і тепла, смак буде водянистий і солодкість буде вже не та. Оптимальний діаметр «п’ятачка» - 5, максимум 10 см.
   Звук. Більшість людей вважає, якщо постукати по стиглому кавуну, то звук повинен бути глухим, якщо ж кавун зелений – він «дзвенить». При постукуванні по «нітратному» кавуну створюється враження, ніби б’єте по спущеному м’ячу. Стиглий кавун повинен потріскувати, коли його стискають руками.
   Розмір. Справді смачний і стиглий кавун має бути середнього розміру: не менше 5 кг, трохи більший за футбольний м’яч. Вибирайте плід середніх розмірів (оптимально 5-7 кг, але не більше 15). Якщо плануєте ласувати кавунами у великій компанії - краще взяти декілька невеликих кавунчиків, ніж одного смугастого велетня кілограмів на 20.
   Розрізані кавуни. Не купуйте розрізані кавуни, загорнуті в поліетиленові плівки. Плівка створює парниковий ефект, унаслідок чого відбувається ще бурхливіше розмноження хвороботворних бактерій. Не дозволяйте продавцеві вирізувати на пробу шматочок кавуна: шкірка завжди брудна, як і ніж. Мікроорганізми, потрапляючи у соковиту м’якоть, починають бурхливо розмножуватися, що призводить до кишкового захворювання.
   Миття. Кавун слід обов’язково мити перед вживанням!не їжте кавун відразу ж на ринку або на вулиці.
   Розрізання. Розрізати кавун потрібно чистим ножем. Стиглий плід з характерним тріском «розходиметься» під ножем, а насіння буде темно-коричневим або навіть чорним (тільки не білим).
   М’якоть. В ідеалі м’якоть кавуна має бути зернистою, щільною. Колір – від рожевого до яскраво-червоного, залежить від сорту кавуна. Але якщо в м’якоті жовті прожилки, якщо вона волокниста і розпадається – такий кавун краще не їсти, не ризикуйте шлунком.
   І наостанок. Не купуйте тріснутий кавун – він швидко зіпсується.
   Зберігайте кавун у холодильнику. Якщо він не розрізаний, то може пролежати там до двох тижнів. А ось розрізаний краще з’їсти протягом доби.

   Смакуйте диво-ягодою на здоров’я!
Обласний методичний кабінет 
НМЦ ЦЗ та БЖД Київської області

З 8 липня запрацюють нові рахунки для Фонду соціального страхування

опубліковано 5 серп. 2019 р., 03:42 Інформаційно-довідковий центр

   Як повідомляє пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, для управлінь та відділень виконавчої дирекції Фонду відкрито рахунки 3717 на балансі центрального апарату Казначейства України:
   - для зарахування коштів - код банку 899998, банк отримувача Казначейство України (ЕАП);
   - для проведення витрат - код банку 820172, банк отримувача Казначейство України.
   Нові рахунки вводять у дію з 8 липня 2019 року.
   Аби належно і своєчасно зараховувати кошти та мінімізувати нез'ясовані надходження Казначейство України просить платників,  починаючи з 8 липня 2019 року, забезпечити спрямування коштів виключно на рахунки 3717, відкриті на балансі Казначейства.
Кошти, сплачені платниками на старі рахунки, не будуть зараховувати, а повертатимуть як нез'ясовані надходження.

Найпоширеніші помилки при оплаті листків непрацездатності

опубліковано 5 серп. 2019 р., 03:39 Інформаційно-довідковий центр

   Відповідальність роботодавців
   Найпоширенішою помилкою при оплаті листків непрацездатності є надмірне нарахування матеріального забезпечення, у зв’язку з чим виникає переплата матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду. Про це повідомляє пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.
   Причиною таких помилок є неправильне застосування або порушення норм Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266, а саме: невірне визначення розрахункового періоду та/або сум заробітної плати для обчислення середньоденної заробітної плати.
   Крім цього, часто допускаються такі помилки:
   - надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного сп’яніння, або дій, пов’язаних з таким сп’янінням (порушення норм ч. 1 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі – Закон № 1105);
   - призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах на підставі листка непрацездатності, виданого (оформленого) з порушенням встановленого порядку (порушення норм ч. 1 ст. 31 Закону № 1105).
   Найбільш поширені порушення в оформленні листків непрацездатності:
   • вказують скорочену назву підприємства та не заповнюють його адресу;
   • не підкреслюють слово «первинний» або «продовження»;
   • не підкреслюють причину непрацездатності;
   • не вказують режим (стаціонарний, амбулаторний тощо);
   • виправлення в листку непрацездатності не засвідчують підписом лікаря або печаткою закладу охорони здоров`я «Для листків непрацездатності»;
   • при тимчасовій непрацездатності понад 10 днів листок непрацездатності не засвідчують підписом завідувача відділення.
   Відповідальність роботодавців, як страхувальників, визначена статтею 15 Закону № 1105.
   Так, у разі подання недостовірних відомостей, використання роботодавцем коштів Фонду з порушенням встановленого порядку, роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати страховику заподіяну шкоду (ч. 3 ст. 15 Закону № 1105).
   Згідно з ч. 5 ст. 15 Закону № 1105 роботодавець несе відповідальність за:
   1) порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення;
   2) несвоєчасне подання або неподання відомостей, встановлених цим Законом;
   3) подання недостовірних відомостей про використання коштів Фонду;
   4) шкоду, заподіяну застрахованим особам або Фонду, внаслідок невиконання або неналежного виконання обов'язків, визначених цим Законом.
   У разі порушення порядку використання страхових коштів роботодавці відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми. За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів. Одночасно, на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу (ч. 6 ст. 15 Закону № 1105).

З 01 липня в Україні зріс прожитковий мінімум та пов’язані з ним страхові виплати

опубліковано 5 серп. 2019 р., 03:33 Інформаційно-довідковий центр

   Як інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, прожитковий мінімум для працездатних громадян тепер становить 2007 грн, для непрацездатних – 1564 грн. У зв’язку з цим зріс граничний розмір одноразової допомоги для осіб, у яких право на страхові виплати настало після 01 липня п. р.:
   - потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб) – 2007*17 = 34 119 грн;
   - сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму) – 2007*100 = 200 700 грн;
   - утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму) – 2007*20 = 40 140 грн.

   Раніше ці виплати відповідно становили 32 657 грн, 192 100 грн, 38 420 грн.

   Також змінився розмір компенсації потерпілому на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування автомобілів – 22% прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, або на транспортне обслуговування – 29% прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, відповідно до постанови КМУ від 14.02.2007 №228.

Першочергові кроки при настанні нещасного випадку на виробництві

опубліковано 5 серп. 2019 р., 03:32 Інформаційно-довідковий центр

   Одразу при виявленні нещасного випадку постраждалий або свідки події повинні повідомити про цей інцидент безпосереднього керівника або іншу особу, відповідальну за охорону праці в компанії. На цьому наголошує відділ профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.
   Безпосередній керівник робіт чи інша уповноважена особа підприємства повинен забезпечити надання домедичної допомоги всім потерпілим та негайно повідомити роботодавцю про те, що сталося.
   Від того наскільки швидко й повно будуть здійснені всі необхідні заходи, залежатиме тяжкість втрат та масштабність наслідків від нещасного випадку.
   Важливо зберегти до прибуття комісії з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку обстановку на робочому місці, машини, механізми, обладнання такими, якими вони були на момент нещасного випадку.
   
   Увага!
   Це потрібно робити лише у тих випадках, якщо ніщо не загрожує життю та здоров’ю інших працівників і зміна обстановки не призведе до більш тяжких наслідків або порушення виробничих процесів.

УВАГА! ГАЗ!

опубліковано 1 серп. 2019 р., 05:12 Інформаційно-довідковий центр

   
   У наш час жодна людина не може уявити своє життя без газу. Завдяки газу ми можемо приготувати їжу, обігріти своє житло, підігріти воду та багато іншого. Але необережне, недбале поводження з газом може завдати людині великої шкоди.
   
   ПАМ`ЯТАЙТЕ!
   Під час горіння газу зменшується вміст кисню у повітрі й виділяються небезпечні речовини. Якщо у квартирі протягом однієї години горітиме 4 конфорки, то вміст шкідливих речовин у повітрі збільшиться вдвічі. Тому ваше помешкання обов’язково повинно мати вентиляцію.
   Крім природного та зрідженого газу мешканці сіл для приготування їжі чи обігріву житла користуються піччю або грубою. Люди, які їх мають, повинні знати, що якщо закрити заслінку димаря у протопленій печі раніше, ніж треба, до кімнати потрапить чадний газ. На противагу природному і зрідженому газу, цей газ немає запаху. Тому чадний газ є надзвичайно шкідливим для людини, бо отруєння ним настає непомітно. Найбільш небезпечний чадний газ уночі, коли люди сплять і не відчувають небезпеки. Надихавшись чадним газом, людина може загинути від нестачі в організмі кисню.
   Крім цього, отруїтися чадним газом можна навіть в автомобілі з увімкненим двигуном у зачиненому гаражі або в іншому закритому приміщенні, де немає циркуляції повітря.

   Щоб з вами не трапилося нещасних випадків, запам’ятайте загальні правила користування газовими приладами:
   - перед включенням газових приладів перевірте чи немає в приміщенні специфічного запаху, на весь час роботи газових приладів залишіть відчиненими двері кухні чи кватирку;
   - спочатку необхідно піднести вогонь до пальника, а вже потім відкрити кран на газовому приладі;
   - перш ніж запалити пальники духової шафи газової плити, необхідно перевірити її змахами дверцят духовки, або залишити відкритою на 5-7 хвилин;
   - не ставте на низькі конфорки посуд із широким дном, користуйтеся конфоркою з високими ребрами, інакше згоряння буде неповним;
   - щоб не отруїтися чадним газом, не використовуйте газові плити для обігріву приміщень;
   - не перекривайте димові та вентиляційні канали, стежте за вентиляцією на кухні;
   - не використовуйте газові прилади не за призначенням;
   - не залишайте без нагляду газові прилади увімкненими навіть на короткий час. А якщо раптом погасне вогонь, - негайно перекрийте всі крани і добре провітріть приміщення;
   - закінчивши користуватися газовими приладами, закривайте крани на газопроводі чи вентиль на балоні, а потім – на самих газових приладах;
   - не прив’язуйте до газопроводів мотузку, не сушіть випраний одяг чи волосся над включеною газовою плитою;
   -не користуйтесь газом при несправних газових приладах, балонах;
   - будьте завжди уважні при користуванні газом.

   Природний газ, яким ми щодня користуємося у побуті, є дуже отруйним і вибухонебезпечним. Він не має ні запаху, ні кольору. І для того щоб газ можна було відчути, до нього додають речовини зі специфічним запахом.

   Як треба діяти, якщо ви відчули запах газу у приміщенні:
   * негайно перекрийте всі вентилі і крани на газовому приладі чи балоні;
   * відкрийте вікна і двері для провітрювання приміщення;
   * рот і ніс прикрийте тканиною;
   * не вмикайте електричні прилади, не користуйтесь телефоном;
   * вийдіть з оселі, викличте аварійну службу за номером «104».
Обласний методичний кабінет 
НМЦ ЦЗ та БЖД Київської області 

Вікі любить пам'ятки

опубліковано 1 серп. 2019 р., 04:44 Інформаційно-довідковий центр

   "Вікі любить пам'ятки" (Wiki Loves Monuments) — фотоконкурс пам'яток культурної спадщини, що проводиться в Україні уже восьмий раз. У 2014 році світлина Костянтина Брижниченка із зображенням Святогірської лаври посіла перше місце на міжнародному етапі. Під час минулих конкурсів Україна посідала перші місця за кількістю завантажених світлин. Загалом протягом 2012—2018 років у Вікісховище було додано понад 250 тисяч світлин українських пам'яток, сфотографовано понад 32 тисяч пам'яток із території України (36%), взяло участь понад 2300 осіб (від аматорів до професіоналів). Цей конкурс визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі.
   За даними організації на території області є понад 2,1 тисяч об’єктів культурної спадщини. За 7 років проведення конкурсу було завантажено світлини понад 1,1 тисяч об’єктів (51%).
   Просимо забезпечити інформаційну підтримку проведенню української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», що допоможе залучити більше учасників саме з Київщини.
   Для сприяння конкурсу необхідно:
   - розмістити оголошення про проведення конкурсу на офіційних сайтах райдержадміністрацій, міськвиконкомів (міст обласного значення), об’єднаних територіальних громад, структурних підрозділів у сфері культури, закладів культури, Посилання на списки пам’яток: ko.wlm.org.ua чи wlm.org.ua/lists ;
   - поширити інформацію про конкурс серед інститутів громадянського суспільства, засобів масової інформації.

   Детальніше про конкурс можна дізнатися за посиланням: http://wlm.org.ua/.
   Контактна особа від громадської організації «Вікімедія Україна» - Процюк Антон Степанович (електронна адреса: wlm@wikimedia.org.ua, тел.:+38(066)5696135).

Про санітарно-епідемічну ситуацію  в Броварському районі за І півріччя  2019 року

опубліковано 31 лип. 2019 р., 23:27 Інформаційно-довідковий центр

   Загальна оцінка. В І півріччі 2019 року на фоні сезонної захворюваності на грип та ГРВІ епідемічна ситуація була благополучною по більшості інфекцій, за виключенням окремих нозологічних форм інфекційної захворюваності (кір, вітряна віспа), епідемічна ситуація по яким була неблагополучна.
    За 6 місяців 2019 року на інфекційні хвороби захворіло 28 520 осіб, що на 12,3% менше ніж за аналогічний період 2018 року (32 516). Без грипу і ГРВІ на інфекційні захворювання захворіло 2 088 осіб, що на 36,3% більше ніж за І півріччя 2018 року (1 531 випадків), за рахунок спалаху кору.

   І.Крапельні інфекції.
   Грип та ГРВІ. В структурі всієї інфекційної захворюваності за кількістю постраждалих займає перше і найвагоміше місце (92,6%) грип та ГРВІ. З 1 січня поточного року на грип та ГРВІ захворіло 26432 особи, що на 8,4% менше ніж за аналогічний період минулого року (30985 випадків), тобто 12,1% жителів міста та району перехворіли на дані інфекції. Жителів міста – 15337, села - 11095, дітей до 17 років – 16929, (64,0% від всіх захворівших). В інтенсивних показниках захворюваність у районі на 13,7% була вищою, ніж в м.Бровари.

   Крапельні інфекції керовані засобами імунізації.
   Кір. Зареєстровано за І півріччя 2019 року – 671 випадок, за І півріччя 2018 року 87 випадків, тобто захворюваність підвищилась в 7,7 рази. Жителів міста – 426, району – 245 випадків (смт.В.Димерка – 56, с.Гоголів – 32, смт.Калинівка - 20, с.Требухів – 19, с.Княжичі - 16, у решті 17 селах зареєстровано від 2 до 11 випадків). Дітей – 283, в тому числі організованих – 151 (ДНЗ – 32, ЗОШ -119), не організованих – 125, дорослих – 368, тобто хворіли більше діти шкільного віку. Хворіли не щеплені, та неповністю щеплені проти кору, всього 632 хворих (94,2% від захворівших).
   Кашлюк. Зареєстровано в І півріччі 2019 року – 2 випадки, за аналогічний період 2018 року зареєстровано 17 випадків. Мешканців міста - 1, району – 1 ( с.Княжичі ); хворіли тільки діти не щеплені проти кашлюка.
   Через невиконання за останні роки в повному обсязі плану щеплень проти кору, краснухи, епідпаротиту, кашлюка, дифтерії, в місті і районі накопичилась значна кількість населення, які не мають імунного захисту. Така ситуація загрожує появою масових спалахів на крапельні інфекції керовані засобами імунізації серед населення (дифтерії, кашлюку, кору, епідпаротиту, правця, краснухи).

   Крапельні інфекції некеровані засобами імунізації.
   Вітряна віспа.
Зареєстровано за І півріччя 2019 року - 474 випадки (217,2 на 100 тис.), проти 484 випадків зареєстрованих за аналогічний період 2018 року, тобто захворюваність знаходиться майже на одному рівні порівняно з аналогічним періодом минулого року. Так, як щеплення проти вітряної віспи в Україні не проводяться та висока існує контагіозність, спалахи вітряної віспи закінчаться після того, як накопичиться імунний прошарок перехворілих.
   Скарлатина. Зареєстровано за І півріччя 2019 року - 88 випадків (40,3 на 100 тис.), проти 120 випадків за аналогічний період 2018 року. Жителів міста – 59, району - 29 (смт.В.Димерка - 13 випадків, с.Семиполки - 6, у 9 селах реєструвались від 1 до 2 випадків). Хворіли тільки діти(організованих – 77, не організованих – 11). Переважає захворюваність серед дітей дошкільного віку, та організованих.

   Кишкова група інфекцій.
   Гастроентероколіти бактеріальної та вірусної етіології. За І півріччя 2019 року зареєстровано 374 випадки (171,3 на 100 тис.нас.) проти 376 аналогічного періоду минулого року. Загальний рівень захворюваності за І півріччя 2019 року знаходиться на рівні аналогічного періоду минулого року.
   Дітей у віці 0 -17р. зареєстровано 265 випадків, що становить 70,8% від усіх захворілих.
   Серед мешканців міста - зареєстровано 269 випадків, району – 105 (смт В.Димерка – 14, смт Калита, с.Літки, с. Княжичі по 9 випадків, смт Калинівка, с.Богданівка по - 8 випадків, у решта 14 сіл менше 7 випадків).
   У І півріччі 2019 року реєструвались спорадичні випадки захворюваності в ДНЗ і ЗОШ (не пов’язані з харчуванням в них), тобто спрацьовував контактно - побутовий механізм передачі, тому слід посилити санітарно-освітню роботу серед населення по профілактиці кишкових інфекцій.
   Сальмонельоз. Зареєстровано за І півріччя 2019 року – 24 випадки (11,0 на 100 тис. нас.) проти 17 за аналогічний період 2018 року. Місто - 17 випадків, район - 7 (с.Світильня – 2, у решти 5 селах по одному випадку), діти - 9, решта 15 випадків, дорослі.
Парентеральні вірусні гепатити В, С – 5 випадків(ВГВ – 4, ВГС – 1). Всі випадки реєструвались у місті, хворіли тільки дорослі.

   Соціально- небезпечні інфекційні захворювання.
   Туберкульоз. За І півріччя 2019 року захворіло на всі форми туберкульозу - 59 осіб (27,0 на 100 тис. нас.) проти 59 за І півріччя 2018 року, що відповідає аналогічному періоду минулого року.
За інтенсивним показником захворюваність мешканців сільської місцевості, на 85,0% вища ніж у місті. Захворіло:
- мешканців міста - 27 випадків (20,2 на 100 тис. нас.);
- мешканців району - 32 випадки (37,7 на 100 тис. нас.). Туберкульоз реєструвався у 15 населених пунктах району.
   Серед захворілих працюючих – 10, непрацюючих – 46, в основному хворіють особи працездатного віку. Померло від всіх форм туберкульозу – 8 хворих.
   Незадовільно організована рання діагностика туберкульозу серед дітей .
   За І півріччя 2019 рік було поставлено лише 2713 туберкулінових проб Манту від запланованої кількості 22960 - що складає всього 11,8%. Виявлено 67 тубінфікованих дітей, всіх дітей взято на диспансерний облік, проведено обстеження і призначено лікування.
Процент охоплення рентгенфлюрографічними оглядами населення району складає 51,2%(план 70878 оглянуто 36321), виявлено 16 хворих на туберкульоз.

    Зооантропонозні, трансмісивні, паразитарні інфекції та інвазії
   Хвороба Лайма – за І півріччя 2019 року зареєстровано 8 випадків, всі випадки зареєстровані у місті. За аналогічний період минулого року зареєстровано 7 випадків. Район вважається не благополучним по хворобі Лайма.
   Сказ. Залишається загроза захворювання людей на сказ у місті і районі, так як в с.Літки та с.Русанів реєструвався сказ серед тварин протягом останнього року.
   Кількість осіб, які звернулись за антирабічною допомогою за звітний період 2019 року –225, практично на рівні аналогічного періоду 2018р. - 214 покусів. По місту зареєстровано 147 покусів і 78 у районі (смт.В.Димерка 13 випадків, смт.Калинівка – 9, Княжичі – 8, у решти 15 селах від 1 до 5 випадків).

   Стан щепленості (імунозахищеності від керованих інфекцій) населення міста і району.
   За І півріччя 2019 року план вакцинації КПК (кір, паротит, краснуха) дітей старше 2 років виконана на 39,%(місто – 45,5, район – 31,2%), ревакцинації проти кору дітей старше 7 років на 42,0%(місто – 42,8%, район – 39,9%). Ці діти мали бути щепленні ще у попередні роки, а залишилося не щепленими проти кору ще 2180 дітей (місто – 1470, район – 710). Вакциною ЛПЗ міста та району були забезпечені.
   План вакцинації АКДП дітей до року за аналогічний період виконаний лише на 37,5%; ревакцинації дорослих проти дифтерії, правцю (АДП-М) виконаний тільки на 29,4%(місто – 36,7%, район – 21,3%).
Залишається великий прошарок не щеплених проти кору, а це сприятливі умови для продовження спалаху кору, так за І півріччя 2019 року було зареєстровано 671 випадок захворювання на кір у місті та районі і спалах продовжується.

   Для вжиття заходів, щодо поліпшення епідситуації в районі по цілому ряду інфекцій надані пропозиції та рекомендації керівникам лікувально-профілактичних заходів.

   ІІ. Моніторинг. Дослідження та виміри.
   На виконання «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення Київської області у 2019 році» фахівці Броварського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ МОЗУ» в першому півріччі 2019 року провів моніторингові лабораторні дослідження та інструментальні вимірювання в кабінетах щеплень, маніпуляційних, дитячих кабінетах і кабінетах сімейних лікарів медамбулаторій ЗПСМ та стоматологічних і оглядових кабінетах с.Рудня,с Шевченково,с Заворичі, с.Бобрик, с.Гоголів, с.Погреби, с.Літки, с.Зазим’я, с.Русанів, с.Требухів, с.Рожни і с.Богданівка.

   У вказаний Моніторинг входило цілий ряд лабораторних та інструментальних досліджень, зокрема:
- Контроль роботи сухожарових шаф – поставлено 65 хімічних і 65 мікробіологічних тестів. Результати задовільні.
- Досліджено змиви на умовно-патогенну і патогенну мікрофлору з епідемічно значущих об’єктів внутрішнього середовища ЛПЗ – проведено 245 змивів, умовно-патогенна мікрофлора виявлена в 4, що становить 1,6%. Позитивні результати виявлені в приміщеннях медичних амбулаторій с.Рудня, с.Заворичі, с.Русанів, с.Рожни, що свідчить про порушення правил обробки обладнання та миття рук персоналом, що може стати причиною внутрішньо-лікарняних інфекцій.
   Досліджено 15 зразків медичного матеріалу на стерильність – 15. Позитивних не виявлено.
   При досліджені повітря в ЛПЗ на загальне мікробне число і стафілококи (12 проб) виявлено, що мікробіологічна контамінація відібраного повітря відповідає санітарно-гігієнічним нормам.
   За результатами санітарно-мікробіологічних досліджень питної води з ЛПЗ: на органолептику, фізико-хімічні показники, мікробіологічне забруднення виявлено, що в чотирьох ЛПЗ (с.Бобрик, с.Гоголів, с.Рожни і с.Богданівка) завищений квміст заліза, що не відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною».
Проведено дослідження метеорогічних факторів (37 вимірів температури, 37 – вологості) і 20 вимірів штучної світленності. Вказані виміри на робочих місцях медперсоналу відповідали державним будівельним нормам.

   Згідно вказаного плану моніторингових досліджень у І півріччі поточного року обстежено безпосередньо в закладах освіти 717 дітей на яйця гельмінтів, ентеробіоз (яйця аскарид, власоглава, гостриків та ін.) у 20 обстежених дітей (28%) виявлені вказані паразитарні захворювання в ДНЗ сіл Требухів, Княжичі, Богданівка, Літки, Шевченкове, Бобрик, що свідчить про низький рівень саносвітньої роботи в закладах та з батьками вихованців, недостатнє прививання санітарно-гігієнічних навичок дітям у вказаних колективах.

   Згідно Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення на 2019 рік, фахівцями відділу за 6 місяців поточного року з метою забезпечення санепідблагополуччя населення району лабораторно обстежено 36 об’єктів, з них лікувально-профілактичних – 8, ЗОШ - 5, ДНЗ – 6, соціального захисту – 2 та 15 закладів відпочинку для дітей.
   Проведено лабораторних досліджень мікроклімату - 8, відхилення по температурних режимах та вологості повітря виявлено в НВК с.Зазим’я, проведено вимірів штучної освітленості у навчальних приміщеннях шкіл, ДНЗ та лікувальних закладах - 210, невідповідність гігієнічним нормам -занижену освітленість виявлено в групових осередках ДНЗ с.Богданівка.
   Досліджено 33 страви на виконання фактичної калорійності із шкіл району, із них в 10 стравах виявлено невідповідність теоретичній калорійності, що становить 30,3% .
   Занижена калорійність ІІІ страви на 19,7% реєструвалась в ДНЗ «Дзвіночок» с. Шевченково та в ДНЗ «Колосок» с.Бобрик, а також виявлено завищену калорійність у ІІІ страві в ДНЗ с.Зазим’я, в ЗОШ с.Красилівка ІІІ страва занижена на 10,8 %, в ОНЗ с.Гоголів виявлено завищену калорійність І страви на 13% та занижену калорійність ІІІ страви на 12,4%, в ЗОШ с.Бобрик виявлено відхилення по ІІ та ІІІ стравах в сторону заниження на 13,5% та 13% відповідно. На харчоблоцы філії ОНЗ с.Гоголів в ІІІ страві виявлено недовкладання цукру на 13%, а в ЗСО с.Зазим’я на 11,6%.
   Відібрано та досліджено 145 гігієнічних змивів на якість миття та дезінфекції столового посуду і кухонного інвентарю, з них бактерії групи кишкової палички виявлено в 9 пробах (6,2%) - на харчоблоках: ЗДО «Сонечко» с.Гоголів, ДНЗ «Лісова пісня» с.Погреби, ЗОШ с.Богданівка, філія ОНЗ с.Гоголів, що свідчить про порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму на харчоблоках у вказаних закладах.
   На мікробіологічні показники досліджено 23 проби готових страв та 8 проб кулінарних виробів на термічну обробку, відхилення від гігієнічних нормативів виявлено в 1 пробі біфштексу в ЗОШ с.Бобрик, що свідчить про недостатню термічну обробку виробу.
Досліджено 5 зразків піску на мікробіологічні, паразитологічні та санітарно-хімічні показники з пісочниць ДНЗ, відхилень від гранично-допустимих параметрів не виявлено.
   Аналізуючи якість харчування дітей в оздоровчих закладах району можна з упевненістю констатувати, що якість страв в 34,3% не відповідала вимогам гігієнічних норм по калорійності за рахунок недовкладання сухих речовин, в т.ч. цукру та жирів. З 35 досліджених страв відхилення від теоретичної калорійності виявлено в 12 стравах. Це на харчоблоках ТВДП с.Красилівка - ІІІ страва, компот, занижена на 13%, ТВДП с.Рожни - ІІІ страва занижена на 16,2%, в ТВДП с.Гоголів - ІІІ страва занижена на 14%, в філії ТВДП с.Гоголів виявлено завищену калорійність ІІ страви на 11,8% та занижена калорійність ІІІ страви на 15,7% на харчоблоці ТВДП с.Літки виявлено занижену калорійність І страви на 12,5% та ІІІ страви на 16,8%. в їдальні Богданіського ТВДП занижена калорійність І страви на 29,4%. ІІ страви на 18,7% та ІІІ страви на 26,4%. В таборі відпочинку с. Світильня занижена калорійність ІІІ страви на 23,2 %, а в с.Плоске І страва занижена на 11,2%, що свідчить про порушення норм закладок згідно технологічних рецептур, порушення порціювання страв, недовкладання в страви окремих інгредієнтів (жиру, цукру та ін.).
   Завищену бактеріальну забрудненість кулінарних виробів виявлено в ТВДП с.Рожни в ТВДП с. Требухів в дозі 1,0 продукту виявлено бактерії групи кишкової палички, що не допускається нормативними документами і є потенційно небезпечним для здоров’я дітей.
   Враховуючи неблагополучну епідеміологічну ситуацію із захворюванням на гострі шлунково-кишкові інфекції та харчові отруєння серед населення України, серйозну стурбованість викликали результати гігієнічних змивів, що характеризують якість миття, дезінфекції столового посуду та кухонного інвентарю, дотриманням песроналом правил особистої гігієни. З відібраних 140 змивів в 28 пробах виявлено бактерії групи кишкової палички, що становить 20%, найбрудніший стан виявлено на харчоблоці ТВДП с.Плоске в 70% випадків виявлено бактерії групи кишкової палички, в ТВДП с. Світильне та філії Гоголівська ОНЗ по 50% бактерій групи кишкової палички виявлено на посуді та обладнанні, ТВДП с.Богданівка 30% бактерій групи кишкової палички, по 20% в ТВДП -.Літки, с. Требухів, с.Рожни, с.Русанів, що свідчить про порушення правил дотримання персоналом харчоблоків особистої гігієни, правил миття столового посуду та кухонного інвентарю, неправильне застосування миючих та дезінфекуючих засобів.
   При обстеженні харчоблоків таборів проводився відбір зразків кулінарних виробів на якість термічної обробки. Досліджено 10 проб, відхилень не виявлено.
   Здійснювався лабораторний контроль якості та безпечності овочів та картоплі врожаю 2019 року, досліджено 10 проб. відхилень від нормативних документів, за показниками безпеки, не виявлено.

   Фахівцями відділу згідно вказаного плану були проведені лабораторні виміри стану забрудненості атмосферного повітря та грунту в межах житлових забудов с.Рожівка та с.Квітневе на вміст важких металів та наявності забруднюючих речовин в атмосферному повітрі. За результатами вимірів перевищень важких металів, пестицидів в пробах грунту, та шкідливих речовин в атмосферному повітрі не виявлено.

   Здійснюється лабораторний моніторинговий контроль якості та безпечності питної води із сільських водогонів та бюветних комплексів, якими користуються мешканці району. Так в поточному році досліджено 26 проб води, виявлено невідповідність вимогам ДСанПіН «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною» по вмісту заліза у 8 пробах з сільських водогонів - с.Гоголів - 4 проби, с.Богданівка- 3 проби, с.Зазим’я -1 проба. Із бюветів району вода контролюється лабораторією відділу 1 раз на квартал, за півріччя проведено 13 лабораторних досліджень питної води, відхилення по вмісту заліза виявлено в 1 пробі з бювету с.Зазим’я.
   З настанням теплого періоду року, згідно плану моніторингових досліджень. фахівцями відділу проводиться контроль за станом води у р.Десна та р.Любич в місцях масового відпочинку на мікробіологічну забрудненість, на наявність холерного вібріону та санітарно-хімічні показники. Всього досліджено 6 проб, відхилень від допустимих норм не виявлено.


1-10 of 397