Новини‎ > ‎

Повідомлення організацій районуЮні техніки України

опубліковано 22 лют. 2018 р., 04:41 Інформаційно-довідковий центр

   90 років назад, у далекому 1927 році, в Києві було відкрито першу станцію юних техніків. Багато цікавих заходів під таким гаслом проходить сьогодні. На Броварщині такою знаменною подією став конкурс-виставка фанатів історико-технічного стендового моделювання «МікроМодель-2018». На конкурс зібралось 169 моделістів-стендовиків, дорослих і дітвори. 11 областей, представники 30 міст і сіл України, три держави. На 40 столах ледве вмістилось понад 850 робіт різних номінацій, масштабів, категорій…

   Від броварського району представили свої роботи гуртківці Комунального закладу «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» БРР КО (гурток «Паперопластика», керівник Брюхов В.Я. та гурток «Історико-технічне стендове моделювання», керівник Мороз В.П.) та учні шкіл Семиполок, Пухівки, Калинівки, Літок.

   Тринадцять гуртківців вибороли 18 нагород у різноманітних номінаціях конкурсу. По три-чотири нагороди отримали Русін Боря, Брюхова Іра, Лисак Марія, Писаренко Андрій, Михайленко Назар.

   Черговий етап змагань це Київський конкурс Всеукраїнського рівня «МікроМодель-2018», який пройде у квітні місяці. Без серйозної підготовки та допомоги годі сподіватись високих результатів. Та вже і вересень не далеко, у Львові форум матиме міжнародний рівень, у жовтні молодь збереться у Луцьку, де пройде Всеукраїнський конкурс учнівської молоді. То ж роботи вистачає… До праці! 
   

Директор КЗ «Броварський районний центр 
дитячої та юнацької творчості» БРР КО
Куць Тетяна Григорівна 

Творчість змиває з душі пил повсякденності…

опубліковано 22 лют. 2018 р., 04:11 Інформаційно-довідковий центр

   19 лютого 2018 року на базі Комунального закладу «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» Броварської районної ради Київської області відбувся традиційний майстер-клас під назвою «В передчутті весни» з декоративно-ужиткового напряму. Зустріч колег була запланована з метою обміну досвідом і підвищенням професійних навичок.

   Декоративне означає «прикрашувати», «ужиткове» – речі, що мають практичний вжиток, а не лише є предметом естетичної насолоди. Головне завдання декоративно- ужиткового мистецтва – зробити гарним речове середовище людини, її побут.

   Керівник гуртка «Віночок» КЗ «БРЦДЮТ» БРР КО Слаутіна Оксана Володимирівна бездоганно провела майстер клас по виготовленню декоративних квітів з тканини. Адже квіти завжди були незмінним фаворитом жіночих сердець і символом весни. Живі, вони радують око в милих композиціях, а штучні прекрасно декорують інтер’єр або жіночі аксесуари та одяг.

   Підтримала колегу заввідділом організаційно-масової роботи «Творчі перлинки» Сом Юлія Олександрівна, продемонструвавши техніку декупаж по дереву, подарувала можливість всім учасникам виготовити прекрасне янголятко. Людина, якій буде адресовано цей теплий подарунок, обов’язково відчує любов і оцінить старання, адже подарунки зроблені своїми руками, буквально світяться з середини.

   Зустрічаючись вже декілька років підряд, керівники гуртків з задоволенням відвідують майстер-класи, на яких не тільки діляться досвідом,а ще отримують масу вражень і творчих ідей. 
  

Директор КЗ «Броварський районний центр дитячої 
та юнацької творчості» БРР КО
Куць Т.Г.

Профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь

опубліковано 5 лют. 2018 р., 05:49 Інформаційно-довідковий центр

   Згідно статистичних даних в Броварському районі щорічно реєструється близько 300-400 випадків гострих кишкових інфекцій, причому 60% від загальної кількості захворілих - діти.

   Захворювання на кишкові інфекції викликають збудники, які попадають в організм головним чином через рот з інфікованою водою, недоброякісними харчовими продуктами або контактно-побутовим шляхом через брудні руки.

   Найчастіше фактором зараження стають брудні овочі, фрукти та ягоди, а також продукти, що продаються в місцях стихійної торгівлі. Особливу небезпеку становлять саме ягоди, поверхню яких неможливо повністю очистити за допомогою миття водою. Нажаль, деякі батьки вживають самі і дають дітям сире молоко, сметану і сир, без попередньої термічної обробки.

   Хвороба проявляється не одразу. Прихований період при різних кишкових захворюваннях частіше продовжується від 2 до 7 днів. Потім проявляються характерні ознаки захворювання: слабкість, головний біль, блювання, болі в животі, пронос, підвищення температури.

   При появі клінічних ознак хвороби треба негайно звернутися до лікаря, це дасть можливість поставити правильний діагноз та отримати своєчасне лікування: ні в якому разі не слід займатися самолікуванням.

   У вогнищі інфекції обов’язково повинна проводиться дезінфекція.
 
   Щоб запобігти виникненню гострих кишкових інфекцій слід неухильно дотримуватися простих правил:
   НЕ купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних oci6.
   НЕ використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, підземні джерела, поверхневі води тощо). Для пиття i приготування їжі використовувати воду питну в герметично упакованих місткостях або з централізованих джерел водопостачання.
   НЕ допускати споживання продуктів та напоїв з простроченим терміном зберігання.
   НЕ вживати харчові продукти та напої при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності.
   НЕ вживати в їжу незнайомі гриби, ягоди, трави та інші рослини.

   При неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки, екстремальний туризм, тощо) для приготування їжі, миття посуду i рук необхідно мати з собою запас питної води. При відпочинку з дітьми батьки повинні ознайомити дітей з правилами харчування та правилами дотримання особистої гігієни. Для дітей молодшої вікової групи — батькам необхідно ретельно слідкувати за тим, щоб дитина не споживала продукти невизначеного походження.
 
   При купівлі харчових продуктів та напоїв обов'язково звертати увагу на терміни та умови зберігання продуктів харчування. Зберігати продукти харчування тільки у cnoci6 зазначений на упаковці та у встановлений термін. При купівлі будь-якого харчового продукту у торговельній мережі споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку реалізованої продукції.

   При здійсненні подорожі не рекомендовано брати у дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, що потребують охолодження при зберіганні).

   На відпочинку без організованого харчування виключати приготування багатокомпонентних страв, що не мають достатньої термічної обробки (паштети, м'ясні салати тощо). Не готувати продукти з запасом. Приготовлені страви бажано споживати відразу, а у випадку їх повторного споживання вони мають бути піддані повторній термічній обробці. Зберігання виготовленої страви без холоду не має перевищувати 2 години.

   При споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою. При споживанні дітьми - обдати окропом.

   Не порушувати терміни зберігання швидкопсуючих продуктів (не більше 2 – 3 діб) дотримуватись умов їх зберігання (в холодильнику при температурі +20С до +60С) виключити стикання сирих та варених продуктів.

   Перед приготуванням їжі та перед її вживанням обов'язково мити руки з милом.

   Обов'язково мити руки після відвідування туалетів.

   У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Не рекомендовано займатись самолікуванням. Хворого бажано тимчасово (до прибуття лікаря) ізолювати від решти осіб.Наші діти – наше майбутнє

опубліковано 31 січ. 2018 р., 22:57 Інформаційно-довідковий центр

    Якщо Ви впевнені, що купити авіаквиток в майбутнє неможливо, то поспішаємо повідомити, що Ви помиляєтеся. Вже зараз можна сісти на літак в своїй країні і опинитися там, де час крокує далеко вперед. Хочете побачити, як буде виглядати життя через кілька десятків років – швидше бронюйте авіаквитки і вперед назустріч новим відкриттям. Але перед тим хотілося б відмітити події минулого.

   27 січня 2018 року на базі Пухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з метою розвитку творчих здібностей у дітей і підлітків, підтримки обдарованої молоді та зацікавленості їх у поглибленому вивченні історії України, КЗ «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» БРР КО провів районну виставку-конкурс з історико – технічного моделювання «МояМодель - 2018». Також у заході взяли участь броварські моделісти клубу «Десна», гуртківці Гоголівського авіамодельного гуртка, стендовики Святошинського центру дитячої творчості, гуртківці та стендовики-моделісти сіл та громад Броварщини.

   Керівники гуртків подарували дітям можливість ще раз достойно презентувати свої моделі з пластику, паперу, дерева, металу. Позмагавшись за призові місця,  отримавши почесні грамоти, дипломи та подарунки, юні моделісти здобули ще масу нових знань і позитивних емоцій. А дорослі учасники отримали пам’ятні сувеніри конкурсу «МояМодель - 2018», виготовлені на ПП «Два майстри» стендовиком Артемом Ронським, та грамоти, виготовлені за дизайном стендовика Сергія Дуленка з Дніпра. Цінну підтримку надали КЗ «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» БРР КО, спонсори та меценати: «Кондор» м. Тернопіль, КУМ м. Київ, «Modeli.com.ua», «YG-models» та РОДЕН, UMMT м. Київ та ще багато приватних підприємців.

   Саме в такі миті, коли ми даруємо можливість молодому поколінню розвиватись і робити нові відкриття, ми автоматично стаємо пасажирами найновітнішого авіалайнеру під назвою «Майбутнє».
  

   


директор КЗ «Броварський районний центр дитячої
 та юнацької творчості» БРР КО
Куць Тетяна Григорівна 

Фольклорний колектив «Промінь» у Чернівцях

опубліковано 29 січ. 2018 р., 23:45 Інформаційно-довідковий центр

   21 січня 2018 року у Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту відбулося обласне традиційне фольклорно-етнографічне свято «Від Різдва Христового до Йордану», де фольклорний колектив «Промінь» Комунального закладу «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» Броварської районної ради Київської області, що працює на базі Бобрицької ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Нежива В.В.), гідно представив Броварщину.

   Мистецький захід проводився з метою збереження багатовікової спадщини традицій зимових календарних свят Буковинського краю, джерел автентичного фольклору у колядках, щедрівках, маланкових дійствах, йорданських піснях, народному музикуванні, танцях, костюмах, етнографічній атрибутиці, народних ремеслах.

   Відтак на всіх, хто завітав у Музей просто неба, чекали різдвяні колядування, забави маланкових гуртів, обряди святого Водохреща, Велике коло коляди, театралізоване дійство «Бо прийшли до тебе три празники в гості». Працювала фотозона «Буковинська переберія», всі охочі куштували страви традиційної буковинської кухні. 
  

 Шпильова Анастасія Вікторівна - 
культорганізатор 
КЗ «Броварський районний центр дитячої та юнацької творчості» 
БРР КО

ОГОЛОШЕННЯ про конкурс на посаду керівника закладу культури, заснованого Броварською районною радою

опубліковано 26 січ. 2018 р., 02:41 Інформаційно-довідковий центр

   Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про культуру», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів», Броварська районна рада Київської області оголошує конкурс на посаду керівника комунального закладу у сфері культури:
   - директора комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний будинок культури».

   Документи по кандидатам до складу конкурсної комісії від трудового колективу комунального закладу та громадських організацій у сфері культури приймаються протягом 14 календарних днів, починаючи з 29 січня 2018 року.

  Документи на учать у конкурсі на посаду керівника закладу культури приймаються протягом 30 календарних днів, починаючи з 26 січня 2018 року.

   Конкурсний добір починається 25 лютого 2018 року та закінчується не пізніше 13 березня 2018 року.

   Умови проведення конкурсу:
   Обов’язковою умовою проведення конкурсного добору є його відкритість та публічність.

   Представники засобів масової інформації та громадськості мають право бути присутніми на засіданнях конкурсної комісії під час проведення співбесіди з кандидатами, під час якої публічно презентуються запропоновані проекти програм розвитку закладу культури на один і п’ять років.

   До участі в конкурсі не допускаються особи, які:
   - визнані в установленому порядку недієздатними або їх дієздатність обмежена;
   - мають судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку, або на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
   - є близькими особами або членами сім’ї керівника органу, що здійснює управління закладом (Броварської районної ради).

   Вимоги до кандидатів для участі в конкурсі.
   Особа, яка бере участь у конкурсі, подає такі документи:
   - заяву про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України ,,Про захист персональних даних”;
   - автобіографію, що містить прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць, рік і місце народження, інформацію про громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), контактний номер телефону та адресу електронної пошти чи іншого засобу зв’язку, відомості про наявність чи відсутність судимості;
   - копію паспорта, копії документів про вищу освіту;
   - два рекомендаційних листи довільної форми;
   - мотиваційний лист довільної форми.

   Особа може подати інші документи на свій розсуд, які можуть засвідчити її професійні чи моральні якості.

   Особа, яка подає документи, відповідає за достовірність поданої інформації.

   Зазначені документи надсилаються на поштову адресу Броварської районної ради: вул. Гагаріна, 15, м.Бровари, Київська обл., 07400 та на електронну пошту Броварської районної ради: brovari_region@bigmir.net з поміткою ,,документи на участь у конкурсі”.

   Контактний телефон: 5-50-65 (відділ комунального майна районної ради).

   Кваліфікаційні вимоги до кандидатів для участі в конкурсі:
   - вища освіта;
   - стаж роботи у сфері культури не менше трьох років;
   - володіння державною мовою;
   - здатність за своїми діловими, моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.

   Інформація про умови оплати праці, відомості про матеріально-технічну базу закладу культури, фінансову звітність за попередній бюджетний період розміщується на офіційному сайті районної ради www.brovrayrada.gov.ua.

   Упродовж трьох робочих днів після закінчення строку подання документів для участі в конкурсі районна рада оприлюднює відомості про кандидатів на сайті районної ради www.brovrayrada.gov.ua.

   Усі зацікавлені особи протягом семи днів з дня оприлюднення відомостей про кандидатів можуть подавати пропозиції та зауваження щодо кандидатур на електронну пошту районної ради, які передаються конкурсній комісії.

Введено в дію Закон України «Про оцінку впливу на довкілля»

опубліковано 16 січ. 2018 р., 22:49 Інформаційно-довідковий центр

   Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» передбачений Угодою про асоціацію з ЄС та впроваджує нову європейську модель процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД) замість екологічної експертизи передбаченої Законом України «Про екологічну експертизу», що в свою чергу втратив чинність. Законом також визначено переліки видів діяльності та об’єктів, які підлягають ОВД та щодо яких буде здійснюватися ОВД або на рівні Міністерства екології та природних ресурсів України, або на рівні Департаментів/Управлінь з питань екології обласних державних адміністрацій.

   Згідно ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою цієї статті. Така планована діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності.

   Забороняється розпочинати провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою цієї статті, без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності.

Пам'ятка про туберкульоз

опубліковано 10 груд. 2017 р., 22:27 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 10 груд. 2017 р., 22:28 ]

   ТУБЕРКУЛЬОЗ - небезпечне інфекційне захворювання, яке характеризується утворенням запальних змін в органах, найчастіше в легенях, також можуть бути ураженні кістки, суглоби, очі та ін. Частіше хворіють люди з ослабленим імунітетом.

   Фактори, що сприяють захворюванню на туберкульоз:
   · несприятливі соціальні та екологічні умови життя;
   · неповноцінне харчування;
   · алкоголізм, куріння, наркоманія;
   · стреси;
   · наявність супутніх захворювань (діабету, виразкової хвороби шлунка або 12-палої кишки, захворювань легенів) та ін.;
   · зниження імунітету.
 

  Збудник туберкульозу - мікобактерії туберкульозу (паличка Коха, відкрита в 1882 році німецьким лікарем Р. Кохом), мають високу стійкість до факторів зовнішнього середовища: при кип'ятінні гинуть через 5 хвилин, при температурі 600 С - виживають протягом 20 хвилин, у вуличному пилу зберігаються до 10 днів, у воді до 5 місяців. Речовини, що містять активний хлор, викликають загибель мікобактерій протягом 3-5 годин. Мікобактерії зберігають свою життєздатність в умовах високої вологості, на різних предметах, а також в продуктах тваринного і рослинного походження, особливо молочних.

   ДЖЕРЕЛО ІНФЕКЦІЇ - хвора людина, сільськогосподарські тварини.

   ШЛЯХИ ПЕРЕДАЧІ:
   · повітряно-крапельний - найпоширеніший шлях зараження (95%), хворий туберкульозом виділяє мікобактерії в навколишнє середовище при кашлі, розмові, чханні;
   · харчовий - вживання в їжу харчових продуктів від тварин хворих на туберкульоз інфікованої їжі;
   · контактно-побутовий - через пошкоджену шкіру і слизові оболонки.

   ОЗНАКИ захворювання, при яких необхідно звертатись до лікаря:
   · швидка стомлюваність, загальна слабкість;
   · втрата апетиту;
   · задишка при невеликих фізичних навантаженнях;
   · тривалий кашель і підвищення температури тіла до 37,0 - 37,5 0 С;
   · пітливість (особливо вночі), втрата ваги та ін.

   Тривалий час туберкульоз може протікати непомітно для хворого і маскуватись під ГРВІ, бронхітом, запаленням легенів і т. п.

   Профілактика ТУБЕРКУЛЬОЗУ:
   Щеплення для профілактики туберкульозу вакциною БЦЖ проводиться в пологовому будинку на 3-5 день, ревакцинація - у 7 років.

   Для своєчасного виявлення туберкульозу у дітей проводяться проби Манту.

   Флюорографію грудної клітки необхідно проводити дорослим щорічно, що дозволяє, крім туберкульозу, своєчасно виявити іншу патологію легень, серця, онкологічні та професійні захворювання.

   o Дотримуйтесь здорового способу життя.
   o Дотримуйтесь правил особистої гігієни.
   o Загартовуйте організм, повноцінно харчуйтеся, зміцнюйте імунітет.
   o Не займайтесь самолікуванням.

   Своєчасно виявлений туберкульоз при рано розпочатому лікуванні виліковується!!!

Броварське районне управління 
Головного Управління Держпродспоживслужби в Київській області

ОГОЛОШЕННЯ про конкурс на посади керівників закладів культури, заснованих Броварською районною радою

опубліковано 24 лист. 2017 р., 06:12 Інформаційно-довідковий центр

   Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про культуру», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів», Броварська районна рада Київської області оголошує конкурс на посади керівників комунальних закладів у сфері культури:
   - директора комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний будинок культури»;
   - директора комунального закладу Броварської районної ради «Броварська районна централізована бібліотечна система»;
   - директора комунального закладу Броварської районної ради «Дитяча школа естетичного виховання (Дитяча школа мистецтв)».

   Документи по кандидатам до складу конкурсної комісії від трудових колективів комунальних закладів та громадських організацій у сфері культури приймаються протягом 14 календарних днів починаючи з 24 листопада 2017 року.

   Документи на учать у конкурсі на посади керівників закладів культури приймаються протягом 30 календарних днів починаючи з 24 листопада 2017 року.

   Конкурсний добір починається 26 грудня 2017 року та закінчується не пізніше 12 січня 2018 року.


   Умови проведення конкурсу

   Обов’язковою умовою проведення конкурсного добору є його відкритість та публічність.

   Представники засобів масової інформації та громадськості мають право бути присутніми на засіданнях конкурсної комісії під час проведення співбесіди з кандидатами, під час якої публічно презентуються запропоновані проекти програм розвитку закладів культури на один і п’ять років.

   До участі в конкурсі не допускаються особи, які:
   - визнані в установленому порядку недієздатними або їх дієздатність обмежена;
   - мають судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку, або на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
   - є близькими особами або членами сім’ї керівника органу, що здійснює управління закладом (Броварської районної ради).Вимоги до кандидатів для участі в конкурсі

   Особа, яка бере участь у конкурсі, подає такі документи:
   - заяву про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України ,,Про захист персональних даних”;
   - автобіографію, що містить прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць, рік і місце народження, інформацію про громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), контактний номер телефону та адресу електронної пошти чи іншого засобу зв’язку, відомості про наявність чи відсутність судимості;
   - копію паспорта, копії документів про вищу освіту;
   - два рекомендаційних листи довільної форми;
   - мотиваційний лист довільної форми.

   Особа може подати інші документи на свій розсуд, які можуть засвідчити її професійні чи моральні якості.

   Особа, яка подає документи, відповідає за достовірність поданої інформації.

   Зазначені документи надсилаються на поштову адресу Броварської районної ради: вул. Гагаріна, 15, м.Бровари, Київська обл., 07400 та на електронну пошту Броварської районної ради: brovari_region@bigmir.net з поміткою ,Документи на участь у конкурсі".

   Контактний телефон: 5-50-65 (відділ комунального майна районної ради).


Кваліфікаційні вимоги до кандидатів для участі в конкурсі: 
   - вища освіта;
   - стаж роботи у сфері культури не менше трьох років;
   - володіння державною мовою;
   - здатність за своїми діловими, моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.

   Інформація про умови оплати праці, відомості про матеріально-технічну базу закладів культури, фінансову звітність за попередній бюджетний період розміщується на офіційному сайті районної ради www.brovrayrada.gov.ua.

   Упродовж трьох робочих днів після закінчення строку подання документів для участі в конкурсі районна рада оприлюднює відомості про кандидатів на сайті районної ради www.brovrayrada.gov.ua.

   Усі зацікавлені особи протягом семи днів з дня оприлюднення відомостей про кандидатів можуть подавати пропозиції та зауваження щодо кандидатур на електронну пошту районної ради, які передаються конкурсній комісії.

Обережно, грип!

опубліковано 19 жовт. 2017 р., 07:03 Інформаційно-довідковий центр


   Грип – гостре інфекційне захворювання, яке характеризується ураженням верхніх дихальних шляхів, загальною інтоксикацією та набуває періодичного епідемічного розповсюдження.

   Захворювання грипом розвивається раптово, характеризується лихоманкою, підвищенням температури, хворі скаржаться на слабкість, різкий головний біль в ділянці лоба, скронь очей, біль у м’язах. Майже одночасно з’являється чихання та закладеність в носі, нежить, біль у горлі, кашель.

Як попередити зараження грипом:

   В період епідемії грипу в дитячих, лікувальних закладах, промислових, харчових підприємствах та інших громадських закладах необхідно регулярно провітрювати приміщення, проводити вологе прибирання бажано із застосуванням дезінфекційних засобів, усувати протяги, піддержувати температурний режим. Необхідно уникати охолодження тіла, особливо ніг, стежити щоб вони завжди були сухими. Одягатися треба тепло і легко. Не забувайте про фізичні вправи, загартування організму, прогулянки на свіжому повітрі, уникайте масових зібрань людей. Медичний персонал та інший персонал, який обслуговує хворих, має контакт з великою кількістю людей повинен використовувати марлеві маски. Не мале значення має дотримання правил суспільної і особистої гігієни( миття рук з милом, використовування спиртових серветок, не торкатись очей, носа, рота не митими руками, використовувати одноразовий посуд).

   Якщо у вас немає в крові захисних антитіл, ви захворієте, антитіла з’являються в крові коли ви перехворієте , або після щеплення. Якщо щеплення проти грипу не були зроблені, рекомендується у вогнищі, та під час епідемії застосовувати засоби екстреної профілактики, такі як аміксин, арбідол, імунал, анаферон, інтерферон та засоби неспецифічної профілактики яка передбачає вітамінізацію організму людини, прийняття вітамінів групи С, полівітаміни, аскорбінову кислоту, а також продукти багаті на вітаміни С (смородина, шипшина, цитрусові), загальнозміцнюючі препарати ( екстракти ехінацеї, елеутерокок, женьшеня). Не треба забувати і про засоби народної медицини такі як часник, і цибулю, які виділяють фітонциди, що згубно діють на віруси. Що робити коли в сім’ї є хворі: При перших ознаках грипу хворого потрібно укласти в постіль, ізолювати його від оточуючих в окремій кімнаті, виділити окреме ліжко, білизну, рушник, посуд. Речі і посуд якими користувався хворий потрібно кип’ятити, або ошпарювати кип’ятком. У приміщені де знаходиться хворий щоденно проводять вологе прибирання бажано із застосуванням деззасобів, провітрювання. Особам які доглядають за хворим слід користуватись марлевою маскою. До хворого необхідно викликати лікаря. Дотримання цих не складних, рекомендацій, вбереже ваше здоров’я.

Броварський РВЛД ДЗ «Київський ОЛЦ МОЗ України»

1-10 of 285