Броварське районне управління Головного Управління Держпродспоживслужби в Київській області застерігає!!!

опубліковано 9 лют. 2020 р., 22:07 Інформаційно-довідковий центр

Пам’ятка: Обережно, грип!

Грип – гостре інфекційне захворювання, яке характеризується ураженням верхніх дихальних шляхів, загальною інтоксикацією та набуває періодичного епідемічного розповсюдження.
   За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я в епідемічному сезоні 2019-2020 років в Україні будуть циркулювати наступні штами вірусів грипу: вірус, подібний до A/Brisbane/02/2018(H1N1)pdm09; вірус, подібний до A/Kansas/14/2017(H3N2); вірус, подібний до B/Colorado/06/2017 (лінія B/Victoria/2/87); вірус, подібний до B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata/16/88).
   Багаторічні спостереження за грипом, дані про імунітет до захворювання у здорових осіб, а також низький процент охоплення вакцинацією населення, на фоні погіршення соціально-економічної ситуації в Україні дозволяють спрогнозувати зростання кількості захворілих.
   За словами медиків, самий кращий спосіб не захворіти взимку — зробити своєчасно щеплення від грипу. Всі ці штами входять до складу протигрипозних вакцин на цей сезон. Вакцинацію краще починати вже з листопада місяця так як для формування стійкого імунітету необхідно два-три тижні.

Як попередити зараження грипом:

- проведення вакцинації протигрипозною вакциною;
- повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді (перш за все свіжі овочі та фрукти);
- загартовування організму, ведення здорового способу життя;
- часте провітрювання приміщення;
- уникання контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції (необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів);
- обмеження відвідин місць великого скупчення людей;
- часте миття рук з милом;
- прагнути не торкатися очей, носа або рота немитими руками;
- застосовувати імуностимулюючі та гомеопатичні препарати, оксолінову мазь, засоби нетрадиційної медицини;
- при чиханні або кашлі прикривати ніс і рот одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
- носити марлеву пов’язку (маску), яку потрібно міняти кожні 4 години, в осередку інфекції, або при перших проявах застуди;
- проводити вологе прибирання не менше двох разів на день із застосуванням дезінфікуючих засобів.

Що робити коли Ви захворіли:

Не слід займатися самолікуванням. Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки лікар. Самолікування може призвести до ускладнень, що можуть становити значну небезпеку для здоров’я хворого:
- при перших ознаках захворювання хворого потрібно укласти в постіль та викликати лікаря;
- для виведення отруйних речовин доцільно збільшити питний режим за рахунок чаїв (з шипшиною, смородиною, калиною, малиною, липовим цвітом, лимоном), молока з медом, фруктових соків;
- ізолювати хворого в окремій кімнаті або відгородити ширмою та виділити індивідуальний посуд, рушник, предмети особистої гігієни, білизну;
- проводити провітрювання приміщення декілька разів на добу;
- щодня робити вологе прибирання з дезінфікуючими засобами;
- користуватись одноразовими носовими серветками;
- особам, які доглядають за хворим слід користуватись марлевими масками.