Обережно, грип!

опубліковано 19 жовт. 2017 р., 07:03 Інформаційно-довідковий центр

   Грип – гостре інфекційне захворювання, яке характеризується ураженням верхніх дихальних шляхів, загальною інтоксикацією та набуває періодичного епідемічного розповсюдження.

   Захворювання грипом розвивається раптово, характеризується лихоманкою, підвищенням температури, хворі скаржаться на слабкість, різкий головний біль в ділянці лоба, скронь очей, біль у м’язах. Майже одночасно з’являється чихання та закладеність в носі, нежить, біль у горлі, кашель.

Як попередити зараження грипом:

   В період епідемії грипу в дитячих, лікувальних закладах, промислових, харчових підприємствах та інших громадських закладах необхідно регулярно провітрювати приміщення, проводити вологе прибирання бажано із застосуванням дезінфекційних засобів, усувати протяги, піддержувати температурний режим. Необхідно уникати охолодження тіла, особливо ніг, стежити щоб вони завжди були сухими. Одягатися треба тепло і легко. Не забувайте про фізичні вправи, загартування організму, прогулянки на свіжому повітрі, уникайте масових зібрань людей. Медичний персонал та інший персонал, який обслуговує хворих, має контакт з великою кількістю людей повинен використовувати марлеві маски. Не мале значення має дотримання правил суспільної і особистої гігієни( миття рук з милом, використовування спиртових серветок, не торкатись очей, носа, рота не митими руками, використовувати одноразовий посуд).

   Якщо у вас немає в крові захисних антитіл, ви захворієте, антитіла з’являються в крові коли ви перехворієте , або після щеплення. Якщо щеплення проти грипу не були зроблені, рекомендується у вогнищі, та під час епідемії застосовувати засоби екстреної профілактики, такі як аміксин, арбідол, імунал, анаферон, інтерферон та засоби неспецифічної профілактики яка передбачає вітамінізацію організму людини, прийняття вітамінів групи С, полівітаміни, аскорбінову кислоту, а також продукти багаті на вітаміни С (смородина, шипшина, цитрусові), загальнозміцнюючі препарати ( екстракти ехінацеї, елеутерокок, женьшеня). Не треба забувати і про засоби народної медицини такі як часник, і цибулю, які виділяють фітонциди, що згубно діють на віруси. Що робити коли в сім’ї є хворі: При перших ознаках грипу хворого потрібно укласти в постіль, ізолювати його від оточуючих в окремій кімнаті, виділити окреме ліжко, білизну, рушник, посуд. Речі і посуд якими користувався хворий потрібно кип’ятити, або ошпарювати кип’ятком. У приміщені де знаходиться хворий щоденно проводять вологе прибирання бажано із застосуванням деззасобів, провітрювання. Особам які доглядають за хворим слід користуватись марлевою маскою. До хворого необхідно викликати лікаря. Дотримання цих не складних, рекомендацій, вбереже ваше здоров’я.

Броварський РВЛД ДЗ «Київський ОЛЦ МОЗ України»
Comments