Обережно, кліщі!

опубліковано 13 трав. 2019 р., 22:34 Інформаційно-довідковий центр
   
   Кліщ може занести в організм людини збудників небезпечних хвороб - кліщового енцефаліту чи кліщового бореліозу (хвороби Лайма).

   Після прогулянки в парку, лісі оглядайте себе і своїх супутників, аби виявити кліщі. Найчастіше кліщ обирає ніжні частини шкіри (під пахвами, у паху, біля вух, на голові).

   Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м'язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м'язів, нервової і серцево-судинної системи, та навіть до інвалідності.

    Як уберегтися від небезпечних кліщів?
   Під час відвідування парку, лісу бажано покривати голову головним убором і одягати одяг з довгими рукавами. Штани бажано одягати з тісними манжетами, які перешкоджають доступ до тіла кліщів.
   Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби, які відлякують кліщів — репеленти: загальновідомий бальзам “Зірочка”, аерозолі, ароматичні олії: гвоздикову, анісову, кедрову, піхтову для змащування відкритих ділянок тіла.

   Що робити, якщо кліщ присмоктався?
   Якщо ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, видаліть його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.
   Після видалення кліща змастіть ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою.

Comments