Попередження пожеж в лісових масивах

опубліковано 1 серп. 2017 р., 00:07 Інформаційно-довідковий центр

У цьому році літо, як ніколи, порадувало нас сонячними погожими днями та теплом. Але з настанням сухої погоди зростає ризик виникнення лісових пожеж. Це зумовлюється самовільним спалюванням рослинності та стрімким зростанням відвідування лісів відпочиваючими. Люди не завжди задумуються над тим, що їхні дії можуть мати вкрай негативні наслідки. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви і завдати великих збитків.

5-Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області (м. Бровари) нагадує, що внаслідок сухої та вітряної погоди підвищується ризик виникнення лісових пожеж і звертається з проханням до населення дотримуватися Правил пожежної безпеки в лісових масивах:
   • відпочивайте лише у зонах відпочинку, не розводьте багаття у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;
   • для недопущення поширення полум’я та виникнення пожежі обкопайте його земляним рівчаком;
   • намагайтеся не палити в лісі, не кидати недопалки на землю;
   • не користуйтеся у лісі піротехнічними засобами;
   • не створюйте смітників у лісі, тим більше не підпалюйте їх;
   • не випалюйте суху рослинність у лісах чи поруч із лісом.

При виникненні пожежі:
   • обов’язково повідомте про пожежу за номером «101»;
   • незначний вогонь спробуйте загасити водою, гілками, ґрунтом, піском, шматком цупкої незаймистої тканини;
   • якщо вогонь великий – виходьте з лісу у напрямку проти вітру;
   • повідомляйте про пожежу зустрічних людей;

Нагадуємо, що згідно статі 77 “Кодексу України про адміністративні правопорушення”, винні в порушенні “Правил пожежної безпеки в лісах” несуть адміністративну відповідальність, а якщо порушення цих правил несе за собою знищення або пошкодження лісу – притягаються до кримінальної відповідальності.

Тому, перед тим, як підпалити суху траву, пам’ятайте про можливі наслідки і відповідальність перед законом!

Начальник 56-ДПРЧ 5-ДПРЗ
ГУ ДСНС України у Київській області (м. Бровари)
майор служби цивільного захисту                                                                                                                                                       М.П. Вакуленко