Правила виклику служби екстренної медичної служби у м.Бровари та Броварському районі

опубліковано 21 січ. 2019 р., 03:27 Інформаційно-довідковий центр
   У зв’язку із впровадженням реформи охорони здоров’я в Україні, інформуємо щодо правил виклику бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги.
   Система екстреної медичної допомоги – це система закладів охорони здоров’я та їх структурних одиниць, які забезпечують організацію та надання екстреної медичної допомоги, у тому числі під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.

На території України кожен громадянин чи будь-яка інша особа, незалежно від віку (дитяче і доросле населення), має право на безоплатну, доступну, своєчасну та якісну екстрену медичну допомогу.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2012 р. №1119, є чіткий перелік станів за якими викликається бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги, а саме:
   - знепритомлення;
   - судоми;
   - раптовий розлад дихання;
   - раптовий біль у ділянці серця;
   - блювота кров’ю;
   - гострий біль у черевній порожнині;
   - зовнішня кровотеча;
   - ознаки гострих інфекційних захворювань;
   - гострі психічні розлади, що загрожують життю і здоров’ю пацієнта та/або інших осіб;
   - всі види травм (поранення, переломи, вивихи, опіки, важкі забої, травми голови);
   - ураження електричним струмом, блискавкою, тепловими ударами, переохолодженням;
   - асфіксія всіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх предметів у дихальні шляхи);
   - ушкодження різної етіології під час надзвичайних ситуацій (дорожньо-транспортні пригоди, аварії на виробництві, стихійні лиха тощо);
   - отруєння;
   - укуси тварин, змій, павуків та комах тощо;
   - порушення нормального перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотеча тощо).

ВАЖЛИВО ПАМ’ЯТАТИ, що з 2018 року, по всій Київській області працює єдина централізована оперативно-диспетчерська служба з розташуванням у м. Біла Церква, куди надходять ВСІ виклики, які потрапляють на лінію 103.

Саме за єдиним номером 103 відбувається виклик бригади екстреної медичної (швидкої) допомоги, але завжди пам’ятайте: КОЖЕН ВИКЛИК НА 103 МАЄ БУТИ ОГРУНТОВАНИЙ !