Профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь

опубліковано 5 лют. 2018 р., 05:49 Інформаційно-довідковий центр
   Згідно статистичних даних в Броварському районі щорічно реєструється близько 300-400 випадків гострих кишкових інфекцій, причому 60% від загальної кількості захворілих - діти.

   Захворювання на кишкові інфекції викликають збудники, які попадають в організм головним чином через рот з інфікованою водою, недоброякісними харчовими продуктами або контактно-побутовим шляхом через брудні руки.

   Найчастіше фактором зараження стають брудні овочі, фрукти та ягоди, а також продукти, що продаються в місцях стихійної торгівлі. Особливу небезпеку становлять саме ягоди, поверхню яких неможливо повністю очистити за допомогою миття водою. Нажаль, деякі батьки вживають самі і дають дітям сире молоко, сметану і сир, без попередньої термічної обробки.

   Хвороба проявляється не одразу. Прихований період при різних кишкових захворюваннях частіше продовжується від 2 до 7 днів. Потім проявляються характерні ознаки захворювання: слабкість, головний біль, блювання, болі в животі, пронос, підвищення температури.

   При появі клінічних ознак хвороби треба негайно звернутися до лікаря, це дасть можливість поставити правильний діагноз та отримати своєчасне лікування: ні в якому разі не слід займатися самолікуванням.

   У вогнищі інфекції обов’язково повинна проводиться дезінфекція.
 
   Щоб запобігти виникненню гострих кишкових інфекцій слід неухильно дотримуватися простих правил:
   НЕ купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних oci6.
   НЕ використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, підземні джерела, поверхневі води тощо). Для пиття i приготування їжі використовувати воду питну в герметично упакованих місткостях або з централізованих джерел водопостачання.
   НЕ допускати споживання продуктів та напоїв з простроченим терміном зберігання.
   НЕ вживати харчові продукти та напої при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності.
   НЕ вживати в їжу незнайомі гриби, ягоди, трави та інші рослини.

   При неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки, екстремальний туризм, тощо) для приготування їжі, миття посуду i рук необхідно мати з собою запас питної води. При відпочинку з дітьми батьки повинні ознайомити дітей з правилами харчування та правилами дотримання особистої гігієни. Для дітей молодшої вікової групи — батькам необхідно ретельно слідкувати за тим, щоб дитина не споживала продукти невизначеного походження.
 
   При купівлі харчових продуктів та напоїв обов'язково звертати увагу на терміни та умови зберігання продуктів харчування. Зберігати продукти харчування тільки у cnoci6 зазначений на упаковці та у встановлений термін. При купівлі будь-якого харчового продукту у торговельній мережі споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку реалізованої продукції.

   При здійсненні подорожі не рекомендовано брати у дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, що потребують охолодження при зберіганні).

   На відпочинку без організованого харчування виключати приготування багатокомпонентних страв, що не мають достатньої термічної обробки (паштети, м'ясні салати тощо). Не готувати продукти з запасом. Приготовлені страви бажано споживати відразу, а у випадку їх повторного споживання вони мають бути піддані повторній термічній обробці. Зберігання виготовленої страви без холоду не має перевищувати 2 години.

   При споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою. При споживанні дітьми - обдати окропом.

   Не порушувати терміни зберігання швидкопсуючих продуктів (не більше 2 – 3 діб) дотримуватись умов їх зберігання (в холодильнику при температурі +20С до +60С) виключити стикання сирих та варених продуктів.

   Перед приготуванням їжі та перед її вживанням обов'язково мити руки з милом.

   Обов'язково мити руки після відвідування туалетів.

   У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Не рекомендовано займатись самолікуванням. Хворого бажано тимчасово (до прибуття лікаря) ізолювати від решти осіб.Comments