Профілактика кору

опубліковано 17 січ. 2019 р., 23:42 Інформаційно-довідковий центр
   Починаючи з минулого року в Україні та Броварському районі констатовано ріст захворюваності на кір. Ситуація пояснюється періодом циклічного підйому захворюваності населення через 5-6 років та зниженям іммуного прошарку щеплених дітей із-за несвоєчасного або не в повному обсязі проведених щеплень.  

   Щоб вчасно запобігти цьому захворюванню, необхідно знати як попередити його. 
   Збудником кору є вірус
   Єдиним джерелом інфекції є хвора людина. 
   Найбільша заразливість припадає на період до появи висипки. Вже на 5-6 день висипання хворий не становить небезпеки для оточуючих. Передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом. Вірус під час розмови, кашлю, чхання хворого у великій кількості виділяється в зовнішне середовище і заражає оточуючих. Через предмети побуту, продукти харчування вірус кору не передається. Особи, що не хворіли на кір і не щеплені проти кору, залищаються високо сприйнятливими хвороби протягом усього життя  та можуть захворіти  будь якому віці. 
   Хвороба починається гостро, з підвищення температури тіла до 38-39 °С, появою нежитю, кашлю, чхання, головного болю, загального нездужання, сиплості голосу, світлобоязні, одутлості обличчя, кон'юнктивіту. На 3-4-й день хвороби стан хворого погіршується, температура тіла підвищується до 40 °С, посилюються катаральні явища, симптоми інтоксикації. За вухами з'являється розеольозна висипка, яка протягом доби поширюється на обличчя, шию і верхню частину грудей, наступного дня - на тулуб і верхні кінцівки, а ще через день - на нижні кінцівки. Висипання зберігається 3- 4 дні, потім блідне у такій самій послідовності, в якій з'явилось, залишаючи після себе пігментацію, а згодом дрібне висівковидне лущення. Із зникненням висипання нормалізується температура і минають катаральні явища. 
   Не треба забувати про ускладнення кору, які можуть бути більш серйознышими, ніж саме захворювання. 
   До ускладнень відносять пневмонія, отит, менінгіт, енцефаліт. 
   Специфічних засобів, які б діяли на вірус кору не існує. Тому лікування полягає в посиленому догляді для полегшеного перебігу захворювання. Хворого ізолюють в окрему, добре провітрювану кімнату, з послідуючим викликом лікаря. Саме він має визначити, де і як потрібно лікувати вашу дитину, призначить відповідне лікування та профілактичні заходи щодо попередження подальшого поширення кору. Для зменшення ознак інтоксикації хворому необхідно багато пити – чай, соки, компоти, відвари трав. Їжа повина легко засвоюватись, бути багатою на вітаміни. Приміщення де находиться хворий добре провітрюють, якщо є можливість проводять кварцування. За дітьми, які контактували з хворим на кір, не були щеплені та не хворіли на кір проводять спостереження на протязі 21 дня. Всіх виявлених хворих терміново ізолюють. 


   Для попередження захворювання та забезпечення сприятливої епідемічної ситуації найефективніше буде щеплення коровою вакциною. Вакцинацію здійснюють дітям в 12 місяців комбінованою вакциною відразу проти кору, краснухи, паротиту у медичних закладах. Повторне щеплення проводять у віці 6 років. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.

   Пам’ятайте: захворювання легше попередити, ніж лікувати.
Comments